BOYS' MEET OF CHAMPIONS 2003 as of :2/26 @ 10:00 PM
ATHLETES SCRATCHED AFTER 2/25 WILL NOT BE ABLE TO COMPETE IN THE MEET.
Shot Put Chris Rudy Pal Mac Pole Vault Ryan Walvoord Williamson
Shot Put Jake Hamlin Bro Pole Vault Kevin Defelice Bat
Shot Put Mike Albert Gates Pole Vault Chris Long Bat
Shot Put Jason O'Mara Aquinas Pole Vault Chad Cinquegrana Newark
Shot Put Chinedu Uche East Pole Vault Chris Brhel Gates
Shot Put Chris Taylor Edison Pole Vault Andrew Park Fairport
Shot Put Devin Swint Edison Pole Vault Joe Briggs Lyons
Shot Put Tim Bothwell Fairport Pole Vault Nick Herman Gates
Shot Put David Czora Spen Pole Vault Travis Buttaccio Midlakes
Shot Put Matt Carpenter Fairport Pole Vault Mike Reynolds Fairport
Shot Put Eric VanCaeseele Red jacket Alternates 1. D. J. Pillittere Spen
Shot Put Grant Garbach Mendon 2. Curt Flood Arc
Shot Put Ron White Spen
Shot Put Brandon Fallone Olympia
Shot Put Matt Jones Hornell
Shot Put Nate Bowerman Victor
Shot Put Joe Bucciferro Batavia
Shot Put Justin Darling Midlakes
3. Marc Lawrence Batavia
Long Jump Nick Dicampi Geneva High Jump Shawn Bragos Aquinas
Long Jump Terrell Gissedanner Edison High Jump Matt Steger Web Sch
Long Jump Chris Gettings Olympia High Jump Phil Scheg Athena
Long Jump Ryan Peterson Fairport High Jump Reagan Rafferty Victor
Long Jump Noah Rakoski Bro High Jump Shawn Richman Williamson
Long Jump Luis Vazquez Arc High Jump Duncan Ellson Penfield
Long Jump Grant Garbach Mendon High Jump Mike West Newark
Long Jump Justin Chandler Edison High Jump Dennis Jemison Edison
Long Jump Jarrel Jenkins Wilson High Jump Matt Losey Mar Whit
Long Jump John Brennan Aquinas High Jump Noah Rakoski Bro
Long Jump Travis Buttaccio Edison High Jump Erik Bell Edison
Alternates 1.P.J. Miller Web Sch Alternates 1. Brandon Noland East
2. Matt Steger 2. Tyrone Ellis Churchville
Triple Jump Dennis Jemison Edison 3200m Run Andrew Whitbeck ER
Triple Jump Terrell Gissendanner Edison 3200m Run Tim Calnon Aquinas
Triple Jump Grant Garbach Mendon 3200m Run Dan Spaulding Churchville
Triple Jump Nick DiCampli Geneva 3200m Run Nate Lowe Spen
Triple Jump Matt Steger Web Sch 3200m Run Joey Friedman Brighton
Triple Jump Perry Mason Lyons 3200m Run Connor Martin Fairport
Triple Jump Steven Ramsey Wilson 3200m Run Robert Young Newark
Triple Jump Richard Cooper East 3200m Run David Hryvniak Aquinas
Triple Jump Mike West Newark 3200m Run Kyle Heath Victor
Triple Jump Jimmy Sorel Bro 3200m Run Jeff Eggleston Arc
Triple Jump Kyle Pixton Gates 3200m Run Brett Cumbo Aquinas
Triple Jump Tim Moran Marion Alternates 1. Tom Johnson Brockport
Alternates 1. Noah Rakoski Bro 2. Corey Brown Batavia
1600m Run Matt St. James Churchville 1000m Run Matt Vaughan Mendon
1600m Run Tom Scahill Williamson 1000m Run Colin Lawrence Red Creek
1600m Run Andrew Whitbeck ER 1000m Run Dan Crowley Midlakes
1600m Run Joey Priola Fairport 1000m Run Brad Akens Mar Whit
1600m Run Kyle Heath Victor 1000m Run Brandon Pyer Hornell
1600m Run Steve Overacker Fairport 1000m Run Kyle McClinton Marion
1600m Run Mike Moore McQuaid 1000m Run Tim Mapes Batavia
1600m Run Peter Katlic Penfield 1000m Run Brad Elliott Gates
1600m Run Brandon Veltz Bro 1000m Run Tim Katlic Penfield
1600m Run Tyler Moore Penfield 1000m Run Ben Snyder Brighton
1600m Run Cody Swartz Arc 1000m Run Brian D'Angelo Batavia
1600m Run Colin Lawrence Red Creek 1000m Run John Simmons Edison
1600m Run Kerry O'Connor Hornell 1000m Run David Hryniak Aquinas
1600m Run Chris Defelice Batavia 1000m Run Chris Trottier Web Thom
1600m Run Tom Johnson Bro 1000m Run Ryan Kolb Athena
1600m Run Steve Rosinski Athena 1000m Run Raul Torres Gates
1600m Run Mark Stevens Sutherland 1000m Run Dave Patalano Churchville
1600m Run Matt Martina Penfield 1000m Run Brandon Veltz Brockport
1600m Run Cassidy Kyler Olympia
600m Run Aaron Session Wilson 300m Dash Pat Weider Fairport
600m Run Pat Argentieri Hornell 300m Dash Nick Kulp Brockport
600m Run Dean Ganskop Williamson 300m Dash Randy McCarthy Red Creek
600m Run Tim Braley Red Creek 300m Dash Derek French Wilson
600m Run Isaac Wheeler NRW 300m Dash Ryan Brennan Aquinas
600m Run Chris Trottier Web Thom 300m Dash Jason Gallo Eastridge
600m Run Steve Reiss Spen 300m Dash Dave Reis Web Sch
600m Run Jon Peffley Penfield 300m Dash Toby Wyckoff Web Thom
600m Run Colin Lockwood Victor 300m Dash Chris Gettings Olympia
600m Run Nick Kulp Brockport 300m Dash Scott Baron Sutherland
600m Run Jason Hortiatis Sutherland 300m Dash Tracy DeWitt Gates
600m Run Dave Brownstein Penfield 300m Dash Justin Duerr Web Thom
600m Run Joe Greene Edison 300m Dash Alex Kitt Churchville
600m Run Dave Barber Marion Alternates 2. Brandon Kulp Brockport
600m Run Kyle McClinton Marion 3. Tom Heinsbergen Brockport
no alternates 4. Randall Yu Brockport
50m Dash Chris Grillo BB 40m Hurdles Tico Pringle Gates
50m Dash Jose Tejada East 40m Hurdles Collin McGregor Midlakes
50m Dash Luis Vazquez Arc 40m Hurdles Kyle Shearer Web Sch
50m Dash Nick Ware OACS 40m Hurdles Tim Moran Marion
50m Dash Frank Inferna Web Sch 40m Hurdles Dan Hixon Victor
50m Dash Lawrence Guilford Edison 40m Hurdles John Brennan Aquinas
50m Dash Dan Enright Pal Mac 40m Hurdles Marcus Williams East
50m Dash Ryan Brennan Aquinas 40m Hurdles Phil Scheg Athena
50m Dash Mark Laurri Churchville 40m Hurdles Mike Thrall Olympia
50m Dash Chris Gettings Olympia 40m Hurdles Terrell Gissendanner Edison
50m Dash Mark Ferraro Web Sch 40m Hurdles Mike Ellis Pal Mac
50m Dash Eddie Paffendorf Web Sch 40m Hurdles Brendan Fitzgerald Penfield
50m Dash Jason Gallo Eastridge 40m Hurdles Lemar Leach Batavia
50m Dash Matthew MacGilvray Spen 40m Hurdles Chris Long Batavia
50m Dash Arel Gordon Aquinas 40m Hurdles Jimmy Sorel Brockport
50m Dash Chris Rinere Olympia 40m Hurdles Steven Ramsey Wilson
Alternates 1. Ricky Barney Brockport 40m Hurdles Kevin Braun Web Thom
2. Joe Ferrara` Web Thom no alternates
3. Mike Kerxalli Brockport
800m Relay Batavia 1600 Relay Edison 3200m Relay Rush Hen
800m Relay Edison 1600m Rel Gates 3200m Relay Williamson
800m Relay East 1600m Rel Rush Hen 3200m Relay Athena
800m Relay Webster Schroeder 1600m Rel Marion 3200m Relay Hornell
800m Relay LeRoy 1600m Rel Web Thomas 3200m Relay Fairport
800m Relay Wilson 1600m Rel East 3200m Relay Gates
800m Relay Fairport 1600m Rel Pal Mac 3200m Relay Edison
800m Relay Mendon 1600m Rel Batavia 3200m Relay Mendon
800m Relay Aquinas 1600m Rel Brighton Alternates 1. Newark
Alternates 1. Victor 1600m Rel Red Creek 2. Batavia
2. Brockport 1600m Rel Penfield 3. Churchville
3. Arcadia