Hornell Invitational 2003 - Boys

1st 2nd 3rd 4th 5th 6th

400 58.7 Shawn Clancy Peter Lawler Eddie Baback Doug DeCook Will Grinstead Sean Brown

Hurdles Hornell Dansville Geneseo Midlakes Hornell Letchworth

 

1600 M 4:42.7 Travis Prejean Brandon Pyer C Martusewicz Ian Galloway Harrison Potter Kerry Oconnor

Run Jamestown Hornell Geneseo Fillmore Gates-Chile Hornell

 

Long Jump 21-2 Halim Buffaccio Wright Shawn Clancy Hills Hardy

Albion Midlakes Cuba-Rush Hornell Gates-Chile Bolivar-Rich

 

Shot Put 47-8 James Dickey Ty Bonfiglio Wilcox Steve Buttles Tim Marflax Albert

Jamestown Jamestown Fillmore Letchworth Way-Co Gates-Chile

 

400 M 50.1 Adam Long Joel Rowe Dan Buffaccio Steve Ross Ryan Williams Pat Argentieri

Run Bath Jamestown Midlakes Wellsville Pal-Mac Hornell

 

800 M 2:04.4 Dan Crowley Travis Prejean Mike Hanrahan Ian Galloway Mike Linza Kerry OConnor

Run Midlakes Jamestown Hornell Fillmore Wellsville Hornell

 

High Jump 6-2 Conklin Shawn Clancy Kirschman Omeragie Adam Long Wheaton

Cuba-Rush Hornell Jamestown Gates-Chile Bath Canisteo

 

100 M 11.3 Jeff Walczak A Sturzenbecker Rayshoo Rockley Massena D McCumiskey Nicoletta

Run Bath Jamestown Albion Jamestown Hornell Midlakes

 

1600 M Relay 3:32.6 Hornell Bath Wellsville Dansville Midlakes Jamestown

 

Triple Jump 43-8 Halim Wright Pixton Cannon Botens Ras

Albion Cuba-Rush Gate-Chile Wellsville Cuba-Rush Dansville

 

Discus 158-1 James Dickey Snyder Warren Morss Steve Buttles Ryan French

Jamestown Way-Co Albion Geneseo Letchworth Hornell

 

3200 M 10:32.4 John Chambers Pete Manktelow Tom Metcalf R Torres Brian Hooney Mike Consetti

Run Cuba-Rush Hornell Albion Gates-Chile Gates-Chile Bath

 

110 M 15.9 Eddie Babcock Shawn Clancy Pete Lawler Ian Cannon Sean Brown Collin McGregor

Hurdles Geneseo Hornell Dansville Wellsville Letchworth Midlakes

 

200 M 23.47 Jeff Walczak Ryan Nicoletta D McCumiskey A Sturzenbecker Derck Murphy Rayshoo Rockley

Run Bath Midlakes Hornell Jamestown Gates-Chile Albion

 

3200 M Relay 8:37.5 Hornell Gates-Chile Midlakes Jamestown Albion Geneseo

 

400 M Relay 45.0 Midlakes Bath Hornell Cuba-Rush Albion Wellsville

 

Pole Vault 13-9 Chris Brhel Nick Herman Joel Rowe Sean Brown Travis Buffaccio King

Gate-Chile Gate-Chile Jamestown Letchworth Midlakes Albion

Hornell Invitational 2003 - Girls

1st 2nd 3rd 4th 5th 6th

400 70.7 Kayla Main Francine Barnes Missy Stuart Jessi Rollins Leah Hill Kate Tonan

Hurdles Geneseo Bolivar-Rich Mt-Morris Canisteo Way-Co Cuba-Rush

 

1500 M 5:12.6 Lisa Vonhagn Heather Graham Devin Wilcox Jesse Chichester Bambi Williams Kailey Harvey

Run Bath Wellsville Albion Mt-Morris Way-Co Jamestown

 

Long Jump 15-5 Bruckel Kristen Ripple Ayers Blake Venturiano Guest

Geneseo Hornell Letchworth Cuba-Rush Geneseo Way-Co

 

Shot Put 42-5 Pat Graves Heather Benjamin Missy Stuart Melissa Carpenter A Canfield Rapp

Jamestown Geneseo Mt-Morris Letchworth Jamestown Pal-Mac

 

400 M 61.5 Jesse Sprenger Julie Lundgren Staice Woods Megan Eiserman Hilary Lyke Mary Gacisch

Run Letchworth Jamestown Greenwood Albion Hornell Pal-Mac

 

800 M 2:32.3 Brandyn Ordway Megan Eiserman Renee Sortore Stacie Woods Liz Graham Robin Haynes

Run Bath Albion Bolivar-Rich Greenwood Wellsville Dansville

 

High Jump 5-0 Bruckel Labanoski Kristen Ripple Chase Marvin Finch

Geneseo Hornell Hornell Jamestown Pal-Mac Bath

 

100 M 12.8 Nicloe Nolan Emily Hart Katie Mihalenko Julie Lumgren Katie King Sierra Collson

Run Pal-Mac Geneseo Pal-Mac Jamestown Geneseo Canisteo

 

1600 M Relay 4:27.1 Bath Bolivar-Rich Way-Co Cuba-Rush Canisteo Hornell

 

Triple Jump 34-0 Lundger Kristen Ripple Bruckel Huffer Staice Woods Ayers

Jamestown Hornell Geneseo Albion Greenwood Letchworth

 

Discus 103-9 Rapp Benjamin Alex Eveland Lupo Barrett Harrison

Pal-Mac Geneseo Hornell Wellsville Bath Bath

 

3000 M 11:28.1 Jessica Chichester Sarah Osborne Kailey Harvey Kate Ronae Heather Graham Chelsi Adams

Run Mt-Morris Bath Jamestown Cuba-Rush Wellsville Bath

 

100 M 17.0 Missy Stuart Lisa Main Francine Barnes Melissa Jones Kristina Hufter Kristen Ripple

Hurdles Mt Moriss Geneseo Bolivar-Rich Way-Co Albion Hornell

 

200 M 26.4 Nicole Nolan Katie Mihalanko Emily Hart Sierra Collson Shanna Stiggins Laura Hyde

Run Pal-Mac Pal-Mac Geneseo Canisteo Dansville Way-Co

3200 M Relay 10:37.1 Bath Albion Geneseo Dansville Hornell Way-Co

 

400 M Relay 52.2 Pal-Mac Geneseo Jamestown Bolivar-Rich Hornell Way-Co

 

Pole Vault 9-3 Shawna LaVerde Johnson Chase Crystle Grinstead Morsch Husk

Hornell Way-Co Jamestown Hornell Dansville Midlakes

Team Scores

 

 

Boys Girls

 

Hornell 91 1 Geneseo 92

Jamestown 88 2 Pal-Mac 58

Midlakes 58 3 Jamestown 57

Bath 49 Hornell 56.3

Gates-Chile 49 Bath 53

Albion 46 Mt-Morris 36

Cuba-Rushford 40 Albion 32

Geneseo 27 Bolivar-Richburg 32

Wellsville 21 Way-Co 26

Dansville 19 Letchworth 21

Fillmore 14 Wellsville 16

Letchworth 13 Canisteo 12

Way-Co 10 Cuba-Rushford 12

Pal-Mac 2 Greenwood 12

Bolivar-Richburg 1 Dansville 9.3

Canisteo 1 Midlakes 2.3

Mt-Morris Fillmore

Elmira ND Elmira ND

Perry Perry

York York