Dave Yendrzeski, McQuaid Jesuit HS Email at --> coachyen@aol.com
Press F5 to refresh    
Section V
Boys 2002 Leaderboard
*FAT times better by .24 sec    
. = senior, * = junior, ** = sophomore, *** = freshman, ^ = eighth, ^^ = seventh
Updated: 5/19/02 -- 11 AM
  State  
Name School Performance   Meet/Site Class Date
         
0.5 100 Meter Dash (11.8)      
0.5
1 Adam Podlesh Pittsford 10.87 FAT Flower City Invit A 4/27/02
1 Arel Gordon Aquinas 10.7   Dual - McQuaid B 5/6/02
1 Jason Gallo * Eastridge 11.05 FAT Monroe County B 5/18/02
1 Tom Hainsworth Pittsford 11.09 FAT His & Hers Invit A 5/4/02
1 Kenneth Hopkins Roch. East 10.9   Dual - Roch. East A 4/10/02
1 Haze McClary Pittsford 10.9   Dual - Webster A 5/1/02
1 Tom Laverde Hornell 10.9   Wayland Invit B 5/4/02
1 Roy Richards Edison Tech 11.15 FAT His & Hers Invit A 5/4/02
1 Derrick Frenney * Canandaigua 11.17 FAT His & Hers Invit A 5/4/02
1 Chad Colquitt Wilson Magnet 11.18 FAT Flower City Invit A 4/27/02
1 Nick Leonhard ** Wayne 11.32 FAT His & Hers Invit B 5/4/02
1 Osita O'Bieke Marshall 11.0   Dual vs Edison A 5/6/02
1 Tony Harlston * Webster 11.1   Newark Invit A 4/17/02
1 Justin Rambo Rush Henrietta 11.1   Dual - McQuaid A 5/1/02
1 Pat Tindal Edison Tech 11.42 FAT His & Hers Invit A 5/4/02
1 Dominick Coker Eastridge 11.44 FAT Flower City Invit B 4/27/02
1 Jason Colson Edison Tech 11.2   Dual - McQuaid A 4/10/02
1 Peter Brisman Lyndonville 11.2   Genesee Region D 5/18/02
1 Torre Pinkins Brockport 11.55 FAT Flower City Invit A 4/27/02
1 Jose Tejada * Roch. East 11.58 FAT Flower City Invit A 4/27/02
1 Grant Garbach Pittsford 11.4   Quad at HFL A 5/11/02
1 Jerod Cotton Lyons 11.4   Weedsport Invit C 5/11/02
1 Terry Chaffee Lyndonville 11.4   Genesee Region D 5/18/02
1 John Singleton ** Geneva 11.67 FAT His & Hers Invit B 5/4/02
1 Corey Whidbec Geneva 11.69 FAT His & Hers Invit B 5/4/02
1 Anthony Blake ** McQuaid Jesuit 11.72 FAT His & Hers Invit A 5/4/02
1 Fortune Oparah Greece Olympia 11.74 FAT Flower City Invit A 4/27/02
1 Ken Alexander Rush Henrietta 11.5   Newark Invit A 4/17/02
1 Tyler Boisvert * Palmrya-Macedon 11.5   Wayland Invit B 5/11/02
1 Greg Fix ^ McQuaid Jesuit 11.5   Dual - McQuaid A 5/1/02
1 James Little Hilton 11.5   Red Raider Invit A 5/4/02
1 Andy Kuhn ** Irondequoit 11.78 FAT His & Hers Invit A 5/4/02
1 Mike Taggert Roch. East 11.79 FAT His & Hers Invit A 5/4/02
1 Ron Zalone Marion 11.80 FAT His & Hers Invit C 5/4/02
1 Chris Gettings Greece Olympia 11.6   Dual - Brighton A 4/10/02
1 Paul Dicola Mount Morris 11.6   Dual - Pavillion D 4/16/02
1 Travis Williams Greece Athena 11.6   Red Raider Invit A 5/4/02
1 Mike Ballard Dundee 11.6   Finger Lakes C 5/18/02
1 Matt Sabato Batavia ND 11.6   Genesee Region C 5/18/02
1 Guilford Lawrence ** Edison Tech 11.86 FAT Flower City Invit A 4/27/02
1 Zavier Marshall *** Fairport 11.86 FAT Flower City Invit A 4/27/02
1 Ryan Brennan ** Aquinas 11.86 FAT Royal Comet Invit B 5/11/02
1 Scott Baron ** Pittsford 11.7   Dual - Pittsford A 4/30/02
1 Joel DeMarco Midlakes 11.7   Finger Lakes B 5/18/02
1 Tom Fagon * East Roch. 11.97   His & Hers Invit C 5/4/02
1 Andrew Trout Wayne 12.00 FAT His & Hers Invit B 5/4/02
1 Kevin Collier Churchville-Chili 12.01 FAT His & Hers Invit A 5/4/02
1 Pat Harris Rush Henrietta 11.8   Dual - McQuaid A 5/1/02
1 Ron Smith Lyons 11.8   Weedsport Invit C 5/11/02
1 J.B. Monu ^ Pittsford 11.8   Dual - Pittsford A 4/11/02
1 David Elman *** Pittsford 11.8   Dual - HFL A 4/16/02
1 Dan Carbonaro ** Pittsford 11.8   Dual - Pittsford A 4/30/02
1
1
1            
1            
1            
1.5 110 meter Hurdles (17.0)        
2 Reggie Rucker. Edison Tech 14.4   Newark Invit A 4/17/02
2 Steve Ahlstrom * Gates-Chili 15.43 FAT Flower City Invit A 4/27/02
2 Jimmy Sorel Brockport 15.2   Newark Invit A 4/17/02
2 Chris Hollowell Hornell 15.3   Hornell Invit B 5/4/02
2 Terrell Gissendanner*** Edison Tech 15.66 FAT Royal Comet Invit A 5/11/02
2 Pat Tindal Edison Tech 15.5   Newark Invit A 4/17/02
2 Darrly Marshall Greece Olympia 15.6   Dual - Brighton A 4/10/02
2 Kenny Wilson Roch. East 15.91 FAT Flower City Invit A 4/27/02
Chris Stevenson Williamson 15.9   Wayne County C 5/18/02
2 Marcus Williams * Roch. East 16.05 FAT Flower City Invit A 4/27/02
2 Andrew Poreda Pittsford 16.08 FAT His & Hers Invit A 5/4/02
2 Adam Frosino Gates-Chili 16.12 FAT Monroe County A 5/18/02
2 Drew Johnson Brockport 16.31 FAT Flower City Invit A 4/27/02
2 Luke Shafer McQuaid Jesuit 16.1   Dual - McQuaid A 5/1/02
2 Jonathan Stanley * Mount Morris 16.1 Dual vs Keshaqua D 5/14/02
2 Kris Young Williamson 16.41   Royal Comet Invit C 5/11/02
2 Kevin Healey ** Rush-Henrietta 16.2   Flower City Invit A 5/1/02
2 Mike Joseph Pittsford 16.2   Quad at HFL A 5/11/02
2 Mike Porter Alexander 16.2   Genesee Region C 5/18/02
2 Dan Shepard Alexander 16.3   Genesee Region C 5/18/02
2 John Brennan Aquinas 16.3   Dual - McQuaid B 5/6/02
2 Colin Nash Fairport 16.3   Quad at HFL A 5/11/02
2 Justin McElligot Pembroke 16.6   Genesee Region C 5/18/02
2 Pat Fiduccia McQuaid Jesuit 16.9   Dual - McQuaid A 5/6/02
2 Chris Hiscock Irondequoit 17.19 FAT His & Hers Invit A 5/4/02
2 Clark VanDenBerghe Brockport 17.20 FAT Flower City Invit A 4/27/02
2 Steve Ramsey *** Wilson 17.23 FAT His & Hers Invit A 5/4/02
2 Michael West * Lyons 17.23 FAT His & Hers Invit C 5/4/02
2 Steve Lane Irondequoit 17.24 FAT Flower City Invit A 4/27/02
2 Mike Thrall Greece Olympia 17.0   Dual - Brighton A 4/27/02
2 Joe Paige Bloomfield 17.0   Finger Lakes C 5/18/02
2 Ron Moore Marshall 17.1   Dual - Franklin A 5/1/02
2
2
2
2
2
2      
2.5 200 meter dash (24.0)  
2.5
2.5
3 Adam Podlesh Pittsford 22.21 FAT Flower City Invit A 4/27/02
3 Tom Hainsworth Pittsford 22.38 FAT Monroe County A 5/18/02
3 Haze McClary Pittsford 22.48 FAT Monroe County A 5/18/02
3 Jason Gallo * Eastridge 22.65 FAT Monroe County B 5/18/02
3 Derrick Frenney * Canandaigua 22.77 FAT Royal Comet Invit A 5/11/02
3 Ken Alexander Rush-Henrietta 22.7   Red Raider Invit A 5/4/02
3 Pat Fricke Fairport 22.7   Red Raider Invit A 5/4/02
3 Arel Gordon Aquinas 22.8   Dual - McQuaid B 5/6/02
3 Reggie Rucker Edison Tech 22.9   Dual - Franklin A 5/1/02
3 Tom Laverde Hornell 22.9   Hornell Invit C 5/4/02
3 Roy Richards Edison Tech 23.20 FAT His & Hers Invit A 5/4/02
3 Dominick Coker Eastridge 23.24 FAT Flower City Invit B 4/27/02
3 Kenneth Hopkins Roch. East 23.03 FAT Royal Comet Invit A 5/11/02
3 John Wright Edison Tech 23.33 FAT City-Cath Champ A 5/16/02
3 Chad Colquitt Wilson Magnet 23.1   Newark Invit A 4/17/02
3 Torre Pinkins Brockport 23.37 FAT Flower City Invit A 4/27/02
3 Nick Leonhard ** Wayne 23.42 FAT His & Hers Invit B 5/4/02
3 Paul Dicola Mount Morris 23.2   Dual - Dansville D 5/2/02
3 Jason Colson Edison Tech 23.4   Dual-McQuaid A 4/10/02
3 Ryan Brennan ** Aquinas 23.64 FAT His & Hers Invit B 5/4/02
3 Galen Williams Irondequoit 23.65 FAT His & Hers Invit A 5/4/02
3 Joel DeMarco Midlakes 23.5   Finger Lakes B 5/18/02
3 Peter Brisman Pembroke 23.5   Genesee Region C 5/18/02
3 Chris Gettings Greece Olympia 23.7   Dual - Brighton A 4/10/02
3 Grant Garbach * Pittsford 23.99 FAT His & Hers Invit A 5/4/02
3 Brad Brooks Spencerport 23.8   Dual - Brighton A 5/1/02
3 Mark Wolfe Brockport 23.8 Hilton Dual A 4/9/2002
3 Mike Ballard Dundee 23.8 Finger Lakes C 5/18/2002
3 Anthony Blake** McQuaid Jesuit 24.12 FAT His & Hers Invit A 5/4/02
3 Scott Baron ** Pittsford 23.9   Dual - Webster A 4/27/02
3 Jerod Cotton Lyons 23.9   Weedsport Invit C 5/11/02
3 Luke kairys Geneva 23.9   Finger Lakes B 5/18/02
3 Andy Kuhn ** Irondequoit 24.21 FAT His & Hers Invit A 5/4/02
3 James Little Hilton 24.22 FAT Flower City Invit A 4/27/02
3 Guilford Edison Tech 24.1   Newark Invit A 4/17/02
3 Osita O'Bieke Marshall 24.2 Dual - Franklin A 5/1/02
3
3
3
3          
3            
3.5 400 meter run (55.0)        
3.5
4 Adam Podlesh Pittsford 50.0   Dual - Gates A 4/23/02
4 Tracy DeWitt * Gates-Chili 50.18 FAT Loucks Games A 5/10/02
4 Ryan Allen Rush-Henrietta 51.2   Dual - McQuaid A 5/1/02
4 Ryan Nelson Canandaigua 51.78 FAT Royal Comet Invit A 5/11/02
4 Dave Russell Greece Athena 51.7   Red Raider Invit A 5/4/02
4 Pat Fricke Fairport 51.7   Newark Invit A 4/17/02
4 John Lux Webster 51.98 FAT Flower City Invit A 4/27/02
4 Dan Schmidt Wellsville 52.0   Hornell Invit C 5/4/02
4 Dan Burke McQuaid Jesuit 52.1   Clarence Invit A 5/18/02
4 Rob Skidmore Alexander 52.1 Genesee Region C 5/18/02
4 Nick Kulp ** Brockport 52.26 FAT Monroe County A 5/18/02
4 John Wright Edison Tech 52.28 FAT City-Cath Champ A 5/16/02
4 Brad Brooks Spencerport 52.54 FAT Royal Comet Invit A 5/11/02
4 Jerome Evans Greece Olympia 52.69 FAT Flower City Invit A 4/27/02
4 Paul DiCola Mount Morris 52.6 Dual - Dansville D 5/2/02
4 James Little Hilton 52.7   Red Raider Invit A 5/4/02
4 Galen Williams Irondequoit 53.04 FAT Flower City Invit A 4/27/02
4 John Dupra Victor 53.23 FAT His & Hers Invit B 5/4/02
4 Dennis Jemmison** Edison Tech 53.0   Dual - McQuaid A 4/10/02
4 Jeff Reczek * Greece Athena 53.35 FAT Flower City Invit A 4/27/02
4 Chris Popovici Pittsford 53.1   Dual - Fairport A 5/9/02
4 John Simmons ** Edison Tech 53.52 FAT Royal Comet Invit A 5/11/02
4 Mike Inscho Dundee 53.4   Finger Lakes C 5/18/02
4 Derek French Wilson 53.68 FAT City-Cath Champ A 5/16/02
4 Pat Tindal Edison Tech 53.87 FAT City-Cath Champ A 5/16/02
4 Dean Ganskop * Williamson 53.90 FAT Royal Comet Invit C 5/11/02
4 Justin Chandler * Edison Tech 53.98 FAT City-Cath Champ A 5/16/02
4 Tim Faubert Rush-Henrietta 53.9   Dual - McQuaid A 5/1/02
4 Andy Cadregari Spencerport 54.02 FAT Flower City Invit A 4/27/02
4 Ryan Williams * Palmyra Macedon 54.05 FAT His & Hers Invit B 5/4/02
4 Jim Byrnes ** Fairport 54.08 FAT Flower City Invit A 4/27/02
4 Craig Dolecki Marion 54.14 FAT His & Hers Invit C 5/4/02
4 Ryan Williams * Palmyra Macedon 54.0   Dual vs Waterloo B 5/7/02
4 Shakee Nicholson ** Penfield 54.30 FAT His & Hers Invit A 5/4/02
4 Chris Juskiewicz Gates-Chili 54.32 FAT Flower City Invit A 4/27/02
4 Chris Gettings Greece Olympia 54.39 FAT Flower City Invit A 4/27/02
4 Dave List Honeoye Falls-Lima 54.3   Quad at HFL B 5/11/02
4 Jason Hortiatis ** Pittsford 54.3   Dual - Webster A 4/27/02
4 C.J. Stevens Oakfield-Alabama 54.3   Genesee Region C 5/18/02
4 Pat Wieder *** Fairport 54.58 FAT Flower City Invit A 4/27/02
4 Aaron Sessions * Wilson 54.4   Dual - East A 5/6/02
4 Mike McCadney Edison Tech 54.4   Newark Invit A 4/17/02
4 Steve Bala Alexander 54.4   Genesee Region C 5/18/02
4 Ryan Brennan ** Aquinas 54.71 FAT His & Hers Invit B 5/4/02
4 David Elman *** Pittsford 54.78 FAT Flower City Invit A 4/27/02
4 Scott Baron ** Pittsford 54.6   Quad at HFL A 5/11/02
4 Joe Wetzel Aquinas 54.88 FAT His & Hers Invit B 5/4/02
4 Marcus Williams * Roch. East 55.05 FAT His & Hers Invit A 5/4/02
4 Tobey Wycoff *** Webster 55.18 FAT Flower City Invit A 4/27/02
4 Pennington Marshall 55.0   Newark Invit A 4/17/02
4
4
4            
4.5 400 meter Int Hurdles (62.0)        
5 Reggie Rucker Edison Tech 55.34 FAT His & Hers Invit A 5/4/02
5 Dave Russell Greece Athena 56.6   Tri - Avon & Gates A 4/12/02
5 Drew Johnson Brockport 56.93 FAT His & Hers Invit A 5/4/02
5 Pat Tindal Edison Tech 58.64 FAT His & Hers Invit A 5/4/02
5 Shawn Clancy Hornell 58.5   Hornell Invit B 5/4/02
5 Dan Burke McQuaid Jesuit 59.3   Dual - McQuaid A 5/6/02
5 Colin Nash Fairport 59.3   Quad at HFL A 5/11/02
5 John Brennan Aquinas 59.4   Dual - McQuaid B 5/6/02
5 Kevin Healey ** Rush-Henrietta 60.19 FAT Royal Comet Invit A 5/11/02
5 Terrell Gissendanner*** Edison Tech 60.38 FAT Royal Comet Invit A 5/11/02
5 Jimmy Sorel Brockport 60.2   Newark Invit A 4/17/02
5 Steve Lane Irondequoit 60.58 FAT His & Hers Invit A 5/4/02
5 Matt Grundman Wayne 60.0   Finger Lakes B 5/18/02
5 Jonathan Stanley * Mount Morris 60.7   Dual - Dansville D 5/2/02
5 Adam Frosino Gates-Chili 61.16   Flower City Invit A 4/27/02
5 Rob Skidmore Alexander 61.0   Genesee Region C 5/18/02
5 Mike Joseph Pittsford 61.4   Quad at HFL A 5/11/02
5 Ian Priestley Lyons 61.6   Weedsport Invit C 5/11/02
5 Andrew Poreda Pittsford 61.7   Dual - Webster A 4/27/02
5 Sheaver Webster 62.0   Newark Invit A 4/17/02
5 Tim Spayd Canandaigua 62.0   Finger Lakes A 5/18/02
5 James Sconfitto Penfield 62.02 FAT His & Hers Invit A 5/4/02
5 Chris Bobo Batavia ND 62.1   Genesee Region C 5/18/02
5 Andy Pistner Fairport 62.4   Red Raider Invit A 5/4/02
5
5            
5.5 800 meter run (2:10)        
6 Tom Pratt Irondequoit 1:58.11 FAT Monroe County A 5/18/02
6 Joe Wetzel Aquinas 1:59.5   Clarence Invit B 5/18/02
6 Tim Meehan Honeoye Falls-Lima 2:00.4   Red Raider Invit B 5/4/02
6 Joe Fischette Honeoye Falls-Lima 2:00.9   Red Raider Invit B 5/4/02
6 Chris Popovici Pittsford 2:01.01 FAT Flower City Invit A 4/27/02
6 Luke Luft Livonia 2:01.05 FAT His & Hers Invit B 5/4/02
6 Mike Tarantino Penfield 2:01.5   Newark Invit A 4/17/02
6 John Abraham * Penn Yan 2:01.8   Way-Coh Invit B 5/11/02
6 Andy Cadregari Spencerport 2:02.24 FAT Monroe County A 5/18/02
6 Andy Wigton Greece Athena 2:02.2   Dual - Brockport A 5/1/02
6 Phil Ochsenhirt Honeoye Falls-Lima 2:02.6   Red Raider Invit B 5/4/02
6 Adam Streb Brockport 2:02.7   Dual - Athena A 4/30/02
6 Dave Russell Greece Athena 2:02.9   Quad at HFL A 5/11/02
6 John Lux Webster 2:03.29 FAT Flower City Invit A 4/27/02
6 Ben Snyder * Brighton 2:03.58 FAT Flower City Invit B 4/27/02
6 Brian Reilly Fairport 2:03.5   Quad at HFL A 5/11/02
6 John Crowley Midlakes 2:04.4   Finger Lakes B 5/18/02
6 Brian Suhr Victor 2:05.1   Finger Lakes B 5/18/02
6 Brian Smith East Roch 2:05.40 FAT His & Hers Invit C 5/4/02
6 Dave Hryvniak * Aquinas 2:05.64 FAT Flower City Invit B 4/27/02
6 Paul DiCola Mount Morris 2:06.0   Dual - Pavillion D 4/16/02
6 Ben Snyder * Brighton 2:06.21 FAT His & Hers Invit A 5/4/02
6 Bill Smith East Roch 2:06.5   Wayne Relays C 4/19/02
6 Angelo Suozzi * Pittsford 2:06.6   Dual - Fairport A 5/9/02
6 Kyle Pixton ** Gates-Chili 2:06.94 FAT Flower City Invit A 4/27/02
6 Tim Faubert Rush-Henrietta 2:07.0   Dual - McQuaid A 5/1/02
6 Kyle McClinton ** Marion 2:07.03 FAT His & Hers Invit C 5/4/02
6 Brady Fergusson * Roch East 2:07.07 FAT City-Cath Champ A 5/16/02
6 Aaron Session * Wilson 2:07.31 FAT City-Cath Champ A 5/16/02
6 Cody Swartz * Greece Arcadia 2:07.45 FAT Flower City Invit A 4/27/02
6 Tim Katlic ** Penfield 2:07.54 FAT His & Hers Invit A 5/4/02
6 Mike Tarantino Penfield 2:07.4   Dual - Penfield A 5/1/02
6 Jason Hortiatis ** Pittsford 2:07.4   Dual - Fairport A 5/9/02
6 John Abraham Penn Yan 2:07.7   Newark Invit B 4/17/02
6 Chris Schwartz Aquinas 2:07.58 FAT Royal Comet Invit B 5/11/02
6 Kyle VanPeursen * Churchville-Chili 2:07.72 FAT Royal Comet Invit A 5/11/02
6 Brian Suhr Victor 2:07.74 FAT Flower City Invit B 4/27/02
6 Jeff Eccleston * Greece Arcadia 2:07.98 FAT Flower City Invit A 4/27/02
6 Andrew Whitbeck East Roch 2:08.0   Dual- Lyons C 4/23/02
6 Matt St.James * Churchville-Chili 2:08.0   Dual vs Arcadia A 5/6/02
6 Mike Siracusa Brockport 2:08.31 FAT Flower City Invit A 4/27/02
6 Mike McCadney Edison Tech 2:08.47 FAT Cith-Cath Champ A 5/16/02
6 Joe Greene *** Edison Tech 2:08.50 FAT Royal Comet Invit A 5/11/02
6 Chris Trottier ** Webster 2:08.64 FAT Flower City Invit A 4/27/02
6 Scott Thompson Palmyra Macedon 2:08.6   Wayland Invit B 5/11/02
6 Shane Chatham Byron-Bergen 2:08.6   Genesee Region C 5/18/02
6 Pat Sullivan McQuaid Jesuit 2:09.09 FAT Royal Comet Invit A 5/11/02
6 Mike Moore ** McQuaid Jesuit 2:08.9   Dual - McQuaid A 5/2/02
6 Jeremy Burke * Rush-Henrietta 2:09.12 FAT Royal Comet Invit A 5/11/02
6 Mike Moore ** McQuaid Jesuit 2:09.61 FAT Cith-Cath Champ A 5/16/02
6 Ethan Russell ** Brighton 2:09.80 FAT His & Hers Invit A 5/4/02
6 Brian Dryan Williamson 2:09.82 FAT Royal Comet Invit C 5/11/02
6 Jan Ozarowski * Pittsford 2:09.3   Quad at HFL A 5/11/02
6 Nick Kurlas McQuaid Jesuit 2:10.1   Dual - McQuaid A 5/6/02
6 Jeff Reczek * Greece Athena 2:10.15 FAT Flower City Invit A 4/27/02
6 Pacitto Wayne 2:10.2   Newark Invit B 4/17/02
6            
6            
6.5 c- converted from mile          
6.5            
6.5 1600 meter run (4:50)        
7 Andy Wigton Greece Athena 4:18.1   Red Raider Invit A 5/4/02
7 Brian Smith East Roch 4:24.34c   Royal Comet Invit C 5/11/02
7 Tom Pratt Irondequoit 4:25.03 FAT Monroe County A 5/18/02
7 Chris Dragone Mynderse 4:27.9   S.Cayuga Invit B 5/11/02
7 Luke Luft Livonia 4:30.5   Way-Coh Invit B 5/11/02
7 Billy Smith East Roch 4:31.1   Dual - East Roch C 4/23/02
7 Dave Hryvniak * Aquinas 4:31.57c FAT Royal Comet Invit B 5/11/02
7 Matt St.James * Churchville-Chili 4:32.84 FAT Royal Comet Invit A 5/11/02
7 Mike Tarantino Penfield 4:33.0   Newark Invit A 4/17/02
7 Andy Leonard Churchville-Chili 4:34.13c FAT Royal Comet Invit A 5/11/02
7 Joe Fischetti Honeoye Falls-Lima 4:34.5   Quad at HFL B 5/11/02
7 Brady Ferguson * Roch. East 4:34.52c FAT Royal Comet Invit A 5/11/02
7 Jeff Eggleston * Greece Arcadia 4:34.58 FAT Flower City Invit A 4/27/02
7 Adam Streb Brockport 4:32.64 FAT Monroe County A 5/18/02
7 Randy Tactier Greece Athena 4:36.0   Quad at HFL A 5/11/02
7 Chris Dragone Mynderse 4:36.3   Newark Invit B 4/17/02
7 Nate Lowe Spencerport 4:36.54c FAT Royal Comet Invit A 5/11/02
7 Kyle Heath ** Victor 4:37.51 FAT Flower City Invit B 4/27/02
7 Eric Peskor Wayne 4:38.1   Newark Invit B 4/17/02
7 Teddy Quinn ** Rush-Henrietta 4:38.6   Newark Invit A 4/17/02
7 Mike Partridge Byron-Bergen 4:38.6   Genesee Region C 5/18/02
7 Mike Moore ** McQuaid Jesuit 4:39.8   Clarence Invit A 5/18/02
7 Tucker Robinson Greece Athena 4:40.36 FAT Flower City Invit A 4/27/02
7 Andrew Cadregari Spencerport 4:41.82 FAT Royal Comet Invit A 5/11/02
7 Trevor VanSickle ** Marcus Whitman 4:42.5   Finger Lakes B 5/18/02
7 Joe Greene *** Edison Tech 4:43.61 FAT Royal Comet Invit A 5/11/02
7 Leo Smith *** East Roch 4:43.63 FAT Royal Comet Invit C 5/11/02
7 Dan Semmler Greece Athena 4:43.8   Red Raider Invit A 5/4/02
7 Tim Faubert * Rush-Henrietta 4:45.86c FAT Royal Comet Invit A 5/11/02
7 Matt Jones ** McQuaid Jesuit 4:47.85 FAT City-Cath Champ A 5/16/02
7 Nick Arazoza *** McQuaid Jesuit 4:50.83 FAT Royal Comet Invit A 5/11/02
7            
7            
7            
7.5 3200 meter run (10:45)        
7.7 Andy Wigton Greece Athena 9:13.28 FAT Loucks Games A 5/10/02
7.7 Billy Smith East Roch 9:31.75 FAT Royal Comet Invit C 5/11/02
7.7 Kyle Heath ** Victor 9:31.94 FAT Flower City Invit B 4/27/02
7.7 Andrew Whitbeck * East Roch 9:35.82 FAT His & Hers Invit C 5/4/02
7.7 Dave Hrynviak Aquinas 9:36.15 FAT Flower City Invit B 4/27/02
7.7 Brian Smith East Roch 9:38.3   Dual - East Roch C 5/7/02
7.7 Jeff Eggleston * Greece Arcadia 9:43.64 FAT His & Hers Invit A 5/4/02
7.7 Brady Ferguson * Roch. East 9:46.30 FAT His & Hers Invit A 5/4/02
7.7 Bill Buckenmeyer Alexander 9:56.1   Way-Coh Invit C 5/11/02
7.7 Teddy Quinn ** Rush-Henrietta 9:57.22   Royal Comet Invit A 5/11/02
8 Mike Partidge Byron-Bergen 10:03.2   Genesee Region C 5/18/02
8 Leo Smith *** East Roch 10:07.4   County - Wayne C 5/17/02
8 John Abraham Penn Yan 10:10.8   Finger Lakes B 5/18/02
8 Adam Streb Brockport 10:11.59 FAT Flower City Invit A 4/27/02
8 Taylor Delhagen Williamson 10:14.28 FAT His & Hers Invit C 5/4/02
8 Matt Karczewski ** Penn Yan 10:15.73 FAT His & Hers Invit B 5/4/02
8 Alex Divirgilio ** Irondequoit 10:16.70 FAT His & Hers Invit A 5/4/02
8 Mark Stevens Pittsford 10:18.87 FAT Monroe County A 5/18/02
8 Billy Burke Fairport 10:23.5   Red Raider Invit A 5/4/02
8 Phil Ochsenhirt Honeoye Falls-Lima 10:25.50 FAT Flower City Invit B 4/27/02
8 Josh Nichols Newark 10:25.6   Finger Lakes B 5/18/02
8 Bryan Morseman Addison 10:26.4   Dual - Arkport C 4/25/02
8 Rian Morgan Byron-Bergen 10:28.1   Genesee Region C 5/18/02
8 Adam Haley Hornell 10:29.7   Hornell Invit B 5/4/02
8 Nate Lowe Spencerport 10:31.0   Dual - Brighton A 5/1/02
8 Jon Horner Spencerport 10:31.31 FAT Royal Comet Invit A 5/11/02
8 Delhagen Williamson 10:31.6   Newark Invit C 4/17/02
8 Schill Williamson 10:32.4   Newark Invit C 4/17/02
8 Dan Juda * Irondequoit 10:37.12 FAT His & Hers Invit A 5/4/02
8 Evan Trumble Waterloo 10:37.9   Newark Invit B 4/17/02
8 Tim Faubert Rush-Henrietta 10:39.2   Newark Invit A 4/17/02
8 Brad Johnson Bloomfield 10:40.3   Finger Lakes C 5/18/02
8 Mike Moore ** McQuaid Jesuit 10:44.40 FAT Flower City Invit A 4/27/02
8
8
8
8
8
8.5 3000 meter run
8.7 Andy Wigton Greece Athena 8:36.15 FAT Penn Relays A 04/26/02
8.7
8.7
8.7            
8.8 Steeple Chase (12:00)        
8.8 Brady Ferguson * Roch. East 9:30.9   Royal Comet Invit A 5/11/02
8.8 Andrew Whitbeck * East Roch 9:44.8   County - Wayne C 5/16/02
8.8 Brian Smith East Roch 9:57.3   County - Wayne C 5/16/02
9 Greg Rahmlow Honeoye Falls-Lima 10:05.38 FAT Flower City Invit B 4/27/02
9 Nate Lowe Spencerport 10:06.0 FAT Royal Comet Invit A 5/11/02
9 Tom Pratt Irondequoit 10:06.48 FAT Flower City Invit A 4/27/02
9 Evan Trumble Waterloo 10:16.2   Finger Lakes B 5/18/02
9 Tim Meehan Honeoye Falls-Lima 10:20.6   Quad at HFL B 5/11/02
9 Brian McMullen * Batavia 10:27.1   Monroe County B 5/18/02
9 Cody Swartz Greece Arcadia 10:27.4   Monroe County A 5/18/02
9 Tom Scahill ** Williamson 10:33.5   Royal Comet Invit C 5/11/02
9 Dave Hryvniak Aquinas 10:37.7   Newark Invit B 4/17/02
9 Brian D'Angelo Batavia 10:41.0   Monroe County B 5/18/02
9 Tom Thompson * Palmyra-Macedon 10:41.6   Finger Lakes B 5/18/02
9 Burke, Billy Fairport 10:45.45 FAT Flower City Invit A 4/27/02
9 Justin Herman Penn Yan 10:47.6   Finger Lakes B 5/18/02
9 Alex Divirgilio Irondequoit 10:48.39 FAT Flower City Invit A 4/27/02
9 Dan Juda Irondequoit 10:49.29 FAT Flower City Invit A 4/27/02
9 Chris Atkinson Addison 11:03.0   Bolivar-Richburg C 5/9/02
9 Dan Etlinger Pittsford 11:07.5   Quad at HFL A 5/11/02
9 Jerome Bottom * Addison 11:08.4   Bolivar-Richburg C 5/9/02
9 Tom Smith Addison 11:08.8   Bolivar-Richburg C 5/9/02
9 Andrew Morabito East Roch 11:10.9   Royal Comet Invit C 5/11/02
9 Neil Yurick * Canandaigua 11:11.9   Royal Comet Invit A 5/11/02
9 Will Haskell *** Rush-Henrietta 11:13.2   Royal Comet Invit A 5/11/02
9 Adam Killaby Eastridge 11:13.46 FAT Flower City Invit B 4/27/02
9 Manuel Arreaza Pittsford 11:17.7   Quad at HFL A 5/11/02
9 Chris VanKirk * Geneva 11:18.8   Royal Comet Invit B 5/11/02
9 Brett Cumbo ** Aquinas 11:21.9   Royal Comet Invit B 5/11/02
9 Brad Elliott Gates-Chili 11:29.20 FAT Flower City Invit A 4/27/02
9 Chad Day Honeoye Falls-Lima 11:31.71 FAT Flower City Invit B 4/27/02
9 MacDonald Addison 11:32.3   Newark Invit C 4/17/02
9 Grant Lytle Victor 11:34.11 FAT Flower City Invit B 4/27/02
9 Herman Penn Yan 11:36.8   Newark Invit B 4/17/02
9 Brian Plesa * Palmyra-Macedon 11:38.0   Finger Lakes B 5/18/02
9 Bradd Winn Rush-Henrietta 11:40.98 FAT Flower City Invit A 4/27/02
9 Mike Coast McQuaid Jesuit 11:47.0   Newark Invit A 4/17/02
9 David Brownstein Penfield 11:47.49 FAT Flower City Invit A 4/27/02
9 Tyler Cassidy Greece Olympia 11:49.97 FAT Flower City Invit A 4/27/02
9 Charles Ruhland Rush-Henrietta 11:51.6   Royal Comet Invit A 5/11/02
9 Aaron Moore Gates-Chili 11:53.58 FAT Flower City Invit A 4/27/02
9 Derek Zellerfrow Webster 11:54.86 FAT Flower City Invit A 4/27/02
9 Tim Warren Webster 12:00.31 FAT Flower City Invit A 4/27/02
9
9
9            
9            
9            
9.5 4 x 100 meter Relay (46.8)      
10            
10 Edison Tech 43.3   Newark Invit A 4/17/02
10 Wilson Magnet 44.24   FAT City-cath Champ A 5/16/02
10 Pittsford 44.43   FAT His & Hers Invit A 5/4/02
10 Roch East 44.69   FAT Royal Comet Invit A 5/11/02
10 Aquinas 44.7   Brighton Relays B 5/10/02
10 Canandaigua 44.9   Finger Lakes A 5/18/02
10 Rush-Henrietta 45.0   Dual - McQuaid A 5/1/02
10 Irondequoit 45.4   Brighton Relays A 5/10/02
10 Dundee 45.5   Finger Lakes D 5/18/02
10 Fairport 45.79   FAT Flower City Invit A 4/27/02
10 Eastridge 45.82   FAT Royal Comet Invit B 5/11/02
10 Alexander 45.8   Genesee Region C 5/18/02
10 Sodus 46.1   Newark Invit C 4/17/02
10 Geneva 46.37   FAT His & Hers Invit B 5/4/02
10 Spencerport 46.46   FAT Flower City Invit A 4/27/02
10 Midlakes 46.3   Finger Lakes C 5/18/02
10 Webster 46.64   FAT Flower City Invit A 4/27/02
10 Greece Athena 46.5   Red Raider Invit A 5/4/02
10 Greece Olympia 46.8 Dual - Brighton A 4/10/02
10
10            
10            
10.5 4 x 400 meter Relay (3:48)      
11            
11 Edison Tech 3:27.28   FAT Penn Relays A 4/26/02
11 Gates-Chili 3:29.98   FAT Flower City Invit A 4/27/02
11 Canandaigua 3:30.29   FAT His & Hers Invit A 5/4/02
11 Fairport 3:30.3   Red Raider Invit A 5/4/02
11 Rush-Henrietta 3:33.5   Red Raider Invit A 5/4/02
11 Webster 3:34.05   FAT Monroe County A 5/18/02
11 Hornell 3:34.2   Hornell Invit B 5/4/02
11 Irondequoit 3:34.55   FAT Monroe County A 5/18/02
11 Brockport 3:35.16   FAT Flower City Invit A 4/27/02
11 Marion 3:36.24   FAT His & Hers Invit C 5/4/02
11 Livonia 3:35.3   Way-Coh Invit B 5/11/02
11 Mynderse 3:36.0   Finger Lakes B 5/18/02
11 Wilson Magnet 3:37.24   FAT His & Hers Invit A 5/4/02
11 Brighton 3:38.01   FAT His & Hers Invit A 5/4/02
11 Alexander 3:38.5   Genesee Region C 5/18/02
11 Wayne 3:39.04   FAT His & Hers Invit B 5/4/02
11 Pittsford 3:39.26   FAT Flower City Invit A 4/27/02
11 Aquinas 3:39.5   Dual - McQuaid B 5/6/02
11 Victor 3:39.88   FAT Flower City Invit B 4/27/02
11 Greece Athena 3:39.8   Brighton Relays A 5/11/02
11 McQuaid Jesuit 3:40.0   Dual - McQuaid A 5/6/02
11 Penfield 3:40.71   FAT His & Hers Invit A 5/4/02
11 Williamson 3:41.77   FAT Royal Comet Invit C 5/11/02
11 Byron-Bergen 3:41.6   Genesee Region C 5/18/02
11 Brockport 3:41.92   FAT His & Hers Invit A 5/4/02
11 Oakfield-Alabama 3:42.7   Genesee Region C 5/18/02
11 Geneva 3:43.75 FAT His & Hers Invit B 5/4/02
11 Roch East 3:44.8   Dual - McQuaid A 5/2/02
11 Penn Yan 3:47.42   FAT His & Hers Invit B 5/4/02
11            
11.5 4 x 800 meter Relay (9:00)      
12            
12 Honeoye Falls-Lima 8:18.0   Quad at HFL B 5/11/02
12 Edison Tech 8:21.99   FAT His & Hers Invit A 5/4/02
12 Greece Athena 8:21.8   Monroe County A 5/18/02
12 Pittsford 8:22.41   FAT His & Hers Invit A 5/4/02
12 Churchville-Chili 8:23.68 FAT His & Hers Invit A 5/4/02
12 Mynderse 8:25.5 S.Cayuga Invit B 5/11/02
12 Livonia 8:27.3 Way-Coh Invit B 5/11/02
12 East Roch. 8:34.63 FAT His & Hers Invit C 5/4/02
12 McQuaid Jesuit 8:34.94   FAT His & Hers Invit A 5/4/02
12 Brockport 8:35.46   FAT His & Hers Invit A 5/4/02
12 Penfield 8:38.45   FAT His & Hers Invit A 5/4/02
12 Byron-Bergen 8:42.0   Genesee Region C 5/18/02
12 Hornell 8:42.4   Hornell Invit B 5/4/02
12 Rush-Henrietta 8:44.0   Red Raider Invit A 5/4/02
12 Aquinas 8:38.24   FAT Royal Comet Invit B 5/11/02
12 Webster 8:47.1   Brighton Relays A 5/10/02
12 Victor 8:49.97 FAT His & Hers Invit B 5/4/02
12 Spencerport 8:51.97 FAT Royal Comet Invit A 5/11/02
12 Newark 8:53.78 FAT His & Hers Invit B 5/4/02
12 Fairport 8:54.62   FAT Flower City Invit A 4/27/02
12 Irondequoit 8:55.61 FAT His & Hers Invit A 5/4/02
12 Greece Arcadia 8:57.31 FAT His & Hers Invit A 5/4/02
12 Wayne 8:58.36 FAT His & Hers Invit B 5/4/02
12    
12            
19.4 Discus Throw (120' 0")        
19 Mike Taylor Roch. East 178' 10"   Dual vs Wilson A 5/6/02
19 John Fallone Greece Olympia 144' 5"   Royal Comet Invit A 5/11/02
19 Tom Smyder Way-CO 141' 0"   Way-Coh Invit B 5/11/02
19 Josh Colvin Mynderse 141' 9   Finger Lakes B 5/18/02
19 Justin Contestable Gates-Chili 135' 7"   Flower City Invit A 4/27/02
19 Ryan Brooks Churchville-Chili 134' 5"   Royal Comet Invit A 5/11/02
19 Gerry Weissinger Webster 132' 11"   Monroe County A 5/18/02
19 Mike Burgstrom ** Spencerport 132' 8"   Royal Comet Invit A 5/11/02
19 Brandon Fallone ** Greece Olympia 131' 10"   Flower City Invit A 4/27/02
19 Eric Brunner Marcus Whitman 131' 9   Finger Lakes B 5/18/02
19 Matt Newcomb Red Jacket 131' 7"   Finger Lakes C 5/18/02
19 Bowerman Victor 131' 0"   Newark Invit B 4/17/02
19 Luke Hall Palmyra-Macedon 129' 3"   League at Newark B 5/18/02
19 Dan Yonkin * McQuaid Jesuit 129'   His & Hers Invit A 5/4/02
19 Kevin Argauer Honeoye Falls-Lima 128' 7"   Quad at HFL B 5/11/02
19 Cornelius Robinson Greece Athena 126' 2"   Tri - Avon & Gates A 4/12/02
19 Craig Spade Brockport 126' 2"   Dual - Brockport A 4/9/02
19 Jeff Athoe Oakfield-Alabama 125' 8"   Genesee Region C 5/18/02
19 Pat Powers Alexander 123' 4.5"   Genesee Region C 5/18/02
19 David Cox Edison Tech 123' 4"   Flower City Invit A 4/27/02
19 Jake Hebdon Alexander 123' 4"   Genesee Region C 5/18/02
19 Kevin Michel Rush-Henrietta 122' 8"   Royal Comet Invit A 5/11/02
19 Nate Bowerman * Victor 122' 6"   Flower City Invit B 4/27/02
19 Joe Herne Victor 122' 6"   Flower City Invit B 4/27/02
19 Craig Romesser Attica 121' 5" Royal Comet Invit B 5/11/02
19
18.5 Triple Jump (40' 0")        
18 Reggie Rucker. Edison Tech 47' 4"   Newark Invit A 4/17/02
18 BuAhmed Wright. Edison Tech 45' 10.25"   Dual-McQuaid A 4/10/02
18 Mike McCadney Edison Tech 43' 11.75"   Royal Comet Invit A 5/11/02
18 Dennis Jemmison** Edison Tech 43' 4.75"   City-Cath Champ A 5/16/02
18 Tyrone Brown Roch. East 43' 3.75"   Flower City Invit A 4/27/02
18 Anthony Harston * Webster 43' 2"   Hornell Invit A 5/4/02
18 Ira Smith Lyons 42' 3.5"   Dual - C 4/23/02
18 Michael West Lyons 42' 0.25"   Newark Invit C 4/17/02
18 Ryan Allen Rush-Henrietta 41' 8.5"   Red Raider Invit A 5/4/02
18 Nick DiCampli Geneva 41' 8"   Finger Lakes B 5/18/02
18 Jimmy Sorel ** Brockport 41' 6"   Dual - Brockport A 4/30/02
18 Dustin Sallerson * Irondequoit 41' 1.5"   Flower City Invit A 4/27/02
18 Kyle Pixton Gates Chili 41' 1"   Monroe County A 5/18/02
18 Kevin Fery Brockport 41' 0"   Flower City Invit A 4/27/02
18 Matt Steger Webster 40' 10.25"   Flower City Invit A 4/27/02
18 Sam Herman Byron-Bergen 40' 9"   Way-Coh Invit C 5/11/02
18 Grant Garbach * Pittsford 40' .5"   Quad at HFL A 5/11/02
18 Mike Ballard Dundee 40' .25"   Finger Lakes C 5/18/02
18 Nick Olney Dundee 39' 11"   Finger Lakes C 5/18/02
18 Pat Fiduccia McQuaid Jesuit 39' 10.75   City-Cath Champ A 5/16/02
18 Ron Moore Marshall 39' 10   Dual - Franklin A 5/1/02
18            
18            
18            
18            
17.5 Shot Put (42-0)        
17 John Fallone Greece Olympia 58' 4"   Flower City Invit A 4/27/02
17 Jerry Weissinger Webster 50' 9"   Monroe County A 5/18/02
17 Mike Taylor Roch. East 50' 6"   Flower City Invit A 4/27/02
17 Matt Newcomb Red Jacket 48' .5"   Way-Coh Invit C 5/11/02
17 David Cox. Edison Tech 47' 7.25"   Dual - Franklin A 5/1/02
17 Josh Colvin Mynderse 47' 6"   Newark Invit B 4/17/02
17 Dennis Murray Aquinas 47' 4"   Dual - McQuaid B 5/6/02
17 Matt Silco * Pittsford 46' 8"   Dual - Fairport A 5/9/02
17 Tim Bothwell Fairport 45' 5"   Monroe County A 5/18/02
17 Dale Barker Palmyra Macedon 44' 8.5"   Dual vs Wayne B 4/9/02
17 Isah Colton Attica 44' 6"   Genesee Region B 5/18/02
17 Brian Lindsay Rush-Henrietta 44' 3.5"   Royal Comet Invit A 5/11/02
17 Joe Herne Victor 43' 9.25"   Flower City Invit B 4/27/02
17 Chinedu Uche * Roch. East 43' 7"   Flower City Invit A 4/27/02
17 Craig Romesser Attica 43' 5"   Royal Comet Invit B 5/11/02
17 Matt Carpenter Fairport 43' 3.25"   Red Raider Invit A 5/4/02
17 Craig Spade Brockport 43' 3"   Dual - Brockport A 4/9/02
17 Nate Beam Alfred-Almond 43' 0"   Dual - Wellsville D 4/23/02
17 Casey Pepper Irondequoit 42' 8.5"   Flower City Invit A 4/27/02
17 Jason Colson. Edison Tech 42' 4.5"   Dual-McQuaid A 4/10/02
17 Jake Hamlin * Brockport 42' 3.75"   Dual - Brockport A 4/30/02
17 Brandon Fallone ** Greece Olympia 42' 0"   Dual - Brighton A 4/27/02
17            
17            
16.5 Pole Vault (11' 0")        
16 Andrew Park * Fairport 15' 4"   Newark Invit A 4/17/02
16 Ryan Van Halle Newark 13' 6"   Finger Lakes B 5/18/02
16 Chris Young Williamson 13' 6"   Newark Invit C 4/17/02
16 Mike Reynolds ** Fairport 13' 0"   Quad at HFL A 5/11/02
16 Mark Sindoni Greece Athena 13' 0"   Red Raider Invit A 5/4/02
16 Andy Smith Honeoye Falls-Lima 12' 0"   Flower City Invit B 4/27/02
16 Pat Harris Rush-Henrietta 12' 0"   Royal Comet Invit A 5/11/02
16 Ryan Laney Alexander 12' 0"   Genesee Region C 5/18/02
16 Todd Ford Brockport 11-6 Dual - Brockport A 4/30/02
16 Joe Briggs Lyons 11' 6"   His & Hers Invit C 5/4/02
16 Paul DiCola Mount Morris 11' 6"   Hornell Invit D 5/4/02
16 Chris Brhel * Gates-Chili 11' 6"   Flower City Invit A 4/27/02
16 Kyle Mang Honeoye Falls-Lima 11' 6   Flower City Invit B 4/27/02
16 Chris Bobo Batavia ND 11' 6"   Genesee Region C 5/18/02
16 Tyler Streeter Byron-Bergen 11' 6"   Genesee Region C 5/18/02
16 Steve Starowicz Pittsford 11' 0"   Flower City Invit A 4/27/02
16 Erik Olson Lyons 11' 0"   Wayne Relays C 4/19/02
16 Logan Rockcastle Marcus Whitman 10' 0" Finger Lakes B 5/18/02
16    
15.5 Long Jump (20' 0")        
15 Reggie Rucker. Edison Tech 22' 10.5"   City-Cath Champs A 5/16/02
15 Tony Harlston * Webster 22' 5.25"   Flower City Invit A 4/27/02
15 Tyrone Brown Roch. East 22' 1.25"   City-Cath Champs A 5/16/02
15 Sam Herman Byron-Bergen 22' 1"   Genesee Region C 5/18/02
15 Roy Richards Edison Tech 21' 7.5"   Newark Invit A 4/17/02
15 Kenneth Hopkins Roch. East 21' 7"   Flower City Invit A 4/27/02
15 Dominick Coker Eastridge 21' 5"   Flower City Invit B 4/27/02
15 John Wright. Edison Tech 21' 4"   Dual-McQuaid A 4/10/02
15 Mike McCadney Edison Tech 20' 11"   Dual-McQuaid A 4/10/02
15 Ron Moore Marshall 20' 10.25"   Dual - Franklin A 5/1/02
15 Grant Garbach Pittsford 20' 9.25"   Dual - Webster A 4/30/02
15 Ryan Peterson Fairport 20' 8"   Monroe County A 5/18/02
15 John Brennan * Aquinas 20' 6.25"   Flower City Invit B 4/27/02
15 Kelly Heather Geneseo 20' 5.75"   Way-Coh Invit C 5/11/02
15 Kevin Fery Brockport 20' 5.25"   Flower City Invit A 4/27/02
15 Nick Olney Dundee 20' 4.75"   Finger Lakes C 5/18/02
15 Michael West Lyons 20' 3.75"   Newark Invit C 4/17/02
15 Nick DiCampli Geneva 20' 3.75"   Finger Lakes B 5/18/02
15 Jarell Jenkins * Wilson 20' 2.5"   City-Cath Champs A 5/16/02
15 Justin Rambo Rush-Henrietta 20' 2"   Newark Invit A 4/17/02
15 Bryn Yoshida Fairport 20' .75"   Flower City Invit A 4/27/02
15 Ira Smith Lyons 20' .5   Newark Invit C 4/27/02
15 John Brennan * Aquinas 19' 10.25"   Dual - McQuaid B 5/6/02
15            
14.5 High Jump (5-10")        
14 Luke Shafer. McQuiad 6' 7"   Newark Invit A 4/17/02
14 Dennis Jemmison** Edison Tech 6' 6"   Newark Invit A 4/17/02
14 Haze McClary Pittsford 6' 4"   Flower City Invit A 4/27/02
14 Tony Harlston * Webster 6' 4"   Monroe County A 5/18/02
14 BuAhmed Wright. Edison Tech 6' 3"   Dual-McQuaid A 4/10/02
14 Jason Conklin Cuba-Rushford 6' 1"   Hornell Invit C 5/4/02
14 Ira Smith Lyons 6' 1"   Wayne Relays C 4/19/02
14 Matt Steger * Webster 6' 0"   Flower City Invit A 4/27/02
14 Brandon Nolan *** Roch East 5' 10"   Cith-Cath Champs A 5/16/02
14 Bryan Yoshida Fairport 5' 10"   Newark Invit A 4/17/02
14 Dominik Szpyrka Eastridge 5' 10"   Flower City Invit A 4/27/02
14 Chris Hart Spencerport 5' 10"   Flower City Invit A 4/27/02
14 Brandon Cooper * Spencerport 5' 10"   Flower City Invit A 4/27/02
14 Aaron Crandall Alfred-Almond 5' 10"   Dual - Wellsville D 4/23/02
14 Steve Figueiredo ** McQuaid Jesuit 5' 10"   Dual - McQuaid A 5/6/02
14 Tyler Streeter Byron-Bergen 5' 10"   Way-Coh Invit C 5/11/02
14 Jonathan Stanley * Mount Morris 5' 10"   Dual - Wayland-Coh D 4/18/02
14 Andrew Park * Fairport 5' 10"   Dual vs RH A 5/7/02
14 Kenny Alexander Rush-Henrietta 5' 10"   Royal Comet Invit A 5/11/02
14 Reagan Rafferty Victor 5' 10"   Finger Lakes B 5/18/02
14 Matt Losey Midlakes 5' 10"   Finger Lakes B 5/18/02
14 Al Leight Oakfield-Alabama 5' 10"   Genesee Region C 5/18/02
14 Dan Shepard Alexander 5' 10"   Genesee Region C 5/18/02
14            
14            
13.5 Pentathlon   (1900)        
13 Jonathan Stanley * Mount Morris 2744   Way-Coh Invit D 5/11/02
13 Nate Smith Canandaigua 2742   Royal Comet Invit A 5/11/02
13 Brian Cox Fairport 2679   Quad at HFL A 5/11/02
13 Jason Van Halle Newark 2622   Finger Lakes B 5/18/02
13 Clark VanDenBerghe Brockport 2538   Monroe County A 5/18/02
13 Adam King Honeoye Falls-Lima 2538   Quad at HFL B 5/11/02
13 Luke Shafer. McQuaid Jesuit 2524   Royal Comet Invit A 5/11/02
13 Ben VanWagner ??? 2455   Finger Lakes   5/18/02
13 George Kueepers Churchvillie-Chili 2445   Monroe County A 5/18/02
13 Kenneth Wilson * Roch. East 2442   Royal Comet Invit A 5/11/02
13 Bradley Williams * Edison Tech 2430   Royal Comet Invit A 5/11/02
13 Ben Kahabka Addison 2359   Newark Invit C 4/17/02
13 BuAhmed Wright. Edison Tech 2307   Royal Comet Invit A 5/11/02
13 Josh Genagon Byron-Bergen 2280   Genesee Region C 5/18/02
13 Ben Stoep Lyons 2250   Newark Invit C 4/27/02
13 Darryl Marshall Greece Olympia 2193   Monroe County A 5/18/02
13 George Millet Eastridge 2096   Royal Comet Invit B 5/11/02
13 Matt Crabb Livonia 2073   Newark Invit B 4/17/02
13 Alex Fricke Rush-Henrietta 2017   Royal Comet Invit A 5/11/02
13 Garrett Diffenbacher Batavia ND 1943   Genesee Region C 5/18/02
13 Andrew Montanaro ** Aquinas 1914   Royal Comet Invit B 5/11/02