SECTION V CHAMPIONSHIPS - 5/25/2002                      
                               WEBSTER THOMAS HS                               
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 2000 Meter Steeplechase A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Magri, Fran               12 Iron                   7:31.76    10  
  2 Liana, Debbie             12 Arcadia                7:45.89     8  
  3 Greco, Yvonne              9 Spen                   8:01.06     6  
  4 Malone, Gaby              10 Arcadia                8:05.03     4  
  5 Stearns, Becca               Brighton               8:09.71     2  
  6 Cronmiller, Susanna       11 Iron                   8:13.63     1  
  7 Jones, Maureen             8 Iron                   8:23.88  
  8 Morgan, Ali               12 Hilton                 8:29.89  
  9 George, Becky             12 Olympia                8:35.30  
 
Event 2  Girls 2000 Meter Steeplechase AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Housel, Megan             12 Web                    7:27.92    10  
  2 Eckland, Christy          12 G-C                    7:36.32     8  
  3 Urbonas, Katie            12 Athena                 7:41.14     6  
  4 Ferrimani, L                 Fair                   7:41.77     4  
  5 Howland, Magaret             Fair                   7:48.75     2  
  6 Anderson, Megan            9 Fair                   8:02.29     1  
  7 Wooten, Jessie             8 R-H                    8:03.96  
  8 Scribani, Jennifer        12 G-C                    8:04.00  
  9 Bhattacharjee, Monika      9 Pen                    8:10.72  
 10 Tagliafeiri, Christine       Pen                    8:36.98  
 11 Stanley, Laura            11 Athena                 9:07.45  
 
Event 3  Boys 3000 Meter Steeplechase A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lowe, Nate                11 Spen                  10:04.73    10  
  2 Divirgilio, Alex          10 Iron                  10:44.86     8  
  3 Juda, Dan                 11 Iron                  10:51.67     6  
  4 Yurick, Neal              11 Canandaigua           10:53.92     4  
  5 Coast, Mike               11 McQ                   11:04.91     2  
  6 Swartz, Cody              11 Arcadia               11:06.53     1  
  7 Toot, Chris               10 Arcadia               11:10.72  
  8 Pragel, Matt              12 Arcadia               11:28.23  
  9 Gardner, Jamie            11 Iron                  11:38.59  
 10 Schriano, Aaron              Brighton              11:39.54  
 
Event 4  Boys 3000 Meter Steeplechase AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Fergusson, Brady          11 East                   9:24.99    10  
  2 Schultz, Jason               Pen                   10:37.81     8  
  3 Etlinger, Dan             12 Pittsford             10:46.99     6  
  4 Burke, Billy                 Fair                  10:54.44     4  
  5 Katlic, Peter             10 Pen                   11:01.14     2  
  6 Haskell, Will              9 R-H                   11:02.98     1  
  7 Winn, Brad                11 R-H                   11:10.64  
  8 Gashlin, Jim              12 Fair                  11:15.50  
  9 Johnson, Tom                 Brk                   11:39.57  
 10 Ruhland, Charles           9 R-H                   11:43.93  
 11 Brownstein, David         11 Pen                   11:47.70  
 12 Warren, Tim               12 Web                   12:07.04  
 
Event 5  Girls 100 Meter Hurdles A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Jackson, Kela             10 Wilson                   16.50    10  
  2 Buckpitt, Lindsay         12 Iron                     17.74     8  
  3 Drake, Emily              11 Brighton                 17.80     6  
  4 Deignan, Marilyn          12 Iron                     17.94     4  
  5 Thomas, Nicky             12 Olympia                  17.98     2  
  6 Vito, Carolyn             12 Iron                     18.00     1  
  7 Kerr, Meghan                 Canandaigua              18.42  
  8 Dovanaratdy, Melinda      11 Brighton                 18.78  
 
Event 6  Girls 100 Meter Hurdles AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Gibson, Desiree            9 Edis                     15.74    10  
  2 Deprez, Kim               12 Fair                     16.04     8  
  3 Witkowski, T                 Pittsford                16.24     6  
  4 Hsu, Jenny                12 Pittsford                16.70     4  
  5 Uter, Yolanda             12 G-C                      16.74     2  
  6 Craig, Emily              10 Pen                      16.85     1  
  7 Budgen, Jesse                Fair                     17.06  
  8 Byfield, Junace           12 Athena                   20.57  
 
Event 7  Boys 110 Meter Hurdles A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Marshall, Darryl          12 Olympia                  15.68    10  
  2 Hiscock, Chris            12 Iron                     15.76     8  
  3 Shafer, Luke              12 McQ                      16.26     6  
  4 Fiduccia, Pat                McQ                      16.43     4  
  5 Lane, Steve               12 Iron                     16.49     2  
  6 Ramsey, Steven             9 Wilson                   17.08     1  
  7 Segerson, Tom                Iron                     18.54  
  8 Thrall, Mike              11 Olympia                  18.97  
 
Event 8  Boys 110 Meter Hurdles AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Rucker, Reggie            12 Edis                     14.57    10  
  2 Sorel, Jimmy              10 Brk                      15.19     8  
  3 Gissendanner, Terrell      9 Edis                     15.25     6  
  4 Ahlstrom, Steve           11 G-C                      15.44     4  
  5 Tindal, Pat               12 Edis                     15.80     2  
  6 Williams, Marcus          11 East                     15.99     1  
  7 Frosino, Adam             12 G-C                      16.21  
  8 Richards, Roy             12 Edis                     20.97  
 
Event 9  Girls 4x100 Meter Relay A
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Brighton                                              51.64    10  
  2 Wilson Magnet                                         51.78     8  
  3 Franklin                                              53.02     6  
  4 Irondequoit                                           54.00     4  
  5 Spencerport                                           55.41     2  
  6 Hilton                                                55.43     1  
  7 Greece Olympia                                        57.93  
  8 Canandaigua                                           59.24  
 
Event 10  Girls 4x100 Meter Relay AA
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Edison                                                50.44   2   10  
  2 Pittsford                                             50.76   2    8  
  3 Gates-Chili                                           51.46   2    6  
  4 Greece Athena                                         51.54   2    4  
  5 Fairport                                              52.09   2    2  
  6 Brockport                                             53.14   1    1  
  7 Webster                                               53.17   2 
  8 Penfield                                              54.98   1 
 -- Rush Henrietta                                           DQ   1 
 
Event 11  Boys 4x100 Meter Relay A
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Wilson Magnet                                         44.90    10  
  2 Canandaigua                                           45.25     8  
  3 Greece Olympia                                        45.27     6  
  4 Irondequoit                                           45.47     4  
  5 Spencerport                                           46.29     2  
  6 Brighton                                              48.58     1  
  7 McQuaid Jesuit                                        53.22  
 
Event 12  Boys 4x100 Meter Relay AA
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Pittsford                                             44.28    10  
  2 Edison                                                44.62     8  
  3 East                                                  44.67     6  
  4 Brockport                                             45.51     4  
  5 Webster                                               46.01     2  
  6 Fairport                                              46.32     1  
  7 Greece Athena                                         46.61  
  8 Penfield                                              49.70  
 
Event 13  Girls 4x400 Meter Relay A
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Brighton                                            4:04.85    10  
  2 Wilson Magnet                                       4:15.82     8  
  3 Irondequoit                                         4:17.02     6  
  4 Spencerport                                         4:44.69     4  
 
Event 14  Girls 4x400 Meter Relay AA
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Fairport                                            4:05.79    10  
  2 Penfield                                            4:09.19     8  
  3 Webster                                             4:14.46     6  
  4 Churchville-Chili                                   4:19.45     4  
  5 Greece Athena                                       4:20.48     2  
  6 Gates-Chili                                         4:23.07     1  
  7 Rush Henrietta                                      4:23.28  
 
Event 15  Boys 4x400 Meter Relay A
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Canandaigua                                         3:30.85    10  
  2 Brighton                                            3:32.64     8  
  3 Greece Olympia                                      3:33.99     6  
  4 Irondequoit                                         3:34.92     4  
  5 Wilson Magnet                                       3:36.86     2  
  6 Spencerport                                         3:37.49     1  
  7 McQuaid Jesuit                                      3:49.79  
  8 Greece Arcadia                                      3:49.88  
 
Event 16  Boys 4x400 Meter Relay AA
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Gates-Chili                                         3:26.34    10  
  2 Webster                                             3:31.45     8  
  3 Fairport                                            3:31.58     6  
  4 Pittsford                                           3:36.17     4  
  5 Rush Henrietta                                      3:39.34     2  
  6 Penfield                                            3:45.42     1  
  7 Greece Athena                                       3:52.30  
 -- Edison                                                   DQ  
 
Event 17  Girls 3000 Meter Run A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bertolone, Donna          10 Arcadia               10:39.92    10  
  2 Griggs, Amanda             8 Hilton                10:46.42     8  
  3 Griggs, Shannon              Hilton                10:48.53     6  
  4 Hanlon, Kelly                Canandaigua           11:04.55     4  
  5 Hand, Taryn               10 Brighton              11:25.88     2  
  6 Cronmiller, Susanna       11 Iron                  11:33.83     1  
  7 Hickman, Annie               Brighton              11:48.19  
  8 Davenport, Emily          11 Brighton              11:51.68  
  9 Sick, Katie                  Iron                  11:58.87  
 
Event 18  Girls 3000 Meter Run AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Coon, Kristen             12 Web                   10:12.49    10  
  2 Derusso, Katie               Fair                  10:17.86     8  
  3 Rowcliffe, Meghan            C-C                   10:35.04     6  
  4 Coon, Bridget             12 Pen                   10:57.53     4  
  5 Veltz, Kristen            12 Brk                   11:02.52     2  
  6 Frelinger, Allison        10 Pittsford             11:17.61     1  
  7 Firrimni, Lauren             Fair                  11:21.26  
  8 Hurlbut, Jaime            12 Web                   11:22.33  
  9 Bower, Katie                 Pittsford             11:37.24  
 10 Kelly, Rachel                C-C                   11:39.33  
 11 Lamanna, Kara                R-H                   11:51.15  
 12 Wright, Shekeia           10 East                  11:53.21  
 13 Sconfitto, Carol           9 Pen                   11:55.05  
 14 Belding, Stephanie        10 G-C                   11:57.47  
 
Event 19  Boys 3200 Meter Run A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Eggleston, Jeff           11 Arcadia                9:40.21    10  
  2 Lowe, Nate                11 Spen                  10:05.30     8  
  3 Divirgilio, Alex          10 Iron                  10:23.73     6  
  4 Lopiano, Chris            11 Iron                  10:25.06     4  
  5 Horner, Jon               10 Spen                  10:35.21     2  
  6 Juda, Dan                 11 Iron                  10:36.74     1  
  7 Lushington, Noah          12 Brighton              10:40.34  
  8 Jones, Matt               10 McQ                   10:42.85  
  9 Narayan, Sunil            11 McQ                   10:54.92  
 10 Yurick, Neal              11 Canandaigua           11:00.69  
 11 Williford, Keith          11 Canandaigua           11:19.25  
 12 Toot, Chris               10 Arcadia               11:26.02  
 
Event 20  Boys 3200 Meter Run AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Wigton, Andy              12 Athena                 9:13.13    10  
  2 Fergusson, Brady          11 East                   9:40.76     8  
  3 Quinn, Teddy              10 R-H                    9:49.69     6  
  4 Schultz, Jason               Pen                   10:18.45     4  
  5 Kent, Bryan               10 Web                   10:23.52     2  
  6 Moore, Tyler              11 Pen                   10:34.48     1  
  7 Martin, Connor             9 Fair                  10:39.36  
  8 Norton, Steve             10 Brk                   10:44.16  
  9 Leibert, Josh             11 G-C                   10:54.26  
 10 Swan, Dave                12 R-H                   11:23.05  
 
Event 21  Girls 100 Meter Dash A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Jackson, Kela             10 Wilson                   12.12    10  
  2 Shermer, Maya             11 Brighton                 12.45     8  
  3 Patterson, Krista         10 Wilson                   13.10     6  
  4 Curry, Shauna              9 Wilson                   13.11     4  
  5 Lattimore, Brittany       10 Brighton                 13.12     2  
  6 Aaron, Tiffany             9 Wilson                   13.14     1  
  7 Dixon, Natasia             9 Wilson                   13.27  
  8 Kerr, Meghan                 Canandaigua              13.88  
 
Event 22  Girls 100 Meter Dash AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Williams, Linda           12 Edis                     12.50    10  
  2 Witkowski, Tina           12 Pittsford                12.65     8  
  3 Thompkins, Sikeyia        12 Edis                     12.74     6  
  4 Collins, Emma             11 Brk                      13.05     4  
  5 Biggs, Jillian            11 Athena                   13.19     2  
  6 Burakowski, Lauren           C-C                      13.24     1  
  7 Rumph, Lachandra             G-C                      13.32  
  8 Kaminski, Krystal            C-C                      13.63  
 
Event 23  Boys 100 Meter Dash A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 O'Bieke, Osita               Marshall                 11.05    10  
  2 Colquitt, Chad            12 Wilson                   11.07     8  
  3 Frenney, Derrick          11 Canandaigua              11.08     6  
  4 Little, James             12 Hilton                   11.33     4  
  5 Blake, Anthony            10 McQ                      11.55     2  
  6 Oparah, Fortune           12 Olympia                  11.62     1  
  7 Gettings, Chris           10 Olympia                  11.69  
  8 Westlake, Greg            11 Olympia                  12.05  
 
Event 24  Boys 100 Meter Dash AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 McClary, Haze             12 Pittsford                11.08    10  
  2 Pinkins, Torre            12 Brk                      11.40     8  
  3 Hopkins, Ken              12 East                     11.43     6  
  4 Rambo, Justin                R-H                      11.49     4  
  5 Garbach, Grant            11 Pittsford                11.69     2  
  6 Tejada, Jose              11 East                     11.71     1  
  7 Reiss, Dave                  Web                      11.81  
  8 Ashford, Kameron          10 Edis                     11.97  
 
Event 25  Girls 400 Meter Run A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Shermer, Maya             11 Brighton                 57.36   2   10  
  2 Cunningham, Brittany      10 Wilson                 1:01.41   2    8  
  3 Richards, Nicole          11 Brighton               1:01.89   2    6  
  4 McHugh, Megan             10 Iron                   1:01.92   2    4  
  5 Jones, Kathryn            11 Iron                   1:04.05   2    2  
  6 Snook, Jamie              11 Spen                   1:04.65   1    1  
  7 Barfield, Lavonne            Wilson                 1:05.81   2 
  8 Dickey, Debra             10 Wilson                 1:06.02   2 
  9 Jones, Maureen             8 Iron                   1:06.03   1 
 10 Dudash, Megan             12 Hilton                 1:06.29   2 
 11 Castro, Michelle             Olympia                1:07.29   1 
 12 Tayrien, Alex                Canandaigua            1:07.59   1 
 
Event 26  Girls 400 Meter Run AA
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 DeWitt, Christina         10 G-C                      56.78   2   10  
  2 Howland, Emily               Fair                     58.43   2    8  
  3 Harris, Quante             9 Edis                   1:00.60   2    6  
  4 Burakowski, Lauren           C-C                    1:00.79   2    4  
  5 Steen-Burgh, Kathy           Fair                   1:01.92   2    2  
  6 Elliot, Katie              9 Pen                    1:02.99   1    1  
  7 Welch, Stevie              8 R-H                    1:03.25   1 
  8 Geil, Tara                10 G-C                    1:03.36   1 
  9 Paffendorf, Lauren         8 Web                    1:03.38   2 
 10 Donnelly, Caitrin         10 Pittsford              1:04.17   1 
 11 Bedeisle, Katie              Fair                   1:06.57   1 
 12 Partain, Leigh               Pittsford              1:06.74   1 
 13 Palmisano, Tracie         12 G-C                    1:09.21   1 
 
Event 27  Boys 400 Meter Run A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Little, James             12 Hilton                   51.13   2   10  
  2 Pratt, Tom                12 Iron                     51.36   2    8  
  3 Burke, Dan                12 McQ                      51.47   2    6  
  4 Nelson, Ryan              12 Canandaigua              51.49   2    4  
  5 Williams, Galen           12 Iron                     52.05   2    2  
  6 Brooks, Brad              12 Spen                     52.53   2    1  
  7 Bloomer, Robert           12 Olympia                  54.19   1 
  8 Fiedler, Matt             12 Brighton                 54.43   1 
  9 Johnston, Howard          12 Canandaigua              54.48   1 
 10 Evans, Jerome             12 Olympia                  54.65   2 
 11 Vik, Jens                 12 Spen                     54.90   1 
 12 Pask, Ken                 10 Arcadia                  55.14   1 
 13 French, Derek             11 Wilson                   56.84   2 
 14 Delgado, Ferdinand        11 Wilson                   59.05   1 
 
Event 28  Boys 400 Meter Run AA
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 DeWitt, Tracy             11 G-C                      48.98   2   10  
  2 Lux, John                 12 Web                      50.96   2    8  
  3 Kulp, Nick                10 Brk                      51.08   2    6  
  4 Wright, John              12 Edis                     51.65   2    4  
  5 Marshall, Zavier           9 Fair                     54.23   1    2  
  6 Chanberry, Nathan          9 Pen                      54.46   1    1  
  7 Fricke, Pat               11 Fair                     54.61   2 
  8 Wyckoff, Tobey             9 Web                      54.75   1 
  9 Simmons, John             10 Edis                     55.10   2 
 10 Chandler, Justin          11 Edis                     57.70   2 
 11 Stampe, Simon             10 Pen                      58.06   1 
 
Event 29  Girls 1500 Meter Run A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Magri, Fran               12 Iron                   4:57.85    10  
  2 Griggs, Shannon              Hilton                 4:58.27     8  
  3 Stearns, Becca               Brighton               5:09.80     6  
  4 Griggs, Amanda             8 Hilton                 5:12.85     4  
  5 Campbell, Karen              Brighton               5:14.13     2  
  6 Bertolone, Denise         10 Arcadia                5:14.19     1  
  7 Malone, Gaby              10 Arcadia                5:14.21  
  8 Wyfeus, Heather           11 Iron                   5:23.89  
  9 Griffiths, Veronica        9 Hilton                 5:26.45  
 10 Phillips, Jenna              Canandaigua            5:29.67  
 11 Butler, Takiyah            9 Wilson                 5:30.09  
 12 George, Becky             12 Olympia                5:33.38  
 13 Doyle, Stephanie          12 Iron                   5:34.67  
 14 Gomes, Zalika             11 Wilson                 5:43.88  
 
Event 30  Girls 1500 Meter Run AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Cufari, Liz               10 Pittsford              4:40.04    10  
  2 Love-McCarthy, Vanessa    10 Pen                    4:43.77     8  
  3 Coon, Kristen             12 Web                    4:49.19     6  
  4 Derusso, Katie               Fair                   4:58.02     4  
  5 Rowcliffe, Meghan            C-C                    5:03.02     2  
  6 Eckland, Christy          12 G-C                    5:03.71     1  
  7 Coon, Bridget             12 Pen                    5:11.52  
  8 Scribani, Jennifer        12 G-C                    5:14.19  
  9 Vickner, Irene            10 Brk                    5:19.08  
 10 Barnhart, Adrienne         8 Brk                    5:20.92  
 11 Sime, Jenna               12 Brk                    5:24.32  
 12 Bovenzi, Mary             11 Web                    5:24.55  
 13 White, Christine           8 R-H                    5:25.44  
 14 Richenderfer, Laura          Pen                    5:26.39  
 15 St.James, Kelly              C-C                    5:29.91  
 
Event 31  Boys 1600 Meter Run A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Pratt, Tom                12 Iron                   4:32.28    10  
  2 Eggleston, Jeff           11 Arcadia                4:37.69     8  
  3 Moore, Mike               10 McQ                    4:37.76     6  
  4 Cadregari, Andy           12 Spen                   4:45.64     4  
  5 Arazoza, Nick              9 McQ                    4:50.72     2  
  6 Friedman, Joey             9 Brighton               4:52.20     1  
  7 Divirgilio, Alex          10 Iron                   4:56.00  
  8 Horner, Jon               10 Spen                   4:56.97  
  9 Thies, D.J.               12 Canandaigua            5:02.74  
 10 Lopiano, Chris            11 Iron                   5:05.41  
 11 Kleehamer, Greg           10 Canandaigua            5:05.72  
 12 Juda, Dan                 11 Iron                   5:08.50  
 13 Pickering, Steve           9 Arcadia                5:20.02  
 
Event 32  Boys 1600 Meter Run AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Robinson, Tucker          12 Athena                 4:28.24    10  
  2 St.James, Matt            11 C-C                    4:28.58     8  
  3 Streb, Adam               12 Brk                    4:30.21     6  
  4 Tarantino, Mike              Pen                    4:31.96     4  
  5 Leonard, Andy             12 C-C                    4:33.95     2  
  6 Katlic, Tim                  Pen                    4:36.61     1  
  7 Fergusson, Brady          11 East                   4:37.82  
  8 Elliott, Brad             11 G-C                    4:41.66  
  9 Varble, Andrew            10 R-H                    4:45.41  
 10 Semmler, Dan              12 Athena                 4:47.26  
 11 Vaughan, Matt              9 Pittsford              4:49.78  
 12 Green, Joe                 9 Edis                   4:55.38  
 13 Faubert, Tim                 R-H                    4:56.41  
 14 Zuhlke, Kyle              10 Edis                   5:07.80  
 
Event 33  Girls 400 Meter Hurdles A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Magri, Fran               12 Iron                   1:08.93   2   10  
  2 Jones, Kathryn            11 Iron                   1:10.51   2    8  
  3 Dudash, Megan             12 Hilton                 1:14.16   2    6  
  4 Buckpitt, Lindsay         12 Iron                   1:14.95   2    4  
  5 Ormon, Shauna             10 Wilson                 1:17.47   2    2  
  6 Northrup, K.C.               Canandaigua            1:17.99   1    1  
  7 Smith, Samantha              Brighton               1:18.18   1 
  8 Jones, Maureen             8 Iron                   1:18.38   2 
  9 Dickey, Debra             10 Wilson                 1:18.74   2 
 10 Dovanaratdy, Melinda      11 Brighton               1:21.61   1 
 11 Maley, Robin              12 Olympia                1:24.82   1 
 
Event 34  Girls 400 Meter Hurdles AA
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Phouthavongsa, Tara       11 Brk                    1:05.61   2   10  
  2 Budgen, Jesse                Fair                   1:06.34   2    8  
  3 Thompkins, Sikeyia        12 Edis                   1:07.50   2    6  
  4 Housel, Megan             12 Web                    1:09.49   2    4  
  5 Craig, Emily              10 Pen                    1:10.23   1    2  
  6 Hsu, Jenny                12 Pittsford              1:10.88   2    1  
  7 Urbonas, Katie            12 Athena                 1:11.00   1 
  8 Kurnath, Patrice          12 Pittsford              1:13.46   1 
  9 Cooper, Nia               10 Edis                   1:13.50   2 
 10 Olson, Laura                 Fair                   1:14.12   1 
 11 Williams, Erica              Fair                   1:14.78   1 
 12 Emiliano, Nicole             C-C                    1:16.20   1 
 13 McDonald, Lauren             R-H                    1:16.71   1 
 14 Robinson, Kasey           10 Web                    1:18.89   1 
 
Event 35  Boys 400 Meter Hurdles A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lane, Steve               12 Iron                     58.71   2   10  
  2 Burke, Dan                12 McQ                      58.74   2    8  
  3 Hart, Chris               12 Spen                   1:00.51   2    6  
  4 Hiscock, Chris            12 Iron                   1:01.28   2    4  
  5 Jones, Chris              10 Brighton               1:01.31   2    2  
  6 Spayd, Tim                11 Canandaigua            1:02.92   2    1  
  7 Ramsey, Steven             9 Wilson                 1:04.56   2 
  8 Fiduccia, Pat                McQ                    1:04.79   1 
  9 Gallagher, Pat            12 Spen                   1:05.38   1 
 10 Muratore, Matt            12 Iron                   1:05.75   1 
 11 Wright, Marquis              McQ                    1:05.93   1 
 12 Pragel, Matt              12 Arcadia                1:06.53   1 
 13 Stauber, A.J.             11 Olympia                1:07.02   2 
 14 Podleski, Brian           11 Olympia                1:09.48   1 
 
Event 36  Boys 400 Meter Hurdles AA
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rucker, Reggie            12 Edis                     54.61   2   10  
  2 Johnson, Drew             12 Brk                      56.57   2    8  
  3 Russell, Dave             12 Athena                   57.33   2    6  
  4 Tindal, Pat               12 Edis                     57.67   2    4  
  5 Nash, Colin               10 Fair                     59.05   2    2  
  6 Frosino, Adam             12 G-C                      59.91   2    1  
  7 Wright, Buahmmed          12 Edis                     59.97   1 
  8 Schearer, Kyle            11 Web                    1:01.28   2 
  9 Gissendanner, Terrell      9 Edis                   1:01.48   2 
 10 Confitto, James              Pen                    1:01.69   1 
 11 Joseph, Mike              12 Pittsford              1:02.03   1 
 12 Fitzgerald, Brendon          Pen                    1:03.25   1 
 13 Poreda, Andrew            12 Pittsford              1:05.72   1 
 
Event 37  Girls 800 Meter Run A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bertolone, Dyan           10 Arcadia                2:21.80    10  
  2 McHugh, Megan             10 Iron                   2:24.01     8  
  3 Richards, Nicole          11 Brighton               2:26.04     6  
  4 Hand, Taryn               10 Brighton               2:29.20     4  
  5 Wyfeus, Heather           11 Iron                   2:36.98     2  
  6 Frutiger, Laura              Brighton               2:37.68     1  
  7 Tayrien, Alex                Canandaigua            2:43.78  
  8 Doyle, Stephanie          12 Iron                   2:44.68  
  9 Sick, Katie                  Iron                   2:47.08  
 10 Castro, Michelle             Olympia                2:52.13  
 
Event 38  Girls 800 Meter Run AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Howland, Emily               Fair                   2:17.31    10  
  2 Love-McCarthy, Vanessa    10 Pen                    2:17.76     8  
  3 Stoughton, Mary           11 Brk                    2:22.38     6  
  4 Elliot, Katie              9 Pen                    2:22.85     4  
  5 VanHooft, Renee           11 Brk                    2:24.33     2  
  6 Cufari, Liz               10 Pittsford              2:25.92     1  
  7 Donofrio, J                  Pen                    2:26.84  
  8 Chance, Natasha              East                   2:26.99  
  9 Sweet, Rachel             11 Athena                 2:28.07  
 10 Wooten, Jessie             8 R-H                    2:34.13  
 11 Buleule, K                   Fair                   2:35.38  
 12 Anderson, Megan            9 Fair                   2:36.86  
 13 Thompson, Natalie          9 Pittsford              2:37.52  
 
Event 39  Boys 800 Meter Run A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Pratt, Tom                12 Iron                   1:56.34    10  
  2 Snyder, Ben               11 Brighton               2:00.93     8  
  3 Cadregari, Andy           12 Spen                   2:03.35     6  
  4 Sessions, Aaron           11 Wilson                 2:03.98     4  
  5 Swartz, Cody              11 Arcadia                2:05.13     2  
  6 Bloomer, Robert           12 Olympia                2:08.93     1  
  7 Vik, Jens                 12 Spen                   2:11.09  
  8 Kurlas, Nick              12 McQ                    2:11.18  
  9 Davis, Mike                9 Canandaigua            2:11.28  
 10 Evans, Jerome             12 Olympia                2:11.85  
 11 Fenity, Bob                  Spen                   2:13.53  
 -- Moore, Mike               10 McQ                        DNF  
 
Event 40  Boys 800 Meter Run AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Clark, Chris                 Web                    1:58.16    10  
  2 Popovici, Chris           12 Pittsford              1:58.19     8  
  3 Lux, John                 12 Web                    2:00.97     6  
  4 Reczek, Jeff              11 Athena                 2:01.54     4  
  5 Reilly, Brian             12 Fair                   2:02.41     2  
  6 Siracusa, Mike            12 Brk                    2:04.10     1  
  7 Ozarowski, Jan            11 Pittsford              2:04.68  
  8 Pixton, Kyle              10 G-C                    2:05.45  
  9 Rivazfar, Arash           12 Brk                    2:07.43  
 10 Tarantino, Mike              Pen                    2:11.14  
 11 Green, Joe                 9 Edis                   2:12.37  
 12 Vermilion, Chris          12 Pen                    2:12.66  
 13 Magee, Chris              11 Fair                   2:13.48  
 14 Zuhlke, Kyle              10 Edis                   2:15.76  
 
Event 41  Girls 200 Meter Dash A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Jackson, Kela             10 Wilson                   24.90    10  
  2 Shermer, Maya             11 Brighton                 25.57     8  
  3 Boland, Lia                  Brighton                 26.92     6  
  4 Lattimore, Brittany       10 Brighton                 27.37     4  
  5 Patterson, Krista         10 Wilson                   27.82     2  
  6 Curry, Shauna              9 Wilson                   28.11     1  
  7 Mathews, Kiomi            10 Iron                     28.25  
  8 Dixon, Natasia             9 Wilson                   29.28  
 
Event 42  Girls 200 Meter Dash AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 DeWitt, Christina         10 G-C                      24.90    10  
  2 Williams, Linda           12 Edis                     25.93     8  
  3 Gibson, Desiree            9 Edis                     26.15     6  
  4 Harris, Quante             9 Edis                     26.21     4  
  5 Thompkins, Sikeyia        12 Edis                     26.92     2  
  6 Collins, Emma             11 Brk                      27.22     1  
  7 Steen-Burgh, Kathy           Fair                     27.53  
  8 Biggs, Jillian            11 Athena                   27.92  
 
Event 43  Boys 200 Meter Dash A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Frenney, Derrick          11 Canandaigua              22.70    10  
  2 Little, James             12 Hilton                   23.37     8  
  3 Williams, Galen           12 Iron                     23.67     6  
  4 Blake, Anthony            10 McQ                      23.93     4  
  5 MacGilvray, Matt          11 Spen                     24.14     2  
  6 Hogue, Jon                12 Spen                     24.17     1  
  7 Oparah, Fortune           12 Olympia                  24.39  
  8 Westlake, Greg            11 Olympia                  24.62  
 
Event 44  Boys 200 Meter Dash AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hainsworth, Tom           12 Pittsford                22.57    10  
  2 Pinkins, Torre            12 Brk                      23.28     8  
  3 Alexander, Kenny             R-H                      23.33     6  
  4 Hopkins, Ken              12 East                     23.50     4  
  5 Guilford, Lawrence        10 Edis                     23.78     2  
  6 Reiss, Dave                  Web                      23.82     1  
  7 Collier, Kevin             9 C-C                      24.45  
 
Event 45  Girls 4x800 Meter Relay A
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Greece Arcadia                                      9:54.77    10  
  2 Irondequoit                                        10:05.27     8  
  3 Hilton                                             10:22.71     6  
  4 Brighton                                           10:30.55     4  
  5 Spencerport                                        11:10.17     2  
 
Event 46  Girls 4x800 Meter Relay AA
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Penfield                                            9:52.75    10  
  2 Fairport                                           10:00.17     8  
  3 Brockport                                          10:38.78     6  
  4 Churchville-Chili                                  10:40.58     4  
  5 Greece Athena                                      10:41.49     2  
  6 Rush Henrietta                                     10:52.97     1  
 
Event 47  Boys 4x800 Meter Relay A
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Irondequoit                                         8:23.21    10  
  2 Brighton                                            8:34.70     8  
  3 McQuaid Jesuit                                      8:41.71     6  
  4 Spencerport                                         8:43.63     4  
  5 Greece Arcadia                                      9:08.30     2  
  6 Canandaigua                                         9:22.81     1  
  7 Greece Olympia                                      9:42.02  
 
Event 48  Boys 4x800 Meter Relay AA
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Greece Athena                                       8:08.46    10  
  2 Pittsford                                           8:11.00     8  
  3 Churchville-Chili                                   8:18.03     6  
  4 Edison                                              8:22.62     4  
  5 Webster                                             8:37.32     2  
  6 Rush Henrietta                                      8:39.76     1  
  7 Fairport                                            8:48.90  
  8 Brockport                                           8:54.75  
  9 Penfield                                            9:15.98