Licensed to Webster High School                           Hy-Tek's Meet Manager
                   Section V Meet- Classes A-B-D - 2/13/2004                   
                          Hobart / Wm. Smith Colleges                          
                                    Results                                    
 
Boys 55 Meter Dash Class A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Carter, Spencer            9 Fairport                  6.70   3   10  
  2 Nebors, Mike              11 Edison                    6.86   3    8  
  3 Alston, Nate              12 Edison                    6.88   3    6  
  4 Bell, Erik                11 Edison                    6.92   3    4  
  5 Woods, Leon               12 East High                 6.93   3    1.5
  5 Herring, Bryonne          12 Gates Chili               6.93   3    1.5
  7 Jackson, Earnest          11 Gates Chili               6.99   3 
  8 Miller, Prentice          12 Edison                    7.00   2 
  9 Uche, Ify                 11 East High                 7.05   2 
 10 Washington, Tim           10 Gates Chili               7.06   1 
 11 Daniel, Justin            11 Gates Chili               7.11   2 
 12 Johnson, Cedric           12 Gates Chili               7.12   3 
 13 Gunner, Mekquish          10 Edison                    7.13   1 
 14 Carter, Brandon           11 East High                 7.19   2 
 15 McGill, Brent             10 East High                 7.20   2 
 16 Kerxhalli, Brain          11 Brockport                 7.21   2 
 17 Ikegayu, Satushi           9 Fairport                  7.26   1 
 18 Cortes, Ricardo           11 Spencerport               7.44   1 
 -- Ashford, Kameron          12 Edison                      DQ   1 
 
Boys 300 Meter Run Class A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 White, Rob                12 Gates Chili              36.88   2   10  
  2 Greene, Joe               11 Edison                   36.90   2    8  
  3 Kulp, Nick                12 Brockport                37.33   2    6  
  4 Cahill, Mike              12 Rush Henriet             38.23   2    4  
  5 Burke, Chris              11 Spencerport              38.35   2    2  
  6 Herman, Nick              11 Gates Chili              38.38   2    1  
  7 Alston, Nate              12 Edison                   38.59   2 
  8 Wegman, Andy              12 Rush Henriet             38.88   1 
  9 Henning, Kyle             11 Athena                   38.98   2 
 10 Heinsbergen, Tom          12 Brockport                39.13   1 
 11 Ranalletti, Nick          11 Spencerport              39.31   1 
 12 Herring, Bryonne          12 Gates Chili              39.56   1 
 13 Kitt, Alex                12 Churchville              40.02   1 
 14 Stampe, Simon             12 Penfield                 40.21   1 
 15 Uche, Ify                 11 East High                40.60   1 
 16 Ridgeway, Jermaine        10 Edison                   41.49   1 
 
Boys 600 Meter Run Class A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Pixton, Kyle              12 Gates Chili            1:24.38   2   10  
  2 White, Rob                12 Gates Chili            1:24.73   2    8  
  3 Simmons, John             12 Edison                 1:26.27   2    6  
  4 Reiss, Steve              12 Spencerport            1:27.53   2    4  
  5 Zuhlke, Kyle              12 Edison                 1:29.65   2    2  
  6 Wegman, Andy              12 Rush Henriet           1:29.91   1    1  
  7 Cowie, PJ                 11 Spencerport            1:30.31   2 
  8 Katlic, Peter             12 Penfield               1:30.33   2 
  9 Kramer, Isaac             10 East High              1:32.25   1 
 10 Hubbell, Jesse            12 Fairport               1:32.53   2 
 11 Stampe, Simon             12 Penfield               1:32.81   1 
 12 Fisher, Chris             12 Gates Chili            1:34.69   1 
 13 Priola, Joey              10 Fairport               1:35.32   1 
 14 Elliott, Stephen          12 Penfield               1:36.75   1 
 15 Cain, Matt                08 Brockport              1:43.58   1 
 
Boys 1000 Meter Run Class A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Greene, Joe               11 Edison                 2:37.10    10  
  2 Quinn, Teddy              12 Rush Henriet           2:37.39     8  
  3 Katlic, Tim               12 Penfield               2:39.84     6  
  4 Mooney, Brian             12 Gates Chili            2:40.83     4  
  5 Pixton, Kyle              12 Gates Chili            2:40.90     2  
  6 Martina, Matt             10 Penfield               2:46.10     1  
  7 Phelps, Carl              11 Penfield               2:48.12  
  8 Varble, Andrew            12 Rush Henriet           2:48.52  
  9 Peffley, Jon              10 Penfield               2:49.65  
 10 Farrell, Brian            11 Gates Chili            2:50.20  
 11 Caruso, Phil              12 Gates Chili            2:50.73  
 12 Kramer, Isaac             10 East High              2:52.02  
 13 Steward, John             12 Fairport               3:00.39  
 
Boys 1600 Meter Run Class A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Quinn, Teddy              12 Rush Henriet           4:39.53    10  
  2 Katlic, Tim               12 Penfield               4:39.57     8  
  3 Potter, Harrison          12 Gates Chili            4:44.16     6  
  4 Coon, Craig               10 Penfield               4:45.74     4  
  5 Martin, Connor            11 Fairport               4:52.05     2  
  6 Bloom, Ryan                9 Spencerport            4:55.21     1  
  7 Moore, Kevin              10 Gates Chili            4:55.58  
  8 Prok, Corey               12 Rush Henriet           4:55.87  
  9 Lowe, Nick                10 Spencerport            4:59.51  
 10 Streb, Mark               09 Brockport              5:00.14  
 11 Patalano, Dave            11 Churchville            5:11.42  
 12 Gauthier, Jon             11 Rush Henriet           5:12.79  
 13 Mooney, Brian             12 Gates Chili            5:26.56  
 
Boys 3200 Meter Run Class A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Coon, Craig               10 Penfield              10:02.20    10  
  2 Haskell, Will             11 Rush Henriet          10:08.71     8  
  3 Martin, Connor            11 Fairport              10:15.40     6  
  4 Potter, Harrison          12 Gates Chili           10:20.79     4  
  5 Bloom, Ryan                9 Spencerport           10:22.71     2  
  6 Gauthier, Jon             11 Rush Henriet          10:24.36     1  
  7 Lowe, Nick                10 Spencerport           10:28.47  
  8 Spaulding, Dan            11 Churchville           10:31.34  
  9 Streb, Mark               09 Brockport             10:35.99  
 10 DeGeorge, Ben             11 Rush Henriet          10:41.73  
 11 Ruhland, Charles          11 Rush Henriet          10:42.46  
 12 Cain, Matt                08 Brockport             11:01.86  
 13 Boykin, Donald            11 Fairport              11:02.57  
 14 Avery, Matt                9 Gates Chili           11:08.20  
 15 Dacey, Kyle                9 Fairport              11:14.69  
 
Boys 55 Meter Hurdles Class A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Gissendanner, Terrell     11 Edison                    7.69   2   10  
  2 Sorel, Jimmy              12 Brockport                 8.05   2    8  
  3 Assini, Nick              11 Gates Chili               8.22   2    6  
  4 Simmons, John             12 Edison                    8.36   2    4  
  5 Fitzgerald, Brendon       12 Penfield                  8.56   2    2  
  6 Simmons, Eric             11 East High                 9.19   1    0.5
  6 Gunner, Mekquish          10 Edison                    9.19   1    0.5
  8 Yu, Randall               10 Brockport                 9.24   1 
  9 Lien, David               10 Rush Henriet              9.73   2 
 10 Kevin, Rosario               Edison                    9.87   2 
 11 Perkins, Andy             10 Rush Henriet             10.04   1 
 12 Scheg, Phil               12 Athena                   10.44   2 
 -- Mosby, Donnell            10 East High                   DQ   1 
 
Boys 4x200 Meter Relay Class A
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Fairport                                            1:37.56   2   10  
  2 Edison                                              1:38.54   2    8  
  3 Gates Chili                                         1:39.36   2    6  
  4 East High                                           1:39.83   2    4  
  5 Athena                                              1:41.63   1    2  
  6 Brockport                                           1:41.76   2    1  
  7 Spencerport                                         1:41.88   2 
  8 Rush Henrietta                                      1:42.11   1 
  9 Penfield                                            1:57.61   1 
 
Boys 4x400 Meter Relay Class A
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Gates Chili                                         3:35.31    10  
  2 Edison                                              3:36.52     8  
  3 Spencerport                                         3:43.30     6  
  4 Athena                                              3:43.74     4  
  5 Penfield                                            3:47.04     2  
  6 East High                                           3:49.04     1  
  7 Rush Henrietta                                      3:51.35  
 
Boys 4x800 Meter Relay Class A
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Rush Henrietta                                      8:28.52    10  
  2 Penfield                                            8:29.99     8  
  3 Gates Chili                                         8:38.41     6  
  4 Athena                                              8:56.04     4  
  5 Edison                                              9:05.23     2  
  6 Fairport                                            9:13.25     1  
  7 Spencerport                                         9:26.66  
  8 East High                                           9:31.75  
  9 Brockport                                          10:13.60  
 
Boys High Jump Class A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jemison, Dennis           12 Edison                 6-04.00    10  
  2 Bell, Erik                11 Edison                 6-00.00     8  
  3 Scheg, Phil               12 Athena                 5-10.00     6  
  4 Ridgeway, Jermaine        10 Edison                 5-06.00     4  
  5 Ellson, Duncan            12 Penfield               5-06.00     2  
  6 Millilo, Eric             12 Fairport               5-06.00     1  
  7 O'Riley, Kevin             9 Gates Chili            5-02.00  
  8 Perkins, Andy             10 Rush Henriet           5-02.00  
  9 Lewis, Mike               11 Edison                 5-02.00  
 10 Minter, Nick              11 Rush Henriet           5-02.00  
 11 Carter, Brandon           11 East High              5-00.00  
 11 Kuczynski, Jeremy         12 Penfield               5-00.00  
 -- Wilson, Rickey            12 East High                   NH  
 
Boys Pole Vault Class A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Reynolds, Mike            12 Fairport              14-01.00    10  
  2 Dempsey, Mike              9 Gates Chili           12-06.00     8  
  3 Herman, Nick              11 Gates Chili           12-06.00     6  
  4 Interlicchia, Nick        10 Gates Chili           12-00.00     4  
  5 Kuczynski, Jeremy         12 Penfield              10-00.00     2  
  6 Reiss, Steve              12 Spencerport            9-06.00     1  
  7 Tang, Alex                10 Penfield               7-00.00  
 
Boys Long Jump Class A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Cooper, Richard           10 East High             20-11.75    10  
  2 Jackson, Earnest          11 Gates Chili           20-01.75     8  
  3 Jemison, Dennis           12 Edison                19-09.25     6  
  4 Gunner, Mekquish          10 Edison                19-02.00     4  
  5 McAbrew, Anthony          10 Edison                18-10.00     2  
  6 Guilford, Brian           11 Edison                18-06.00     1  
  7 Nebors, Mike              11 Edison                18-05.00  
  8 Sandlin, Calvin           11 Rush Henriet          18-04.50  
  9 Miller, Prentice          12 Edison                18-03.00  
 10 O'Riley, Kevin             9 Gates Chili           17-08.25  
 11 Avery, Mike               10 Gates Chili           17-07.00  
 12 Rosario, Kevin               Edison                17-06.75  
 
Boys Triple Jump Class A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jemison, Dennis           12 Edison                45-04.50    10  
  2 Sorel, Jimmy              12 Brockport             43-00.75     8  
  3 Gissendanner, Terrell     11 Edison                39-11.25     6  
  4 O'Riley, Kevin             9 Gates Chili           39-04.00     4  
  5 Woods, Leon               12 East High             39-01.00     2  
  6 Cahill, Mike              12 Rush Henriet          35-11.00     1  
 -- Cooper, Richard           10 East High                 FOUL  
 
Boys Shot Put Class A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Goodfellow, Aaron         12 Gates Chili           48-11.00    10  
  2 Grimes, Barry             12 Spencerport           42-10.25     8  
  3 Burgstrom, Mike           12 Spencerport           41-10.50     6  
  4 Kulp, Nick                12 Brockport             40-09.25     4  
  5 Dennis, Ronnie            12 East High             39-07.25     2  
  6 Ellson, Duncan            12 Penfield              38-11.25     1  
  7 Lewis, Tobie              10 Edison                38-09.00  
  8 Butler, Jerrod               Edison                37-04.00  
  9 Moorehead, Quinten        11 East High             37-03.50  
 10 O'Riley, Steve            11 Gates Chili           37-01.75  
 11 Bryant, Jay               11 Rush Henriet          36-11.75  
 12 Michel, Jeff              12 Rush Henriet          36-06.00  
 13 Jemerson, Ryan            10 Edison                29-09.00  
 
Boys 55 Meter Dash Class B
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Mattox, Jamel             12 Webster Thom              6.71   2   10  
  2 Johnson, Kenny            12 EastIron                  6.86   2    8  
  3 Jones, Gary               10 Webster Schr              7.00   2    6  
  4 Walton, Neadom            12 Pitt. Mendon              7.08   1    3  
  4 Guinan, Jason             11 Victor                    7.08   1    3  
  6 Rinere, Chris             12 Greece Olymp              7.16   2    1  
  7 Difulvio, Alex            10 Webster Thom              7.18   1 
  8 James, Kerrance           11 Wilson                    7.21   1 
  9 Perry, Lance              11 Greece Olymp              7.25   2 
 10 Meagher, Sean             11 McQuaid                   7.26   2 
 11 Hall, Cory                10 McQuaid                   7.34   2 
 12 Young, Bradley            11 Wilson                    7.36   1 
 13 Cobb, Shawn               11 EastIron                  7.42   1 
 14 Lawler, Rob               11 Greece Olymp              7.54   2 
 15 Williams, Quinn           11 EastIron                  7.90   1 
 
Boys 300 Meter Run Class B
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Wyckoff, Toby             11 Webster Thom             37.79   2   10  
  2 Pask, Ken                 12 Arcadia                  38.12   2    8  
  3 Gettings, Chris           12 Greece Olymp             38.56   2    6  
  4 Hurtt, Justin             12 Pitt. Mendon             38.76   1    4  
  5 Hodge, Christopher        11 Wilson                   38.99   2    2  
  6 Schoff, Bert              10 Pitt. Mendon             39.16   2    1  
  7 Suhr, Jeff                11 Victor                   39.19   2 
  8 Jones, Chris              12 Brighton                 39.25   2 
  9 Cobb, Shawn               11 EastIron                 39.27   1 
 10 Charbonneau, Cory         12 Webster Schr             39.61   1 
 11 Perry, Lance              11 Greece Olymp             39.70   2 
 12 Wodarski, Michael         11 McQuaid                  39.96   1 
 13 Coker, Keyshawn           11 EastIron                 40.04   1 
 14 Lockwood, Colin           11 Victor                   40.22   1 
 15 Farrell, Tim              10 Victor                   42.32   1 
 
Boys 600 Meter Run Class B
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Russell, Ethan            12 Brighton               1:26.32   2   10  
  2 Hodge, Christopher        11 Wilson                 1:27.55   2    8  
  3 Jones, Matt               12 McQuaid                1:27.87   2    6  
  4 Antonitis, Chris          10 Pitt. Mendon           1:28.55   2    4  
  5 Hixon, Dan                12 Victor                 1:30.25   2    2  
  6 McCarthy, Charlie         11 Pitt. Mendon           1:30.33   2    1  
  7 Coker, Keyshawn           11 EastIron               1:32.54   1 
  8 Benjamin, Mark            10 Victor                 1:33.74   1 
  9 Yonosko, Matt             12 Webster Schr           1:34.00   2 
 10 Toot, Chris               12 Arcadia                1:34.17   1 
 11 Marshall, Tim              9 Webster Schr           1:34.89   1 
 12 Woodlock, Brian           11 Brighton               1:34.90   1 
 13 Butler, Dan               11 Brighton               1:36.35   1 
 14 Trottier, Chris           12 Webster Thom           1:36.51   2 
 
Boys 1000 Meter Run Class B
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Heath, Kyle               12 Victor                 2:37.28    10  
  2 Trottier, Chris           12 Webster Thom           2:43.64     8  
  3 Schwalm, Peter            10 McQuaid                2:45.54     6  
  4 Vaughan, Matt             11 Pitt. Mendon           2:47.58     4  
  5 Kless, Andrew             12 Brighton               2:48.76     2  
  6 McIntosh, Matt            10 Brighton               2:50.71     1  
  7 Fuino, Bobby              10 Brighton               2:56.40  
  8 Beaty, Dan                10 Arcadia                3:04.00  
  9 Pipech, Doug              11 EastIron               3:11.52  
 10 Sanford, Matthew          11 Wilson                 3:21.78  
 
Boys 1600 Meter Run Class B
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Heath, Kyle               12 Victor                 4:34.22    10  
  2 Friedman, Joe             11 Brighton               4:46.23     8  
  3 Hall, Ben                  9 Victor                 4:47.95     6  
  4 Yahoodik, David           12 McQuaid                4:51.61     4  
  5 Zellefrow, Derek          12 Webster Thom           4:51.90     2  
  6 Jones, Matt               12 McQuaid                4:53.59     1  
  7 Moynihan, Jamie           11 McQuaid                4:54.55  
  8 Menzies, Patrick          10 Brighton               4:55.24  
  9 Green, Nick               11 Wilson                 5:02.54  
 10 Lacagnina, Jim            11 Greece Olymp           5:02.86  
 11 Toot, Chris               12 Arcadia                5:07.41  
 -- Ansaldi, Mike             10 McQuaid                    DNF  
 
Boys 3200 Meter Run Class B
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Heath, Kyle               12 Victor                 9:55.98    10  
  2 Friedman, Joe             11 Brighton              10:12.24     8  
  3 Yahoodik, David           12 McQuaid               10:19.47     6  
  4 Hall, Ben                  9 Victor                10:28.70     4  
  5 Morrell, Mark             11 Victor                10:31.80     2  
  6 Moynihan, Jamie           11 McQuaid               10:33.62     1  
  7 Zellefrow, Derek          12 Webster Thom          10:35.33  
  8 Peres, Jon                10 Brighton              10:56.80  
  9 Pinto, Jon                 9 Brighton              10:58.45  
 10 Van Roo, Andy             11 Arcadia               11:30.08  
 11 Green, Tommy              11 Brighton              11:33.35  
 
Boys 55 Meter Hurdles Class B
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rafferty, Reagan          12 Victor                    8.56   2   10  
  2 Moriarty, Dan             10 Webster Schr              8.61   2    8  
  3 Wodarski, Michael         11 McQuaid                   8.67   2    6  
  4 Jones, Chris              12 Brighton                  8.71   2    4  
  5 Hixon, Dan                12 Victor                    8.81   2    2  
  6 Braun, Kevin              12 Webster Thom              8.97   2    1  
  7 Goldfischer, Madison      12 Arcadia                   9.14   2 
  8 Oulette, David            11 McQuaid                   9.39   1 
  9 Woodlock, Brian           11 Brighton                  9.43   1 
 10 Liberti, Stu              12 Webster Thom              9.83   1 
 
Boys 4x200 Meter Relay Class B
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Webster Thomas                                      1:37.06    10  
  2 Greece Olympia                                      1:39.48     8  
  3 Pitt. Mendon                                        1:39.76     6  
  4 Victor                                              1:42.25     4  
  5 McQuaid                                             1:43.47     2  
  6 Brighton                                            1:47.07     1  
 
Boys 4x400 Meter Relay Class B
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Brighton                                            3:41.50    10  
  2 McQuaid                                             3:46.25     8  
  3 Victor                                              3:47.76     6  
  4 Webster Schroeder                                   3:55.75     4  
  5 Wilson                                              3:58.55     2  
  6 Webster Thomas                                      4:05.99     1  
 
Boys 4x800 Meter Relay Class B
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Pitt. Mendon                                        8:39.83    10  
  2 McQuaid                                             8:43.58     8  
  3 Brighton                                            8:47.35     6  
  4 Webster Schroeder                                   9:21.28     4  
  5 Arcadia                                             9:24.52     2  
 -- Victor                                                   DQ  
 
Boys High Jump Class B
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Rafferty, Reagan          12 Victor                 6-07.00    10  
  2 Bligh, Pete                9 Arcadia                5-06.00     8  
  3 Meagher, Sean             11 McQuaid                5-06.00     6  
  4 Hogrefe, Eric             12 Pitt. Mendon           5-04.00     4  
  5 Oulette, David            11 McQuaid                5-02.00     2  
 -- Freer, Neil               12 EastIron                    NH  
 
Boys Pole Vault Class B
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Di Virgilio, David        11 McQuaid               12-06.00    10  
  2 Mongiovi, Paul            12 Webster Thom          10-06.00     8  
  3 Oulette, David            11 McQuaid                8-06.00     6  
  4 Wegman, Martin            10 McQuaid                8-06.00     4  
  5 Steinhilber, JT           12 Webster Thom           8-00.00     2  
 
Boys Long Jump Class B
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jones, Gary               10 Webster Schr          21-00.75    10  
  2 Mattox, Jamel             12 Webster Thom          21-00.00     8  
  3 Pask, Ken                 12 Arcadia               20-09.00     6  
  4 Wyckoff, Toby             11 Webster Thom          20-05.00     4  
  5 Gettings, Chris           12 Greece Olymp          19-04.25     2  
  6 Ali, Esat                 11 Brighton              19-01.75     1  
  7 Johnson, Kenny            12 EastIron              19-00.00  
  8 Pickney, Ken              12 McQuaid               18-03.25  
  9 Young, Bradley            11 Wilson                18-01.75  
 10 Moriarty, Dan             10 Webster Schr          17-11.50  
 11 Green, Nick               11 Wilson                17-06.00  
 12 Coker, Keyshawn           11 EastIron              16-11.25  
 
Boys Triple Jump Class B
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jones, Gary               10 Webster Schr          42-00.00    10  
  2 Johnson, Kenny            12 EastIron              40-11.00     8  
  3 Hogrefe, Eric             12 Pitt. Mendon          40-02.00     6  
  4 Moriarty, Dan             10 Webster Schr          39-10.00     4  
  5 Rafferty, Reagan          12 Victor                39-05.75     2  
  6 Goldfischer, Madison      12 Arcadia               35-09.75     1  
  7 Matula, Ricky             11 Arcadia               35-03.00  
 
Boys Shot Put Class B
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Fallone, Brandon          12 Greece Olymp          47-07.50    10  
  2 Gettings, Dan             12 Greece Olymp          44-03.00     8  
  3 Santillo, Tom             12 Greece Olymp          42-00.00     6  
  4 Rinere, Chris             12 Greece Olymp          41-03.50     4  
  5 VanEpps, Tom              10 EastIron              40-08.00     2  
  6 Miller, Josh              12 EastIron              37-02.00     1  
  7 James, David              11 Wilson                36-06.00  
  8 Farnan, Dave              12 Greece Olymp          36-01.50  
  9 McDonald, Ryan            11 McQuaid               35-05.75  
 10 Smith, Alex               11 Brighton              31-03.00  
 
Boys 55 Meter Dash Class D
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Judge, Tim                12 LeRoy                     6.91   2   10  
  2 Stevens, CJ               12 Oakfield-Ala              7.04   2    8  
  3 Shaughnessy, Brad         12 Oakfield-Ala              7.09   2    6  
  4 Ware, Matt                11 Oakfield-Ala              7.26   1    4  
  5 Messmer, Joe              11 East Rochest              7.30   2    2  
  6 Gowan, Chris              12 Williamson                7.31   2    1  
  7 Royse, Steve              10 Byron-Bergen              7.35   1 
  8 Bennett, Mark             10 LeRoy                     7.42   2 
  9 Manley, Tyler             11 Dansville                 7.44   1 
 10 Taillie, Mike             10 LeRoy                     7.51   1 
 11 Smith, Zack               12 Marcus Whitm              7.64   1 
 12 Maurici, Thomas           10 Hac                       7.67   2 
 13 Morabito, David           12 East Rochest              8.30   2 
 
Boys 300 Meter Run Class D
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Stevens, CJ               12 Oakfield-Ala             37.19   2   10  
  2 Wheeler, Isaac            12 N. Rose-Wol              37.87   2    8  
  3 McCarthy, Randy           12 Red Creek                38.10   2    6  
  4 Dates, Carl               11 Red Creek                38.72   2    4  
  5 Tumminello, Rob           12 Oakfield-Ala             38.95   2    2  
  6 Judge, Tim                12 LeRoy                    39.24   2    1  
  7 Penttila, Patrick         11 Lyons                    39.67   2 
  8 Strobel, Seth             10 Dansville                40.14   1 
  9 Bartlett, Zach            11 Marion                   40.43   1 
 10 Royse, Steve              10 Byron-Bergen             40.50   1 
 11 Tack, Andrew              12 Marion                   40.58   1 
 12 Emmert, Evan              12 Red Creek                40.80   1 
 13 Scott, Jason               9 Byron-Bergen             40.97   1 
 14 Weatherall, Travis        10 LeRoy                    43.48   1 
 15 Kimberlin, Kenny          10 Marcus Whitm             45.03   1 
 16 Richman, Shawn            12 Williamson               59.50   2 
 
Boys 600 Meter Run Class D
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 McClinton, Kyle           12 Marion                 1:26.68   2   10  
  2 Wheeler, Isaac            12 N. Rose-Wol            1:28.28   2    8  
  3 Richley, Andy             11 Oakfield-Ala           1:29.62   2    6  
  4 Moran, Casey              12 LeRoy                  1:30.63   2    4  
  5 Bucci, Dan                12 Oakfield-Ala           1:31.54   2    2  
  6 Heslop, Travis            10 Red Creek              1:32.27   2    1  
  7 Morabito, Andrew          11 East Rochest           1:37.35   1 
  8 DeMuth, Ben               10 Dansville              1:38.12   2 
  9 Palmer, Don               12 Williamson             1:38.52   1 
 10 Schwab, Jim               10 LeRoy                  1:39.37   1 
 11 Aerni, Charley            10 Hac                    1:41.04   1 
 12 Hanshaw, Sean             11 Marion                 1:41.97   2 
 13 Nilsen, Josh               9 LeRoy                  1:44.08   1 
 
Boys 1000 Meter Run Class D
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 McClinton, Kyle           12 Marion                 2:41.67    10  
  2 Jinks, Alex               12 Pavilion               2:43.40     8  
  3 Miller, Brian             10 Williamson             2:43.81     6  
  4 Bucci, Dan                12 Oakfield-Ala           2:43.93     4  
  5 Klino, Josh               12 N. Rose-Wol            2:49.12     2  
  6 Disalvo, Matt             10 Oakfield-Ala           2:51.62     1  
  7 Farchione, Patrick        10 East Rochest           2:52.90  
  8 Severson, Mike            10 Dansville              2:57.89  
  9 Wheeler, Paul              9 N. Rose-Wol            3:03.19  
 10 Youngman, Shawn           12 N. Rose-Wol            3:09.80  
 
Boys 1600 Meter Run Class D
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Smith, Leo                11 East Rochest           4:33.00    10  
  2 Scahill, Tom              12 Williamson             4:40.74     8  
  3 Peterson, Eugene          12 Oakfield-Ala           4:46.71     6  
  4 Beuler, Peter             11 Oakfield-Ala           4:52.13     4  
  5 Placito, Jon              11 Byron-Bergen           4:52.66     2  
  6 Hall, Kyle                12 Marion                 4:56.20     1  
  7 Wilcox, Colin             10 Dansville              4:56.55  
  8 Robinson, Corey            9 Odyssey                5:00.40  
  9 Jinks, Alex               12 Pavilion               5:02.56  
 10 Klino, Josh               12 N. Rose-Wol            5:06.81  
 11 Jackson, Steven           10 Hac                    5:08.38  
 
Boys 3200 Meter Run Class D
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Robinson, Corey            9 Odyssey               10:12.01    10  
  2 Scahill, Tom              12 Williamson            10:12.07     8  
  3 Peterson, Eugene          12 Oakfield-Ala          10:19.48     6  
  4 Hall, Kyle                12 Marion                10:33.50     4  
  5 Beuler, Peter             11 Oakfield-Ala          10:36.39     2  
  6 Wilcox, John              11 Dansville             11:01.10     1  
  7 Jackson, Steven           10 Hac                   11:06.15  
  8 Hine, Stephen              8 Dansville             11:16.96  
  9 Demay, Patrick             8 East Rochest          11:35.33  
 
Boys 55 Meter Hurdles Class D
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Moran, Tim                12 Marion                    8.50   2   10  
  2 Shaughnessy, Brad         12 Oakfield-Ala              8.92   2    8  
  3 Hendershott, Doug         11 Oakfield-Ala              9.14   2    6  
  4 Mitrano, Charlie          12 Williamson                9.31   1    4  
  5 Moran, Casey              12 LeRoy                     9.42   1    2  
  6 Reynolds, Ryan            10 Lyons                     9.46   2    1  
  7 Parra, Gabe               12 N. Rose-Wol               9.53   2 
  8 Lewis, Zach               12 Williamson                9.65   1 
  9 Lawler, Pete              12 Dansville                 9.84   2 
 
Boys 4x200 Meter Relay Class D
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Oakfield-Alabama                                    1:40.85    10  
  2 N. Rose-Wol                                         1:42.63     8  
  3 LeRoy                                               1:44.25     6  
  4 Dansville                                           1:47.05     4  
  5 Williamson                                          1:49.16     2  
  6 Byron-Bergen                                        1:51.84     1  
 
Boys 4x400 Meter Relay Class D
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Red Creek                                           3:41.60    10  
  2 Marion                                              3:42.28     8  
  3 LeRoy                                               3:47.41     6  
  4 Oakfield-Alabama                                    3:48.73     4  
  5 Williamson                                          3:53.51     2  
  6 Byron-Bergen                                        4:04.08     1  
 
Boys 4x800 Meter Relay Class D
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Oakfield-Alabama                                    8:48.53    10  
  2 Williamson                                          9:14.97     8  
  3 East Rochester                                      9:31.09     6  
  4 Dansville                                           9:33.38     4  
  5 N. Rose-Wol                                         9:34.37     2  
  6 LeRoy                                               9:56.61     1  
 
Boys High Jump Class D
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Richman, Shawn            12 Williamson             5-10.00    10  
  2 Kearns, Nolan             11 Marion                 5-04.00     8  
  3 Lewis, Zach               12 Williamson             5-00.00     6  
  4 Mitrano, Charlie          12 Williamson             5-00.00     4  
 
Boys Pole Vault Class D
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jinks, Alex               12 Pavilion              12-06.00    10  
  2 Mieney, Chris             12 Byron-Bergen          12-00.00     8  
  3 Dreyer, Dave              11 LeRoy                  9-06.00     6  
  4 Taillie, Mike             10 LeRoy                  8-00.00     4  
 -- Nilsen, Josh               9 LeRoy                       NH  
 
Boys Long Jump Class D
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Stevens, CJ               12 Oakfield-Ala          20-02.00    10  
  2 Moran, Tim                12 Marion                19-10.25     8  
  3 Boyle, Aaron              11 Oakfield-Ala          19-02.00     6  
  4 Kearns, Nolan             11 Marion                19-01.50     4  
  5 Reynolds, Chris           12 Lyons                 18-10.75     2  
  6 Penttila, Patrick         11 Lyons                 18-04.25     1  
  7 Reynolds, Ryan            10 Lyons                 18-00.75  
  8 Mitrano, Charlie          12 Williamson            18-00.25  
  9 Munto, Anthony            12 Dansville             17-07.50  
 10 Frank, Mike               11 LeRoy                 17-06.25  
 11 Kieper, Kevin             11 Williamson            17-02.25  
 12 Guarino, Nicholas          9 Byron-Bergen          16-10.25  
 
Boys Triple Jump Class D
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Richman, Shawn            12 Williamson            41-08.50    10  
  2 Kearns, Nolan             11 Marion                39-06.75     8  
  3 Boyle, Aaron              11 Oakfield-Ala          37-04.25     6  
  4 Kieper, Kevin             11 Williamson            36-06.00     4  
  5 Brummert, Brandon         10 Oakfield-Ala          34-08.75     2  
  6 Munto, Anthony            12 Dansville             34-02.25     1  
  7 Curran, Alex               9 Williamson            33-09.75  
 
Boys Shot Put Class D
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Williams, Erik            11 Oakfield-Ala          43-09.50    10  
  2 Brown, Jeff               10 Red Jacket            40-02.50     8  
  3 Greaney, Ryan             12 Williamson            38-06.00     6  
  4 Mills, Brad               11 Oakfield-Ala          38-02.75     4  
  5 Hammerl, Steve            11 Byron-Bergen          38-01.00     2  
  6 Garrett, James            12 Dansville             37-01.50     1  
  7 Morehead, Bob             11 LeRoy                 36-06.00  
  8 Stafford, Jon             11 Byron-Bergen          36-02.50  
  9 Williams, Matt            12 Williamson            35-10.00  
 10 Reed, Derek               12 Marion                34-08.50  
 11 Needham, Charlie          11 East Rochest          33-07.25  
 
                Men - Class A - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
    1) Edison                     127.50     2) Gates Chili               114.50
    3) Penfield                    46        4) Rush Henrietta             43   
    5) Fairport                    40        6) Spencerport                30   
    7) Brockport                   27        8) East High                  21   
    9) Athena                      16                                           
 
                Men - Class B - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
    1) Victor                      81        2) McQuaid                    76   
    3) Webster Thomas              64        4) Brighton                   51   
    5) Webster Schroeder           46        6) Greece Olympia             45   
    7) Pitt. Mendon                43        8) Arcadia                    25   
    9) EastIron                    19       10) Wilson                     12   
 
                Men - Class D - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
    1) OAKFIELD-ALABAMA           137        2) Williamson                 79   
    3) Marion                      71        4) LeRoy                      40   
    5) N. Rose-Wol                 28        6) Red Creek                  21   
    7) Pavilion                    18        7) EAST ROCHESTER             18   
    9) Byron-Bergen                14       10) Dansville                  11   
   11) Odyssey                     10       12) Red Jacket                  8   
   13) Lyons                        4