SECTION V MEET OF CHAMPIONS 2004                        
                         RUSH-HENRIETTA HS                               
                        Results - 5/29/2004                                   
 
Boys 100 Meter Dash Div 1
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Brennan, Ryan             SR Aquinas                  11.19  
  2 Harris, Daniel            11 Edison Tech              11.44  
  3 Nabors, Micheal           11 Edison Tech              11.57  
  4 Johnson, Kenny            12 Eastridge                11.60  
  5 Collier, Kevin            11 Churchville-Chil         11.72  
  6 Hunley, LaMarvin          11 Wilson Magnet            11.73  
  7 Hendrix, Vinson           10 East                     11.84  
  8 Alston, Nate              12 Edison Tech              11.90  
 
Boys 200 Meter Dash Div 1
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Wieder, Pat               11 Fairport                 22.81  
  2 Leonard, Nick             12 Wayne                    23.34  
  3 Henderson, Jermaine       10 Batavia                  23.65  
  4 Pask, Ken                 12 Greece Arcadia           23.87  
  5 Hendrix, Vinson           10 East                     24.24  
  6 Brennan, Ryan             SR Aquinas                1:05.02  
 
Boys 400 Meter Run Div 1
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Greene, Joe               11 Edison Tech              48.92  
  2 Reiss, Steven             12 Spencerport              49.64  
  3 White, Rob                12 Gates-Chili              50.43  
  4 Leonard, Nick             12 Wayne                    51.14  
  5 Wyckoff, Toby             11 Webster Thomas           52.03  
  6 Lochner, Nick             12 Webster Thomas           52.08  
  7 Menges, Kyle              12 Greece Olympia           53.29  
  8 Walther, Joshua           12 Churchville-Chil         54.61  
 
Boys 800 Meter Run Div 1
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Simmons, John             12 Edison Tech            1:58.07  
  2 Russell, Ethan            12 Brighton               2:01.66  
  3 Vaughan, Matt             11 Pittsford              2:02.99  
  4 Courtney, Robert          12 Fairport               2:03.42  
  5 Foss, Chris                  Hfl                    2:03.44  
 
Boys 1600 Meter Run Div 1
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Quinn, Teddy              12 Rush-Henrietta         4:16.36  
  2 Katlic, Tim               12 Penfield               4:28.23  
  3 Molino, Eric              11 Wayne                  4:36.06  
  4 Martina, Matt             10 Penfield               4:38.04  
  5 Arazoza, Nick             11 McQuaid Jesuit         4:43.71  
  6 Courtney, Andrew          12 Fairport               4:45.64  
 
Boys 3200 Meter Run Div 1
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Stevens, Mark             12 Pittsford              9:33.98  
  2 Rundell, Trevor              Hfl                    9:38.52  
  3 Coon, Craig               10 Penfield               9:42.70  
  4 Friedman, Joe             11 Brighton              10:00.52  
  5 Robinson, Corey            9 Greece Athena         10:04.20  
  6 Molino, Eric              11 Wayne                 10:08.44  
  7 Martin, Connor            11 Fairport              10:20.37  
 
Boys 110 Meter Hurdles Div 1
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Gissendanner, Terrell     11 Edison Tech              14.08  
  2 Sorel, Jimmy              12 Brockport                14.71  
  3 Assini, Nick              11 Gates-Chili              15.51  
  4 Power, Andrew             11 Victor                   15.66  
  5 Wodarski, Mike               McQuaid Jesuit           16.02  
  6 Hixon, Dan                12 Victor                   16.13  
  7 Fitzgerald, Brendan       12 Penfield                 16.27  
 
Boys 400 Meter Hurdles Div 1
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Gissendanner, Terrell     11 Edison Tech              54.17  
  2 Nash, Colin               12 Fairport                 55.11  
  3 Kraftschik, Brian         11 Irondequoit              57.13  
  4 Pixton, Kyle              12 Gates-Chili              57.26  
  5 Henning, Kyle             11 Greece Athena            58.57  
  6 Fitzgerald, Brendan       12 Penfield                 59.94  
  7 Ryan, Andrew              12 Pittsford                59.98  
  8 Hixon, Dan                12 Victor                 1:03.11  
 
Boys 3000 Meter Steeplechase Div 1
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Haskell, Will             11 Rush-Henrietta         9:47.29  
  2 Bateman, Noel             SO Aquinas                9:49.80  
  3 Heath, Kyle               12 Victor                 9:55.62  
  4 DiVirgilio, Alex          12 Irondequoit            9:57.69  
  5 Morrell, Mark             11 Victor                10:10.97  
  6 Brown, Corey              10 Batavia               10:16.03  
  7 Deady, Matt               10 Fairport              10:18.67  
  8 Toot, Chris               12 Greece Arcadia        10:40.04  
 
Boys 4x100 Meter Relay Div 1
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Edison Tech                                           44.02  
  2 Fairport                                              44.11  
  3 Batavia                                               45.04  
  4 East                                                  45.19  
  5 Geneva                                                45.45  
  6 Victor                                                45.57  
  7 Irondequoit                                           45.62  
  8 Webster Thomas                                        45.64  
 
Boys 4x400 Meter Relay Div 1
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Gates-Chili                                         3:21.47  
  2 Edison Tech                                         3:22.03  
  3 Spencerport                                         3:32.00  
  4 Pittsford                                           3:32.42  
  5 Brighton                                            3:33.48  
  6 Webster Thomas                                      3:33.90  
  7 Victor                                              3:34.10  
  8 Greece Athena                                       3:34.22  
 
Boys 4x800 Meter Relay Div 1
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Rush-Henrietta                                      7:56.05  
  2 Irondequoit                                         8:14.03  
  3 Penfield                                            8:16.56  
  4 Newark                                              8:18.63  
  5 Honeoye Falls-Lima                                  8:19.40  
  6 Fairport                                            8:30.89  
  7 Victor                                              8:44.49  
  DQ--Pittsford                                         7:59.44
 
Boys High Jump Div 1
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Rafferty, Reagan          12 Victor                 6-06.00  
  2 Jemison, Dennis           12 Edison Tech            6-05.00  
  3 Freer, Neil               12 Eastridge              6-00.00  
  3 Bligh, Pete                9 Greece Arcadia         6-00.00  
  5 Scheg, Phil               12 Greece Athena          5-10.00  
  6 Omoregie, Andrew          10 Gates-Chili           J5-10.00  
  7 Bernabea, Ricardo            Franklin              J5-10.00  
 
Boys Pole Vault Div 1
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Reynolds, Mike            12 Fairport              15-04.00  
  2 Herman, Nick              11 Gates-Chili           14-00.00  
  3 Dempsey, Mike              9 Gates-Chili           13-06.00  
  4 DiVirgilio, Dave          11 McQuaid Jesuit        13-00.00  
  5 Baum, Luke                   Wayne                 11-06.00  
  6 Daly, Ryan                10 Newark                11-00.00  
  7 Cody, Eric                12 Victor                10-06.00  
 -- Paradiso, Rick            10 Hilton                      NH  
 
Boys Long Jump Div 1
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jones, Gary               10 Webster Schroede      21-04.25  
  2 Gibbons, J.T              12 Batavia               20-02.25  
  3 Omoregie, Andrew          10 Gates-Chili           20-02.00  
  4 James, Robert             10 Eastridge             19-11.00  
  5 Libera, Chris             11 Canandaigua           19-10.75  
  6 Williams, Travis          12 Greece Athena         19-08.75  
  7 Green, Tremaine              Geneva                19-05.75  
  8 Gettings, Chris           12 Greece Olympia        18-03.25  
 
Boys Triple Jump Div 1
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jones, Gary               10 Webster Schroede      45-06.50  
  2 Jemison, Dennis           12 Edison Tech           45-05.50  
  3 Sorel, Jimmy              12 Brockport             43-02.75  
  4 Njoku, MJ                 12 Irondequoit           42-05.75  
  5 Gibbons, J.T              12 Batavia               42-00.00  
  6 Cumbo, Peter              12 Churchville-Chil      41-00.75  
  7 Pistner, Alex             12 Fairport              40-08.00  
  8 Libera, Chris             11 Canandaigua           39-04.50  
 
Boys Shot Put Div 1
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Santillo, Tom             12 Greece Olympia        52-01.75  
  2 Nguti, Raphael            12 Brighton              51-03.75  
  3 Fallone, Brandon          12 Greece Olympia        49-09.75  
  4 Desilet, Matt             11 Irondequoit           46-02.75  
  5 Argauer, Kevin               Hfl                   43-10.00  
  6 Veltz, Alex               11 Batavia               42-01.00  
 -- Blair, Richard            12 Spencerport                 ND  
 -- Perkin, Mike              12 Greece Athena             FOUL  
 
Boys Discus Throw Div 1
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Argauer, Kevin               Hfl                     158-05  
  2 McDowell, Brandon         11 East                    144-08  
  3 Fallone, Brandon          12 Greece Olympia          129-09  
  4 Jimenez, Alex             11 Gates-Chili             128-08  
  5 Dozier, Justin            10 Greece Athena           121-03  
  6 Wallace, Zack             11 Geneva                  116-11  
 
Boys Outdoor Pentathlon Div 1
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Lobene, Adam              12 Gates-Chili               2938  
  2 Joseph, Matt              12 Pittsford                 2792  
  3 Fantigrossi, Peter        11 Irondequoit               2634  
  4 Ellson, Duncan            12 Penfield                  2621  
  5 Rinere, Chris             12 Greece Olympia            2534  
  6 Scott, Zach                  Hfl                       2476  
  7 Anderson, Shaun           12 Irondequoit               2279  

Boys 1500 Meter Run Div 1 Outdoor Pentathlon ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Scott, Zach Hfl 4:35.36 710 2 Joseph, Matt 12 Pittsford 4:48.92 625 3 Fantigrossi, Peter 11 Irondequoit 4:51.74 608 4 Lobene, Adam 12 Gates-Chili 5:05.43 529 5 Anderson, Shaun 12 Irondequoit 5:11.44 496 6 Ellson, Duncan 12 Penfield 5:16.42 469 7 Rinere, Chris 12 Greece Olympia 5:17.64 462 Boys 110 Meter Hurdles Div 1 Outdoor Pentathlon ========================================================================== Name Year School Finals H# Points ========================================================================== 1 Joseph, Matt 12 Pittsford 15.51 1 789 2 Lobene, Adam 12 Gates-Chili 17.00 2 624 3 Fantigrossi, Peter 11 Irondequoit 17.15 1 609 4 Davis, Mike 11 Canandaigua 17.70 1 553 5 Anderson, Shaun 12 Irondequoit 18.04 1 520 6 Ellson, Duncan 12 Penfield 18.23 2 502 7 Rinere, Chris 12 Greece Olympia 18.42 2 485 8 Scott, Zach Hfl 18.45 2 482 Boys High Jump Div 1 Outdoor Pentathlon ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Lobene, Adam 12 Gates-Chili 1.79m 5-10.50 619 2 Davis, Mike 11 Canandaigua 1.73m 5-08.00 569 2 Fantigrossi, Peter 11 Irondequoit 1.73m 5-08.00 569 2 Ellson, Duncan 12 Penfield 1.73m 5-08.00 569 5 Scott, Zach Hfl 1.67m 5-05.75 520 6 Anderson, Shaun 12 Irondequoit 1.61m 5-03.25 472 7 Rinere, Chris 12 Greece Olympia 1.58m 5-02.25 449 8 Joseph, Matt 12 Pittsford 1.55m 5-01.00 426 Boys Long Jump Div 1 Outdoor Pentathlon ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Lobene, Adam 12 Gates-Chili 6.03m 19-09.50 593 2 Ellson, Duncan 12 Penfield 5.62m 18-05.25 506 3 Rinere, Chris 12 Greece Olympia 5.46m 17-11.00 473 4 Joseph, Matt 12 Pittsford 5.36m 17-07.00 453 5 Davis, Mike 11 Canandaigua 5.33m 17-06.00 447 6 Scott, Zach Hfl 4.89m 16-00.50 361 7 Anderson, Shaun 12 Irondequoit 4.70m 15-05.00 326 8 Fantigrossi, Peter 11 Irondequoit 4.63m 15-02.25 313 Boys Shot Put Div 1 Outdoor Pentathlon ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Rinere, Chris 12 Greece Olympia 12.97m 42-06.75 665 2 Ellson, Duncan 12 Penfield 11.49m 37-08.50 575 3 Lobene, Adam 12 Gates-Chili 11.45m 37-06.75 573 4 Fantigrossi, Peter 11 Irondequoit 10.82m 35-06.00 535 5 Joseph, Matt 12 Pittsford 10.23m 33-06.75 499 6 Anderson, Shaun 12 Irondequoit 9.65m 31-08.00 465 7 Davis, Mike 11 Canandaigua 9.21m 30-02.75 438 8 Scott, Zach Hfl 8.61m 28-03.00 403 Boys 100 Meter Dash Div 2 ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Scott, Randolph Lyons 11.27 2 Reid, Jerel N Rose Wolc 11.33 3 Fritz, Eric Red Jacket 11.83 4 Rupert, Devon Holley 11.85 5 Inscho, Mike Dundee 11.86 6 Bennett, Shawn Clyde 11.97 Boys 200 Meter Dash Div 2 ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Scott, Randolph Lyons 22.92 2 Reid, Jerel N Rose Wolc 22.99 3 Inscho, Mike Dundee 24.12 4 Hoffman, Josh Hornell 24.68 5 Friends, Brock Jasper-Troups 24.85 Boys 400 Meter Run Div 2 ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Ross, Stephen Wellsville 50.96 2 Wheeler, Isaac 12 N Rose Wolc 51.41 3 Hoffman, Josh Hornell 51.73 4 Dates, C.J. Red Creek 52.26 5 Swanson, Eric Arkport 53.52 Boys 800 Meter Run Div 2 ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Smith, Devon Hornell 1:58.76 2 Oleksa, Luke 12 Mynderse 1:59.05 3 Bukowski, Andy Pembroke 2:00.48 4 West, Jed Pavilion 2:01.00 5 Seamon, Cameron Bolivar-Richburg 2:02.55 6 Karczewski, Matt 12 Penn Yan 2:11.53 Boys 1600 Meter Run Div 2 ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Karczewski, Matt 12 Penn Yan 4:22.30 2 Griffith, Todd Wellsville 4:24.84 3 Peterson, Eugene Oakfield-Ala 4:29.80 4 Kennedy, Chris Hammondsport 4:34.24 5 Scahill, Tom 12 Williamson 4:35.38 6 Norton, Chris Notre Dame 4:35.76 7 Seamon, Cameron Bolivar-Richburg 4:35.79 8 Lawrence, Colin 12 Red Creek 4:38.11 Boys 3200 Meter Run Div 2 ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Smith, Leo 11 East Roch 9:39.51 2 Chambers, Dave Cuba-Rushford 10:02.42 3 Wilcox, John Dansville 10:03.13 4 Chichester, Tim Mt. Morris 10:09.46 5 Parsons, Nate Midlakes 10:15.39 6 Chambers, John Cuba-Rushford 10:20.59 7 Peterson, Eugene Oakfield-Ala 10:50.35 8 Morgan, Rian Byron-Bergen 10:50.37 Boys 110 Meter Hurdles Div 2 ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Moran, Tim 12 Marion 16.00 2 Grinstead, Will Hornell 16.30 3 Lawler, Pete Dansville 16.36 4 Cannon, Ian Wellsville 16.79 5 VanTasser, Zach Cuba-Rushford 16.80 6 Valentine, John Wellsville 16.81 7 Stalica, Joe Pavilion 17.04 8 Colling, Josh 12 Gananda 17.16 Boys 400 Meter Hurdles Div 2 ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Skidmore, Rob Alexander 55.52 2 Gardner, Jerry Avoca 58.64 3 Lawler, Pete Dansville 59.41 4 Moran, Tim 12 Marion 59.42 5 VanTasser, Zach Cuba-Rushford 1:00.31 6 Pratt, Ryan Wellsville 1:00.77 7 Jinks, Alex Pavilion 1:02.30 8 Grinstead, Will Hornell 1:03.38 Boys 3000 Meter Steeplechase Div 2 ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Parsons, Nate Midlakes 9:58.72 2 Saxton, Matt Bath 10:27.76 3 Murray, Dan Waterloo 10:33.65 4 Nishida, Hiroshi Arkport 10:34.41 5 White, Dan Wellsville 10:34.64 6 Crowley, Dan 12 Midlakes 10:41.10 7 Roberts, Rich Bolivar-Richburg 11:14.99 8 Gammariello, Mike Pal-Mac 11:57.39 Boys 4x100 Meter Relay Div 2 ================================================================ School Finals ================================================================ 1 Oakfield-Alabama 45.05 2 Lyons 45.29 3 Hornell 45.35 4 North Rose-Wolcott 46.31 5 Geneseo 46.73 6 Caledonia-Mumford 46.83 7 Cuba-Rushford 47.09 Boys 4x400 Meter Relay Div 2 ================================================================ School Finals ================================================================ 1 Hornell 3:31.71 2 Midlakes 3:33.04 3 Pavilion 3:34.52 4 Red Creek 3:35.28 5 Oakfield-Alabama 3:35.95 6 Wellsville 3:36.88 7 Geneseo 3:38.67 8 Williamson 3:41.42 Boys 4x800 Meter Relay Div 2 ================================================================ School Finals ================================================================ 1 Hornell 8:15.13 2 North Rose-Wolcott 8:29.98 3 Wellsville 8:38.93 4 Williamson 8:39.57 5 Oakfield-Alabama 8:42.92 6 Arkport 8:43.29 7 Mynderse Academy 8:44.61 8 Byron-Bergen 8:48.92 Boys High Jump Div 2 ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Losey, Matt 12 Marcus Whitm 6-04.00 2 Conklin, Jason Cuba-Rushford 6-02.00 3 Greene, Darius Lyons 6-01.00 4 Colling, Josh 12 Gananda 5-10.00 5 Robinson, Mitch Pavilion 5-08.00 5 Valentine, John Wellsville 5-08.00 Boys Pole Vault Div 2 ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Jinks, Alex Pavilion 13-00.00 2 Mieney, Chris Byron-Bergen J13-00.00 3 Abt, John Lyndonville 12-00.00 4 Weider, Chris Dansville 11-06.00 5 Bernard, Josh Alexander J11-06.00 6 Rasmussen, Sean Hornell 11-00.00 7 Miskell, Ryan Geneseo 10-00.00 -- Buttaccio, Travis 11 Midlakes NH Boys Long Jump Div 2 ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Buttaccio, Travis 11 Midlakes 20-03.50 2 Stevens, C.J. Oakfield-Ala 19-10.50 3 Reid, Jerel N Rose Wolc 19-07.50 4 Mourhess, Sean Campbell-Savona 19-06.50 5 Alden, Sean Gananda 19-03.00 6 Thomas, Dustin Waterloo 19-02.00 7 Hynes, Ryan Dansville 18-11.00 8 Hayes, Aaron Mt. Morris 18-07.00 Boys Triple Jump Div 2 ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Bartlett, Zack 11 Marion 43-03.75 2 Thomas, Dustin Waterloo 40-11.50 3 Mourhess, Bruce Campbell-Savona 40-09.25 4 Paul, Tim Mt. Morris 40-04.75 5 Mourhess, Sean Campbell-Savona 39-06.50 6 Stalica, Joe Pavilion 39-00.75 7 Brown, Ken Canisteo 38-05.75 8 Valentine, John Wellsville 37-09.75 Boys Shot Put Div 2 ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Buttles, Steve Letchworth 49-06.50 2 Grambo, Geoff 12 Lyons 49-02.00 3 Wilcox, Josh Fillmore 48-06.50 4 Catino, Ben Wellsville 45-10.75 5 Williams, Erik Oakfield-Ala 45-00.50 6 Fortune, Brennan Avon 43-11.75 7 Turner, Andy Canisteo 41-05.00 8 Beadnell, Jeff Waterloo 40-05.50 Boys Discus Throw Div 2 ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Morss, Everett Geneseo 139-05 2 Smith, Ron 12 Lyons 135-10 3 Catino, Ben Wellsville 129-02 4 Buttles, Steve Letchworth 121-09 5 Johnson, Mark Cuba-Rushford 121-07 6 Bauer, Dennis Way-Coh 121-05 7 Vichers, Bryan Perry 121-03 8 Thomas, Tim Lyndonville 119-05 9 Grambo, Geoff 12 Lyons 117-08 Boys Outdoor Pentathlon Div 2 ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Long, Adam Bath 3406 2 Van Sickle, Trevor 12 Marcus Whitm 2754 3 Yelle, Ryan Alfred-Almond 2677 4 Richman, Shawn 12 Williamson 2669 5 O' Brochta, Johnny Hammondsport 2486 6 Crabb, Matt Livonia 2264 7 Falkowski, Dave Alexander 2196
Boys 1500 Meter Run Div 2 Outdoor Pentathlon ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Long, Adam Bath 4:21.36 802 2 Van Sickle, Trevor 12 Marcus Whitm 4:27.29 762 3 O' Brochta, Johnny Hammondsport 5:01.88 549 4 Yelle, Ryan Alfred-Almond 5:09.09 509 5 Richman, Shawn 12 Williamson 5:20.43 448 6 Falkowski, Dave Alexander 5:25.27 423 7 Crabb, Matt Livonia 5:36.98 366 Boys 110 Meter Hurdles Div 2 Outdoor Pentathlon ========================================================================== Name Year School Finals H# Points ========================================================================== 1 Long, Adam Bath 16.11 1 720 2 Yelle, Ryan Alfred-Almond 16.68 1 658 3 Falkowski, Dave Alexander 17.26 2 597 4 Van Sickle, Trevor 12 Marcus Whitm 17.28 1 595 5 Richman, Shawn 12 Williamson 17.94 2 530 6 Crabb, Matt Livonia 18.25 2 500 7 O' Brochta, Johnny Hammondsport 19.30 2 407
Boys High Jump Div 2 Outdoor Pentathlon ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Long, Adam Bath 1.82m 5-11.50 644 1 Richman, Shawn 12 Williamson 1.82m 5-11.50 644 3 Van Sickle, Trevor 12 Marcus Whitm 1.67m 5-05.75 520 4 Yelle, Ryan Alfred-Almond 1.64m 5-04.50 496 4 O' Brochta, Johnny Hammondsport 1.64m 5-04.50 496 6 Crabb, Matt Livonia 1.61m 5-03.25 472 7 Falkowski, Dave Alexander 1.55m 5-01.00 426 Boys Long Jump Div 2 Outdoor Pentathlon ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Long, Adam Bath 6.63m 21-09.00 727 2 Richman, Shawn 12 Williamson 5.74m 18-10.00 531 3 O' Brochta, Johnny Hammondsport 5.45m 17-10.75 471 4 Yelle, Ryan Alfred-Almond 5.40m 17-08.75 461 5 Crabb, Matt Livonia 5.20m 17-00.75 421 6 Van Sickle, Trevor 12 Marcus Whitm 4.79m 15-08.75 343 7 Falkowski, Dave Alexander 4.58m 15-00.50 304 Boys Shot Put Div 2 Outdoor Pentathlon ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 O' Brochta, Johnny Hammondsport 11.29m 37-00.50 563 2 Yelle, Ryan Alfred-Almond 11.12m 36-05.75 553 3 Van Sickle, Trevor 12 Marcus Whitm 10.81m 35-05.75 534 4 Richman, Shawn 12 Williamson 10.51m 34-05.75 516 5 Long, Adam Bath 10.46m 34-04.00 513 6 Crabb, Matt Livonia 10.32m 33-10.25 505 7 Falkowski, Dave Alexander 9.34m 30-07.75 446