Licensed to Webster High School                 Hy-Tek's Meet Manager 5/22/2004
                   SECTION V AA/A CHAMPIONSHIPS - 5/22/2004                    
                               WEBSTER THOMAS HS                               
                                    Results                                    
 
Boys 100 Meter Dash AA
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Harris, Daniel            11 Edison Tech              11.36Q  1 
  2 Nabors, Micheal           11 Edison Tech              11.48Q  2 
  3 Carter, Spenser            9 Fairport                 11.40Q  1 
  4 Ridgeway, Jermaine        10 Edison Tech              11.66Q  2 
  5 Morgan, Derrick           12 East                     11.58q  1 
  6 Williams, Travis          12 Greece Athena            11.67q  1 
  7 Marshall, Xavier          11 Fairport                 11.69q  2 
  8 Miller, P.J.              12 Edison Tech              11.77q  2 
  9 Alston, Nate              12 Edison Tech              11.79   1 
 10 Hendrix, Vinson           10 East                     11.80   2 
 11 Manns, Jordon              9 Greece Athena            11.81   2 
 12 Collier, Kevin            11 Churchville-Chil         11.83   1 
 13 Riley, Robert             10 Edison Tech              11.84   2 
 14 Murphy, Derek             12 Gates-Chili              11.98   2 
 15 Ashford, Kameron          12 Edison Tech              12.97   1 
 
Boys 100 Meter Dash AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Harris, Daniel            11 Edison Tech              11.16  
  2 Nabors, Micheal           11 Edison Tech              11.19  
  3 Marshall, Xavier          11 Fairport                 11.50  
  4 Morgan, Derrick           12 East                     11.51  
  5 Ridgeway, Jermaine        10 Edison Tech              11.57  
  6 Miller, P.J.              12 Edison Tech              11.59  
 -- Williams, Travis          12 Greece Athena               FS  
 
Boys 200 Meter Dash AA
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Cooper, Richard           11 East                     23.07Q  2 
  2 Wieder, Pat               11 Fairport                 23.31Q  1 
  3 Marshall, Xavier          11 Fairport                 23.53Q  2 
  4 Harris, Daniel            11 Edison Tech              23.61Q  1 
  5 Ridgeway, Jermaine        10 Edison Tech              23.55q  2 
  6 Manns, Jordon              9 Greece Athena            23.57q  2 
  7 Morgan, Derrick           12 East                     23.87q  1 
  7 Collier, Kevin            11 Churchville-Chil         23.87q  2 
  9 Hendrix, Vinson           10 East                     24.10   1 
 10 Alston, Nate              12 Edison Tech              24.28   2 
 11 Harrison, Kyle            11 Greece Athena            24.32   1 
 
Boys 200 Meter Dash AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Cooper, Richard           11 East                     22.21  
  2 Wieder, Pat               11 Fairport                 22.44  
  3 Harris, Daniel            11 Edison Tech              23.39  
  4 Marshall, Xavier          11 Fairport                 23.68  
  5 Morgan, Derrick           12 East                     23.73  
  6 Collier, Kevin            11 Churchville-Chil         23.94  
  7 Ridgeway, Jermaine        10 Edison Tech              24.00  
  8 Manns, Jordon              9 Greece Athena            24.91  
 
Boys 400 Meter Run AA
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Greene, Joe               11 Edison Tech              48.71   2 
  2 Cooper, Richard           11 East                     49.45   2 
  3 Wieder, Pat               11 Fairport                 50.40   2 
  4 Pixton, Kyle              12 Gates-Chili              52.85   2 
  5 Wegman, Andy              12 Rush-Henrietta           53.33   2 
  6 Shepard, Tom              11 Pittsford                53.41   1 
  7 Brown, Jordan             11 Pittsford                54.15   2 
  8 Frazier, John             10 Greece Athena            54.23   2 
  9 Walther, Joshua           12 Churchville-Chil         54.46   1 
 10 Williams, Ron             12 Rush-Henrietta           54.71   1 
 11 Kitt, Alex                12 Churchville-Chil         54.95   1 
 12 Howell, Tyler             12 Greece Athena            55.08   1 
 13 Lewis, Michael            11 Edison Tech              55.43   1 
 -- Mooney, Brian             12 Gates-Chili                 FS   1 
 
Boys 800 Meter Run AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Greene, Joe               11 Edison Tech            1:59.45  
  2 Simmons, Jonh             12 Edison Tech            2:00.96  
  3 Mooney, Brian             12 Gates-Chili            2:01.06  
  4 Vaughan, Matt             11 Pittsford              2:02.98  
  5 Courtnry, Robert          12 Fairport               2:03.24  
  6 Wilcox, Dan               10 Greece Athena          2:04.17  
  7 Powley, Chad              12 Churchville-Chil       2:04.70  
  8 Varble, Andrew            12 Rush-Henrietta         2:05.36  
  9 Courtney, Andrew          12 Fairport               2:05.75  
 10 Hortiatis, Jason          12 Pittsford              2:06.73  
 11 English, Eric              9 Pittsford              2:06.92  
 12 Patalano, David           10 Churchville-Chil       2:06.94  
 13 Kramer, Isaac             10 East                   2:09.38  
 14 Sutherland, Doug          10 Pittsford              2:11.14  
 15 Caruso, Philip            12 Gates-Chili            2:13.08  
 16 Phelps, Carl              11 Penfield               2:13.11  
 
Boys 1600 Meter Run AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Quinn, Teddy              12 Rush-Henrietta         4:17.08  
  2 Katlic, Tim               12 Penfield               4:20.29  
  3 Martina, Matt             10 Penfield               4:28.13  
  4 Deady, Matt               10 Fairport               4:30.02  
  5 Courtney, Andrew          12 Fairport               4:32.22  
  6 Potter, Harrison          12 Gates-Chili            4:37.81  
  7 Veltz, Brandon            11 Brockport              4:43.16  
  8 Dolan, Brett              11 Rush-Henrietta         4:44.12  
  9 Prok, Corey               12 Rush-Henrietta         4:44.29  
 10 Esposito, Jason           11 Rush-Henrietta         4:51.60  
 11 Dominguez, John           11 Edison Tech            4:52.76  
 12 Farrell, Brian            11 Gates-Chili            4:53.08  
 13 Dooling, Ryan             12 Churchville-Chil       4:53.59  
 14 Mack, Bill                11 Greece Athena          4:54.29  
 15 Boykin, DJ                11 Fairport               4:58.00  
 16 Moore, Kevin              10 Gates-Chili            4:58.91  
 
Boys 3200 Meter Run AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Stevens, Mark             12 Pittsford              9:23.61  
  2 Robinson, Corey            9 Greece Athena          9:49.70  
  3 Coon, Craig               10 Penfield               9:50.28  
  4 Martin, Connor            11 Fairport               9:56.49  
  5 Gauthier, Jon             11 Rush-Henrietta        10:00.64  
  6 Streb, Mark                9 Brockport             10:11.21  
  7 Peffley, Jon              10 Penfield              10:27.61  
  8 Etzien, Frank             12 Gates-Chili           10:44.91  
  9 Cain, Matthew              8 Brockport             10:47.13  
 10 DeGeorge, Ben             11 Rush-Henrietta        10:52.74  
 11 Metzger, Jacob            12 Penfield              10:56.49  
 12 Miller, Eric              11 Penfield              10:57.77  
 13 Reynolds, Alex            12 Fairport              11:01.10  
 14 Priola, Joey              10 Fairport              11:13.88  
 15 Chambers, Drew            12 Pittsford             11:33.06  
 -- spaulding, Dan            10 Churchville-Chil            DQ  
 
Boys 110 Meter Hurdles AA
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Gissendanner, Terrell     11 Edison Tech              14.34Q  2 
  2 Sorel, Jimmy              12 Brockport                14.66Q  1 
  3 Nash, Colin               12 Fairport                 14.86Q  1 
  4 Simmons, Jonh             12 Edison Tech              15.63Q  2 
  5 Assini, Nick              11 Gates-Chili              15.87q  2 
  6 Fitzgerald, Brendan       12 Penfield                 15.98q  1 
  7 Ryan, Andrew              12 Pittsford                16.18q  2 
  8 Reynolds, Mike            12 Fairport                 16.25q  2 
  9 Omoregie, Andrew          10 Gates-Chili              16.29   1 
 10 Lucy-Moody, Tony          11 Edison Tech              17.10   1 
 11 Danzy, Tomar              12 Edison Tech              17.13   1 
 12 Gunner, Mequish           10 Edison Tech              17.26   1 
 13 Yu, Randall               10 Brockport                17.71   1 
 14 Carmody, Kevin            10 Greece Athena            18.11   2 
 15 Jefferson, Aaron          11 Gates-Chili              18.57   2 
 16 Lien, David               10 Rush-Henrietta           18.59   2 
 
Boys 110 Meter Hurdles AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Gissendanner, Terrell     11 Edison Tech              14.19  
  2 Sorel, Jimmy              12 Brockport                14.33  
  3 Nash, Colin               12 Fairport                 14.88  
  4 Simmons, Jonh             12 Edison Tech              15.42  
  5 Assini, Nick              11 Gates-Chili              15.53  
  6 Fitzgerald, Brendan       12 Penfield                 16.22  
  7 Reynolds, Mike            12 Fairport                 16.77  
  8 Ryan, Andrew              12 Pittsford                20.48  
 
Boys 400 Meter Hurdles AA
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Gissendanner, Terrell     11 Edison Tech              53.74   2 
  2 Nash, Colin               12 Fairport                 55.17   2 
  3 Pixton, Kyle              12 Gates-Chili              56.46   2 
  4 Ryan, Andrew              12 Pittsford                57.57   2 
  5 Henning, Kyle             11 Greece Athena            58.72   2 
  6 Sorel, Jimmy              12 Brockport                58.99   2 
  7 Fitzgerald, Brendan       12 Penfield                 59.54   2 
  8 Assini, Nick              11 Gates-Chili            1:00.21   1 
  9 Hare, Steve               11 Fairport               1:00.71   2 
 10 Danzy, Tomar              12 Edison Tech            1:03.64   1 
 11 Yu, Randall               10 Brockport              1:03.85   1 
 12 Vermilion, Paul            9 Penfield               1:04.54   1 
 13 Ford, Tyler                9 Penfield               1:05.31   1 
 14 Hudson, Rob               12 Rush-Henrietta         1:05.54   1 
 15 Session, Caleb            12 Edison Tech            1:06.75   1 
 
Boys 3000 Meter Steeplechase AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Martin, Connor            11 Fairport               9:44.82  
  2 Haskell, Will             11 Rush-Henrietta         9:46.34  
  3 Deady, Matt               10 Fairport               9:55.26  
  4 Katlic, Peter             12 Penfield              10:18.68  
  5 Farrell, Brian            11 Gates-Chili           10:28.65  
  6 McCarthy, Charlie         11 Pittsford             10:43.52  
  7 Reynolds, Alex            12 Fairport              11:00.42  
  8 Ruhland, Charles          11 Rush-Henrietta        11:01.54  
  9 Ford, Tyler                9 Penfield              11:05.23  
 10 Mokey, Nick               12 Rush-Henrietta        11:10.27  
 11 Cocquyt, Mike             11 Hilton                11:10.33  
 12 Wakefield, Mike           10 Rush-Henrietta        11:11.82  
 13 Podeszek, Jon             10 Gates-Chili           11:21.39  
 14 Priola, Joey              10 Fairport              11:32.06  
 15 Diaz, Jose                12 Edison Tech           11:40.14  
 16 Metzler, Adam             10 East                  12:41.25  
 
Boys 4x100 Meter Relay AA
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Fairport                                              43.68  
  2 Edison Tech                                           44.20  
  3 East                                                  44.27  
  4 Gates-Chili                                           44.70  
  5 Greece Athena                                         45.40  
  6 Pittsford                                             46.10  
  7 Penfield                                              47.77  
  8 Rush-Henrietta                                        48.54  
 
Boys 4x400 Meter Relay AA
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Edison Tech                                         3:25.10  
  2 Gates-Chili                                         3:29.57  
  3 Greece Athena                                       3:30.57  
  4 Pittsford                                           3:31.53  
  5 Rush-Henrietta                                      3:34.45  
  6 Fairport                                            3:36.16  
  7 Penfield                                            3:37.94  
  8 East                                                3:42.27  
 
Boys 4x800 Meter Relay AA
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Pittsford                                           7:58.25  
  2 Rush-Henrietta                                      8:15.65  
  3 Fairport                                            8:21.05  
  4 Edison Tech                                         8:28.75  
  5 Penfield                                            8:32.15  
  6 Brockport                                           8:51.41  
 
Boys High Jump AA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Jemison, Dennis           12 Edison Tech            6-02.00      1.87m 
  2 Omoregie, Andrew          10 Gates-Chili            6-00.00      1.82m 
  3 Carmody, Kevin            10 Greece Athena          5-10.00      1.77m 
  4 Minter, Nick              11 Rush-Henrietta         5-08.00      1.72m 
  5 Thomas, Chris              9 Gates-Chili            5-08.00      1.72m 
  6 Scheg, Phil               12 Greece Athena          5-08.00      1.72m 
  7 Riley, Robert             10 Edison Tech            5-08.00      1.72m 
  8 Worboys, Justin           10 Brockport              5-06.00      1.67m 
  9 Jacobs, Tim               11 Fairport               5-06.00      1.67m 
 10 Williams, Byron            9 Gates-Chili            5-04.00      1.62m 
 10 Beecher, Eric             10 Fairport               5-04.00      1.62m 
 -- Monczynski, Ed            10 Penfield                    NH            
 -- Ridgeway, Jermaine        10 Edison Tech                 NH            
 -- Nabors, Micheal           11 Edison Tech                 NH            
 
Boys Pole Vault AA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Herman, Nick              11 Gates-Chili           15-03.00      4.64m 
  2 Reynolds, Mike            12 Fairport              15-00.00      4.57m 
  3 Dempsey, Mike              9 Gates-Chili           13-00.00      3.96m 
  4 Paradiso, Rick            10 Hilton                12-00.00      3.65m 
  5 Kuczynski, Jeremy         12 Penfield              10-06.00      3.20m 
  6 Williams, Kris             9 Fairport              10-00.00      3.04m 
  7 Anderson, Niel            10 Gates-Chili            9-00.00      2.74m 
  8 Merida, Marco              9 Gates-Chili            9-00.00      2.74m 
  9 Van Nguyen, Tony           9 Gates-Chili            8-06.00      2.59m 
 
Boys Long Jump AA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Cooper, Richard           11 East                  22-03.50      6.79m 
  2 Gissendanner, Terrell     11 Edison Tech           21-11.00      6.68m 
  3 Omoregie, Andrew          10 Gates-Chili           20-06.25      6.25m 
  4 Sorel, Jimmy              12 Brockport             20-06.00      6.24m 
  5 McGill, Brent             10 East                  20-01.50      6.13m 
  6 Williams, Travis          12 Greece Athena         19-10.00      6.04m 
  7 Jackson, Ernast           11 Gates-Chili           19-00.50      5.80m 
  8 Ridgeway, Jermaine        10 Edison Tech           18-11.00      5.76m 
  9 Avery, Michael            10 Gates-Chili           18-10.50      5.75m 
 10 Worboys, Justin           10 Brockport             18-10.25      5.74m 
 11 Cumbo, Peter              12 Churchville-Chil      18-05.50      5.62m 
 12 Gunner, Mequish           10 Edison Tech           18-00.50      5.49m 
 13 Miller, P.J.              12 Edison Tech           17-09.00      5.41m 
 14 Riley, Robert             10 Edison Tech           17-06.00      5.33m 
 15 Hogrefe, Eric             12 Pittsford             17-05.00      5.30m 
 
Boys Triple Jump AA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Jemison, Dennis           12 Edison Tech           48-02.75     14.70m 
  2 Gissendanner, Terrell     11 Edison Tech           45-08.25     13.92m 
  3 Sorel, Jimmy              12 Brockport             43-07.50     13.29m 
  4 Pistner, Alex             12 Fairport              41-09.50     12.73m 
  5 Omoregie, Andrew          10 Gates-Chili           41-04.50     12.61m 
  6 Cumbo, Peter              12 Churchville-Chil      41-04.00     12.59m 
  7 Nash, Colin               12 Fairport              40-10.25     12.45m 
  8 Thomas, Chris              9 Gates-Chili           40-02.25     12.24m 
  9 Worboys, Justin           10 Brockport             39-03.50     11.97m 
 10 Beecher, Eric             10 Fairport              38-07.25     11.76m 
 11 Carmody, Kevin            10 Greece Athena         37-09.00     11.50m 
 12 Gunner, Mequish           10 Edison Tech           37-06.00     11.43m 
 13 Alston, Nate              12 Edison Tech           36-10.25     11.23m 
 
Boys Shot Put AA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Penkin, Mike              12 Greece Athena         45-07.50     13.90m 
  2 McDowell, Brandon         11 East                  43-07.25     13.29m 
  3 Federico, Matt            10 Greece Athena         42-02.50     12.86m 
  4 Byers, Phil               12 Gates-Chili           41-11.50     12.78m 
  5 Beales, Andre             10 Edison Tech           40-02.00     12.24m 
  6 Barton, Ben               10 Brockport             40-00.50     12.20m 
  7 Johnson, Drew             11 Pittsford             39-05.50     12.02m 
  8 Nabors, Micheal           11 Edison Tech           38-03.50     11.67m 
  9 Dennis, Ronnie            12 East                  38-00.25     11.58m 
 10 Basisty, Vitaly           11 Brockport             36-02.75     11.04m 
 11 Sosa, Pedro               10 Gates-Chili           36-02.50     11.03m 
 12 Michel, Jeff              12 Rush-Henrietta        35-05.25     10.80m 
 13 Bryant, Jay               11 Rush-Henrietta        33-05.50     10.19m 
 
Boys Discus Throw AA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 McDowell, Brandon         11 East                    129-02     39.37m 
  2 Jimenez, Alex             11 Gates-Chili             127-09     38.93m 
  3 Johnson, Drew             11 Pittsford               123-04     37.59m 
  4 O'Riley, Stephen          11 Gates-Chili             123-02     37.54m 
  5 Miller, Ryan              12 Fairport                120-09     36.80m 
  6 Reynolds, Spenser         12 Fairport                117-04     35.76m 
  7 Beales, Andre             10 Edison Tech             116-00     35.35m 
  8 Basisty, Vitaly           11 Brockport               113-07     34.62m 
  9 Parizek, Greg             11 Hilton                  111-04     33.93m 
 10 Williams, Chad            11 Greece Athena           109-10     33.47m 
 11 Baron, Scott              12 Pittsford               109-00     33.22m 
 12 Hayes, Coty               11 East                    108-08     33.12m 
 13 Johnson, Andrew           10 Pittsford               108-07     33.09m 
 14 Barton, Ben               10 Brockport               105-09     32.23m 
 15 Dozier, Justin            10 Greece Athena           105-04     32.10m 
 
Boys Outdoor Pentathlon AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lobene, Adam              12 Gates-Chili               3028  
  2 Joseph, Matt              12 Pittsford                 2823  
  3 Milillo, Eric             12 Fairport                  2394  
  4 Ellson, Duncan            12 Penfield                  2181  
  5 Perkins, Andy             10 Rush-Henrietta            2140  
  6 Nolan, Brandon            11 East                      2125  
  7 Sisson, Brad              12 Churchville-Chil          1680  

Outdoor Pentathlon: #5 Boys 1500 Meter Run AA Outdoor Pentathlon ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Perkins, Andy 10 Rush-Henrietta 4:47.01 637 2 Lobene, Adam 12 Gates-Chili 4:50.35 617 3 Joseph, Matt 12 Pittsford 4:51.04 612 4 Sisson, Brad 12 Churchville-Chil 5:00.84 555 5 Ellson, Duncan 12 Penfield 5:08.39 512 6 Milillo, Eric 12 Fairport 5:21.65 441 7 Nolan, Brandon 11 East 5:21.66 441 Outdoor Pentathlon: #1 Boys 110 Meter Hurdles AA Outdoor Pentathlon ========================================================================== Name Year School Finals H# Points ========================================================================== 1 Joseph, Matt 12 Pittsford 16.06 3 726 2 Lobene, Adam 12 Gates-Chili 16.58 1 669 3 Milillo, Eric 12 Fairport 17.47 2 576 4 Ellson, Duncan 12 Penfield 17.79 1 544 5 Gacioch, Matt 10 Pittsford 20.05 1 345 6 Perkins, Andy 10 Rush-Henrietta 20.41 3 318 7 Nolan, Brandon 11 East 21.52 2 239 8 Sisson, Brad 12 Churchville-Chil 22.21 3 196 -- O'Reilly, Kevin 9 Gates-Chili NT 2
Outdoor Pentathlon: #4 Boys High Jump AA Outdoor Pentathlon ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Lobene, Adam 12 Gates-Chili 1.76m 5-09.25 593 2 Ellson, Duncan 12 Penfield 1.73m 5-08.00 569 3 Nolan, Brandon 11 East 1.70m 5-07.00 544 4 Joseph, Matt 12 Pittsford 1.64m 5-04.50 496 4 Milillo, Eric 12 Fairport 1.64m 5-04.50 496 6 Perkins, Andy 10 Rush-Henrietta 1.49m 4-10.50 381 7 Gacioch, Matt 10 Pittsford 1.40m 4-07.00 317 8 Sisson, Brad 12 Churchville-Chil 1.37m 4-06.00 297 Outdoor Pentathlon: #2 Boys Long Jump AA Outdoor Pentathlon ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Lobene, Adam 12 Gates-Chili 6.10m 20-00.25 608 2 Nolan, Brandon 11 East 5.70m 18-08.50 523 3 Joseph, Matt 12 Pittsford 5.59m 18-04.25 500 4 Milillo, Eric 12 Fairport 5.25m 17-02.75 431 5 Perkins, Andy 10 Rush-Henrietta 4.98m 16-04.25 378 6 Gacioch, Matt 10 Pittsford 4.92m 16-01.75 367 7 Sisson, Brad 12 Churchville-Chil 4.81m 15-09.50 346 -- Ellson, Duncan 12 Penfield FOUL Outdoor Pentathlon: #3 Boys Shot Put AA Outdoor Pentathlon ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Ellson, Duncan 12 Penfield 11.17m 36-07.75 556 2 Lobene, Adam 12 Gates-Chili 10.92m 35-10.00 541 3 Joseph, Matt 12 Pittsford 10.05m 32-11.75 489 4 Milillo, Eric 12 Fairport 9.41m 30-10.50 450 5 Perkins, Andy 10 Rush-Henrietta 9.01m 29-06.75 426 6 Nolan, Brandon 11 East 8.20m 26-11.00 378 7 Gacioch, Matt 10 Pittsford 7.45m 24-05.50 334 8 Sisson, Brad 12 Churchville-Chil 6.64m 21-09.50 286 Boys 100 Meter Dash A =================================================================== Name Year School Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 Humphries, Cory 10 Irondequoit 11.44Q 1 2 Hunley, LaMarvin 11 Wilson Magnet 11.62Q 2 3 Jones, Gary 10 Webster Schroede 11.61Q 1 4 Somers, Christopher 11 Spencerport 11.73Q 2 5 Fix, Greg 10 McQuaid Jesuit 11.67q 1 6 Gettings, Chris 12 Greece Olympia 11.78q 2 7 Ingrassia, Tom 11 Webster Schroede 11.81q 2 8 DiFulvio, Alex 10 Webster Thomas 11.83q 1 9 Ranalletti, Nicholas 11 Spencerport 11.94 1 10 Watson, Rob 12 Irondequoit 11.97 1 11 Njoku, Elvis 10 Irondequoit 12.13 2 12 Liu, Leon 9 Brighton 12.44 1 13 James, Kerrance 11 Wilson Magnet 12.59 1 -- Mattox, Jamel 12 Webster Thomas DNF 2 Boys 100 Meter Dash A ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= Finals 1 Hunley, LaMarvin 11 Wilson Magnet 11.48 2 Humphries, Cory 10 Irondequoit 11.50 3 Jones, Gary 10 Webster Schroede 11.60 4 Somers, Christopher 11 Spencerport 11.68 5 Fix, Greg 10 McQuaid Jesuit 11.69 6 Gettings, Chris 12 Greece Olympia 11.74 7 Ingrassia, Tom 11 Webster Schroede 11.83 8 DiFulvio, Alex 10 Webster Thomas 11.84 Boys 200 Meter Dash A =================================================================== Name Year School Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 Pask, Ken 12 Greece Arcadia 23.65Q 1 2 Lochner, Nick 12 Webster Thomas 23.67Q 2 3 Hunley, LaMarvin 11 Wilson Magnet 23.81Q 2 4 Somers, Christopher 11 Spencerport 24.10Q 1 5 Ranalletti, Nicholas 11 Spencerport 24.06q 2 6 DiFulvio, Alex 10 Webster Thomas 24.18q 1 7 Fix, Greg 10 McQuaid Jesuit 24.30q 2 8 Ingrassia, Tom 11 Webster Schroede 24.32q 1 9 Menges, Kyle 12 Greece Olympia 24.38 1 10 Charbonneau, Cory 12 Webster Schroede 24.62 2 11 Watson, Rob 12 Irondequoit 24.64 2 12 Foster, Jim 12 Brighton 25.23 2 13 Liu, Leon 9 Brighton 25.69 1 Boys 200 Meter Dash A ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= Finals 1 Pask, Ken 12 Greece Arcadia 23.35 2 Hunley, LaMarvin 11 Wilson Magnet 23.44 3 Lochner, Nick 12 Webster Thomas 23.56 4 Somers, Christopher 11 Spencerport 23.95 5 Fix, Greg 10 McQuaid Jesuit 24.14 6 Ranalletti, Nicholas 11 Spencerport 24.16 7 DiFulvio, Alex 10 Webster Thomas 24.31 8 Ingrassia, Tom 11 Webster Schroede 24.76 Boys 400 Meter Run A ========================================================================== Name Year School Finals H# Points ========================================================================== 1 Reiss, Steven 12 Spencerport 49.82 2 2 Prosser, Nick 11 Webster Schroede 51.05 2 3 Russell, Ethan 12 Brighton 51.61 2 4 Churey, Adam 11 Newark 51.63 2 5 Pask, Ken 12 Greece Arcadia 52.24 2 6 Lochner, Nick 12 Webster Thomas 52.58 1 7 Wyckoff, Toby 11 Webster Thomas 52.68 2 8 Mackaravitz, Cager 12 Irondequoit 53.59 1 9 Angelone, John 11 Brighton 54.07 1 10 Hodge, Chris 11 Wilson Magnet 54.13 2 11 Menges, Kyle 12 Greece Olympia 54.15 1 12 Kenny, Matt 11 McQuaid Jesuit 54.51 1 13 Charbonneau, Cory 12 Webster Schroede 54.97 1 14 Pavia, Lyle 12 Spencerport 55.58 1 15 Packer, Trevor 11 McQuaid Jesuit 55.95 1 16 Bull, Mike 10 Irondequoit 1:07.44 2 Boys 800 Meter Run A ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Russell, Ethan 12 Brighton 2:01.89 2 Jones, Matt 12 McQuaid Jesuit 2:02.01 3 Bull, Mike 10 Irondequoit 2:04.79 4 Dingman, John 11 Newark 2:04.84 5 Trottier, Chris 12 Webster Thomas 2:05.51 6 Boehm, Dan 11 Irondequoit 2:05.63 7 Hanna, Tim 11 McQuaid Jesuit 2:06.06 8 Mattiuci, Andrew 11 Webster Thomas 2:06.13 9 Larson, Andy 11 Canandaigua 2:06.82 10 Vernetti, Rich 11 McQuaid Jesuit 2:08.49 11 Brunner, Skylar 11 Irondequoit 2:09.99 12 Schwalm, Pete 10 McQuaid Jesuit 2:10.08 13 Miller, Myke 11 Webster Thomas 2:10.38 14 Lowe, Nicholas 10 Spencerport 2:12.04 15 Mason, William 10 Spencerport 2:14.96 16 Daly, Ryan 10 Newark 2:14.97 Boys 1600 Meter Run A ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Arazoza, Nick 11 McQuaid Jesuit 4:33.26 2 Detty, Andy 11 Irondequoit 4:35.36 3 Maloney, Chris 10 Irondequoit 4:39.80 4 Young, Robert 12 Newark 4:40.85 5 Friedman, Joe 11 Brighton 4:42.19 6 Coulon, Kyle 9 Webster Thomas 4:42.23 7 Morrissey, Colin 12 Newark 4:43.85 8 Lowe, Nicholas 10 Spencerport 4:47.90 9 Horner, John 12 Spencerport 4:50.45 10 Vollenwerder, Sean 9 Canandaigua 4:51.11 11 Toot, Chris 12 Greece Arcadia 4:52.31 12 Mui, Chris 9 Brighton 4:52.52 13 Fuino, Bob 10 Brighton 4:54.30 14 Habes, Juan 10 McQuaid Jesuit 5:00.18 15 Ciaccio, Dan 10 Webster Schroede 5:06.98 16 Juda, Bill 9 Irondequoit 5:13.21 Boys 3200 Meter Run A ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Friedman, Joe 11 Brighton 9:54.78 2 DiVirgilio, Alex 12 Irondequoit 10:06.27 3 Zellefrow, Derek 12 Webster Thomas 10:16.76 4 Mui, Chris 9 Brighton 10:23.34 5 Seber, Derek 9 McQuaid Jesuit 10:28.80 6 Moynihan, Jamie 11 McQuaid Jesuit 10:29.50 7 Bloom, Ryan 9 Spencerport 10:36.73 8 Horner, John 12 Spencerport 10:37.82 9 Peres, Jonathan 10 Brighton 10:38.25 10 Ciaccio, Dan 10 Webster Schroede 10:39.79 11 Lanigan, Mark 12 Irondequoit 10:43.63 12 Ball, Cassidy 12 Webster Schroede 10:44.65 13 Brinkman, Sean 12 Spencerport 10:48.91 14 Johnson, Matt 10 Newark 10:50.17 15 Juda, Bill 9 Irondequoit 10:50.97 16 Nadeau, Andrew 10 Irondequoit 11:31.97 Boys 110 Meter Hurdles A =================================================================== Name Year School Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 Ramsey, Stephen 11 Wilson Magnet 15.82Q 2 2 Wodarski, Mike 11 McQuaid Jesuit 16.11Q 1 3 Jones, Chris 12 Brighton 16.25Q 1 4 DeGaugh, Charlie 10 Webster Thomas 16.86Q 2 5 Segerson, Tom 11 Irondequoit 16.95q 1 6 Woodlock, Brian 11 Brighton 17.05q 2 7 Moriarity, Dan 10 Webster Schroede 17.26q 2 8 Pask, Ken 12 Greece Arcadia 17.27q 1 9 Kraftschik, Brian 11 Irondequoit 17.42 1 10 Feldman, Ben 10 Brighton 17.70 2 11 Schober, Joshua 9 Newark 19.85 2 12 Goldfischer, Madison 12 Greece Arcadia 20.10 2 Boys 110 Meter Hurdles A ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= Finals 1 Wodarski, Mike 11 McQuaid Jesuit 15.56 2 DeGaugh, Charlie 10 Webster Thomas 16.05 3 Segerson, Tom 11 Irondequoit 16.46 4 Pask, Ken 12 Greece Arcadia 16.49 5 Woodlock, Brian 11 Brighton 16.56 6 Moriarity, Dan 10 Webster Schroede 16.60 -- Ramsey, Stephen 11 Wilson Magnet DNF Boys 400 Meter Hurdles A ========================================================================== Name Year School Finals H# Points ========================================================================== 1 Prosser, Nick 11 Webster Schroede 56.39 2 2 Kraftschik, Brian 11 Irondequoit 57.92 2 3 Wodarski, Mike 11 McQuaid Jesuit 58.40 2 4 Jones, Chris 12 Brighton 59.20 2 5 Braun, Kevin 12 Webster Thomas 59.58 2 6 Hodge, Chris 11 Wilson Magnet 59.69 2 7 Segerson, Tom 11 Irondequoit 1:01.23 2 8 Engle, Evan 12 Brighton 1:02.34 1 9 tenBroeke, Adam 9 Greece Arcadia 1:02.66 1 10 Seppeler, Greg 11 Newark 1:03.19 2 11 Woodlock, Brian 11 Brighton 1:04.24 1 12 Lappin, Jim 10 McQuaid Jesuit 1:04.84 1 13 Land, Ruben 9 Brighton 1:04.93 1 14 Smith, Alex 11 Brighton 1:05.50 1 Boys 3000 Meter Steeplechase A ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 DiVirgilio, Alex 12 Irondequoit 10:08.91 2 Toot, Chris 12 Greece Arcadia 10:09.74 3 Lanigan, Mark 12 Irondequoit 10:19.84 4 Lowe, Nicholas 10 Spencerport 10:29.28 5 Bloom, Ryan 9 Spencerport 10:38.30 6 Nadeau, Andrew 10 Irondequoit 10:49.96 7 Chatterton, Chris 10 Webster Schroede 10:55.92 8 Menzies, Patrick 10 Brighton 10:57.87 9 Andrews, Mike 11 McQuaid Jesuit 11:09.27 10 Brinkman, Sean 12 Spencerport 11:09.38 11 Pinto, Jonathan 9 Brighton 11:30.64 12 Beaty, Dan 10 Greece Arcadia 11:48.54 13 Green, Tom 11 Brighton 11:50.68 14 Stoinis, Alexi 10 Webster Schroede 11:55.05 Boys 4x100 Meter Relay A ========================================================================== School Finals H# Points ========================================================================== 1 Webster Thomas 44.80 2 2 Webster Schroeder 45.17 2 3 Irondequoit 45.75 2 4 Spencerport 45.95 1 5 Greece Olympia 45.99 1 6 McQuaid Jesuit 46.09 2 7 Brighton 47.96 1 8 Newark 48.04 2 -- Wilson Magnet DQ 2 Boys 4x400 Meter Relay A ======================================================================= School Finals Points ======================================================================= 1 Spencerport 3:29.63 2 Brighton 3:30.53 3 Webster Thomas 3:31.02 4 Irondequoit 3:32.93 5 McQuaid Jesuit 3:38.73 6 Webster Schroeder 3:43.27 7 Newark 3:51.76 Boys 4x800 Meter Relay A ======================================================================= School Finals Points ======================================================================= 1 Irondequoit 8:17.26 2 Brighton 8:19.48 3 Newark 8:25.09 4 Webster Thomas 8:37.40 5 McQuaid Jesuit 8:43.51 6 Webster Schroeder 8:53.21 7 Spencerport 9:12.88 Boys High Jump A ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Bligh, Pete 9 Greece Arcadia 5-10.00 1.77m 2 Young, Robert 12 Newark 5-08.00 1.72m 3 Somers, Christopher 11 Spencerport 5-08.00 1.72m 4 Okafor, Ngozi 12 Irondequoit 5-06.00 1.67m 5 Way, Tom 10 McQuaid Jesuit 5-06.00 1.67m 6 Angelone, John 11 Brighton 5-06.00 1.67m 7 Prosser, Nick 11 Webster Schroede 5-04.00 1.62m 8 Schober, Mike 9 Webster Schroede 5-04.00 1.62m 9 Seppeler, Greg 11 Newark 5-04.00 1.62m 10 LePage, Nathan 8 Webster Thomas 5-00.00 1.52m 10 Land, Ruben 9 Brighton 5-00.00 1.52m -- Bean, Malcomb 9 McQuaid Jesuit NH -- Njoku, MJ 12 Irondequoit NH Boys Pole Vault A ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 DiVirgilio, Dave 11 McQuaid Jesuit 13-00.00 3.96m 2 Weise, Philip 12 Spencerport 11-00.00 3.35m 2 Mongiovi, Paul 11 Webster Thomas 11-00.00 3.35m 4 Russell, Christopher 11 Spencerport 10-06.00 3.20m 5 Pruitt, Frazier 12 Newark 10-00.00 3.04m 5 Reiss, Steven 12 Spencerport 10-00.00 3.04m 7 Bryan, Michael 12 Irondequoit 10-00.00 3.04m 8 Rhode, Nick 10 Canandaigua 9-06.00 2.89m 8 Smith, Alex 11 Brighton 9-06.00 2.89m 10 Homerin, Luke 10 Irondequoit 9-06.00 2.89m 11 Sarkis, Zack 9 Canandaigua 9-00.00 2.74m 11 Kestler, Dan 10 Webster Schroede 9-00.00 2.74m 13 Blevins, Will 11 Brighton 8-06.00 2.59m -- Daly, Ryan 10 Newark NH Boys Long Jump A ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Jones, Gary 10 Webster Schroede 21-06.00 6.55m 2 Libera, Chris 11 Canandaigua 20-10.75 6.36m 3 Wyckoff, Toby 11 Webster Thomas 19-03.75 5.88m 4 Middleton, Andy 11 Irondequoit 19-03.00 5.86m 5 Fix, Greg 10 McQuaid Jesuit 19-03.00 5.86m 6 Humphries, Cory 10 Irondequoit 19-01.00 5.81m 7 Njoku, MJ 12 Irondequoit 18-11.50 5.77m 8 Sanon, Andre 12 Newark 18-10.00 5.74m 9 Pask, Ken 12 Greece Arcadia 18-10.00 5.74m 10 Gettings, Chris 12 Greece Olympia 18-05.50 5.62m 10 Bean, Malcomb 9 McQuaid Jesuit 18-05.50 5.62m 12 Ali, Esat 11 Brighton 18-04.50 5.60m 13 Okafor, Ngozi 12 Irondequoit 18-04.00 5.58m 14 Njoku, Elvis 10 Irondequoit 18-03.25 5.56m 15 Rinere, Mike 10 Greece Olympia 18-02.00 5.53m 16 Young, Bradley 11 Wilson Magnet 17-09.25 5.41m Boys Triple Jump A ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Jones, Gary 10 Webster Schroede 45-10.50 13.98m 2 Njoku, MJ 12 Irondequoit 43-01.00 13.13m 3 Hodge, Chris 11 Wilson Magnet 41-02.00 12.54m 4 Njoku, Elvis 10 Irondequoit 40-09.25 12.42m 5 Libera, Chris 11 Canandaigua 40-09.00 12.42m 6 Humphries, Cory 10 Irondequoit 40-03.25 12.27m 7 Young, Bradley 11 Wilson Magnet 39-10.00 12.14m 8 Middleton, Andy 11 Irondequoit 39-06.00 12.03m 9 Rinere, Mike 10 Greece Olympia 38-09.00 11.81m 10 Angelone, John 11 Brighton 38-06.25 11.74m 11 Moriarity, Dan 10 Webster Schroede 38-00.00 11.58m 12 Dakin, John 10 Irondequoit 37-09.25 11.51m 13 Goldfischer, Madison 12 Greece Arcadia 34-11.75 10.66m 14 Ali, Esat 11 Brighton 34-10.25 10.62m 15 Mattox, Jamel 12 Webster Thomas 34-04.50 10.47m Boys Shot Put A ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Santillo, Tom 12 Greece Olympia 49-03.25 15.01m 2 Desilet, Matt 11 Irondequoit 47-11.75 14.62m 3 Fallone, Brandon 12 Greece Olympia 45-07.75 13.91m 4 Nguti, Raphael 12 Brighton 44-06.25 13.56m 5 Burgstrom, Michael 12 Spencerport 44-03.00 13.48m 6 Grimes, Barry 12 Spencerport 43-03.50 13.19m 7 D'Arienzo, Nick 11 Irondequoit 42-11.00 13.08m 8 Dungey, Michael 12 Irondequoit 41-08.25 12.70m 9 Ram, Aneal 11 Brighton 41-06.00 12.64m 10 Schrles, Kyle 10 Canandaigua 38-10.75 11.85m 11 Reyes, Brendon 12 Irondequoit 37-08.75 11.49m 12 Cosh, Matt 12 Canandaigua 37-07.25 11.46m 13 Sydor, Jon 10 Webster Schroede 36-05.00 11.09m 14 Hughes, Chris 11 Irondequoit 35-07.00 10.84m 15 Caternolo, Matt 10 Webster Thomas 35-01.75 10.71m 16 Gettings, Dan 12 Greece Olympia 29-09.25 9.07m Boys Discus Throw A ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Fallone, Brandon 12 Greece Olympia 130-00 39.62m 2 Burgstrom, Michael 12 Spencerport 127-04 38.81m 3 Olson, Justin 11 Irondequoit 121-01 36.90m 4 Gutierrez, Xavier 12 McQuaid Jesuit 111-10 34.08m 5 McDonald, Ryan 12 McQuaid Jesuit 111-06 33.98m 6 Tese, David 11 Irondequoit 108-08 33.12m 7 Schrles, Kyle 10 Canandaigua 104-10 31.95m 8 Cooper, Pete 11 Greece Olympia 102-11 31.36m 9 Sydor, Jon 10 Webster Schroede 102-02 31.14m 10 Santillo, Tom 12 Greece Olympia 99-04 30.27m 11 Nguti, Raphael 12 Brighton 97-07 29.74m 12 Hanss, Mike 10 Irondequoit 96-07 29.43m 13 Desilet, Matt 11 Irondequoit 93-06 28.49m 14 Grimes, Barry 12 Spencerport 91-01 27.76m -- Menz, Alex 10 Webster Thomas FOUL Boys Outdoor Pentathlon A ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Fantigrossi, Peter 11 Irondequoit 2789 2 Davis, Mike 11 Canandaigua 2768 3 Anderson, Shaun 12 Irondequoit 2499 4 Rinere, Chris 12 Greece Olympia 2485 5 Oullette, Dave 11 McQuaid Jesuit 2373 6 Daum, jeremy 12 Spencerport 2322 7 Franzina, Matteo 9 Newark 2183 8 Blackburn, Marston 10 Wilson Magnet 2074 9 Moore, Peter 12 Spencerport 2014 10 Osmen, Omar 9 Newark 1849 11 Campbell, Kevin 9 Irondequoit 1769 12 Liberti, Stuart 12 Webster Thomas 1572 13 Blair, Richard 12 Spencerport 1501
Outdoor Pentathlon: #5 Boys 1500 Meter Run A Outdoor Pentathlon ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Davis, Mike 11 Canandaigua 4:30.59 741 2 Fantigrossi, Peter 11 Irondequoit 4:33.14 724 3 Moore, Peter 12 Spencerport 4:58.22 570 4 Oullette, Dave 11 McQuaid Jesuit 4:59.13 565 5 Daum, jeremy 12 Spencerport 4:59.62 562 6 Anderson, Shaun 12 Irondequoit 5:00.88 555 7 Rinere, Chris 12 Greece Olympia 5:17.94 461 8 Franzina, Matteo 9 Newark 5:20.00 450 9 Campbell, Kevin 9 Irondequoit 5:20.86 446 10 Osmen, Omar 9 Newark 5:24.21 428 11 Blackburn, Marston 10 Wilson Magnet 5:30.14 399 12 Blair, Richard 12 Spencerport 5:41.09 346 13 Liberti, Stuart 12 Webster Thomas 5:50.40 305 Outdoor Pentathlon: #1 Boys 110 Meter Hurdles A Outdoor Pentathlon ========================================================================== Name Year School Finals H# Points ========================================================================== 1 Daum, jeremy 12 Spencerport 17.60 3 563 1 Davis, Mike 11 Canandaigua 17.60 2 563 3 Fantigrossi, Peter 11 Irondequoit 17.71 4 552 4 Franzina, Matteo 9 Newark 17.84 2 540 5 Blackburn, Marston 10 Wilson Magnet 18.01 1 523 6 Anderson, Shaun 12 Irondequoit 18.11 3 514 7 Rinere, Chris 12 Greece Olympia 18.15 2 510 8 Oullette, Dave 11 McQuaid Jesuit 18.20 3 505 9 Osmen, Omar 9 Newark 19.61 4 381 10 Liberti, Stuart 12 Webster Thomas 20.01 4 348 11 Campbell, Kevin 9 Irondequoit 21.06 1 270 12 Moore, Peter 12 Spencerport 21.25 4 257 13 Blair, Richard 12 Spencerport 23.46 1 128

Outdoor Pentathlon: #4 Boys High Jump A Outdoor Pentathlon ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Fantigrossi, Peter 11 Irondequoit 1.70m 5-07.00 544 1 Anderson, Shaun 12 Irondequoit 1.70m 5-07.00 544 1 Oullette, Dave 11 McQuaid Jesuit 1.70m 5-07.00 544 4 Davis, Mike 11 Canandaigua 1.64m 5-04.50 496 4 Moore, Peter 12 Spencerport 1.64m 5-04.50 496 6 Franzina, Matteo 9 Newark 1.61m 5-03.25 472 7 Rinere, Chris 12 Greece Olympia 1.58m 5-02.25 449 7 Blackburn, Marston 10 Wilson Magnet 1.58m 5-02.25 449 9 Osmen, Omar 9 Newark 1.52m 4-11.75 404 10 Campbell, Kevin 9 Irondequoit 1.49m 4-10.50 381 11 Liberti, Stuart 12 Webster Thomas 1.43m 4-08.25 338 12 Daum, jeremy 12 Spencerport 1.40m 4-07.00 317 12 Blair, Richard 12 Spencerport 1.40m 4-07.00 317 Outdoor Pentathlon: #2 Boys Long Jump A Outdoor Pentathlon ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Davis, Mike 11 Canandaigua 5.58m 18-03.75 498 2 Rinere, Chris 12 Greece Olympia 5.36m 17-07.00 453 3 Fantigrossi, Peter 11 Irondequoit 5.20m 17-00.75 421 4 Anderson, Shaun 12 Irondequoit 5.12m 16-09.75 405 5 Oullette, Dave 11 McQuaid Jesuit 5.05m 16-07.00 392 6 Daum, jeremy 12 Spencerport 4.92m 16-01.75 367 7 Franzina, Matteo 9 Newark 4.85m 15-11.00 354 8 Campbell, Kevin 9 Irondequoit 4.57m 15-00.00 303 9 Moore, Peter 12 Spencerport 4.56m 14-11.50 301 10 Osmen, Omar 9 Newark 4.55m 14-11.25 299 11 Blackburn, Marston 10 Wilson Magnet 4.51m 14-09.75 292 12 Blair, Richard 12 Spencerport 4.41m 14-05.75 274 13 Liberti, Stuart 12 Webster Thomas 3.49m 11-05.50 129 Outdoor Pentathlon: #3 Boys Shot Put A Outdoor Pentathlon ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Rinere, Chris 12 Greece Olympia 12.10m 39-08.50 612 2 Fantigrossi, Peter 11 Irondequoit 11.03m 36-02.25 548 3 Daum, jeremy 12 Spencerport 10.45m 34-03.50 513 4 Anderson, Shaun 12 Irondequoit 9.92m 32-06.50 481 5 Davis, Mike 11 Canandaigua 9.74m 31-11.50 470 6 Liberti, Stuart 12 Webster Thomas 9.44m 30-11.75 452 7 Blair, Richard 12 Spencerport 9.17m 30-01.00 436 8 Blackburn, Marston 10 Wilson Magnet 8.76m 28-09.00 411 9 Moore, Peter 12 Spencerport 8.40m 27-06.75 390 10 Campbell, Kevin 9 Irondequoit 8.04m 26-04.50 369 11 Franzina, Matteo 9 Newark 8.02m 26-03.75 367 11 Oullette, Dave 11 McQuaid Jesuit 8.02m 26-03.75 367 13 Osmen, Omar 9 Newark 7.51m 24-07.75 337