Hobart/ Wm.Smith Invitational - 1/22/2005                   
                                4:00 - 11:00 pm                                
                        Bristol Fieldhouse , Geneva NY     as of Fri. 10 pm                    
                       
 
Event 2  Boys 3200 Meter Run
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Johnson, Matt                 11 Newark                      
  2  Placito, Jon                  12 Byron Bergen                
  3  Brown, Kyle                   10 Midlakes                    
  4  Stachecki, Tyler               9 Penfield                    
  5  Green, Tommy                  12 Brighton                    
  6  Alicea, Luis                   9 East                        
  7  Pinto, Jon                    10 Brighton                    
  8  Murray, Tyler                  9 LeRoy                       
  9  Spaulding, Dan                12 Churchville-                
 10  Graves, David                  9 Gates Chili                 
 11  Hamelinck, Joe                12 Clyde-Savann                
 12  Hine, Stephen                  9 Dansville                   
 13  Conners, Jake                 12 North Rose-W                
 14  Knopp, Dan                    10 East Rochest                
 15  Chatterton, Chris             11 Schroeder                   
 16  Hanlon, Greg                  10 Pittsford Me                
 17  Schaertl, George              12 Red Jacket                  
 18  Mathes, Martin                12 Hilton                      
 19  Dacey, Kyle                   10 Fairport                    
 20  Green, Nick                   12 Wilson                      
 21  Metzler, Adam                 11 East                        
 22  Teachout, Brandon             10 Clyde-Savann                
 23  Lewis, Tyler                  10 Marion                      
 24  Vrable, Derek                 10 Canandaigua                 
 25  Dixson, Adam                   9 Oakfield-Ala                
 26  Beaty, Dan                    11 Arcadia                     
 27  DeMarree, Jake                10 Williamson                  
Section 2  Timed Finals
  1  Coon, Craig                   11 Penfield                    
  2  Smith, Leo                    12 East Rochest                
  3  Robinson, Corey               10 Odyssey                     
  4  Gauthier, Jon                 12 Rush-Henriet                
  5  Streb, Mark                   10 Brockport                   
  6  Hall, Ben                     10 Victor                      
  7  Burgess, Jason                12 North Rose-W                
  8  Haskell, Will                 12 Rush-Henriet                
  9  Parsons, Nate                 12 Midlakes                    
 10  Bloom, Ryan                   10 Spencerport                 
 11  Beuler, Peter                 12 Oakfield-Ala                
 12  Molino, Eric                  12 Wayne                       
 13  Hoag, Cheyne                  10 Dansville                   
 14  Seber, Derek                  10 McQuaid                     
 15  Hussey, Matt                  10 Marion                      
 16  Brown, Corey                  11 Batavia                     
 17  Moynihan, Jamie               12 McQuaid                     
 18  Gammariello, John             10 Pal-Mac                     
 19  LaTray, Seth                   9 Newark                      
 20  Mears, Ben                    10 Wayne                       
 21  Avery, Matt                   10 Gates Chili                 
 22  Gleba, Tim                    11 Batavia                     
 
Event 4  Boys 1000 Meter Run
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Maki, Jussi                   12 Dansville                   
  2  LaTray, Tyler                 12 Newark                      
  3  Estes, Paul                   12 Eastridge                   
  4  Fitch, Steve                  10 Oakfield-Ala                
  5  McNally, Cody                 10 Batavia                     
  6  Hammer, Thomas                12 Gates Chili                 
  7  Schwab, Jim                   11 LeRoy                       
  8  Pipech, Doug                  12 Eastridge                   
  9  Sullivan, Jake                10 LeRoy                       
 10  Gueldenphennig, Andreas       12 Greece Olymp                
 11  William, William              11 Edison                      
 12  Belt, Andrew                   9 East Rochest                
 13  Barney, Ricky                 12 Brockport                   
 14  Austin, Noah                  12 Canandaigua                 
 15  Hines, Dale                   10 Clyde-Savann                
 16  Benson, Mack                  10 Victor                      
 17  Vrable, Derek                 10 Canandaigua                 
 18  Placito, Corey                12 Byron Bergen                
 19  Brady, Kyle                   12 Romulus                     
Section 2  Timed Finals
  1  Kahovec, Chris                12 Victor                      
  2  McIntosh, Matt                11 Brighton                    
  3  Patalano, Dave                12 Churchville-                
  4  Ruhland, Charles              12 Rush-Henriet                
  5  Hale, Justin                  12 East                        
  6  Hunt, Chris                   12 Hornell                     
  7  Wheeler, Paul                 10 North Rose-W                
  8  Mason, Billy                  11 Spencerport                 
  9  Hamelinck, Joe                12 Clyde-Savann                
 10  Seppeler, Greg                12 Newark                      
 11  Luke, Nate                    11 Pal-Mac                     
 12  Land, Ruben                   10 Brighton                    
 13  Burrows, Dan                  11 Hilton                      
 14  Plumeri, Dan                  10 McQuaid                     
 15  Decker, Pat                   10 Spencerport                 
 16  Boykin, DJ                    12 Fairport                    
 17  Lacagnina, James              12 Greece Olymp                
Section 3  Timed Finals
  1  Greene, Joe                   12 Edison                      
  2  Pyer, Brandon                 11 Hornell                     
  3  Martina, Matt                 11 Penfield                    
  4  English, Eric                 10 Pittsford Me                
  5  Farrell, Brian                12 Gates Chili                 
  6  Luckey, Joshua                12 North Rose-W                
  7  Gammariello, Mike             12 Pal-Mac                     
  8  Miller, Brian                 10 Williamson                  
  9  Quinn, Tim                    10 Pittsford Su                
 10  Cain, Matt                     9 Brockport                   
 11  Kramer, Isaac                 11 East                        
 12  Esposito, Jason               12 Rush-Henriet                
 13  Wilcox, Dan                   11 Greece Athen                
 14  Peffley, Jon                  11 Penfield                    
 15  Hanna, Tim                    11 McQuaid                     
 16  Rolle, Desmond                11 Batavia                     
 17  DiSalvo, Matt                 11 Oakfield-Ala                
 
Event 7  Boys 600 Meter Run
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Boos, Andy                    12 North Rose-W                
  2  Beers, Jason                  11 Honeoye Fall                
  3  Sedlacek, Mikael              12 Clyde-Savann                
  4  Shaw, James                    9 East Rochest                
  5  Darcangelis, Steve            11 Lyons                       
  6  Hynes, Andrew                 12 Schroeder                   
  7  Rossiter, Tom                 12 Livonia                     
  8  Haskins, Dale                  9 Churchville-                
  9  Lewis, Travis                  9 Churchville-                
Section 2  Timed Finals
  1  Myers, Ken                    11 Penfield                    
  2  Christler, Chad               11 Newark                      
  3  Kuchma, Vasil                 11 Fairport                    
  4  Hall, Tyler                    9 LeRoy                       
  5  Esposito, Nick                10 Rush-Henriet                
  6  Bligh, Peter                  10 Arcadia                     
  7  Beyler, Joe                    9 Brockport                   
  8  Griffeth, Chad                12 Canandaigua                 
  9  Reinhart, Taylor              12 Livonia                     
 10  Madsen, Ken                   12 Gates Chili                 
 11  Jarvela, Alex                 10 Batavia                     
Section 3  Timed Finals
  1  Picardo, John                 10 Hilton                      
  2  Guarino, Josh                 10 Byron Bergen                
  3  Nguyen, Tony                  10 Gates Chili                 
  4  Guarino, Nick                 10 Byron Bergen                
  5  Freeman, Chris                11 Rush-Henriet                
  6  Button, Eric                  10 Whitman                     
  7  Reeves, Jeremy                12 Pal-Mac                     
  8  O'Halloran, Pat               10 LeRoy                       
  9  Rielly, Dan                   10 Fairport                    
 10  Morabito, Andrew              12 East Rochest                
Section 4  Timed Finals
  1  Benjamin, Mark                11 Victor                      
  2  Suhr, Jeff                    12 Victor                      
  3  Butler, Dan                   12 Brighton                    
  4  Abrams, Kyle                  10 Edison                      
  5  Kenny, Matt                   12 McQuaid                     
  6  Craft, Greg                   10 Marion                      
  7  Duignan, Derek                10 Spencerport                 
  8  Severson, Mike                11 Dansville                   
  9  Combs, Ben                    12 Wayne                       
 10  Walrath, Matt                 10 Pittsford Me                
 11  Vollenweider, Sean            10 Canandaigua                 
Section 5  Timed Finals
  1  Kieper, Kevin                 12 Williamson                  
  2  DiSalvo, Matt                 11 Oakfield-Ala                
  3  Cowie, PJ                     12 Spencerport                 
  4  Dingman, John                 12 Newark                      
  5  Menzies, Patrick              11 Brighton                    
  6  Long, Richard                 12 Batavia                     
  7  Marshall, Tim                 10 Schroeder                   
  8  Coker, Keyshawn               12 Eastridge                   
Section 6  Timed Finals
  1  Wilcox, Dan                   11 Greece Athen                
  2  Phelps, Carl                  12 Penfield                    
  3  Kramer, Isaac                 11 East                        
  4  Bill, Phipps                  11 Pittsford Su                
  5  Richley, Andy                 12 Oakfield-Ala                
  6  Burrows, Dan                  11 Hilton                      
  7  Hale, Justin                  12 East                        
Section 7  Timed Finals
  1  Willsey, Brian                12 Hornell                     
  2  Gammariello, Mike             12 Pal-Mac                     
  3  Pyer, Brandon                 11 Hornell                     
  4  Greene, Joe                   12 Edison                      
  5  Hodge, Christopher            12 Wilson                      
  6  Miller, Brian                 10 Williamson                  
  7  Schwalm, Peter                11 McQuaid                     
  8  Wyckoff, Toby                 12 Webster Thom                
 
Event 9  Boys 55 Meter Dash
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  2  Clark, Patrick                 9 Whitman                     
  3  Thon, Ryan                     9 Victor                      
  4  Engebrecht, Kyle              11 Victor                      
  5  McGEE, Issac                   9 Churchville-                
  6  O'Grady, Mike                 12 Arcadia                     
  7  Mulheron, Chris               12 Canandaigua                 
Section 2  Timed Finals
  2  Keogan, Alex                  11 Dansville                   
  3  Richwalder, John              11 North Rose-W                
  4  Ooyama-Searls, Dan            10 Penfield                    
  5  Schober, Jarrett              10 Newark                      
  6  Schwab, Kyle                  12 Whitman                     
  7  Speed, Dakota                 10 Byron Bergen                
Section 3  Timed Finals
  1  Williams, Quinn               11 Eastridge                   
  2  Walker, Anthony               10 Newark                      
  3  Scott, Jason                  10 Byron Bergen                
  4  Bray, Danny                   11 East Rochest                
  5  Thomas, Richard               11 North Rose-W                
  6  Doty, Josh                     9 Churchville-                
  7  Brown, Jeff                   11 Red Jacket                  
  8  Biegasiewicz, Kyle            11 Batavia                     
Section 4  Timed Finals
  1  Gibson, Thomas                10 Batavia                     
  2  Cary, Ira                     11 Franklin                    
  3  Sheridan, Kyle                 9 Webster Thom                
  4  Hanshaw, Sean                 12 Marion                      
  5  Mongiovi, paul                12 Webster Thom                
  6  Smith, Jake                   11 Pal-Mac                     
  7  Bartlett, Zach                12 Marion                      
  8  Giordano, Mike                 9 Hilton                      
Section 5  Timed Finals
  1  Liberia, Chris                12 Canandaigua                 
  2  Bennett, Mark                 11 LeRoy                       
  3  Hyman, DJ                     10 Fairport                    
  4  Schoff, Bert                  11 Pittsford Me                
  5  Uppal, Gurveer                11 Schroeder                   
  6  Ripley, Rich                  11 Hilton                      
  7  Schilling, Danny              12 Williamson                  
  8  Taillie, Mike                 12 LeRoy                       
Section 6  Timed Finals
  1  Fritz, Eric                   11 Red Jacket                  
  2  Ware, Matt                    11 Oakfield-Ala                
  3  Carter, Brandon               12 East                        
  4  Elsasser, Mark                11 McQuaid                     
  5  Gregor, Brian                 11 Penfield                    
  6  Messmer, Joe                  12 East Rochest                
  7  Goodlow, Matthew              12 Greece Olymp                
  8  Nicoletta, Ryan               12 Midlakes                    
Section 7  Timed Finals
  1  Lewis, Emery                  11 McQuaid                     
  2  Buckley, Ryan                 10 Pal-Mac                     
  3  Love, Ian                     10 Spencerport                 
  4  Dillard, Josh                 10 Gates Chili                 
  5  Wilbur, Brandon               12 Rush-Henriet                
  6  Rinere, Mike                  12 Greece Olymp                
  7  Salminen, Matt                10 Arcadia                     
  8  Kerxhalli, Brian              12 Brockport                   
Section 8  Timed Finals
  1  Smith, Chris                  12 Hornell                     
  2  Williams, Keith               12 Eastridge                   
  3  Every, Mike                   11 Livonia                     
  4  Frazier, John                 11 Greece Athen                
  5  Henning, Kyle                 12 Greece Athen                
  6  Hsu, Ming Wei                 10 Rush-Henriet                
  7  Hendrix, Vinson               11 East                        
  8  Hunley, LaMarvin              12 Wilson                      
Section 9  Timed Finals
  1  Bennnett, Shawn               11 Clyde-Savann                
  2  Carter, Spencer               10 Fairport                    
  3  Basile, Joe                   11 Livonia                     
  4  Harris, Daniiel               12 Edison                      
  5  El-Amin, Nabil                12 Wilson                      
  6  Bell, Erik                    12 Edison                      
  7  Ranalletti, Nick              12 Spencerport                 
  8  Moriarty, Daniel              11 Schroeder                   
 
Event 11  Boys 1600 Meter Run
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Guarino, Josh                 10 Byron Bergen                
  2  Sullivan, Jake                10 LeRoy                       
  3  Alex, Kirwan                  10 Pittsford Su                
  4  Mathes, Martin                12 Hilton                      
  5  Mitchell, Will                12 Brockport                   
  6  Luke, Nate                    11 Pal-Mac                     
  7  Brummert, Shaun               10 Oakfield-Ala                
  8  Durham, Josh                  10 Oakfield-Ala                
  9  McNally, Cody                 10 Batavia                     
 10  Lewis, Tyler                  10 Marion                      
 11  Green, Nick                   12 Wilson                      
 12  Teachout, Brandon             10 Clyde-Savann                
 13  Metzler, Adam                 11 East                        
 14  Kurvach, Mike                  9 Victor                      
 15  Beaty, Dan                    11 Arcadia                     
 16  Canne, Jason                  11 North Rose-W                
 17  Elvers, Matt                  11 Clyde-Savann                
 18  Gonzalez, Eduardo             12 East                        
Section 2  Timed Finals
  1  Morrell, Mark                 12 Victor                      
  2  DeFelice, Chris               12 Batavia                     
  3  Prok, Matt                    10 Rush-Henriet                
  4  Szymonek, Kyle                10 Greece Olymp                
  5  Gammariello, John             10 Pal-Mac                     
  6  Placito, Jon                  12 Byron Bergen                
  7  Mack, Bill                    12 Greece Athen                
  8  Ortiz, Ryan                   12 North Rose-W                
  9  Dan, Ciaccio                  11 Schroeder                   
 10  Brown, Kyle                   10 Midlakes                    
 11  Beck, Drew                     9 Canandaigua                 
 12  Hussey, Matt                  10 Marion                      
 13  Federation, Alex              10 Greece Athen                
 14  Murphy, Dan                   12 McQuaid                     
 15  Johnson, Matt                 11 Newark                      
 16  Estes, Paul                   12 Eastridge                   
 17  Fuino, Bobby                  11 Brighton                    
 18  LaTray, Seth                   9 Newark                      
 19  Doran, Sean                    9 Williamson                  
Section 3  Timed Finals
  1  Smith, Leo                    12 East Rochest                
  2  Martina, Matt                 11 Penfield                    
  3  Robinson, Corey               10 Odyssey                     
  4  Coon, Craig                   11 Penfield                    
  5  Farrell, Brian                12 Gates Chili                 
  6  Friedman, Joe                 12 Brighton                    
  7  Podeszek, Jon                 11 Gates Chili                 
  8  Bloom, Ryan                   10 Spencerport                 
  9  DeGeorge, Ben                 12 Rush-Henriet                
 10  Vollenweider, Sean            10 Canandaigua                 
 11  Parsons, Nate                 12 Midlakes                    
 12  Molino, Eric                  12 Wayne                       
 13  Ansaldi, Mike                 11 McQuaid                     
 14  Hunt, Chris                   12 Hornell                     
 15  Pecoraro, Steve               11 East Rochest                
 16  Hoag, Cheyne                  10 Dansville                   
 17  Lacagnina, James              12 Greece Olymp                
 18  Murray, Tyler                  9 LeRoy                       
 19  Martin, Connor                12 Fairport                    
 
Event 13  Boys 300 Meter Dash
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Osgood, Dan                    9 Churchville-                
  2  Thon, Ryan                     9 Victor                      
  3  Button, Eric                  10 Whitman                     
  4  Lenny, Vance                   9 Churchville-                
  5  Sedlacek, Mikael              12 Clyde-Savann                
  6  Ash, Spencer                  11 Whitman                     
  7  Morabito, Andrew              12 East Rochest                
  8  Brady, Kyle                   12 Romulus                     
Section 2  Timed Finals
  1  Barry, Shane                  11 Canandaigua                 
  2  Chan, Ryan                    12 Victor                      
  3  James, Hainsworth              9 Pittsford Su                
  4  Reynolds, Ryan                11 Lyons                       
  5  Kittrell, Brad                10 Penfield                    
  6  Keogan, Alex                  11 Dansville                   
  7  Jones, Shamar                 11 Canandaigua                 
Section 3  Timed Finals
  2  Wallace, Ben                   9 Hilton                      
  3  Taillie, Mike                 12 LeRoy                       
  4  VanHouter, Aaron              11 North Rose-W                
  5  VanHall, Nate                  9 Pal-Mac                     
  6  Daly, David                   10 Greece Olymp                
  7  Casey, Joe                     9 Webster Thom                
  8  Fitch, Steve                  10 Oakfield-Ala                
Section 4  Timed Finals
  1  Thomas, Richard               11 North Rose-W                
  2  Schober, Jarrett              10 Newark                      
  3  Jon, Elbaz                    12 Pittsford Su                
  4  Hall, Cory                    11 McQuaid                     
  5  Heath, Anthony                11 East                        
  6  Blood, Eric                   11 Webster Thom                
  7  Luckman, Dion                 11 Newark                      
  8  Alton, Ken                    12 Batavia                     
Section 5  Timed Finals
  1  Schilling, Danny              12 Williamson                  
  2  Buckley, Ryan                 10 Pal-Mac                     
  3  Messmer, Joe                  12 East Rochest                
  4  Lewis, Emery                  11 McQuaid                     
  5  Connors, James                12 Batavia                     
  6  Ganskop, Josh                 11 Williamson                  
  7  Piazza, Mike                  10 Penfield                    
  8  Salminen, Matt                10 Arcadia                     
Section 6  Timed Finals
  1  Martinelli, Chris             10 Byron Bergen                
  2  Nicoletta, Ryan               12 Midlakes                    
  3  Hanshaw, Sean                 12 Marion                      
  4  Wilbur, Brandon               12 Rush-Henriet                
  5  Schirmer, Peter               10 Brighton                    
  6  Van Buskirk, Matt              9 LeRoy                       
  7  Kerxhalli, Brian              12 Brockport                   
  8  Kesel, Billy                  10 Livonia                     
Section 7  Timed Finals
  1  Royse, Steve                  11 Byron Bergen                
  2  Oeschger, Mike                12 Wayne                       
  3  Schoff, Bert                  11 Pittsford Me                
  4  Perry, Lance                  12 Greece Olymp                
  5  Coker, Keyshawn               12 Eastridge                   
  6  Picardo, John                 10 Hilton                      
  7  Hynes, Matthew                10 Schroeder                   
  8  Angelone, Jon                 12 Brighton                    
Section 8  Timed Finals
  1  Cobb, Shawn                   12 Eastridge                   
  2  Grinstead, Will               12 Hornell                     
  3  Aponte, Darwin                12 Edison                      
  4  Richley, Andy                 12 Oakfield-Ala                
  5  Sandlin, Calvin               12 Rush-Henriet                
  6  Webb, Raheem                  12 Gates Chili                 
  7  Bartlett, Zach                12 Marion                      
  8  Hunley, LaMarvin              12 Wilson                      
Section 9  Timed Finals
  1  Dates, Carl                   12 Red Creek                   
  2  Basile, Joe                   11 Livonia                     
  3  McGill, Brent                 11 East                        
  4  Somers, Chris                 12 Spencerport                 
  5  Henning, Kyle                 12 Greece Athen                
  6  Wheeler, Brandon              12 Pennyan                     
  7  Frazier, John                 11 Greece Athen                
  8  Smith, Chris                  12 Hornell                     
Section 10  Timed Finals
  2  Herman, Nick                  12 Gates Chili                 
  3  Harris, Daniiel               12 Edison                      
  4  Weider, Pat                   12 Fairport                    
  5  Prosser, Nick                 12 Schroeder                   
  6  Burke, Chris                  12 Spencerport                 
  7  El-Amin, Nabil                12 Wilson                      
  8  Buttaccio, Travis             12 Midlakes                    
 
Event 15  Boys 55 Meter Hurdles
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Soller, Brian                 10 Victor                      
  2  Egan, Ray                     10 Canandaigua                 
  3  Gascon, Josh                  11 Livonia                     
  4  Fagan, Sean                    9 East Rochest                
  5  Doran, Sean                    9 Williamson                  
  6  Checcino, Scott               12 Fairport                    
  7  Schober, Josh                 10 Newark                      
  8  Gibson, Thomas                10 Batavia                     
Section 2  Timed Finals
  1  Oldfield, Peter                9 Pal-Mac                     
  2  Simmons, Eric                 12 East                        
  3  Connors, James                12 Batavia                     
  4  Beers, Jason                  11 Honeoye Fall                
  5  Bloss, Kenny                  11 Williamson                  
  6  Johnson, TJ                   10 Spencerport                 
  7  Rickman, Eric                 10 Brockport                   
  8  Rohrback, Eric                10 Whitman                     
Section 3  Timed Finals
  1  Mussler, Bryan                12 Hilton                      
  2  Oulette, Dave                 12 McQuaid                     
  3  Sexton, Casey                 12 Livonia                     
  4  Woodlock, Brian               12 Brighton                    
  5  Carmody, Kevin                11 Greece Athen                
  6  Jefferson, Aaron              12 Gates Chili                 
  7  Mosby, Donnell                11 East                        
  8  Barney, Andrew                11 Spencerport                 
Section 4  Timed Finals
  1  Easton, Mike                  11 Fairport                    
  2  Grinstead, Will               12 Hornell                     
  3  Reynolds, Ryan                11 Lyons                       
  4  Brown, Chandler               10 Eastridge                   
  5  Hynes, Matthew                10 Schroeder                   
  6  Hendershott, Doug             12 Oakfield-Ala                
  7  Lien, David                   11 Rush-Henriet                
  8  Dreyer, Dave                  12 LeRoy                       
Section 5  Timed Finals
  1  Wodarski, Mike                11 McQuaid                     
  2  Power, A.J.                   12 Victor                      
  3  Ramsey, Steven                12 Wilson                      
  4  Gissendanner, Terrell         12 Edison                      
  5  Greene, Joe                   12 Edison                      
  6  Assini, Nick                  12 Gates Chili                 
  7  Moriarty, Daniel              11 Schroeder                   
  8  Boyle, Aaron                  12 Oakfield-Ala                
 
Event 17  Boys 4x800 Meter Relay
===============================================================================
     School                                                                 
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Hornell                                                      
  2  Rush-Henrietta                                               
  3  Penfield                                                     
  4  McQuaid                                                      
  5  Batavia                                                      
  6  Gates Chili                                                  
  7  Canandaigua                                                  
  8  Newark                                                       
  9  Brighton                                                     
 10  East Rochester                                               
 11  Victor                                                       
 12  Spencerport                                                  
 13  North Rose-Wol                                               
 14  Oakfield-Alabama                                             
 15  Fairport                                                     
 16  LeRoy                                                        
 17  Dansville                                                    
 18  Schroeder                                                    
 19  Greece Olympia                                               
 20  East                                                         
 21  Williamson                                                   
 22  Livonia                                                      
 23  Edison                                                       
 
Event 19  Boys 4x400 Meter Relay
===============================================================================
     School                                                                 
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  3  Newark                                                       
  4  Clyde-Savannah                                               
  5  East Rochester                                               
Section 2  Timed Finals
  2  Livonia                                                      
  3  Wayne                                                        
  4  Byron Bergen                                                 
  5  Oakfield-Alabama                                             
  6  Pittsford Mendon                                             
  7  Penfield                                                     
  8  Victor                                                       
Section 3  Timed Finals
  1  Hilton                                                       
  2  Batavia                                                      
  3  Eastridge                                                    
  4  Rush-Henrietta                                               
  5  Brockport                                                    
  6  Brighton                                                     
  7  Pittsford Sutherland                                         
  8  Pal-Mac                                                      
Section 4  Timed Finals
  1  East                                                         
  2  McQuaid                                                      
  3  Spencerport                                                  
  4  Edison                                                       
  5  Gates Chili                                                  
  6  Hornell                                                      
  7  Greece Athena                                                
  8  Williamson                                                   
 
Event 21  Boys 4x200 Meter Relay
===============================================================================
     School                                                                 
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Whitman                                                      
  2  Batavia                                                      
  3  Hilton                                                       
  4  Penfield                                                     
  5  Canandaigua                                                  
  6  Clyde-Savannah                                               
  7  Arcadia                                                      
Section 2  Timed Finals
  1  Webster Thomas                                               
  2  Newark                                                       
  3  McQuaid                                                      
  4  Pal-Mac                                                      
  5  Williamson                                                   
  6  East Rochester                                               
  7  Byron Bergen                                                 
Section 3  Timed Finals
  1  Greece Olympia                                               
  2  Rush-Henrietta                                               
  3  Victor                                                       
  4  Greece Athena                                                
  5  LeRoy                                                        
  6  North Rose-Wol                                               
  7  Oakfield-Alabama                                             
  8  Livonia                                                      
Section 4  Timed Finals
  1  Gates Chili                                                  
  2  Spencerport                                                  
  3  Schroeder                                                    
  4  Edison                                                       
  5  Fairport                                                     
  6  Wilson                                                       
  7  Hornell                                                      
  8  East                                                         
 
Event 22  Boys Shot Put
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Ash, Spencer                  11 Whitman                     
  2  Lowney, Matt                  10 Victor                      
  3  Freese, Brian                 10 Webster Thom                
  4  Smith, Alex                   12 Brighton                    
  5  Hollister, Andrew             10 Wilson                      
  6  Smith, Jake                   11 Pal-Mac                     
  7  Hall, Alex                       Pal-Mac                     
  8  Downes, Brett                 10 North Rose-W                
  9  Herring, Maurice              12 McQuaid                     
 10  Salmon, Brandon               12 East                        
 11  Soller, Brian                 10 Victor                      
 12  Duerr, Casey                  10 Webster Thom                
 13  Vleck, Ross                   11 Greece Olymp                
 14  Hagen, Alex                   11 Red Jacket                  
 15  Sorrento, Andrew              11 Schroeder                   
Flight 2  Finals
  1  Biegasiewicz, Kyle            11 Batavia                     
  2  Trimaldi, Joe                 11 Eastridge                   
  3  Gause, John                   12 Rush-Henriet                
  4  Bornheimer, JL                11 North Rose-W                
  5  Tyo, Aaron                    12 Gates Chili                 
  6  Bryant, Jay                   12 Rush-Henriet                
  7  Jenerson, Ryan                11 Edison                      
  8  Parizek, Greg                 12 Hilton                      
  9  Mica, Joe                     11 McQuaid                     
 10  Hilburger, Sam                12 LeRoy                       
 11  Rickman, Eric                 10 Brockport                   
 12  Tyrone, Tyrone                10 Edison                      
 13  O'Grady, Mike                 12 Arcadia                     
 15  Barth, David                  11 Greece Olymp                
Flight 3  Finals
  3  Gardner, John                 11 Newark                      
  4  Levin, David                  12 Greece Athen                
  5  Sydor, Jon                    11 Schroeder                   
  6  Easton, Mike                  11 Fairport                    
  7  Morehead, Bob                 12 LeRoy                       
  8  Mills, Brad                   12 Oakfield-Ala                
  9  Allis, David                  10 Brockport                   
 10  Gonzalez, Nick                12 East                        
 11  Hoffman, Josh                 11 Hornell                     
 12  James, David                  12 Wilson                      
 13  Rossiter, Tom                 12 Livonia                     
 14  Baxter, Graig                 11 Spencerport                 
 15  Sanfilipo, Mike               12 Spencerport                 
Flight 4  Finals
  1  Brown, Jeff                   11 Red Jacket                  
  2  Stafford, Jon                 12 Byron Bergen                
  3  Van Epps, Tom                 11 Eastridge                   
  4  O'Riley, Steve                12 Gates Chili                 
  5  Pratt, Austin                 11 Livonia                     
  6  Austin, Sam                   10 Hornell                     
  7  Hammerl, Steve                12 Byron Bergen                
  8  Earnhart, Greg                 9 Hilton                      
  9  Williams, Erik                12 Oakfield-Ala                
 10  Kubissa, Noah                 12 Clyde-Savann                
 11  Veltz, Alex                   12 Batavia                     
 
Event 25  Boys High Jump
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Schirmer, Peter               10 Brighton                    
  2  Doran, Sean                    9 Williamson                  
  3  Malchoff, AJ                  12 Williamson                  
  4  Baxter, Kevin                 10 Victor                      
  5  Ripley, Rich                  11 Hilton                      
  6  Barney, Andrew                11 Spencerport                 
  7  Speed, Dakota                 10 Byron Bergen                
  8  DeFelice, Chris               12 Batavia                     
  9  Cobb, Shawn                   12 Eastridge                   
 10  Webb, Raheem                  12 Gates Chili                 
 11  Avery, Mike                   11 Gates Chili                 
 12  Seppeler, Greg                12 Newark                      
 13  Lewis, Mike                   12 Edison                      
 14  Ricci, Brian                  11 McQuaid                     
 15  McMahill, David (Mac)         10 Livonia                     
 16  Oeschger, Mike                12 Wayne                       
 17  Wheeler, Brandon              12 Pennyan                     
 18  Beecher, Eric                 11 Fairport                    
 19  Gause, John                   12 Rush-Henriet                
 20  Way, Tom                      12 McQuaid                     
 21  Schober, Mike                 10 Schroeder                   
 22  Bligh, Peter                  10 Arcadia                     
 23  Callahan, Billy                9 Newark                      
 24  Minter, Nick                  12 Rush-Henriet                
 25  Carmody, Kevin                11 Greece Athen                
 26  Wert, Brady                   11 Wayne                       
 27  Bell, Erik                    12 Edison                      
 28  Parsons, Nate                 12 Midlakes                    
 29  Somers, Chris                 12 Spencerport                 
 30  Kearns, Nolan                 12 Marion                      
 31  Prosser, Nick                 12 Schroeder                   
 
Event 26  Boys Pole Vault
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  DeMarree, Jake                10 Williamson                  
  2  Terry, Ryan                    9 Hornell                     
  3  Schwab, Jim                   11 LeRoy                       
  4  Winterkorn, Adam              12 Greece Olymp                
  5  Foster, Andy                  12 Hornell                     
  6  Hsu, Ming Wei                 10 Rush-Henriet                
  7  Curran, Alex                  10 Williamson                  
  8  Tang, Alex                    11 Penfield                    
  9  Pillitere, Dave               11 Spencerport                 
 10  Tylock, Kevin                 10 Penfield                    
 11  Bennett, Mike                 11 Schroeder                   
 12  Maneiro, Jeff                 12 Churchville-                
 13  Oulette, Dave                 12 McQuaid                     
 14  Daly, Ryan                    11 Newark                      
 15  Mongiovi, paul                12 Webster Thom                
 16  Dreyer, Dave                  12 LeRoy                       
 17  DiVirgilio, Dave              12 McQuaid                     
 18  Dempsey, Mike                 10 Gates Chili                 
 19  Herman, Nick                  12 Gates Chili                 
 
Event 29  Boys Long Jump
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Osgood, Dan                    9 Churchville-                
  2  Schwab, Kyle                  12 Whitman                     
  3  Verno, Anthony                 9 Williamson                  
  4  Ooyama-Searls, Dan            10 Penfield                    
  5  Clark, Patrick                 9 Whitman                     
  6  Bray, Danny                   11 East Rochest                
  7  Every, Mike                   11 Livonia                     
  8  Ricci, Brian                  11 McQuaid                     
  9  Grzybek, Alex                 11 Williamson                  
 10  Jon, Elbaz                    12 Pittsford Su                
Flight 2  Finals
  1  Fremouw, Josh                 12 Clyde-Savann                
  2  Giordano, Mike                 9 Hilton                      
  3  Jarvela, Alex                 10 Batavia                     
  4  Hendrix, Vinson               11 East                        
  5  Baker, Jim                    10 Canandaigua                 
  6  Gold, Daniel                   9 Schroeder                   
  7  Callahan, Billy                9 Newark                      
  8  Young, Bradley                12 Wilson                      
  9  Frank, Mike                   12 LeRoy                       
 10  Easton, Mike                  11 Fairport                    
 11  McMahill, David (Mac)         10 Livonia                     
 12  Adams, Jason                  12 Midlakes                    
 13  Guarino, Nick                 10 Byron Bergen                
 14  Vickers, Joel                 12 Spencerport                 
Flight 3  Finals
  1  Schmeer, Brandon              12 Spencerport                 
  2  Alton, Ken                    12 Batavia                     
  3  Farrell, Tim                  11 Victor                      
  4  Elsasser, Mark                11 McQuaid                     
  5  Oldfield, Peter                9 Pal-Mac                     
  6  Judd, Kyle                    12 Clyde-Savann                
  7  Ali, Esat                     12 Brighton                    
  8  Sandlin, Calvin               12 Rush-Henriet                
  9  Ware, Matt                    11 Oakfield-Ala                
 10  Guilford, Brian               12 Edison                      
 11  Cary, Ira                     11 Franklin                    
Flight 4  Finals
  1  Power, A.J.                   12 Victor                      
  2  Boyle, Aaron                  12 Oakfield-Ala                
  3  Vowell, Kurt                  10 Pal-Mac                     
  4  Beecher, Eric                 11 Fairport                    
  5  Wyckoff, Toby                 12 Webster Thom                
  6  Avery, Mike                   11 Gates Chili                 
  7  Fritz, Eric                   11 Red Jacket                  
  8  McGill, Brent                 11 East                        
  9  Gunner, Mekquish              11 Edison                      
 10  O'Riley, Kevin                10 Gates Chili                 
 11  Liberia, Chris                12 Canandaigua                 
 12  Buttaccio, Travis             12 Midlakes                    
 13  Jones, Gary                   11 Schroeder                   
 
Event 31  Boys Triple Jump
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Brion, Eric                   11 Oakfield-Ala                
  2  Rohrback, Eric                10 Whitman                     
  3  Strawser, Jake                11 Oakfield-Ala                
  4  Bloss, Martin                  9 Williamson                  
  5  Fremouw, Josh                 12 Clyde-Savann                
  6  Houtenbrink, Jason            10 Victor                      
  7  Carris, Kevin                 10 Greece Olymp                
  8  Judd, Kyle                    12 Clyde-Savann                
  9  Austin, Noah                  12 Canandaigua                 
 10  Doty, Josh                     9 Churchville-                
 11  Gascon, Josh                  11 Livonia                     
 12  O'Halloran, Pat               10 LeRoy                       
 13  Farrell, Tim                  11 Victor                      
 14  Nguyen, Tony                  10 Gates Chili                 
 15  Heath, Anthony                11 East                        
 16  Way, Tom                      12 McQuaid                     
 17  Messmer, Joe                  12 East Rochest                
 18  Hall, Tyler                    9 LeRoy                       
 19  Lien, David                   11 Rush-Henriet                
Flight 2  Finals
  1  Mosby, Donnell                11 East                        
  2  Rinere, Mike                  12 Greece Olymp                
  3  Vickers, Joel                 12 Spencerport                 
  4  Angelone, Jon                 12 Brighton                    
  5  Schmeer, Brandon              12 Spencerport                 
  6  Vowell, Kurt                  10 Pal-Mac                     
  7  Brown, Chandler               10 Eastridge                   
  8  Wheeler, Brandon              12 Pennyan                     
  9  Dates, Carl                   12 Red Creek                   
 10  Hodge, Christopher            12 Wilson                      
 11  Davis, Mike                   12 Canandaigua                 
 12  O'Riley, Kevin                10 Gates Chili                 
 13  Kearns, Nolan                 12 Marion                      
 14  Bell, Erik                    12 Edison                      
 15  Gissendanner, Terrell         12 Edison                      
 16  Ramsey, Steven                12 Wilson                      
 17  Jones, Gary                   11 Schroeder