JV / Modified Champ Meet - 2/7/2005                      
                           Roberts Wesleyan College                            
                                 Meet Program    REVISED                              
 
Event 2  Boys 3200 Meter Run JV
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Alvut, Kurt                   12 Rush-Henriet                
  2  Wakefield, Mike               11 Rush-Henriet                
  3  Acresti, Lou                  12 Rush-Henriet                
  4  Nagle, Ben                    11 Penfield                    
  5  Bozzelli, Dom                  8 McQuaid                     
  6  Glende, Matt                  10 McQuaid                     
  7  Hurley, Alec                  11 McQuaid                     
  8  Gandelman, Mark                9 Brighton                    
  9  Judson, Davis                 10 Brighton                    
 10  Chambers, Chris               10 Sutherland                  
 11  Connor, Kraig                 10 Olympia                     
 12  Carlson, Robert               11 Batavia                     
 13  Kroeger, Adam                 10 Olympia                     
 14  Kroeger, John                  9 Olympia                     
 
Event 4  Boys 1000 Meter Run JV
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Sauer, Brad                   10 Rush-Henriet                
  2  Armstrong, Mark               10 Brighton                    
  3  Lang, Josh                    11 LeRoy                       
  4  Clark, Will                    9 Newark                      
  5  Ruland, Alex                   9 Rush-Henriet                
  6  Rockey, Kevin                 11 Bishop Kearn                
  7  Morris, Nate                   9 Marion                      
  8  Wilson, Matt                  10 Marion                      
  9  Gefell, Taylor                 9 East Irondeq                
 10  Merner, Eric                   9 Spencerport                 
 11  Gascon, Josh                  11 Livonia                     
 12  Lampley, Daniel                9 Bishop Kearn                
Section 2  Timed Finals
  1  Kern, James                   12 Rush-Henriet                
  2  Bernstein, Ethan              10 Brighton                    
  3  Kaser, Dan                     9 Penfield                    
  4  Belt, Andrew                   9 East Rochest                
  5  Craig, Will                    9 Gates Chili                 
  6  Lentine, David                10 Gates Chili                 
  7  Catone, Mike                   9 Spencerport                 
  8  Shaw, James                   10 East Rochest                
  9  Kosoff, Jerry                  9 Brighton                    
 10  Bedi, Desh                    10 Brighton                    
 11  Cargill, Jake                  9 Greece Athen                
 12  Benner, Gary                   9 Newark                      
 13  Jarvela, Alex                 10 Batavia                     
 14  Schwind, Alex                  9 Newark                      
Section 3  Timed Finals
  1  Mason, Billy                  11 Spencerport                 
  2  Peres, Jon                    11 Brighton                    
  3  Decker, Pat                   10 Spencerport                 
  4  Burek, Steve                  10 Spencerport                 
  5  McNally, Cody                 10 Batavia                     
  6  Cook, Jeremy                  10 Aquinas                     
  7  Andrews, Mike                 12 McQuaid                     
  8  Federation, Alex              10 Greece Athen                
  9  Metzler, Adam                 11 East                        
 10  Prok, Matt                    10 Rush-Henriet                
 11  Bartlett, Jared               10 Penfield                    
 12  Lewis, Tyler                  10 Marion                      
 13  DiCesare, Kevin               10 McQuaid                     
 14  Sparacino, Brian               9 McQuaid                     
 
Event 7  Boys 600 Meter Run JV
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Schaefer, Andy                 9 Red Jacket                  
  2  Miller, Tony                   9 Rush-Henriet                
  3  Stewart, Josh                 10 Schroeder                   
  4  Grazioplene, Kevin             8 Oakfield-Ala                
  5  Feldman, Ray                   9 Batavia                     
  6  Quinzi, Thomas                 8 East Rochest                
  7  Carlilse, Craig                7 East Rochest                
  8  Weil, John                     9 Schroeder                   
  9  Wirth, Nathan                  9 East Irondeq                
Section 2  Timed Finals
  1  Crandell, Brett                9 Brockport                   
  2  Lundberg, Eric                11 Rush-Henriet                
  3  Smith, Steve                   9 Aquinas                     
  4  Borkholder, Jonas             11 Oakfield-Ala                
  5  Reed, Justin                  10 Franklin                    
  6  Redman, Chris                  9 Livonia                     
  7  Lathrop, Shane                12 Batavia                     
  8  Van Epps, Evan                10 Schroeder                   
  9  Wattlington, Shaun            10 Bishop Kearn                
 10  Smith, Justin                 11 Spencerport                 
 11  Jackson, Christopher           9 Newark                      
Section 3  Timed Finals
  1  McGuire, Andrew                8 McQuaid                     
  2  Waterman, James                9 LeRoy                       
  3  Saski, Eliot                   9 Fairport                    
  4  Babb, John                    11 Newark                      
  5  Malvaso, Nick                  9 Aquinas                     
  6  Sanders, Andrew               10 Brighton                    
  7  Moriarty, Mike                 9 Schroeder                   
  8  Weber, Joey                   12 Oakfield-Ala                
  9  Anis, Fedshington             10 Gates Chili                 
 10  Higgins, Justin               11 Brighton                    
 11  Merritt, Gary                  9 LeRoy                       
 12  DeVitto, Mitch                11 Livonia                     
Section 4  Timed Finals
  1  Pillitere, Dave               11 Spencerport                 
  2  Esposito, Nick                10 Rush-Henriet                
  3  Callan, Mark                  10 Bishop Kearn                
  4  Cargill, Jake                  9 Greece Athen                
  5  Culak, Juraj                   9 Brighton                    
  6  Siranni, Dan                   9 Aquinas                     
  7  DiCesare, Kevin               10 McQuaid                     
  8  Maxwell, Cameron              10 Marshall                    
  9  Kittrell, Brad                10 Penfield                    
 10  Milano-Johnson, Doug          10 Sutherland                  
 11  Prokop, Ben                    9 Aquinas                     
Section 5  Timed Finals
  1  Duignan, Derek                10 Spencerport                 
  2  Mason, Billy                  11 Spencerport                 
  3  Federation, Alex              10 Greece Athen                
  4  Chaddock, Josh                11 Spencerport                 
  5  Harvey, Franklin              10 Gates Chili                 
  6  Myers, Ken                    11 Penfield                    
  7  Freeman, Chris                11 Rush-Henriet                
  8  Potter, Brad                   9 Gates Chili                 
  9  D'Angelo, Gino                11 McQuaid                     
 10  Meuller, Kyle                 11 Bishop Kearn                
 
Event 9  Boys 45 Meter Dash JV
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Arena, Adrian                  9 McQuaid                     
  2  Place, Lucy                   11 Fairport                    
  3  Jones, Andrew                  9 Schroeder                   
  4  McArthur, Conner               9 McQuaid                     
Section 2  Timed Finals
  1  Berardi, Paul                  9 Fairport                    
  2  Carlilse, Craig                7 East Rochest                
  3  Feldman, Ray                   9 Batavia                     
  4  Lopez, Mike                   10 Greece Athen                
Section 3  Timed Finals
  1  Smith, Gregory                10 Franklin                    
  2  Shuffield, Christopher         8 East Rochest                
  3  Reeves, Travis                10 Olympia                     
  4  Seeler, Stephen                9 McQuaid                     
Section 4  Timed Finals
  1  Seyna, Mitchell               10 Web Thomas                  
  2  Kerxhalli, Adam                9 Brockport                   
  3  Wolfs, Frank                   9 McQuaid                     
  4  Mosier, A.J.                   9 McQuaid                     
Section 5  Timed Finals
  1  Homer, Robert                  9 Marshall                    
  2  Narotsky, Josh                11 Sutherland                  
  3  Hendershott, Dave              9 Oakfield-Ala                
  4  Gonzalez, Christian            8 East Rochest                
Section 6  Timed Finals
  1  Dipasquale, John               9 Schroeder                   
  2  Buker, Nick                   10 Livonia                     
  3  Klotzbach, Travis              9 Oakfield-Ala                
  4  Stellman, Patrick              9 Rush-Henriet                
Section 7  Timed Finals
  1  Gefell, Taylor                 9 East Irondeq                
  2  McDonald, Keith                8 East Irondeq                
  3  Serra, Fernando               10 Greece Athen                
  4  Daly, David                   10 Olympia                     
Section 8  Timed Finals
  1  Roberts, Woody                 9 Aquinas                     
  2  Hausler, David                10 Batavia                     
  3  Sorrento, Andrew              11 Schroeder                   
  4  Diterle, Cody                  8 Oakfield-Ala                
Section 9  Timed Finals
  1  hooks, nick                   10 Marshall                    
  2  Duke, Ryan                     9 Marion                      
  3  Lasher, Mike                   9 East Irondeq                
  4  Hurley, Ethan                  9 McQuaid                     
Section 10  Timed Finals
  1  Battaglia, Frank              11 Oakfield-Ala                
  2  Bemis, Ryan                   10 Schroeder                   
  3  Johnson, Erik                 11 Sutherland                  
  4  Hebert, Jess                   9 McQuaid                     
Section 11  Timed Finals
  1  Finnerty, Trevor               9 Gates Chili                 
  2  McFadden, Josh                 9 Gates Chili                 
  3  Gillespie, Taylor             10 LeRoy                       
  4  Miller, Steve                  9 LeRoy                       
Section 12  Timed Finals
  1  Glaser, Jarrod                 9 Schroeder                   
  2  Sime, Josh                    10 Olympia                     
  3  Aghayere, Odosa                9 Rush-Henriet                
  4  Mahood, Tim                   10 Gates Chili                 
Section 13  Timed Finals
  1  Pipech, Louis                  9 East Irondeq                
  2  Reyes, Josh                   10 Olympia                     
  3  Voigt, Tom                    10 Marion                      
  4  Russo, Chris                  11 Web Thomas                  
Section 14  Timed Finals
  1  Brion, Eric                   11 Oakfield-Ala                
  2  Ellwanger, Colin               9 Schroeder                   
  3  Piazza, Nick                   9 LeRoy                       
  4  Au, John                       9 Rush-Henriet                
Section 15  Timed Finals
  1  Ooyama-Searls, Dan            10 Penfield                    
  2  Hessney, Ben                  11 Pittsford Me                
  3  Sartain, Chris                11 Pittsford Me                
  4  Bomberger, Sam                10 Brockport                   
Section 16  Timed Finals
  1  Goettelman, Mike               9 Spencerport                 
  2  Verni, Joe                    10 Fairport                    
  3  Burkhardt, Matt               10 Greece Athen                
  4  Chevier, Bob                  10 Greece Athen                
Section 17  Timed Finals
  1  Witherow, Jeff                10 Livonia                     
  2  Clarke, Ryan                  10 LeRoy                       
  3  Gold, Dan                      9 Schroeder                   
  4  Reagan, Rich                   9 Schroeder                   
Section 18  Timed Finals
  1  Antao, Andrew                  9 Spencerport                 
  2  Larkin, Damon                  8 East Irondeq                
  3  Wynn, Dennis                  10 Marshall                    
  4  Piazza, Mike                  10 Penfield                    
Section 19  Timed Finals
  1  Steffey, Nick                 11 Livonia                     
  2  D'Angelo, Joey                11 Oakfield-Ala                
  3  Giambardo, Steve              11 Schroeder                   
  4  Sanders, Andrew               10 Brighton                    
Section 20  Timed Finals
  1  Valletta, Josh                 9 East Irondeq                
  2  Philips, Drake                10 Greece Athen                
  3  McCagg, Dan                    9 Spencerport                 
  4  Polardy, Justin               10 Fairport                    
Section 21  Timed Finals
  1  Krekel, John                  12 McQuaid                     
  2  Daniels, Tim                   9 Rush-Henriet                
  3  Driffill, Shane                9 East Irondeq                
  4  rodriguez, john               10 Marshall                    
Section 22  Timed Finals
  1  Harrison, Reuben               9 East Irondeq                
  2  Geen, Matt                    10 McQuaid                     
  3  Allen, Jordan                 10 Olympia                     
  4  Strawser, Jake                11 Oakfield-Ala                
Section 23  Timed Finals
  1  Foster, Aaron                 10 Greece Athen                
  2  Kuchman, Ryan                 11 McQuaid                     
  3  Wirth, Nathan                  9 East Irondeq                
  4  Guzierowwiez, Dyzio            9 McQuaid                     
Section 24  Timed Finals
  1  Schaefer, Chris               12 Rush-Henriet                
  2  Eldridge, Eric                 9 Marshall                    
  3  Williams, Danny               10 Batavia                     
  4  Kesel, Billy                  10 Livonia                     
Section 25  Timed Finals
  1  Schrauger, Charles            11 Oakfield-Ala                
  2  Cary, Ira                     11 Franklin                    
  3  Thomas, AJ                    10 Franklin                    
  4  Fortin, Jake                  10 Spencerport                 
Section 26  Timed Finals
  1  Pryslak, Mike                 10 McQuaid                     
  2  Cortes, Ricardo               12 Spencerport                 
  3  Lawhorn, Anthony              10 Franklin                    
  4  Bareny, Dan                   12 McQuaid                     
Section 27  Timed Finals
  1  Johnson, TJ                   10 Spencerport                 
  2  Sandlin, Calvin               12 Rush-Henriet                
  3  Knapp, Arthur                 10 McQuaid                     
  4  Flanagan, Shawn               10 Spencerport                 
Section 28  Timed Finals
  1  Thomas, Marcus                 9 East                        
  2  Holt, Louis                   10 Bishop Kearn                
  3  Jones, Khalil                 10 Greece Athen                
  4  Lourette, Jon                 11 Spencerport                 
 
Event 11  Boys 1600 Meter Run JV
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Penke, Kyle                   10 Rush-Henriet                
  2  Lang, Josh                    11 LeRoy                       
  3  Weber, Joey                   12 Oakfield-Ala                
  4  Scott, Dynell                  9 Newark                      
  5  Barney, Grant                 10 Brockport                   
  6  McKnight, Matt                10 Olympia                     
  7  Carlson, Robert               11 Batavia                     
  8  Ruland, Alex                   9 Rush-Henriet                
  9  Borkholder, Jonas             11 Oakfield-Ala                
 10  McGuire, Andrew                8 McQuaid                     
 11  Harness, Nick                 12 Rush-Henriet                
 12  Connor, Kraig                 10 Olympia                     
 13  Kroeger, Adam                 10 Olympia                     
 14  Kroeger, John                  9 Olympia                     
Section 2  Timed Finals
  1  Comstock, Jason                9 Rush-Henriet                
  2  Bartlett, Jared               10 Penfield                    
  3  Smith, Steve                   9 Aquinas                     
  4  Moses, Kelly                  10 Brighton                    
  5  Hurley, Alec                  11 McQuaid                     
  6  Kaiser, Ryan                  10 Penfield                    
  7  Cackett, Kyle                 10 Pittsford Me                
  8  Sparacino, Brian               9 McQuaid                     
  9  Craig, Will                    9 Gates Chili                 
 10  Lentine, David                10 Gates Chili                 
 11  Kern, James                   12 Rush-Henriet                
 12  Gandelman, Mark                9 Brighton                    
 13  Kosoff, Jerry                  9 Brighton                    
 14  Penke, Steffon                11 Rush-Henriet                
Section 3  Timed Finals
  1  Siranni, Dan                   9 Aquinas                     
  2  Prok, Matt                    10 Rush-Henriet                
  3  Cook, Jeremy                  10 Aquinas                     
  4  Alvut, Kurt                   12 Rush-Henriet                
  5  Bozzelli, Dom                  8 McQuaid                     
  6  Burek, Steve                  10 Spencerport                 
  7  Andrews, Mike                 12 McQuaid                     
  8  Lewis, Tyler                  10 Marion                      
  9  McNally, Cody                 10 Batavia                     
 10  Acresti, Lou                  12 Rush-Henriet                
 11  Tubiolo, Aaron                10 Pittsford Me                
 12  Nagle, Ben                    11 Penfield                    
 13  Metzler, Adam                 11 East                        
 14  Catone, Mike                   9 Spencerport                 
 
Event 13  Boys 300 Meter Dash JV
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Wilson, Aaron                 11 Olympia                     
  2  Homer, Robert                  9 Marshall                    
  3  Gonzalez, Christian            8 East Rochest                
  4  Stellman, Patrick              9 Rush-Henriet                
  5  Goettelman, Mike               9 Spencerport                 
  6  Arena, Adrian                  9 McQuaid                     
  7  Quinzi, Thomas                 8 East Rochest                
  8  Berardi, Paul                  9 Fairport                    
Section 2  Timed Finals
  1  Reeves, Travis                10 Olympia                     
  2  McCagg, Dan                    9 Spencerport                 
  3  Coyne, James                  11 Newark                      
  4  Miller, Steve                  9 LeRoy                       
  5  Redman, Chris                  9 Livonia                     
  6  Smith, Justin                 11 Spencerport                 
  7  Dipasquale, John               9 Schroeder                   
  8  Carlson, Andy                  9 Newark                      
Section 3  Timed Finals
  1  Lampley, Daniel                9 Bishop Kearn                
  2  Pankratz, Alex                10 Livonia                     
  3  Waterman, James                9 LeRoy                       
  4  Morris, Nate                   9 Marion                      
  5  Voigt, Tom                    10 Marion                      
  6  Narotsky, Josh                11 Sutherland                  
  7  Wilson, Matt                  10 Marion                      
  8  Guzierowwiez, Dyzio            9 McQuaid                     
Section 4  Timed Finals
  1  Lathrop, Shane                12 Batavia                     
  2  Serra, Fernando               10 Greece Athen                
  3  Eldridge, Eric                 9 Marshall                    
  4  Burkhardt, Matt               10 Greece Athen                
  5  Philips, Drake                10 Greece Athen                
  6  Maxwell, Cameron              10 Marshall                    
  7  Aghayere, Odosa                9 Rush-Henriet                
  8  Prokop, Ben                    9 Aquinas                     
Section 5  Timed Finals
  1  Smiroldo, Nick                10 Schroeder                   
  2  rodriguez, john               10 Marshall                    
  3  Witherow, Patrick             11 Livonia                     
  4  Finazzo, Vito                 10 Livonia                     
  5  Stewart, Josh                 10 Schroeder                   
  6  Gillespie, Taylor             10 LeRoy                       
  7  Russo, Chris                  11 Web Thomas                  
  8  Chevier, Bob                  10 Greece Athen                
Section 6  Timed Finals
  1  Peck, Sean                     9 Brockport                   
  2  Saski, Eliot                   9 Fairport                    
  3  Hebert, Jess                   9 McQuaid                     
  4  Alvaro, Phil                  11 Pittsford Me                
  5  Battaglia, Frank              11 Oakfield-Ala                
  6  Malvaso, Nick                  9 Aquinas                     
  7  Piazza, Nick                   9 LeRoy                       
  8  Hurley, Ethan                  9 McQuaid                     
Section 7  Timed Finals
  1  Henkel, Ryan                   9 Newark                      
  2  Foster, Aaron                 10 Greece Athen                
  3  Rockey, Kevin                 11 Bishop Kearn                
  4  Au, John                       9 Rush-Henriet                
  5  Steffey, Nick                 11 Livonia                     
  6  Roberts, Woody                 9 Aquinas                     
  7  Williams, Danny               10 Batavia                     
  8  Finnerty, Trevor               9 Gates Chili                 
Section 8  Timed Finals
  1  Diterle, Cody                  8 Oakfield-Ala                
  2  Estochen, Sam                  9 Marion                      
  3  Montes, Mike                  10 Spencerport                 
  4  Daniels, Tim                   9 Rush-Henriet                
  5  Krocke, Jake                   9 Marion                      
  6  Allen, Jordan                 10 Olympia                     
  7  Burke, Kevin                   9 Aquinas                     
Section 9  Timed Finals
  1  Schober, Jarrett              10 Newark                      
  2  Shaw, Bernie                  11 Schroeder                   
  3  Goldman, Brian                10 Pittsford Me                
  4  Kaser, Dan                     9 Penfield                    
  5  Swenson, Aaron                 9 Penfield                    
  6  Hessney, Ben                  11 Pittsford Me                
  7  Flanagan, Shawn               10 Spencerport                 
Section 10  Timed Finals
  1  Krekel, John                  12 McQuaid                     
  2  Cudy, Max                     11 McQuaid                     
  3  Sartain, Chris                11 Pittsford Me                
  4  Thomas, Marcus                 9 East                        
  5  Pipech, Louis                  9 East Irondeq                
  6  Polardy, Justin               10 Fairport                    
  7  Borreginne, PJ                10 Spencerport                 
Section 11  Timed Finals
  1  Kittrell, Brad                10 Penfield                    
  2  Verni, Joe                    10 Fairport                    
  3  Potter, Brad                   9 Gates Chili                 
  4  Anderson, Niel                11 Gates Chili                 
  5  Enssle, Paul                  10 Gates Chili                 
  6  Daly, David                   10 Olympia                     
  7  Barber, Cedric                 9 Aquinas                     
Section 12  Timed Finals
  2  Boylan, Connor                11 McQuaid                     
  3  Jones, Khalil                 10 Greece Athen                
  4  Duignan, Derek                10 Spencerport                 
  5  Wirth, Nathan                  9 East Irondeq                
  6  Lawhorn, Anthony              10 Franklin                    
  7  Aslam, Amir                   10 Spencerport                 
Section 13  Timed Finals
  2  Bareny, Dan                   12 McQuaid                     
  3  Harvey, Franklin              10 Gates Chili                 
  4  Thomas, AJ                    10 Franklin                    
  5  Kuchman, Ryan                 11 McQuaid                     
  6  Johnson, TJ                   10 Spencerport                 
  7  Harrison, Reuben               9 East Irondeq                
Section 14  Timed Finals
  2  Kesel, Billy                  10 Livonia                     
  3  Gonzalez, Miguel              10 Gates Chili                 
  4  Schmeer, Brandon              12 Spencerport                 
  5  Sandlin, Calvin               12 Rush-Henriet                
  6  Curtis, Mike                  11 McQuaid                     
  7  Piazza, Mike                  10 Penfield                    
 
Event 15  Boys 50 Meter Hurdles JV
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  2  Hendershott, Dave              9 Oakfield-Ala                
  3  Miller, Tony                   9 Rush-Henriet                
Section 2  Timed Finals
  1  Grazioplene, Kevin             8 Oakfield-Ala                
  2  Woodham, Howard                9 Rush-Henriet                
  3  Cortes, Ricardo               12 Spencerport                 
Section 3  Timed Finals
  1  Pillitere, Dave               11 Spencerport                 
  2  McFadden, Josh                 9 Gates Chili                 
  3  Reyes, Josh                   10 Olympia                     
  4  Aslam, Amir                   10 Spencerport                 
Section 4  Timed Finals
  1  McKnight, Matt                10 Olympia                     
  2  Barney, Andrew                11 Spencerport                 
  3  Dunham, Caleb                 10 Spencerport                 
  4  Schober, Josh                 10 Newark                      
Section 5  Timed Finals
  1  Sime, Josh                    10 Olympia                     
  2  Meuller, Kyle                 11 Bishop Kearn                
  3  Mscichowski, Peter             8 McQuaid                     
  4  Valletta, Josh                 9 East Irondeq                
 
Event 17  Boys 4x800 Meter Relay JV
===============================================================================
     School                                                                 
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  McQuaid                                                      
  2  Aquinas                                                      
  3  Spencerport                                                  
  4  Rush-Henrietta                                               
  5  Penfield                                                     
  6  Gates Chili                                                  
  7  Brighton                                                     
  8  Newark                                                       
 
Event 19  Boys 4x400 Meter Relay JV
===============================================================================
     School                                                                 
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Penfield                                                     
  2  Gates Chili                                                  
  3  LeRoy                                                        
  4  Oakfield-Alabama                                             
  5  Schroeder                                                    
Section 2  Timed Finals
  1  Spencerport                                                  
  2  McQuaid                                                      
  3  Bishop Kearney                                               
  4  Newark                                                       
  5  Greece Athena                                                
  6  Rush-Henrietta                                               
  7  Batavia                                                      
 
Event 21  Boys 4x200 Meter Relay JV
===============================================================================
     School                                                                 
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  2  East Rochester                                               
  3  Sutherland                                                   
  4  Arcadia                                                      
  5  Web Thomas                                                   
  6  Batavia                                                      
Section 2  Timed Finals
  2  Greece Athena                                                
  3  Schroeder                                                    
  4  Olympia                                                      
  5  Rush-Henrietta                                               
  6  Fairport                                                     
  7  Brockport                                                    
Section 3  Timed Finals
  2  Penfield                                                     
  3  Livonia                                                      
  4  Spencerport                                                  
  5  Oakfield-Alabama                                             
  6  Aquinas                                                      
  7  McQuaid                                                      
 
Event 23  Boys Shot Put JV
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Valletta, Josh                 9 East Irondeq                
  2  Wilson, Aaron                 11 Olympia                     
  3  Carlson, Andy                  9 Newark                      
  4  Hausler, David                10 Batavia                     
  5  Wahl, Cory                    10 Olympia                     
  6  Kamat, Jai                    11 Gates Chili                 
  7  Johnson, Kyle                 10 LeRoy                       
  8  Driffill, Shane                9 East Irondeq                
  9  Gustafuson, Ben                9 Fairport                    
 10  Lasher, Mike                   9 East Irondeq                
 11  Smith, Matt                   10 LeRoy                       
 12  Cali, Joe                     10 LeRoy                       
 13  Smiroldo, Nick                10 Schroeder                   
 14  Arena, Frank                  10 Olympia                     
 15  Hanna, Craig                   9 McQuaid                     
 16  Burch, Will                   10 LeRoy                       
 17  Adams, Rob                    10 LeRoy                       
 18  Gibaud, Cory                  10 Olympia                     
Flight 2  Finals
  1  Smith, Gregory                10 Franklin                    
  2  Barbetta, Mike                10 Penfield                    
  3  Marone, Jonathan               9 Aquinas                     
  4  Lopez, Mike                   10 Greece Athen                
  5  Palmer, Ian                   10 East Irondeq                
  6  Canfield, Kyle                10 LeRoy                       
  7  Thomas, James                  9 Aquinas                     
  8  Williams, Chris                8 Oakfield-Ala                
  9  Sullivan, Cory                10 Olympia                     
 10  Seife, Gus Firat              10 East Irondeq                
 11  Antonitis, Chris              11 Pittsford Me                
 12  Wynn, Dennis                  10 Marshall                    
 13  Clark, Michael                10 LeRoy                       
 14  Tarana, Anthony                9 Aquinas                     
 15  Armstrong, Mark               10 Brighton                    
 16  Alvaro, Phil                  11 Pittsford Me                
 17  Mitrano, John                 10 Aquinas                     
Flight 3  Finals
  1  Mahood, Tim                   10 Gates Chili                 
  2  Ortiz, Jon                    10 Gates Chili                 
  3  Magin, RT                     11 Spencerport                 
  4  Eppeira, Chris                11 Spencerport                 
  5  Lawson, Matt                  11 Rush-Henriet                
  6  Drake, Adam                   12 Rush-Henriet                
  7  Swistak, Ethan                10 McQuaid                     
  8  Jones, Brett                  11 Spencerport                 
  9  Duke, Ryan                     9 Marion                      
 10  Brown, Josh                   10 Aquinas                     
 11  Freese, Bryan                 10 Web Thomas                  
 12  Fassanella, Alex              12 McQuaid                     
 13  Tesch, Derek                  12 LeRoy                       
 14  Walker, Brian                 10 Brockport                   
 15  Zinni, Nick                    9 Batavia                     
 16  Mulligan, Zack                10 Penfield                    
Flight 4  Finals
  1  Yanik, Dan                    12 LeRoy                       
  2  Duerr, Casey                   9 Web Thomas                  
  3  LaBore, Adam                  12 Livonia                     
  4  Klotzbach, Mike               11 Oakfield-Ala                
  5  Walker, Jordan                10 Olympia                     
  6  Getze, Nathan                 10 Penfield                    
  7  Hudson, Matt                  11 Rush-Henriet                
  8  D'Angelo, Joey                11 Oakfield-Ala                
  9  Clarke, Ryan                  10 LeRoy                       
 10  Sorrento, Andrew              11 Schroeder                   
 11  Gross, David                   9 Brockport                   
 12  Johnson, Erik                 11 Sutherland                  
 13  Schrauger, Charles            11 Oakfield-Ala                
 14  Bryant, Jay                   12 Rush-Henriet                
 15  Jackson, Donnell              11 Spencerport                 
 16  Eaddy, Joe                    12 Spencerport                 
 
Event 24  Boys High Jump JV
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Pipech, Louis                  9 East Irondeq                
  2  Mscichowski, Peter             8 McQuaid                     
  3  Witherow, Patrick             11 Livonia                     
  4  Bayer, Nate                   11 Fairport                    
  5  Skinner, Travis                  Newark                      
  6  Cilano, Kevin                 10 Aquinas                     
  7  Burke, Kevin                   9 Aquinas                     
  8  Barney, Andrew                11 Spencerport                 
  9  Lamanna, Nick                 12 Rush-Henriet                
 10  Harrison, Reuben               9 East Irondeq                
 11  VanDeusen, Nate                9 Brockport                   
 12  Monczynski, Ed                11 Penfield                    
 13  LePage, Nate                   9 Web Thomas                  
 
Event 27  Boys Pole Vault JV
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Giambardo, Steve              11 Schroeder                   
  2  Stergious, Marou              10 Schroeder                   
  3  Shaw, Bernie                  11 Schroeder                   
  4  Glaser, Jarrod                 9 Schroeder                   
  5  Dean, Max                      9 Brockport                   
  6  Hamilton, Paul                 9 Batavia                     
  7  Jarreau, Mike                 10 Aquinas                     
  8  Adams, John                   10 Aquinas                     
  9  Jones, Andrew                  9 Schroeder                   
 10  Cilano, Kevin                 10 Aquinas                     
 11  Boylan, Connor                11 McQuaid                     
 12  Hessney, Ben                  11 Pittsford Me                
 13  Ellwanger, Colin               9 Schroeder                   
 14  Wegman, Martin                11 McQuaid                     
 15  Tang, Alex                    11 Penfield                    
 16  Pillitere, Dave               11 Spencerport                 
 17  Anderson, Niel                11 Gates Chili                 
 
Event 28  Boys Long Jump JV
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Dean, Max                      9 Brockport                   
  2  Hamilton, Paul                 9 Batavia                     
  3  Fedyck, Stephen                9 McQuaid                     
  4  Weil, John                     9 Schroeder                   
  5  Buker, Nick                   10 Livonia                     
  6  Larkin, Damon                  8 East Irondeq                
  7  Finazzo, Vito                 10 Livonia                     
  8  Gefell, Taylor                 9 East Irondeq                
  9  Pankratz, Alex                10 Livonia                     
 10  Estochen, Sam                  9 Marion                      
 11  Jarreau, Mike                 10 Aquinas                     
 12  Serra, Fernando               10 Greece Athen                
 13  Wattlington, Shaun            10 Bishop Kearn                
 14  Petersen, David                9 Fairport                    
 15  Henkel, Ryan                   9 Newark                      
 16  Klotzbach, Travis              9 Oakfield-Ala                
 17  Barber, Cedric                 9 Aquinas                     
 18  Murray, Dave                   9 Penfield                    
 19  Skinner, Travis                  Newark                      
 20  Monczynski, Ed                11 Penfield                    
 21  Adams, John                   10 Aquinas                     
 22  Reilly, Bill                  11 McQuaid                     
 23  Bemis, Ryan                   10 Schroeder                   
 24  Ooyama-Searls, Dan            10 Penfield                    
 25  Witherow, Jeff                10 Livonia                     
 26  Stergious, Marou              10 Schroeder                   
 27  Enssle, Paul                  10 Gates Chili                 
 28  Montes, Mike                  10 Spencerport                 
 29  Cudy, Max                     11 McQuaid                     
 30  Thomas, AJ                    10 Franklin                    
 31  Krocke, Jake                   9 Marion                      
 32  Cortes, Ricardo               12 Spencerport                 
 33  Bayer, Nate                   11 Fairport                    
 34  Barney, Andrew                11 Spencerport                 
 35  Callan, Mark                  10 Bishop Kearn                
 36  Jarvela, Alex                 10 Batavia                     
 37  Borreginne, PJ                10 Spencerport                 
 38  Lourette, Jon                 11 Spencerport                 
 39  Schaefer, Chris               12 Rush-Henriet                
 40  Woodham, Howard                9 Rush-Henriet                
 41  Reagan, Rich                   9 Schroeder                   
 42  Gold, Dan                      9 Schroeder                   
 43  Chaddock, Josh                11 Spencerport                 
 44  Zemaitis, Christian            8 Spencerport                 
 45  Sandlin, Calvin               12 Rush-Henriet                
 46  Schmeer, Brandon              12 Spencerport                 
 47  Cary, Ira                     11 Franklin                    
 48  Holt, Louis                   10 Bishop Kearn                
 
Event 30  Boys Triple Jump JV
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  VanDeusen, Nate                9 Brockport                   
  2  McArthur, Conner               9 McQuaid                     
  3  Wolfs, Frank                   9 McQuaid                     
  4  Gascon, Josh                  11 Livonia                     
  5  Fedyck, Stephen                9 McQuaid                     
  6  Reilly, Bill                  11 McQuaid                     
  7  Brion, Eric                   11 Oakfield-Ala                
  8  Moriarty, Mike                 9 Schroeder                   
  9  Mosier, A.J.                   9 McQuaid                     
 10  Strawser, Jake                11 Oakfield-Ala                
 11  Murray, Dave                   9 Penfield                    
 12  Lamanna, Nick                 12 Rush-Henriet                
 13  Schober, Jarrett              10 Newark                      
 14  Wildey, Mike                     Newark                      
 15  Schaefer, Chris               12 Rush-Henriet                
 16  Peck, Sean                     9 Brockport                   
 17  Dunham, Caleb                 10 Spencerport                 
 18  Cholewa, Andrew               10 Spencerport                 
 19  Cilano, Kevin                 10 Aquinas                     
 20  Gonzalez, Miguel              10 Gates Chili                 
 21  Borreginne, PJ                10 Spencerport                 
 22  Zemaitis, Christian            8 Spencerport                 
 23  Schmeer, Brandon              12 Spencerport                 
 
Event 35  Boys 1000 Meter Run mod
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Bates, Doug                    9 Arcadia                     
  2  Brimstein, Alex                8 Web Thomas                  
  3  Bauer, Mike                    7 Marion                      
  4  Bailey, Dan                    8 Batavia                     
  5  Brown, Jordan                  8 Batavia                     
  6  Stellrecht, Justin             9 Arcadia                     
  7  Lyons, Nate                    7 Schroeder                   
 
Event 38  Boys 600 Meter Run mod
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Skovira, Kyle                  8 Web Thomas                  
  2  Piampiano, Lauren              7 Web Thomas                  
  3  Lyons, Nate                    7 Schroeder                   
  4  Cioppa, Chris                  8 McQuaid                     
  5  Delehanty, Sean                8 McQuaid                     
 
Event 40  Boys 45 Meter Dash mod
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  McCombs, Seth                  8 East Rochest                
  2  Kettell, Jake                  7 Red Jacket                  
  3  Schaefer, Chad                 7 Red Jacket                  
Section 2  Timed Finals
  1  Pawluk, Drew                   8 Schroeder                   
  2  Dummer, Josh                   7 Web Thomas                  
  3  Freeman, Rob                   7 Batavia                     
Section 3  Timed Finals
  1  LePage, Jon                    7 Web Thomas                  
  2  DeMuth, Bob                    9 Arcadia                     
  3  Sheridan, Tommy                7 Web Thomas                  
  4  Chin, Brian                    8 McQuaid                     
Section 4  Timed Finals
  1  Reiber, Tim                    7 Marion                      
  2  Connaughton, Tyler             8 Web Thomas                  
  3  Brett, Alex                    7 Schroeder                   
  4  O'Reilly, Dan                  7 Web Thomas                  
Section 5  Timed Finals
  1  Cummella, Chris                8 Web Thomas                  
  2  Zoda, Craig                    9 Arcadia                     
  3  Shevlin, Charlie               9 Arcadia                     
  4  Sylvester, Dontee              7 Web Thomas                  
Section 6  Timed Finals
  1  Pfeil, Brandon                 9 Arcadia                     
  2  VanderBrook, Shawn             8 Marion                      
  3  Romanowski, Jamie              7 McQuaid                     
  4  Liotta, Vincent                7 Web Thomas                  
 
Event 42  Boys 1600 Meter Run mod
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Hallagan, Dylan                8 Newark                      
  2  Bauer, Mike                    7 Marion                      
  3  Neri, Alex                     7 Schroeder                   
 
Event 44  Boys 300 Meter Dash mod
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Vanzo, Ryan                    8 Schroeder                   
  2  Kettell, Jake                  7 Red Jacket                  
  3  Sassone, Sara                  7 Web Thomas                  
  4  Reiber, Tim                    7 Marion                      
  5  Goodman, Jimmy                 7 Web Thomas                  
  6  Stewart, Dan                   8 Schroeder                   
  7  Coons, Aaron                   7 Schroeder                   
  8  Schaefer, Chad                 7 Red Jacket                  
Section 2  Timed Finals
  1  Brown, Jordan                  8 Batavia                     
  2  Liotta, Vincent                7 Web Thomas                  
  3  Confer, Matt                   8 Web Thomas                  
  4  Doward, Tyrone                 8 Batavia                     
  5  Romanowski, Jamie              7 McQuaid                     
  6  Bailey, Dan                    8 Batavia                     
  7  Sylvester, Dontee              7 Web Thomas                  
 
Event 46  Boys 50 Meter Hurdles mod
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Freeman, Rob                   7 Batavia                     
  2  Haffen, Luke                   9 Arcadia                     
  3  Christopher, Tony              8 McQuaid                     
Section 2  Timed Finals
  1  Zoda, Craig                    9 Arcadia                     
  2  Simpson, Trevor                7 Web Thomas                  
  3  Shevlin, Charlie               9 Arcadia                     
  4  Tytler, Chris                  7 Web Thomas                  
 
Event 50  Boys 4x400 Meter Relay mod
===============================================================================
     School                                                                 
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  McQuaid                                                      
  2  Web Thomas                                                   
 
Event 52  Boys 4x200 Meter Relay mod
===============================================================================
     School                                                                 
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  2  Schroeder                                                    
 
Event 54  Boys Shot Put mod
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Koscumb, Paul                  7 McQuaid                     
  2  Bates, Doug                    9 Arcadia                     
  3  Hounker, Sean                  7 McQuaid                     
  4  Balschmiter, Breiten           8 Newark                      
  5  Pfeil, Brandon                 9 Arcadia                     
 
Event 55  Boys High Jump mod
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  LePage, Jon                    7 Web Thomas                  
  2  Goodman, Jimmy                 7 Web Thomas                  
  3  Haffen, Luke                   9 Arcadia                     
  4  Doward, Tyrone                 8 Batavia                     
  5  Cummella, Chris                8 Web Thomas                  
 
Event 59  Boys Long Jump mod
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  McCombs, Seth                  8 East Rochest                
  2  Dummer, Josh                   7 Web Thomas                  
  3  Neri, Alex                     7 Schroeder                   
  4  Coons, Aaron                   7 Schroeder                   
  5  Christopher, Tony              8 McQuaid                     
  6  Stellrecht, Justin             9 Arcadia                     
  7  DeMuth, Bob                    9 Arcadia                     
  8  O'Reilly, Dan                  7 Web Thomas                  
  9  Connaughton, Tyler             8 Web Thomas                  
 10  Pfeil, Brandon                 9 Arcadia                     
 11  VanderBrook, Shawn             8 Marion