Section V Meet- Classes A-B-C - 2/12/2005                   
                          Hobart / Wm. Smith Colleges                          
                               BOYS  Results                                    
 
Boys 55 Meter Dash Class A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Harris, Daniel            12 Edison                    6.61   3   10  
  2 Weider, Pat               12 Fairport                  6.67   3    8  
  3 Bell, Erik                12 Edison                    6.81   3    6  
  4 Jackson, Ernest           12 Gates Chili               6.94   3    3  
  4 Hendrix, Vinson           11 East                      6.94   2    3  
  6 Hyman, DJ                 11 Fairport                  7.02   2    1  
  7 Bermudes, Erick           10 Edison                    7.03   2 
  8 Henning, Kyle             12 Athena                    7.04   3 
  9 Moriarty, Dan             11 Schroeder                 7.05   3 
 10 Wilbur, Brandon           11 Rush-Henriet              7.09   2 
 10 Frazier, John             12 Athena                    7.09   3 
 12 Uppal, Gurveer            11 Schroeder                 7.13   2 
 13 Kerxhalli, Brian          12 Brockport                 7.20   3 
 14 Uche, Ify                 12 East                      7.25   1 
 15 Ripley, Rich              11 Hilton                    7.29   1 
 16 Hsu, Ming Wei             10 Rush-Henriet              7.42   1 
 17 Gregor, Brian             11 Penfield                  7.43   2 
 18 Giordano, Mike             9 Hilton                    7.50   1 
 
Boys 300 Meter Run Class A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Weider, Pat               12 Fairport                 35.83   2   10  
  2 Prosser, Nick             12 Schroeder                36.77   2    8  
  3 McGill, Brent             11 East                     37.60   2    6  
  4 Harris, Daniel            12 Edison                   37.64   2    4  
  5 Herman, Nick              12 Gates Chili              37.76   2    2  
  6 Henning, Kyle             12 Athena                   38.46   2    1  
  7 Picardo, John             10 Hilton                   38.62   1 
  8 Hendrix, Vinson           11 East                     39.23   2 
  9 Aponte, Darwin            12 Edison                   39.27   1 
 10 Frazier, John             12 Athena                   39.69   2 
 11 Wilbur, Brandon           11 Rush-Henriet             40.25   1 
 12 McEvoy, Connor            12 Athena                   40.29   1 
 13 Gonzalez, Miguel          10 Gates Chili              40.43   1 
 14 Piazza, Mike              10 Penfield                 40.45   1 
 15 Kerxhalli, Brian          12 Brockport                40.53   1 
 
Boys 600 Meter Run Class A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Green, Joe                12 Edison                 1:24.64   3   10  
  2 Kramer, Isaac             11 East                   1:27.20   3    8  
  3 Burrows, Dan              11 Hilton                 1:28.79   3    6  
  4 Abrom, Kyle               10 Edison                 1:28.99   3    4  
  5 Hale, Justin              12 East                   1:30.19   3    2  
  6 Boykin, DJ                12 Fairport               1:30.43   3    1  
  7 Marshall, Tim             10 Schroeder              1:32.99   2 
  7 Wilcox, Dan               11 Athena                 1:32.99   3 
  9 Picardo, John             10 Hilton                 1:33.01   2 
 10 Mack, Bill                12 Athena                 1:33.30   2 
 11 Sawyer, Brad              11 Hilton                 1:33.68   2 
 12 Reilly, Dan               10 Fairport               1:34.61   1 
 13 Ford, Tyler               10 Penfield               1:34.99   3 
 14 Myers, Ken                11 Penfield               1:35.52   1 
 15 Federation, Alex          10 Athena                 1:35.67   2 
 16 Hynes, Andrew             12 Schroeder              1:36.66   2 
 
Boys 1000 Meter Run Class A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Green, Joe                12 Edison                 2:42.71    10  
  2 Martina, Matt             11 Penfield               2:42.74     8  
  3 Kramer, Isaac             11 East                   2:45.20     6  
  4 Martin, Connor            12 Fairport               2:46.50     4  
  5 Cain, Matt                 9 Brockport              2:47.35     2  
  6 Peffley, Jon              11 Penfield               2:47.55     1  
  7 Podeszek, Jon             11 Gates Chili            2:47.83  
  8 Phelps, Carl              12 Penfield               2:49.26  
  9 Hale, Justin              12 East                   2:49.42  
 10 Patalano, Dave            12 Churchville-           2:49.67  
 
Boys 1600 Meter Run Class A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Haskell, Will             12 Rush-Henriet           4:36.92    10  
  2 Gauthier, Jon             12 Rush-Henriet           4:40.14     8  
  3 Streb, Mark               10 Brockport              4:45.82     6  
  4 Farrell, Brian            12 Gates Chili            4:49.66     4  
  5 Podeszek, Jon             11 Gates Chili            4:50.02     2  
  6 Cain, Matt                 9 Brockport              4:55.17     1  
  7 Prok, Matt                10 Rush-Henriet           4:57.54  
  8 Mack, Bill                12 Athena                 5:02.58  
  9 Wilcox, Dan               11 Athena                 5:43.46  
 
Boys 3200 Meter Run Class A & C Class A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Gauthier, Jon             12 Rush-Henriet           9:44.51    10  
  2 Coon, Craig               11 Penfield              10:08.33     8  
  3 Farrell, Brian            12 Gates Chili           10:17.41     6  
  4 DeGeorge, Ben             12 Rush-Henriet          10:25.13     4  
  5 Avery, Matt               10 Gates Chili           10:40.39     2  
  6 Metzger, Jake             12 Penfield              10:47.89     1  
  7 Dacey, Kyle               10 Fairport              10:49.18  
  8 Wakefield, Mike           11 Rush-Henriet          11:03.50  
  9 Acresti, Lou              12 Rush-Henriet          11:05.52  
 10 Chatterton, Chris         11 Schroeder             11:26.36  
 11 Alvut, Kurt               12 Rush-Henriet          11:33.54  
 
Boys 55 Meter Hurdles Class A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Gissendanner, Terrell     12 Edison                    7.65   2   10  
  2 Green, Joe                12 Edison                    7.78   2    8  
  3 Assini, Nick              12 Gates Chili               7.95   2    6  
  4 Moriarty, Dan             11 Schroeder                 8.32   2    4  
  5 Hynes, Matt               10 Schroeder                 8.45   2    2  
  6 Gunner, Mekquish          11 Edison                    8.65   2    1  
  7 Mosby, Donnell            11 East                      8.70   1 
  8 Carmody, Kevin            11 Athena                    9.11   1 
  9 Lien, David               11 Rush-Henriet              9.14   2 
 10 Mussler, Bryan            12 Hilton                    9.23   1 
 
Boys 4x200 Meter Relay Class A
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Fairport                                            1:36.38   2   10  
  2 East                                                1:37.73   2    8  
  3 Schroeder                                           1:37.81   2    6  
  4 Edison                                              1:39.83   2    4  
  5 Rush-Henrietta                                      1:44.34   2    2  
  6 Hilton                                              1:45.18   1    1  
  7 Penfield                                            1:47.14   1 
  8 Churchville-Chili                                   1:51.22   2 
 -- Gates Chili                                             DNF   2 
 
Boys 4x400 Meter Relay Class A
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Gates Chili                                         3:41.76    10  
  2 Athena                                              3:44.66     8  
  3 East                                                3:45.13     6  
  4 Edison                                              3:51.00     4  
  5 Hilton                                              3:52.30     2  
  6 Schroeder                                           3:58.96     1  
  7 Penfield                                            4:02.18  
  8 Rush-Henrietta                                      4:03.47  
 
Boys 4x800 Meter Relay Class A B C Class A
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Penfield                                            8:27.13    10  
  2 Rush-Henrietta                                      8:35.48     8  
  3 Fairport                                            8:58.65     6  
  4 Gates Chili                                         9:00.17     4  
  5 Brockport                                           9:16.21     2  
  6 East                                               10:40.15     1  
 -- Edison                                                   DQ  
 
Boys High Jump Class A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Prosser, Nick             12 Schroeder              6-06.00    10  
  2 Bell, Erik                12 Edison                 6-01.00     8  
  3 Schober, Mike             10 Schroeder              6-00.00     6  
  4 Minter, Nick              12 Rush-Henriet           5-08.00     4  
  5 VanDeusen, Nate            9 Brockport              5-08.00     2  
  6 Gause, John               12 Rush-Henriet           5-08.00     1  
  7 Webb, Raheem              12 Gates Chili            5-06.00  
  7 Carmody, Kevin            11 Athena                 5-06.00  
  7 Beecher, Eric             12 Fairport               5-06.00  
  9 Carter, Brandon           12 East                   5-06.00  
 10 Avery, Mike               11 Gates Chili            5-06.00  
 11 Patalano, Dave            12 Churchville-           5-06.00  
 13 Monczynski, Ed            11 Penfield               5-04.00  
 14 Ripley, Rich              11 Hilton                 5-02.00  
 -- Lewis, Mike               12 Edison                      NH  
 
Boys Pole Vault Class A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Dempsey, Mike             10 Gates Chili           13-09.00    10  
  2 Interlicchia, Nick        12 Gates Chili           12-00.00     8  
  3 Herman, Nick              12 Gates Chili           11-06.00     6  
  4 Anderson, Neil            11 Gates Chili           10-00.00     4  
  5 Maneiro, Jeff             11 Churchville-          10-00.00     2  
  6 Nguyen, Tony              10 Gates Chili            9-06.00     1  
  7 Bennett, Mike             11 Schroeder              9-06.00  
  8 Glaser, Jarrod             9 Schroeder              9-00.00  
  9 Hsu, Ming Wei             10 Rush-Henriet           9-00.00  
 10 Elwanger, Colin            9 Schroeder              8-06.00  
 10 Tylock, Kevin             10 Penfield               8-06.00  
 12 Tang, Alex                11 Penfield               8-00.00  
 13 Shaw, Bernie              11 Schroeder              7-06.00  
 
Boys Long Jump Class A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Gissendanner, Terrell     12 Edison                22-03.75    10  
  2 Jones, Gary               11 Schroeder             21-09.50     8  
  3 McGill, Brent             11 East                  20-09.50     6  
  4 Jackson, Ernest           12 Gates Chili           20-03.25     4  
  5 Jenerson, Ryan            11 Edison                19-11.25     2  
  6 O'Riley, Kevin            10 Gates Chili           19-11.00     1  
  7 Gunner, Mekquish          11 Edison                19-03.50  
  8 Guilford, Brian           12 Edison                17-10.00  
  9 Avery, Mike               11 Gates Chili           17-00.50  
 10 Gold, Dan                  9 Schroeder             16-11.00  
 11 Gonzalez, Miguel          10 Gates Chili           16-07.25  
 
Boys Triple Jump Class A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jones, Gary               11 Schroeder             46-10.00    10  
  2 Gissendanner, Terrell     12 Edison                45-08.25     8  
  3 Bell, Erik                12 Edison                42-05.00     6  
  4 O'Riley, Kevin            10 Gates Chili           41-03.50     4  
  5 Beecher, Eric             12 Fairport              38-08.25     2  
  6 Gunner, Mekquish          11 Edison                38-07.50     1  
  7 Jenerson, Ryan            11 Edison                38-06.75  
  8 Minter, Nick              12 Rush-Henriet          38-02.25  
  9 Guilford, Brian           12 Edison                37-11.25  
 10 Mosby, Donnell            11 East                  37-05.75  
 11 Lien, David               11 Rush-Henriet          35-03.50  
 
Boys Shot Put Class A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 McDowell, Brandon         12 East                  44-08.50    10  
  2 O'Riley, Steve            12 Gates Chili           39-04.00     8  
  3 Bryant, Jay               12 Rush-Henriet          38-09.50     6  
  4 Parizek, Greg             12 Hilton                38-05.00     4  
  5 Allis, David              10 Brockport             37-02.25     2  
  6 Goines, Tyrone            10 Edison                37-01.00     1  
  7 Gonzalez, Nick            12 East                  36-11.25  
  8 Leven, Dave               12 Athena                35-03.50  
  9 Tyo, Aaron                12 Gates Chili           34-07.00  
 10 Sydor, Jon                11 Schroeder             34-05.25  
 11 Patterson, Leco           10 Edison                32-04.00  
 
Boys 55 Meter Dash Class B
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 El-Amin, Nabil            12 Wilson                    6.72   2   10  
  2 Flemming, Alvin           12 Eastridge                 6.84   2    8  
  3 Difulvio, Alex            11 Webster Thom              7.02   1    6  
  4 Vickers, Joel             12 Spencerport               7.03   2    4  
  5 Mongiovi, Paul            12 Webster Thom              7.08   1    2  
  6 Lewis, Emery              11 McQuaid                   7.10   2    1  
  7 Love, Ian                 10 Spencerport               7.18   1 
  8 Perry, Lance              12 Olympia                   7.20   1 
  9 Solomon, Akeem             9 Wilson                    7.21   1 
 10 James, Kerrance           12 Wilson                    7.23   1 
 11 Wiliams, Keith            12 Eastridge                 7.26   1 
 12 Ranalletti, Nick          12 Spencerport               7.28   2 
 13 Rinere, Mike              12 Olympia                   7.33   2 
 14 Salminen, Matt            10 Arcadia                   7.34   1 
 15 Johnson, TJ               10 Spencerport               7.36   2 
 16 Sheridan, Kyle             9 Webster Thom              7.47   2 
 
Boys 300 Meter Run Class B
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 El-Amin, Nabil            12 Wilson                   36.84   2   10  
  2 Burke, Chris              12 Spencerport              37.47   2    8  
  3 Flemming, Alvin           12 Eastridge                38.57   2    6  
  4 Difulvio, Alex            11 Webster Thom             38.75   2    4  
  5 Cobb, Shawn               12 Eastridge                38.85   1    2  
  6 Cholewa, Andrew           10 Spencerport              38.95   1    1  
  7 Somers, Chris             12 Spencerport              38.97   2 
  8 Angelone, Jon             12 Brighton                 39.03   1 
  9 Wodarski, Mike            12 McQuaid                  39.04   2 
 10 Schoff, Bert              11 Pittsford Me             39.30   1 
 11 Perry, Lance              12 Olympia                  39.46   2 
 12 Lewis, Emery              11 McQuaid                  39.77   1 
 13 Schirmer, Peter           10 Brighton                 40.04   1 
 14 Solomon, Akeem             9 Wilson                   40.08   1 
 15 Love, Ian                 10 Spencerport              40.17   1 
 16 Kenny, Matt               12 McQuaid                  41.47   2 
 
Boys 600 Meter Run Class B
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hodge, Chris              12 Wilson                 1:29.26   2   10  
  2 Wyckoff, Toby             11 Webster Thom           1:30.54   2    8  
  3 Suhr, Jeff                12 Victor                 1:30.56   2    6  
  4 Hanna, Tim                11 McQuaid                1:31.82   2    4  
  5 Cowie, PJ                 12 Spencerport            1:32.74   2    2  
  6 Kahovec, Chris            12 Victor                 1:32.83   2    1  
  7 Schwalm, Peter            11 McQuaid                1:34.64   2 
  8 Plumeri, Dan              11 McQuaid                1:34.96   1 
  9 D'Angelo, Gino            11 McQuaid                1:35.03   1 
 10 Murphy, Dan               12 McQuaid                1:35.91   1 
 
Boys 1000 Meter Run Class B
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hodge, Chris              12 Wilson                 2:45.43    10  
  2 Hanna, Tim                11 McQuaid                2:46.05     8  
  3 Schwalm, Peter            11 McQuaid                2:46.82     6  
  4 Ansaldi, Mike             11 McQuaid                2:48.98     4  
  5 Plumeri, Dan              11 McQuaid                2:50.71     2  
  6 Lacagnina, James          12 Olympia                2:51.01     1  
  7 Benjamin, Mark            11 Victor                 2:53.40  
  8 Walrath, Matt             10 Pittsford Me           2:54.43  
  9 Fuino, Bobby              11 Brighton               2:55.31  
 10 Andrews, Mike             12 McQuaid                2:56.10  
 11 Friedman, Joe             12 Brighton               3:06.61  
 12 Bloom, Ryan               10 Spencerport            3:10.00  
 13 Lowe, Nick                11 Spencerport            3:18.35  
 
Boys 1600 Meter Run Class B
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hall, Ben                 10 Victor                 4:42.60    10  
  2 Seber, Derek              10 McQuaid                4:46.59     8  
  3 Morrell, Mark             12 Victor                 4:49.85     6  
  4 Vollenweider, Sean        10 Canandaigua            4:51.49     4  
  5 Lowe, Nick                11 Spencerport            4:52.79     2  
  6 Habes, Juan               12 McQuaid                4:57.07     1  
  7 Estes, Paul               12 Eastridge              5:00.78  
  8 Bloom, Ryan               10 Spencerport            5:01.45  
  9 Moynihan, Jamie           12 McQuaid                5:04.88  
 10 Lacagnina, James          12 Olympia                5:06.53  
 11 Beck, Drew                 9 Canandaigua            5:07.83  
 12 Andrews, Mike             12 McQuaid                5:12.66  
 13 Green, Tommy              12 Brighton               5:13.62  
 14 Friedman, Joe             12 Brighton               5:21.24  
 15 Murphy, Dan               12 McQuaid                5:27.86  
 -- Ansaldi, Mike             11 McQuaid                     DQ  
 
Boys 3200 Meter Run Class B
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Seber, Derek              10 McQuaid               10:03.46    10  
  2 Bloom, Ryan               10 Spencerport           10:06.81     8  
  3 Hall, Ben                 10 Victor                10:11.40     6  
  4 Morrell, Mark             12 Victor                10:12.25     4  
  5 Friedman, Joe             12 Brighton              10:28.20     2  
  6 Lowe, Nick                11 Spencerport           10:28.37     1  
  7 Moynihan, Jamie           12 McQuaid               10:29.36  
  8 Pinto, Jon                10 Brighton              10:30.72  
  9 Green, Tommy              12 Brighton              10:49.77  
 10 Habes, Juan               12 McQuaid               10:53.42  
 11 Beck, Drew                 9 Canandaigua           10:55.74  
 12 Hanlon, Greg              10 Pittsford Me          10:58.90  
 13 Bozzelli, Dom              8 McQuaid               11:30.98  
 14 Beaty, Dan                11 Arcadia               11:48.06  
 
Boys 55 Meter Hurdles Class B
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ramsey, Steven            12 Wilson                    7.99   2   10  
  2 Power, A.J.               12 Victor                    8.16   2    8  
  3 Wodarski, Mike            12 McQuaid                   8.29   2    6  
  4 Woodlock, Brian           12 Brighton                  8.79   2    4  
  5 Ouellette, Dave           12 McQuaid                   9.14   2    2  
  6 Barney, Andrew            11 Spencerport               9.31   2    1  
  7 Estes, Paul               12 Eastridge                 9.37   2 
  8 Lappin, Jim               11 McQuaid                   9.47   1 
  9 Aslam, Amir               10 Spencerport               9.55   1 
 10 Johnson, TJ               10 Spencerport               9.86   1 
 11 Soller, Brian             10 Victor                    9.95   1 
 12 Egan, Ray                 10 Canandaigua              10.03   2 
 13 Dunham, Caleb             10 Spencerport              10.28   1 
 14 Mscichowski, Peter         8 McQuaid                  10.38   1 
 
Boys 4x200 Meter Relay Class B
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Wilson                                              1:38.89    10  
  2 McQuaid                                             1:40.52     8  
  3 Spencerport                                         1:40.71     6  
  4 Webster Thomas                                      1:43.77     4  
  5 Olympia                                             1:44.37     2  
  6 Victor                                              1:47.95     1  
  7 Arcadia                                             1:54.21  
 
Boys 4x400 Meter Relay Class B
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Spencerport                                         3:41.15    10  
  2 Brighton                                            3:44.42     8  
  3 McQuaid                                             3:46.17     6  
  4 Victor                                              3:50.72     4  
  5 Eastridge                                           3:50.90     2  
  6 Pittsford Mendon                                    3:55.78     1  
 
Boys 4x800 Meter Relay Class A B C Class B
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Brighton                                            8:33.97    10  
  2 Victor                                              8:54.06     8  
  3 McQuaid                                             8:59.34     6  
  4 Spencerport                                         9:12.57     4  
 
Boys High Jump Class B
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bligh, Peter              10 Arcadia                6-03.00    10  
  2 Somers, Chris             12 Spencerport            6-03.00     8  
  3 Way, Tom                  12 McQuaid                6-01.00     6  
  4 Angelone, Jon             12 Brighton               5-08.00     3  
  4 Ricci, Brian              11 McQuaid                5-08.00     3  
  6 Cobb, Shawn               12 Eastridge              5-08.00     1  
  7 Ouellette, Dave           12 McQuaid                5-06.00  
  8 Vickers, Joel             12 Spencerport            5-04.00  
  9 Barney, Andrew            11 Spencerport            5-02.00  
 -- Baxter, Kevin             10 Victor                      NH  
 
Boys Pole Vault Class B
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 DiVirgilio, Dave          12 McQuaid               13-00.00    10  
  2 Mongiovi, Paul            12 Webster Thom          11-00.00     8  
  3 Ouellette, Dave           12 McQuaid               10-06.00     6  
  4 Wegman, Martin            12 McQuaid               10-00.00     4  
  5 Hessney, Ben              11 Pittsford Me           8-06.00     2  
  6 Boylan, Connor            11 McQuaid                8-00.00     1  
 -- Pillitere, Dave           11 Spencerport                 NH  
 
Boys Long Jump Class B
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Liberia, Chris            12 Canandaigua           20-08.50    10  
  2 Way, Tom                  12 McQuaid               19-09.75     8  
  3 Power, A.J.               12 Victor                19-06.25     6  
  4 Ali, Esat                 12 Brighton              19-03.00     4  
  5 Wyckoff, Toby             11 Webster Thom          18-09.00     2  
  6 Schmeer, Brandon          12 Spencerport           18-05.25     1  
  7 Zemaitis, Christian        8 Spencerport           18-01.50  
  8 Farrell, Tim              11 Victor                17-11.50  
  9 Borreginne, PJ            10 Spencerport           17-11.00  
 10 Rinere, Mike              12 Olympia               17-05.00  
 11 Elsasser, Mark            11 McQuaid               16-08.00  
 -- Young, Bradley            11 Wilson                    FOUL  
 
Boys Triple Jump Class B
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ramsey, Steven            12 Wilson                42-10.25    10  
  2 Way, Tom                  12 McQuaid               39-04.75     8  
  3 Schmeer, Brandon          12 Spencerport           38-08.25     6  
  4 Young, Bradley            11 Wilson                36-08.50     4  
  5 Rinere, Mike              12 Olympia               36-05.50     2  
  6 Zemaitis, Christian        8 Spencerport           36-00.50     1  
  7 Chaddock, Josh            11 Spencerport           34-08.50  
  8 Carris, Kevin             10 Olympia               33-09.50  
 
Boys Shot Put Class B
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Van Epps, Tom             11 Eastridge             40-08.50    10  
  2 SanFilipo, Mike           12 Spencerport           39-01.25     8  
  3 Jackson, Donnell          11 Spencerport           39-00.00     6  
  4 James, David              12 Wilson                38-02.00     4  
  5 johnson, terrence         12 marshall              37-10.00     2  
  6 Eaddy, Joe                12 Spencerport           37-06.00     1  
  7 Liberia, Chris            12 Canandaigua           36-08.00  
  8 Micca, Joe                11 McQuaid               36-05.50  
  9 O'Grady, Mike             12 Arcadia               35-11.00  
 10 Baxter, Graig             11 Spencerport           35-10.00  
 11 Barth, David              11 Olympia               35-02.00  
 12 Trimaldi, Joe             11 Eastridge             34-10.00  
 13 Soller, Brian             10 Victor                33-05.00  
 14 Duerr, Casey              10 Webster Thom          31-05.75  
 15 Hollister, Andrew         10 Wilson                25-04.25  
 
Boys 55 Meter Dash Class C
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Basile, Joe               11 Livonia                   6.81   2   10  
  2 Fitts, Nick               12 Aquinas                   6.90   2    8  
  3 Camelio, Drew             12 Aquinas                   6.99   2    6  
  4 Smith, Chris              12 Hornell                   7.03   2    4  
  5 Bryant, Montgomery        10 Sota                      7.16   2    2  
  6 Alton, Ken                12 Batavia                   7.19   2    1  
  7 Olton, Keegan             10 Pal-Mac                   7.22   1 
  8 Every, Mike               10 Livonia                   7.29   2 
  9 Barber, Cedric             9 Aquinas                   7.30   1 
 10 Henkel, Ryan               9 Newark                    7.33   1 
 11 Jarvela, Alex             10 Batavia                   7.42   1 
 12 Buckley, Ryan             10 Pal-Mac                   7.47   1 
 13 Adams, Jason              12 Midlakes                  7.48   1 
 14 Steffey, Nick             10 Livonia                   7.71   1 
 15 Fitts, Anthony             9 Aquinas                   8.09   1 
 
Boys 300 Meter Run Class C
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Buttaccio, Travis         12 Midlakes                 36.94   3   10  
  2 Fitts, Nick               12 Aquinas                  37.55   3    8  
  3 Camelio, Drew             12 Aquinas                  37.60   3    6  
  4 Wheeler, Brandon          12 Penn Yan                 38.09   3    4  
  5 Basile, Joe               11 Livonia                  38.46   3    2  
  6 Smith, Chris              12 Hornell                  38.55   3    1  
  7 Oeschger, Mike            12 Wayne                    39.06   3 
  8 Buckley, Ryan             10 Pal-Mac                  40.04   2 
  9 Connors, James            12 Batavia                  40.09   2 
 10 Kesel, Billy              10 Livonia                  40.38   2 
 11 Elbaz, Jon                12 Sutherland               40.58   2 
 12 Fitts, Anthony             9 Aquinas                  40.70   2 
 13 Schober, Jarrett          10 Newark                   40.81   1 
 14 Every, Mike               10 Livonia                  41.71   2 
 15 Thomas, AJ                10 Franklin                 42.25   1 
 
Boys 600 Meter Run Class C
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Willsey, Brian            11 Hornell                1:26.47   2   10  
  2 Dugo, Chris               12 Hornell                1:27.68   2    8  
  3 Oaks, Jason               12 Pal-Mac                1:28.44   2    6  
  4 Dingman, John             12 Newark                 1:31.52   2    4  
  5 Long, Richard             12 Batavia                1:32.28   2    2  
  6 Beers, Jason              11 Hfl                    1:33.04   1    1  
  7 Luckman, Dion             11 Newark                 1:33.22   1 
  8 Reeves, Jeremy            12 Pal-Mac                1:34.27   1 
  9 Combs, Ben                12 Wayne                  1:36.41   1 
 10 Luke, Nathaniel           11 Pal-Mac                1:36.61   2 
 11 Serianni, Dan              9 Aquinas                1:38.56   1 
 12 Reinhart, Taylor          12 Livonia                1:39.34   1 
 13 Calnon, Tim               12 Aquinas                1:42.02   2 
 14 Moulton, Nate             12 Aquinas                1:42.42   1 
 15 Gammariello, Michael      12 Pal-Mac                1:42.79   2 
 16 Burke, Kevin               9 Aquinas                1:44.71   1 
 17 Terry, Ryan                9 Hornell                1:45.20   1 
 
Boys 1000 Meter Run Class C
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bateman, Noel             11 Aquinas                2:42.69    10  
  2 Phipps, Bill              11 Sutherland             2:43.31     8  
  3 Dingman, John             12 Newark                 2:48.26     6  
  4 Rolle, Desmond            11 Batavia                2:51.69     4  
  5 Hunt, Chris               12 Hornell                2:55.08     2  
  6 Seppeler, Greg            12 Newark                 2:57.37     1  
  7 Calnon, Tim               12 Aquinas                2:57.62  
  8 Cook, Jeremy              10 Aquinas                2:59.14  
  9 Christler, Chad           11 Newark                 2:59.24  
 10 LaTray, Tyler             12 Newark                 3:09.58  
 
Boys 1600 Meter Run Class C
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Quinn, Tim                10 Sutherland             4:43.10    10  
  2 Bateman, Noel             11 Aquinas                4:48.38     8  
  3 Gammariello, Jonathan     10 Pal-Mac                4:58.67     6  
  4 Molino, Eric              12 Wayne                  5:00.23     4  
  5 Cook, Jeremy              10 Aquinas                5:03.12     2  
  6 Oberst, Kevin             12 Aquinas                5:04.42     1  
  7 Mears, Ben                10 Wayne                  5:05.83  
  8 Gleba, Tim                11 Batavia                5:06.84  
  9 McNally, Cody             10 Batavia                5:07.48  
 10 Brown, Kyle               10 Midlakes               5:12.63  
 11 Peskor, Kirk              11 Wayne                  5:15.12  
 12 Serianni, Dan              9 Aquinas                5:17.93  
 
Boys 3200 Meter Run Class A & C Class C
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bateman, Noel             11 Aquinas               10:04.30    10  
  2 Parsons, Nate             12 Midlakes              10:06.00     8  
  3 Brown, Corey              11 Batavia               10:15.08     6  
  4 Molino, Eric              12 Wayne                 10:27.43     4  
  5 Mears, Ben                10 Wayne                 10:29.42     2  
  6 Johnson, Matt             11 Newark                10:40.32     1  
  7 Brown, Kyle               10 Midlakes              10:51.71  
  8 McNally, Cody             10 Batavia               10:57.18  
  9 Kirwan, Alex              10 Sutherland            11:00.67  
 10 Peskor, Kirk              11 Wayne                 11:13.10  
 11 Osmen, Stephan            10 Newark                11:20.63  
 12 Gammariello, Jonathan     10 Pal-Mac               11:24.70  
 13 Gleba, Tim                11 Batavia               11:29.56  
 14 LaTray, Seth               9 Newark                11:37.97  
 15 Godshalk, Kevin           12 Aquinas               11:58.17  
 
Boys 55 Meter Hurdles Class C
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Grinstead, Will           12 Hornell                   8.31    10  
  2 Jordan, Anthony           12 Aquinas                   8.58     8  
  3 Roorda, Mike              12 Aquinas                   9.09     6  
  4 Schober, Josh             10 Newark                    9.16     4  
  5 Connors, James            12 Batavia                   9.35     2  
  6 Enter, Matt               12 Wayne                     9.66     1  
  7 Beers, Jason              11 Hfl                       9.81  
 
Boys 4x200 Meter Relay Class C
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Hornell                                             1:39.11    10  
  2 Aquinas                                             1:42.38     8  
  3 Livonia                                             1:42.49     6  
  4 Batavia                                             1:42.51     4  
  5 Sutherland                                          1:48.06     2  
  6 Pal-Mac                                             1:49.35     1  
  7 Newark                                              1:49.96  
 
Boys 4x400 Meter Relay Class C
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Hornell                                             3:38.01    10  
  2 Aquinas                                             3:38.97     8  
  3 Wayne                                               3:48.87     6  
  4 Pal-Mac                                             3:50.87     4  
  5 Newark                                              3:59.81     2  
  6 Livonia                                             4:10.44     1  
  7 Batavia                                             4:21.36  
 
Boys 4x800 Meter Relay Class A B C Class C
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Batavia                                             8:35.52    10  
  2 Newark                                              9:01.77     8  
  3 Sutherland                                          9:09.38     6  
  4 Pal-Mac                                             9:24.66     4  
  5 Aquinas                                             9:46.52     2  
 
Boys High Jump Class C
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Wert, Brady               11 Wayne                  6-00.00    10  
  2 Wheeler, Brandon          12 Penn Yan               5-10.00     8  
  3 Parsons, Nate             12 Midlakes               5-10.00     6  
  4 Callahan, Billy            9 Newark                 5-10.00     4  
  5 McMahill, David (Mac)     10 Livonia                5-10.00     2  
  6 Jordan, Anthony           12 Aquinas                5-06.00     1  
  7 Oeschger, Mike            12 Wayne                  5-06.00  
  7 Defelice, Chris           12 Batavia                5-06.00  
  9 Cologgi, Jim              11 Wayne                  5-06.00  
 10 Seppeler, Greg            12 Newark                 5-02.00  
 11 Cilano, Kevin             10 Aquinas                5-00.00  
 -- Burke, Kevin               9 Aquinas                     NH  
 -- Skinner, Travis           11 Newark                      NH  
 
Boys Pole Vault Class C
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Daly, Ryan                11 Newark                11-00.00    10  
  2 Olton, Keegan             10 Pal-Mac                9-00.00     8  
  3 Bartz, Eric               11 Batavia                8-00.00     6  
  4 Oberst, Kevin             12 Aquinas                8-00.00     4  
  5 Roorda, Mike              12 Aquinas                7-06.00     2  
  6 Adams, John               10 Aquinas                7-06.00     1  
  7 Cilano, Kevin             10 Aquinas                7-06.00  
 -- Hamilton, Paul             9 Batavia                     NH  
 
Boys Long Jump Class C
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Buttaccio, Travis         12 Midlakes              22-00.25    10  
  2 Bostick, Kenny            12 Aquinas               19-05.75     8  
  3 Vowell, Kurt              10 Pal-Mac               18-05.00     6  
  4 Urquhart, Ian             12 Aquinas               18-04.25     4  
  5 Alton, Ken                12 Batavia               18-01.75     2  
  6 Callahan, Billy            9 Newark                18-01.50     1  
  7 Adams, Jason              12 Midlakes              17-11.75  
  8 Carey, Ira                11 Franklin              17-11.00  
  9 Lopresti, Craig           12 Aquinas               17-07.25  
 10 Gage, Mike                10 Midlakes              17-01.00  
 -- Oldfield, Peter            9 Pal-Mac                   FOUL  
 
Boys Triple Jump Class C
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Buttaccio, Travis         12 Midlakes              41-07.00    10  
  2 Jordan, Anthony           12 Aquinas               41-04.75     8  
  3 Wheeler, Brandon          12 Penn Yan              39-07.25     6  
  4 Bostick, Kenny            12 Aquinas               38-04.50     4  
  5 Lopresti, Craig           12 Aquinas               37-09.25     2  
  6 Callahan, Billy            9 Newark                37-09.00     1  
  7 Vowell, Kurt              10 Pal-Mac               36-10.25  
  8 Combs, Ben                12 Wayne                 35-07.00  
  9 Urquhart, Ian             12 Aquinas               35-06.75  
 10 Gage, Mike                10 Midlakes              34-10.25  
 11 Schober, Jarrett          10 Newark                33-07.25  
 
Boys Shot Put Class C
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Veltz, Alex               12 Batavia               48-09.00    10  
  2 Austin, Sam               10 Hornell               40-02.00     8  
  3 Pratt, Austin             11 Livonia               40-00.00     6  
  4 Kelly, Matt               12 Aquinas               39-09.00     4  
  5 Hoffman, Josh             11 Hornell               38-08.75     2  
  6 Wood, Zach                10 Livonia               38-06.75     1  
  7 Rossiter, Tom             12 Livonia               38-06.00  
  8 Smith, Jacob              11 Pal-Mac               35-09.75  
  9 Biegasiewicz, Kyle        11 Batavia               35-06.00  
 10 Carnright, Josh           12 Midlakes              34-11.50  
 11 Mitrano, Sal              12 Aquinas               34-06.50  
 12 Ball, Jeremy              12 Batavia               33-10.75  
 13 Gardner, John             11 Newark                32-11.50  
 14 Johnson, Erik             11 Sutherland            32-08.00  
 15 Robinson, Victor           9 Aquinas               30-01.00  
 16 Smith, Gregory            10 Franklin              27-00.00  
 

 
Section V Meet- Classes A-B-C - 2/12/2005
Hobart / Wm. Smith Colleges
Male Team Scores - 1 Class A Division
Place School Points
1 Edison EDIS 107
2 Gates Chili GC 85
3 East EAST 56
4 Schroeder SCHR 55
5 Rush-Henrietta R-H 53
6 Fairport FPT 42
7 Penfield PEN 28
8 Brockport BRO 15
9 Hilton HIL 13
10 Athena ATH 9
11 Churchville-Chili C-C 2
 
 
Male Team Scores - 2 Class B Division
Place School Points
1 McQuaid MCQ 118
2 Wilson WIL 78
2 Spencerport SPEN 78
4 Victor VIC 60
5 Webster Thomas WTH 34
6 Brighton BRI 31
7 Eastridge EIR 29
8 Canandaigua CNGA 14
9 Arcadia GRAR 10
10 Olympia OLY 5
11 Pittsford Mendon PMEN 3
12 marshall MARS 2
 
 
Male Team Scores - 3 Class C Division
Place School Points
1 Aquinas AQU 129
2 Hornell HOR 65
3 Batavia BAT 47
4 Midlakes MIDL 44
5 Newark NEW 42
6 Pal-Mac PM 35
7 Livonia LIV 28
8 Wayne WAY 27
9 Sutherland SUTH 26
10 Penn Yan PY 18
11 Sota SOTA 2
12 Hfl HFL 1