ROCHESTER WINTER TRACK LEAGUE RESULTS

DECEMBER 11, 2004 @ HOBART/ WILLIAM SMITH

 GIRLS’

55m Dash                               Deaja Reid                             North Rose Wolcott            7.46

55m Hurdles                          Katie McEvoy                      Batavia                                   9.45

300m Dash                             Tanesha West                      Lyons                                     43.31

600m Run                               Katie Elliot                             Penfield                                  1:42.61

1000m Run                             Ellen Muster                         Marion                                   3:16.09

1500m Race Walk                 Carly O’Keefe                       Penfield                                  8:10.08

3000m Run                             Ellen Muster                         Marion                                   11:12.10

Long Jump                            Amanda Westcott               Brockport                              18’ 1.5”

Triple Jump                           Jennifer Gerrant                    Batavia                                   36’ 9.75”

High Jump                             Caitlin Godin                         Greece Arcadia                     5’ 1”

Shot Put                                 Marquite Davis                    Oakfield Alabama                 34’ 5.75”

Pole Vault                              Katie McEvoy                      Batavia                                   10’ 0”

4 x 200m Relay                      Jamie Kelly                            Wayne                                   1:57.11

                                                Caitlyn Peterson

                                                Alicia Schoemberg

                                                Jenna Darron

4 x 400m Relay                      Hilary Haefner                      Penfield                                  4:22.28

                                                Marla Woodarek

                                                Laura Chernak

                                                Katie Elliot

4x 800m Relay                       Brittany Hartman                  Penfield                                  10:53.50

                                                Laura Gregor

                                                Samantha Howe

                                                Monica Bhattacharjee

 

BOYS’

55m Dash                               Ernest Jackson                     Gates Chili                             6.78

55m Hurdles                          Nick Assini                           Gates Chili                             8.09

300m Dash                             Chris Burke                           Spencerport                          38.25

600m Run                               Matt Martina                        Penfield                                  1:28.97

1000m Run                             Tim Calnon                            Aquinas                                 2:48.15

3200m Run                             Noel Bateman                       Aquinas                                 10:03.72

Long Jump                            Ernest Jackson                     Gates Chili                             21’ 8.5”

Triple Jump                           Nolan Kearns                        Marion                                   41’ 8.75”

High Jump                             Nate Parsons                        Midlakes                                6’ 1”

Shot Put                                 Alex Veltz                              Batavia                                   45’ 5.25”

Pole Vault                              Nick Herman                         Gates Chili                             14’ 9”

4 x 200m Relay                      Kyle Henning                       Greece Athena                      1:41.31

                                                Dan Wilcox                          

                                                Johnathan Frazier

                                                Khalil Jones

4x 400m Relay                       Nick Racelliti                         Spencerport                          3:44.23

                                                Andy Choleura

                                                P.J. Cowie

                                                Chris Burke

4x 800m Relay                       Jon Peffley                            Penfield                                  8:51.25

                                                Jake Metzger

                                                Carl Phelps

                                                Matt Martina