Rochester Winter Track League

December 4, 2004   Results

Hobart/ William Smith

 

Girls’

 

55m Dash                               Breanna Cromartt                 Franklin                                  7.43

55m Hurdles                          Neshay Maxwell                   Edison Tech                          9.1 ( hand time)

300m Dash                             Quante Harris                       Edison Tech                          42.31

600m Run                               Natasha Chance                   East                                        1:46.72

1000m Run                             Katie Elliot                             Penfield                                  3:19.35

1500m Run                             Jessica Schultz                     East Irondequoit                  5:08.43

1500m Race Walk                 Carly O’Keefe                       Penfield                                  8:23.89

High Jump                             Katie Hill                                Webster Schroeder              5’ 1”

Long Jump                            Britney Falcon                      Victor                                     16’ 11”

Triple Jump                           Christina Driessen               Marion                                   32’ 11”

Shot Put                                 Tiffany Aaron                       Wilson                                   31’ 6.25”

Pole Vault                              Shawna Laverde                   Hornell                                   8’ 6”

800m Relay                            Neshay Maxwell                   Edison Tech                          1:51.59

                                                Najia McGee

                                                Traequada Brock

                                                Quante Harris

1600m Relay                          Kittelberger                           Webster Schroeder              4:19.74

                                                Arday

                                                Arnold

                                                Laura Paffendorf

3200m Relay                          Brittany Hartmann               Penfield                  10:06.9 ( hand time)

                                                Hilary Haefner

                                                Monica Bhattacharjee

                                                Katie Elliot

Boys’

 

55m Dash                               Michael Nabors                    Edison Tech                          6.77

55m Hurdles                          Steve Ramsey                       Wilson                                   7.9 ( hand time)

300m Dash                             Joe Greene                             Edison Tech                          36.58

600m Run                               Christopher Hodge              Wilson                                   1:28.39

1000m Run                             Craig Coon                            Penfield                                  2:47.19

1600m Run                             Eric Molino                           Wayne                                   4:49.90

High Jump                             Nick Prasser                          Webster Schroeder              6’ 0”

Long Jump                            Chris Libera                           Canandaigua                         20’ 8”

Triple Jump                           Steve Ramsey                       Wilson                                   44’ 5.5”

Shot Put                                 Brandon McDowell             East                                        43’ 7.5”

Pole Vault                              David DiVirgilio                    McQuaid                               13’ 0”

800m Relay                            Daniel Harris                         Edison Tech                          1:38.41

                                                Terrel Gissendanner

                                                Mike Nabors

                                                Joe Greene

1600m Relay                          Brandon Pyer                        Hornell                                   3:50.93

Chris Hunt

Peter Hornbeck

Brian Willsey

3200m Relay                          Brandon Pyer                        Hornell                   8:40.9 ( hand time)

                                                Chris Hunt

                                                Peter Hornbeck

                                                Brian Willsey