ROCHESTER WINTER TRACK LEAGUE

JANUARY 8, 2005

ROBERTS WESLEYAN COLLEGE

150 METER TRACK

 

BOYS’

CLASS A MEET

 

High Jump                    Nick Minter                  Rush Henrietta              5’ 10”

Triple Jump                  Mike Davis                   Canandaiqua                39’ 5.5”

Shot Put                       Greg Parizck                Hilton                           44’ 0”

Pole Vault                    Jeff Manerro                 Churchville Chili            9’ 0”

Long Jump                   Gary Jones                   Webster Schroeder      20’ 2.5”

50m Hurdles                 Dan Moriarty                Webster Schroeder      7.7

45m Dash                     Pat Wieder                   Fairport                        5.6

1600m Run                  Matt Martina                Penfield                        4:48.9

300m Dash                   Gary Jones                   Webster Schroeder      38.6

1000m Run                  Craig Coon                  Penfield                        2:46.0

600m Run                    Isaac Kramer               East                              1:34.0

800m Relay                  Anthony Heath East                                          1:41.2

                                    Vinson Hendrit

                                    Brent McGill

                                    Brandon Carter

1600m Relay                Dan Wilcox                  Greece Athena             4:08.0

                                    Bill Mack

                                    Alex Federation

                                    Jake Cargill

3200m Relay                Matt Martina                Penfield                        9:05.0

                                    Craig Coon

                                    Carl Phelps

                                    Jon Peffley

 

CLASS C MEET

 

High Jump                    Brady Wert                  Wayne             5’ 10”

Triple Jump                  Anthony Jordan            Aquinas            39’ 4.75”

Shot Put                       Alex Veltz                    Batavia             44’ 8”

Pole Vault                    Andy Foster                 Hornell             7’ 6”

Long Jump                   Travis Buttaccio            Midlakes          20’ 3”

50m Hurdles                 Will Grinstead               Hornell             8.0

45m Dash                     Nick Fitts                     Aquinas            5.7

1600m Run                  Noel Bateman              Aquinas            4:49.4

300m Dash                   Travis Buttaccio            Midlakes          38.6

1000m Run                  Brandon Pyer               Hornell             2:45.8

600m Run                    Brian Willsey                Hornell             1:34.9

3200m Run                  Eric Molino                  Wayne             10:44.3

800m Relay                  Kurt Vowell                 Palmyra Macedon        1:47.9

                                    Peter Oldfield

                                    Keegan Olton

                                    Ryan Buckley

1600m Relay                Chris Smith                   Hornell             3:57.1

                                    Brandon Pyer

                                    Brian Willsey

                                    Josh Hoffman

GIRLS’

 

CLASS A MEET

 

High Jump                    Katie Lill                      Webster Schroeder      5’ 2”

Triple Jump                  Amanda Westcott         Brockport                    31’ 6”

Shot Put                       Emily Handelman          Penfield                        29’ 8”

Pole Vault                    Jen O’Neill                   Fairport                        11’ 0”

Long Jump                   Amanda Westcott         Brockport                    16’ 2”

50m Hurdles                 Jen Anten                     Hilton                           9.0

45m Dash                     LaToya Dunbar            Hilton                           6.3

1500m Run                  Shelby Herman Hilton                                       5:10.5

300m Dash                   Natasha Chance           East                              43.9

1000m Run                  Megan Steenburgh        Fairport                        3:12.9

1500m Race Walk       Carly O’Keefe             Penfield                        8:09.3

600m Run                    Natasha Chance           East                              1:47.9

800m Relay                  Ashlee Lovetta East                                          1:58.3

                                    Natasha Chance

                                    Brittany Gaskin

                                    Labria Salongo

1600m Relay                Lauren Ferrimani          Fairport                        4:26.0

                                    Megan Goetz

                                    Megan Steenburgh

                                    Megan Anderson

3200m Relay                Hilary Haefner  Penfield                        10:38.2

                                    Laura Chernak

                                    Marla Woodarek

                                    Katie Elliot

 

CLASS C MEET

 

High Jump                    Kate Adair                   Mercy                          5’ 0”

Triple Jump                  Jennifer Adams Batavia                                     30’ 4.5”

Shot Put                       Brandice Balschmiter    Newark                        38’ 1.5”

Pole Vault                    Shawna Laverde           Hornell                         9’ 6”

Long Jump                   Shannikay Salmon        Franklin                        13’ 10”

50m Hurdles                 Caitlyn Brennan            Aquinas                        9.2

45m Dash                     Briana Cromartie          Franklin                        6.1

1500m Run                  Kate Cufari                  Pittsford Sutherland      5:21.7

300m Dash                   Briana Cromartie          Franklin                        43.2

1000m Run                  Alie Williams                Pittsford Sutherland      3:16.6

600m Run                    Jessie Ward                  Pittsford Sutherland      1:49.7

3000m Run                  Emily Rodenhouse        Palmyra Macedon        11:45.6

800m Relay                  Dahlia Townsend                      Mercy              1:59.1

                                    Julie Clark

                                    Carolyn Weber

                                    Mary Kate Howard

1600m Relay                                        Pittsford Sutherland                  4:43.5