ROCHESTER WINTER TRACK LEAGUE
JANUARY 29, 2005
NEW YORK CHIROPRACTIC COLLEGE
PM SESSION

BOYS

Shot Put                 Tom Van Epps                  East Irondequoit           41’ 8.5”
Pole Vault              Dave DiVirgilio                McQuaid                       13’ 0”
High Jump              Eric Bell                            Edison Tech                 6’ 0”
50m Hurdles           Terrell Gissendanner         Edison Tech                 7.3
3200m Run             Derek Seber                      McQuaid                      10:25.3
600m Run               Joe Greene                        Edison Tech                  1:24.5
300m Dash              Pat Wieder                        Fairport                          36.8
1600m Run             Joe Friedman                     Brighton                       4:50.5
1000m Run             Joe Greene                         Edison Tech                 2:44.8
45m Dash                Daniel Harris                     Edison Tech                  5.6
800m Relay             Donnell Mosby                  East High                      1:40.5
                                Brent McGill
                                Brandon Carter
                                Taruz Moton
1600m Relay                Peter Schwalm              McQuaid                        3:49.4
                                Matt Kenny
                                Jim Lappin
                                Mike Wodarski
3200m Relay                Jason Esposito               Rush Henrietta                8:51.4
                                Jon Gauthier
                                Charles Ruhland
                                Will Haskell

Girls’

Shot Put               Michelle Halling               Livonia                                   35’ 1.75”
Pole Vault            Christine O’Neal               Fairport                                  9’ 0”
High Jump            Kate Adair                        Mercy                                    5’ 0”
50m Hurdles         Julia Mitchell                    Pittsford Sutherland                8.3
3000m Run           Laura Cass                        Fairport                                  11:13.1
600m Run             Megan Goetz                     Fairport                                  1:44.7
300m Dash            Brianna Cromartie             Franklin                                 42.5
1500m Run            Lauren Ferrimani               Fairport                                  5:10.1
1000m Run            Jessica Schultz                  East Irondequoit                     3:08.8

45m Dash              Brianna Cromartie                Franklin                                  6.1
1500m Racewalk   Chelsea Conway                 East Irondequoit                    8:26.6
800m Relay            Natasha Chance                   East High                             1:54.4
                               Christina James
                               Brittany Gaskin
                               Labira Salongo

1600m Relay             Krystina Sylvester           Rush Henrietta                     4:33.6
                                Nikki D’Andrea
                                Cassie DiMarino
                                Stevie Welch
3200m Relay               Megan Goetz                      Fairport                          10:14.7
                                Lauren Ferrimani
                                Megan Anderson
                                Megan Steenburgh