ROCHESTER WINTER TRACK LEAGUE

JANUARY 8, 2005

ROBERTS WESLEYAN COLLEGE

150 METER TRACK

 BOYS’

CLASS A MEET

High Jump                             Nick Minter                    Rush Henrietta                       5’ 10”

Triple Jump                           Mike Davis                      Canandaiqua                        39’ 5.5”

Shot Put                                 Greg Parizck                    Hilton                                     44’ 0”

Pole Vault                              Jeff Manerro                 Churchville Chili                  9’ 0”

Long Jump                            Gary Jones                      Webster Schroeder                20’ 2.5”

50m Hurdles                          Dan Moriarty                 Webster Schroeder                7.7

45m Dash                               Pat Wieder                   Fairport                                  5.6

1600m Run                             Matt Martina                  Penfield                                  4:48.9

300m Dash                             Gary Jones                      Webster Schroeder                38.6

1000m Run                             Craig Coon                      Penfield                                  2:46.0

600m Run                               Isaac Kramer                   East                                        1:34.0

800m Relay                            Anthony Heath                  East                                        1:41.2

                                                Vinson Hendrit

                                                Brent McGill

                                                Brandon Carter

1600m Relay                          Dan Wilcox                    Greece Athena                   4:08.0

                                                Bill Mack

                                                Alex Federation

                                                Jake Cargill

3200m Relay                          Matt Martina                  Penfield                                  9:05.0

                                                Craig Coon

                                                Carl Phelps

                                                Jon Peffley

 

CLASS C MEET

 

High Jump                             Brady Wert                       Wayne                                   5’ 10”

Triple Jump                           Anthony Jordan             Aquinas                                 39’ 4.75”

Shot Put                                 Alex Veltz                       Batavia                                   44’ 8”

Pole Vault                              Andy Foster                     Hornell                                   7’ 6”

Long Jump                            Travis Buttaccio                 Midlakes                              20’ 3”

50m Hurdles                          Will Grinstead                   Hornell                                   8.0

45m Dash                               Nick Fitts                        Aquinas                                 5.7

1600m Run                             Noel Bateman                 Aquinas                                 4:49.4

300m Dash                             Travis Buttaccio               Midlakes                              38.6

1000m Run                             Brandon Pyer                   Hornell                                   2:45.8

600m Run                               Brian Willsey                  Hornell                                   1:34.9

3200m Run                             Eric Molino                   Wayne                                   10:44.3

800m Relay                            Kurt Vowell                    Palmyra Macedon                1:47.9

                                                Peter Oldfield

                                                Keegan Olton

                                                Ryan Buckley

1600m Relay                          Chris Smith                      Hornell                                   3:57.1

                                                Brandon Pyer

                                                Brian Willsey

                                                Josh Hoffman

GIRLS’

 

CLASS A MEET

 

High Jump                             Katie Lill                                Webster Schroeder                5’ 2”

Triple Jump                           Amanda Westcott                  Brockport                             31’ 6”

Shot Put                                 Emily Handelman                Penfield                                  29’ 8”

Pole Vault                              Jen O’Neill                    Fairport                                  11’ 0”

Long Jump                            Amanda Westcott            Brockport                             16’ 2”

50m Hurdles                          Jen Anten                     Hilton                                     9.0

45m Dash                               LaToya Dunbar                Hilton                                     6.3

1500m Run                             Shelby Herman                 Hilton                                     5:10.5

300m Dash                             Natasha Chance                East                                        43.9

1000m Run                             Megan Steenburgh          Fairport                                  3:12.9

1500m Race Walk                Carly O’Keefe                 Penfield                                  8:09.3

600m Run                               Natasha Chance                   East                                        1:47.9

800m Relay                            Ashlee Lovetta                  East                                        1:58.3

                                                Natasha Chance

                                                Brittany Gaskin

                                                Labria Salongo

1600m Relay                          Lauren Ferrimani                                Fairport             4:26.0

                                                Megan Goetz

                                                Megan Steenburgh

                                                Megan Anderson

3200m Relay                          Hilary Haefner                  Penfield               10:38.2

                                                Laura Chernak

                                                Marla Woodarek

                                                Katie Elliot

 

CLASS C MEET

 

High Jump                             Kate Adair                      Mercy                                    5’ 0”

Triple Jump                           Jennifer Adams                   Batavia                                   30’ 4.5”

Shot Put                                 Brandice Balschmiter        Newark                                   38’ 1.5”

Pole Vault                              Shawna Laverde                  Hornell                                   9’ 6”

Long Jump                            Shannikay Salmon                Franklin                                  13’ 10”

50m Hurdles                          Caitlyn Brennan                 Aquinas                                 9.2

45m Dash                               Briana Cromartie                   Franklin                                  6.1

1500m Run                             Kate Cufari                     Pittsford Sutherland                5:21.7

300m Dash                             Briana Cromartie                Franklin                                  43.2

1000m Run                             Alie Williams                 Pittsford Sutherland                3:16.6

600m Run                               Jessie Ward                   Pittsford Sutherland                1:49.7

3000m Run                             Emily Rodenhouse          Palmyra Macedon                11:45.6

800m Relay                            Dahlia Townsend              Mercy                                    1:59.1

                                                Julie Clark

                                                Carolyn Weber

                                                Mary Kate Howard

1600m Relay                                                                          Pittsford Sutherland                4:43.5