LHU INVITE                 AT  LOCK HAVEN,PA              04/22/05

                           2005 LHU Invite Boys Results

 TEAM SCORING - Archbishop Curly 99.50; Lewisburg 84.50; Central Columbia 76; Indian Valley 56.50; Beall 49.50; McQuaid Jesuit 49; DuBois 48.50; Williamsport 45.50; Jersey Shore 34; Mifflinburg 32; Dover 31; Athens 18.50; Wellsboro 15.50; Johnsonburg Area 14; North Penn 14; Central Mountain 9; Troy 9; South Williamsport 8; Warrior Run 5; Milton 3.

 3200 METER RELAY -- 1. McQuaid Jesuit (A), 8:22.33; 2. Beall (A), 8:27.10; 3. DuBois (A), 8:27.75; 4. Dover (A), 8:36.92; 5. Troy (A), 8:37.19; 6. Central Mountain (A), 8:46.62; 

100 METER DASH -- 1. Raymond Ridgeway, Archbishop Curly, 11.48; 2. Cliff Toledo, Central Columbia, 11.49; 3. Glenn Williams, Archbishop Curly, 11.63; 4. Kyle Wetzel, Mifflinburg, 11.64; 5. Artur Mironenko, Mifflinburg, 11.70; 6. Jordan Baird, Athens, 11.82; 7. 

110M HURDLES -- 1. Rob Daniels, Archbishop Curly, 15.57; 2. Dominic Devaud, Archbishop Curly, 15.70; 3. Mike Krohn, Lewisburg, 15.86; 4. Shawn Tom, Wellsboro, 15.90; 5. Mike Wodarski, McQuaid Jesuit, 15.94; 6. Jesse Kolodziejski, Archbishop Curly, 15.95; 

1600 METER RUN -- 1. Dan DeWitt, Beall, 4:27.42; 2. John-Mark Stoltz, DuBois, 4:31.56; 3. Kevin Schoenfelder, Lewisburg, 4:32.98; 4. Erik Anderson, Archbishop Curly, 4:42.82; 5. Benjamin Loht, Indian Valley, 4:47.79; 6. James Carney, Beall, 4:51.16; 

400 METER DASH -- 1. Chris Gonzalez, Williamsport, 53.59; 2. Adam Eshleman, Beall, 53.64; 3T. Jacob Amato, Archbishop Curly, 54.29; T. Brandon Wagner, DuBois, 54.29; 5. Jon Crayton, Lewisburg, 54.36; 6. Matt Kenny, McQuaid Jesuit, 54.57; 

400 METER RELAY -- 1. Mifflinburg (A), 45.05; 2. Archbishop Curly (A), 45.32; 3. Lewisburg (A), 45.69; 4. Williamsport (A), 46.09; 5. Central Columbia (A), 46.32; 6. Indian Valley (A), 46.86; 7. Wellsboro (A), 46.93; 8. Jersey Shore (A), 47.34; 9. North Penn (A), 48.68; 10. Milton (A), 49.38; 11. Athens (A), 49.94; 12. Beall (A), 52.20; 13. DuBois (A), 56.05.

 300M INTERM. HURDLES -- 1. Dustin Jones, Athens, 41.75; 2. DJ Smith, DuBois, 41.77; 3. Mike Wodarski, McQuaid Jesuit, 41.82; 4. Aaron Hacker, Dover, 42.35; 5. Jesse Kolodziejski, Archbishop Curly, 42.49; 6. Ray Yorks, Central Columbia, 43.15; 

800 METER RUN -- 1. Kevin Schoenfelder, Lewisburg, 2:02.09; 2. Dan DeWitt, Beall, 2:03.32; 3. Matt DeBlander, South Williamsport, 2:04.42; 4. Joshua Koontz, Indian Valley, 2:06.28; 5. Tim Hanna, McQuaid Jesuit, 2:06.43; 6. Tyler Wagner, Dover, 2:06.71; 

200 METER DASH -- 1. Glenn Williams, Archbishop Curly, 22.88; 2. Artur Mironenko, Mifflinburg, 23.42; 3. Cliff Toledo, Central Columbia, 23.54; 4. Brandin Mann, Central Mountain, 23.75; 5. Andrew Green, Indian Valley, 23.87; 6. Joseph Eck, Jersey Shore, 23.95; 

3200 METER RUN -- 1. John-Mark Stoltz, DuBois, 9:58.51; 2. Derek Seber, McQuaid Jesuit, 10:06.85; 3. Erik Anderson, Archbishop Curly, 10:10.69; 4. Scott Bonnette, Beall, 10:25.18; 5. Josh Snelbaker, Dover, 10:31.09; 6. Ryan Curley, DuBois, 10:36.80; 

1600 METER RELAY -- 1. Lewisburg (A), 3:36.20; 2. Archbishop Curly (A), 3:37.95; 3. Indian Valley (A), 3:38.13; 4. Beall (A), 3:38.14; 5. McQuaid Jesuit (A), 3:38.83; 6. Mifflinburg (A), 3:41.61; 

LONG JUMP -- 1. Drew Miller, Lewisburg, 21-0; 2. Cody Hartzler, Indian Valley, 20-4; 3. Jordan Parr, Williamsport, 20-1.50; 4. Derek Hall, North Penn, 20-0.25; 5. Samuel Eck, Jersey Shore, 19-10; 6. Kieran Carlson, Lewisburg, 19-8.75; 

TRIPLE JUMP -- 1. Drew Miller, Lewisburg, 42-8.50; 2. Cody Hartzler, Indian Valley, 41-2; 3. Rashad Williams, Williamsport, 40-10.50; 4. Nick Reynolds, Athens, 40-6; 5. Derek Hall, North Penn, 39-11.75; 6. Jason Kane, Archbishop Curly, 39-8.25; 

HIGH JUMP -- 1. Cody Hartzler, Indian Valley, 6-6; 2. Pat Yorks, Central Columbia, 6-2.01; 3. Weston Bettner, Lewisburg, 6-2; 4T. Patrick O'Connor, Lewisburg, 5-10; T. Rashad Williams, Williamsport, 5-10; 6T. Scott Tedesco, Beall, 5-8.02; T. Derek Cassner, Indian Valley, 5-8.02; 8T. Shawn Tom, Wellsboro, 5-8.01; T. Nick Reynolds, Athens, 5-8.01; 10. Ryan Ferrar, Jersey Shore, 5-8; 11. Jesse Kolodziejski, Archbishop Curly, 5-8; 12. Samuel Eck, Jersey Shore, 5-8; 13. Tom Way, McQuaid Jesuit, 5-8; 

SHOT PUT -- 1. Osayi Osunde, Central Columbia, 49-9.50; 2. Nathan Flores, Archbishop Curly, 45-8; 3. Sean Campbell, Central Columbia, 45-4.50; 4. Chris Minnier, Central Columbia, 45-3.50; 5. Jack Schreiber, Johnsonburg Area, 45-3; 6. Keith Hardesty, Archbishop Curly, 43-9 

DISCUS -- 1. Chad Yurchick, Johnsonburg Area, 153-3.50; 2. Osayi Osunde, Central Columbia, 141-3; 3. Cedrick Kessler, DuBois, 120-7; 4. Riley Bowen, North Penn, 119-10.50; 5. Jake Haines, Dover, 119-10; 6. Kevin Bennage, Milton, 117-830. Suhag Patel, Central Mountain, 70-2; 31. Sam Jordan, Central Mountain, 57-2; 32. Bjorn Tvera, Beall, 56-5.

  JAVELIN -- 1. Osayi Osunde, Central Columbia, 204-2; 2. Samuel Eck, Jersey Shore, 190-10; 3. Jonathon Bresnock, Jersey Shore, 177-4; 4. Nate Hardic, Warrior Run, 175-10; 5. Tarron Todd, Jersey Shore, 170-8; 6. Zachary Barr, Williamsport, 163-6; 

POLE VAULT -- 1. Dave DiVirgilio, McQuaid Jesuit, 13-0.01; 2. Shawn Tom, Wellsboro, 13-0; 3. Kyle Dute, Dover, 11-6; 4. Dan D'Orazio, Central Columbia, 11-0; 5. Brian Waldman, Williamsport, 10-6.05; 6. Kassidy Andrus, Troy, 10-6.04