Royal Comet Invitational - 5/7/2005                      
                           Rush-Henrietta Sperry HS                            
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Aaron, Tiffany            11 Wilson                   12.57   5 
  2 Francis, Fay                 Rush-Henrietta           12.67   5 
  3 Gaskin, Brittany          10 East High                12.73   5 
  4 Bensley, Madeline         10 Albion                   12.94   5 
  5 Harris, Tiffany           12 Wilson                   13.01   5 
  6 Lawrence, Christina          Rush-Henrietta           13.21   5 
  7 Dunbar, LaToya            12 Hilton                   13.23   5 
  8 McGill, Kayla              9 Gates Chili              13.32   3 
  9 LaRussa, Amelia           10 Brighton                 13.43   5 
 10 Grapensteter, Jessica     10 Bergen                   13.46   4 
 11 Joseph, Marikka            8 Hilton                   13.50   4 
 12 Krzyzanowski, Leighana    11 Wayne                    13.57   4 
 13 DiBella, Catherine        11 Albion                   13.60   4 
 14 Nixon, Cashet              9 Nazareth                 13.62   2 
 15 Miga, Kristin              9 Immaculata               13.73   3 
 15 Lalka, Samantha           11 Brighton                 13.73   4 
 17 Anderson, Ashley           9 Nazareth                 13.77   3 
 18 Debartoli, Maura          12 Arcadia                  13.84   4 
 19 Barry, Jordan              9 Immaculata               13.86   3 
 20 Walker, Jessica            9 Aquinas                  13.87   3 
 21 List, Marissa             10 Bergen                   14.08   2 
 22 Sauerhafer, Ariana        12 Arcadia                  14.16   2 
 23 Ashford, Tachara           9 East High                14.26   3 
 24 Kimber, Cheryl            10 Webster Thom             14.29   3 
 25 Slocum, Erin               9 Bishop Kearney           14.37   2 
 26 Gulino, Davana             9 Aquinas                  14.42   2 
 27 Kempisty, Katie            9 Pembroke                 14.49   1 
 
Girls 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Gaskin, Brittany          10 East High                26.34   5 
  2 Aaron, Tiffany            11 Wilson                   26.63   4 
  3 Harris, Tiffany           12 Wilson                   27.16   5 
  4 Bensley, Madeline         10 Albion                   27.18   5 
  5 Dunbar, LaToya            12 Hilton                   27.37   5 
  6 Ehindero, Ayo              9 Brighton                 27.72   5 
  7 St. James, Nicole          9 Nazareth                 28.07   3 
  8 Peterson, Caitlyn         11 Wayne                    28.15   5 
  9 LaRussa, Amelia           10 Brighton                 28.16   5 
 10 Kempisty, Andrea          11 Pembroke                 28.20   3 
 11 Richardson, Dominique        Rush-Henrietta           28.34   4 
 12 Oyer, Casey               10 Hilton                   28.39   4 
 13 Bauer, Jenna              10 Spencerport              28.48   2 
 14 Lawrence, Christina          Rush-Henrietta           28.67   3 
 15 Darron, Jenna             10 Wayne                    28.78   5 
 16 Colebeck, Margaret        10 Gates Chili              29.00   4 
 17 Grapensteter, Jessica     10 Bergen                   29.05   3 
 17 Anderson, Ashley           9 Nazareth                 29.05   1 
 19 Mobley, Natia             11 Gates Chili              29.06   3 
 20 Kimber, Cheryl            10 Webster Thom             29.46   3 
 21 Allocco, Laura            12 Eastridge                29.48   4 
 22 Debartoli, Maura          12 Arcadia                  29.84   4 
 23 Callan, Kathryn            8 Bishop Kearney           29.94   2 
 24 Leisten, Danielle         10 Athena                   30.06   3 
 25 Mohammad, Mercedes         9 Aquinas                  30.62   2 
 26 Braya, Katherine           9 Aquinas                  31.32   2 
 27 Garlock, Lucy              9 Immaculata               34.03   2 
 
Girls 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Chance, Natasha           12 East High                59.73   5 
  2 Sawnor, Melinda            8 Athena                 1:01.35   5 
  3 Chodagiri, Prashanthi     11 Brighton               1:01.67   5 
  4 Curry, Shauna             12 Wilson                 1:02.05   5 
  5 Salongo, Labira           10 East High              1:04.10   4 
  6 Darron, Jenna             10 Wayne                  1:04.17   5 
  7 Barfield, LaVonne         12 Wilson                 1:04.61   3 
  8 Bensley, Madeline         10 Albion                 1:05.02   4 
  9 Paris, Jill               12 Brighton               1:05.26   5 
 10 Varble, Jamie                Rush-Henrietta         1:05.74   3 
 11 Kelly, Jamie              10 Wayne                  1:06.18   4 
 12 Oyer, Casey               10 Hilton                 1:06.20   5 
 13 Allocco, Laura            12 Eastridge              1:06.42   5 
 14 Brennan, Caitlyn          10 Aquinas                1:06.89   4 
 15 Lyman, Kit                10 Albion                 1:07.08   4 
 16 Gulino, Damara            10 Aquinas                1:07.17   3 
 17 Kempisty, Andrea          11 Pembroke               1:07.20   4 
 18 Callan, Kathryn            8 Bishop Kearney         1:08.50   3 
 19 MacNeil, Kaitlin          12 Immaculata             1:08.95   3 
 20 Sauerhafer, Ariana        12 Arcadia                1:09.58   3 
 21 Thomas, Kelsey            10 Webster Thom           1:09.95   2 
 22 Dutcher, Andrea            9 Gates Chili            1:10.77   2 
 23 Marsillo, Alyssa           9 Immaculata             1:12.13   2 
 24 List, Kate                12 Bergen                 1:14.21   2 
 
Girls 1 Mile Run "TANSKI"
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Griggs, Amanda            11 Hilton                 5:17.69  
  2 Wassink, Mellissa          9 Gates Chili            5:22.70  
  3 Schultz, Jessica          12 Eastridge              5:25.18  
  4 Campbell, Karen           12 Brighton               5:25.20  
  5 Varble, Nicole               Rush-Henrietta         5:37.93  
  6 Iafrati, Laura            12 Hilton                 5:43.47  
  7 Pragel, Diana             12 Arcadia                5:55.58  
 
Girls 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Griggs, Amanda            11 Hilton                 2:25.45  
  2 Schultz, Caroline         10 Hilton                 2:28.98  
  3 Varble, Laura                Rush-Henrietta         2:31.73  
  4 Schultz, Jessica          12 Eastridge              2:32.65  
  5 Bauer, Jenna              10 Spencerport            2:33.61  
  6 Lussier, Courtney         11 Aquinas                2:33.98  
  7 Baker, Sara               10 Lewiston-Porter        2:35.41  
  8 Mui, Sarah                10 Brighton               2:41.56  
  9 Sylvester, Krystina          Rush-Henrietta         2:41.80  
 10 Putman, Lindsay            9 Wayne                  2:43.90  
 11 Lagonegro, Stephanie      10 Aquinas                2:44.34  
 12 Gaspar, Miranda           11 Wayne                  2:44.67  
 13 Freeman, RaShel            8 Nazareth               2:44.97  
 14 Bokman, Chelsea           10 Albion                 2:45.75  
 15 Clark, Kelley             10 Nazareth               2:45.95  
 16 Hollenbeck, Kelly          9 Bergen                 2:45.98  
 17 Testa, Andrea             10 Gates Chili            2:46.30  
 18 Merry, Jamie               9 Webster Thom           2:46.53  
 19 Wassink, Allison          10 Gates Chili            2:47.58  
 20 Kapor, Janice             12 Wilson                 2:48.86  
 21 Maynard, Melissa          10 Immaculata             2:51.49  
 22 Gabbey, Kim               10 Pembroke               3:00.72  
 23 Scheuerlein, Chelsey         Bergen                 3:02.93  
 24 Stachowski, Breanna        9 Immaculata             3:03.90  
 25 Oneill, Shannon            9 Pembroke               3:10.58  
 
Girls 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Smith, Alyssa              9 Brighton               5:19.35  
  2 Baker, Sara               10 Lewiston-Porter        5:19.37  
  3 Denninger, Kristen        10 Nazareth               5:28.17  
  4 Coulon, Kelly             12 Webster Thom           5:28.37  
  5 Fergusson, Carla          11 East High              5:28.84  
  6 Mowry, Charissa           11 Wayne                  5:35.14  
  7 Oberst, Theresa            9 Aquinas                5:37.28  
  8 Wilcox, Amanda            10 Arcadia                5:37.69  
  9 Hollenbeck, Kelly          9 Bergen                 5:40.23  
 10 Johnston, Megan           10 Wayne                  5:40.83  
 11 Casilio, Karen            10 Aquinas                5:41.20  
 12 Widzinski, Amanda          9 Gates Chili            5:42.41  
 13 Rich, Anna                10 Albion                 5:48.39  
 14 McKee, Meghan                Rush-Henrietta         5:49.91  
 15 Redding, Brooke              Rush-Henrietta         5:51.11  
 16 Gabbey, Kim               10 Pembroke               6:03.98  
 17 DeGennaro, Gia            10 Wilson                 6:12.23  
 18 Kiernan, Delaney           9 Immaculata             6:12.58  
 19 Mc Knight, Vonshay        10 East High              6:16.61  
 20 Artymowycz, Lisa           9 Immaculata             6:18.83  
 
Girls 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Herman, Shelby             9 Hilton                10:46.46  
  2 Jones, Ashley              9 Hilton                10:54.83  
  3 Bowhers, Kristen          12 Athena                11:21.25  
  4 Smith, Catherine          10 Brighton              11:59.21  
  5 Moffett, Michaeil         11 Albion                12:05.12  
  6 White, Christine             Rush-Henrietta        12:08.09  
  7 Engle, Kaylee              8 Bergen                12:10.54  
  8 Rich, Anna                10 Albion                12:32.69  
  9 Kurz, Elena               12 Brighton              12:36.03  
 10 Fahy, Lynn                 8 Wayne                 12:36.79  
 11 Johnston, Kelly           11 Wayne                 12:48.27  
 12 Pieper, Lindsey           10 Webster Thom          12:58.87  
 13 Vetter, Kim                9 Immaculata            13:07.69  
 14 Swartz, Stacie            12 Arcadia               13:11.91  
 15 DeGennaro, Gia            10 Wilson                13:25.09  
 
Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Chance, Natasha           12 East High                15.74   3 
  2 Godin, Caitlin            12 Arcadia                  16.41   3 
  3 Dodd, Kelsey              10 Webster Thom             16.61   3 
  4 Dixon, NaTasha            12 Wilson                   16.76   3 
  5 Joseph, Marikka            8 Hilton                   16.92   3 
  6 Ehindero, Ayo              9 Brighton                 17.48   3 
  7 Oehlbeck, Karlee           9 Gates Chili              17.51   2 
  8 Coville, Ashley           11 Albion                   17.73   3 
  9 Darron, Rachel            11 Wayne                    17.90   2 
 10 Fedison, Kristi           11 Wayne                    18.00   2 
 11 Wray, Paige                9 Hilton                   18.18   2 
 12 Leary, Emily              10 Brighton                 18.26   3 
 13 Antonini, Nicole           9 Gates Chili              18.45   2 
 14 Brown, Julie              12 Webster Thom             18.72   2 
 15 Langer, Megan              9 Bergen                   18.87   1 
 16 Howard, Danielle             Rush-Henrietta           19.94   1 
 17 Seward, Stephanie         10 Pembroke                 20.54   1 
 18 Cole, Jillian                Rush-Henrietta           21.53   1 
 19 Seweryniak, Kelly         10 Pembroke                 21.66   1 
 20 Maloney, Laura            10 Eastridge                22.69   1 
 
Girls 400 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Chance, Natasha           12 East High              1:07.14   3 
  2 Welch, Stevie                Rush-Henrietta         1:10.46   3 
  3 Wray, Paige                9 Hilton                 1:10.60   3 
  4 Leary, Emily              10 Brighton               1:11.22   3 
  5 Sawyer, Allison           10 Hilton                 1:11.24   3 
  6 Butler, Takiyah           12 Wilson                 1:11.84   3 
  7 Godin, Caitlin            12 Arcadia                1:13.02   3 
  8 Coville, Ashley           11 Albion                 1:16.70   1 
  9 Conway, Lindsay           11 Eastridge              1:16.91   2 
 10 Dodd, Brittany            10 Webster Thom           1:17.17   2 
 11 Paynter, Destinee         10 Wilson                 1:19.25   1 
 12 Welch, Kasey               9 Bergen                 1:19.59   2 
 13 Darron, Rachel            11 Wayne                  1:19.84   2 
 14 Devito, Jenna             10 Wayne                  1:20.55   2 
 15 D'Andrea, Nikki              Rush-Henrietta         1:21.11   2 
 16 Starowitz, Emily           9 Bergen                 1:22.96   1 
 17 Bezon, Christina          12 Gates Chili            1:23.03   1 
 18 Seweryniak, Kelly         10 Pembroke               1:25.12   1 
 19 Seward, Stephanie         10 Pembroke               1:28.96   1 
 20 Thomas, Kelsey            10 Webster Thom           1:29.09   2 
 
Girls 2000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Sawyer, Allison           10 Hilton                 7:26.00  
  2 Campbell, Karen           12 Brighton               7:30.00  
  3 Baker, Sara               10 Lewiston-Porter        8:03.00  
  4 Moffett, Michaeli         11 Albion                 8:26.60  
  5 Griffiths, Veronica       12 Hilton                 8:33.30  
  6 Greco, Yvonne             12 Spencerport            8:35.60  
  7 Coulon, Kelly             12 Webster Thom           8:37.50  
  8 Merzbach, Judy            10 Brighton               8:49.70  
  9 Casilio, Karen            10 Aquinas                8:52.40  
 10 Swartz, Stacie            12 Arcadia                9:14.10  
 11 Melville, Miranda            Rush-Henrietta         9:19.10  
 12 Starowitz, Emily           9 Bergen                 9:23.60  
 13 St. James, Ashley          9 Gates Chili            9:27.70  
 14 Clark, Kelley             10 Nazareth               9:29.00  
 
Girls 4x100 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Wilson                                                49.17   2 
  2 Rush-Henrietta                                        51.37   2 
  3 Brighton                                              51.53   2 
  4 Albion                                                52.00   2 
  5 East High                                             52.94   2 
  6 Wayne                                                 53.39   2 
  7 Webster Thomas                                        54.45   1 
  8 Nazareth                                              54.51   1 
  9 Gates Chili                                           54.82   1 
 10 Byron-Bergen                                          55.21   1 
 11 Aquinas                                               55.58   1 
 12 Immaculata                                            55.81   1 
 
Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Hilton                                              4:17.38   2 
  2 Wilson                                              4:20.06   2 
  3 Rush-Henrietta                                      4:22.23   2 
  4 Wayne                                               4:25.12   2 
  5 East High                                           4:26.29   2 
  6 Aquinas                                             4:31.38   2 
  7 Immaculata                                          4:36.49   1 
  8 Gates Chili                                         4:44.01   1 
  9 Webster Thomas                                      4:59.43   1 
 
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Hilton                                              9:57.82  
  2 Rush-Henrietta                                     10:04.90  
  3 Brighton                                           10:27.60  
  4 Eastridge                                          10:46.23  
  5 Wayne                                              11:01.89  
  6 Wilson                                             11:20.12  
  7 Aquinas                                            11:35.19  
  8 Nazareth                                           11:53.44  
  9 Immaculata                                         12:02.66  
 -- Byron-Bergen                                             NT  
 
Girls High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Godin, Caitlin            12 Arcadia                5-01.00  
  2 Pieper, Jen               10 Hilton                 5-00.00  
  3 Smith, Alyssa              9 Brighton               4-10.00  
  4 Lalka, Samantha           11 Brighton              J4-10.00  
  5 Maloney, Laura            10 Eastridge             J4-10.00  
  6 Chappius, Jamie           10 Albion                 4-08.00  
  7 Cammeyer, Kristen         10 Webster Thom          J4-08.00  
  8 Bokman, Chelsea           10 Albion                 4-06.00  
  8 Curry, Marquita           11 Gates Chili            4-06.00  
  8 Fedison, Kristi           11 Wayne                  4-06.00  
  8 Welch, Kasey               9 Bergen                 4-06.00  
  8 Bauer, Jenna              10 Spencerport            4-06.00  
 13 Brennan, Caitlyn          10 Aquinas                4-04.00  
 14 Fincher, Julie            11 Pembroke               4-02.00  
 14 Antonini, Nicole           9 Gates Chili            4-02.00  
 -- Williams, Ashley          11 Wilson                      NH  
 -- Link, Alex                10 Wayne                       NH  
 -- Oneill, Shannon            9 Pembroke                    NH  
 
Girls Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Vetter, Jessica           12 Webster Thom           8-06.00  
  2 Pieper, Jen               10 Hilton                J8-06.00  
  2 Testa, Leah               10 Gates Chili           J8-06.00  
  4 Parker, Julie             10 Hilton                 8-00.00  
  5 Grove, Allison            11 Gates Chili           J8-00.00  
  6 Lang, Krystal             10 Wayne                  7-06.00  
  7 Mullen, Taryn             11 Bergen                J7-06.00  
  8 Lyman, Kit                10 Albion                J7-06.00  
  9 Casella, Hannah            9 Wayne                  7-00.00  
 10 Ferrera, Nicole           10 Webster Thom           6-00.00  
 10 Kelly, Meghan                Rush-Henrietta         6-00.00  
 -- Merzbach, Judy            10 Brighton                    NH  
 
Girls Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Francis, Fay                 Rush-Henrietta        15-05.00  
  2 Jones, Tenisha            11 Wilson                14-11.00  
  3 Dixon, NaTasha            12 Wilson                14-06.50  
  4 Minardo, Diana            12 Webster Thom          14-05.50  
  5 Janiga, Melanie           11 Immaculata            14-03.25  
  6 Mooney, Beth              12 Gates Chili           14-02.50  
  7 Dunbar, LaToya            12 Hilton                14-00.50  
  8 Mobley, Natia             11 Gates Chili           14-00.00  
  9 Maloney, Laura            10 Eastridge             13-11.00  
 10 Walker, Jessica            9 Aquinas               13-09.75  
 11 Claflin, Allie             9 Wayne                 13-09.50  
 12 DiBella, Catherine        11 Albion                13-08.75  
 13 Godin, Brittany            9 Arcadia               13-02.25  
 14 Fedison, Kristi           11 Wayne                 13-01.75  
 15 Pieper, Jen               10 Hilton                13-01.00  
 16 Smith, Jessica             9 Bergen                12-11.25  
 17 Slocum, Erin               9 Bishop Kearney        12-10.75  
 18 Kempisty, Katie            9 Pembroke              12-10.50  
 19 Hope, Anna                12 Brighton              12-10.25  
 19 Wilcox, Amanda            10 Arcadia               12-10.25  
 21 Fromm, Melissa            11 Albion                12-04.25  
 22 Maynard, Melissa          10 Immaculata            12-02.00  
 23 Poon, Samantha            11 Brighton              12-01.50  
 24 D'Errico, Brianna            Bergen                11-09.50  
 25 Foos, Victoria            11 Spencerport           10-02.50  
 
Girls Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Barfield, LaVonne         12 Wilson                35-09.50  
  2 Ehindero, Ayo              9 Brighton              34-04.50  
  3 Francis, Fay                 Rush-Henrietta        33-08.00  
  4 Poon, Samantha            11 Brighton              31-09.00  
  5 Minardo, Diana            12 Webster Thom          31-06.50  
  6 Janiga, Melanie           11 Immaculata            31-06.00  
  7 Pieper, Jen               10 Hilton                31-05.00  
  8 Godin, Brittany            9 Arcadia               30-10.00  
  9 Fromm, Melissa            11 Albion                30-07.00  
 10 Bezon, Christina          12 Gates Chili           30-06.00  
 10 Smith, Jessica             9 Bergen                30-06.00  
 12 Chappius, Jamie           10 Albion                30-05.00  
 13 Claflin, Allie             9 Wayne                 30-04.50  
 14 Mooney, Beth              12 Gates Chili           29-11.50  
 15 Wilcox, Amanda            10 Arcadia               29-08.00  
 16 Fincher, Julie            11 Pembroke              28-11.50  
 17 Wojda, Stephanie           9 Immaculata            27-00.00  
 18 Lenti, Anna               11 Aquinas               26-08.50  
 -- Dixon, NaTasha            12 Wilson                    FOUL  
 
Girls Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Mirt, Liz                 12 Aquinas               38-00.50  
  2 Aaron, Tiffany            11 Wilson                30-05.50  
  3 Johnson, Jasmine          12 Brighton              29-09.00  
  4 Rykojc, Michelle          10 Webster Thom          29-04.00  
  5 Griffiths, Nicole         11 Hilton                28-05.50  
  6 Leisten, Danielle         10 Athena                28-05.00  
  7 Rivers, Sharronoda        12 Immaculata            28-00.50  
  8 Ritzel, Amanda            12 Spencerport           27-07.50  
  9 Redhead, Jonelle          12 Hilton                27-06.00  
 10 Rosario, Liz              11 Albion                27-05.50  
 11 Beck, Candice             10 Brighton              26-11.50  
 12 Kastner, Robin            10 Eastridge             26-10.50  
 13 Godfrey, Britney          10 Immaculata            26-02.00  
 14 Johnson, Ebonique            Rush-Henrietta        25-09.25  
 15 Jennejohn, Amanda         10 Wayne                 25-03.25  
 16 Gabbey, Jen               11 Pembroke              24-10.50  
 17 Werner, Jennifer          12 Gates Chili           24-07.00  
 18 Kobel, Jill               11 Immaculata            24-05.00  
 19 Werner, Ashley            12 Gates Chili           24-02.00  
 20 Braya, Katherine           9 Aquinas               23-10.75  
 21 McDonald, LaQuanna        10 Wilson                23-06.50  
 22 Bennett, Eileen           11 Webster Thom          23-00.50  
 23 Boring, Megan             10 Pembroke              21-10.50  
 24 Craig, Jesse              11 Bergen                18-03.00  
 
Girls Discus Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Redhead, Jonelle          12 Hilton                   96-09  
  2 Mirt, Liz                 12 Aquinas                  90-05  
  3 Griffiths, Nicole         11 Hilton                   89-03  
  4 Clark, Lindsey            11 Nazareth                 87-02  
  5 Werner, Ashley            12 Gates Chili              84-08  
  6 Rykojc, Michelle          10 Webster Thom             83-06  
  7 Werner, Jennifer          12 Gates Chili              81-11  
  8 Henrichs, Heidi           12 Brighton                 81-01  
  9 Gabbey, Jen               11 Pembroke                 80-01  
 10 Rivers, Sharronoda        12 Immaculata               79-11  
 11 Rosario, Liz              11 Albion                   77-06  
 12 Spirro, Savoya            10 Arcadia                  74-00  
 13 McDonald, LaQuanna        10 Wilson                   73-04  
 14 Squilla, Kelly            11 Webster Thom             70-10  
 15 Ritzel, Amanda            12 Spencerport              70-01  
 16 Cuyler, Shacara            9 Aquinas                  69-11  
 17 Zaccari, Cherish          10 Nazareth                 69-03  
 18 Kastner, Robin            10 Eastridge                69-01  
 19 Kobel, Jill               11 Immaculata               60-10  
 20 Sturgis, Alisha           12 Wilson                   60-09  
 21 Jennejohn, Amanda         10 Wayne                    60-01  
 22 McCormick, Julia          11 Bergen                   58-02  
 23 Cole, Jillian                Rush-Henrietta           57-01  
 24 Godfrey, Britney          10 Immaculata               50-03  
 25 Boring, Megan             10 Pembroke                 49-07  
 26 Craig, Jesse              11 Bergen                   46-11  
 
Girls Outdoor Pentathlon
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ward, Christina            9 Hilton                    1977  
  2 Schaumberg, Alicia         9 Wayne                     1908  
  3 Menzie, Jeanette          10 Bergen                    1441  
  4 Hadick, Sharade           11 Albion                    1397  
  5 Dawson, Briana            11 Webster Thom              1277  
  6 Conway, Chelsea           10 Eastridge                 1244  
 
Boys 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Flemming, Alvin           12 Eastridge                11.07   5 
  2 Manns, Jordon             10 Athena                   11.16   5 
  3 Rackley, Rayshod          12 Albion                   11.17   5 
  4 Dukes, Sydale             11 East High                11.20   5 
  5 Hendrix, Vinson           11 East High                11.52   4 
  6 Prescod, Yannick           9 McQuaid                  11.57   4 
  7 Edwards, Kyle             11 Albion                   11.67   5 
  8 Wilbur, Brandon           11 Rush-Henrietta           11.72   5 
  9 Ripley, Rich              11 Hilton                   11.76   3 
  9 DiFulvio, Alex            11 Webster Thom             11.76   4 
 11 Camelio, Drew             12 Aquinas                  11.78   4 
 12 Harrison, Kyle            12 Athena                   11.83   5 
 13 Holt, Louis               10 Bishop Kearney           11.84   3 
 14 Machamer, AJ              10 Hilton                   11.88   4 
 15 Kemp, Justin               9 Eastridge                11.89   3 
 16 Mahosky, Eddie            11 Wayne                    11.93   2 
 17 Royse, Steve              11 Bergen                   11.99   3 
 17 Pryslak, Mike              9 McQuaid                  11.99   2 
 19 Ranalletti, Nick          12 Spencerport              12.00   4 
 20 Marsillo, Jon             12 Frontier                 12.02   3 
 21 Morabito, Andrew          12 E. Rochester             12.03   3 
 22 Upshaw, Kerry                Rush-Henrietta           12.04   2 
 23 Kleckler, Eric            10 Pembroke                 12.05   3 
 24 Ball, Andrew              10 Webster Thom             12.19   4 
 25 Cokely, Bobby             11 Bergen                   12.21   2 
 26 DeCosta, Blake            10 Wayne                    12.51   2 
 27 Korczak, Mike             11 Pembroke                 12.58   1 
 
Boys 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Porter, Eziekel           11 East High                22.29   5 
  2 Flemming, Alvin           12 Eastridge                22.73   5 
  3 Manns, Jordon             10 Athena                   23.25   5 
  4 Rackley, Rayshod          12 Albion                   23.61   4 
  5 DiFulvio, Alex            11 Webster Thom             23.72   4 
  5 McGill, Brent             11 East High                23.72   2 
  7 Messmer, Joe              12 E. Rochester             23.76   4 
  8 Prescod, Yannick           9 McQuaid                  23.90   4 
  9 Small, Charles            10 Albion                   24.29   4 
 10 Martinelli, Chris         10 Bergen                   24.30   3 
 11 Ripley, Rich              11 Hilton                   24.33   3 
 12 Marsillo, Jon             12 Frontier                 24.38   3 
 13 Picardo, John             10 Hilton                   24.40   2 
 14 James, Robert             11 Eastridge                24.42   4 
 15 Royse, Steve              11 Bergen                   24.48   3 
 16 Byrd, Kenny               11 Bishop Kearney           24.50   2 
 17 Schaefer, Chris            9 Rush-Henrietta           24.56   5 
 17 Cotto, Luis               10 Athena                   24.56   4 
 19 Salminen, Matt            10 Arcadia                  24.76   2 
 20 Smith, Alex               12 Brighton                 24.79   2 
 21 Collier, Vernon           11 Wayne                    24.82   3 
 22 Mongiovi, Paul            12 Webster Thom             25.02   4 
 22 Knapp, Arthur              9 McQuaid                  25.02   3 
 24 Cutter, D.J.              12 Aquinas                  25.18   5 
 25 Kleckler, Eric            10 Pembroke                 25.40   2 
 26 Simmons, Jeff              9 Rush-Henrietta           25.55   3 
 27 DeCosta, Blake            10 Wayne                    25.74   3 
 28 Korczak, Mike             11 Pembroke                 25.98   1 
 29 Bradshaw, Nick            10 Bishop Kearney           26.18   1 
 
Boys 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Picardo, John             10 Hilton                   52.82   5 
  2 Wyckoff, Toby             12 Webster Thom             53.00   5 
  3 Ranalletti, Nick          12 Spencerport              54.23   5 
  4 Martinelli, Chris         10 Bergen                   54.87   5 
  5 Burke, Chris              12 Spencerport              55.02   5 
  6 Calnon, Tim               12 Aquinas                  55.10   4 
  7 Bordeaux, Jeff             9 Brighton                 55.43   3 
  8 Camelio, Drew             12 Aquinas                  55.45   5 
  9 Sandlin, Calvin           12 Rush-Henrietta           56.06   2 
 10 Diggins, John             12 Frontier                 56.13   4 
 11 Casey, Joe                 9 Webster Thom             56.31   2 
 12 Salminen, Matt            10 Arcadia                  56.36   3 
 13 Lindsay, Brandon          11 Wayne                    56.41   2 
 14 Cooper, Richard           12 East High                56.62   5 
 15 Groth, Josh               11 Albion                   56.85   3 
 16 Sawyer, Brad              11 Hilton                   57.17   2 
 17 Palumbo, Jeff             10 Arcadia                  57.34   1 
 18 Butler, Dan               12 Brighton                 57.69   3 
 19 Thorman, Adam             11 Bergen                   57.81   3 
 20 Wolock, Mark                 Eastridge                58.03   4 
 21 Callan, Mark              10 Bishop Kearney           58.27   3 
 22 Needham, Charlie          12 E. Rochester             58.47   2 
 23 Kubik, Neil               10 Pembroke                 59.14   2 
 24 Lamanna, Nick             12 Rush-Henrietta           59.27   1 
 25 Uche, Ify                 12 East High                59.57   2 
 26 Olbert, Jamie                Pembroke               1:05.65   1 
 
Boys 1 Mile Run "TANSKI"
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Bateman, Noel             11 Aquinas                4:31.25  
  2 Deren, Mike               12 Frontier               4:31.72  
  3 Robinson, Corey           10 Athena                 4:33.55  
  4 Hall, Ben                 10 Victor                 4:33.68  
  5 Smith, Leo                12 E. Rochester           4:34.02  
  6 Seber, Derek              10 McQuaid                4:36.74  
  7 Mortimer, Mike               Orchard Park           4:45.05  
  8 Molino, Eric              12 Wayne                  4:46.09  
  9 Morrell, Mark             12 Victor                 4:47.73  
 10 Dolan, Brett              12 Rush-Henrietta         4:48.41  
 11 Friedman, Joe             12 Brighton               5:04.04  
 
Boys 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Bukowski, Andy            12 Pembroke               2:04.99  
  2 Flaherty, Ryan            12 Frontier               2:05.11  
  3 Burrows, Dan              11 Hilton                 2:05.60  
  4 Mortimer, Mike               Orchard Park           2:05.90  
  5 Schwalm, Pete             11 McQuaid                2:07.45  
  6 Olegar, Kevin             11 Lewiston-Porter        2:08.00  
  7 Wilcox, Dan               11 Athena                 2:08.37  
  8 Lowe, Nick                11 Spencerport            2:08.84  
  9 Kramer, Isaac             10 East High              2:08.88  
 10 Lopez, Josh               12 Eastridge              2:09.26  
 11 Schirmer, Peter           10 Brighton               2:10.14  
 12 Prok, Mathew              10 Rush-Henrietta         2:10.19  
 13 Cologgi, Jim              11 Wayne                  2:10.21  
 14 Cauldwell, Emmett          9 East High              2:12.74  
 15 Cole, Jordan              12 Wayne                  2:13.18  
 16 Palumbo, Jeff             10 Arcadia                2:14.24  
 17 Guarino, Nick             10 Bergen                 2:16.54  
 18 Freeman, Chris            11 Rush-Henrietta         2:17.04  
 19 Miller, Jon               12 Albion                 2:19.23  
 20 Pipech, Doug              12 Eastridge              2:20.12  
 21 Chaddock, Josh            11 Spencerport            2:20.66  
 22 Bannister, Robert         11 Albion                 2:21.56  
 23 Gramlich, Andrew          12 Webster Thom           2:23.05  
 24 Rotthoff, Mark            11 Pembroke               2:24.19  
 25 Simpson, Mike             10 Arcadia                2:27.13  
 26 Kent, Mike                11 Webster Thom           2:30.07  
 27 Miceli, Enzo              10 Aquinas                2:32.42  
 28 Burke, Kevin              10 Aquinas                2:43.70  
 
Boys 1600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Hanna, Tim                11 McQuaid                4:46.32  
  2 Jones, Drew               12 Pembroke               4:47.73  
  3 Coulon, Kyle              10 Webster Thom           4:48.73  
  4 Ruhland, Charles          12 Rush-Henrietta         4:50.37  
  5 Pecoraro, Steve           11 E. Rochester           4:51.15  
  6 Eposito, Jason            12 Rush-Henrietta         4:51.34  
  7 Geary, Mike               10 Brighton               4:53.79  
  8 Guarino, Nick             10 Bergen                 4:54.29  
  9 Cole, Jordan              12 Wayne                  5:00.00  
 10 Miller, Jon               12 Albion                 5:01.80  
 11 Cook, Jeremy              10 Aquinas                5:02.00  
 12 Federation, Alex          10 Athena                 5:04.96  
 13 Mateer, Chris              9 Webster Thom           5:08.60  
 14 Simpson, Mike             10 Arcadia                5:21.79  
 15 Bartholomew, Devon        10 Pembroke               5:23.92  
 16 Buckner, Tim              10 E. Rochester           5:24.97  
 17 Lubba, Ryan                9 Albion                 5:39.43  
 
Boys 3200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Deren, Mike               12 Frontier               9:41.70  
  2 Zubler, Josh              10 Frontier              10:00.35  
  3 Gauthier, Jon             12 Rush-Henrietta        10:11.42  
  4 DeGeorge, Ben             12 Rush-Henrietta        10:24.74  
  5 Habes, Juan               11 McQuaid               10:35.79  
  6 Mears, Ben                10 Wayne                 10:42.21  
  7 Green, Tommy              12 Brighton              11:03.16  
  8 Pipech, Doug              12 Eastridge             11:04.62  
  9 Rossi, Evan                9 Webster Thom          11:06.43  
 10 Moynihan, Jamie           12 McQuaid               11:11.09  
 11 Dolan, Jeff               11 Webster Thom          11:19.06  
 12 Knopp, Dan                10 E. Rochester          11:35.22  
 13 Pietrocarlo, Ryan         10 Bishop Kearney        11:35.66  
 14 Lubba, Ryan                9 Albion                11:42.60  
 15 Placito, Jon              12 Bergen                11:51.88  
 
Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Brooks, Chad              12 Albion                   16.54   3 
  2 DeGaugh, Charlie          11 Webster Thom             16.65   2 
  3 Zeller, Zach               8 Athena                   16.78   3 
  4 Woodlock, Brian           12 Brighton                 16.97   3 
  5 McNierney, Cameron        10 Frontier                 17.28   2 
  6 McManus, Fintan           12 Spencerport              17.35   2 
  7 Wodarski, Mike            12 McQuaid                  17.37   3 
  8 Harrison, Reuben           9 Eastridge                17.44   2 
  9 Lien, David               11 Rush-Henrietta           17.88   3 
 10 Brown, Chandler           10 Eastridge                17.99   3 
 11 Mussler, Bryan            12 Hilton                   18.42   2 
 12 Scott, Jason              10 Bergen                   18.87   1 
 13 Land, Ruben               10 Brighton                 21.48   2 
 
Boys 400 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Carter, Brandon           12 East High                59.75   3 
  2 Wodarski, Mike            12 McQuaid                  59.99   3 
  3 Henning, Kyle             12 Athena                 1:00.87   2 
  4 Land, Ruben               10 Brighton               1:02.01   3 
  5 Tenbroeke, Adam           10 Arcadia                1:02.13   2 
  6 Zeller, Zach               8 Athena                 1:02.72   2 
  7 Lappin, Jim               11 McQuaid                1:02.98   2 
  8 Mussler, Bryan            12 Hilton                 1:03.01   2 
  9 Reamer, Jeremy            10 Albion                 1:03.51   3 
 10 Gaddis, Steve             11 Albion                 1:04.08   3 
 11 Cholewn, Andrew           10 Spencerport            1:04.09   3 
 12 Burke, Chris              12 Spencerport            1:04.15   3 
 13 McNierney, Cameron        10 Frontier               1:04.30   2 
 14 Harrison, Reuben           9 Eastridge              1:07.72   1 
 15 Lien, David               11 Rush-Henrietta         1:09.18   1 
 16 Glennon, Kyle             10 Aquinas                1:11.81   1 
 
Boys 3000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Haskell, Will             12 Rush-Henrietta         9:50.20  
  2 Olegar, Kevin             11 Lewiston-Porter       10:08.80  
  3 Molino, Eric              12 Wayne                 10:08.90  
  4 Bloom, Ryan               10 Spencerport           10:31.10  
  5 Placito, Jon              12 Bergen                10:39.80  
  6 Guarino, Josh             10 Bergen                10:50.30  
  7 Mears, Ben                10 Wayne                 11:02.60  
  8 Peskor, Kirk              11 Wayne                 11:05.00  
  9 Pinto, Jon                10 Brighton              11:05.70  
 10 Mui, Chris                10 Brighton              11:10.50  
 11 Alvut, Kurt               12 Rush-Henrietta        11:12.30  
 12 Hale, Justin              11 East High             11:17.00  
 13 Cocquyt, Mike             12 Hilton                11:20.20  
 14 Alford, Griffin           12 McQuaid               11:25.40  
 15 Ver, Joe                  12 Frontier              11:25.90  
 16 Andrews, Mike             12 McQuaid               11:29.60  
 17 Seriani, Dan               9 Aquinas               11:49.20  
 18 Acresti, Lou              12 Rush-Henrietta        11:52.40  
 19 Bartholomew, Devon        10 Pembroke              12:31.20  
 20 Pipech, Louis              9 Eastridge             12:40.70  
 21 Hill, Scott               11 Pembroke              13:07.30  
 
Boys 4x100 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Albion                                                44.65   2 
  2 Athena                                                45.07   2 
  3 Webster Thomas                                        45.54   2 
  4 Eastridge                                             45.68   1 
  5 Rush-Henrietta                                        46.33   2 
  6 E. Rochester                                          46.75   1 
  7 McQuaid                                               46.82   2 
  8 Byron-Bergen                                          47.13   1 
  9 Bishop Kearney                                        47.14   1 
 10 Pembroke                                              47.89   1 
 11 Wayne                                                 48.24   1 
 -- East High                                                DQ   2 
 -- Hilton                                                   DQ   1 
 
Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 McQuaid                                             3:34.88   2 
  2 Aquinas                                             3:39.19   1 
  3 Frontier                                            3:39.84   2 
  4 Spencerport                                         3:40.12   2 
  5 Byron-Bergen                                        3:43.40   1 
  6 Albion                                              3:44.01   1 
  7 Webster Thomas                                      3:44.16   2 
  8 East High                                           3:46.16   2 
  9 Rush-Henrietta                                      3:48.46   1 
 10 Wayne                                               4:10.07   1 
 
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Frontier                                            8:26.72  
  2 Rush-Henrietta                                      8:29.55  
  3 McQuaid                                             8:41.10  
  4 Athena                                              8:42.42  
  5 Brighton                                            8:50.77  
  6 E. Rochester                                        8:56.95  
  7 Wayne                                               8:58.62  
  8 Byron-Bergen                                        9:21.80  
  9 East High                                           9:31.27  
 10 Aquinas                                             9:32.62  
 11 Eastridge                                           9:43.20  
 12 Albion                                             10:10.24  
 
Boys High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Newsome, Tyrone           12 Albion                 6-05.00  
  2 Whipple, Jonnah           11 Rush-Henrietta         6-00.00  
  3 Way, Tom                  12 McQuaid                5-10.00  
  4 Thomas, Chris             10 Albion                 5-08.00  
  5 Speed, Dakota             10 Bergen                 5-06.00  
  5 Hibit, Steve              12 Frontier               5-06.00  
  5 Miles, Mike                9 Wayne                  5-06.00  
  5 DeGaugh, Charlie          11 Webster Thom           5-06.00  
  5 Minter, Nick              12 Rush-Henrietta         5-06.00  
  5 Ricci, Bryan              10 McQuaid                5-06.00  
  5 Green, Chris              11 Brighton               5-06.00  
 12 Ripley, Rich              11 Hilton                 5-02.00  
 12 Wert, Brady               11 Wayne                  5-02.00  
 12 Onwudiwe, Okey            10 Eastridge              5-02.00  
 15 Passmonte, Joe            10 Pembroke               5-00.00  
 15 Strassner, Billy           9 Bishop Kearney         5-00.00  
 -- Carmody, Kevin            11 Athena                      NH  
 -- Bligh, Peter              10 Arcadia                     NH  
 -- Jordan, Anthony           12 Aquinas                     NH  
 -- Crilly, Tim                9 Aquinas                     NH  
 -- Vickers, Joal             12 Spencerport                 NH  
 -- Babeck, Tyler             11 Eastridge                   NH  
 -- Sumers, Chris             12 Spencerport                 NH  
 -- Keenan, Tait              12 Brighton                    NH  
 -- Drtina, Magnus            12 Bergen                      NH  
 
Boys Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 DiVirgilio, Dave          12 McQuaid               13-06.00  
  2 Herman, Nick              12 Gates Chili          J13-06.00  
  3 Interlicchia, Nick        12 Gates Chili           12-06.00  
  4 Mongiovi, Paul            12 Webster Thom          11-06.00  
  5 Baum, Luke                12 Wayne                 11-00.00  
  6 Way, Tom                  12 McQuaid               10-06.00  
  7 Blevins, Will             12 Brighton               9-06.00  
  8 Pahura, Gary              10 Albion                 9-00.00  
  8 Lossowski, Vince          12 Spencerport            9-00.00  
 10 Woodham, Howard              Rush-Henrietta         8-06.00  
 10 Thomas, Ben               10 Albion                 8-06.00  
 -- Hendrix, Vinson           11 East High                   NH  
 -- Adams, John               10 Aquinas                     NH  
 -- Harness, Nick             12 Rush-Henrietta              NH  
 
Boys Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Newsome, Tyrone           12 Albion                20-02.50  
  2 Holt, Louis               10 Bishop Kearney        19-11.50  
  3 James, Robert             11 Eastridge             19-06.50  
  4 Cooper, Richard           12 East High             19-06.25  
  5 Edwards, Kyle             11 Albion                19-03.75  
  6 Bean, Malcomb             10 McQuaid               18-06.50  
  7 Lindsay, Brandon          11 Wayne                 18-01.00  
  8 Ali, Esat                 12 Brighton              17-11.50  
  9 Hibit, Steve              12 Frontier              17-08.25  
 10 Machamer, AJ              10 Hilton                17-02.75  
 11 Sandlin, Calvin           12 Rush-Henrietta        17-01.00  
 12 Way, Tom                  12 McQuaid               16-09.75  
 13 Cotto, Luis               10 Athena                16-09.50  
 14 Guarino, Nick             10 Bergen                16-09.25  
 15 Jackson, Brendan          10 Bishop Kearney        16-08.75  
 16 Keenan, Tait              12 Brighton              16-07.00  
 17 Kemp, Justin               9 Eastridge             16-03.25  
 18 Wert, Brady               11 Wayne                 15-09.00  
 19 Schmeer, Brandon          12 Spencerport           15-05.00  
 20 Giordano, Mike             9 Hilton                15-03.50  
 21 Burke, Kevin              10 Aquinas               14-02.75  
 
Boys Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Newsome, Tyrone           12 Albion                44-01.50  
  2 James, Robert             11 Eastridge             40-01.50  
  3 Cooper, Richard           12 East High             39-07.50  
  4 Minter, Nick              12 Rush-Henrietta        39-05.00  
  5 Reamer, Jeremy            10 Albion                38-03.50  
  6 Way, Tom                  12 McQuaid               38-03.00  
  7 Moultrie, Dershel         12 East High             37-08.00  
  8 DeGaugh, Charlie          11 Webster Thom          37-06.00  
  9 Whipple, Jonnah           11 Rush-Henrietta        37-00.00  
 10 McNierney, Cameron        10 Frontier              36-10.00  
 11 Schmeer, Brandon          12 Spencerport           36-09.00  
 11 Bean, Malcomb             10 McQuaid               36-09.00  
 13 Callan, Mark              10 Bishop Kearney        35-06.00  
 14 Walden, Chris             11 Wayne                 35-02.50  
 15 Machamer, AJ              10 Hilton                35-00.50  
 16 Ram, Aneal                12 Brighton              34-09.00  
 17 Cardamone, Sam            12 Frontier              33-09.50  
 18 Giordano, Mike             9 Hilton                32-05.50  
 19 Harrison, Reuben           9 Eastridge             32-04.00  
 
Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Golabek, Rob              10 Frontier              46-11.25  
  2 Cardamone, Sam            12 Frontier              46-05.25  
  3 Mc Dowell, Brandon        12 East High             45-07.25  
  4 Murphy, Chris             12 Orchard Park          44-03.50  
  5 VanEpps, Tom              11 Eastridge             42-11.25  
  6 Brooks, Chad              12 Albion                42-09.00  
  7 Ram, Aneal                12 Brighton              42-00.25  
  8 Frederico, Matt              Athena                39-10.00  
  9 Ball, Andrew              10 Webster Thom          39-07.00  
 10 Olles, Tyler               9 Albion                38-09.75  
 11 Parizek, Greg             12 Hilton                38-09.00  
 12 Robinson, Derrick         12 Athena                38-08.50  
 13 Green, Chris              11 Brighton              38-03.25  
 14 Jackson, Donnel              Spencerport           38-01.75  
 15 Radley, Kevin             11 Bergen                37-09.75  
 16 Eddy, Joel                12 Spencerport           37-08.50  
 17 Peachie, Mike             12 Hilton                37-04.25  
 18 Salmon, Brandon           11 East High             37-01.50  
 19 McKnight, Eric               Rush-Henrietta        36-09.00  
 20 Gutierrez, Xavier         12 McQuaid               36-06.00  
 21 Hines, Kenton             11 McQuaid               35-11.00  
 22 Duerr, Casey              10 Webster Thom          35-07.50  
 23 Onwudiwe, Okey            10 Eastridge             35-04.75  
 24 Gray, John                11 Wayne                 34-11.75  
 25 Smith, Tom                   Rush-Henrietta        32-10.25  
 26 Reynolds, Ethan           10 Pembroke              32-06.75  
 27 Kothar, Djifa             10 Bishop Kearney        32-03.00  
 28 Cutter, D.J.              12 Aquinas               30-02.50  
 29 Payne-Hilaire, Israel      9 Bishop Kearney        30-00.25  
 30 Kehoe, Josh               12 Pembroke              28-08.50  
 31 Adams, George             12 Aquinas               26-08.25  
 
Boys Discus Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Mc Dowell, Brandon        12 East High               137-04  
  2 Murphy, Chris             12 Orchard Park            136-08  
  3 Hayes, Coty               12 East High               132-08  
  4 Golabek, Rob              10 Frontier                131-01  
  5 Gray, John                11 Wayne                   123-06  
  6 Williams, Chad            12 Athena                  120-10  
  7 Dozier, Justin            11 Athena                  117-05  
  8 Parizek, Greg             12 Hilton                  116-05  
  9 Brooks, Chad              12 Albion                  115-00  
 10 Peachie, Mike             12 Hilton                  108-03  
 11 Gutierrez, Xavier         12 McQuaid                 106-03  
 12 Cardamone, Sam            12 Frontier                104-08  
 13 Hines, Kenton             11 McQuaid                 101-08  
 14 Stafford, Jon             12 Bergen                  100-09  
 15 Duerr, Casey              10 Webster Thom             99-06  
 16 Armstrong, Mark           10 Brighton                 97-08  
 17 Olles, Tyler               9 Albion                   97-07  
 18 Onwudiwe, Okey            10 Eastridge                97-00  
 19 Eddy, Joel                12 Spencerport              95-02  
 20 Husted, Rob               12 Spencerport              94-04  
 21 Zawistowski, Chad         12 Bergen                   93-04  
 22 Johnson, Tim              11 Wayne                    92-00  
 23 Graff, Taylor             10 Pembroke                 90-09  
 24 McKnight, Eric               Rush-Henrietta           88-07  
 25 Kothar, Djifa             10 Bishop Kearney           87-09  
 26 Cutter, D.J.              12 Aquinas                  85-01  
 27 Northrop, Paul            12 Brighton                 80-06  
 28 Freese, Brian                Webster Thom             80-00  
 29 Foss, steve                  Pembroke                 76-02  
 30 Smith, Tom                   Rush-Henrietta           75-04  
 31 Adams, George             12 Aquinas                  60-08  
 
Boys Outdoor Pentathlon
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Noland, Brandon           12 East High                 2631  
  2 Gallson, Cameron          11 Frontier                  2614  
  3 Callegari, Matt           12 Orchard Park              2538  
  4 Gatley, Billy             12 Pembroke                  2417  
  5 Shelly, Conor             10 McQuaid                   2405  
  6 Ramos, John                9 Orchard Park              2365  
  7 Estes, Paul               12 Eastridge                 2247  
  8 Kilpatrick, Steve            Finney                    2168  
  9 Sapienza, Andrew          10 Bergen                    2077  
 10 Combs, Ben                12 Wayne                     2018  
 11 Bryant, Jay               12 Rush-Henrietta            1994  
 12 Wallace, Ben               9 Hilton                    1990