SECTION V AA-A CHAMPIONSHIPS - 2005 - 5/21/2005                
                                SUNY Brockport                                 
                            Meet Program - updated 5/17 - 11 pm                                 
 
Event 3  Outdoor Pentathlon: #1 Boys 110 Meter Hurdles A
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Allen, Cory                    9 Irondequoit                 
  2  Shelly, Conor                 10 McQuaid                     
  3  Davis, Mike                   12 Canandaigua                 
Section 2  Timed Finals
  1  Campbell, Kevin               10 Irondequoit                 
  2  Oulette, Dave                 12 McQuaid                     
  3  Middleton, Andrew             12 Irondequoit                 
 
Event 4  Outdoor Pentathlon: #1 Boys 110 Meter Hurdles AA
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Dillon, Tim                   11 Pittsford                   
  2  Easton, Mike                  11 Fairport                    
  3  Monczynski, Ed                11 Penfield                    
Section 2  Timed Finals
  1  Gacioch, Matt                 11 Pittsford                   
  2  Polardy, Justin               10 Fairport                    
  3  Bryant, Jay                   12 Rush-Henriet                
  4  Crawley, Wells                12 Gates Chili                 
Section 3  Timed Finals
  1  Patalano, David               12 Churchville-                
  2  Noland, Brandon               12 East                        
  3  Wallace, Ben                   8 Hilton                      
  4  Crowder, Cedric               10 Gates Chili                 
 
Event 7  Boys 3000 Meter Steeplechase A
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Juda, Bill                    10 Irondequoit                 
  2  Bloom, Ryan                   10 Spencerport                 
  3  Lowe, Nick                    11 Spencerport                 
  4  Alford, Griffin               12 McQuaid                     
  5  Pinto, Jon                    10 Brighton                    
  6  Austin, Noah                  11 Canandaigua                 
  7  Andrews, Mike                 12 McQuaid                     
  8  Brimstein, Alex                8 Webster Thom                
  9  Nemececk, Kyle                12 Canandaigua                 
 10  Beaty, Dan                    11 Arcadia                     
 
Event 8  Boys 3000 Meter Steeplechase AA
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Deady, Matt                   11 Fairport                    
  2  Farrell, Brian                12 Gates Chili                 
  3  Martin, Connor                12 Fairport                    
  4  Podeszek, Jon                 11 Gates Chili                 
  5  Pudiack, Dylan                10 Fairport                    
  6  Alvut, Kurt                   12 Rush-Henriet                
  7  Hale, Justin                  12 East                        
  8  Cocquyt, Mike                 12 Hilton                      
  9  Wakefield, Mike               11 Rush-Henriet                
 
Event 9  Boys 110 Meter Hurdles A
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  3  Ammering, Shane                9 Canandaigua                 
  4  Tenbroeke, Adam               10 Arcadia                     
  5  Egan, Ray                     10 Canandaigua                 
Section 2  Timed Finals
  1  McManus, Fintan               12 Spencerport                 
  2  DeGaugh, Charlie              11 Webster Thom                
  3  Woodlock, Brian               12 Brighton                    
  4  Ramsey, Stephen               12 Wilson                      
  5  Wodarski, Mike                12 McQuaid                     
  6  Feldman, Ben                  11 Brighton                    
  7  Segerson, Tom                 12 Irondequoit                 
  8  Lappin, Jim                   11 McQuaid                     
 
Event 10  Boys 110 Meter Hurdles AA
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  2  Higgins, Tremayne             11 East                        
  3  Carmody, Kevin                11 Greece Athen                
  4  Jones, Khalil                 10 Greece Athen                
  5  Lien, David                   11 Rush-Henriet                
  6  Mussler, Bryan                12 Hilton                      
Section 2  Timed Finals
  1  Vermilion, Paul               10 Penfield                    
  2  Moriarty, Dan                 11 Webster Schr                
  3  Assini, Nick                  12 Gates Chili                 
  4  gissendanner, terrell         12 Edison                      
  5  green, joe                    12 Edison                      
  6  Omoregie, Andrew              11 Gates Chili                 
  7  Hynes, Matt                   10 Webster Schr                
  8  Zeller, Zachary                8 Greece Athen                
 
Event 15  Boys 4x100 Meter Relay A
===============================================================================
     School                                                                 
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Brighton                                                     
  2  Spencerport                                                  
  3  McQuaid                                                      
  4  Webster Thomas                                               
  5  Irondequoit                                                  
  6  Canandaigua                                                  
  7  Olympia                                                      
 
Event 16  Boys 4x100 Meter Relay AA
===============================================================================
     School                                                                 
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Rush-Henrietta                                               
  2  Gates Chili                                                  
  3  Fairport                                                     
  4  Edison                                                       
  5  East                                                         
  6  Webster Schroeder                                            
  7  Greece Athena                                                
  8  Penfield                                                     
 
Event 19  Boys 4x400 Meter Relay A
===============================================================================
     School                                                                 
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  2  Canandaigua                                                  
  3  Irondequoit                                                  
  4  Spencerport                                                  
  5  McQuaid                                                      
  6  Brighton                                                     
  7  Webster Thomas                                               
 
Event 20  Boys 4x400 Meter Relay AA
===============================================================================
     School                                                                 
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  3  East                                                         
  4  Penfield                                                     
  5  Rush-Henrietta                                               
Section 2  Timed Finals
  2  Webster Schroeder                                            
  3  Edison                                                       
  4  Pittsford                                                    
  5  Fairport                                                     
  6  Greece Athena                                                
  7  Gates Chili                                                  
 
Event 23  Boys 3200 Meter Run A
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Seber, Derek                  10 McQuaid                     
  2  Juda, Bill                    10 Irondequoit                 
  3  Bloom, Ryan                   10 Spencerport                 
  4  Pinto, Jon                    10 Brighton                    
  5  Habes, Juan                   11 McQuaid                     
  6  Mui, Chris                    10 Brighton                    
  7  Coulon, Kyle                  10 Webster Thom                
  8  Petsos, Matt                  10 Irondequoit                 
  9  Lacagnina, Jim                12 Olympia                     
 10  Rossi, Evan                    9 Webster Thom                
 11  Green, Tommy                  12 Brighton                    
 12  Judson, Davis                 10 Brighton                    
 13  Beaty, Dan                    11 Arcadia                     
 
Event 24  Boys 3200 Meter Run AA
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Robinson, Corey               10 Greece Athen                
  2  Coon, Craig                   11 Penfield                    
  3  Gauthier, Jon                 12 Rush-Henriet                
  4  Haskell, Will                 12 Rush-Henriet                
  5  Dolan, Brett                  12 Rush-Henriet                
  6  DeGeorge, Ben                 12 Rush-Henriet                
  7  Spaulding, Dan                12 Churchville-                
  8  Podeszek, Jon                 11 Gates Chili                 
  9  Kirwan, Alex                  10 Pittsford                   
 10  Metzger, Jon                  10 Fairport                    
 11  DuPont, Pat                    9 Fairport                    
 12  Phelan, Paul                   9 Pittsford                   
 13  Metzger, Jacob                12 Penfield                    
 14  Acresti, Lou                  12 Rush-Henriet                
 15  Avery, Matt                   10 Gates Chili                 
 16  Hanlon, Greg                  10 Pittsford                   
 17  Stachecki, Tyler               9 Penfield                    
 
Event 27  Boys 100 Meter Dash A
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Ball, Andrew                  10 Webster Thom                
  2  Wall, Rich                    12 Olympia                     
  3  Pryslak, Mike                  9 McQuaid                     
  4  Mongiovi, Paul                12 Webster Thom                
  5  Knapp, Arthur                  9 McQuaid                     
  6  Baker, Jim                    10 Canandaigua                 
  7  Njoku, Elvis                  11 Irondequoit                 
  8  Dagostino, Tony               10 Canandaigua                 
Section 2  Timed Finals
  1  Kerxhalli, Brian              12 Brockport                   
  2  DiFulvio, Alex                11 Webster Thom                
  3  Liberia, Chris                12 Canandaigua                 
  4  Sumers, Chris                 12 Spencerport                 
  5  Humphries, Cory               11 Irondequoit                 
  6  Prescod, Yannick               9 McQuaid                     
  7  Brown, Devon                   9 Olympia                     
  8  Hunley, LaMarvin              12 Wilson                      
 
Event 28  Boys 100 Meter Dash AA
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  3  Ripley, Rich                  11 Hilton                      
  4  Wilbur, Brandon               11 Rush-Henriet                
  5  Machamer, AJ                  11 Hilton                      
Section 2  Timed Finals
  2  Carter, Ryan                  10 Fairport                    
  3  Hendrix, Vinson               11 East                        
  4  riley, robert                 11 Edison                      
  5  Collier, Kevin                11 Churchville-                
  6  nabors, mike                  12 Edison                      
  7  Ingrassia, Tom                12 Webster Schr                
Section 3  Timed Finals
  1  Jackson, Ernast               12 Gates Chili                 
  2  Manns, Jordon                 10 Greece Athen                
  3  Dukes, Sydale                 12 East                        
  4  harris, daniel                12 Edison                      
  5  Porter, Ezekiel               11 East                        
  6  gissendanner, terrell         12 Edison                      
  7  Mc Kinney, Alton              11 East                        
  8  bell, erik                    12 Edison                      
 
Event 31  Boys 400 Meter Run A
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  DiProjetto, Nick              12 Irondequoit                 
  2  Rafferty, Ron                 10 Irondequoit                 
  3  Cholewn, Andrew               10 Spencerport                 
  4  Schwalm, Pete                 11 McQuaid                     
  5  Schirmer, Peter               10 Brighton                    
  6  Casey, Joe                     9 Webster Thom                
  7  Bordeaux, Jeff                 9 Brighton                    
  8  Salminen, Matt                10 Arcadia                     
Section 2  Timed Finals
  1  Oberst, Mike                  12 Irondequoit                 
  2  Burke, Chris                  12 Spencerport                 
  3  Ranalletti, Nick              12 Spencerport                 
  4  Kraftschik, Brian             12 Irondequoit                 
  5  Hodge, Chris                  12 Wilson                      
  6  Wyckoff, Toby                 12 Webster Thom                
  7  Wigent, Dan                   11 Canandaigua                 
  8  Kenny, Matt                   12 McQuaid                     
 
Event 32  Boys 400 Meter Run AA
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  3  Uche, Efy                     12 East                        
  4  McGinn, Steve                 10 Fairport                    
  5  Ozarski, Scott                11 Churchville-                
Section 2  Timed Finals
  2  Fontanez, Eric                 8 Hilton                      
  3  Sandlin, Calvin               12 Rush-Henriet                
  4  Harris, Corey                  9 Gates Chili                 
  5  dominguez, john               12 Edison                      
  6  Lyness, Colin                 11 Fairport                    
  7  Van Overbake, Eric            11 Penfield                    
Section 3  Timed Finals
  1  Brown, Jordan                 12 Pittsford                   
  2  Frazier, John                 11 Greece Athen                
  3  abron, kyle                   10 Edison                      
  4  green, joe                    12 Edison                      
  5  Picardo, John                 10 Hilton                      
  6  Cooper, Richard               12 East                        
  7  Mc Gill, Brent                11 East                        
  8  Schober, Mike                 10 Webster Schr                
 
Event 35  Boys 1600 Meter Run A
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Streb, Mark                   10 Brockport                   
  2  Seber, Derek                  10 McQuaid                     
  3  Lowe, Nick                    11 Spencerport                 
  4  Friedman, Joe                 12 Brighton                    
  5  Hanna, Tim                    11 McQuaid                     
  6  Juda, Bill                    10 Irondequoit                 
  7  Coulon, Kyle                  10 Webster Thom                
  8  Mui, Chris                    10 Brighton                    
  9  Vollenweider, Sean            10 Canandaigua                 
 10  Palumbo, Jeff                 10 Arcadia                     
 11  Cain, Matt                     9 Brockport                   
 12  Lacagnina, Jim                12 Olympia                     
 13  Moynihan, Jamie               12 McQuaid                     
 14  Beck, Drew                     9 Canandaigua                 
 15  Brimstein, Alex                8 Webster Thom                
 16  Fuino, Bobby                  11 Brighton                    
 
Event 36  Boys 1600 Meter Run AA
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Deady, Matt                   11 Fairport                    
  2  Robinson, Corey               10 Greece Athen                
  3  Martina, Matt                 11 Penfield                    
  4  Gauthier, Jon                 12 Rush-Henriet                
  5  Farrell, Brian                12 Gates Chili                 
  6  Phelps, Carl                  12 Penfield                    
  7  Peffley, Jon                  11 Penfield                    
  8  Ciaccio, Dan                  11 Webster Schr                
  9  Cocquyt, Mike                 12 Hilton                      
 10  Bullock, Sean                 11 Hilton                      
 11  Priddy, Marc                  10 Webster Schr                
 12  Williams, Harvey              12 Pittsford                   
 13  Nagel, Ben                    11 Penfield                    
 14  Macpherson, Brian             11 Penfield                    
 15  Bartlett, Jared               10 Penfield                    
 
Event 39  Boys 400 Meter Hurdles A
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Saxton, Jon                   10 Brighton                    
  2  Henahan, Patrick              12 Irondequoit                 
  3  Woodlock, Brian               12 Brighton                    
  4  Cholewn, Andrew               10 Spencerport                 
  5  Perry, Lance                  12 Olympia                     
  6  Rafferty, Ron                 10 Irondequoit                 
  7  Ammering, Shane                9 Canandaigua                 
Section 2  Timed Finals
  1  Lappin, Jim                   11 McQuaid                     
  2  Land, Ruben                   10 Brighton                    
  3  Segerson, Tom                 12 Irondequoit                 
  4  Kraftschik, Brian             12 Irondequoit                 
  5  Wodarski, Mike                12 McQuaid                     
  6  Burke, Chris                  12 Spencerport                 
  7  Feldman, Ben                  11 Brighton                    
  8  Tenbroeke, Adam               10 Arcadia                     
 
Event 40  Boys 400 Meter Hurdles AA
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Lien, David                   11 Rush-Henriet                
  2  Edwards, Andrew               10 Gates Chili                 
  3  Higgins, Tremayne             11 East                        
  4  Vermilion, Paul               10 Penfield                    
  5  Mussler, Bryan                12 Hilton                      
  6  Stoinis, Alexi                11 Webster Schr                
  7  Hodge, James                  11 Webster Schr                
  8  Carmody, Kevin                11 Greece Athen                
Section 2  Timed Finals
  1  Carter, Brandon               12 East                        
  2  Beecher, Eric                 11 Fairport                    
  3  Prosser, Nick                 12 Webster Schr                
  4  gissendanner, terrell         12 Edison                      
  5  Assini, Nick                  12 Gates Chili                 
  6  Henning, Kyle                 12 Greece Athen                
  7  Ford, Tyler                   10 Penfield                    
  8  Hynes, Matt                   10 Webster Schr                
 
Event 43  Boys 800 Meter Run A
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Maloney, Chris                11 Irondequoit                 
  2  Cain, Matt                     9 Brockport                   
  3  McIntosh, Matt                11 Brighton                    
  4  Boehm, Dan                    12 Irondequoit                 
  5  Geary, Mike                   10 Brighton                    
  6  Arazoza, Nick                 12 McQuaid                     
  7  Hodge, Chris                  12 Wilson                      
  8  Hanlon, Sean                  10 Canandaigua                 
  9  DiProjetto, Nick              12 Irondequoit                 
 10  Palumbo, Jeff                 10 Arcadia                     
 11  Vernetti, Rick                12 McQuaid                     
 12  Plumeri, Dan                  10 McQuaid                     
 13  Brunner, Skylar               12 Irondequoit                 
 14  Boerner, Pat                  12 Brockport                   
 15  Friedman, Joe                 12 Brighton                    
 16  Chaddock, Josh                11 Spencerport                 
 
Event 44  Boys 800 Meter Run AA
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  green, joe                    12 Edison                      
  2  Haskell, Will                 12 Rush-Henriet                
  3  Wilcox, Dan                   11 Greece Athen                
  4  Burrows, Dan                  11 Hilton                      
  5  Boykin, DJ                    12 Fairport                    
  6  Kramer, Isaac                 11 East                        
  7  Graves, David                  9 Gates Chili                 
  8  Blum, Kyle                    10 Pittsford                   
  9  Sawyer, Brad                  11 Hilton                      
 10  Taggert, Ted                   9 Fairport                    
 11  Jackson, Eric                 12 Fairport                    
 12  DeRusso, Mike                  9 Fairport                    
 13  dominguez, john               12 Edison                      
 14  Priola, Joey                  11 Fairport                    
 15  abron, kyle                   10 Edison                      
 16  Reilly, Dan                   10 Fairport                    
 
Event 47  Boys 200 Meter Dash A
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Jackson, Charles              10 Irondequoit                 
  2  Wall, Rich                    12 Olympia                     
  3  Rinere, Mike                  11 Olympia                     
  4  Knapp, Arthur                  9 McQuaid                     
  5  Dagostino, Tony               10 Canandaigua                 
  6  Smith, Alex                   12 Brighton                    
  7  Orlando, Matt                 11 Irondequoit                 
  8  Okafor, Nwana                 10 Irondequoit                 
Section 2  Timed Finals
  1  Baker, Jim                    10 Canandaigua                 
  2  Kerxhalli, Brian              12 Brockport                   
  3  DiFulvio, Alex                11 Webster Thom                
  4  Sumers, Chris                 12 Spencerport                 
  5  Prescod, Yannick               9 McQuaid                     
  6  Louis, Wenley                 10 Irondequoit                 
  7  Wyckoff, Toby                 12 Webster Thom                
  8  Pryslak, Mike                  9 McQuaid                     
 
Event 48  Boys 200 Meter Dash AA
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  3  Wilbur, Brandon               11 Rush-Henriet                
  4  Mc Gill, Brent                11 East                        
  5  Gonzalez, Miguel              10 Gates Chili                 
Section 2  Timed Finals
  1  Ripley, Rich                  11 Hilton                      
  2  Ingrassia, Tom                12 Webster Schr                
  3  Hyman, DJ                     10 Fairport                    
  4  Shepard, Tom                  12 Pittsford                   
  5  riley, robert                 11 Edison                      
  6  Dukes, Sydale                 12 East                        
  7  Avery, Mike                   11 Gates Chili                 
Section 3  Timed Finals
  1  Marshall, Xavier              12 Fairport                    
  2  Jackson, Ernast               12 Gates Chili                 
  3  harris, daniel                12 Edison                      
  4  Cooper, Richard               12 East                        
  5  Porter, Ezekiel               11 East                        
  6  Hendrix, Vinson               11 East                        
  7  Manns, Jordon                 10 Greece Athen                
  8  Jones, Gary                   11 Webster Schr                
 
Event 55  Boys 4x800 Meter Relay A
===============================================================================
     School                                                                 
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  McQuaid                                                      
  2  Brighton                                                     
  3  Irondequoit                                                  
  4  Spencerport                                                  
  5  Canandaigua                                                  
  6  Webster Thomas                                               
 
Event 56  Boys 4x800 Meter Relay AA
===============================================================================
     School                                                                 
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Penfield                                                     
  2  Rush-Henrietta                                               
  3  Pittsford                                                    
  4  Webster Schroeder                                            
  5  Fairport                                                     
  6  Gates Chili                                                  
  7  Hilton                                                       
  8  East                                                         
  9  Edison                                                       
 
Event 60  Boys Shot Put A
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Duerr, Casey                  10 Webster Thom                
  2  Fix, Greg                     11 McQuaid                     
  3  Schojan, Mike                 10 Canandaigua                 
  4  Marks, Jarrad                 12 Olympia                     
  5  Swan, Josh                    12 Irondequoit                 
  6  Baxter, Craig                 11 Spencerport                 
  7  Ball, Andrew                  10 Webster Thom                
  8  Allis, David                  10 Brockport                   
Flight 2  Finals
  1  Gross, David                   9 Brockport                   
  2  Olson, Justin                 12 Irondequoit                 
  3  SanFilipo, Mike               12 Spencerport                 
  4  Manns, Ed                     12 Arcadia                     
  5  Barton, Ben                   11 Brockport                   
  6  Scharles, Kyle                11 Canandaigua                 
  7  D'Arienzo, Nicholas           12 Irondequoit                 
  8  Desilet, Matt                 12 Irondequoit                 
 
Event 61  Boys Shot Put AA
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Milligan, Zach                10 Penfield                    
  2  patterson, leco               10 Edison                      
  3  McKnight, Eric                10 Rush-Henriet                
  4  Pechie, Mike                  12 Hilton                      
  5  Smegelgis, Alan               11 Gates Chili                 
  6  Hudson, Matt                  11 Rush-Henriet                
  7  Federico, Matt                11 Greece Athen                
  8  Moore, Gary                   11 Webster Schr                
  9  Sydor, John                   11 Webster Schr                
Flight 2  Finals
  1  nabors, mike                  12 Edison                      
  2  Pariezek, Greg                12 Hilton                      
  3  Johnson, Drew                 12 Pittsford                   
  4  Williams, Chad                12 Greece Athen                
  5  lewis, tobie                  11 Edison                      
  6  Hammel, Tom                   12 Churchville-                
  7  Mc Dowell, Brandon            12 East                        
  8  beales, andre                 11 Edison                      
 
Event 66  Boys Long Jump A
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Baker, Jim                    10 Canandaigua                 
  2  Schmeer, Brandon              12 Spencerport                 
  3  Graham, Ray                   11 Brighton                    
  4  Young, Bradley                12 Wilson                      
  5  Wilbern, David                12 Spencerport                 
  6  Brown, Devon                   9 Olympia                     
Flight 2  Finals
  1  Njoku, Elvis                  11 Irondequoit                 
  2  Bean, Malcomb                 10 McQuaid                     
  3  Way, Tom                      12 McQuaid                     
  4  Humphries, Cory               11 Irondequoit                 
  5  Ramsey, Stephen               12 Wilson                      
  6  Louis, Wenley                 10 Irondequoit                 
  7  Liberia, Chris                12 Canandaigua                 
 
Event 67  Boys Long Jump AA
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Sandlin, Calvin               12 Rush-Henriet                
  2  williams, byron               11 Edison                      
  3  Moultrie, Derschel            12 East                        
  4  Marshall, Xavier              12 Fairport                    
  5  O'Riley, Kevin                10 Gates Chili                 
  6  Thomas, Chris                 10 Gates Chili                 
  7  Shepard, Tom                  12 Pittsford                   
  8  Avery, Mike                   11 Gates Chili                 
Flight 2  Finals
  1  Beecher, Eric                 11 Fairport                    
  2  Jackson, Ernast               12 Gates Chili                 
  3  Jones, Gary                   11 Webster Schr                
  4  Mc Gill, Brent                11 East                        
  5  Omoregie, Andrew              11 Gates Chili                 
  6  green, joe                    12 Edison                      
  7  McKinney, Alton               11 East                        
  8  Cooper, Richard               12 East                        
 
Event 70  Boys Pole Vault A
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Hinkley, Brad                 12 Brighton                    
  2  Winter, Eric                  11 Brighton                    
  3  Dunnhin, Caleb                11 Spencerport                 
  4  Blevins, Will                 12 Brighton                    
  5  Lossowski, Vincent            12 Spencerport                 
  6  Romano, Tom                    9 McQuaid                     
  7  Homerin, Luke                 11 Irondequoit                 
  8  Cassidy, Andy                  9 Olympia                     
  9  Rhode, Nick                   11 Canandaigua                 
 10  Way, Tom                      12 McQuaid                     
 11  Russell, Chris                12 Spencerport                 
 12  Perry, Ian                    11 Irondequoit                 
 13  Mongiovi, Paul                12 Webster Thom                
 14  DiVirgilio, Dave              12 McQuaid                     
 
Event 71  Boys Pole Vault AA
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Nicoletta, Kyle               10 Penfield                    
  2  Walters, Matt                  9 Rush-Henriet                
  3  Dancy, Ben                     9 Fairport                    
  4  Giambardo, Steve              11 Webster Schr                
  5  Ellwanger, Colin               9 Webster Schr                
  6  Kestler, Dan                  11 Webster Schr                
  7  Wilson, Chris                  9 Gates Chili                 
  8  Girdner, Adam                  9 Gates Chili                 
  9  Glaser, Jarrod                 9 Webster Schr                
 10  Tylock, Kevin                 10 Penfield                    
 11  Bennett, Mike                 11 Webster Schr                
 12  Maniero, Jeff                 11 Churchville-                
 13  Van Nguyen, Tony              10 Gates Chili                 
 14  Interlicchia, Nick            12 Gates Chili                 
 15  Williams, Kris                10 Fairport                    
 16  Herman, Nick                  12 Gates Chili                 
 17  Dempsey, Mike                 10 Gates Chili                 
 
Event 76  Boys Discus Throw A
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Armstrong, Mark               10 Brighton                    
  2  SanFilipo, Mike               12 Spencerport                 
  3  Duerr, Casey                  10 Webster Thom                
  4  D'Arienzo, Nicholas           12 Irondequoit                 
  5  Hines, Kenton                 11 McQuaid                     
  6  Tese, David                   12 Irondequoit                 
  7  Desilet, Matt                 12 Irondequoit                 
  8  Allis, David                  10 Brockport                   
Flight 2  Finals
  1  Marinilli, Chris              12 Olympia                     
  2  Gross, David                   9 Brockport                   
  3  Cooper, Pete                  12 Olympia                     
  4  Gutierrez, Xavier             12 McQuaid                     
  5  Barton, Ben                   11 Brockport                   
  6  Basisty, Vitaly               12 Brockport                   
  7  Scharles, Kyle                11 Canandaigua                 
  8  Olson, Justin                 12 Irondequoit                 
 
Event 77  Boys Discus Throw AA
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Norton, Brian                 11 Rush-Henriet                
  2  Dozier, Justin                11 Greece Athen                
  3  Johnson, Andrew               11 Pittsford                   
  4  Hammel, Tom                   12 Churchville-                
  5  Hudson, Matt                  11 Rush-Henriet                
  6  Sorrento, Andrew              11 Webster Schr                
  7  Baker, Kyle                   12 Gates Chili                 
  8  Pariezek, Greg                12 Hilton                      
  9  Pechie, Mike                  12 Hilton                      
Flight 2  Finals
  1  lewis, tobie                  11 Edison                      
  2  Williams, Chad                12 Greece Athen                
  3  Sydor, Jphn                   11 Webster Schr                
  4  O'Riley, Steve                12 Gates Chili                 
  5  beales, andre                 11 Edison                      
  6  Hayes, Coty                   12 East                        
  7  Johnson, Drew                 12 Pittsford                   
  8  Mc Dowell, Brandon            12 East                        
 
Event 78  Boys High Jump A
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Malhi, Harsh                  11 Brighton                    
  2  VanDeusen, Nate                9 Brockport                   
  3  Bean, Malcomb                 10 McQuaid                     
  4  Okafor, Nwana                 10 Irondequoit                 
  5  Green, Chris                  11 Brighton                    
  6  DeGaugh, Charlie              11 Webster Thom                
  7  Worboys, Justin               11 Brockport                   
  8  Wilbern, David                12 Spencerport                 
  9  Ricci, Bryan                  10 McQuaid                     
 10  Way, Tom                      12 McQuaid                     
 11  Jackson, Charles              10 Irondequoit                 
 12  Sumers, Chris                 12 Spencerport                 
 
Event 79  Boys High Jump AA
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Fontanez, Eric                 8 Hilton                      
  2  Carmody, Kevin                11 Greece Athen                
  3  Miller, Don                    9 Gates Chili                 
  4  Grinon, Don                   12 Gates Chili                 
  5  Wooten, Corey                  9 Gates Chili                 
  6  williams, byron               11 Edison                      
  7  riley, robert                 11 Edison                      
  8  Herman, Nick                  12 Gates Chili                 
  9  bell, erik                    12 Edison                      
 10  Webb, Raheem                  12 Gates Chili                 
 11  Schober, Mike                 10 Webster Schr                
 12  Thomas, Chris                 10 Gates Chili                 
 13  Campbell, Will                10 Pittsford                   
 14  Prosser, Nick                 12 Webster Schr                
 15  Omoregie, Andrew              11 Gates Chili                 
 16  Whipple, Jonnah               11 Rush-Henriet                
 
Event 80  Boys Triple Jump A
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Austin, Noah                  11 Canandaigua                 
  2  Vickers, Joel                 12 Spencerport                 
  3  Schmeer, Brandon              12 Spencerport                 
  4  Rinere, Mike                  11 Olympia                     
  5  DeGaugh, Charlie              11 Webster Thom                
  6  Young, Bradley                12 Wilson                      
  7  Graham, Ray                   11 Brighton                    
Flight 2  Finals
  1  Louis, Wenley                 10 Irondequoit                 
  2  Dakin, John                   11 Irondequoit                 
  3  Way, Tom                      12 McQuaid                     
  4  Worboys, Justin               11 Brockport                   
  5  Hodge, Chris                  12 Wilson                      
  6  Njoku, Elvis                  11 Irondequoit                 
  7  Humphries, Cory               11 Irondequoit                 
  8  Ramsey, Stephen               12 Wilson                      
 
Event 81  Boys Triple Jump AA
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Van Overbake, Eric            11 Penfield                    
  2  guilford, brian               12 Edison                      
  3  Kestler, Dan                  11 Webster Schr                
  4  Schober, Mike                 10 Webster Schr                
  5  Moultrie, Derschel            12 East                        
  6  jenerson, ryan                11 Edison                      
  7  Viola, Forrest                 9 Fairport                    
  8  Beecher, Eric                 11 Fairport                    
Flight 2  Finals
  1  Prosser, Nick                 12 Webster Schr                
  2  Minter, Nick                  12 Rush-Henriet                
  3  Thomas, Chris                 10 Gates Chili                 
  4  O'Riley, Kevin                10 Gates Chili                 
  5  Cooper, Richard               12 East                        
  6  bell, erik                    12 Edison                      
  7  gissendanner, terrell         12 Edison                      
  8  Jones, Gary                   11 Webster Schr