Boys 2005 Class C Results Sat, May 21
EVENT 1ST PERF. 2ND PERF. 3RD PERF. 4TH PERF. 5TH PERF. 6TH PERF.
Steeplechase Bob Henchen 10:24.2 Rich Roberts 10:39.7 Josh Garrett 11:08.6 Tom Geiger 0:11 John  Waddle 11:00.5 Mike  Satore 11:47.8
  Geneseo   Bolivar-Rich   Pavilion   Geneseo   Keshequa   Bolivar-Rich  
Shot Put Ron  Johnson 45' 6.25" Josh Johnson 42' 5.5" Dave  Gosch 41' 10.5" Marc Johnson 41' 4" Albert Buckland 40' 6.25" Darren Benson 38' 6.25"
  Lyons   Cuba   Clyde   Cuba   Dundee   Dundee  
Long Jump Josh Grossman 20' .75" Darius Greene 19' 8" Derrick Dapolito 19' 6.5" Jared Cook 19' 6.5" Mike  Kelley 18' 7.25" Marcus  Mallett 18' .25"
  HAC   Lyons   Clyde   Geneseo   Geneseo   Dundee  
1600m Relay Cuba Rushford 03:36.7 Geneseo 03:40.3 Dundee 03:50.7 Boliver-Rich 03:52.4 HAC 04:03.2 Wheatland 04:04.1
                         
110 Hurdles Ryan  Reynolds 16.8 Ryan Miskell 17 Adam  Klodzinski 17.4 Levi Mothershell 18.6 Sam Estes 18.7 Justin Karlnoski 20.7
  Lyons   Geneseo   Cuba Rushford   Geneseo   Wheatland   Dundee  
High Jump Darius Greene 5' 10" Charles Jackson 5'8" Adam  Klodzinski 5'6" Rich Roberts 5' 6" Mike  Kelley 5' 4" Justin Karlnoski 5' 4"
  Lyons   Madison   Cuba Rushford   Boliver-Rich   Geneseo   Dundee  
400 M Relay Cuba Rushford 45.3 Lyons 46.0 Pavilion 47.0 Geneseo 47.6 Red Jacket 47.8 Dundee 48.6
                         
3200 Josh Chambers 09:43.5 Bob Henchen 10:14.7 Rich Roberts 10:29.5 Steve Jackson 10:34.4 Nathan  Howell 10:41.4 Joe Waddle 10:53.0
  Cuba Rushford   Geneseo   Boliver-Rich   HAC   Dundee   Keshequa  
Discus Justin  Mastrangelo 135' 3" Marc Johnson 132'  10" Kevin Bailey 128' 0" Jeff Brown 102' 6" Ron Johnson 112' 8" Chris  Delorme 111' 9"
  Clyde   Cuba Rushford   Clyde   Red Jacket   Lyons   Bloomfield  
Triple Jump Brett Botens 40'  9" Rick Paridiso 40 '  8.75" Darius Greene 40 ' 5.75" Mike  Kelley 40 ' .75" Marcus Mallett 37' 9.75" Tanner West 37'8.25"
  Cuba Rushford   Lyndonville   Lyons   Geneseo   Dundee   Pavilion  
400m Marc Venturino 52.2 Michah Moore 52.2 Ted Johnson 52.5 Josh  Coney 53.1 Brian Krott 53.2 Alonzo Cooper 53.7
  Geneseo   Naples   Pavilion   Lyons   Cuba Ruchford   Wheatland  
Pole Vault John Abt 13' 3" Ryan  Miskell 12' 6" Rick Paradiso 11' 3" Bryan Petro 10' 6" Brett Botens 10'  0" Travis Dean 10'  0"
  Lyndonville   Geneseo   Lyndonville   Keshequa   Cuba Rushford   Boliver  
100 M Eric Fritz 11.4 Brad Brokaw 11.6 Tanner West 12.0 Jared Cook 12.4 Devin Dunn 12.4 Jesse Pritchett 12.5
  Red jacket   Cuba Rushford   Pavilion   Geneseo   Dundee   Madison  
1600 M John Chambera 04:37.7 Zeb Mientkiewicz 04:42.6 Bob Henchen 04:46.5 Steve Jackson 04:52.1 Josh Garrett 04:57.7 Brandon Teachout 04:56.5
  Cuba Rushford   Cuba Rushford   Geneseo   HAC   Pavilion   Clyde  
400 Hurdles Ryan Miskell 61.0 Ryan Reynolds 64.2 Justin Karlnoski 64.2 Levi Mothersell 65.8 Sam Estes 67.4 John Rodas 67.6
  Geneseo   Lyons   Dundee   Geneseo   Wheatland   Red Jacket  
800 M Alonzo  Cooper 02:03.9 Morgan Sanford 02:07.3 Josh Ahmed 02:07.6 Bob Henchen 02:08.6 Nathan  Howell 02:10.5 Mike Oultan 02:11.5
  Wheatland   Keshequa   Boliver-Rich   Geneseo   Dundee   Keshequa  
200M Eric Fritz 23.1 Brad Brokaw 23.5 Josh Coney 23.5 Marc Venturino 24.3 Tanner West 24.4    
  Red jacket   Cuba Rushford   Lyons   Geneseo   Pavilion      
Pentathlon Jeff Benjamin 2150 James Morss 2041 Kyle Beil 1916 Trevor Pearsall 1573 Brian Kingstom 1543 Travis  Lauvain 1186
  Geneseo   Geneseo   Cuba Rushford   Bolivar   Geneseo   Geneseo  
3200m Relay Cuba Rushford 08:49.1 Bolivar 09:04.9 Geneseo 09:29.6 Keshequa 09:41.0 Wheatland 09:47.0 Lyons 10:02.9