SECTION V AA-A CHAMPIONSHIPS - 2005 - 5/21/2005                
                                SUNY Brockport                                 
                            Meet Program -updated 5/17 - 11 pm                                 
 
Event 1  Outdoor Pentathlon: #1 Girls 100 Meter Hurdles A
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Dawson, Briana                11 Webster Thom                
  2  Chome, Sam                     9 Mercy                       
  3  Keliszak, Emily               11 Irondequoit                 
  4  Lawrynowicz, Maria             9 Mercy                       
Section 2  Timed Finals
  1  Northrup, KC                  12 Canandaigua                 
  2  Farrell, Caileen              10 Mercy                       
  3  Smith, Alyssa                  9 Brighton                    
  4  Boyle, MaryBeth                9 Mercy                       
Section 3  Timed Finals
  1  Ohara, Kristen                10 Webster Thom                
  2  Wheeler, Rachel               12 Eastridge                   
  3  Trenton, Sarah                11 Mercy                       
  4  Conway, Chelsea               10 Eastridge                   
Section 4  Timed Finals
  1  Clark, Jessica                11 Irondequoit                 
  2  Maloney, Laura                10 Eastridge                   
  3  Himmler, Megan                11 Mercy                       
  4  Koop, Emily                   11 Brockport                   
 
Event 2  Outdoor Pentathlon: #1 Girls 100 Meter Hurdles AA
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Ward, Christina                9 Hilton                      
  2  Chernak, Laura                12 Penfield                    
  3  Lackey, Stephanie             12 Fairport                    
  4  Pegler, Jessica               12 Churchville-                
Section 2  Timed Finals
  1  Olson, Emily                  10 Fairport                    
  2  Paffendorf, Lauren            11 Webster Schr                
  3  Geisinger, Alyana             12 Fairport                    
  4  Sutherland, Erin              11 Penfield                    
 
Event 5  Girls 2000 Meter Steeplechase A
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Campbell, Karen               12 Brighton                    
  2  Bennett, Jessica              11 Irondequoit                 
  3  Zaffuto, Kendra                9 Mercy                       
  4  Conway, Lindsay               11 Eastridge                   
  5  Eberhardt, Erika              11 Mercy                       
  6  D'Antonio, Jackie              8 Mercy                       
  7  Dahlkemper, Julie              9 Mercy                       
  8  Davis, Emily                   9 Brockport                   
  9  Sick, Katie                   12 Irondequoit                 
 10  Coulon, Kelly                 12 Webster Thom                
 11  Walker, Sarah                 11 Irondequoit                 
 12  Swartz, Stacie                12 Arcadia                     
 13  Breslawski, Melanie           11 Brockport                   
 14  Templeton, Sarah              11 Spencerport                 
 
Event 6  Girls 2000 Meter Steeplechase AA
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Ferrimani, Lauren             12 Fairport                    
  2  Sawyer, Allison               10 Hilton                      
  3  Bhattacharjee, Monica         12 Penfield                    
  4  Snyder, Hillary                9 Fairport                    
  5  Cass, Julie                    9 Fairport                    
  6  Hefner, Caitlin               12 Penfield                    
  7  Griffiths, Veronica           12 Hilton                      
  8  White, Christine              11 Rush-Henriet                
  9  Howe, Samantha                 9 Penfield                    
 10  Wang, Rui                     10 Fairport                    
 11  Snider, Madeline              12 Fairport                    
 12  Melville, Miranda             10 Rush-Henriet                
 
Event 11  Girls 100 Meter Hurdles A
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  2  Burch, Jennifer                9 Brockport                   
  3  Mason, Jessica                11 Webster Thom                
  4  Brown, Julie                  12 Webster Thom                
  5  Farr, Sarah                    9 Irondequoit                 
  6  Jones, Maureen                11 Irondequoit                 
  7  Montag, Rebecca                9 Brighton                    
Section 2  Timed Finals
  1  Fafinski, Kristine            10 Mercy                       
  2  Godin, Caitlin                12 Arcadia                     
  3  Dodd, Brittany                10 Webster Thom                
  4  Townsend, Dahlia              12 Mercy                       
  5  Ehindero, Ayo                  9 Brighton                    
  6  Dixon, NaTasha                12 Wilson                      
  7  Hill, Arianna                 12 Brockport                   
  8  Delduca, Catherine            10 Canandaigua                 
 
Event 12  Girls 100 Meter Hurdles AA
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  3  Howard, Danielle              10 Rush-Henriet                
  4  O'Keefe, Carly                10 Penfield                    
  5  Kruizenga, Meagan             12 Hilton                      
Section 2  Timed Finals
  1  Zaso, Meghan                   9 Churchville-                
  2  Mobley, Natia                 11 Gates Chili                 
  3  Saini, Isha                   10 Pittsford                   
  4  Oehlbeck, Karlee               9 Gates Chili                 
  5  Hidley, Annie                  9 Penfield                    
  6  Antonini, Nicole               9 Gates Chili                 
  7  Critelli, Tracy                9 Fairport                    
Section 3  Timed Finals
  1  Carter, Deirdre                9 Pittsford                   
  2  Liwush, Vicki                 11 Webster Schr                
  3  Brett, Katie                  10 Webster Schr                
  4  Chance, Natasha               12 East                        
  5  Harris, Quante                12 Edison                      
  6  Joseph, Marikka                8 Hilton                      
  7  Wesson-Roth, Mimi             10 Penfield                    
  8  Cumbo, Katie                   9 Churchville-                
 
Event 13  Girls 4x100 Meter Relay A
===============================================================================
     School                                                                 
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Spencerport                                                  
  2  Mercy                                                        
  3  Irondequoit                                                  
  4  Wilson                                                       
  5  Brighton                                                     
  6  Canandaigua                                                  
  7  Webster Thomas                                               
 
Event 14  Girls 4x100 Meter Relay AA
===============================================================================
     School                                                                 
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  East                                                         
  2  Fairport                                                     
  3  Pittsford                                                    
  4  Rush-Henrietta                                               
  5  Edison                                                       
  6  Webster Schroeder                                            
  7  Hilton                                                       
  8  Penfield                                                     
 
Event 17  Girls 4x400 Meter Relay A
===============================================================================
     School                                                                 
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  2  Irondequoit                                                  
  3  Wilson                                                       
  4  Brockport                                                    
  5  Mercy                                                        
  6  Brighton                                                     
  7  Spencerport                                                  
 
Event 18  Girls 4x400 Meter Relay AA
===============================================================================
     School                                                                 
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  2  East                                                         
  3  Fairport                                                     
  4  Rush-Henrietta                                               
  5  Penfield                                                     
  6  Hilton                                                       
 
Event 21  Girls 3000 Meter Run A
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Campbell, Karen               12 Brighton                    
  2  Bennett, Jessica              11 Irondequoit                 
  3  Dahlkemper, Julie              9 Mercy                       
  4  D'Antonio, Jackie              8 Mercy                       
  5  Conway, Lindsay               11 Eastridge                   
  6  Smith, Catherine              10 Brighton                    
  7  Osborn, Makenna                9 Canandaigua                 
  8  Merzbach, Debbie              10 Brighton                    
  9  Coulon, Kelly                 12 Webster Thom                
 10  Huson, Julia                   9 Mercy                       
 11  VanHarken, Lisa               12 Webster Thom                
 12  Braggins, Christine           11 Irondequoit                 
 13  Kurz, Elena                   12 Brighton                    
 14  Pruitt, Taylor                11 Canandaigua                 
 15  Flynn, Chelsea                11 Brockport                   
 16  Schwab, Sarah                  9 Brighton                    
 
Event 22  Girls 3000 Meter Run AA
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Griggs, Amanda                11 Hilton                      
  2  Schultz, Caroline             10 Hilton                      
  3  Herman, Shelby                 9 Hilton                      
  4  Bower, Katie                  11 Pittsford                   
  5  Jones, Ashley                  9 Hilton                      
  6  Ferrimani, Lauren             12 Fairport                    
  7  Cass, Laura                   12 Fairport                    
  8  Olsen, Emily                  12 Pittsford                   
  9  Bhattacharjee, Monica         12 Penfield                    
 10  Iafrati, Laura                12 Hilton                      
 11  Bowhers, Kristen              12 Greece Athen                
 12  Cocuzzi, Ashley                9 Webster Schr                
 13  Sweeney, Elizabeth            12 Rush-Henriet                
 14  Coon, Colleen                  8 Penfield                    
 15  Snider, Madeline              12 Fairport                    
 16  Wang, Rui                     10 Fairport                    
 
Event 25  Girls 100 Meter Dash A
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Bauer, Jenna                  10 Spencerport                 
  2  North, Courtney                9 Canandaigua                 
  3  Pernaselci, Desiree           11 Olympia                     
  4  Canori, Marissa               10 Webster Thom                
  5  Neal, Whittney                12 Irondequoit                 
  6  Debartoli, Maura              12 Arcadia                     
  7  King, Ashley                   9 Irondequoit                 
  8  Accordo, Daniela              11 Mercy                       
Section 2  Timed Finals
  1  Westcott, Amanda              12 Brockport                   
  2  Lee, Dyyoung                  11 Canandaigua                 
  3  McClary, Jamiee                8 Mercy                       
  4  Aaron, Tiffany                12 Wilson                      
  5  Harris, Tiffany               12 Wilson                      
  6  LaRussa, Amelia               10 Brighton                    
  7  Council, Charnell              9 Wilson                      
  8  Pryslak, Emily                 9 Mercy                       
 
Event 26  Girls 100 Meter Dash AA
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Ferris, Katie                  8 Fairport                    
  2  Joseph, Marikka                8 Hilton                      
  3  Brock, Traequanda             11 Edison                      
  4  Carter, Deirdre                9 Pittsford                   
  5  Johnson, Kayla                10 Fairport                    
  6  McGill, Kayla                  9 Gates Chili                 
  7  McIntosh, Corrine             10 Fairport                    
  8  Davis, Jackie                 11 Pittsford                   
Section 2  Timed Finals
  1  Lawrence, Christina           11 Rush-Henriet                
  2  Arday, Abby                   10 Webster Schr                
  3  Francis, Fay                  11 Rush-Henriet                
  4  Harris, Quante                12 Edison                      
  5  Gaskin, Brittany              10 East                        
  6  Mc Gee, Najia                 11 Edison                      
  7  Scorse, Melissa               10 Pittsford                   
  8  Dunbar, LaToya                12 Hilton                      
 
Event 29  Girls 400 Meter Run A
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Sauerhafer, Ariana            12 Arcadia                     
  2  Johnson, Stephanie            11 Spencerport                 
  3  Spicer, Karina                11 Spencerport                 
  4  Bauer, Jenna                  10 Spencerport                 
  5  Allocco, Laura                12 Eastridge                   
  6  Brooks, Danielle               9 Brockport                   
  7  Dueland, Kelsey               11 Canandaigua                 
  8  Donovan, Karly                11 Irondequoit                 
Section 2  Timed Finals
  1  Pryslak, Emily                 9 Mercy                       
  2  Butler, Takiyah               12 Wilson                      
  3  Wright, Hana                  11 Canandaigua                 
  4  Townsend, Dahlia              12 Mercy                       
  5  Chodagiri, Prashanthi         11 Brighton                    
  6  Curry, Shauna                 12 Wilson                      
  7  Wellott, Clare                10 Mercy                       
  8  Caufield, Shannon              9 Mercy                       
 
Event 30  Girls 400 Meter Run AA
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  3  James, Christina              11 East                        
  4  Marquardt, Margot              9 Pittsford                   
  5  Hult, Caitlin                  9 Penfield                    
  6  Beh, Emily                     9 Penfield                    
Section 2  Timed Finals
  1  Currington, Gilisa            12 Edison                      
  2  Steenburgh, Megan             11 Fairport                    
  3  Welch, Stevie                 11 Rush-Henriet                
  4  Chance, Natasha               12 East                        
  5  Sawnor, Melinda                8 Greece Athen                
  6  Mahany, Mary Kate              9 Penfield                    
  7  Oyer, Casey                   10 Hilton                      
  8  Ryck, Angela                   8 Fairport                    
 
Event 33  Girls 1500 Meter Run A
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Schultz, Jessica              12 Eastridge                   
  2  Campbell, Karen               12 Brighton                    
  3  Zaffuto, Kendra                9 Mercy                       
  4  Bennett, Jessica              11 Irondequoit                 
  5  Eberhardt, Erika              11 Mercy                       
  6  Noel, Rachel                  11 Brockport                   
  7  Dahlkemper, Julie              9 Mercy                       
  8  Pragel, Diana                 12 Arcadia                     
  9  Wolcott, Erin                 12 Canandaigua                 
 10  Cain, Christyna               11 Brockport                   
 11  Lange, Michelle               11 Eastridge                   
 12  Walker, Sarah                 11 Irondequoit                 
 13  Coulon, Kelly                 12 Webster Thom                
 14  VanHarken, Lisa               12 Webster Thom                
 15  Sick, Katie                   12 Irondequoit                 
 16  Skelly, Sarah                 11 Spencerport                 
 
Event 34  Girls 1500 Meter Run AA
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Griggs, Amanda                11 Hilton                      
  2  Herman, Shelby                 9 Hilton                      
  3  Wassink, Mellissa              9 Gates Chili                 
  4  Cufari, Kate                   9 Pittsford                   
  5  Ferrimani, Lauren             12 Fairport                    
  6  Williams, Florence            10 Pittsford                   
  7  Sawyer, Allison               10 Hilton                      
  8  Varble, Nicole                11 Rush-Henriet                
  9  Cass, Laura                   12 Fairport                    
 10  Rieger, Megan                  9 Webster Schr                
 11  Haefner, Hilary               11 Penfield                    
 12  Bower, Katie                  11 Pittsford                   
 13  Snyder, Hillary                9 Fairport                    
 14  Hartmann, Brittany            11 Penfield                    
 15  Bowhers, Kristen              12 Greece Athen                
 16  Cufari, Kim                   12 Pittsford                   
 
Event 37  Girls 400 Meter Hurdles A
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Thomas, Kelsey                10 Webster Thom                
  2  Choate, Meghan                10 Brockport                   
  3  Dodd, Brittany                10 Webster Thom                
  4  Barfield, LaVonne             12 Wilson                      
  5  Jones, Maureen                11 Irondequoit                 
  6  Fafinski, Kristine            10 Mercy                       
  7  Croessman, Rachel             11 Brighton                    
  8  Summer, Marguerite            11 Brighton                    
Section 2  Timed Finals
  1  D'Antonio, Jackie              8 Mercy                       
  2  Leary, Emily                  10 Brighton                    
  3  Hill, Arianna                 12 Brockport                   
  4  Zaffuto, Kendra                9 Mercy                       
  5  Townsend, Dahlia              12 Mercy                       
  6  Eberhardt, Erika              11 Mercy                       
  7  Godin, Caitlin                12 Arcadia                     
  8  Butler, Takiyah               12 Wilson                      
 
Event 38  Girls 400 Meter Hurdles AA
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Robinson, Meryl                9 Fairport                    
  2  Salongo, Labira               10 East                        
  3  Hidley, Annie                  9 Penfield                    
  4  Hall, Julia                   12 Penfield                    
  5  Critelli, Tracy                9 Fairport                    
  6  Howe, Samantha                 9 Penfield                    
  7  O'Keefe, Carly                10 Penfield                    
Section 2  Timed Finals
  1  Liwush, Vicki                 11 Webster Schr                
  2  Wray, Paige                    9 Hilton                      
  3  Anderson, Megan               12 Fairport                    
  4  Brett, Katie                  10 Webster Schr                
  5  Chance, Natasha               12 East                        
  6  Woodarek, Marla               10 Penfield                    
  7  Wesson-Roth, Mimi             10 Penfield                    
  8  Leahy, Sarah                  10 Gates Chili                 
 
Event 41  Girls 800 Meter Run A
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Noel, Rachel                  11 Brockport                   
  2  Gielow, Elisha                12 Brighton                    
  3  Blanding, Erin                11 Irondequoit                 
  4  Schultz, Jessica              12 Eastridge                   
  5  Wellott, Clare                10 Mercy                       
  6  Allocco, Laura                12 Eastridge                   
  7  Lowery, Ashley                11 Brockport                   
  8  Zaffuto, Kendra                9 Mercy                       
  9  Stubler, Julie                11 Webster Thom                
 10  Rivet, Alycia                 11 Canandaigua                 
 11  Pragel, Diana                 12 Arcadia                     
 12  Cleason, Dana                 11 Canandaigua                 
 13  Furnare, Amy                  10 Canandaigua                 
 14  Bradley, Shannon              11 Irondequoit                 
 15  English, Maya                  9 Wilson                      
 16  Miskinis, Meghan               9 Mercy                       
 
Event 42  Girls 800 Meter Run AA
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Griggs, Amanda                11 Hilton                      
  2  Wooten, Jessie                11 Rush-Henriet                
  3  Steenburgh, Megan             11 Fairport                    
  4  Goetz, Megan                  12 Fairport                    
  5  Sawyer, Allison               10 Hilton                      
  6  Schultz, Caroline             10 Hilton                      
  7  Topping, Keeler                9 Pittsford                   
  8  Weidman, Jillian               8 Penfield                    
  9  Ryck, Angela                   8 Fairport                    
 10  Sullivan, Annie               10 Pittsford                   
 11  Williams, Julie               11 Pittsford                   
 12  Woytash, Stacey                9 Fairport                    
 13  Schroeder, Anna                9 Fairport                    
 14  Elliot, Katie                 12 Penfield                    
 15  Sylvester, Krystina           12 Rush-Henriet                
 16  Gregor, Laura                  9 Penfield                    
 
Event 45  Girls 200 Meter Dash A
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  3  German, Emily                 11 Irondequoit                 
  4  Brooks, Danielle               9 Brockport                   
  5  Pernaselci, Desiree           11 Olympia                     
Section 2  Timed Finals
  2  Neal, Whittney                12 Irondequoit                 
  3  Council, Charnell              9 Wilson                      
  4  Chodagiri, Prashanthi         11 Brighton                    
  5  Matthews, Kiomi               12 Irondequoit                 
  6  Caufield, Shannon              9 Mercy                       
  7  King, Ashley                   9 Irondequoit                 
Section 3  Timed Finals
  1  Dixon, NaTasha                12 Wilson                      
  2  Wright, Hana                  11 Canandaigua                 
  3  Townsend, Dahlia              12 Mercy                       
  4  Curry, Shauna                 12 Wilson                      
  5  Aaron, Tiffany                12 Wilson                      
  6  McClary, Jamiee                8 Mercy                       
  7  Harris, Tiffany               12 Wilson                      
  8  LaRussa, Amelia               10 Brighton                    
 
Event 46  Girls 200 Meter Dash AA
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Richardson, Dominique          9 Rush-Henriet                
  2  Riddick, Eva                  10 Rush-Henriet                
  3  Brock, Traequanda             11 Edison                      
  4  Currington, Gilisa            12 Edison                      
  5  Mahany, Mary Kate              9 Penfield                    
  6  Hult, Caitlin                  9 Penfield                    
  7  McIntosh, Corrine             10 Fairport                    
  8  Oyer, Casey                   10 Hilton                      
Section 2  Timed Finals
  1  Tam, Karen                     9 Pittsford                   
  2  Dunbar, LaToya                12 Hilton                      
  3  Gaskin, Brittany              10 East                        
  4  Harris, Quante                12 Edison                      
  5  Mc Gee, Najia                 11 Edison                      
  6  Arday, Abby                   10 Webster Schr                
  7  Sawnor, Melinda                8 Greece Athen                
  8  Johnson, Kayla                10 Fairport                    
 
Event 53  Girls 4x800 Meter Relay A
===============================================================================
     School                                                                 
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Brighton                                                     
  2  Mercy                                                        
  3  Eastridge                                                    
  4  Canandaigua                                                  
  5  Brockport                                                    
  6  Irondequoit                                                  
  7  Webster Thomas                                               
  8  Wilson                                                       
 
Event 54  Girls 4x800 Meter Relay AA
===============================================================================
     School                                                                 
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Fairport                                                     
  2  Rush-Henrietta                                               
  3  Pittsford                                                    
  4  Hilton                                                       
  5  Penfield                                                     
  6  Edison                                                       
 
Event 62  Girls Discus Throw A
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Gillen, Amy                   11 Mercy                       
  2  Kastner, Robin                10 Eastridge                   
  3  Wills, Emily                  12 Brighton                    
  4  Beck, Candice                 10 Brighton                    
  5  Kinder, Shirelle              11 Irondequoit                 
  6  Essley, Claire                12 Irondequoit                 
  7  Hill, Arianna                 12 Brockport                   
  8  Rykojc, Michelle              10 Webster Thom                
Flight 2  Finals
  1  Dilal, Caitlin                12 Mercy                       
  2  Davis, Sarah                  11 Canandaigua                 
  3  Elliott, Bausha               11 Canandaigua                 
  4  Ritzel, Amanda                12 Spencerport                 
  5  Heinson, Stephanie            11 Mercy                       
  6  Henrichs, Heidi               12 Brighton                    
  7  Spirro, Savoya                10 Arcadia                     
  8  Boley, Gabrielle              12 Brockport                   
 
Event 63  Girls Discus Throw AA
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Torres, Maritza               12 Rush-Henriet                
  2  Murray, Michele               10 Webster Schr                
  3  Mooney, Beth                  12 Gates Chili                 
  4  Werner, Jennifer              12 Gates Chili                 
  5  Roberts, Brittany             11 East                        
  6  Handelman, Emily              11 Penfield                    
  7  Sewell, Lashay                11 Edison                      
  8  O'Neil, Jennifer              12 Fairport                    
Flight 2  Finals
  1  Werner, Ashley                12 Gates Chili                 
  2  Williams, Jamika              11 Gates Chili                 
  3  McElhearn, Kat                11 Fairport                    
  4  Luce, Alex                    10 Penfield                    
  5  Griffiths, Nicole             11 Hilton                      
  6  Tuttle, Adrienne              12 Pittsford                   
  7  Redhead, Jonelle              12 Hilton                      
  8  Arday, Abby                   10 Webster Schr                
 
Event 64  Girls High Jump A
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Bauer, Jenna                  10 Spencerport                 
  2  Raeside, Alison               11 Mercy                       
  3  Curry, Shauna                 12 Wilson                      
  4  Dilal, Caitlin                12 Mercy                       
  5  Price, Antonette              12 Irondequoit                 
  6  Olsen, Adrienne               11 Irondequoit                 
  7  Williams, Ashley              11 Wilson                      
  8  Matthews, Kiomi               12 Irondequoit                 
  9  Newman, Rachel                12 Brockport                   
 10  Sidorishia, Natalya           12 Wilson                      
 11  Adair, Kate                   10 Mercy                       
 12  Cammeyer, Kristen             10 Webster Thom                
 13  Callahan, Charlene            11 Brockport                   
 14  Lalka, Sam                    11 Brighton                    
 15  Godin, Caitlin                12 Arcadia                     
 
Event 65  Girls High Jump AA
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Stokes, Keisha                 9 Penfield                    
  2  Johnson, Kelsie                8 Fairport                    
  3  Krebs, Laura                  12 Penfield                    
  4  Oehlbeck, Karlee               9 Gates Chili                 
  5  Antonini, Nicole               9 Gates Chili                 
  6  Twillie, Ciara                 9 Edison                      
  7  Riddick, Eva                  10 Rush-Henriet                
  8  Frate, Meghan                  9 Webster Schr                
  9  Curry, Marquita               11 Gates Chili                 
 10  Lovette, Ashlee               11 East                        
 11  Easton, Brooke                10 Webster Schr                
 12  Wray, Paige                    9 Hilton                      
 13  Istvan, Abby                  12 Fairport                    
 14  Woodarek, Jenna               12 Penfield                    
 15  Pieper, Jen                   10 Hilton                      
 16  Lill, Katie                   11 Webster Schr                
 
Event 68  Girls Long Jump A
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Hope, Anna                    12 Brighton                    
  2  Raeside, Alison               11 Mercy                       
  3  Shamaskin, Andrea             12 Brighton                    
  4  Forquell, Courtney             9 Brockport                   
  5  Knauf, Lauren                 10 Irondequoit                 
  6  Wilcox, Amanda                10 Arcadia                     
  7  Minardo, Diana                12 Webster Thom                
  8  Lee, Dyyoung                  11 Canandaigua                 
  9  Smith, Kenzie                 11 Canandaigua                 
Flight 2  Finals
  1  Price, Antonette              12 Irondequoit                 
  2  McClary, Jamiee                8 Mercy                       
  3  Canori, Marissa               10 Webster Thom                
  4  Dixon, NaTasha                12 Wilson                      
  5  Jones, Tenisha                11 Wilson                      
  6  Wright, Hana                  11 Canandaigua                 
  7  Barfield, LaVonne             12 Wilson                      
  8  Westcott, Amanda              12 Brockport                   
 
Event 69  Girls Long Jump AA
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Ferris, Katie                  8 Fairport                    
  2  McGill, Kayla                  9 Gates Chili                 
  3  Bezon, Christina              12 Gates Chili                 
  4  Mooney, Beth                  12 Gates Chili                 
  5  Liwush, Vicki                 11 Webster Schr                
  6  Frate, Meghan                  9 Webster Schr                
  7  Brock, Traequanda             11 Edison                      
  8  Mobley, Natia                 11 Gates Chili                 
Flight 2  Finals
  1  Dunbar, LaToya                12 Hilton                      
  2  Sniezek, Christina            10 Webster Schr                
  3  Carter, Deirdre                9 Pittsford                   
  4  Istvan, Abby                  12 Fairport                    
  5  Bell, Sierra                  12 Edison                      
  6  Miller, Rianna                11 Penfield                    
  7  Riddick, Eva                  10 Rush-Henriet                
  8  Francis, Fay                  11 Rush-Henriet                
 
Event 72  Girls Pole Vault A
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Berent, Chelsea               11 Irondequoit                 
  2  Braggins, Christine           11 Irondequoit                 
  3  Walker, Sarah                 11 Irondequoit                 
  4  Mcbride, Erin                 12 Mercy                       
  5  Groth, Emily                   9 Brockport                   
  6  Forquell, Courtney             9 Brockport                   
  7  Merzbach, Debbie              10 Brighton                    
  8  Merzbach, Judy                10 Brighton                    
  9  Henry, Allison                11 Canandaigua                 
 10  Vetter, Jessica               12 Webster Thom                
 11  Hill, Sabrina                 11 Brockport                   
 
Event 73  Girls Pole Vault AA
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Parker, Julie                 10 Hilton                      
  2  Hogan, Jennifer               12 Penfield                    
  3  Smith, Hanna                  11 Rush-Henriet                
  4  Kelly, Meghan                 12 Rush-Henriet                
  5  Marquardt, Margot              9 Pittsford                   
  6  Zulawski, Lisa                10 Penfield                    
  7  Saini, Isha                   10 Pittsford                   
  8  Stokes, Keisha                 9 Penfield                    
  9  Greenlee, Sara                 9 Penfield                    
 10  Mitchell, Amanda              12 Penfield                    
 11  Grove, Allison                11 Gates Chili                 
 12  Zulawski, Jessica             12 Penfield                    
 13  Pieper, Jen                   10 Hilton                      
 14  Glanton, Jenna                10 Rush-Henriet                
 15  O'Neil, Christine              9 Fairport                    
 16  Testa, Leah                   10 Gates Chili                 
 17  O'Neil, Jennifer              12 Fairport                    
 
Event 74  Girls Shot Put A
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Spirro, Savoya                10 Arcadia                     
  2  Hill, Chelsea                  9 Brighton                    
  3  Olsen, Adrienne               11 Irondequoit                 
  4  Essley, Claire                12 Irondequoit                 
  5  Callahan, Charlene            11 Brockport                   
  6  Beck, Candice                 10 Brighton                    
  7  Ritzel, Amanda                12 Spencerport                 
  8  Dilal, Caitlin                12 Mercy                       
Flight 2  Finals
  1  Heinson, Stephanie            11 Mercy                       
  2  Rykojc, Michelle              10 Webster Thom                
  3  Kastner, Robin                10 Eastridge                   
  4  McGuire, Maura                11 Spencerport                 
  5  Johnson, Jasmine              12 Brighton                    
  6  Aaron, Tiffany                12 Wilson                      
  7  Boley, Gabrielle              12 Brockport                   
  8  Elliott, Bausha               11 Canandaigua                 
 
Event 75  Girls Shot Put AA
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Werner, Ashley                12 Gates Chili                 
  2  Murray, Michele               10 Webster Schr                
  3  Campbell, Marisa               9 Rush-Henriet                
  4  Werner, Jennifer              12 Gates Chili                 
  5  Summerville, Kayla            10 Fairport                    
  6  Williams, Jamika              11 Gates Chili                 
  7  Redhead, Jonelle              12 Hilton                      
  8  Griffiths, Nicole             11 Hilton                      
Flight 2  Finals
  1  Luce, Alex                    10 Penfield                    
  2  McElhearn, Kat                11 Fairport                    
  3  Sewell, Lashay                11 Edison                      
  4  Torres, Maritza               12 Rush-Henriet                
  5  Tuttle, Adrienne              12 Pittsford                   
  6  Handelman, Emily              11 Penfield                    
  7  Roberts, Brittany             11 East                        
  8  O'Neil, Jennifer              12 Fairport                    
 
Event 82  Girls Triple Jump A
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Banahene, Francisca            9 Brighton                    
  2  Sukhavong, Ashley              9 Wilson                      
  3  Price, Antonette              12 Irondequoit                 
  4  Knauf, Lauren                 10 Irondequoit                 
  5  Raeside, Alison               11 Mercy                       
  6  Canori, Marissa               10 Webster Thom                
  7  Poon, Samantha                11 Brighton                    
  8  Wilcox, Amanda                10 Arcadia                     
Flight 2  Finals
  1  Minardo, Diana                12 Webster Thom                
  2  Smith, Kenzie                 11 Canandaigua                 
  3  Dixon, NaTasha                12 Wilson                      
  4  Jones, Tenisha                11 Wilson                      
  5  Ehindero, Ayo                  9 Brighton                    
  6  Westcott, Amanda              12 Brockport                   
  7  Barfield, LaVonne             12 Wilson                      
  8  Boley, Gabrielle              12 Brockport                   
 
Event 83  Girls Triple Jump AA
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Nguyen, Michelle              11 Penfield                    
  2  Oehlbeck, Karlee               9 Gates Chili                 
  3  Carter, Deirdre                9 Pittsford                   
  4  James, Christina              11 East                        
  5  Istvan, Abby                  12 Fairport                    
  6  Bezon, Christina              12 Gates Chili                 
  7  Mooney, Beth                  12 Gates Chili                 
  8  Miller, Rianna                11 Penfield                    
Flight 2  Finals
  1  Harris, Ashley                12 Edison                      
  2  Pieper, Jen                   10 Hilton                      
  3  Liwush, Vicki                 11 Webster Schr                
  4  Flahn, Edvanna                11 Rush-Henriet                
  5  Woodarek, Marla               10 Penfield                    
  6  Frate, Meghan                  9 Webster Schr                
  7  Bell, Sierra                  12 Edison                      
  8  Harris, Quante                12 Edison