Girls D-1 State Qual. 5/22 - 11:30 pm
100m Dash
Tiffany Aaron-12 Wilson
Melissa Thurston-11 Batavia
Jennifer Adams-9 Batavia
Caitlyn Peterson-11 Wayne
Brittany Gaskin-10 East
Abby Arday-10 Web-Sch.
Najia McGee-11 Edison
LaToya Dunbar-12 Hilton
alt - Charnel Council-9 Wilson
200m Dash
Quante Harris-12 Edison
Melissa Thurston-11 Batavia
Jennifer Adams-9 Batavia
Abby Arday-10 Web-Sch
Brittany Gaskin-10 East
Najia McGee-11 Edison
Melinda Sawnor-8 G-Athena
Hana Wright-11 CA
alt - Kayla Johnson-10 Fpt
400m Dash
Natasha Chance-12 East
Melinda Sawnor-8 Athena
MaryKate Mahaney-9 Penfield
Hana Wright-11 CA
Lauren Phillips-11 Batavia
Casey Oyer-10 Hilton
Jenna Darron-10 Wayne
Christina James-11 East
no alternate
800m Run
Jessie Wooten-11 R-H
Rachel Noel-11 Bpt
Kim Law-10 Newark
Molly McMullin-12 HFL
Jillian Weidman-8 Penfield
Jessica Schultz-12 Eastridge
Megan VanHouten-9 HFL
Erin Brandligy-11 Iron
alt- Julie Stubler-11 Thomas
1500m Run
Shelby Herman Hilton
Melissa Wassink Gates
Audrie Mangan HFL
Jessica Schultz Eastridge
Amy DeSeyn Victor
Amber Sanders Batavia
Nicole Varble R-H
Megan Rieger Web-Sch
alt.  Hilary Haefner Penfield
3000m Run
Caroline Schultz-10 Hilton
Karen Campbell-12 Brighton
Amy DeSeyn-11 Victor
Jessica Bennett-11 Iron
Amber Sanders-10 Batavia
Katie Bauer-11 Pittsford
Ashley Jones-9 Hilton
Laura Cass-12 Fairport
alt. - Emily Olsen-12 Pittsford
100m HH
Dahlia Townson-12 Mercy
Natasha Chance-12 East
Ayo Ehindero-9 Brighton
Katie Brett-10 Web-Sch
Katie McEvoy-12 Batavia
Marikka Joseph-8 Hilton
Britany Dodd-10 Thomas
Mimi Wesson-Roth Penfield
alt. - Vicky Liwush-11 Web-Sch.
400m LH
Natasha Chance-12 East
Katie Brett-10 Web-Sch.
Megan Anderson-12 Fpt
Marla Woodark-10 Penfield
Monique Santiago-12 HFL
Arianna Hill-12 Bpt
Paige Wray- 9 Hilton
Taryn Wade-9 Victor
alt. - Emily Leary-10 Brighton
Steeple
Liz Deir-10 HFL
Amy DeSeyn-11 Victor
Allison Sawyer-10 Hilton
Lauren Ferrimani-12 Fpt
Jessica Bennett-11 Iron
Amber Sanders-10 Batavia
Alex Mustardo-9 HFL
Janine Seber-9 Victor
alt. - Hilary Snyder-9 Fpt
High Jump
Caitlin Godin-12 Arcadia
Leah Hill-10 Wayne
Ashley Hudson-12 Victor
Katie Lill-11 Web-Sch.
Samantha Lalka-11 Brighton
Jen Piyper-10 Hilton
Jenna Woodark-12 Penfield
no alternate - 5 tied at next height
Trple Jump
Jennifer Gurrant-12 Batavia
Gabrielle Boley-12 Bpt
Quante Harris-12 Edison
Amanda Westcott-12 Bpt
Liz Gurrant-10 Batavia
Britney Falcon-12 Victor
Meghan Frate-9 Web-Sch.
Marissa Canori-10 Thomas
alt. - Brittany Lariviere-9 Victor
Long Jump
Amanda Westcott-12 Bpt
Jennifer Gurrant-12 Batavia
Fay Francis-11 R-H
LaVonne Barfield-12 Wilson
Eva Riddick-10 R-H
Hana Wright-11 CA
Rianna Miller Penfield
Abby Istvan -12 Fairport
Britney Falcon-12 Victor
alt. - Deirdre Carter-9 Pittsford
Pentathlon
Elissa Reidy-12 HFL
Stephanie Lackey-12 Fpt
KC Northrup-12 CA
Michelle Budreau-11 HFL
Alyssa Smith-9 Brighton
Kristen O'Hara-11 Thomas
Erin Sutherland-11 Penfield
Laura Churnack - 12 Penfield
alt-Alicia Schaumberg-9 Wayne
Shot Put
Bausha Elliott-10 CA
Liz Mirt-12 Aquinas
Gabrielle Boley-12 Bpt
Krystle Smallwood-12 Geneva
Sarah Waclawski-11 Batavia
Heather Lieberman-10 Wayne
Emily Handleman-11 Penfield
Jasmine Johnson-12 Brighton
alt - Robin Kastner-10 Eastridge
Discus
Krystle Smallwood-12 Geneva
Gabrielle Boley-12 Bpt
Abby Arday-10 Web.-Sch.
Jonelle Redhead-12 Hilton
Adrienne Tuttle-12 Pittsford
Heidi Henrichs-12 Brighton
Nicole Griffiths-11 Hilton
Sarah Waclawski-11 Batavia
alt-StephanieHeinson-11 Mercy
Pole Vault
Jen O'Neil - 12 Fpt
Katie McEvoy - 12 Batavia
Sabrina Hill - Bpt
Jessica Vetter - 12 Thomas
Leah Testa - 10 Gates
Christine O'Neil - 9 Fpt
Jen Pieper - 10 Hilton
Krystal Lang - 10 Wayne
alt. - Allison Henry - 11 CA
400m Relay
Wilson
Rush-Henrietta
Edison Tech
Batavia
Pittsford
Webster Schroeder
Irondequoit
Canandaigua Academy
alt - Brighton
1600m Relay
Rush-Henrietta
Penfield
Brockport
Fairport
Batavia
Victor
Mercy
Irondequoit
alt. - East
3200m Relay
HFL
Rush-Henrietta
Pittsford
Fairport
Hilton
Brighton
Mercy
Penfield
alt - Victor