Girls' D-2 State Qual 5/22-11:30pm
100m Dash
Jenny Ruhlman-11 Alexander
Kate Welch-11 Pavilion
Kristen Guenther-9 Arkport
Deaja Reid-10 NR-W
Simone Delany-10 Can-Green
Sada Banks-12 SOTA
Michele Wilson-9 Warsaw
Mandy Swartz-10 Attica
alt-Amanda Beauter-10 Pal-Mac
200m Dash
Tanesha West-12 Lyons
Deaja Reid-10 NR-W
Sade Banks-12 SOTA
Michele Wilson-9 Warsaw
Simone Delany-10 Can-Green.
Brittany McCray-10 Lyons
Shannon VanKuren-12 Fillmore
Kristin Barnoski-11 Mar-Whit
alt- Kate Welch-11 Pavilion
400m Dash
Tanesha West-12 Lyons
Kaleigh Wood-10 Red Jacket
Jenna Porter-11 Alexander
Julie Sengstock-11 Hornell
Alex Ryan-9 SOTA
Shannon VanKuren-12 Fillmore
Brooklyn Venture-8 Waterloo
Erica Conte-10 Cal-Mum
alt- Rachel Heim - 10 Bol-Rich
800m Run
Ellen Muster-10 Marion
Bridget Kelly-11 Dansville
Kezia Kemp-10 Gen. Valley
Alexa Leo-11 Lyons
Liz Graham-10 Wellsville
Christine Bub-8 Letchworth
Megan Gee-10 Arkport
Becky Call-9 Oak-Al
Alt- Ashley Simpson-11 Arkport
1500m Run
Ellen Muster-10 Marion
Jessica Bradley-9 Pavilion
Alexa Leo-11 Lyons
Lisa VonHagn-10 Bath-Hav
Carey Crooker-8 Addison
Abby Sortore-9 Bol-Rich
Courtney Cornell-10 J-T
Tatiana Pallagi-9 Avon
alt- Emily Rodenhouse-10 Pal-Mac
Steeple
Rachel Kirsch-12 Attica
Jessica Bradley-9 Pavilion
Ellen Muster-10 Marion
Emily Rodenhouse-10 Pal-Mac
Sarah Kirsch-10 Attica
Marissa Gray-12 Midlakes
Bess Englehardt-11 Honeoye
Darcie Hancock-9 Notre Dame
alt- Sarah Bole-12 Bol-Rich
3000m Run
Jessica Bradley-9 Pavilion
Rachel Kirsch-12 Attica
Emily Rodenhouse-10 Pal-Mac
Sarah Kirsch-10 Attica
Marissa Gray-12 Midlakes
Devin Snyder-9 Way-Co
Caitlin Snyder-12 Marion
Breanne Smith-9 Arkport
alt- Erin Fox-12 Cal-Mum
100m HH
Emily Hart-12 Geneseo
Rebecca Schensny-11 Lyndonville
Whitney Thurber-12 Lyndonville
Mackenzie Stuck-10 NR-W
Mary Allen-10 Ham-port
Ashley Dunham-9 Wellsville
Jenna Jones-11 NR-W
Alissa Phillips-12 NR-W
alt- Renee Ast - 11 Williamson
400m LH
Braedyn Ordway-11 Bath-Hav
Kerri Boyle-11 Oak-Al
Lexi Hoffman-10 Geneseo
Audrey Young-11 Pal-Mac
Kaitlin Breed-9 Red Jacket
Kaitlin Smith-11 J-T
Kim Skidmore-12 Alexander
Alana Armstrong-12 LeRoy
alt- Corrine Ingraham-11 Holley
400m Relay
Alexander
Lyndonville
Lyons
Canisteo-Greenwood
SOTA
Geneseo
Sodus
Arkport
alt- NR-W
1600m Relay
Jasper-Troupsburg
Pal-Mac
Alexander
Wayland-Cohocton
Marion
Geneseo
Bolivar-Richberg
Avon
alt- Hornell
3200m Relay
Wellsville
Dansville
Bath-Haverling
Bolivar-Richburg
Geneseo
Arkport
Attica
Addison
alt - Marion
Long Jump
Brittany McCray-10 Lyons
Fatima Hill-12 Lyndonville
Missy Cutcliffe-12 Pavilion
Deaja Reid-10 NR-W
Missy Laney-10 Alexander
Caitlin Perry-11 Avon
Jackie Hammond-12 Bloomfield
Kristen Guenther-9 Arkport
alt - Lakesha McCloud-9 Bath
Triple Jump
Brittany McCray-10 Lyons
Megan Baker-12 Kendall
Caitlin Perry-11 Avon
Crystal Seamon-11 Arkport
Sarah Krott-10 Cube-Rush
Lakesha McCloud-9 Bath-Hav
Jackie Hammond-12 Bloomfield
Rachel Heim-10 Bol-Rich
alt- Diamond Weems-10 Lyons
Pole Vault
Shawna LaVerde-12 Hornell
Ashley Burgess-12 Alexander
Naomi Mark-11 Dansville
Natalie Wetherwax-10 Alexander
Jill Egmond-11 Hornell
Emily Miller-11 Lyons
Jenna Wellington-10 Arkport
Alicia Foor-10 Geneseo
no alternate
High Jump
Chelsea Morse-12 Camp-Sav
Fatima Hill-12 Lyndonville
Aubrey Young-11 Pal-Mac
Jessie Cocco-12 Notre Dame
Amelia Feller-12 Avon
Elyse Lightfoote-10 Mar-Whit
Christi Walter-12 Hornell
Kerri Boyle-11 Oak-Al
Arielle Szabo Wellsville
alt- Alyse Pearce-11 Ham-port
Pentathlon
Kristen Ripple-12 Hornell
Missy Cutcliffe-12 Pavilion
Cassie Dresser-11 So. Seneca
Kaleigh Wood-10 Red Jacket
Sara Pfunter-12 Keshequa
Kelly Crabb-11 Livonia
Machael Fry-9 J-T
Corinna Cole-10 Wellsville
Alt - Vanessa Coney Lyons
Shot Put
Michelle Halling-12 Livonia
Marquita Davis-11 Oak-Al
Julie Thering-12 Lyndonville
Jamie Morey-12 Notre Dame
Jamie Rogers-10 Red Creek
Amanda Delyser-11 Marion
Elise Scheid-11 Way-Co
Katelyn Thurber-10 Lyndonville
alt - Abby - 9Oaks Lyndonville
Discus
Julie Thering-12 Lyndonville
Jamie Morey-12 Notre Dame
Meghann Schurr-11 Wellsville
Chrissy Aubert-10 Perry
Michelle Holley-12 Livonia
Sheila Niles-12 Midlakes
Kim Allen-10 Red Jacket
Nikki Kingston-9 Geneseo
alt - Bonnie Wallace-12 Warsaw