EVENT

FIRST

SECOND

THIRD

FOURTH

FIFTH

SIXTH

100 M
DASH

BEN ROGERS
Pal-Mac                11.6

STEVE QUAYLE
Marc-Whit            11.7

DAVID FERRER
Mt. Morris            11.8

JEREMY LANINGER
Campbell-Sav       12.0

M.VENTURINO
Geneseo                12.2

ERIK WOOD
Waterloo              12.3

200 M
DASH

BEN ROGERS
Pal-Mac                 23.2

SEAN MOURHESS
Campbell-Sav      23.1

KURT VOWELL
Pal-Mac                23.2

M.VENTURINO
Geneseo                23.3

R.MISKELL
Geneseo               23.5

DEVON JOCK
Kendall                23.9

400 M
DASH

ANDY RICHLEY
Oak-Ala                 52.5

KEVIN KIEPER
Williamson            53.2

MIKE GAMMARIELLO
Pal-Mac                 53.9

MIKE SEVERSON
Dansville               54.4

WESLEY GORDON
Pal-Mac                56.0

BEN DeMUTH
Dansville              56.4

110 M

HURDLES

AARON BOYLE
Oak-Ala                15.4

DOUG HENDERSHOTT
Oak-Ala               16.4

R.MISKELL
Geneseo                16.5

MATT CHRISLER
Campbell-Sav       17.0

PETER OLDFIELD
Pal-Mac                17.3

ERIC ROHRBACK
Marc-Whit           17.8

400 M
HURDLES

AARON BOYLE
Oak-Ala                 59.1

R.MISKELL
Geneseo                60.4

MIKE GAMMARIELLO
Pal-Mac               60.5

DOUG HENDERSHOTT
Oak-Ala                61.5

BRIAN MILLER
Williamson            61.6

TIM SCOTT
Dansville              63.7

800 M
RUN

JASON OAKS
Pal-Mac             2:09.5

STEVE FITCH
Oak-Ala            2:11.5

RAY SANCHEZ
Waterloo            2:11.9

MIKE SEVERSON
Dansville            2:11.7

MATT DiSALVO
Oak-Ala             2:13.2

MORGAN SANFORD
Keshequa          2:15.2

1600 M
RUN

JASON OAKS
Pal-Mac             4:46.4

PETE BEULER
Oak-Ala            4:50.8

MATT DiSALVO
Oal-Ala               4:52.7

TIM CHICHESTER
Mt. Morris          4:54.9

JOHN GAMMARIELLO
Pal-Mac            4:58.2

NATE WRIGHT
Penn-Yan           4:58.6

3200 M
RUN

B.HENCHEN
Geneseo            10:01.0

PETE BEULER
Oak-Ala           10:14.2

JIMMY MERRIT
Penn-Yan         10:53.1

PAT BREEN
Pal-Mac           11:01.2

JOHN GAMMARIELLO
Pal-Mac            11:12.3

KYLE RIDLEY
Waterloo           11:13.5

LONG
JUMP

SEAN MOURHESS
Camp-Sav    20ft  5½in

TIM SLATTERY
Way-Coh        19ft  6in

J.COOK
Geneseo          19ft  2in

KURT VOWELL
Pal-Mac         19fft  1in

PETER OLDFIELD
Pal-Mac     18ft  11¾in

JEREMIE ERSKINE
Penn-Yan     18ft  4¼in

TRIPLE
JUMP

KURT VOWELL
Pal-Mac       40ft 5¼in

SEAN MOURHESS
Campbell-Sav  
40ft  3in

M.KELLEY
Geneseo     39ft  11¾in

TIM SLATTERY
Way-Coh     39ft  9½in

MIKE SEVERSON
Dansville      38ft  1½in

W.MULENGA
Geneseo     37ft  10¼in

HIGH
JUMP

SEAN MOURHESS
Campbell-Sav    6ft 0in

PHIL WITTE
Dansville         5ft  6in

DAN SCHILLING
Williamson      5ft  6in

MIKE KELLEY
Geneseo  5ft            6in

DAVID FERRER
Mt. Morris        5ft  6in

DAN REYNOLDS
Way-Coh         5ft  4in

SHOT
PUT

ERIK WILLIAMS
Oak-Ala          45ft  4in

MIKE CHAPMAN
Way-Coh  40ft  1in

SHANE COOPER
Kendall          40ft  0in

DAN BURR
Oak-Ala          39ft  0in

KEN TOOHEY
Williamson     38ft  3in

A. TESCH
Geneseo      38ft  2½ in

DISCUS

ERIK WILLIAMS
Oak-Ala       128ft  1in

DENNIS BAUER
Way-Coh     117ft  1in

RYAN MULTER

Penn-Yan    116ft  5in

AARON DIBBLE
Waterloo     110ft  11in

MIKE GILMAN
Way-Coh   110ft  3½in

STEVE BOWES

Campbell-Sav  109ft  4in

POLE
VAULT

JIM WELCH
Dansville         11ft  6in

R. MISKELL
Geneseo         11ft  6in

BRYAN PETRO
Keshequa       11ft  0in

CASEY PALERMO
Mt. Morris      1-ft  6in

ANDY SKYNER
Marc-Whit      10ft  0in

DAVE WHITTAKER
Dansville          9ft  6in

4 x 100 M
RELAY

PALMYRA-MACEDON
45.3

OAKFIELD-ALABAMA
46.4

GENESEO
46.7

WAYLAND-COHOCTON
47.8

KENDALL
48.8

DANSVILLE
49.9

4 x 400 M
RELAY

PALMYRA-MACEDON
3:37.6

OAKFIELD-ALABAMA
3:39.3

WILLIAMSON
3:41.3

DANSVILLE
3:44.5

WAYLAND-COHOCTON
3:49.7

PENN-YAN
3:51.3

4 x 800 M
RELAY

OAKFIELD-ALABAMA
8:49.9

PALMYRA-MACEDON
8:59.6

WILLIAMSON
9:02.1

WATERLOO
9:11.1

DANSVILLE
9:15.4

MT. MORRIS
9:20.2

STEEPLECHASE

JOHN GAMMARIELLO
Pal-Mac          10:47.1

STEVE HINE
Dansville         10:53.9

NATE WRIGHT
Penn-Yan         10:59.3

CHAD BURLEE
Williamson       11:17.0

JOE WADDLE
Keshequa          11:37.8

JUSTIN COVERT
Penn Yan         11:41.2

PENTATHLON

BRUCE MOURHESS
Campbell-Sav     2693

B. WHEELER
Penn-Yan            2434

JESSE DOYLE
Pal-Mac              1918

JAKE OSTROWSKI
Oak-Ala               1862

ALEX KEOGAN
Dansville              1838

JAMES MORSS
Geneseo              1793

Wayland-Cohocton 2005 – May 7, 2005 Boys Results