EVENT

FIRST

SECOND

THIRD

FOURTH

FIFTH

SIXTH

100 M
DASH

MICHELE WILSON
Warsaw                 13.0

EMILY HART
Geneseo                 13.1

MANDY SWARTZ
Attica                    13.2

AMANDA SHAW
Attica                     13.4

AMANDA BEAUTER
Pal-Mac                13.5

CALLA CLANCY
Keshequa              13.7

200 M
DASH

MICHELE WILSON
Warsaw                 26.3

EMILY HART
Geneseo                 26.5

JENNA THIELGES
Geneseo                 26.7

MANDY SWARTZ
Attica                     27.1

AMANDA BEAUTER
Pal-Mac                27.4

NICOLE NOLAN
Pal-Mac                 28.5

400 M
DASH

JENNA THIELGES
Geneseo                60.9

BROOKLYN VENTURE
Waterloo              61.8

NICOLE NOLAN
Pal-Mac                 64.1

BECKY PRAGLE
Way-Coh             64.6

KATELYN FILOZOF
Dansville               65.4

LISA ORCUTT
Campbell-Sav        69.1

100 M

HURDLES

EMILY HART
Geneseo                16.7

KERRI BOYLE
Oak-Ala                17.2

LEXI HOFFMAN
Geneseo                 17.9

LEAH HILL
Way-Coh               18.0

CAITLIN SCHMIDT
Way-Coh              18.0

MISSY CRAMER
Attica                    18.8

400 M
HURDLES

AUBREY YOUNG
Pal-Mac                70.0

KERRI BOYLE
Oak-Ala                70.1

LEXI HOFFMAN
Geneseo                72.9

LEAH HILL
Way-Coh              76.5

CAITLIN SCHMIDT
Way-Coh               76.5

TORI HARRISON
Geneseo                80.1

800 M
RUN

KELLY BRIDGET
Dansville           2:31.8

CARA LUCAS
Penn-Yan          2:38.7

HEIDI FOLTS
Campbell-Sav    2:41.0

LYNDSEY MILCAREK
Warsaw             2:43.0

EMILY MAY
Way-Coh            2:44.3

CASSIE BARTLETT
Way-Coh           2:45.0

1500 M
RUN

EMILY RODENHOUSE
Pal-Mac              5:12.2

MARGARET BETTETE
Geneseo             5:19.6

DEVIN SNYDER
Way-Coh           5:26.8

LYNDSEY MILCAREK
Warsaw              5:33.3

KATY GROET
Penn-Yan           5:39.5

ABBY SULLIVAN
Waterloo            5:48.6

3000 M
RUN

EMILY RODENHOUSE
Pal-Mac            11:20.2

DEVIN SNYDER
Way-Coh          11:29.7

AMBER HILDRETH
Geneseo            11:39.1

ALISON STALEY
Geneseo            11:45.3

MARGARET INFANTINO
Dansville         11:55.7

CHELSEA REYNOLDS
Waterloo          11:58.1

LONG
JUMP

JACQUIE BRUCKEL
Geneseo       14ft  3½in

ELYSE LIGHTFOOTE
Marc-Whit   14ft  4¾in

LINDSEY MARVIN
Pal-Mac       14ft  4½in

MEGAN BAKER
Kendall        14ft  3½in

DEETTA RONCONE
Marc-Whit   14ft  1¼in

NICOLE NOLAN
Pal-Mac         14ft  ¼in

TRIPLE
JUMP

MEGAN BAKER
Kendall           32ft 

JACQUIE  BRUCKEL
Geneseo         31ft 

LINDSEY MARVIN
Pal-Mac        30ft  11¼

AUBREY YOUNG
Pal-Mac         30ft 

COOPER HANNAH
Dansville        29ft 

SARAH SCOTT
Keshequa        28ft 

HIGH
JUMP

CHELSEA MORSE
Campbell-Sav   5ft  6in

ELYSE LIGHTFOOTE
Marc-Whit       5ft  1in

AUBREY YOUNG
Pal-Mac           5ft  0in

JACQUIE BRUCKEL
Geneseo           5ft  0in

MARVIN LINDSEY

Pal-Mac            4ft  8in

ALYSSA MORSCH
Dansville          4ft  8in

SHOT
PUT

ELISE SCHEID
Way-Coh        32ft  4in

MEGAN BAKER
Kendall           30ft  7in

MEGAN DIDAS
Way-Coh   29ft  10½in

ANNE ESENOUR

Waterloo         29ft  7in

NIKKI KINGSTON
Geneseo          29ft 

ERIN GRAHAM
Pal-Mac           29ft 

DISCUS

BETH HINE
Dansville    92ft  4½in

BONNIE WALLACE
Warsaw      92ft  3½in

NIKKI KINGSTON
Geneseo          90ft  8in

AMBER MORGAN
Pal-Mac          84ft  0in

ELIZABETH WETHERBY
Way-Coh    83ft  6½in

ELISE SCHEID
Way-Coh     78ft  7½in

POLE
VAULT

NAOMI MARK
Dansville          9ft  0in

ALICIA FOOR
Geneseo           7ft  6in

LEAH HILL
Way-Coh        7ft   6in.

TAYLOR MORSE
Campbell-Sav   7ft  6in

SASHA SCOTT
Way-Coh          6ft  6in

KAILEE SPUSTA
Pal-Mac            6ft  6in

4 x 100 M
RELAY

GENESEO
53.0

OAKFIELD-ALABAMA
54.3

WAYLAND-COHOCTON
56.7

DANSVILLE
57.5

WATERLOO
58.2

PENN YAN
 60.5

4 x 400 M
RELAY

PALMYRA-MACEDON
4:16.8

WAYLAND-COHOCTON
4:22.6

OAKFIELD-ALABAMA
4:26.2

GENESEO
4:30.6

ATTICA
4:39.3

MARCUS-WHITMAN
4:46.7

4 x 800 M
RELAY

GENESEO
10:47.5

DANSVILLE
11:00.0

WATERLOO
11:19.0

WAY-COH
11:25.8

OAK-ALA
11:46.8

MT. MORRIS
12:06.7

STEEPLECHASE

RACHEL KIRSCH
Attica                 7:32.8

EMILY RODENHOUSE
Pal-Mac             7:43.3

SARAH KIRACH
Attica                 7:57.6

TAYLOR GIBBS
Geneseo             8:13.9

LIZ BAKER
Geneseo              8:20.0

KATELYN FILOZOF
Dansville           8:45.1

PENTATHLON

SARA PFUNTNER
Keshequa             2134

A. LONSBERRY
Mt. Morris            1935

C. MARTUSEWICZ
Geneseo                1874

HANNAH KENNEY
Geneseo               1708

STEFANI PETRE
Warsaw                1523

C.FITZPATRICK
Way-Coh             1424

GIRLS EVENTS – Wayland-Cohocton 2005 Invitational                              May 7, 2005