Licensed to Webster High School         Hy-Tek's Meet Manager 3/1/2006 02:26 PM
                 RWTL Leaders-2005-06 - 12/2/2005 to 2/25/2006                 
                               Performance List                                
 
Event 1  Boys 45 Meter Dash Class B
===============================================================================
         6.04  A
         6.44  P
     Name                        Year School           Entry Time       Seed 
===============================================================================
  1  Watkins, Alfonzo              11 Franklin              5.50h       5.74 
          ConvA; Class B - 2-4: UR
  2  Difulvio, Alex                12 Webster Thom          5.60h       5.84 
          ConvA; Class B - 12-3 : UR
  2  Barney, Andrew                12 Spencerport           5.60h       5.84 
          ConvA; Class B - 2-4 : UR
  4  Love, Ian                     11 Spencerport           5.70h       5.94 
          ConvA; Class B - 1-27 : UR
  4  Flanagan, Shawn               11 Spencerport           5.70h       5.94 
          ConvA; Class B - 1-27 : UR
  4  Fix, Greg                     12 McQuaid               5.70h       5.94 
          ConvA; Class B - 1-27: NYCC
  7  Elsaesser, Mark               12 McQuaid               5.80h       6.04 
          ConvA; Class B - 1-27: NYCC
  8  Dagostino, Tony               11 Canandaigua           5.90h       6.14 
          ConvP; Class B - 2/4 : U OF R
  8  Farrell, Tim                  12 Victor                5.90h       6.14 
          ConvP; Class B - 12-2:UR
  8  Sheridan, Kyle                10 Webster Thom          5.90h       6.14 
          ConvP; Class B - 12-3 : UR
  8  Baker, Jim                    11 Canandaigua           5.90h       6.14 
          ConvP; Class B - 12/2 : U OF R
  8  Salminen, Matt                11 Arcadia               5.90h       6.14 
          ConvP; Class B - 12-9:UR
  8  Ball, Andrew                  11 Webster Thom          5.90h       6.14 
          ConvP; Class B - 12-3 : UR
 14  Galbo, Matt                   11 Arcadia               6.10h       6.34 
          ConvP; Class B - 12-9:UR
 15  Holt, Rasheen                  9 E-Irondequoit         6.20h       6.44 
          ConvP; Class B - 12/2 UofR
 
Event 2  Boys 55 Meter Dash Class B
===============================================================================
         7.04  A
         7.34  P
     Name                        Year School           Entry Time       Seed 
===============================================================================
  1  Prescod, Yannick              10 McQuaid                6.73       6.73 
          A; Class B - 2-25
  2  Watkins, Alfonzo              11 Franklin               6.77       6.77 
          A; Class B - 2-11
  3  Difulvio, Alex                12 Webster Thom          6.60h       6.84 
          ConvA; Class B - 12-28 : Hobart
  3  McCloud, Justin               11 Franklin               6.84       6.84 
          A; Class B - 2-11
  5  Brown, Chandler               11 E-Irondequoit         6.70h       6.94 
          ConvA; Class B - 1/14 HOBART
  5  Barney, Andrew                12 Spencerport           6.70h       6.94 
          ConvA; Class B - 12-3 : Hobart
  5  Salminen, Matt                11 Arcadia               6.70h       6.94 
          ConvA; Class B - 1-21:RIT
  8  Farrell, Tim                  12 Victor                 6.95       6.95 
          A; Class B - 2-25
  9  Fix, Greg                     12 McQuaid                6.96       6.96 
          A; Class B - 1-7: Cornell
 10  Saetta, Cody                  11 Spencerport           6.80h       7.04 
          ConvA; Class B - 12-17 : Hobart
 10  O'Neal, Carlton               11 Franklin               7.04       7.04 
          A; Class B - 2-11
 10  Lourette, Jon                 12 Spencerport           6.80h       7.04 
          ConvA; Class B - 12-3 : Hobart
 10  Travers, Ricky                 8 Franklin               7.04       7.04 
          A; Class B - 2-11
 10  Knapp, Arthur                 11 McQuaid               6.80h       7.04 
          ConvA; Class B - 12-9: RIT
 10  Sheridan, Kyle                10 Webster Thom          6.80h       7.04 
          ConvA; Class B - 1-21 : RIT
 10  Pryslak, Mike                 11 McQuaid               6.80h       7.04 
          ConvA; Class B - 12-9: RIT
 17  Baker, Jim                    11 Canandaigua            7.05       7.05 
          P; Class B - 1/28 : HOBART
 18  Flanagan, Shawn               11 Spencerport           6.90h       7.14 
          ConvP; Class B - 12-3 : Hobart
 18  Iuliucci, Steven               9 Mendon                6.90h       7.14 
          ConvP; Class B - 1-14: Hobart
 18  Ball, Andrew                  11 Webster Thom          6.90h       7.14 
          ConvP; Class B - 12-9 : RIT
 21  Iuliucci, Nick                12 Mendon                 7.15       7.15 
          P; Class B - 2-4: RIT
 22  Love, Ian                     11 Spencerport            7.17       7.17 
          P; Class B - 2-11
 23  Elsaesser, Mark               12 McQuaid                7.19       7.19 
          P; Class B - 2-11
 24  Hall, Cory                    12 McQuaid               7.00h       7.24 
          ConvP; Class B - 12-3: HWS
 24  Leising, Nicholas              9 Spencerport           7.00h       7.24 
          ConvP; Class B - 1-14 : Hobart
 24  Dagostino, Tony               11 Canandaigua           7.00h       7.24 
          ConvP; Class B - 12/10 : HOBART
 24  Casey, Joe                    10 Webster Thom          7.00h       7.24 
          ConvP; Class B - 12-9 : RIT
 24  DiSano, Pat                   11 Spencerport           7.00h       7.24 
          ConvP; Class B - 12-3 : Hobart
 29  LeMoine, Brian                10 Webster Thom          7.10h       7.34 
          ConvP; Class B - 12-9 : RIT
 29  Napodino, RJ                  11 McQuaid               7.10h       7.34 
          ConvP; Class B - 12-9: RIT
 
Event 3  Boys 40 Meter Hurdles Class B
===============================================================================
         6.84  A
         7.24  P
     Name                        Year School           Entry Time       Seed 
===============================================================================
  1  LePage, Nate                  10 Webster Thom          6.00h       6.24 
          ConvA; Class B - 12-3 : UR
  2  Barney, Andrew                12 Spencerport           6.20h       6.44 
          ConvA; Class B - 1-27 : UR
  2  Brown, Chandler               11 E-Irondequoit         6.20h       6.44 
          ConvA; Class B - 12/2 UofR
  4  Feldman, Ben                  12 Brighton              6.24h       6.48 
          ConvA; Class B - 1-27: NY Chiro
  5  Lappin, Jimmy                 12 McQuaid                6.50       6.50 
          A; Class B - 1-27: NYCC
  6  Egan, Ray                     11 Canandaigua           6.60h       6.84 
          ConvA; Class B - 2/4 : U OF R
  7  Yung, John                    11 Arcadia               6.80h       7.04 
          ConvP; Class B - 1-27:UR
  8  To, Jason                      9 Spencerport           6.90h       7.14 
          ConvP; Class B - 1-27 : UR
  9  Engebrecht, Kyle              12 Victor                7.00h       7.24 
          ConvP; Class B - 12-2:UR
 
Event 4  Boys 55 Meter Hurdles Class B
===============================================================================
         9.14  A
         9.74  P
     Name                        Year School           Entry Time       Seed 
===============================================================================
  1  LePage, Nate                  10 Webster Thom           8.09       8.09 
          A; Class B - 12-17 : Hobart
  2  Brown, Chandler               11 E-Irondequoit          8.17       8.17 
          A; Class B - 2-25
  3  Feldman, Ben                  12 Brighton              8.20h       8.44 
          ConvA; Class B - 1-14: Hobart
  3  Shelly, Conor                 11 McQuaid               8.20h       8.44 
          ConvA; Class B - 1-14:HWS
  5  Soller, Brian                 11 Victor                 8.81       8.81 
          A; Class B - 2-11
  6  Egan, Ray                     11 Canandaigua            8.91       8.91 
          A; Class B - 2-25
  7  Beers, Jason                  12 Hf-L                   9.04       9.04 
          A; Class B - 12-17: Hobart
  7  Barney, Andrew                12 Spencerport           8.80h       9.04 
          ConvA; Class B - 12-3 : Hobart
  7  Lappin, Jimmy                 12 McQuaid               8.80h       9.04 
          ConvA; Class B - 12-3: HWS
 10  Baxter, Kevin                 11 Victor                 9.26       9.26 
          P; Class B - 1-21: RIT
 11  Engebrecht, Kyle              12 Victor                 9.31       9.31 
          P; Class B - 1-28: Hobart
 
Event 5  Boys 300 Meter Dash Class B
===============================================================================
        39.24  A
        42.24  P
     Name                        Year School           Entry Time       Seed 
===============================================================================
  1  LePage, Nate                  10 Webster Thom          37.18      37.18 
          A; Class B - 2-11
  2  Difulvio, Alex                12 Webster Thom         37.20h      37.44 
          ConvA; Class B - 1-21 : RIT
  3  McGee, Von                    11 Franklin              37.60      37.60 
          A; Class B - 2-11
  4  Pryslak, Mike                 11 McQuaid               38.56      38.56 
          A; Class B - 2-11
  5  Knapp, Arthur                 11 McQuaid               38.61      38.61 
          A; Class B - 2-11
  6  Carroll, Mike                 11 Hf-L                  38.78      38.78 
          A; Class B - 2-4: RIT
  7  Prescod, Yannick              10 McQuaid               38.82      38.82 
          A; Class B - 2-11
  8  Travers, Ricky                 8 Franklin              39.11      39.11 
          A; Class B - 2-11
  9  Baker, Jim                    11 Canandaigua           39.30      39.30 
          P; Class B - 2-11
 10  Fix, Greg                     12 McQuaid              39.20h      39.44 
          ConvP; Class B - 1-14:HWS
 10  Love, Ian                     11 Spencerport          39.20h      39.44 
          ConvP; Class B - 1-21 : RIT
 10  Schirmer, Pete                11 Brighton             39.20h      39.44 
          ConvP; Class B - 12-17: Hobart
 13  Shaw, Simon                   12 E-Irondequoit         39.52      39.52 
          P; Class B - 2-11
 14  Casey, Joe                    10 Webster Thom          39.53      39.53 
          P; Class B - 2-25
 15  Cholewa, Andrew               11 Spencerport          39.30h      39.54 
          ConvP; Class B - 12-17 : Hobart
 16  Farrell, Tim                  12 Victor                39.63      39.63 
          P; Class B - 12-28: Hobart
 17  Feldman, Ben                  12 Brighton             39.50h      39.74 
          ConvP; Class B - 1-14: Hobart
 17  Chaddock, Josh                12 Spencerport          39.50h      39.74 
          ConvP; Class B - 12-17 : Hobart
 19  Antonitis, Chris              12 Mendon                39.94      39.94 
          P; Class B - 12-28: Hobart
 20  Boylan, Conor                 12 McQuaid               40.25      40.25 
          P; Class B - 1-7: Cornell
 21  Iuliucci, Nick                12 Mendon               40.10h      40.34 
          ConvP; Class B - 12-9: RIT
 21  Rocklein, Shawn               11 E-Irondequoit        40.10h      40.34 
          ConvP; Class B - 1/14 HOBART
 23  Curtis, Mike                  12 McQuaid              40.20h      40.44 
          ConvP; Class B - 1-14:HWS
 24  Soller, Brian                 11 Victor                41.13      41.13 
          P; Class B - 1-28:Hobart
 25  Aslam, Amir                   11 Spencerport          40.90h      41.14 
          ConvP; Class B - 1-14 : Hobart
 26  Dunning, Ryan                 11 McQuaid               41.37      41.37 
          P; Class B - 1-7: Cornell
 27  Walrath, Matt                 11 Mendon                41.52      41.52 
          P; Class B - 12-28: Hobart
 28  Goldman, Brian                11 Mendon               41.40h      41.64 
          ConvP; Class B - 12-9: RIT
 29  Reyes, Mike                    9 Victor                41.67      41.67 
          P; Class B - 1-28: Hobart
 30  LeMoine, Brian                10 Webster Thom          41.98      41.98 
          P; Class B - 1-21 : RIT
 31  McGuire, Drew                  9 McQuaid               42.24      42.24 
          P; Class B - 1-22: RIT
 31  Salminen, Matt                11 Arcadia              42.00h      42.24 
          ConvP; Class B - 1-21:RIT
 
Event 6  Boys 600 Meter Run Class B
===============================================================================
      1:34.24  A
      1:39.24  P
     Name                        Year School           Entry Time       Seed 
===============================================================================
  1  English, Eric                 11 Mendon              1:24.96    1:24.96 
          A; Class B - 2-11
  2  Lappin, Jimmy                 12 McQuaid             1:28.05    1:28.05 
          A; Class B - 2-11
  3  Phipps, Bill                  12 Sutherland         1:28.00h    1:28.24 
          ConvA; Class B - 1/14/06:Hobart
  4  Menzies, Patrick              11 Brighton            1:29.18    1:29.18 
          A; Class B - 2-11
  5  Boylan, Conor                 12 McQuaid             1:29.87    1:29.87 
          A; Class B - 2-11
  6  Benjamin, Mark                11 Victor              1:30.02    1:30.02 
          A; Class B - 2-11
  7  Goldman, Brian                11 Mendon              1:30.27    1:30.27 
          A; Class B - 2-11
  8  Salminen, Matt                11 Arcadia             1:30.47    1:30.47 
          A; Class B - 2-11
  9  LePage, Nate                  10 Webster Thom        1:31.37    1:31.37 
          A; Class B - 1-21 : RIT
 10  McIntosh, Matt                12 Brighton            1:31.69    1:31.69 
          A; Class B - 2-11
 11  Antonitis, Chris              12 Mendon              1:31.88    1:31.88 
          A; Class B - 2-4: RIT
 12  Curtis, Mike                  12 McQuaid             1:32.07    1:32.07 
          A; Class B - 2-11
 13  Hanna, Tim                    12 McQuaid            1:32.00h    1:32.24 
          ConvA; Class B - 12-3: HWS
 14  Beers, Jason                  12 Hf-L                1:32.30    1:32.30 
          A; Class B - 2-4: RIT
 15  Casey, Joe                    10 Webster Thom        1:32.40    1:32.40 
          A; Class B - 2-11
 16  Plumeri, Dan                  11 McQuaid            1:32.50h    1:32.74 
          ConvA; Class B - 1-14:HWS
 17  Vollenweider, Sean            11 Canandaigua        1:32.70h    1:32.94 
          ConvA; Class B - 1/21 : RIT
 18  Beck, Drew                    10 Canandaigua         1:33.04    1:33.04 
          A; Class B - 12/17 : HOBART
 18  Walrath, Matt                 11 Mendon             1:32.80h    1:33.04 
          ConvA; Class B - 1-14: Hobart
 20  Ansaldi, Mike                 12 McQuaid             1:33.37    1:33.37 
          A; Class B - 12-17: HWS
 21  Houtenbrink, Jason            11 Victor              1:33.44    1:33.44 
          A; Class B - 1-28: Hobart
 22  Dunning, Ryan                 11 McQuaid             1:33.76    1:33.76 
          A; Class B - 2-11
 23  Land, Ruben                   11 Brighton            1:33.84    1:33.84 
          A; Class B - 2-11
 23  Seber, Derek                  11 McQuaid             1:33.84    1:33.84 
          A; Class B - 12-17: HWS
 25  Habes, Juan                   12 McQuaid             1:34.16    1:34.16 
          A; Class B - 12-17: HWS
 26  Schoeniger, John              10 Mendon              1:34.58    1:34.58 
          P; Class B - 2-11
 27  Blum, Kyle                    11 Sutherland         1:34.80h    1:35.04 
          ConvP; Class B - 12/28/05:Hobart
 28  Culak, Juraj                  10 Brighton           1:35.09h    1:35.33 
          ConvP; Class B - 1-21: RIT
 29  Duignan, Derek                11 Spencerport        1:36.00h    1:36.24 
          ConvP; Class B - 12-3 : Hobart
 29  Galbo, Matt                   11 Arcadia            1:36.00h    1:36.24 
          ConvP; Class B - 1-27:UR
 31  Bligh, Peter                  11 Arcadia            1:37.00h    1:37.24 
          ConvP; Class B - 1-27:UR
 32  Difulvio, Alex                12 Webster Thom       1:38.70h    1:38.94 
          ConvP; Class B - 12-28 : Hobart
 33  Sparacino, Brian              10 McQuaid             1:38.96    1:38.96 
          P; Class B - 12-17: HWS
 
Event 7  Boys 1000 Meter Run Class B
===============================================================================
      2:54.24  A
      3:03.24  P
     Name                        Year School           Entry Time       Seed 
===============================================================================
  1  English, Eric                 11 Mendon              2:35.84    2:35.84 
          A; Class B - 2-25
  2  Phipps, Bill                  12 Sutherland          2:36.06    2:36.06 
          A; Class B - 2-25
  3  Hall, Ben                     11 Victor              2:38.07    2:38.07 
          A; Class B - 1-21: RIT
  4  Seber, Derek                  11 McQuaid            2:40.10h    2:40.34 
          ConvA; Class B - 12-9: RIT
  5  Menzies, Patrick              11 Brighton            2:43.37    2:43.37 
          A; Class B - 2-25
  6  Hanna, Tim                    12 McQuaid            2:46.80h    2:47.04 
          ConvA; Class B - 12-9: RIT
  7  Habes, Juan                   12 McQuaid             2:47.86    2:47.86 
          A; Class B - 2-11
  8  Antonitis, Chris              12 Mendon             2:48.70h    2:48.94 
          ConvA; Class B - 12-9: RIT
  9  Vollenweider, Sean            11 Canandaigua        2:48.80h    2:49.04 
          ConvA; Class B - 12/17 : HOBART
 10  Ansaldi, Mike                 12 McQuaid             2:49.10    2:49.10 
          A; Class B - 1-7: Cornell
 11  Benjamin, Mark                11 Victor              2:49.54    2:49.54 
          A; Class B - 1-28:Hobart
 12  Blum, Kyle                    11 Sutherland          2:50.88    2:50.88 
          A; Class B - 2/4/06:RIT
 13  Nelson, Zach                  10 Victor              2:50.89    2:50.89 
          A; Class B - 2-11
 14  McIntosh, Matt                12 Brighton           2:50.80h    2:51.04 
          ConvA; Class B - 1-21: RIT
 15  Plumeri, Dan                  11 McQuaid             2:51.07    2:51.07 
          A; Class B - 2-11
 16  Kurvach, Mike                 10 Victor              2:52.04    2:52.04 
          A; Class B - 2-4: RIT
 17  Beck, Drew                    10 Canandaigua        2:53.70h    2:53.94 
          ConvA; Class B - 12/2 : U OF R
 18  Culak, Juraj                  10 Brighton            2:55.36    2:55.36 
          P; Class B - 2-11
 19  Goldman, Brian                11 Mendon             2:55.40h    2:55.64 
          ConvP; Class B - 1-21: RIT
 20  Sparacino, Brian              10 McQuaid            2:55.60h    2:55.84 
          ConvP; Class B - 2-4: UofR
 21  Hanlon, Greg                  11 Mendon             2:55.80h    2:56.04 
          ConvP; Class B - 1-14: Hobart
 22  Walrath, Matt                 11 Mendon             2:56.20h    2:56.44 
          ConvP; Class B - 12-9: RIT
 23  Rocklein, Shawn               11 E-Irondequoit       2:57.20    2:57.20 
          P; Class B - 1/21 HOBART
 24  Fuino, Bobby                  12 Brighton           2:57.20h    2:57.44 
          ConvP; Class B - 1-14: Hobart
 25  Peres, Jon                    12 Brighton           2:59.00h    2:59.24 
          ConvP; Class B - 12-9 : RIT
 26  Wondie, Biniyam               11 Arcadia             2:59.83    2:59.83 
          P; Class B - 2-25
 27  Decker, Pat                   11 Spencerport        2:59.70h    2:59.94 
          ConvP; Class B - 12-17 : Hobart
 28  Pinto, Jon                    11 Brighton           3:00.00h    3:00.24 
          ConvP; Class B - 12-9 : RIT
 29  Cackett, Kyle                 11 Mendon             3:01.00h    3:01.24 
          ConvP; Class B - 1-21: RIT
 30  Prieto-Vinogradov, Yigor      10 McQuaid             3:02.07    3:02.07 
          P; Class B - 2-11
 31  Burek, Steve                  11 Spencerport        3:02.00h    3:02.24 
          ConvP; Class B - 12-9 : UR
 31  Salminen, Matt                11 Arcadia            3:02.00h    3:02.24 
          ConvP; Class B - 12-9:UR
 33  Bates, Doug                    9 Arcadia             3:02.30    3:02.30 
          P; Class B - 2-3:Chiro
 34  Catone, Mike                  10 Spencerport        3:03.00h    3:03.24 
          ConvP; Class B - 12-3 : Hobart
 34  Schoeniger, John              10 Mendon             3:03.00h    3:03.24 
          ConvP; Class B - 12-9: RIT
 34  Tran, Eric                    12 Brighton           3:03.00h    3:03.24 
          ConvP; Class B - 12-9 : RIT
 37  Gefell, Taylor                 9 E-Irondequoit      3:03.10h    3:03.34 
          Conv; Class B - 12/17 HOBART
 
Event 8  Boys 1600 Meter Run Class B
===============================================================================
      4:58.24  A
      5:08.24  P
     Name                        Year School           Entry Time       Seed 
===============================================================================
  1  Hall, Ben                     11 Victor              4:27.16    4:27.16 
          A; Class B - 2-25
  2  Quinn, Tim                    11 Sutherland          4:31.19    4:31.19 
          A; Class B - 2-11
  3  English, Eric                 11 Mendon             4:31.50h    4:31.74 
          ConvA; Class B - 1-21: RIT
  4  Lowe, Nick                    12 Spencerport         4:32.10    4:32.10 
          A; Class B - 12-17 : Hobart
  5  Seber, Derek                  11 McQuaid             4:32.83    4:32.83 
          A; Class B - 12-17: HWS
  6  Vollenweider, Sean            11 Canandaigua         4:39.32    4:39.32 
          A; Class B - 2-11
  7  Bloom, Ryan                   11 Spencerport        4:40.00h    4:40.24 
          ConvA; Class B - 1-27 : UR
  8  Ansaldi, Mike                 12 McQuaid             4:45.91    4:45.91 
          A; Class B - 1-7: Cornell
  9  Benjamin, Mark                11 Victor              4:46.95    4:46.95 
          A; Class B - 2-25
 10  Beck, Drew                    10 Canandaigua         4:47.00    4:47.00 
          A; Class B - 1/28 : HOBART
 11  Menzies, Patrick              11 Brighton           4:49.00h    4:49.24 
          ConvA; Class B - 12-3 : Hobart
 11  Rivers, Zach                  10 Victor              4:49.24    4:49.24 
          A; Class B - 12-17:Hobart
 13  Kurvach, Mike                 10 Victor              4:49.84    4:49.84 
          A; Class B - 1-28: Hobart
 14  Pinto, Jon                    11 Brighton            4:52.15    4:52.15 
          A; Class B - 2-11
 15  Antonitis, Chris              12 Mendon             4:52.70h    4:52.94 
          ConvA; Class B - 1-21: RIT
 16  Habes, Juan                   12 McQuaid             4:54.53    4:54.53 
          A; Class B - 12-28: HWS
 17  Fuino, Bobby                  12 Brighton           4:55.70h    4:55.94 
          ConvA; Class B - 1-21: RIT
 18  Hanlon, Greg                  11 Mendon              4:56.90    4:56.90 
          A; Class B - 2-4: RIT
 19  Sparacino, Brian              10 McQuaid            4:59.50h    4:59.74 
          ConvP; Class B - 1-14:HWS
 20  Peres, Jon                    12 Brighton            5:00.56    5:00.56 
          P; Class B - 2-11
 21  Plumeri, Dan                  11 McQuaid             5:00.74    5:00.74 
          P; Class B - 12-17: HWS
 22  Phelan, Conor                  9 Sutherland          5:01.32    5:01.32 
          P; Class B - 2-11
 23  Hanna, Tim                    12 McQuaid             5:01.56    5:01.56 
          P; Class B - 12-17: HWS
 24  Burek, Steve                  11 Spencerport        5:03.00h    5:03.24 
          ConvP; Class B - 12-3 : Hobart
 25  Bates, Doug                    9 Arcadia            5:04.00h    5:04.24 
          ConvP; Class B - 1-6:UR
 26  Kosoff, Jerry                 10 Brighton           5:07.20h    5:07.44 
          ConvP; Class B - 1-21: RIT
 
Event 9  Boys 3200 Meter Run Class B
===============================================================================
     10:53.24  A
     11:12.24  P
     Name                        Year School           Entry Time       Seed 
===============================================================================
  1  Hall, Ben                     11 Victor              9:40.08    9:40.08 
          A; Class B - 1-28: Hobart
  2  Lowe, Nick                    12 Spencerport        9:56.80h    9:57.04 
          ConvA; Class B - 1-21 : RIT
  3  Seber, Derek                  11 McQuaid             9:58.00    9:58.00 
          A; Class B - 1-22: RIT
  4  Rivers, Zach                  10 Victor              9:59.68    9:59.68 
          A; Class B - 1-28: Hobart
  5  Ansaldi, Mike                 12 McQuaid            10:01.41   10:01.41 
          A; Class B - 2-11
  6  Bloom, Ryan                   11 Spencerport       10:01.20h   10:01.44 
          ConvA; Class B - 1-21 : RIT
  7  Beck, Drew                    10 Canandaigua        10:04.47   10:04.47 
          A; Class B - 2-11
  8  Vollenweider, Sean            11 Canandaigua        10:15.66   10:15.66 
          A; Class B - 1/7 : RIT
  9  Hanlon, Greg                  11 Mendon             10:23.73   10:23.73 
          A; Class B - 2-11
 10  Phipps, Bill                  12 Sutherland        10:27.50h   10:27.74 
          ConvA; Class B - 12/9/05:RIT
 11  Kurvach, Mike                 10 Victor             10:35.24   10:35.24 
          A; Class B - 2-11
 12  Quinn, Tim                    11 Sutherland        10:36.00h   10:36.24 
          ConvA; Class B - 12/9/05:RIT
 13  Habes, Juan                   12 McQuaid           10:41.00h   10:41.24 
          ConvA; Class B - 1-14:HWS
 14  Hallock, Bobby                10 Mendon             10:46.70   10:46.70 
          A; Class B - 2-11
 15  Pugliese, Mark                10 Mendon            10:50.20h   10:50.44 
          ConvA; Class B - 12-17: Hobart
 16  Bates, Doug                    9 Arcadia           10:52.00h   10:52.24 
          ConvA; Class B - 1-14:HWS
 17  Sparacino, Brian              10 McQuaid            10:55.34   10:55.34 
          P; Class B - 1-7:Cornell
 18  Jacobson, Max                 10 Sutherland         10:56.21   10:56.21 
          P; Class B - 2/4/06:RIT
 19  Cackett, Kyle                 11 Mendon             11:06.04   11:06.04 
          P; Class B - 2-11
 20  Phelan, Conor                  9 Sutherland        11:06.70h   11:06.94 
          ConvP; Class B - 1/14/06:Hobart
 21  Hur, Young                    11 Brighton          11:12.00h   11:12.24 
          ConvP; Class B - 12-9 : RIT
 
Event 10  Boys 4x200 Meter Relay Class B
===============================================================================
      2:20.00  A
     School                                            Entry Time       Seed 
===============================================================================
  1  Ben Franklin                                         1:36.66    1:36.66 
          A; Class B - 2-25
  2  Webster Thomas                                       1:37.37    1:37.37 
          A; Class B - 2-11
  3  McQuaid Jesuit                                      1:39.40h    1:39.64 
          ConvA; Class B - 12/9: RIT
  4  East Irondequoit                                    1:42.40h    1:42.64 
          ConvA; Class B - 1/14 HOBART
  5  Victor                                               1:43.40    1:43.40 
          A; Class B - 2-11
  6  Spencerport                                         1:43.50h    1:43.74 
          ConvA; Class B - 1-27 : UR
  7  Canandaigua                                         1:44.30h    1:44.54 
          ConvA; Class B - 1/14 : HOBART
  8  Pittsford-Mendon                                    1:44.40h    1:44.64 
          ConvA; Class B - 12-17: Hobart
  9  Brighton                                            1:46.30h    1:46.54 
          ConvA; Class B - 12-28: Hobart
 
Event 11  Boys 4x400 Meter Relay Class B
===============================================================================
      5:00.00  A
     School                                            Entry Time       Seed 
===============================================================================
  1  McQuaid Jesuit                                       3:39.38    3:39.38 
          A; Class B - 2-25
  2  Pittsford-Sutherland                                 3:45.84    3:45.84 
          A; Class B - 2-11
  3  Spencerport                                          3:47.32    3:47.32 
          A; Class B - 2-11
  4  Victor                                               3:48.11    3:48.11 
          A; Class B - 2-11
  5  Brighton                                            3:48.50h    3:48.74 
          ConvA; Class B - 1-14: Hobart
  6  Pittsford-Mendon                                    3:50.80h    3:51.04 
          ConvA; Class B - 12-9: RIT
  7  Ben Franklin                                        3:58.00h    3:58.24 
          ConvA; Class B - 12-17:HOB
  8  East Irondequoit                                    4:17.10h    4:17.34 
          ConvA; Class B - 12/17 Hobart
 
Event 12  Boys 4x800 Meter Relay Class B
===============================================================================
     13:00.00  A
     School                                            Entry Time       Seed 
===============================================================================
  1  Pittsford-Mendon                                     8:26.54    8:26.54 
          A; Class B - 2-25
  2  McQuaid Jesuit                                       8:34.32    8:34.32 
          A; Class B - 2-25
  3  Brighton                                             8:46.98    8:46.98 
          A; Class B - 12-28: Hobart
  4  Victor                                               8:53.71    8:53.71 
          A; Class B - 1-28:Hobart
  5  Pittsford-Sutherland                                 8:54.46    8:54.46 
          A; Class B - 1/7/06-RIT
  6  Spencerport                                         9:48.00h    9:48.24 
          ConvA; Class B - 1-14 : Hobart
 
Event 13  Boys High Jump Class B
===============================================================================
      5-10.00  A
      5-02.00  P
     Name                        Year School           Entry Mark  Seed Mark 
===============================================================================
  1  Bligh, Peter                  11 Arcadia             6-06.00    6-06.00 
          A; Class B - 2-25
  2  Ricci, Bryan                  12 McQuaid             6-03.00    6-03.00 
          A; Class B - 12-17: HWS
  3  Saetta, Cody                  11 Spencerport         6-01.00    6-01.00 
          A; Class B - 2-11
  4  Carroll, Mike                 11 Hf-L                6-00.00    6-00.00 
          A; Class B - 12-28: Hobart
  4  Shelly, Conor                 11 McQuaid             6-00.00    6-00.00 
          A; Class B - 12-28: HWS
  6  Montes, Mike                  11 Spencerport         5-08.00    5-08.00 
          P; Class B - 12-9 : UR
  7  Shaw, Simon                   12 E-Irondequoit       5-06.00    5-06.00 
          P; Class B - 12/2 UofR
  7  Leonard, Kaimon               11 Spencerport         5-06.00    5-06.00 
          P; Class B - 1-14 : Hobart
  9  Beers, Jason                  12 Hf-L                5-04.00    5-04.00 
          P; Class B - 1-7: RIT
  9  Nally, AJ                     12 McQuaid             5-04.00    5-04.00 
          P; Class B - 12-9: RIT
 11  Land, Ruben                   11 Brighton            5-03.00    5-03.00 
          P; Class B - 12-17: Hobart
 12  Lopez, Mike                   12 McQuaid             5-02.00    5-02.00 
          P; Class B - 2-3: NYCC
 12  Latham, Devin                  9 McQuaid             5-02.00    5-02.00 
          P; Class B - 1-6:UofR
 
Event 14  Boys Pole Vault Class B
===============================================================================
      9-06.00  A
      7-06.00  P
     Name                        Year School           Entry Mark  Seed Mark 
===============================================================================
  1  Dunham, Caleb                 11 Spencerport        11-00.00   11-00.00 
          A; Class B - 12-9 : UR
  2  Decker, Pat                   11 Spencerport         9-06.00    9-06.00 
          A; Class B - 12-28 : Hobart
  2  Wegman, Martin                12 McQuaid             9-06.00    9-06.00 
          A; Class B - 12-17: HWS
  4  Hessney, Ben                  12 Mendon              9-00.00    9-00.00 
          P; Class B - 1-14: Hobart
  4  Duignan, Derek                11 Spencerport         9-00.00    9-00.00 
          P; Class B - 1-27 : UR
  4  Kuchman, Ryan                 12 McQuaid             9-00.00    9-00.00 
          P; Class B - 12-17: HWS
  7  Plumeri, Dan                  11 McQuaid             7-09.00    7-09.00 
          P; Class B - 1-14:HWS
  8  Ricci, Bryan                  12 McQuaid             7-06.00    7-06.00 
          P; Class B - 2-4: UofR
  8  Christopher, Tony              9 McQuaid             7-06.00    7-06.00 
          P; Class B - 1-27: UofR
 
Event 15  Boys Long Jump Class B
===============================================================================
     19-00.00  A
     16-06.00  P
     Name                        Year School           Entry Mark  Seed Mark 
===============================================================================
  1  Brown, Chandler               11 E-Irondequoit      20-06.50   20-06.50 
          A; Class B - 2-25
  2  Saetta, Cody                  11 Spencerport        20-04.00   20-04.00 
          A; Class B - 2-11
  3  LePage, Nate                  10 Webster Thom       20-02.50   20-02.50 
          A; Class B - 1-7 : RIT
  4  Baker, Jim                    11 Canandaigua        19-11.50   19-11.50 
          A; Class B - 2-11
  5  McGee, Von                    11 Franklin           19-11.25   19-11.25 
          A; Class B - 2-11
  6  Iuliucci, Steven               9 Mendon             19-03.00   19-03.00 
          A; Class B - 2-11
  7  Farrell, Tim                  12 Victor             18-11.00   18-11.00 
          P; Class B - 1-14:Hobart
  7  Shelly, Conor                 11 McQuaid            18-11.00   18-11.00 
          P; Class B - 1-7:Cornell
  9  Leonard, Kaimon               11 Spencerport        18-04.00   18-04.00 
          P; Class B - 1-14 : Hobart
 10  Aslam, Amir                   11 Spencerport        18-02.75   18-02.75 
          P; Class B - 2-11
 11  McCloud, Justin               11 Franklin           18-01.50   18-01.50 
          P; Class B - 2-11
 12  Rocklein, Shawn               11 E-Irondequoit      17-11.00   17-11.00 
          P; Class B - 12/28 HOBART
 12  Barney, Andrew                12 Spencerport        17-11.00   17-11.00 
          P; Class B - 12-9 : UR
 14  Ricci, Bryan                  12 McQuaid            17-09.00   17-09.00 
          P; Class B - 12-9: RIT
 14  Fix, Greg                     12 McQuaid            17-09.00   17-09.00 
          P; Class B - 12-3: HWS
 16  Thomas, AJ                    11 Franklin           17-08.00   17-08.00 
          P; Class B - 12-9 : RIT
 17  Dotel, Manny                  12 McQuaid            17-07.00   17-07.00 
          P; Class B - 12-17: HWS
 18  Lourette, Jon                 12 Spencerport        17-06.00   17-06.00 
          P; Class B - 12-3 : Hobart
 18  Blood, Eric                   12 Webster Thom       17-06.00   17-06.00 
          P; Class B - 1-21 : RIT
 20  Carroll, Mike                 11 Hf-L               17-05.00   17-05.00 
          P; Class B - 1-7: RIT
 21  Engebrecht, Kyle              12 Victor             17-03.00   17-03.00 
          P; Class B - 1-7: RIT
 22  Curry, Allan                   9 Canandaigua        17-02.00   17-02.00 
          P; Class B - 2/4 : U OF R
 23  Beers, Jason                  12 Hf-L               17-01.00   17-01.00 
          P; Class B - 1-7: RIT
 24  Romanowski, Jamie              8 McQuaid            16-09.00   16-09.00 
          P; Class B - 1-14:HWS
 24  Nally, AJ                     12 McQuaid            16-09.00   16-09.00 
          P; Class B - 12-28: HWS
 24  Caufield, Steve               11 Arcadia            16-09.00   16-09.00 
          P; Class B - 1-27:RIT
 27  Russo, Chris                  11 Webster Thom       16-07.00   16-07.00 
          P; Class B - 12-28 : Hobart
 
Event 16  Boys Triple Jump Class B
===============================================================================
     38-06.00  A
     34-06.00  P
     Name                        Year School           Entry Mark  Seed Mark 
===============================================================================
  1  Saetta, Cody                  11 Spencerport        42-11.00   42-11.00 
          A; Class B - 2-11
  2  Brown, Chandler               11 E-Irondequoit      42-07.50   42-07.50 
          A; Class B - 2-25
  3  McGee, Von                    11 Franklin           40-03.25   40-03.25 
          A; Class B - 2-11
  4  Nally, AJ                     12 McQuaid            40-00.50   40-00.50 
          A; Class B - 2-11
  5  Feldman, Ben                  12 Brighton           39-05.00   39-05.00 
          A; Class B - 2-11
  6  Leonard, Kaimon               11 Spencerport        39-02.00   39-02.00 
          A; Class B - 1-27 : Hobart
  7  Dotel, Manny                  12 McQuaid            38-10.50   38-10.50 
          A; Class B - 2-11
  8  Beers, Jason                  12 Hf-L               38-05.50   38-05.50 
          P; Class B - 2-11
  9  Ricci, Bryan                  12 McQuaid            38-03.75   38-03.75 
          P; Class B - 2-11
 10  Watkins, Alfonzo              11 Franklin           37-07.25   37-07.25 
          P; Class B - 2-11
 11  Graham, Ray                   12 Brighton           36-11.00   36-11.00 
          P; Class B - 12-3: Hobart
 12  Chaddock, Josh                12 Spencerport        36-06.00   36-06.00 
          P; Class B - 12-9 : UR
 13  Farrell, Tim                  12 Victor             36-04.00   36-04.00 
          P; Class B - 1-21: RIT
 14  Curry, Allan                   9 Canandaigua        36-01.00   36-01.00 
          P; Class B - 1/21 : RIT
 15  Harrison, Reuben              10 E-Irondequoit      35-10.00   35-10.00 
          P; Class B - 12/17 HOBART
 16  Zemaitis, Christian            9 Spencerport        35-07.00   35-07.00 
          P; Class B - 2-4 : UR
 17  Montes, Mike                  11 Spencerport        35-05.00   35-05.00 
          P; Class B - 2-4 : UR
 18  Aslam, Amir                   11 Spencerport        35-04.00   35-04.00 
          P; Class B - 2-4 : UR
 19  Caufield, Steve               11 Arcadia            35-00.00   35-00.00 
          P; Class B - 2-4:UR
 
Event 17  Boys Shot Put Class B
===============================================================================
     38-00.00  A
     35-00.00  P
     Name                        Year School           Entry Mark  Seed Mark 
===============================================================================
  1  Van Epps, Tom                 12 E-Irondequoit      47-06.50   47-06.50 
          A; Class B - 1/7 RIT
  2  Soller, Brian                 11 Victor             45-07.50   45-07.50 
          A; Class B - 2-25
  3  Scharles, Kyle                12 Canandaigua        42-01.00   42-01.00 
          A; Class B - 12/28 : HOBART
  4  Schojan, Mike                 11 Canandaigua        42-00.00   42-00.00 
          A; Class B - 12/2 : U OF R
  5  Ball, Andrew                  11 Webster Thom       41-09.00   41-09.00 
          A; Class B - 12-9 : RIT
  6  Micca, Joe                    12 McQuaid            40-11.00   40-11.00 
          A; Class B - 1-27: NYCC
  7  Baxter, Graig                 12 Spencerport        40-05.00   40-05.00 
          A; Class B - 2-11
  8  Fix, Greg                     12 McQuaid            40-04.25   40-04.25 
          A; Class B - 1-27: NYCC
  9  Jackson, Donnell              12 Spencerport        39-08.00   39-08.00 
          A; Class B - 2-4 : UR
 10  Trimaldi, Joe                 12 E-Irondequoit      38-10.50   38-10.50 
          A; Class B - 12/28 HOBART
 11  Green, Christian              12 Brighton           38-05.00   38-05.00 
          A; Class B - 12-3 : Hobart
 12  Johnson, Erik                 12 Sutherland         38-04.00   38-04.00 
          A; Class B - 2/4/06:RIT
 13  Lowney, Matt                  11 Victor             38-03.50   38-03.50 
          A; Class B - 2-4: RIT
 14  Duerr, Casey                  11 Webster Thom       37-10.00   37-10.00 
          P; Class B - 12-3 : UR
 15  O'Neal, Carlton               11 Franklin           37-07.00   37-07.00 
          P; Class B - 12-17HOB
 16  McCloud, Justin               11 Franklin           37-00.00   37-00.00 
          P; Class B - 12-17HOB
 17  Beyerlein, David               9 Arcadia            35-10.00   35-10.00 
          P; Class B - 1-14:HWS
 18  Gasic, Drazen                 12 E-Irondequoit      35-03.25   35-03.25 
          P; Class B - 1/21 HOBART