Licensed to Webster High School         Hy-Tek's Meet Manager 3/1/2006 02:25 PM
                 RWTL Leaders-2005-06 - 12/2/2005 to 2/25/2006                 
                               Performance List                                
 
Event 1  Boys 45 Meter Dash Class C
===============================================================================
         6.14  A
         6.64  P
     Name                        Year School           Entry Time       Seed 
===============================================================================
  1  Kines, Dan                    12 Batavia                5.70       5.70 
          A; Class C - 1-28 : UR
  2  Basile, Joe                   12 Livonia               5.70h       5.94 
          ConvA; Class C - 2/4 U of R
  2  Every, Mike                   12 Livonia               5.70h       5.94 
          ConvA; Class C - 2/4 U of R
  2  Hall, Tim                     11 Aquinas               5.70h       5.94 
          ConvA; Class C - 12-9 U of R
  2  Jones, Howard                 11 Sota                  5.70h       5.94 
          ConvA; Class C - 1/27 : NY Chiro
  6  Solomon, Malcolm              12 Wilson                5.80h       6.04 
          ConvA; Class C - 12/9: U of R
  6  Bryant, Montgomery            12 Sota                  5.80h       6.04 
          ConvA; Class C - 1/27 : NY Chiro
  6  Barber, Cedric                10 Aquinas               5.80h       6.04 
          ConvA; Class C - 1-27 U of R
  9  Odum, Shandon                 11 Wilson                5.90h       6.14 
          ConvA; Class C - 12/9: U of R
  9  Kesel, Billy                  11 Livonia               5.90h       6.14 
          ConvA; Class C - 2/4 U of R
  9  Gause, Brandin                11 Aquinas               5.90h       6.14 
          ConvA; Class C - 12-9 U of R
 12  Braswell, Shavar              11 Wilson                6.00h       6.24 
          ConvP; Class C - 12/9: U of R
 12  Young, Audie                  11 Aquinas               6.00h       6.24 
          ConvP; Class C - 1-27 U of R
 12  Spurling, Brandon              9 Batavia               6.00h       6.24 
          ConvP; Class C - 1-6 : UR
 12  Lehr, Christopher             12 Wilson                6.00h       6.24 
          ConvP; Class C - 12/9: U of R
 12  Blake, Lenzy                  11 Wilson                6.00h       6.24 
          ConvP; Class C - 12/9: U of R
 17  Richards, Doug                 9 Aquinas               6.10h       6.34 
          ConvP; Class C - 2-4 U of R
 17  Robinson, Victor              10 Aquinas               6.10h       6.34 
          ConvP; Class C - 1-27 U of R
 17  Walker, Jason                 12 Way-Co                6.10h       6.34 
          ConvP; Class C - 12-2 U.R.
 20  Wood, Ryan                     9 Batavia                6.42       6.42 
          P; Class C - 1-28 : UR
 21  Knox, Dylan                   10 Way-Co                6.20h       6.44 
          ConvP; Class C - 12-2 U.R.
 21  Biegasiewicz, Kyle            12 Batavia               6.20h       6.44 
          ConvP; Class C - 12-2 : UR
 21  Ziccardi, Mike                10 Batavia                6.44       6.44 
          P; Class C - 2-3 : NYCC
 24  Ozzello, James                12 Livonia               6.30h       6.54 
          ConvP; Class C - 1/27 NY Chiro
 24  Rolle, Donovan                 9 Batavia               6.30h       6.54 
          ConvP; Class C - 12-2 : UR
 26  Albee, Joe                    12 Way-Co                6.40h       6.64 
          ConvP; Class C - 12-2 U.R.
 26  Wagner, Josh                   9 Way-Co                6.40h       6.64 
          ConvP; Class C - 12-2 U.R.
 
Event 2  Boys 55 Meter Dash Class C
===============================================================================
         7.14  A
         7.54  P
     Name                        Year School           Entry Time       Seed 
===============================================================================
  1  Kines, Dan                    12 Batavia                6.65       6.65 
          A; Class C - 2-11
  2  Cutter, Patrick               11 Aquinas                6.81       6.81 
          A; Class C - 12-28 Hob
  3  Fitts, Anthony                10 Aquinas               6.60h       6.84 
          ConvA; Class C - 12-4: Hob
  4  Basile, Joe                   12 Livonia                6.93       6.93 
          A; Class C - 2-11
  5  Jones, Howard                 11 Sota                  6.70h       6.94 
          ConvA; Class C - 1/21 : Hobart
  5  Slattery, Tim                 12 Way-Co                 6.94       6.94 
          A; Class C - 12-17 Hobart
  7  Young, Dan                     9 Aquinas                6.96       6.96 
          A; Class C - 12-17 Hob
  8  Rogers, Ben                   12 Pal-Mac               6.80h       7.04 
          ConvA; Class C - 1-21 : Hobart
  8  Every, Mike                   12 Livonia               6.80h       7.04 
          ConvA; Class C - 1/21 Hobart
  8  Rutan, Mike                   12 Wayne                 6.80h       7.04 
          ConvA; Class C - 01-28 Hobart
 11  Barber, Cedric                10 Aquinas                7.05       7.05 
          A; Class C - 2-11
 12  Gause, Brandin                11 Aquinas                7.06       7.06 
          A; Class C - 12-17 Hob
 13  Solomon, Malcolm              12 Wilson                 7.12       7.12 
          A; Class C - 2-11
 14  Mahosky, Eddie                12 Wayne                  7.13       7.13 
          A; Class C - 2-11
 15  Buckley, Ryan                 11 Pal-Mac                7.14       7.14 
          A; Class C - 2-11
 15  Bryant, Montgomery            12 Sota                  6.90h       7.14 
          ConvA; Class C - 1/14 : Hobart
 15  Olton, Keegan                 11 Pal-Mac               6.90h       7.14 
          ConvA; Class C - 12-3 : Hobart
 15  Vowell, Kurt                  11 Pal-Mac               6.90h       7.14 
          ConvA; Class C - 12-10 : Hobart
 19  Soler, Nick                   10 Midlakes               7.15       7.15 
          P; Class C - 2-11
 20  Kesel, Billy                  11 Livonia                7.18       7.18 
          P; Class C - 12/28 Hobart
 21  Jackson, Allen                11 Sota                  7.00h       7.24 
          ConvP; Class C - 1/14 : Hobart
 21  Young, Audie                  11 Aquinas               7.00h       7.24 
          ConvP; Class C - 1-21 Hob
 21  Whal, Joe                     10 Aquinas               7.00h       7.24 
          ConvP; Class C - 1-14 Hob
 21  Walker, Jason                 12 Way-Co                7.00h       7.24 
          ConvP; Class C - 1-28 Hobart
 21  Robinson, Victor              10 Aquinas                7.24       7.24 
          P; Class C - 12-28 Hob
 21  McMurray, Maverick            11 Batavia               7.00h       7.24 
          ConvP; Class C - 1-21 : Hobart
 21  Oldfield, Pete                10 Pal-Mac               7.00h       7.24 
          ConvP; Class C - 12-10 : Hobart
 28  King, Eric                     9 Aquinas               7.10h       7.34 
          ConvP; Class C - 1-14 Hob
 28  Walker, Anthony               11 Newark                7.10h       7.34 
          ConvP; Class C - 1-14:Hobart
 28  Lehr, Christopher             12 Wilson                7.10h       7.34 
          ConvP; Class C - 1/21: Hobart
 28  Smith, Jake                   12 Pal-Mac               7.10h       7.34 
          ConvP; Class C - 1-21 : Hobart
 28  Ziccardi, Mike                10 Batavia               7.10h       7.34 
          ConvP; Class C - 1-21 : Hobart
 33  Bulman, Chris                 11 Newark                7.20h       7.44 
          ConvP; Class C - 12-10:Hobart
 33  Knox, Dylan                   10 Way-Co                7.20h       7.44 
          ConvP; Class C - 1-28 Hobart
 33  Blake, Lenzy                  11 Wilson                7.20h       7.44 
          ConvP; Class C - 1/21: Hobart
 33  Gasser, Doug                  11 Wayne                 7.20h       7.44 
          ConvP; Class C - 12-10 Hobart
 33  Albee, Joe                    12 Way-Co                7.20h       7.44 
          ConvP; Class C - 1-21 Hobart
 38  Richards, Doug                 9 Aquinas                7.47       7.47 
          P; Class C - 12-28 Hob
 39  Kryman, Greg                   9 Batavia                7.52       7.52 
          P; Class C - 12-28 : Hobart
 39  Biegasiewicz, Kyle            12 Batavia                7.52       7.52 
          P; Class C - 12-28 : Hobart
 41  Dunbar, Devonne               11 Freddie Thom          7.30h       7.54 
          ConvP; Class D - 12-10:Hobart
 41  VanHall, Nate                 10 Pal-Mac                7.54       7.54 
          P; Class C - 12-28 : Hobart
 41  Braswell, Shavar              11 Wilson                7.30h       7.54 
          ConvP; Class C - 1/14: Hobart
 41  Ozzello, James                12 Livonia               7.30h       7.54 
          ConvP; Class C - 1/21 Hobart
 41  Burke, Kevin                  11 Aquinas               7.30h       7.54 
          ConvP; Class C - 1-21 Hob
 41  Wood, Ryan                     9 Batavia               7.30h       7.54 
          ConvP; Class C - 1-14 : Hobart
 47  Adams, Alex                   11 Newark                 7.64       7.64 
          Class C - 1-21:Hobart
 48  Syracusa, Joe                 11 Livonia               7.50h       7.74 
          Conv; Class C - 12/28 Hobart
 
Event 3  Boys 40 Meter Hurdles Class C
===============================================================================
         6.94  A
         7.54  P
     Name                        Year School           Entry Time       Seed 
===============================================================================
  1  Reeves, James                 12 Batavia               6.00h       6.24 
          ConvA; Class C - 1-28 : UR
  2  McMurray, Maverick            11 Batavia               6.20h       6.44 
          ConvA; Class C - 12-2 : UR
  3  Gause, Brandin                11 Aquinas               7.00h       7.24 
          ConvP; Class C - 1-27 U of R
  4  Whal, Joe                     10 Aquinas               7.20h       7.44 
          ConvP; Class C - 1-27 U of R
  5  Odum, Shandon                 11 Wilson                7.30h       7.54 
          ConvP; Class C - 12/9: U of R
 
Event 4  Boys 55 Meter Hurdles Class C
===============================================================================
         9.14  A
         9.84  P
     Name                        Year School           Entry Time       Seed 
===============================================================================
  1  Kines, Dan                    12 Batavia                7.63       7.63 
          A; Class C - 2-25
  2  Reeves, James                 12 Batavia               7.90h       8.14 
          ConvA; Class C - 1-21 : Hobart
  3  Lindsay, Brandon              12 Wayne                  8.33       8.33 
          A; Class C - 2-11
  4  Oldfield, Pete                10 Pal-Mac                8.48       8.48 
          A; Class C - 1-28 : Hobart
  5  Smith, Jonha                  12 Way-Co                8.40h       8.64 
          ConvA; Class C - 1-28 Hobart
  6  Beers, Jason                  12 Hf-L                   9.04       9.04 
          A; Class B - 12-17: Hobart
  6  McMurray, Maverick            11 Batavia               8.80h       9.04 
          ConvA; Class C - 1-21 : Hobart
  8  Schober, Josh                 11 Newark                8.90h       9.14 
          ConvA; Class C - 1-21:Hobart
  8  Apak, Orcun                   11 Newark                8.90h       9.14 
          ConvA; Class C - 1/21:Hobart
 10  Osmen, Omar                   11 Newark                9.20h       9.44 
          ConvP; Class C - 12-10:Hobart
 11  Wert, Brady                   12 Wayne                  9.52       9.52 
          P; Class C - 01-7 RIT
 12  O'Neil, Riley                 12 Midlakes              9.30h       9.54 
          ConvP; Class C - 1-21: Hobart
 12  Hall, Tim                     11 Aquinas               9.30h       9.54 
          ConvP; Class C - 1-14 Hob
 14  Luckman, Dion                 12 Newark                 9.64       9.64 
          P; Class C - 1-21:Hobart
 
Event 5  Boys 300 Meter Dash Class C
===============================================================================
        39.74  A
        42.84  P
     Name                        Year School           Entry Time       Seed 
===============================================================================
  1  Hoffman, Josh                 12 Hornell               36.15      36.15 
          A; Class C - 2-25
  2  Kines, Dan                    12 Batavia              37.50h      37.74 
          ConvA; Class C - 1-21 : Hobart
  3  Reeves, James                 12 Batavia              37.60h      37.84 
          ConvA; Class C - 1-21 : Hobart
  4  Basile, Joe                   12 Livonia               37.95      37.95 
          A; Class C - 12/17 Hobart
  5  Buckley, Ryan                 11 Pal-Mac               38.11      38.11 
          A; Class C - 2-11
  6  Cutter, Patrick               11 Aquinas              37.90h      38.14 
          ConvA; Class C - 1-21 Hob
  7  Mahosky, Eddie                12 Wayne                 38.58      38.58 
          A; Class C - 2-11
  8  Carroll, Mike                 11 Hf-L                  38.78      38.78 
          A; Class B - 2-4: RIT
  9  Kesel, Billy                  11 Livonia              38.60h      38.84 
          ConvA; Class C - 1/21 Hobart
 10  Gordon, Wes                   11 Pal-Mac              38.90h      39.14 
          ConvA; Class C - 12-10 : Hobart
 11  Schober, Jarrett              11 Newark                39.60      39.60 
          A; Class C - 2-11
 11  Walker, Jason                 12 Way-Co                39.60      39.60 
          A; Class C - 1-28 Hobart
 13  Olton, Keegan                 11 Pal-Mac              39.40h      39.64 
          ConvA; Class C - 1-21 : Hobart
 13  Knox, Dylan                   10 Way-Co               39.40h      39.64 
          ConvA; Class C - 12-10 Hobart
 15  Young, Audie                  11 Aquinas               39.72      39.72 
          A; Class C - 2-11
 16  Fitts, Anthony                10 Aquinas               39.82      39.82 
          P; Class C - 12-28 Hob
 17  Luckman, Dion                 12 Newark                39.89      39.89 
          P; Class C - 12-28:Hobart
 18  Rogers, Ben                   12 Pal-Mac              39.70h      39.94 
          ConvP; Class C - 1-14 : Hobart
 19  Brown, Corey                  12 Batavia              39.90h      40.14 
          ConvP; Class C - 1-21 : Hobart
 19  Soler, Nick                   10 Midlakes             39.90h      40.14 
          ConvP; Class C - 12-10 : Hobart
 21  Solomon, Malcolm              12 Wilson                40.16      40.16 
          P; Class C - 2-11
 22  Gacioch, Jon                  10 Pal-Mac              40.00h      40.24 
          ConvP; Class C - 1-14 : Hobart
 23  Haintz, Matt                  10 Midlakes              40.51      40.51 
          P; Class C - 1-28: Hobart
 24  Bryant, Montgomery            12 Sota                 40.30h      40.54 
          ConvP; Class C - 1/14 : Hobart
 25  Callahan, Billy               10 Newark                40.68      40.68 
          P; Class C - 12-28:Hobart
 26  VanHall, Nate                 10 Pal-Mac               40.70      40.70 
          P; Class C - 2-25
 27  Jones, Howard                 11 Sota                 40.50h      40.74 
          ConvP; Class C - 1/14 : Hobart
 28  Dunbar, Devonne               11 Freddie Thom         41.00h      41.24 
          ConvP; Class D - 12-10:Hobart
 29  Clark, Hal                    12 Hornell              41.20h      41.44 
          ConvP; Class C - 1-21 : Hobart
 30  Blake, Lenzy                  11 Wilson               41.50h      41.74 
          ConvP; Class C - 1/21: Hobart
 31  Syracusa, Joe                 11 Livonia               41.76      41.76 
          P; Class C - 12/28 Hobart
 32  Bulman, Chris                 11 Newark               41.60h      41.84 
          ConvP; Class C - 1-21:Hobart
 32  Scott, Dynell                 10 Newark               41.60h      41.84 
          ConvP; Class C - 12-28:Hobart
 34  Every, Mike                   12 Livonia               41.87      41.87 
          P; Class C - 12/28 Hobart
 35  Barber, Cedric                10 Aquinas               41.90      41.90 
          P; Class C - 2-4 RIT
 36  Terry, Ryan                   10 Hornell              41.70h      41.94 
          ConvP; Class C - 1-21 : Hobart
 37  Richards, Doug                 9 Aquinas               42.21      42.21 
          P; Class C - 12-28 Hob
 38  Lehr, Christopher             12 Wilson               42.00h      42.24 
          ConvP; Class C - 1/21: Hobart
 38  Whal, Joe                     10 Aquinas              42.00h      42.24 
          ConvP; Class C - 1-14 Hob
 38  Burke, Kevin                  11 Aquinas               42.24      42.24 
          P; Class C - 12-28 Hob
 41  Kendrick, Samuel              12 Aquinas              42.10h      42.34 
          ConvP; Class C - 1-14 Hob
 42  Young, Dan                     9 Aquinas              42.20h      42.44 
          ConvP; Class C - 1-14 Hob
 42  Albee, Joe                    12 Way-Co               42.20h      42.44 
          ConvP; Class C - 1-28 Hobart
 44  Drone, Luke                   11 Hornell              42.30h      42.54 
          ConvP; Class C - 1-14 : Hobart
 45  Ange, Steve                   11 Wayne                42.40h      42.64 
          ConvP; Class C - 12-3 Hobart
 46  Benson, Jerry                  9 Batavia              42.50h      42.74 
          ConvP; Class C - 1-14 : Hobart
 47  Whelehan, Brenden              9 Aquinas              42.60h      42.84 
          ConvP; Class C - 12-28 Hob
 48  Ozzello, James                12 Livonia               42.91      42.91 
          Class C - 12/28 Hobart
 
Event 6  Boys 600 Meter Run Class C
===============================================================================
      1:35.24  A
      1:43.24  P
     Name                        Year School           Entry Time       Seed 
===============================================================================
  1  Cologgi, Jim                  12 Wayne               1:27.66    1:27.66 
          A; Class C - 2-25
  2  Pyer, Brandon                 12 Hornell            1:28.30h    1:28.54 
          ConvA; Class C - 1-14 : Hobart
  3  Gordon, Wes                   11 Pal-Mac             1:28.70    1:28.70 
          A; Class C - 2-11
  4  Cutter, Patrick               11 Aquinas             1:29.85    1:29.85 
          A; Class C - 2-11
  5  Brown, Corey                  12 Batavia            1:30.00h    1:30.24 
          ConvA; Class C - 1-14 : Hobart
  6  Luckman, Dion                 12 Newark              1:30.43    1:30.43 
          A; Class C - 2-11
  7  Rutan, Tim                    10 Wayne               1:31.06    1:31.06 
          A; Class C - 2-11
  8  Gacioch, Jon                  10 Pal-Mac             1:31.13    1:31.13 
          A; Class C - 2-11
  9  Haintz, Matt                  10 Midlakes            1:31.64    1:31.64 
          A; Class C - 2-11
 10  Gammariello, John             11 Pal-Mac            1:31.70h    1:31.94 
          ConvA; Class C - 12-10 : Hobart
 11  Beers, Jason                  12 Hf-L                1:32.30    1:32.30 
          A; Class B - 2-4: RIT
 12  Luke, Nathaniel               12 Pal-Mac             1:33.71    1:33.71 
          A; Class C - 12-17 : Hobart
 13  Brown, Kyle                   11 Midlakes           1:33.50h    1:33.74 
          ConvA; Class C - 12-10 : Hobart
 14  Schwind, Nick                 11 Newark              1:34.23    1:34.23 
          A; Class C - 2-11
 15  Smith, Jonha                  12 Way-Co              1:34.52    1:34.52 
          A; Class C - 2-11
 16  LaTray, Seth                  10 Newark             1:34.90h    1:35.14 
          ConvA; Class C - 1-21:Hobart
 17  Serianni, Dan                 11 Aquinas            1:35.00h    1:35.24 
          ConvA; Class C - 12-4: Hob
 18  Christler, Chad               12 Newark             1:35.20h    1:35.44 
          ConvP; Class C - 12-10:Hobart
 19  Kryman, Greg                   9 Batavia            1:36.50h    1:36.74 
          ConvP; Class C - 1-21 : Hobart
 20  VanLaeken, David               8 Pal-Mac             1:36.88    1:36.88 
          P; Class C - 2-11
 21  Scott, Dynell                 10 Newark             1:37.20h    1:37.44 
          ConvP; Class C - 1-14:Hobart
 22  Miles, Mike                   10 Wayne               1:37.69    1:37.69 
          P; Class C - 2-11
 23  Bateman, Alex                  9 Aquinas             1:37.75    1:37.75 
          P; Class C - 2-11
 24  Cook, Jeremy                  11 Aquinas            1:37.80h    1:38.04 
          ConvP; Class C - 1-14 Hob
 25  McNally, Cody                 11 Batavia             1:38.30    1:38.30 
          P; Class C - 1-28 : UR
 26  Lieberman, Kyle               10 Wayne              1:38.70h    1:38.94 
          ConvP; Class C - 12-3 Hobart
 27  Cowan, Andy                   10 Batavia            1:39.00h    1:39.24 
          ConvP; Class C - 1-14 : Hobart
 28  Lincoln, Zach                 11 Way-Co             1:40.60h    1:40.84 
          ConvP; Class C - 1-28Hobart
 29  Hall, Al                      12 Pal-Mac             1:41.56    1:41.56 
          P; Class C - 12-17 : Hobart
 30  Pankratz, Alex                10 Livonia            1:41.40h    1:41.64 
          ConvP; Class C - 1/27 NY Chiro
 31  Pitzeruse, John               11 Newark             1:41.60h    1:41.84 
          ConvP; Class C - 1-21:Hobart
 31  Hughson, Ryan                  9 Pal-Mac            1:41.60h    1:41.84 
          ConvP; Class C - 1-14 : Hobart
 33  Bulman, Chris                 11 Newark             1:41.80h    1:42.04 
          ConvP; Class C - 1-21:Hobart
 34  Benson, Jerry                  9 Batavia            1:41.90h    1:42.14 
          ConvP; Class C - 1-14 : Hobart
 35  Clark, Will                   10 Newark             1:42.30h    1:42.54 
          ConvP; Class C - 1-21:Hobart
 36  Henkel, Ryan                  10 Newark             1:42.80h    1:43.04 
          ConvP; Class C - 1-21:Hobart
 36  Alfano, Joe                    9 Aquinas            1:42.80h    1:43.04 
          ConvP; Class C - 1-21 Hob
 38  Josko, Maciej                 12 Sota               1:43.00h    1:43.24 
          ConvP; Class C - 1/21 : Hobart
 38  Rodenhouse, Adam              10 Pal-Mac            1:43.00h    1:43.24 
          ConvP; Class C - 12-10 : Hobart
 38  McAneney, Joe                 10 Hornell            1:43.00h    1:43.24 
          ConvP; Class C - 1-14 : Hobart
 38  Hopkins, Ben                  10 Sota               1:43.00h    1:43.24 
          ConvP; Class C - 1/21 : Hobart
 
Event 7  Boys 1000 Meter Run Class C
===============================================================================
      2:56.24  A
      3:07.24  P
     Name                        Year School           Entry Time       Seed 
===============================================================================
  1  Pyer, Brandon                 12 Hornell            2:39.50h    2:39.74 
          ConvA; Class C - 1-21 : Hobart
  2  Bateman, Noel                 12 Aquinas             2:40.31    2:40.31 
          A; Class C - 2-4 RIT
  3  Gammariello, John             11 Pal-Mac             2:43.48    2:43.48 
          A; Class C - 1-28 : Hobart
  4  Brown, Corey                  12 Batavia            2:43.90h    2:44.14 
          ConvA; Class C - 1-21 : Hobart
  5  Johnson, Matt                 12 Newark             2:44.30h    2:44.54 
          ConvA; Class C - 1-21:Hobart
  6  Brown, Kyle                   11 Midlakes           2:48.10h    2:48.34 
          ConvA; Class C - 1-21 : Hobart
  7  Cologgi, Jim                  12 Wayne              2:49.40h    2:49.64 
          ConvA; Class C - 12-3 Hobart
  8  Christler, Chad               12 Newark              2:49.84    2:49.84 
          A; Class C - 2-11
  9  McNally, Cody                 11 Batavia            2:50.50h    2:50.74 
          ConvA; Class C - 1-21 : Hobart
 10  Luke, Nathaniel               12 Pal-Mac             2:51.67    2:51.67 
          A; Class C - 2-25
 11  LaTray, Seth                  10 Newark             2:52.70h    2:52.94 
          ConvA; Class C - 12-10:Hobart
 12  Cook, Jeremy                  11 Aquinas             2:53.82    2:53.82 
          A; Class C - 2-11
 13  Simmons, Dan                  12 Batavia            2:56.00h    2:56.24 
          ConvA; Class C - 12-2 : UR
 14  Mears, Ben                    11 Wayne              2:56.80h    2:57.04 
          ConvP; Class C - 12-17 Hobart
 15  Gasser, Doug                  11 Wayne               2:57.06    2:57.06 
          P; Class C - 2-11
 16  Osmen, Stephan                11 Newark              2:57.81    2:57.81 
          P; Class C - 12-28:Hobart
 17  Rodenhouse, Adam              10 Pal-Mac             2:57.91    2:57.91 
          P; Class C - 2-11
 18  McAneney, Joe                 10 Hornell             2:59.10    2:59.10 
          P; Class C - 2-11
 19  Bateman, Alex                  9 Aquinas             2:59.29    2:59.29 
          P; Class C - 2-11
 20  Cutter, Patrick               11 Aquinas            2:59.40h    2:59.64 
          ConvP; Class C - 1-21 Hob
 21  Kendall, Joe                  12 Way-Co             3:00.10h    3:00.34 
          ConvP; Class C - 1-28 Hobart
 21  Haintz, Matt                  10 Midlakes           3:00.10h    3:00.34 
          ConvP; Class C - 12-10 : Hobart
 23  Glennon, Kyle                 11 Aquinas            3:01.10h    3:01.34 
          ConvP; Class C - 1-21 Hob
 24  Serianni, Dan                 11 Aquinas            3:02.10h    3:02.34 
          ConvP; Class C - 1-21 Hob
 25  Hughson, Ryan                  9 Pal-Mac            3:03.00h    3:03.24 
          ConvP; Class C - 1-21 : Hobart
 26  Brown, Jordan                  9 Batavia             3:03.47    3:03.47 
          P; Class C - 2-4 : RIT
 27  Johnston, Cullen              11 Midlakes           3:03.30h    3:03.54 
          ConvP; Class C - 1-21: Hobart
 28  Rutan, Tim                    10 Wayne              3:04.20h    3:04.44 
          ConvP; Class C - 12-17 Hobart
 29  Peskor, Kirk                  12 Wayne              3:05.00h    3:05.24 
          ConvP; Class C - 12-3 Hobart
 30  Cowan, Andy                   10 Batavia            3:05.10h    3:05.34 
          ConvP; Class C - 12-2 : UR
 
Event 8  Boys 1600 Meter Run Class C
===============================================================================
      5:00.24  A
      5:12.24  P
     Name                        Year School           Entry Time       Seed 
===============================================================================
  1  Bateman, Noel                 12 Aquinas             4:25.70    4:25.70 
          A; Class C - 2-4 RIT
  2  Johnson, Matt                 12 Newark              4:40.47    4:40.47 
          A; Class C - 2-11
  3  LaTray, Seth                  10 Newark              4:42.54    4:42.54 
          A; Class C - 12-17:Hobart
  4  Brown, Kyle                   11 Midlakes            4:46.51    4:46.51 
          A; Class C - 12-17 : Hobart
  5  Gammariello, John             11 Pal-Mac             4:46.64    4:46.64 
          A; Class C - 12-28 : Hobart
  6  Mears, Ben                    11 Wayne               4:48.14    4:48.14 
          A; Class C - 12-17 Hobart
  7  McNally, Cody                 11 Batavia             4:48.48    4:48.48 
          A; Class C - 2-11
  8  Brown, Corey                  12 Batavia             4:48.72    4:48.72 
          A; Class C - 12-17 : Hobart
  9  Cook, Jeremy                  11 Aquinas             4:52.05    4:52.05 
          A; Class C - 2-4 Rl
 10  Hughson, Ryan                  9 Pal-Mac             4:57.45    4:57.45 
          A; Class C - 2-4 : RIT
 11  Serianni, Dan                 11 Aquinas            4:57.50h    4:57.74 
          ConvA; Class C - 1-7 RIT
 12  Kendall, Joe                  12 Way-Co              5:01.31    5:01.31 
          P; Class C - 12-17 Hobart
 13  Johnston, Cullen              11 Midlakes           5:02.70h    5:02.94 
          ConvP; Class C - 1-21 : Hobart
 14  Clark, Garth                  12 Way-Co             5:03.60h    5:03.84 
          ConvP; Class C - 1-21 Hobart
 15  Simmons, Dan                  12 Batavia            5:04.80h    5:05.04 
          ConvP; Class C - 12-2 : UR
 16  Brown, Jordan                  9 Batavia            5:06.50h    5:06.74 
          ConvP; Class C - 1-21 : Hobart
 17  Osmen, Stephan                11 Newark              5:08.20    5:08.20 
          P; Class C - 12-17:Hobart
 18  Peskor, Kirk                  12 Wayne              5:09.50h    5:09.74 
          ConvP; Class C - 12-17:Hobart
 
Event 9  Boys 3200 Meter Run Class C
===============================================================================
     11:00.24  A
     11:25.24  P
     Name                        Year School           Entry Time       Seed 
===============================================================================
  1  Bateman, Noel                 12 Aquinas             9:29.82    9:29.82 
          A; Class C - 2-25
  2  Johnson, Matt                 12 Newark              9:49.40    9:49.40 
          A; Class C - 2-25
  3  LaTray, Seth                  10 Newark             10:03.97   10:03.97 
          A; Class C - 2-11
  4  Mears, Ben                    11 Wayne             10:06.30h   10:06.54 
          ConvA; Class C - 12-10 Hobart
  5  Brown, Corey                  12 Batavia            10:17.68   10:17.68 
          A; Class C - 2-4 : RIT
  6  Brown, Kyle                   11 Midlakes           10:19.72   10:19.72 
          A; Class C - 1-28 : Hobart
  7  Gammariello, John             11 Pal-Mac            10:24.33   10:24.33 
          A; Class C - 1-7 : RIT
  8  Kendall, Joe                  12 Way-Co             10:39.19   10:39.19 
          A; Class C - 12-28 Hobart
  9  Christler, Chad               12 Newark            10:43.80h   10:44.04 
          ConvA; Class C - 12-10:Hobart
 10  Serianni, Dan                 11 Aquinas           10:46.00h   10:46.24 
          ConvA; Class C - 12-9 U of R
 11  Cook, Jeremy                  11 Aquinas           10:47.40h   10:47.64 
          ConvA; Class C - 12-9 U of R
 12  McNally, Cody                 11 Batavia           10:53.10h   10:53.34 
          ConvA; Class C - 12-10 : Hobart
 13  Clark, Garth                  12 Way-Co             10:54.97   10:54.97 
          A; Class C - 2-11
 14  Osmen, Stephan                11 Newark            11:00.00h   11:00.24 
          ConvA; Class C - 12-10:Hobart
 15  Johnston, Cullen              11 Midlakes           11:03.98   11:03.98 
          P; Class C - 2-11
 16  Brown, Jordan                  9 Batavia            11:05.17   11:05.17 
          P; Class C - 2-4 : RIT
 17  Peskor, Kirk                  12 Wayne              11:12.16   11:12.16 
          P; Class C - 12-28:Hobart
 
Event 10  Boys 4x200 Meter Relay Class C
===============================================================================
      2:20.00  A
     School                                            Entry Time       Seed 
===============================================================================
  1  Wayne                                                1:38.22    1:38.22 
          A; Class C - 2-11
  2  Palmyra-Macedon                                      1:38.65    1:38.65 
          A; Class C - 2-11
  3  Livonia                                              1:38.84    1:38.84 
          A; Class C - 2-11
  4  Batavia                                              1:39.30    1:39.30 
          A; Class C - 1-14 : Hobart
  5  Aquinas Institute                                    1:41.60    1:41.60 
          A; Class C - 2-11
  6  Newark                                               1:41.69    1:41.69 
          A; Class C - 2-25
  7  Wilson                                              1:42.00h    1:42.24 
          ConvA; Class C - 1/14-Hobart
  8  Wayland-Cohocton                                    1:42.70h    1:42.94 
          ConvA; Class C - 12-28 Hobart
  9  School OF The Arts                                  1:42.90h    1:43.14 
          ConvA; Class C - 1/14 : Hobart
 10  Hornell                                             1:44.00h    1:44.24 
          ConvA; Class C - 12-9 : RIT
 
Event 11  Boys 4x400 Meter Relay Class C
===============================================================================
      5:00.00  A
     School                                            Entry Time       Seed 
===============================================================================
  1  Wayne                                               3:39.90h    3:40.14 
          ConvA; Class C - 01-21: Hobart
  2  Batavia                                              3:45.89    3:45.89 
          A; Class C - 2-4 : RIT
  3  Hornell                                             3:46.00h    3:46.24 
          ConvA; Class C - 1-21 : Hobart
  4  Palmyra-Macedon                                      3:46.31    3:46.31 
          A; Class C - 12-28 : Hobart
  5  Aquinas Institute                                   3:52.40h    3:52.64 
          ConvA; Class C - 1/14 Hob
  6  Newark                                               3:55.36    3:55.36 
          A; Class C - 2-11
  7  Livonia                                             4:15.40h    4:15.64 
          ConvA; Class C - 1/21 Hobart
  8  Wilson                                               4:34.43    4:34.43 
          A; Class C - 12/17-Hobart
 
Event 12  Boys 4x800 Meter Relay Class C
===============================================================================
     13:00.00  A
     School                                            Entry Time       Seed 
===============================================================================
  1  Aquinas Institute                                    8:40.98    8:40.98 
          A; Class C - 1-7 RIT
  2  Newark                                               8:58.13    8:58.13 
          A; Class C - 2-25
  3  Wayne                                                9:02.83    9:02.83 
          A; Class C - 01-7 RIT
  4  Palmyra-Macedon                                      9:05.55    9:05.55 
          A; Class C - 1-28 : Hobart
  5  Batavia                                              9:07.16    9:07.16 
          A; Class C - 2-11
  6  Wayland-Cohocton                                    9:22.60h    9:22.84 
          ConvA; Class C - 11-21 Hobart
  7  Livonia                                            10:10.60h   10:10.84 
          ConvA; Class C - 1/21 Hobart
 
Event 13  Boys High Jump Class C
===============================================================================
      5-08.00  A
      5-00.00  P
     Name                        Year School           Entry Mark  Seed Mark 
===============================================================================
  1  Wert, Brady                   12 Wayne               6-04.00    6-04.00 
          A; Class C - 2-11
  2  Callahan, Billy               10 Newark              6-02.00    6-02.00 
          A; Class C - 2-4:UR
  3  Reeves, James                 12 Batavia             6-00.00    6-00.00 
          A; Class C - 12-28 : Hobart
  3  Carroll, Mike                 11 Hf-L                6-00.00    6-00.00 
          A; Class B - 12-28: Hobart
  5  Miles, Mike                   10 Wayne               5-10.00    5-10.00 
          A; Class C - 01-21: Hobart
  6  Jones, Howard                 11 Sota                5-08.00    5-08.00 
          A; Class C - 2/4 : UofR
  6  Schober, Josh                 11 Newark              5-08.00    5-08.00 
          A; Class C - 2-4:UR
  6  Reynolds, Dan                 11 Way-Co              5-08.00    5-08.00 
          A; Class C - 1-21 Hobart
  9  Kendrick, Samuel              12 Aquinas             5-06.00    5-06.00 
          P; Class C - 12-28 Hob
 10  Kryman, Greg                   9 Batavia             5-04.00    5-04.00 
          P; Class C - 2-4 : RIT
 10  Beers, Jason                  12 Hf-L                5-04.00    5-04.00 
          P; Class B - 1-7: RIT
 10  Vowell, Kurt                  11 Pal-Mac             5-04.00    5-04.00 
          P; Class C - 1-7 : RIT
 13  Osmen, Omar                   11 Newark              5-03.00    5-03.00 
          P; Class C - 12-17:Hobart
 14  Johnson, Thomas               11 Sota                5-02.00    5-02.00 
          P; Class C - 1/21 : Hobart
 14  Hall, Tim                     11 Aquinas             5-02.00    5-02.00 
          P; Class C - 12-4: Hob
 16  Burke, Kevin                  11 Aquinas             5-00.00    5-00.00 
          P; Class C - 1-27 U of R
 16  Gause, Brandin                11 Aquinas             5-00.00    5-00.00 
          P; Class C - 12-9 U of R
 16  O'Neil, Riley                 12 Midlakes            5-00.00    5-00.00 
          P; Class C - 12-3 : Hobart
 16  Cilano, Kevin                 11 Aquinas             5-00.00    5-00.00 
          P; Class C - 12-4: Hob
 16  Baird, Rich                    9 Batavia             5-00.00    5-00.00 
          P; Class C - 12-17 : Hobart
 16  Gacioch, Jon                  10 Pal-Mac             5-00.00    5-00.00 
          P; Class C - 12-28 : Hobart
 
Event 14  Boys Pole Vault Class C
===============================================================================
      9-06.00  A
      7-06.00  P
     Name                        Year School           Entry Mark  Seed Mark 
===============================================================================
  1  Daly, Ryan                    12 Newark             13-06.00   13-06.00 
          A; Class C - 1-21:Hobart
  2  Matteo, Dan                   12 Batavia            12-06.00   12-06.00 
          A; Class C - 2-4 : RIT
  3  Reynolds, Dan                 11 Way-Co             10-03.00   10-03.00 
          A; Class C - 12-2 U.R.
  4  Terry, Ryan                   10 Hornell             9-06.00    9-06.00 
          A; Class C - 2-04 : UofR
  4  Ange, Steve                   11 Wayne               9-06.00    9-06.00 
          A; Class C - 01-28 Hobart
  4  Bartz, Eric                   12 Batavia             9-06.00    9-06.00 
          A; Class C - 2-4 : UR
  7  Whal, Joe                     10 Aquinas             9-00.00    9-00.00 
          P; Class C - 2-4 U of R
  8  Olton, Keegan                 11 Pal-Mac             8-00.00    8-00.00 
          P; Class C - 1-7 : RIT
  8  McAneney, Joe                 10 Hornell             8-00.00    8-00.00 
          P; Class C - 1-7 : RIT
  8  Wagner, Josh                   9 Way-Co              8-00.00    8-00.00 
          P; Class C - 12-28 Hobart
 11  Joy, Joey                      9 Aquinas             7-06.00    7-06.00 
          P; Class C - 2-4 U of R
 11  Cowan, Andy                   10 Batavia             7-06.00    7-06.00 
          P; Class C - 12-28 : Hobart
 
Event 15  Boys Long Jump Class C
===============================================================================
     19-00.00  A
     16-00.00  P
     Name                        Year School           Entry Mark  Seed Mark 
===============================================================================
  1  Kines, Dan                    12 Batavia            22-01.25   22-01.25 
          A; Class C - 2-25
  2  Vowell, Kurt                  11 Pal-Mac            21-01.25   21-01.25 
          A; Class C - 1-21 : Hobart
  3  Oldfield, Pete                10 Pal-Mac            20-08.50   20-08.50 
          A; Class C - 2-11
  4  Lindsay, Brandon              12 Wayne              19-07.50   19-07.50 
          A; Class C - 01-28 Hobart
  5  Dorman, Aaron                 12 Midlakes           19-03.00   19-03.00 
          A; Class C - 12-10 : Hobart
  6  Callahan, Billy               10 Newark             18-11.25   18-11.25 
          P; Class C - 12-10:Hobart
  6  Halloran, Zach                12 Wayne              18-11.25   18-11.25 
          P; Class C - 01-14 Hobart
  8  Basile, Joe                   12 Livonia            18-08.50   18-08.50 
          P; Class C - 2-11
  9  Reeves, James                 12 Batavia            18-07.00   18-07.00 
          P; Class C - 1-7 : RIT
 10  Slattery, Tim                 12 Way-Co             18-06.00   18-06.00 
          P; Class C - 12-2 U.R.
 11  Every, Mike                   12 Livonia            18-05.50   18-05.50 
          P; Class C - 2-11
 11  Cilano, Kevin                 11 Aquinas            18-05.50   18-05.50 
          P; Class C - 1-7 RIT
 13  Barber, Cedric                10 Aquinas            18-04.00   18-04.00 
          P; Class C - 12-9 U of R
 14  Burke, Kevin                  11 Aquinas            18-03.25   18-03.25 
          P; Class C - 2-4 U of R
 15  Bengtson, Ben                 12 Midlakes           18-02.50   18-02.50 
          P; Class C - 1-21 : Hobart
 16  Hall, Tim                     11 Aquinas            18-01.00   18-01.00 
          P; Class C - 1-21 Hob
 17  Soler, Nick                   10 Midlakes           18-00.50   18-00.50 
          P; Class C - 1-14: Hobart
 18  Apak, Orcun                   11 Newark             17-10.75   17-10.75 
          P; Class C - 1-21:Hobart
 19  Johnson, Tim                  12 Wayne              17-10.25   17-10.25 
          P; Class C - 01-7 RIT
 20  Gacioch, Jon                  10 Pal-Mac            17-07.25   17-07.25 
          P; Class C - 12-3 : Hobart
 21  Carroll, Mike                 11 Hf-L               17-05.00   17-05.00 
          P; Class B - 1-7: RIT
 22  Beers, Jason                  12 Hf-L               17-01.00   17-01.00 
          P; Class B - 1-7: RIT
 23  Buckner, Brian                10 Pal-Mac            17-00.00   17-00.00 
          P; Class C - 1-21 : Hobart
 24  Kendrick, Samuel              12 Aquinas            16-11.00   16-11.00 
          P; Class C - 12-17 Hob
 25  Miles, Mike                   10 Wayne              16-10.00   16-10.00 
          P; Class C - 12-3 Hobart
 26  Gage, Mike                    11 Midlakes           16-08.00   16-08.00 
          P; Class C - 1-14 : Hobart
 27  Witherow, Jeff                11 Livonia            16-02.00   16-02.00 
          P; Class C - 1/21 Hobart
 
Event 16  Boys Triple Jump Class C
===============================================================================
     38-06.00  A
     34-00.00  P
     Name                        Year School           Entry Mark  Seed Mark 
===============================================================================
  1  Kines, Dan                    12 Batavia            44-06.00   44-06.00 
          A; Class C - 1-21 : Hobart
  2  Slattery, Tim                 12 Way-Co             41-01.50   41-01.50 
          A; Class C - 2-11
  3  Vowell, Kurt                  11 Pal-Mac            40-08.25   40-08.25 
          A; Class C - 2-25
  4  Lindsay, Brandon              12 Wayne              39-08.50   39-08.50 
          A; Class C - 12-10 Hobart
  5  Oldfield, Pete                10 Pal-Mac            39-03.50   39-03.50 
          A; Class C - 2-11
  6  Halloran, Zach                12 Wayne              39-03.00   39-03.00 
          A; Class C - 01-21: Hobart
  7  Callahan, Billy               10 Newark             39-01.00   39-01.00 
          A; Class C - 2-11
  8  Gacioch, Jon                  10 Pal-Mac            38-11.00   38-11.00 
          A; Class C - 2-11
  9  Cilano, Kevin                 11 Aquinas            38-08.25   38-08.25 
          A; Class C - 1-7 RIT
 10  Johnson, Tim                  12 Wayne              38-02.00   38-02.00 
          P; Class C - 01-28 Hobart
 11  Luckman, Dion                 12 Newark             37-10.75   37-10.75 
          P; Class C - 2-11
 12  Beers, Jason                  12 Hf-L               37-08.00   37-08.00 
          P; Class B - 12-17: Hobart
 12  Dorman, Aaron                 12 Midlakes           37-08.00   37-08.00 
          P; Class C - 12-17 : Hobart
 14  Hall, Tim                     11 Aquinas            36-05.50   36-05.50 
          P; Class C - 2-11
 14  Schober, Jarrett              11 Newark             36-05.50   36-05.50 
          P; Class C - 12-10:Hobart
 16  Santa, Jose                   11 Newark             34-11.50   34-11.50 
          P; Class C - 1-21:Hobart
 17  Bengtson, Ben                 12 Midlakes           34-10.25   34-10.25 
          P; Class C - 12-3 : Hobart
 18  Witherow, Jeff                11 Livonia            32-02.00   32-02.00 
          Class C - 12/28 Hobart
 
Event 17  Boys Shot Put Class C
===============================================================================
     37-00.00  A
     34-00.00  P
     Name                        Year School           Entry Mark  Seed Mark 
===============================================================================
  1  Hoffman, Josh                 12 Hornell            45-02.00   45-02.00 
          A; Class C - 12-9 : RIT
  2  Austin, Sam                   11 Hornell            44-01.25   44-01.25 
          A; Class C - 1-7 : RIT
  3  Demmer, Al                    12 Batavia            43-07.00   43-07.00 
          A; Class C - 2-11
  4  Pratt, Austin                 12 Livonia            42-09.25   42-09.25 
          A; Class C - 2-25
  5  Biegasiewicz, Kyle            12 Batavia            41-07.00   41-07.00 
          A; Class C - 12-2 : UR
  6  Kines, Dan                    12 Batavia            40-10.00   40-10.00 
          A; Class C - 1-14 : Hobart
  7  Wood, Zach                    12 Livonia            40-04.00   40-04.00 
          A; Class C - 2/4 U of R
  8  Gray, John                    12 Wayne              39-10.50   39-10.50 
          A; Class C - 01-14 Hobart
  9  Gardner, John                 11 Newark             39-08.50   39-08.50 
          A; Class C - 2-11
  9  Adams, Alex                   11 Newark             39-08.50   39-08.50 
          A; Class C - 1-14:Hobart
 11  Sackett, Chris                12 Way-Co             39-07.50   39-07.50 
          A; Class C - 1-28 Hobart
 12  Burgess, Tom                  12 Hornell            39-04.50   39-04.50 
          A; Class C - 12-28 : Hobart
 13  Lujan, Zach                   12 Way-Co             39-00.25   39-00.25 
          A; Class C - 1-21 Hobart
 14  Boeckmann, Kyle               11 Newark             38-08.50   38-08.50 
          A; Class C - 1/14:Hobart
 15  Granger, Kevin                11 Newark             38-07.75   38-07.75 
          A; Class C - 12-28:Hobart
 16  Robinson, Victor              10 Aquinas            37-08.50   37-08.50 
          A; Class C - 12-28 Hob
 17  Godlove, Gator                10 Batavia            37-08.25   37-08.25 
          A; Class C - 2-11
 18  Mizro, Dan                    12 Newark             37-07.75   37-07.75 
          A; Class C - 1-14:Hobart
 19  Santiago, Victor              10 Sota               37-01.25   37-01.25 
          A; Class C - 1/14 : Hobart
 20  Smith, Jake                   12 Pal-Mac            36-06.50   36-06.50 
          P; Class C - 1-28 : Hobart
 21  Jacobs, Steve                 12 Way-Co             36-06.00   36-06.00 
          P; Class C - 12-28 Hobart
 22  Zinni, Nick                   10 Batavia            36-03.50   36-03.50 
          P; Class C - 1-21 : Hobart
 22  Johnson, Tim                  12 Wayne              36-03.50   36-03.50 
          P; Class C - 01-14 Hobart
 24  Brewer, Will                  11 Way-Co             35-10.50   35-10.50 
          P; Class C - 12-28 Hobart
 25  Hall, Al                      12 Pal-Mac            34-10.50   34-10.50 
          P; Class C - 1-28 : Hobart
 26  O'Neil, Riley                 12 Midlakes           34-10.00   34-10.00 
          P; Class C - 12-29 : Hobart
 27  Crossman-Chavez, Carlos       11 Aquinas            34-06.00   34-06.00 
          P; Class C - 12-9 U of R
 28  Scribner, Zach                11 Pal-Mac            34-04.50   34-04.50 
          P; Class C - 12-17 : Hobart