EVENT

FIRST

SECOND

THIRD

FOURTH

FIFTH

SIXTH

100 M
DASH

Jill Turner
C-S                        13.4

Amanda Beauter
Pal-Mac                13.5

Kristin Barnoski
M-W                     13.6

Anna Mucha
Keshequa             13.61

Shawnie Fishell
Pal-Mac                 14.2

Olivia Betters
Oak-Ala               14.3

200 M
DASH

Tiffany Mincey
SOTA                    27.3

Julie Trinidad
HFL                      27.6

Jena Thielges
Geneseo                 27.7

Amanda Beauter
Pal-Mac                 28.1

Jill Turner
C-S                        28.3

Kelly Law
SOTA                   28.4

400 M
DASH

Jena Thielges
Geneseo                 60.8

Ryan Alexandra
SOTA                   61.6

Becky Pragle
Way-Coh  63.7

Becky Call
Oak-Ala                64.1

Kim Mills
Oak-Ala                64.4

Katie Filozof
Dansville              64.7

100 M

HURDLES

Leah Hill
Way-Coh               17.0

Sara Kennedy
Geneseo               17.4

Caitlin Schmidt
Way-Coh              18.0

Rachel Maul
Pal-Mac                18.1

Lexi Hoffman
Geneseo                18.4

Courtney Fitzpatrick
Way-Coh             18.5

400 M
HURDLES

Leah Hill
Way-Coh              68.6

Tiffany Mincey
SOTA                   68.8

Lexi Hoffman
Geneseo                70.0

Jullian Putney
Dansville               70.2

Rachel Maul
Pal-Mac                70.5

Laura Bryan
HFL                      72.0

800 M
RUN

Megan VanHouten
HFL                   2:24.8

Alex Mustardo
HFL                   2:27.9

Kelly Bridget
Dansville           2:30.9

Becky Call
Oak-Ala             2:32.9

Emily Rodenhouse
Pal-Mac             2:33.2

Kim Mills
Oak-Ala            2:33.5

1500 M
RUN

Audrey Mangan
HFL                   4:53.3

Katie Bastine
Way-Coh           5:15.5

Emma Denton
HFL                   5:15.7

Liz Banker
Geneseo             5:21.2

Katy Groet
Penn Yan           5:27.7

Rachel Mamau
Oak-Ala            5:32.7

3000 M
RUN

Emily Rodenhouse
Pal-Mac            11:20.0

Becca Gravenstede
HFL                 11:53.7

Margaret Infantino
Dansville          12:03.2

Amber Hildreth
Geneseo           12:10.2

Kate Banford
HFL                 12:14.5

Margaret Betette
Geneseo           12:15.2

LONG
JUMP

Jacquie Bruckel
Geneseo       15ft  2žin

Cassie Bartlett
Way-Coh       15ft  0in

Amanda Beauter
Pal-Mac       14ft  3žin

Michelle Schultz
Oak-Ala       14ft  1žin

Elyse Lightfoote
M-W              14ft  0in

Becca Kershner
Dansville       13ft  11in

TRIPLE
JUMP

Courtney Malcolm
SOTA             31ft  4in

Jacquie Bruckel
Geneseo      31ft 3žin

Aubrey Young
Pal-Mac      30ft  7˝in

Liz Way
M-Q           30ft  5žin

Shawnie Fishell
Pal-Mac      30ft  4žin

Cassie Bartlett
Way-Coh       30ft  0in

HIGH
JUMP

Aubrey Young
Pal-Mac            5ft  0in

Shawnie Fishell
Pal-Mac         4ft  10in

Liz Deir
HFL               4ft  10in

Laura Bryan
HFL               4ft  10in

Elyse Lightfoote
M-W              4ft  10in

Jacquie Bruckel
Geneseo          4ft  10in

SHOT
PUT

Marquita Davis
Oak-Ala        36ft  10in

Jessica French
Way-Coh  33ft    2˝in

Elise Scheid
Way-Coh     32ft  10in

Megan Didas
Way-Coh       31ft  6in

Julia Muhlnickel
Geneseo      30ft  7˝in

Courtney Kingston
Geneseo       30ft  4˝in

DISCUS

Nikki Kingston
Geneseo        105ft  6in

Elise Scheid
Way-Coh      102ft  2in

Marquita Davis
Oak-Ala      98ft  2˝in

Julia Muhlnickel
Geneseo          97ft  6in

Courtney Kingston
Geneseo         96ft  8in

Elizabeth Wetherby
Way-Coh        92ft  0in

POLE
VAULT

Naomi Mark
Dansville          9ft  6in

Kristen Pamper
HFL                 8ft  6in

Natalie Scott
HFL                  7ft  6in

Lauran Bryan
HFL                  7ft 6in

Alicia Foor
Geneseo           7ft  6in

Taylor Morse
C-A                  7ft  6in

4 x 100 M
RELAY

Geneseo
52.2

Honeoye Falls-Lima
52.8

School of the Arts
52.9

Wayland-Cohocton
53.2

Marcus-Whitman
54.2

Palmyra-Macedon
54.6

4 x 400 M
RELAY

Wayland-Cohocton
4:17.2

Honeoye Falls-Lima
4:21.8

Geneseo
4:24.1

Dansville
4:30.3

Marcus-Whitman
4:45.1

Penn Yan
4:49.7

4 x 800 M
RELAY

Honeoye Falls-Lima
9:54.0

Dansville
10:34.1

Palmyra-Macedon
10:42.3

Wayland-Cohocton
10:48.7

Geneseo
11:14.9

Oakfield-Alabama
11:25.9

STEEPLECHASE

Liz Deir
HFL                   7:12.5

Megan VanHouten
HFL                   7:37.5

Emily Rodenhouse
Pal-Mac             7:50.1

Devin Snyder
Way-Coh           8:13.3

Kelly Root
Geneseo             8:22.1

Liz DeLong
Dansville           8:26.4

PENTATHLON

Kerri Boyle
Oak-Ala               2673

Michelle Boudreau
HFL                      2133

Hester Dechele
SOTA                  2054

Mariah Mahlendorf
Keshequa              1966

Chelsea Payne
HFL                      1897

Corrine Malone
Dansville              1725

GIRLS EVENTS – Wayland-Cohocton 2006 Invitational                                                                                                                                                                              May 13, 2006