SATURDAY, JANUARY 6 – ROCHESTER INSTITUTE OF TECHNOLOGY
ROCHESTER RELAYS

CLASS C & D – 10:00 – 3:30              CLASSES A & B – 4:30 – 10:00

 

G/B 3 PERSON SHUTTLE HURDLE RELAY                                   B/G 3 PERSON LONG JUMP RELAY

GIRLS 2 PERSON 3000M RUN ( ADD TIMES)                               B/G 3 PERSON TRIPLE JUMP RELAY

BOYS  2 PERSON 3200M RUN ( ADD TIMES)                              G/B 3 PERSON SHOT PUT RELAY

G/B 4 x 800m RELAY                                                                           G/B 2 PERSON POLE VAULT RELAY

G/B DOUBLE 4 X 1 LAP RELAY                                                       B/G 3 PERSON HIGH JUMP RELAY

GIRLS’ 2 PERSON 1500M RACE WALK (ADD TIMES)

G/B DISTANCE MEDLEY (1200, 400, 800, 1600)

G/B 4 X 200M RELAY

G/B REGRESSIVE RELAY ( 1000, 800, 600, 400)                              3 EVENTS PER ATHLETE

G/B 4 PERSON SHUTTLE 55M DASH RELAY

G/B SPRINT MEDLEY RELAY (800, 200, 200, 400)

G/B 4 X 400M RELAY

G/B 4 X 1600M RELAY (may be combined based on numbers and time, each team will need a Coach to count Laps)

 


Friday, January 12 – Hobart/ William Smith – East – 5:00 – 11:00

Saturday, January 13 – Hobart/ William Smith – Central – 10:00 – 3:30
                                                                                                West – 4:00 – 10:00

600m Run                                               Girls Long Jump – Top 16 will go last – 3 jumps – all others – 2 jumps

55m Hurdles                                          Boys Long Jump = Top 16 will go last – 3 jumps – all others – 2 jumps

4 x 200m Dash                                       Boys & Girls Shot

Girls 3000m Run                                    Girls, then Boys High Jump

Boys 3200m Run                                  Boys, then Girls Pole Vault

1000m Run                                             Girls Triple Jump – Top 12 will go last – 3 jumps, all others – 2 jumps

55m Dash                                               Boys Triple Jump – Top 12 will go last – 3 jumps , all others – 2 jumps

4 x 400m Relay

Girls 1500m Run

Boys 1600m Run                                  2 events and a relay

300m Dash

Girls 1500m Race Walk

4 x 800m Relay