Event 1st Place Perform. 2nd Place Perform. 3rd Place Perform. Event 4th Place Perform. 5th Place Perform. 6th Place Perform.
100 M Athlete Dave Zapata 11.4   Wes Churchman 11.6 Chad Parnell 11.61   100 M Athlete Josh Shelton 11.62   Eric Kleckler 11.7 Kirt Martin 11.8
School Hornell     Arkport Cal-Mum     School Cal-Mum     Pembroke Bath  
200 M  Athlete Jordan Nichols 23.8 Wes Churchman 23.9   Joe Passamonte 24 200 M  Athlete Dave Zapata 24.2 Josh Shelton 24.5 A. Warriner Arkpport 24.6
School Bath Arkport     Pembroke School Hornell Cal-Mum   R. Harmer Livonia 24.6
400 M Athlete Robert Mullen 53.9   Chad Parnell 54.7 Casey Babcock 56.2   400 M Athlete Dan Stanley 56.7   Charles Brimmer 56.71 Miles Phelps 57
School Hornell     Cal-Mum Hornell     School Mount Morris     Campbell Savona Arkport  
800 M Athlete Derek Snyder 2.03.9 Nick Badeau 2.05.9   Darren Snyder 2.07.3 800 M Athlete Brian Zintel 2.08.1 Neil Kubik 2.09.3 Jason Lowden 2.11.1
School Bath Bath     Bath School Letchworth Pembroke   Letchworth
   
1600M Athlete Nick Badeau 4.54   Justin Bates 4.55.9 Frank Johnson 4.59.4   Mile Athlete Devon Barthololmew 5.03.7   Joe McAneney 5.06.8 Brian Gowinski 5.07.2
School Bath     Marcus Whitman Letchworth     School Pembroke     Hornell Arkport  
110 Athlete Aaron Warriner 16.7   Scott Gray 17.6 Jeff Hanrahan 17.7   100/110 Athlete Eric Rohrback 17.8   Nate Brown 18 Justin Clark 18.2
Hurdles School Arkport     Keshequa Hornell     Hurdles School Marcus Whitman     Hornell York  
400 Athlete Robert Mullen 60.8 Andy Polito 62.2   Aaron Warriner 62.9 400 Athlete Jeff Hanrahan 63.5 Eric Rohrback 64 Jim Hanafin 64.4
Hurdles School Hornell Mount Morris     Arkport Hurdles School Hornell Marcus Whitman   Livonia
400 Athlete Pembroke 45.7   Cal-Mum 46.5 Avon 48.5   400 Athlete Hornell 48.6   York 49.5 Wayland 49.7
Relay School             Relay School          
1600 Athlete Bath 3.39.8 Hornell 3.40.3   Marcus Whitman 3.48.1 1600 Athlete Mount Morris 3.48.8 Pembroke 3.48.9 Letchworth 3.52.2
Relay School       Relay School    
3200 Athlete Bath 9.09.1   Dansville 9.11.2 Marcus Whitman 9.12.5   3200 Athlete Letchworth 9.17.2   Pembroke 10.21.3 Mount Morris 10.22.9
Relay School             Relay School          
Shot Athlete Matt Conway 45'7" Nate Wright 43' 4 3/4"   Jamie House 42' 9 1/4" Shot Athlete Sam Austin 41' 3" TJ Canfield 40' 11 3/4 " Jordan Fuentes 39' 5 3/4"
Put School Dansville Pembroke     Bath Put School Hornell Dansville   Avon
Discus Athlete Nate Nichols 127'11"   Sam Austin 117' Mark Fox 115'8"   Discus Athlete Jamie House 108'10"   Matt Templeton 106' Jordan Fuentes 101'6"
  School Hornell     Hornell Dansville       School Bath     Mount Morris Avon  
Long Athlete Steven Boike 18' 7" Dave Zapata 18' 4 1/4"   Jesse Dellapenna 17' 7 3/4" Long Athlete Justin Schneider 17' 5" Michael Andino 17' 3 3/4" Eric Klecker 17' 2"
Jump School Avon Hornell     Hornell Jump School Mount Morris Mount Morris   Pembroke
Triple Athlete Ryan Burnett 38'6 1/2"   Jim Hanafin 37'5 1/2" Scott Gray 37' 5 1/2"   Triple Athlete Justin Schneider 36' 3 1/2"   Ray Holmes 36'3" Wes Churchman 35' 11 1/2"
Jump School Marcus Whitman     Livonia Keshequa     Jump School Mount Morris     Campbell-Savona Arkport  
High Athlete Joe Passemonte 5'10" Dan Reynolds 5'10"   Justin Clark 5'8" High Athlete Tim Benedict 5'4" Cody VanDuser 5'4" Callen Dalton 5'4"
Jump School Pembroke Wayland     York Jump School Cal-Mum Hornell   Avon
Pole Athlete Dan Reynolds 12'7"   Scott Bishop 10' Cam Bray 10'   Pole Athlete Andy Skyner 9'   Adam Dwyer 9' Peter Stapely 8'6"
Vault School Wayland     Warsaw Letchworth     Vault School Marcus Whitman     Hornell Avon  
Steeple Athlete Joe McAneney 10.52.5 Brian Gowiski 11.04.1 Devon Bartholomew 11.25.9 Steeplechase Joe Waddle 11.34.5 Mike Dennis 11.35.0 Collin Bartholomew 11.35.3
Chase School Hornell Arkport Pembroke Keshequa Arkport Pembroke