Licensed to Yen Timing Service - Contractor License
                                      Hy-Tek's Meet Manager 12/16/2007 07:17 PM
                          RWTL-Blocks EF - 12/15/2007                          
                          Hobart / Wm. Smith Colleges                          
                                    Results                                    
 
Girls 55 Meter Dash V
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1 
  1 McDaniels, Jasmine        12 Victor                    7.70  
  2 King, Danielle            11 Edison Tech               7.86  
  3 Jeffries, Tahmonia        12 Edison Tech               7.93  
  4 Snead, Toni               11 Edison Tech               7.94  
  5 Militello, Erin           11 Gates-Chili               8.08  
  6 Hercules, Crystal         11 Rush Henriet              8.17  
  7 Kalish, Sarah              9 Victor                    8.22  
  8 Eason, Breana              9 Gates-Chili               8.28  
Section  2 
  1 Brown, Ashley             11 East Irondeq              8.02  
  2 Slentz, Amy               11 Marcus Whitm              8.07  
  3 Bates, Leah               12 Bath-Haverli              8.28  
  4 Giovino, Lindsey          12 Gates-Chili               8.31  
  5 Collins, Cierra           11 Gates-Chili               8.37  
  6 Ball, Emily                9 North Rose W              8.56  
Section  3 
  1 Teglash, Kelsey            9 Penfield                  8.08  
  2 Tomasso, Nicole            8 Spencerport               8.14  
  3 Malcolm, Courtney         12 School Of Th              8.15  
  4 Varble, Laura             12 Rush Henriet              8.50  
  5 Tolpa, Sydnee              8 Red Jacket                8.91  
  6 Edwards, Deanna           11 Red Jacket                8.95  
  7 Shaner, Crystal           10 North Rose W              9.51  
Section  4 
  1 Ware, Paige               10 Gates-Chili               8.29  
  2 Turner, Samantha           8 Red Jacket                8.49  
  3 Schaertl, Casey           11 Red Jacket                8.50  
  4 Cole, Jillian             12 Rush Henriet              8.51  
  5 Sharpstene, Danielle       9 Marion                    8.65  
  6 Turner, Brittany          10 Red Jacket                8.76  
  7 Hadyk, Katelyn            10 Waterloo                  8.79  
Section  5 
  1 Antinore, Taylor           9 Alexander                 8.15  
  2 Chisi, Sibongile           9 Penfield                  8.18  
  3 Beltrone, McKenzie         7 Marion                    8.30  
  4 Deangelo, Kayliegh        10 Alexander                 8.52  
  5 Varble, Jamie             12 Rush Henriet              8.59  
  6 Coney, Amanda             11 Victor                    8.76  
  7 Ventura, Siarra            9 Waterloo                  8.77  
  8 Silas, Timika             11 East Irondeq              9.03  
Section  6 
  1 McGrath, Martha           10 Victor                    8.29  
  2 Morrison, Chynna           9 Penfield                  8.44  
  3 Johnson, Raya             12 Edison Tech               8.45  
  4 Aiezza, Kim               11 Spencerport               8.55  
  5 Warrick, Gabbie            9 North Rose W              8.93  
  6 Carr, Karissa             10 Marion                    9.08  
  7 Rowley, Angel              9 North Rose W              9.35  
  8 O'Connor, Leah            10 Waterloo                  9.90  
Section  7 
  1 Langer, Megan             12 Byron-Bergen              8.46  
  2 Rodriguez, Sabrina        10 Bath-Haverli              8.82  
  3 Cecere, Danielle           9 Batavia                   8.95  
  4 McGinnity, Tracie         11 Gates-Chili               9.21  
  5 Mitchell, Laura           10 Waterloo                  9.23  
  6 Leone, Alaina             10 Waterloo                  9.75  
  7 Abdukadir, Lensa          11 East Irondeq             10.38  
Section  8 
  1 Williams, Tessa            9 Batavia                   8.47  
  2 Wolcott, Rachel            9 Victor                    8.51  
  3 Hartman, Sarah            11 Byron-Bergen              8.79  
  4 Crowe, Todne              11 Byron-Bergen              8.82  
  5 Toomey, Liz               10 Victor                    8.87  
  5 Neilans, Rachel           11 Alexander                 8.87  
  7 Shuey, Alyssa             11 Victor                    8.91  
Section  9 
  1 Tapper, Brenda            11 Edison Tech               8.67  
  2 Belknap, Mandee           10 Batavia                   8.91  
  3 Perryman, Gabrielle       11 Edison Tech               8.94  
  4 Ratka, Kayla              10 Victor                    9.22  
  5 Malchoff, Kayla            9 North Rose W              9.25  
  6 Burnett, Kaysie           10 Red Jacket                9.29  
Section  10 
  1 Mintel, Sarah             11 Victor                    8.67  
  2 Baldwin, Carolyn          10 Alexander                 9.08  
  3 Dobbertin, Erin           10 Batavia                   9.19  
  4 Young, Emily              12 Alexander                 9.30  
Section  11 
  1 Stuck, Quincey             9 North Rose W              8.47  
  2 Aldrich, Courtney         12 Alexander                 8.80  
  3 Yager, Samantha           11 Batavia                   9.47  
  4 Scott, Rachael            12 Batavia                  10.22  
 
Girls 1000 Meter Run V
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1 
  1 DiMarino, Cassie          12 Rush Henriet           3:12.86  
  2 Sanders, Katie            11 Spencerport            3:13.72  
  3 Breed, Kaitlin            12 Red Jacket             3:17.88  
  4 Tauriello, Angeleen       11 Gates-Chili            3:19.12  
  5 Jarvela, Angela           10 Batavia                3:21.01  
  6 Hamilton, Ellie           11 Victor                 3:22.09  
  7 Quinn, Zarah              11 Rush Henriet           3:25.12  
  8 Mancuso, Jordan           11 Batavia                3:27.01  
  9 Gregor, Laura             12 Penfield               3:27.34  
 10 Farmer, Katy               9 Gates-Chili            3:29.53  
 11 Farrell, Lisa             12 Gates-Chili            3:29.57  
 12 Botsis, Valerie           12 East Irondeq           3:31.06  
 13 Cronmiller, Kristen       10 Rush Henriet           3:42.66  
Section  2 
  1 Liberati, Marissa         11 Red Jacket             3:31.81  
  2 Zielonka, Amanda          11 Alexander              3:32.43  
  3 Truby, Lauren             10 Spencerport            3:34.78  
  4 Saxton, Katie              9 Spencerport            3:34.82  
  5 Boss, Jackie              11 Marion                 3:36.10  
  6 Koniski, Sarah            10 Spencerport            3:38.24  
  7 Milem, Bonna              11 North Rose W           3:39.11  
  8 Ingram, Melissa            9 Rush Henriet           3:41.18  
  9 Pillittere, Julie         11 Spencerport            3:43.60  
 10 Skidmore, Jodie           10 Alexander              3:45.45  
 11 Bowen, Caitlin            10 Penfield               3:49.74  
 12 Havens, Brittany           9 Bath-Haverli           3:54.97  
 13 Hershey, Tesha             9 Bath-Haverli           3:55.04  
Section  3 
  1 Hamilton, Mollie           9 Victor                 3:26.78  
  2 Beasley, Heather          11 Marcus Whitm           3:35.88  
  3 Rinaldo, Emily             9 Midlakes               3:38.94  
  4 Hollenbeck, Kelly         12 Byron-Bergen           3:38.97  
  5 Maffett, Megan             9 Spencerport            3:39.92  
  6 Phillips, Michelle        10 Spencerport            3:43.28  
  7 Levan, Kasey               8 Marion                 3:45.35  
  8 Kenyon, Allie              9 Penfield               3:48.16  
  9 Foley, Leah                9 Marion                 3:48.40  
 10 Dean, Ali                 11 North Rose W           3:49.19  
 11 Fronczak, Monika           9 Spencerport            3:49.99  
 12 Nageldinger, Amy          10 Marcus Whitm           3:50.14  
 13 Richards, Tabitha         10 Midlakes               3:52.89  
 14 Higgins, Emily             8 Marion                 3:56.97  
 15 Waala, Sadie              11 Batavia                3:57.24  
 16 Carisetti, Maria          10 Bath-Haverli           3:58.23  
Section  4 
  1 Haslinger, Rachel         10 Victor                 3:34.96  
  2 Johnson, Kaley            11 Byron-Bergen           3:35.85  
  3 Williams, Taylor          10 Victor                 3:36.89  
  4 Nothnagle, Maureen         9 Victor                 3:39.45  
  5 Wimer, Marissa            11 Spencerport            3:52.48  
  6 Wimer, Katherine           9 Spencerport            3:53.65  
  7 Manwaring, Rebecca         8 Waterloo               3:55.59  
  8 Keating, Marian           10 Alexander              3:56.67  
  9 Engle, Kaylee             11 Byron-Bergen           3:58.11  
 10 Kaiser, Melissa           10 Waterloo               4:03.97  
 11 Grabski, Ellie            12 Marcus Whitm           4:05.58  
 12 Hobart, Danielle          11 Marcus Whitm           4:06.16  
 13 Virts, Kayla               9 North Rose W           4:10.46  
 14 Bekauri, Mariami          11 Geneva                 4:32.44  
 15 Tyson, Alyssa             11 Edison Tech            4:40.90  
 
Girls 3000 Meter Run V
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1 
  1 Lanning, Julie            12 Victor                11:13.48  
  2 Coon, Priscilla           10 Red Jacket            11:13.88  
  3 Sanders, Katie            11 Spencerport           11:15.32  
  4 Zielonka, Amanda          11 Alexander             11:23.79  
  5 Ratcliff, Kaycee          10 Penfield              11:24.86  
  6 Belkhir, Imaan            11 Victor                11:27.44  
  7 Robinson, Jodi            10 Rush Henriet          11:35.51  
  8 Coon, Sarah                8 Red Jacket            11:37.22  
  9 Jones, Lauren             10 Victor                12:00.86  
 10 Boss, Jackie              11 Marion                12:01.92  
 11 Snyder, Samantha          10 Geneva                12:08.65  
 12 Howe, Samantha            12 Penfield              12:15.66  
 13 Malone, Carolyn            9 East Irondeq          12:16.17  
 14 Levan, Kasey               8 Marion                12:16.28  
 15 Schwartz, Stephanie       12 Gates-Chili           12:29.86  
 16 Jarvela, Angela           10 Batavia               12:30.46  
 17 Marcello, Sarah           10 Batavia               12:30.58  
 18 Clayton, Leigh            11 Byron-Bergen          12:36.19  
 19 Foley, Leah                9 Marion                12:36.73  
 20 Worthington, Brianna      10 Byron-Bergen          12:49.89  
 21 Gramlich, Emily            9 East Irondeq          12:57.06  
 22 Kleinbach, Devon          10 Batavia               12:59.85  
 -- Bruno, Maria              11 Geneva                      DQ  
 
Girls 1500 Meter Race Walk V
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Lapham, Olivia            12 Penfield               7:47.89  
  2 Zoyhofski, Rachel         11 Rush Henriet           7:49.50  
  3 Davis, Emily              12 Batavia                8:03.69  
  4 Jones, Amanda             10 Batavia                8:34.95  
  5 Kleinbach, Devon          10 Batavia                8:43.38  
  6 Kubus, Christine          10 Penfield               9:07.65  
  7 Clayton, Leigh            11 Byron-Bergen           9:07.78  
  8 Tarr, Ashley              10 Waterloo               9:14.66  
  9 Long, Abby                12 Batavia                9:15.28  
 10 Phillips, Rachael         10 Lyndonville            9:16.25  
 11 Walker, Ali               11 Penfield               9:29.78  
 12 Gouger, Amanda            12 Batavia               11:07.11  
 13 Chatt, Karliegh           10 Batavia               11:37.14  
 
Girls 55 Meter Hurdles V
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ventura, Brooklynn        11 Waterloo                  8.82  
  2 Oehlbeck, Karlee          12 Gates-Chili               9.56  
  3 Montgomery, Shirley       11 Gates-Chili               9.63  
  4 Antonini, Nicole          12 Gates-Chili               9.70  
  5 Lane, Jordan              12 Batavia                   9.73  
  6 Breed, Kaitlin            12 Red Jacket                9.87  
  7 Alberti, Amanda            9 Spencerport              10.51  
  8 Cooper, Rachel             8 Spencerport              10.80  
Section  2 
  1 Ramirez, Sharlyn          11 Victor                    9.85  
  2 Wilber, Hannah            12 Geneva                   10.19  
  3 Langer, Megan             12 Byron-Bergen             10.33  
  4 Hume, Cady                10 Batavia                  10.62  
  5 Milem, Bonna              11 North Rose W             10.70  
  6 Maiola, Briana             9 Spencerport              11.09  
  7 Kendall, Allison          10 Gates-Chili              11.56  
  8 Chefalo, Carly            11 Gates-Chili              12.29  
Section  3 
  1 LaRiviere, Brittany       12 Victor                   10.37  
  2 Cole, Jillian             12 Rush Henriet             10.51  
  3 Maslyn, Lyndsey           12 Waterloo                 10.63  
  4 Maslyn, Elizabeth         10 Waterloo                 10.70  
  5 Collins, Cierra           11 Gates-Chili              10.94  
  6 Skidmore, Jodie           10 Alexander                11.06  
  7 Rodbourn, Cherokee        10 Bath-Haverli             11.69  
  8 Hoiles, Amanda            11 Red Jacket               16.58  
Section  4 
  1 Balcerak, Katie           12 Spencerport              10.57  
  2 Mancuso, Jordan           11 Batavia                  10.89  
  3 Mitchel, Lindsay          10 Spencerport              10.99  
  4 Coney, Amanda             11 Victor                   11.08  
  5 Mitchell, Laura           10 Waterloo                 11.27  
  6 Bolger, Lauren            12 Victor                   11.47  
Section  5 
  1 Lockley, Devyn             9 North Rose W             11.10  
  2 Wild, Emily               10 Victor                   11.66  
  3 Warrick, Gabbie            9 North Rose W             11.79  
  4 Stuck, Quincey             9 North Rose W             12.08  
  5 Ricciotti, Breanna        10 Marion                   13.56  
  6 Airth, Katelyn            11 Marcus Whitm             14.28  
 
Girls Pole Vault V
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Flight  1 
  1 Ramirez, Sharlyn          11 Victor                 8-06.00  
  2 Greenlee, Sara            12 Penfield               8-00.00  
  2 Stokes, Keisha            12 Penfield               8-00.00  
  4 Deangelo, Kayliegh        10 Alexander              7-06.00  
  4 O'Donnell, Carolyn        12 Batavia                7-06.00  
  6 Lane, Jordan              12 Batavia                7-00.00  
  7 Serpe, Rachel             11 Gates-Chili            6-06.00  
  7 Antonini, Nicole          12 Gates-Chili            6-06.00  
  7 Kendall, Allison          10 Gates-Chili            6-06.00  
  7 Aldrich, Courtney         12 Alexander              6-06.00  
  7 Morgan, Kenisha           10 Batavia                6-06.00  
 12 Farnsworth, Kara          12 Spencerport            6-00.00  
 12 Sformo, Lauren            12 Spencerport            6-00.00  
 -- Vanderbrook, Samantha     12 Midlakes                    NH  
 -- Cenzi, Tori               10 Spencerport                 NH  
 -- Scott, Rachael            12 Batavia                     NH  
 -- DeLyser, Josie             8 Marion                      NH  
 -- Teschner, Ali              9 Gates-Chili                 NH  
 
Girls Long Jump V
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Adams, Jen                12 Batavia               16-05.25  
  2 Lattuca, Nicca             9 Spencerport           16-01.00  
  3 Oehlbeck, Karlee          12 Gates-Chili           14-09.00  
  4 Ware, Paige               10 Gates-Chili           14-06.00  
  4 Malcolm, Courtney         12 School Of Th          14-06.00  
  6 Eason, Breana              9 Gates-Chili           14-03.50  
  7 Cenzi, Tori               10 Spencerport           14-02.50  
  8 Chefalo, Carly            11 Gates-Chili           14-02.00  
  9 Alberti, Amanda            9 Spencerport           14-00.50  
  9 LaRiviere, Brittany       12 Victor                14-00.50  
 11 Richards, Tabitha         10 Midlakes              13-11.50  
 12 Montgomery, Shirley       11 Gates-Chili           13-10.25  
 13 Giovino, Lindsey          12 Gates-Chili           13-07.50  
 14 Pettrone, Alea            10 Spencerport           13-05.75  
 15 Balcerak, Katie           12 Spencerport           13-04.75  
 16 Lutzen, Sophia            12 Midlakes              13-03.00  
 16 Roberts, Christa           9 Penfield              13-03.00  
 18 DeRue, Stephanie           9 Spencerport           13-01.50  
 18 Mitchel, Lindsay          10 Spencerport           13-01.50  
 20 Gerace, Chelsea            9 Batavia               12-11.50  
 21 Edwards, Deanna           11 Red Jacket            12-07.00  
 22 Nowack, Kerry             10 Penfield              12-05.00  
 23 Bolger, Lauren            12 Victor                12-02.50  
 23 Vanderbrook, Samantha     12 Midlakes              12-02.50  
 25 Reynolds, Sara            10 Batavia               12-01.00  
 25 Shuey, Alyssa             11 Victor                12-01.00  
 27 Schmit, Shannon            9 Batavia               11-11.25  
 28 Antinore, Taylor           9 Alexander             11-11.00  
 29 Bloom, Chelsie            11 Marcus Whitm          11-10.50  
 30 St.James, Ashley          12 Gates-Chili           11-08.00  
 31 Hoiles, Amanda            11 Red Jacket            11-07.00  
 31 Oliver, Rebecca           11 Penfield              11-07.00  
 31 Spencer, Aleah            12 Bath-Haverli          11-07.00  
 31 McGinnity, Tracie         11 Gates-Chili           11-07.00  
 35 Neilans, Rachel           11 Alexander             11-06.00  
 36 Thomas, Amber             11 Waterloo              11-05.50  
 37 Gilbert, Jess             11 Marcus Whitm          11-04.75  
 38 Higgins, Emily             8 Marion                11-04.50  
 39 Sanchez, Lataisha          9 Batavia               11-04.00  
 40 Schaertl, Casey           11 Red Jacket            10-11.00  
 41 Nageldinger, Amy          10 Marcus Whitm          10-09.00  
 42 Young, Sarah              11 Waterloo              10-08.50  
 43 Leone, Alaina             10 Waterloo              10-07.00  
 44 Marcello, Sarah           10 Batavia               10-04.25  
 45 Chung, Carmin             12 Geneva                 9-03.00  
 46 Rovito, Tagan              9 Bath-Haverli           8-01.00  
 47 Jackson, Ashley           10 Bath-Haverli           7-09.50  
 -- Richardson, Dominique     12 Rush Henriet              FOUL  
 
Girls Shot Put V
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Oakes, Abigail            12 Lyndonville           33-05.00  
  2 Morgan, Kenisha           10 Batavia               32-06.00  
  3 DeCory, MaryBeth          12 Gates-Chili           30-08.50  
  4 Yager, Samantha           11 Batavia               30-04.00  
  5 Kirsch, Jenny             10 Penfield              29-10.75  
  6 Sweeney, Sarah            12 Spencerport           28-10.00  
  7 Snyder, Susan             12 North Rose W          28-01.50  
  8 Flint, Stacey             12 Alexander             27-10.50  
  9 Adams, Jen                12 Batavia               27-09.00  
 10 Cortellini, Justina       11 Gates-Chili           27-08.00  
 11 DeCory, Erin              12 Gates-Chili           27-04.00  
 12 Heath, Keri               12 Victor                26-05.00  
 13 Natrigo, D.J.             10 Victor                25-02.25  
 14 Kim, Rachel               12 Gates-Chili           25-01.00  
 15 Dennis, Tyneka            10 Marion                24-07.50  
 16 Schoenberger, Lauren      12 Penfield              24-00.25  
Flight  2 
  1 Morris, Alison            10 Marion                27-01.50  
  2 Debolt, Mariah            12 Waterloo              26-10.00  
  3 Shaw, Renee               12 East Irondeq          24-09.00  
  4 TenEyck, Terry            12 Waterloo              24-06.50  
  5 Spencer, Aleah            12 Bath-Haverli          24-05.00  
  6 Guerrero, Xiomara         11 East Irondeq          24-01.00  
  7 VanCaeseele, Cristi        9 Red Jacket            23-11.00  
  7 Kiff, Courtney            11 Bath-Haverli          23-11.00  
  9 Williams, Tessa            9 Batavia               23-07.00  
 10 Ibezim, Leslie            11 Gates-Chili           23-03.50  
 11 Nowack, Lauren            10 Penfield              23-02.00  
 12 Young, Sarah              11 Waterloo              22-11.00  
 13 Dobbertin, Erin           10 Batavia               22-05.00  
 14 Ricciotti, Breanna        10 Marion                22-01.00  
 15 Robbins, Elyssa            9 Bath-Haverli          21-10.00  
 16 Allison, Bretz            10 Red Jacket            21-08.50  
 17 Wassink, Melissa          12 Gates-Chili           18-02.50  
Flight  3 
  1 Rodbourn, Cherokee        10 Bath-Haverli          23-10.00  
  2 Rowley, Angel              9 North Rose W          22-11.00  
  3 Belknap, Mandee           10 Batavia               21-08.50  
  4 Chatt, Karliegh           10 Batavia               20-09.00  
  5 Young, Emily              12 Alexander             20-02.00  
  6 Long, Abby                12 Batavia               19-09.25  
  7 Brown, Jasmin             11 East Irondeq          19-09.00  
  8 Eppeira, Kelly            11 Spencerport           19-04.00  
  9 Resse, Caitlin            11 Waterloo              17-09.25  
 10 Johns, Emily              12 Bath-Haverli          17-03.50  
 11 Gouger, Amanda            12 Batavia               17-00.00  
 12 Eisenmenger, Sarah        11 North Rose W          16-10.50  
 13 Chissom, Laura             9 Bath-Haverli          16-06.25  
 14 Boateng, Ama              11 Gates-Chili           16-06.00  
 15 DeYoung, Taylor           11 Red Jacket            16-00.00  
 
Girls 55 Meter Dash JV
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1 
  1 Jensen, Raechel            9 Midlakes                  9.33  
  2 Cawley, Meaghan            9 Penfield                  9.38  
  3 Maher, Ali                10 Midlakes                  9.44  
  4 Lozada, Yashmelly         10 East Irondeq              9.48  
  5 Ikonomou, Tiffany          9 Midlakes                 10.19  
  6 Schmitt, Kinsey            9 Midlakes                 10.32  
Section  2 
  1 Massaro, Alison            9 Rush Henriet              8.49  
  2 Powers, Alexandrea         9 Penfield                  8.79  
  3 Spina, Natasha             9 Marcus Whitm              8.96  
  4 Harris, Kacie             10 Marcus Whitm              9.23  
  5 Wierzba, Stephanie         9 Rush Henriet              9.35  
  6 Maine, Jessica             9 Penfield                  9.53  
  7 Taha, Yasmine              9 Gates-Chili               9.59  
  8 Sprague, Jamie             9 Penfield                  9.98  
Section  3 
  1 Countryman, Valerie       10 Gates-Chili               8.72  
  2 Countryman, Lauren         8 Gates-Chili               9.07  
  3 Johnson, Leah             10 Alexander                 9.21  
  4 Braswell, Dianna           9 School Of Th              9.35  
  5 Marek, Casey              10 Midlakes                  9.41  
  6 Beckerman, Rachel         10 Penfield                  9.63  
  7 Mitchell, Jasmine         10 Gates-Chili              10.28  
Section  4 
  1 Greenlee, Megan           10 Penfield                  9.00  
  2 Hess, Jordan              10 Victor                    9.23  
  3 Lewis, Cari                9 Penfield                  9.39  
  4 Hughes, Shelley            9 Victor                    9.45  
  5 Houtenbrink, Megan        10 Victor                    9.63  
  6 Jones, Brienna             9 Midlakes                  9.75  
  7 Flugel, Julianne           9 Penfield                  9.82  
Section  5 
  1 Ellis, Janausia           10 Gates-Chili               8.73  
  2 Dart, Courtney             9 Alexander                 8.90  
  3 Nguyen, Denise            10 Rush Henriet              8.98  
  4 Deangelo, Krissy           8 Alexander                 9.01  
  5 Sherman, Tammy            11 Byron-Bergen              9.69  
  6 Carramazza, Jenna         10 Red Jacket               10.17  
  7 Bloom, Calie              11 Marcus Whitm             10.48  
Section  6 
  1 Hill, Ashley               9 Batavia                   9.24  
  2 Zalenski, Andrea           9 Batavia                   9.59  
  3 Hyback, Amanda            10 Batavia                   9.92  
  4 Harden, Yvonne            10 Rush Henriet              9.97  
  5 Ziccardi, Ashley          10 Batavia                  10.14  
  6 St John, Shaina           11 Rush Henriet             10.22  
Section  7 
  1 Baroody, Bethany           9 Geneva                    9.94  
  2 Passalacqua, Jennifer      9 Geneva                    9.97  
 
Girls 1000 Meter Run JV
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1 
  1 Andres, Madeline           9 Penfield               3:43.08  
  2 Tomkinson, Lauren         10 Rush Henriet           3:45.04  
  3 Soudan, Caitlyn            8 Marion                 3:45.39  
  4 Billitier, Rachel          9 Spencerport            3:45.88  
  5 Yuhas, Rebecca            10 Rush Henriet           3:47.31  
  6 Bourcy, Alex               9 Penfield               3:48.77  
  7 Bradley, Megan             9 Penfield               3:51.97  
  8 Grover, Felicia            9 Marcus Whitm           3:52.68  
  9 Crandall, Meggie          11 Rush Henriet           3:55.84  
 10 Muster, Natalie           11 Marion                 3:57.49  
 11 Guarino, Kristen           9 Byron-Bergen           3:58.43  
 12 Alberti, Katie             9 Penfield               3:58.89  
 13 Williamson, Tori           9 Spencerport            3:59.03  
 14 Johstone, Erin            11 Rush Henriet           4:00.25  
 15 Simon, Lindsay             9 Penfield               4:00.26  
 16 Binnert, Ashley           10 Rush Henriet           4:00.48  
 17 Vay, Jessica              11 Rush Henriet           4:01.03  
 18 Radley, Allison           10 Penfield               4:01.93  
 19 Tylock, Rachael            9 Penfield               4:04.05  
 20 Tuttle, Julie             10 Penfield               4:04.12  
Section  2 
  1 Parks, Tia                 9 Victor                 3:52.04  
  2 Forest, Kylee              9 Victor                 3:59.67  
  3 Taylor, Haley              9 Victor                 4:02.32  
  4 DeVito, Rosie              9 Victor                 4:09.16  
  5 Hacker, Michaela           9 Marcus Whitm           4:09.30  
  6 Inclema, Ashley            9 Spencerport            4:13.71  
  7 Desiato, Brittany          9 Spencerport            4:14.01  
  8 Pollot, Erin              10 Midlakes               4:22.79  
  9 Leone, Brooke             11 Marcus Whitm           4:34.17  
 10 Hilsdorf, Rebecca         10 Gates-Chili            4:36.64  
 11 Washburn, Alisha           9 Waterloo               4:41.68  
 
Girls 3000 Meter Run JV
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1 
  1 Peffley, Sarah             9 Penfield              12:12.96  
  2 Muster, Natalie           11 Marion                12:59.49  
  3 Heusler, Gigi             10 Midlakes              13:32.01  
  4 Elliott, Carrie           10 East Irondeq          14:35.95  
  5 Zaffuto, Kaylee           10 East Irondeq          15:19.07  
  6 Palmer, Caitlin           11 East Irondeq          15:51.50  
 
Girls 1500 Meter Race Walk JV
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 DeFranco, Carley          11 Rush Henriet           9:34.07  
  2 Sagcan, Seyhan            10 Rush Henriet           9:36.44  
  3 Belz, Rebecca              9 Alexander              9:46.55  
  4 Strassner, Briana          8 Byron-Bergen          10:18.86  
  5 Holland, Julianna          9 Byron-Bergen          10:21.49  
  6 Hill, Ashley               9 Batavia               10:51.15  
  7 Ballerstein, Anna          9 Marcus Whitm          10:51.65  
  8 Boss, Jessica             11 Marion                11:33.88  
 
Girls 55 Meter Hurdles JV
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Gawronski, Catherine       9 Penfield                 11.67  
  2 Harris, Kacie             10 Marcus Whitm             11.80  
  3 James, Shaniqua            9 School Of Th             12.15  
  4 Phillips, Jordan           8 Marion                   12.18  
  5 Nguyen, Denise            10 Rush Henriet             12.26  
  6 Wierzba, Stephanie         9 Rush Henriet             13.39  
  7 Estey, Jessica             9 Penfield                 16.40  
 
Girls Pole Vault JV
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Flight  1 
 -- Bell, Nicole               9 Gates-Chili                 NH  
 -- Williamson, Tori           9 Spencerport                 NH  
 -- Belz, Rebecca              9 Alexander                   NH  
 -- Sprague, Jamie             9 Penfield                    NH  
 
Girls Long Jump JV
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Salamone, Logan            8 Marion                12-11.00  
  2 Jones, Brienna             9 Midlakes              11-11.50  
  3 Jensen, Raechel            9 Midlakes              11-08.75  
  4 Andres, Madeline           9 Penfield              11-04.50  
  5 Spina, Natasha             9 Marcus Whitm          11-02.25  
  6 Deangelo, Krissy           8 Alexander             11-01.00  
  7 Dart, Courtney             9 Alexander             11-00.75  
  8 Countryman, Lauren         8 Gates-Chili           10-11.50  
  9 Gawronski, Catherine       9 Penfield              10-10.50  
 10 Maher, Ali                10 Midlakes              10-05.50  
 11 Countryman, Valerie       10 Gates-Chili           10-04.25  
 12 Johnson, Leah             10 Alexander             10-03.50  
 13 Beckerman, Rachel         10 Penfield              10-03.00  
 13 Marek, Casey              10 Midlakes              10-03.00  
 15 Bradley, Megan             9 Penfield               9-09.75  
 16 Cawley, Meaghan            9 Penfield               9-04.00  
 17 DeVinney, Nicole          10 Red Jacket             9-03.00  
 18 Schmitt, Kinsey            9 Midlakes               9-02.50  
 19 Ikonomou, Tiffany          9 Midlakes               8-04.00  
 20 Mitchell, Jasmine         10 Gates-Chili            8-00.75  
 21 Bloom, Calie              11 Marcus Whitm           8-00.50  
 -- Myers, MacKenzie           9 Geneva                    FOUL  
 -- Baroody, Bethany           9 Geneva                    FOUL  
 
Girls Shot Put JV
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Button, Julie             10 Marcus Whitm          24-05.00  
  2 Rance, Tierra             11 Rush Henriet          23-05.50  
  3 Zeh, Kaitlyn              11 Marion                22-09.00  
  4 Hughes, Shelley            9 Victor                22-06.00  
  5 Rickerson, Morgan         12 Midlakes              21-05.50  
  6 Cappiello, Katie          10 Marcus Whitm          21-05.00  
  7 Zalenski, Andrea           9 Batavia               21-01.50  
  8 Magoffin, Sara            10 Spencerport           20-06.50  
  9 Wheeler, Raevin            9 Midlakes              19-11.00  
 10 Hyback, Amanda            10 Batavia               19-10.00  
 11 Kavanaugh, Kaleigh        10 Victor                19-08.00  
 12 Cummings, Calla            9 Midlakes              19-07.00  
 13 Crawley, Kari             11 Marion                19-01.00  
 14 Dellastua, Lauren         10 Rush Henriet          18-05.50  
 15 Egan, Nicole              10 Spencerport           18-00.00  
 16 DeWilde, Aliza            10 Midlakes              17-07.50  
 17 Ziccardi, Ashley          10 Batavia               15-08.50  
 
Girls 55 Meter Dash Mod
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1 
  1 Francisco, Allie           8 Marcus Whitm              8.74  
  2 Blondell, Jessa            8 Marion                    8.82  
  3 Roden, Lindsay             7 Marion                    9.26  
  4 Lightfoote, Janelle        7 Marcus Whitm              9.33  
  5 Dezio, Brooke              7 Marion                    9.59  
  6 Maynard, Aurora            8 Marion                    9.76  
  7 Ameele, Kailani            8 Marion                    9.81  
Section  2 
  1 Iannello, Erica            7 Marion                    9.12  
  2 Jackson, Alexis            7 Batavia                   9.15  
  3 Mase, Megan                8 Batavia                   9.17  
  4 Balduf, Amanda             7 Batavia                   9.22  
  5 Weis, Kimmy                8 Marion                    9.35  
  6 Raes, Brenna               7 Marion                    9.64  
  7 Kuehnert, Amy              8 Red Jacket               10.27  
 -- Stroman, Abby              7 Batavia                     DQ  
Section  3 
  1 Feary, Hannah              8 Batavia                   9.03  
  2 Mussaw, Jessica            8 Marcus Whitm              9.50  
  3 Brown, Jessica             8 Red Jacket                9.77  
  4 King, Leanne               7 Batavia                   9.87  
  5 White, Mattison            7 Batavia                  10.00  
  6 Shurgot, Calley            8 Marion                   10.13  
 -- Gage, Shannon              8 Red Jacket                  DQ  
 
Girls 1000 Meter Run Mod
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1 
  1 Champlin, Rebekah          7 Marcus Whitm           4:06.66  
  2 Jackson, Alexis            7 Batavia                4:06.77  
  3 Bradley, Hannah            7 Marcus Whitm           4:08.34  
  4 Sturtz, Mackenzie          7 Marion                 4:27.68  
 
Girls 55 Meter Hurdles Mod
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Griggs, Brenna             8 Marion                   11.34  
 
Girls Long Jump Mod
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Flight  1 
  1 Champlin, Rebekah          7 Marcus Whitm          11-07.50  
  2 Bradley, Hannah            7 Marcus Whitm          10-01.00  
  3 Lightfoote, Janelle        7 Marcus Whitm           9-07.25  
 
Girls Shot Put Mod
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Paganello, Brianne         8 Batavia               21-06.00  
  2 Ameele, Kailani            8 Marion                20-07.50  
  3 Francisco, Allie           8 Marcus Whitm          18-10.00  
  4 Dezio, Brooke              7 Marion                18-00.00  
  5 Wroten, Tierra             8 Batavia               15-09.50  
 
Boys 55 Meter Dash V
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1 
  1 Waters, Earnest           12 Edison Tech               6.73  
  2 Johnson, Shamar           12 Edison Tech               6.83  
  3 Reed, Zach                12 North Rose W              6.94  
  4 Goolsby, Eddie            12 Gates-Chili               7.00  
  5 Harley, Quinton           11 Edison Tech               7.02  
  6 Santana, Jonathan         11 Edison Tech               7.07  
  7 Crossman-Chavez, Alfredo  11 Edison Tech               7.08  
Section  2 
  1 Skidmore, Devon           12 Alexander                 6.98  
  2 Sneed, Robert             10 Edison Tech               7.09  
  3 Nugent, Omar              12 Edison Tech               7.14  
  4 Mitanyes, Hector          10 Edison Tech               7.28  
  5 Lovria, Dan               12 Alexander                 7.30  
  6 DiMartino, Nick           10 Gates-Chili               7.58  
Section  3 
  1 Williams, Rob             11 Batavia                   6.93  
  2 Nichols, Jordan           12 Bath-Haverli              7.09  
  3 VanderBrook, Shawn        11 Marion                    7.18  
  4 Franz, Jordan             12 Alexander                 7.32  
  5 Almter, Ken               12 Alexander                 7.36  
  6 Shafer, Jay               10 Alexander                 7.38  
  7 Moore, Marquis            11 Gates-Chili               7.42  
Section  4 
  1 Woodley, Terrance         11 East Irondeq              6.97  
  2 Tybor, Jesse              12 Alexander                 7.31  
  3 Mitchell, Kendall         11 Rush Henriet              7.35  
  4 Hollweldel, Kirk          10 Alexander                 7.47  
  5 Potter, Brad              12 Gates-Chili               7.54  
  6 Kaminski, Nick             8 Gates-Chili               7.66  
  7 Miller, Alik              12 Gates-Chili               7.71  
Section  5 
  1 Wood, Ryan                11 Batavia                   7.26  
  2 Wood, John                 9 School Of Th              7.31  
  3 Lee, Malcolm              12 Edison Tech               7.34  
  4 Ziccardi, Mike            12 Batavia                   7.37  
  5 Martin, Kirt              12 Bath-Haverli              7.38  
  6 Burns, Lucas              10 Bath-Haverli              7.45  
  7 Washington, Dejon         11 Edison Tech               7.59  
Section  6 
  1 Cook, Toby                12 Batavia                   7.30  
  2 Wooten, Ken               12 Rush Henriet              7.52  
  3 Deangelis, Axel           11 North Rose W              7.63  
  4 Falke, Sam                12 Gates-Chili               7.70  
  5 Scott, Rashaad            10 Edison Tech               8.06  
  6 Lambert, Chris            11 Alexander                 8.12  
  7 Abdias, Nieves            11 Edison Tech               8.17  
Section  7 
  1 Schaefer, Chris           12 Rush Henriet              7.04  
  2 Wyche, Ja Quane           11 School Of Th              7.49  
  3 Burgess, Garrett          10 Midlakes                  7.64  
  4 Rees, David               12 Batavia                   7.74  
  5 Whittaker, Clinton        10 Red Jacket                7.89  
  6 Ramero, Jose              10 Edison Tech               8.49  
Section  8 
  1 Hutto, Jimmie             12 Rush Henriet              7.09  
  2 Castro, Elwin             12 East Irondeq              7.30  
  3 Leising, Nick             11 Spencerport               7.49  
  4 Blair, Oneil              12 School Of Th              7.53  
  5 Combs, Brandon            10 Marion                    7.63  
  6 Mahoney, Jeff             10 Victor                    7.76  
  7 Dobles, Shane              9 Spencerport               7.78  
  8 Green, Evan                9 Bath-Haverli              8.24  
Section  9 
  1 Bui, Tom                   9 Victor                    7.51  
  2 Black, Mike               10 Victor                    7.59  
  3 Driscoll, Conor           10 Victor                    7.60  
  4 Stachowski, Joe           11 Batavia                   7.82  
  5 Gatson, Jeremy            11 School Of Th              8.02  
  6 Santiago, Victor          12 School Of Th              8.34  
  7 Correa, Chase             11 School Of Th              8.38  
  8 Johnson, Todd             12 Gates-Chili               8.77  
Section  10 
  1 Dukes, Quentin            10 East Irondeq              7.61  
  2 Jensen, Matt              12 Midlakes                  7.88  
  3 Monczynski, Tim           12 Penfield                  7.94  
  4 Pierce, Nate              11 Midlakes                  7.99  
  5 Pickering, Luke           10 Victor                    8.01  
  6 Marks, Vince              10 North Rose W              8.21  
Section  11 
  1 Murphy, Devon             12 Victor                    7.64  
  2 Restaino, Nick            11 Spencerport               7.70  
  3 Alexander, Mike           11 Rush Henriet              7.92  
  4 Warner, Cory              11 Batavia                   7.97  
  5 Parra, Andrew             10 North Rose W              8.02  
  6 Woodard, Matthew           9 Red Jacket                8.09   r
 -- Williams, Alfonso         12 East Irondeq                DQ  
Section  12 
  1 Slack, Chuck              11 Byron-Bergen              7.31  
  2 Rogemoser, Tom            12 Victor                    7.74  
  3 Rogemoser, Alex           12 Victor                    7.77  
  4 Puff, Fred                10 Marion                    7.87  
  5 Hamilton, Paul            12 Batavia                   7.94  
  6 Brown, Jordan             10 Victor                    8.05  
  7 Radley, Max               12 Batavia                   8.08  
  8 Jones, Kris                9 Batavia                   8.11  
Section  13 
  1 Braswell, Joseph          10 School Of Th              7.66  
  2 Paul, Codi                12 North Rose W              8.02  
  3 Howell, Scott             10 North Rose W              8.05  
  4 White, James              11 Bath-Haverli              8.10  
  5 Woodard, Jason             9 Red Jacket                8.13  
  6 Wieser, Lucas             11 Victor                    8.26  
  7 Osei, Kwesi               11 Victor                    8.34  
  8 Morrell, Zach             10 Bath-Haverli              8.94  
Section  14 
  1 Simmons, Trevor           10 Waterloo                  7.53  
  2 Szydlowski, Matt          10 Victor                    8.04  
  3 Zinni, Nick               12 Batavia                   8.15  
  4 Raphael, Jared             9 Batavia                   8.19  
  5 Wolcott, Alex             12 Byron-Bergen              8.22  
Section  15 
  1 Mitchell, Nick            10 Waterloo                  7.76  
  2 Luther, Dan               11 Victor                    7.77  
  3 Osborne, Devon            10 Waterloo                  7.85  
  4 Lafler, Cody              11 Marcus Whitm              7.92  
  5 Frank, Brian              11 Waterloo                  8.06  
  6 Devlin, Shane              9 Red Jacket                8.26  
  7 Wirth, Mike               12 Alexander                 8.51  
  8 Knapp, Josh               12 Alexander                 9.01  
Section  16 
  1 Wood, Bryan               11 Waterloo                  7.95  
  2 Excell, Sam               11 Waterloo                  8.17  
  3 Remington, Cameron        12 Alexander                 8.40  
  4 Reger, Luke               12 Alexander                 8.63  
  5 Rickerson, Mike           10 Waterloo                  8.66  
Section  17 
  1 Davis, Curtis             12 Geneva                    7.26  
  2 Bridges, Shamar           11 Geneva                    7.31  
  3 Myers, Corey              11 Geneva                    7.36  
  4 Springmeir, Jeff          11 Geneva                    7.68  
  5 Raele, Mike               12 Geneva                    7.77  
 
Boys 1000 Meter Run V
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1 
  1 Graves, David             12 Gates-Chili            2:45.50  
  2 Bates, Justin             12 Marcus Whitm           2:45.90  
  3 Day, Sean                 11 Rush Henriet           2:48.47  
  4 Snyder, Darren            12 Bath-Haverli           2:51.33  
  5 Ainsworth, Sean           10 Bath-Haverli           2:51.44  
  6 Bradley, Mike             12 Penfield               2:52.05  
  7 Dunham, Cyril             11 Spencerport            2:53.15  
  8 Chavez, Justin            11 Edison Tech            2:53.74  
  9 Cholewa, Nick             11 Spencerport            2:54.54  
 10 Stappenbeck, Corey        11 Rush Henriet           2:54.67  
 11 Brady, Terry              11 Rush Henriet           2:54.97  
 12 Coleman, John             10 Spencerport            3:02.99  
 13 Demarle, Tyler            10 School Of Th           3:28.97  
Section  2 
  1 Cowan, Andy               12 Batavia                2:51.27  
  2 Krenzer, Mike             11 Rush Henriet           2:56.27  
  3 Ballard, David            11 Victor                 2:57.04  
  4 Kaser, Dan                12 Penfield               2:58.67  
  5 Flower, Andrew            12 Red Jacket             2:58.92  
  6 Crandell, Brett           12 Penfield               2:59.79  
  7 Batz, Zack                12 Gates-Chili            3:00.12  
  8 Hayward, Connor            8 Victor                 3:01.30  
  9 Tassone, Vincent          11 Penfield               3:01.60  
 10 Sharp, Steven             10 North Rose W           3:02.20  
 11 Parks, Brandon            11 Batavia                3:02.78  
 12 Caccamise, Christian      12 Alexander              3:03.10  
 13 Newton, Trevor            10 Rush Henriet           3:03.77  
 14 Martinelli, Adam          11 Byron-Bergen           3:25.56  
Section  3 
  1 Koehler, Franklin         10 Bath-Haverli           3:01.92  
  2 Haskell, Brian            11 Rush Henriet           3:03.06  
  3 Jodeit, Greg              10 Waterloo               3:03.86  
  4 Gleason, Matt              9 Bath-Haverli           3:05.45  
  5 Judkins, Mike             12 Spencerport            3:05.63  
  6 Binko, Collin             10 Spencerport            3:10.55  
  7 Bowers, Stephen            9 Gates-Chili            3:11.95  
  8 Schuler, Dylan             9 School Of Th           3:13.43  
  9 Burry, Marcus             11 North Rose W           3:13.54  
 10 Mahoney, James            11 Spencerport            3:13.68  
 11 Ekdahl, Zac                9 Marcus Whitm           3:23.07  
 12 Schiano, Vincent          11 Gates-Chili            3:30.64  
Section  4 
  1 Coffta, Jon               12 Byron-Bergen           3:07.41  
  2 Canon, Charles            11 Alexander              3:10.57  
  3 Phillips, Nathan          10 North Rose W           3:10.65  
  4 Pierce, Adam              11 Batavia                3:15.66  
  5 Wood, Ryan                11 Batavia                3:21.13  
  6 Passalacqua, Mike         12 Geneva                 3:24.29  
  7 West, Tim                 11 Spencerport            3:24.90  
  8 Mancuso, Joe              12 Batavia                3:28.78  
  9 Messmer, Joshua            9 Bath-Haverli           3:29.23  
 10 Kota, Matt                11 Byron-Bergen           3:30.34  
 11 Goebel, Ben               10 Victor                 3:31.84  
 12 Benson, Jerry             11 Batavia                3:39.61  
 13 Osei, Kwesi               11 Victor                 3:40.74  
 14 Scheidweiler, Dakota      10 Byron-Bergen           3:41.05  
 
Boys 3200 Meter Run V
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1 
  1 Stachecki, Tyler          12 Penfield               9:56.19  
  2 Kurvach, Mike             12 Victor                10:03.41  
  3 Dunham, Cyril             11 Spencerport           10:14.40  
  4 Crandell, Brett           12 Penfield              10:19.88  
  5 Snyder, Derek             12 Bath-Haverli          10:21.72  
  6 Dinan, Brian              10 Geneva                10:22.19  
  7 Craig, Will               12 Gates-Chili           10:25.40  
  8 Elliot, Tom               11 Penfield              10:25.67  
  9 Porrey, Zach              12 Honeoye Fall          10:31.32  
 10 Hotchkiss, Brian          10 Rush Henriet          10:34.95  
 11 Kellogg, Brian            12 Honeoye Fall          10:40.47  
 12 Lapresi, Colby            11 Geneva                10:46.92  
 13 Line, Nick                11 Rush Henriet          10:47.03  
 14 Dinan, Ethan              10 Geneva                10:49.39  
 15 Hospers, Jamie            10 Penfield              10:49.85  
 16 Koehler, Garrison         10 Bath-Haverli          10:52.67  
 17 Nelson, Zach              12 Victor                10:52.72  
 18 Mozingo, Joe              11 Penfield              10:53.13  
 19 Printy, Greg              11 East Irondeq          10:56.51  
 20 Sampagnaro, Joe           12 Gates-Chili           10:58.36  
 21 Erb, M.J.                  8 Victor                10:59.26  
 22 Redfield, Greg            11 Penfield              11:13.54  
 -- Badeau, Nicholas          12 Bath-Haverli               DNF  
Section  2 
  1 Comstock, Jason           12 Rush Henriet          10:58.23  
  2 Champlin, Matt            12 Marcus Whitm          11:01.23  
  3 Schwalm, Steve             9 Gates-Chili           11:04.89  
  4 Kelly, Shawn              11 Rush Henriet          11:13.40  
  5 Young, Ben                12 Gates-Chili           11:14.98  
  6 Swenson, Aaron            12 Penfield              11:27.29  
  7 LaMotte, Landry           10 Midlakes              11:47.26  
  8 Salotto, Mike              9 Marcus Whitm          11:55.31  
  9 Mancuso, Joe              12 Batavia               12:13.38  
 10 Parks, Brandon            11 Batavia               12:13.50  
 11 Haigh, Chris              11 Batavia               12:16.65  
 12 Scheidweiler, Dakota      10 Byron-Bergen          13:53.56  
 
Boys 55 Meter Hurdles V
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1 
  1 Harris, Corey             12 Gates-Chili               7.96  
  2 Skidmore, Devon           12 Alexander                 8.23  
  3 Williams, Rob             11 Batavia                   8.27  
  4 Harrison, Reuben          12 East Irondeq              8.35  
  5 Buntley, Jimmy            11 Rush Henriet              8.37  
  6 Goolsby, Eddie            12 Gates-Chili               8.57  
  7 Steensma, Aaron           12 Marion                    8.73  
  8 McGreevy, Tim             11 Alexander                 8.91  
Section  2 
  1 Drock, Mike               11 Victor                    8.09  
  2 Turner, Adrian            11 Rush Henriet              8.88  
  3 Wooten, Ken               12 Rush Henriet              8.99  
  4 Stevenson, Alex           11 Gates-Chili               9.06  
  5 Armstrong, Marquis        11 East Irondeq              9.09  
  6 Stodolka, Kurt            12 Alexander                 9.14  
  7 Skalicky, Mike            12 Lima-Christi              9.44  
  8 Washington, Dejon         11 Edison Tech               9.67  
Section  3 
  1 Hlywa, Joseph             12 Edison Tech               8.98  
  2 Szydlowski, Matt          10 Victor                    9.63  
  3 Abdi, Yusuf               10 School Of Th              9.65  
  4 Marino, Elliot            12 Batavia                   9.81  
  5 Bailey, Dan               11 Batavia                   9.86  
  6 McFadden, Josh            12 Gates-Chili              10.21  
  7 Watches, Robert           11 Bath-Haverli             11.06  
Section  4 
  1 Soller, Kyle              11 Victor                    9.76  
  2 Furlong, Jesse            12 Alexander                10.00  
  3 Wadhams, Andy             12 Waterloo                 10.23  
  4 Shea, Ryan                11 Batavia                  11.25  
  5 Hogan, Brian              11 Byron-Bergen             11.37  
Section  5 
  1 Schuler, Dylan             9 School Of Th             10.48  
  2 Booth, Joe                12 Waterloo                 10.84  
  3 Taylor, Robbie            10 Waterloo                 11.73  
 
Boys High Jump V
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Flight  1 
  1 Leonard, Kaiman           12 Edison Tech            6-02.00  
  2 Chamberlin, Mike          12 Gates-Chili            6-00.00  
  3 Sutherland, Matt          10 Penfield               5-10.00  
  3 Buntley, Jimmy            11 Rush Henriet          J5-10.00  
  3 Hutto, Jimmie             12 Rush Henriet          J5-10.00  
  6 Connolly, Andrew          11 Spencerport            5-08.00  
  7 Rogemoser, Tom            12 Victor                 5-06.00  
  7 McGreevy, Tim             11 Alexander              5-06.00  
  9 Ferris, Dave              11 Spencerport            5-04.00  
  9 Rutan, Will               11 Penfield               5-04.00  
 11 Frederick, Eric           12 Waterloo               5-02.00  
 11 Furlong, Jesse            12 Alexander              5-02.00  
 11 Flower, Andrew            12 Red Jacket             5-02.00  
 11 Watrobski, Paul           10 Penfield               5-02.00  
 15 Schmieder, William        12 Alexander              5-00.00  
 15 Frazier, Malcolm           9 Gates-Chili            5-00.00  
 15 Skalicky, Mike            12 Lima-Christi           5-00.00  
 15 Holley, Mark              12 Byron-Bergen           5-00.00  
 15 Miles, Martin             12 Edison Tech            5-00.00  
 15 Kujawski, Adam            11 Victor                 5-00.00  
 15 Stodolka, Kurt            12 Alexander              5-00.00  
 22 Personale, Brendon         9 Marcus Whitm           4-09.00  
 22 Marino, Elliot            12 Batavia                4-09.00  
 22 Chase, Chris              12 Batavia                4-09.00  
 22 Remington, Cameron        12 Alexander              4-09.00  
 26 Gleason, Matt              9 Bath-Haverli           4-06.00  
 26 Koehler, Franklin         10 Bath-Haverli           4-06.00  
 26 Shea, Ryan                11 Batavia                4-06.00  
 -- Ramero, Jose              10 Edison Tech                 NH  
 -- Bailey, Dan               11 Batavia                     NH  
 
Boys Long Jump V
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Chamberlin, Mike          12 Gates-Chili           20-04.00  
  2 Harrison, Reuben          12 East Irondeq          20-01.00  
  3 VanderBrook, Shawn        11 Marion                19-05.25  
  4 Leonard, Kaiman           12 Edison Tech           19-01.75  
  5 Drock, Mike               11 Victor                18-08.75  
  6 Aghayare, Odosa           12 Rush Henriet          18-04.50  
  7 Stevenson, Alex           11 Gates-Chili           18-04.25  
  8 Steensma, Aaron           12 Marion                18-02.50  
  9 Sutherland, Matt          10 Penfield              18-00.00  
 10 Nelson, Chaz              12 Rush Henriet          17-09.50  
 11 Woodham, Howard           12 Rush Henriet          17-06.75  
 12 Cymbal, Chris             12 Victor                17-02.50  
 13 Ranalletti, Chris         11 Spencerport           17-00.50  
 14 Shafer, Jay               10 Alexander             17-00.25  
 15 Tybor, Jesse              12 Alexander             16-11.75  
 15 Kryman, Greg              11 Batavia               16-11.75  
 17 Wirth, Mike               12 Alexander             16-07.00  
 18 Aghayare, Eghosa          10 Rush Henriet          16-06.50  
 19 Chase, Chris              12 Batavia               16-04.50  
 20 Lambert, Chris            11 Alexander             16-01.75  
 21 Hamilton, Ryan            10 Bath-Haverli          15-11.25  
 22 Haigh, Chris              11 Batavia               15-06.75  
 23 Moore, Marquis            11 Gates-Chili           15-06.00  
 24 Hamilton, Paul            12 Batavia               15-00.00  
 25 Richards, John             9 Batavia               14-10.25  
 26 Schmieder, William        12 Alexander             14-07.50  
 27 Braswell, Joseph          10 School Of Th          14-02.75  
 28 Wieser, Lucas             11 Victor                13-11.00  
 29 Osterling, Ben            12 Victor                13-08.00  
 29 DiMartino, Nick           10 Gates-Chili           13-08.00  
 31 White, James              11 Bath-Haverli          13-06.75  
 32 Devlin, Shane              9 Red Jacket            13-05.75  
 33 Johnson, Frederick        12 School Of Th          13-05.50  
 34 Booth, Joe                12 Waterloo              13-05.25  
 35 Taylor, Robbie            10 Waterloo              13-02.25  
 36 Blair, Oneil              12 School Of Th          12-08.50  
 37 Excell, Sam               11 Waterloo              11-11.50  
 -- Russ, Malcolm              9 Marcus Whitm              FOUL  
 -- Harris, Corey             12 Gates-Chili               FOUL  
 -- Jensen, Matt              12 Midlakes                  FOUL  
 -- Burgess, Garrett          10 Midlakes                  FOUL  
 -- Falke, Sam                12 Gates-Chili               FOUL  
 -- Frank, Brian              11 Waterloo                  FOUL  
 -- Frazier, Malcolm           9 Gates-Chili               FOUL  
 
Boys Shot Put V
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Patino, Carlos            12 Geneva                47-03.50  
  2 Demmer, Andrew            12 Batavia               45-09.50  
  3 Soller, Kyle              11 Victor                41-08.00  
  4 House, Jamie              12 Bath-Haverli          40-04.00  
  5 Knapp, Josh               12 Alexander             39-10.25  
  6 Robertson, Theodore       12 Edison Tech           39-10.00  
  7 Murphy, Devon             12 Victor                39-09.00  
  8 Hess, Will                12 East Irondeq          39-08.50  
  9 Pecora, David             12 Gates-Chili           39-04.50  
 10 Conyer, Alex              12 Edison Tech           39-03.25  
 11 Rogemoser, Alex           12 Victor                38-10.25  
 12 Santiago, Victor          12 School Of Th          37-10.00  
 13 Chissom, Craig            12 Bath-Haverli          37-05.50  
 14 Schaefer, Andrew          12 Red Jacket            36-00.00  
Flight  2 
  1 Zinni, Nick               12 Batavia               40-07.00  
  2 Gatson, Jeremy            11 School Of Th          36-07.50  
  3 Lafler, Cody              11 Marcus Whitm          35-10.00  
  4 Radley, Max               12 Batavia               35-03.25  
  5 Brown, Anthony            12 Gates-Chili           35-02.75  
  6 Sanders, Akil             10 East Irondeq          33-04.25  
  7 Rainey, Darrel            11 Edison Tech           33-03.50  
  8 Stachowski, Joe           11 Batavia               33-02.75  
  9 Monczynski, Tim           12 Penfield              32-03.00  
 10 VanDemortel, Matt         12 Midlakes              31-06.50  
 11 Pierce, Nate              11 Midlakes              31-01.00  
 12 Williams, Virgel          10 East Irondeq          30-03.00  
 13 Wilson, Kiele             10 Bath-Haverli          29-07.75  
Flight  3 
  1 Paul, Codi                12 North Rose W          34-08.50  
  2 Weaver, Tariq             12 Edison Tech           34-03.50  
  3 Creamer, Casey            10 Spencerport           34-02.00  
  4 Correa, Chase             11 School Of Th          33-00.00  
  4 Jones, Kris                9 Batavia               33-00.00  
  6 Polite Jr., David         11 Edison Tech           32-07.50  
  7 McCloud, Joe              12 Edison Tech           32-07.00  
  8 Kuzcinski, Jake           12 Byron-Bergen          31-10.75  
  9 Raphael, Jared             9 Batavia               31-03.00  
 10 Wagner, Spencer           12 Gates-Chili           29-09.50  
 11 McLaughlin, Mark          11 Byron-Bergen          29-04.25  
 12 Humphrey, Joshua          10 Bath-Haverli          23-04.00  
Flight  4 
  1 Cuffe, Shane              11 Waterloo              31-00.00  
  2 Luther, Dan               11 Victor                30-02.50  
  3 Reger, Luke               12 Alexander             29-08.50  
  4 Wilson, Jerel             11 School Of Th          29-02.50  
  5 Farnsworth, Kyle          11 Waterloo              29-00.50  
  6 D'Anunzio, James          12 Gates-Chili           28-08.00  
  7 Palmer, Gary              12 Red Jacket            28-05.00  
  8 Greathouse Jr., Melvin    12 Edison Tech           26-11.50  
  9 Simmons, Travis           12 Edison Tech           26-08.00  
 10 Schiano, Vincent          11 Gates-Chili           26-04.50  
 11 McKinley, Jeffrey          8 Bath-Haverli          19-05.00  
 -- Gawne, Matthew             9 Lyndonville               FOUL  
 
Boys 55 Meter Dash JV
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1 
  1 Williams, Joe             11 Rush Henriet              7.31  
  2 West, Tyler               10 Gates-Chili               7.69  
  3 Adler, Josh                9 Gates-Chili               7.72  
  4 Hollfelder, Robert        10 Gates-Chili               7.84  
  5 McMindes, Kyle             9 Gates-Chili               8.08  
  6 Torres, Justin            10 Gates-Chili               8.17  
  7 Johnson, Sean              9 Gates-Chili               8.20  
 -- Livingston, Kyle           9 Gates-Chili                 DQ  
Section  2 
  1 Rearick, Jake              9 Midlakes                  7.96  
  2 Mitchell, Dalvin           9 Rush Henriet              7.98  
  3 Williams, Brian           10 Rush Henriet              8.09  
  4 Eldridge, Anthony          9 Gates-Chili               8.16  
  5 Dokyi, Kwasi              11 Gates-Chili               8.40  
Section  3 
  1 Eissa, Satti              11 East Irondeq              7.72  
  2 Latore, Taryn             10 East Irondeq              7.79  
  3 Grip, Evan                10 Penfield                  7.91  
  4 McBride, Darius           10 Rush Henriet              7.93  
  5 Ashford, Tyrone           10 East Irondeq              8.29  
  6 Reid, Brandon              9 Penfield                  8.58  
  7 Gregorio, Travis           9 Midlakes                  8.62  
Section  4 
  1 Huang, Jing               10 Rush Henriet              7.57  
  2 Cwiklinski, Jake          11 East Irondeq              7.92  
  3 Mays, Ben                 12 Midlakes                  7.93  
  4 Freeman, Rob              10 Batavia                   8.07  
  5 Laraby, Cody               9 Victor                    8.40  
  6 Vick, Jeremy               9 Penfield                  8.46  
  7 Griffin, Bobby            10 Marcus Whitm              8.62  
  8 Spinks, Shamar             9 Batavia                   8.63  
Section  5 
  1 Coia, Steve               11 Spencerport               7.75  
  2 Ormsby, Patrick            9 Marcus Whitm              8.15  
  3 Smith, Kiernan             9 Rush Henriet              8.32  
  4 Engelsen, Cody             8 Marion                    8.34  
  5 Harney, Bryan             10 Penfield                  8.44  
  6 Heusler, Garrett          10 Midlakes                  8.47  
  7 Limbeck, Phil             10 Victor                    8.85  
Section  6 
  1 Lonan, Maurice            10 Rush Henriet              7.86  
  2 Brunton, Chris            10 Victor                    8.08  
  3 Wheatley, Matt             9 Victor                    8.54  
  4 Suhre, Jon                10 Victor                    8.79  
  5 Hotto, Jeff                9 Penfield                  8.90  
  6 Hernandez, Ty              9 Marion                    8.98  
  7 Wyand, Gage                9 Victor                    9.16  
  8 Brotsch, Matt             10 Victor                    9.67  
Section  7 
  1 DiMarino, Andrew           9 Rush Henriet              8.57  
  2 Callan, Andrew            10 Spencerport               8.65  
  3 Schaefer, Chad            10 Red Jacket                8.91  
  4 Clor, Mat                  9 Batavia                   8.93  
  4 Hernandez, Nate            9 Batavia                   8.93  
  6 Radka, Dustin              9 Batavia                   9.70  
Section  8 
  1 Moore, Lloyd              10 Geneva                    7.79  
  2 Personale, Mark           10 Marcus Whitm              8.72  
  3 Stellman, Pat             12 Rush Henriet              9.11  
  4 Lawson, Mike               9 Rush Henriet              9.16  
  5 Gordner, Jay              10 Marcus Whitm              9.27  
  6 Griffin, Kyle              9 Marcus Whitm              9.58  
  7 Craine, Kyle              10 Marcus Whitm             10.24  
 
Boys 1000 Meter Run JV
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1 
  1 Carr, Jadon               10 Rush Henriet           3:04.44  
  2 Buss, Hayden              10 Gates-Chili            3:06.03  
  3 Marchand, Zachary          9 Rush Henriet           3:14.28  
  4 Stone, Mike               10 Midlakes               3:14.59  
  5 Crawley, Brendan          11 Penfield               3:14.62  
  6 Sprague, Brady             9 Penfield               3:14.79  
  7 Severson, Brendan         10 Midlakes               3:15.25  
  8 Romeiser, Kurt            11 Midlakes               3:18.30  
  9 Crandell, Alex             8 Penfield               3:19.30  
 10 Nitsch, Dan                9 Penfield               3:23.67  
 11 Freeman, Rob              10 Batavia                3:25.15  
 12 Arcus, Alex               11 Penfield               3:25.43  
 13 Ransley, Eric              9 Midlakes               3:25.79  
 14 Moore, Weston              8 Gates-Chili            3:28.60  
 15 O'Connor, Mike            11 Penfield               3:31.15  
 16 McKinley, Dan             11 Penfield               3:33.95  
Section  2 
  1 Grabski, Ben              10 Marcus Whitm           3:19.97  
  2 Hayward, Cal              10 Victor                 3:20.03  
  3 Barlow, Torrey             9 Spencerport            3:20.79  
  4 Mini, Nick                 8 Gates-Chili            3:21.04  
  5 Zaft, Jacob               10 Rush Henriet           3:22.49  
  6 Wemesfelder, Stephen       9 Marion                 3:22.82  
  7 Wilcox, Adam              10 Rush Henriet           3:22.92  
  8 Brady, Sam                 9 Rush Henriet           3:27.88  
  9 Baker, Kenny               9 Marion                 3:31.82  
 10 Cornell, Alex             10 Spencerport            3:34.34  
 11 Coburn, Mike               9 Spencerport            3:35.21  
 12 Pecorella, Joe            10 Spencerport            3:38.29  
 13 Hopkins, Daniel            9 School Of Th           3:43.32  
 14 Jones, Evan                9 Midlakes               3:43.58  
 15 Robinson, Ben              9 Penfield               3:48.23  
 16 Hall, Curt                 9 Gates-Chili            3:51.93  
 17 Lentine, Kyle             11 Gates-Chili            3:56.25  
 18 Groff, David              10 Midlakes               4:01.65  
Section  3 
  1 Wheatley, Nate             9 Geneva                 3:26.74  
  2 Prelewitz, Kyle           12 Rush Henriet           3:29.02  
  3 Schenk, Jacob              9 Red Jacket             3:35.41  
  4 Brett, Thomas              9 Gates-Chili            3:36.80  
  5 Karlsen, Stevin           10 Rush Henriet           3:37.54  
  6 Hotchkiss, Adam            9 Rush Henriet           3:41.81  
  7 Duke, Brandon             11 Marion                 3:47.99  
  8 Bradley, Adam             10 Marcus Whitm           3:59.49  
  9 Peng, Andy                 9 Geneva                 3:59.89  
 10 Clor, Mat                  9 Batavia                4:05.28  
 11 Hernandez, Nate            9 Batavia                4:10.95  
 
Boys 3200 Meter Run JV
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1 
  1 Haynes, Mitchell          10 Rush Henriet          11:00.93  
  2 Howe, Jackson             10 Penfield              12:04.77  
  3 Hopkins, Daniel            9 School Of Th          13:55.95  
 
Boys 55 Meter Hurdles JV
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Adler, Josh                9 Gates-Chili              10.47  
  2 Spinosa, Phil             10 Spencerport              10.54  
  3 Fabiano, Anthony          10 Penfield                 11.24  
  4 Wyand, Gage                9 Victor                   15.79  
 
Boys Long Jump JV
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Flight  1 
  1 Torres, Justin            10 Gates-Chili           16-00.00  
  2 Hollfelder, Robert        10 Gates-Chili           15-03.00  
  3 Lunser, Dan                9 Marcus Whitm          13-08.75  
  4 Eldridge, Anthony          9 Gates-Chili           13-04.00  
  5 West, Tyler               10 Gates-Chili           13-02.00  
  6 McMindes, Kyle             9 Gates-Chili           12-04.75  
  7 Spinks, Shamar             9 Batavia               12-04.50  
  8 Schaefer, Chad            10 Red Jacket            12-03.75  
  9 Engelsen, Cody             8 Marion                12-03.50  
 10 Ransley, Eric              9 Midlakes              12-02.50  
 11 Bartula, Jeremy            8 Gates-Chili           11-11.50  
 12 Johnson, Sean              9 Gates-Chili           11-10.75  
 13 Harney, Bryan             10 Penfield              11-10.50  
 14 Gregorio, Travis           9 Midlakes              10-09.25  
 -- McBride, Darius           10 Rush Henriet              FOUL  
 -- Rearick, Jake              9 Midlakes                  FOUL  
 -- Grabski, Ben              10 Marcus Whitm              FOUL  
 -- Bradley, Adam             10 Marcus Whitm              FOUL  
 
Boys Shot Put JV
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Herman, Matt              10 Gates-Chili           32-10.50  
  2 Bell, Mark                10 Gates-Chili           30-06.00  
  3 Personale, Mark           10 Marcus Whitm          29-10.25  
  4 Guard, Phill               9 Geneva                29-03.00  
  5 Gordner, Jay              10 Marcus Whitm          28-09.50  
  6 Lawson, Mike               9 Rush Henriet          27-08.25  
  7 Mays, Ben                 12 Midlakes              27-00.00  
  8 Wooten, Terrance          10 Gates-Chili           26-03.25  
  9 Craine, Kyle              10 Marcus Whitm          25-03.50  
 10 Smith, Kiernan             9 Rush Henriet          25-02.00  
 11 Uttaro, AJ                10 Gates-Chili           25-01.50  
 12 Will, Mike                11 Gates-Chili           24-05.00  
Flight  2 
  1 Smith, Matt                9 Geneva                34-05.50  
  2 Stellman, Pat             12 Rush Henriet          27-01.50  
  3 Limbeck, Phil             10 Victor                25-04.50  
  4 DiMarino, Andrew           9 Rush Henriet          23-10.00  
  5 Holleran, Liam            10 Penfield              23-09.00  
  6 Suhre, Jon                10 Victor                23-06.00  
  7 Radka, Dustin              9 Batavia               22-03.00  
  8 Coughlin, James            9 Penfield              20-10.75  
  9 Bizardi, Robert            9 Geneva                20-06.75  
 10 Beattie, Scott            10 Waterloo              19-10.00  
 11 Frasca, Chris              9 Red Jacket            18-04.50  
 12 Litts, Ben                 9 Midlakes              17-06.25  
 
Boys 55 Meter Dash Mod
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1 
  1 Rivera, Daniel             8 School Of Th              8.06  
  2 Lazzaro, Taylor            8 Marcus Whitm              8.24  
  3 Hardaway, Taquan           7 School Of Th              8.41  
  4 Corke, Matrix              8 Batavia                   8.57  
  5 Koval, Ethan               8 Marion                    8.79  
  6 Williams, Eric             8 Batavia                   8.81  
Section  2 
  1 Anchor, Zack               7 Batavia                   8.88  
  2 Alton, Dennis              7 Batavia                   9.03  
  3 Hernandez, Jon             7 Batavia                   9.65  
  4 Lewis, Shawdel             7 School Of Th             10.38  
 
Boys 1000 Meter Run Mod
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1 
  1 Isaac, Michael             7 Marion                 3:33.25  
  2 Best, Brennen              7 Marcus Whitm           3:36.11  
  3 Salotto, Steven            7 Marcus Whitm           3:37.67  
 
Boys 3200 Meter Run Mod
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Laird, Jon                 8 Batavia               12:53.14  
 
Boys 55 Meter Hurdles Mod
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Williams, Eric             8 Batavia                  11.04  
 
Boys High Jump Mod
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Flight  1 
 -- Laird, Jon                 8 Batavia                     NH  
 
Boys Long Jump Mod
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Koval, Ethan               8 Marion                11-01.50  
  2 Howard, Terrille           7 School Of Th           9-07.25  
 
Boys Shot Put Mod
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Williamson, Dontaee        7 School Of Th          23-11.25