Licensed to Yen Timing Service - Contractor License
                                       Hy-Tek's Meet Manager 1/26/2008 08:06 PM
                          NY Chiro -West - 1/26/2008                           
                            NY Chiropractic College                            
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 50 Meter Hurdles V
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Lane, Jordan              12 Batavia                   8.58   1 
  2 Greggs, Natasha           11 Wilson Magne              8.65   2 
  3 Cumbo, Katie              12 Churchville-              8.67   2 
  4 Broady, Doriean           10 Wilson Magne              8.69   3 
  5 Sturnick, Lindsay         11 Aquinas                   8.89   1 
  6 Manns, Lorye              12 Greece Arcad              9.39   4 
  7 Winner, Erinn              9 Brockport                 9.45   5 
  8 Balcerak, Katie           12 Spencerport               9.47   4 
  9 Alberti, Amanda            9 Spencerport               9.54   4 
  9 Aldrich, Courtney         12 Alexander                 9.54   1 
 11 Hume, Cady                10 Batavia                   9.58   4 
 12 Skidmore, Jodie           10 Alexander                 9.68   7 
 13 Cecere, Danielle           9 Batavia                   9.73   5 
 13 Lord, Kelly               11 Aquinas                   9.73   2 
 15 Langer, Megan             12 Byron-Bergen              9.74   3 
 16 Gerace, Chelsea            9 Batavia                   9.84   7 
 17 Mitchel, Lindsay          10 Spencerport               9.92   6 
 18 Adams, Jen                12 Batavia                  10.04   1 
 19 Beaney, Jessica           11 Greece Arcad             10.17   6 
 20 Antinore, Taylor           9 Alexander                10.26   2 
 21 Cooper, Rachel             8 Spencerport              10.30   5 
 22 Morgan, Kenisha           10 Batavia                  10.32   6 
 23 Cardinalli, Vicki         12 Bishop Kearn             10.45   6 
 24 Utter, Erika              11 Victor                   10.97   8 
 
Event 7  Girls 45 Meter Dash V
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Lattuca, Nicca             9 Spencerport               6.60   1 
  2 Broady, Doriean           10 Wilson Magne              6.62   3 
  3 Manns, Lauren             12 Greece Arcad              6.64   2 
  4 Greggs, Natasha           11 Wilson Magne              6.69   2 
  4 Poland, Jessica           11 Ben Franklin              6.69   3 
  6 Grove, Ashley             12 Aquinas                   6.74   2 
  7 Place, Elyssa             10 Aquinas                   6.79   2 
  8 Williams, Tessa            9 Batavia                   6.84   1 
  9 Nelson, Dionca            10 Ben Franklin              6.85   4 
  9 O'Donnell, Carolyn        12 Batavia                   6.85   2 
 11 Tomasso, Nicole            8 Spencerport               6.90   3 
 12 Turner, DaNiequa          11 John Marshal              6.98   5 
 13 Barr, Donnitta            10 Ben Franklin              7.00   7 
 14 Session, Ajah             11 Greece Arcad              7.11   1 
 15 Northrup, Marie            9 Greece Arcad              7.13   2 
 16 Cooper, Jasmine            9 Bishop Kearn              7.14   6 
 17 Farnsworth, Kara          12 Spencerport               7.18   6 
 18 Aiezza, Kim               11 Spencerport               7.25   5 
 19 Peers, Nicole             10 Greece Olymp              7.33   5 
 20 DeRue, Stephanie           9 Spencerport               7.37   8 
 21 Wallace, Yauneek          11 Churchville-              7.40   7 
 22 Hazzard, Nicki            11 Spencerport               7.41   6 
 22 Neilans, Rachel           11 Alexander                 7.41   8 
 22 Hartman, Sarah            11 Byron-Bergen              7.41   6 
 25 Matteson, Stephanie        9 Greece Arcad              7.44   3 
 25 Slossar, Kelly            11 Brockport                 7.44   7 
 27 Loman, Katherine          12 Greece Olymp              7.53   4 
 28 Finan, Amber               9 Alexander                 7.54   8 
 29 Brand, Kathleen           11 Greece Athen              7.59   7 
 30 Hughes, Shelley            9 Victor                    7.61   8 
 30 Yager, Samantha           11 Batavia                   7.61   9 
 32 Cafer, Alyssa             12 Bishop Kearn              7.71   9 
 33 Warren, Kaylee            10 Victor                    7.78   9 
 34 Newton, Sade              10 Ben Franklin              7.80   8 
 35 Johnson, Leah             10 Alexander                 7.84   9 
 36 Burgeson, Erica           11 Greece Athen              7.85   7 
 37 McNair, Jebree            10 Wilson Magne              7.92   6 
 37 Clark, Katie              11 Bishop Kearn              7.92   9 
 39 Slocum, Erin              12 Bishop Kearn              7.95   5 
 40 Klinkbeil, Sarah          10 Aquinas                   8.04   5 
 
Event 8  Girls 45 Meter Dash JV
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Ellis, Janausia           10 Gates-Chili               7.28   1 
  2 DiCesare, Jennifer        10 Aquinas                   7.35   1 
  3 Hurd, Brittany            11 Brockport                 7.39   1 
  4 Countryman, Valerie       10 Gates-Chili               7.52   2 
  5 Heeks, Kathryn             9 Greece Arcad              7.66   1 
  6 Zimmer, Meredith          10 Greece Odyss              7.68   4 
  7 Countryman, Lauren         8 Gates-Chili               7.72   2 
  8 Fessler, Sarah            10 Greece Odyss              7.73   5 
  9 Hurd, Kayli               10 Brockport                 7.87   2 
 10 Brothers, Chelsie         10 Greece Arcad              7.95   3 
 11 Slate, Melissa            10 Brockport                 8.00   3 
 12 Johnson, Alisha           10 Brockport                 8.05   4 
 13 Mitchell, Jasmine         10 Gates-Chili               8.11   3 
 14 Jessick, Devon            10 Brockport                 8.15   4 
 15 Latone, Rachel            12 Brockport                 8.17   4 
 16 Taha, Yasmine              9 Gates-Chili               8.23   3 
 17 Miller, Crystal            9 Greece Arcad              8.29   3 
 18 Abusbeth, Iman            10 Greece Arcad              8.53   3 
 19 Taccone, Jenna            10 Greece Odyss              8.62   5 
 20 Scott, Rachael            12 Batavia                   9.11   5 
 
Event 9  Girls 45 Meter Dash Mod
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Balduf, Amanda             7 Batavia                   7.34  
  2 Stroman, Abby              7 Batavia                   7.36  
  3 Brenkus, Alicia            8 Batavia                   7.55  
  4 Paganello, Brianne         8 Batavia                   7.71  
  5 King, Leanne               7 Batavia                   8.16  
 
Event 13  Girls 1500 Meter Run V
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jarvela, Angela           10 Batavia                5:12.65  
  2 Zielonka, Amanda          11 Alexander              5:15.33  
  3 Herman, Shelby            12 Hilton                 5:15.36  
  4 Johnson, Kaley            11 Byron-Bergen           5:29.35  
  5 Mancuso, Jordan           11 Batavia                5:41.88  
  6 Marcello, Sarah           10 Batavia                5:41.91  
  7 Leicht, Erica              9 Greece Athen           5:44.09  
  8 Hill, Erin                 8 Brockport              5:51.46  
  9 Meyers, Julia             10 Brockport              5:54.71  
 10 Haag, Chelsea             11 Brockport              5:55.75  
 11 Worthington, Brianna      10 Byron-Bergen           6:01.24  
 12 Milici, Stephanie          9 Greece Odyss           6:10.77  
 13 Ogden, Lindsey            11 Bishop Kearn           6:18.68  
 
Event 14  Girls 1500 Meter Run JV
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Pusateri, Stephanie       10 Greece Odyss           6:32.19  
  2 Schneider, Carly          10 Greece Odyss           6:41.93  
 
Event 19  Girls 600 Meter Run V
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Bice, Tykwees             10 Ben Franklin           1:51.02  
  2 Manns, Lorye              12 Greece Arcad           1:52.49  
  3 Davis, Emily              12 Brockport              1:52.73  
  4 Brooks, Danielle          12 Brockport              1:53.19  
  5 Skidmore, Jodie           10 Alexander              1:56.27  
  6 Maffett, Megan             9 Spencerport            1:57.78  
  6 Sargent, Erin              9 Brockport              1:57.78  
  8 Billitier, Rachel          9 Spencerport            1:58.40  
  9 Crowe, Todne              11 Byron-Bergen           1:58.44  
 10 Michalak, Taryn           11 Brockport              1:58.56  
 11 Mosher, Andrea            10 Aquinas                2:00.40  
 12 Northrup, Marie            9 Greece Arcad           2:01.15  
 13 Reynolds, Sara            10 Batavia                2:01.48  
 14 Saxton, Katie              9 Spencerport            2:01.70  
 15 Davis, Chelsea            10 Brockport              2:02.85  
 16 Phillips, Michelle        10 Spencerport            2:03.42  
 17 Polite, Sophia             9 Ben Franklin           2:04.30  
 18 Sheridan, Katelynn        11 Greece Arcad           2:05.69  
 19 Matteson, Stephanie        9 Greece Arcad           2:08.71  
 20 Session, Ajah             11 Greece Arcad           2:11.06  
 21 Boateng, Ama              11 Gates-Chili            2:12.26  
 22 Holland, Julianna          9 Byron-Bergen           2:13.99  
 23 Brennan, Sarah            10 Victor                 2:14.69  
 24 Baldwin, Carolyn          10 Alexander              2:16.63  
 25 Beaney, Jessica           11 Greece Arcad           2:17.47  
 26 Braley, Amy               10 Greece Olymp           2:17.62  
 27 Lacure, Leah               9 Greece Olymp           2:23.14  
 28 Liles, Samantha           11 Byron-Bergen           2:24.03  
 -- McFadden, Brittany        11 John Marshal               DNF  
 
Event 20  Girls 600 Meter Run JV
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 King, Shannon             10 Brockport              2:06.52  
  2 Palmer, Lauren             9 Spencerport            2:10.03  
  3 Heeks, Kathryn             9 Greece Arcad           2:12.62  
  4 Pisarro, Kiersty          11 Greece Athen           2:16.74  
  5 Macaluso, Marianne        10 Brockport              2:20.25  
  6 Hilsdorf, Rebecca         10 Gates-Chili            2:43.58  
 
Event 25  Girls 1000 Meter Run V
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Herman, Shelby            12 Hilton                 3:16.65  
  2 Dean, Willa               10 Brockport              3:16.76  
  3 Sanders, Katie            11 Spencerport            3:18.40  
  4 Koniski, Sarah            10 Spencerport            3:35.26  
  5 Truby, Lauren             10 Spencerport            3:35.28  
  6 Pillittere, Julie         11 Spencerport            3:43.36  
  7 Hollenbeck, Kelly         12 Byron-Bergen           3:44.34  
  8 Blackburn, Kaity          11 Greece Odyss           3:44.38  
  9 Parks, Tia                 9 Victor                 3:46.60  
 10 Wiederhold, Ashley        11 Greece Olymp           3:46.74  
 11 Fronczak, Monika           9 Spencerport            3:47.01  
 12 Westrich, Taylor           9 Greece Odyss           3:47.10  
 13 O'Leary, Caitlin           9 Greece Athen           3:58.22  
 14 Engle, Kaylee             11 Byron-Bergen           3:58.72  
 15 Ogden, Lindsey            11 Bishop Kearn           3:59.32  
 16 Guarino, Kristen           9 Byron-Bergen           4:01.99  
 17 Lewandowski, Jaimie        9 Greece Olymp           4:08.04  
 18 Taylor, Haley              9 Victor                 4:15.57  
 19 Jefferson, Corrine        12 Wilson Magne           4:38.12  
 
Event 26  Girls 1000 Meter Run JV
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Hoffmeier, Alyssa          9 Brockport              4:01.81  
  2 Lowe, Katie                9 Spencerport            4:02.07  
  3 Fasciano, Samantha        10 Greece Athen           4:04.96  
  4 Williamson, Tori           9 Spencerport            4:06.87  
  5 Desiato, Brittany          9 Spencerport            4:09.54  
  6 Inclema, Ashley            9 Spencerport            4:28.37  
  7 Costain, Siobhan          11 Greece Arcad           4:50.02  
 
Event 31  Girls 1500 Meter Race Walk V
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Kleinbach, Devon          10 Batavia                8:30.03  
  2 Gouger, Amanda            12 Batavia                9:25.88  
  3 Fitzgerald, Shauna        10 Greece Olymp          10:03.74  
  4 Gall, Lindsay             12 Greece Olymp          10:26.49  
  5 Holland, Julianna          9 Byron-Bergen          10:27.88  
  6 Strassner, Briana          8 Byron-Bergen          10:39.58  
  7 Chatt, Karliegh           10 Batavia               11:55.55  
 -- Long, Abby                12 Batavia                     DQ  
 -- Davis, Emily              12 Batavia                     DQ  
 
Event 32  Girls 1500 Meter Race Walk JV
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Zalenski, Andrea           9 Batavia               10:54.94  
 
Event 33  Girls 1500 Meter Race Walk Mod
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Stroman, Abby              7 Batavia               10:21.31  
  2 Brenkus, Alicia            8 Batavia               11:36.22  
  3 Balduf, Amanda             7 Batavia               11:45.80  
  4 King, Leanne               7 Batavia               14:16.07  
 
Event 34  Girls 4x400 Meter Relay V
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Ben Franklin  'A'                                   4:38.03  
  2 Brockport  'A'                                      4:38.36  
  3 Batavia  'A'                                        4:47.87  
  4 Spencerport  'A'                                    4:57.90  
  5 Greece Odyssey  'A'                                 5:39.06  
 
Event 40  Girls 4x800 Meter Relay V
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Batavia  'A'                                       10:49.62  
  2 Spencerport  'A'                                   11:10.99  
  3 Batavia  'B'                                       12:23.85  
  4 Byron-Bergen  'A'                                  13:10.50  
 -- Alexander  'A'                                           DQ  
 
Event 46  Girls 4x200 Meter Relay V
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Spencerport  'A'                                    1:57.95   1 
  2 Byron-Bergen  'A'                                   2:04.67   1 
  3 Alexander  'A'                                      2:06.87   2 
  4 Brockport  'A'                                      2:11.64   2 
  5 Aquinas  'B'                                        2:12.29   2 
  6 Victor  'A'                                         2:13.27   2 
  7 Ben Franklin  'B'                                   2:14.67   3 
  8 Victor  'B'                                         2:28.43   3 
 -- Aquinas  'A'                                             DQ   1 
 
Event 47  Girls 4x200 Meter Relay JV
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Brockport  'B'                                      2:19.23  
  2 Batavia  'A'                                        2:23.73  
  3 Greece Odyssey  'A'                                 2:28.33  
 
Event 53  Girls Shot Put V
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Dishong, Claire           11 Brockport             34-05.50  
  2 Wahls, Kathryn            11 Brockport             32-05.75  
  3 Yager, Samantha           11 Batavia               30-00.00  
  4 Walters, Monistatia       10 Ben Franklin          29-04.00  
  5 Hocheimer, Mandi          10 Aquinas               27-06.25  
  6 Engel, Samantha           12 Alexander             27-05.75  
  7 Wilcox, April             12 Greece Athen          26-09.50  
  8 Diesel, Sara              11 Churchville-          26-07.00  
  9 Peers, Nicole             10 Greece Olymp          26-06.75  
 10 Natrigo, D.J.             10 Victor                26-02.50  
 11 O'Leary, Kelsey           11 Greece Olymp          26-00.50  
 12 Gross, Gina               10 Brockport             24-11.50  
 13 Perry, Kathryn             9 Aquinas               24-10.50  
 14 Alberti, Amanda            9 Spencerport           24-08.25  
 15 Cafer, Alyssa             12 Bishop Kearn          24-01.50  
 16 Strachen, Danielle        11 Aquinas               24-01.25  
 17 Rozewski, Courtney        10 Alexander             22-10.50  
 18 Jessup, Brittany          12 Aquinas               22-08.00  
 19 McGrath, Martha           10 Victor                22-02.00  
 20 Hughes, Shelley            9 Victor                21-06.25  
 21 Clark, Katie              11 Bishop Kearn          21-02.50  
 22 Kavanaugh, Kaleigh        10 Victor                20-05.75  
 23 Cooper, Jasmine            9 Bishop Kearn          19-02.00  
 24 Boateng, Ama              11 Gates-Chili           18-05.75  
 25 Gall, Lindsay             12 Greece Olymp          18-05.00  
 26 Braley, Amy               10 Greece Olymp          18-02.50  
 27 Dobbertin, Erin           10 Batavia               18-02.25  
 28 Lavell, Emily             12 Churchville-          16-10.50  
 29 Chatt, Karliegh           10 Batavia               16-10.00  
 -- Davis, Brittany           12 Greece Arcad                DQ  
 
Event 54  Girls Shot Put JV
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Costain, Siobhan          11 Greece Arcad          26-07.75  
  2 Allen, Melissa            10 Brockport             22-09.00  
  3 Ellis, Janausia           10 Gates-Chili           22-08.00  
  4 Brothers, Chelsie         10 Greece Arcad          20-09.75  
  5 Miller, Crystal            9 Greece Arcad          19-06.75  
  6 Boehm, Katryna            10 Brockport             19-01.75  
  7 Zalenski, Andrea           9 Batavia               18-02.00  
  8 Whitehair, Kate           11 Brockport             15-11.50  
 
Event 55  Girls Shot Put Mod
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Paganello, Brianne         8 Batavia               23-06.75  
 
Event 59  Girls Pole Vault V
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Dishong, Claire           11 Brockport             10-06.00  
  2 O'Donnell, Carolyn        12 Batavia                9-00.00  
  3 Kendall, Allison          10 Gates-Chili           J9-00.00  
  4 Serpe, Rachel             11 Gates-Chili            8-00.00  
  5 Deangelo, Kayliegh        10 Alexander             J8-00.00  
  6 Morgan, Kenisha           10 Batavia                7-03.00  
  6 Sformo, Lauren            12 Spencerport            7-03.00  
  6 Cipura, Marissa           12 Greece Olymp           7-03.00  
  6 Lane, Jordan              12 Batavia                7-03.00  
  6 Buell, Brittany           10 Brockport              7-03.00  
  6 Aldrich, Courtney         12 Alexander              7-03.00  
 12 Cenzi, Tori               10 Spencerport            6-06.00  
 12 Deangelo, Chrissy          8 Alexander              6-06.00  
 -- Belz, Rebecca              9 Alexander                   NH  
 -- Bell, Nicole               9 Gates-Chili                 NH  
 
Event 60  Girls Pole Vault JV
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
 -- Scott, Rachael            12 Batavia                     NH  
 -- Breeze, Jessica           11 Brockport                   NH  
 
Event 68  Girls High Jump V
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Sturnick, Lindsay         11 Aquinas                5-00.00  
  2 Quataert, Robin           11 Spencerport            4-09.00  
  3 Mitchel, Lindsay          10 Spencerport            4-06.00  
  4 Langer, Megan             12 Byron-Bergen           4-03.00  
  4 Sheridan, Katelynn        11 Greece Arcad           4-03.00  
  4 Liles, Samantha           11 Byron-Bergen           4-03.00  
  7 Cecere, Danielle           9 Batavia                4-00.00  
  7 McGrath, Martha           10 Victor                 4-00.00  
  7 Buell, Brittany           10 Brockport              4-00.00  
 10 Sanchez, Lataisha          9 Batavia                3-06.00  
 10 Hill, Ashley               9 Batavia                3-06.00  
 
Event 69  Girls High Jump JV
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
 -- Breeze, Jessica           11 Brockport                   NH