Batavia Track & Field Pentathlon-Steeple-Racewalk Invite
Girls                     2000m Steeplechase 2008
Place Athlete School Time
1 Sarah Ritchie Hilton 7:33.5
2 Hannah Moffett Albion 7:40.5
3 Julie DahlKemper Mercy 7:41.4
4 Angela Jarvela Batavia 7:44.3
5 Kim Mills OA 8:00.7
6 Victoria Luongo WSW 8:04.1
7 Anna Metcalf Albion 8:10.6
8 Jordan Mancuso Batavia 8:12.9
9 Katie Piechowiak Attica 8:15.7
10 Kristen Campbell Hilton 8:17.4
11 Justine Swartz Attica 8:24.2
12 Emily Pryslak Mercy 8:42.4
13 Kaeleigh DiSalvo OA 8:45.1
14 Leigh Clayton B-B/Elba 8:52.4
15 Becca List Hilton 8:55.7
16 Meredith Anderson Mercy 9:01.4
17 Chelsea Lyons Webster Sch. 9:08.6
18 Natalie Wall Hilton 9:24.2
19 Kaylee Engle B-B/Elba 9:39.0
20 Devon Kleinbach Batavia 9:42.5
21 Liz Chichester Mt. Morris 9:47.6
22 Amber O'Kussick Albion 9:52.8
23 Sarah Jones Hilton 10:18.6
24 Val Loucks Attica 10:38.0
Girls      1200m Developmental Steeple 2008
Place Athlete School Time
1 Caroline Dobson Hilton 4:45.1
2 Mary Janak WSW 4:47.3
3 Rebbecca Irwin Webster Sch. 4:53.6
4 Autumn White Addison 5:05.2
5 Sydney Abbate Hilton 5:09.1
6 Alaina Doherty Webster Sch. 5:17.8
7 Allison Hynes Addison 5:29.8
8 Stephanie Attica 5:35.5
9 Clare McMahon Webster Sch. 5:36.5
10 Chelsea Krisandra Webster Sch. 5:45.1
11 Cari Lewis Penfield 6:08.0
Batavia Track & Field Pentathlon-Steeple-Racewalk Invite
Boys                     3000m Steeplechase 2008
Place Athlete School Time
1 Jon Graus Hilton 10:27
2 Robert Biniaszewski WSW 10:31
3 Jake Krolick Pioneer 10:36
4 Cyril Dunham Spencerport 10:54
5 Anthony Piacentini Webster Sch. 10:58
6 Cory Herman Hilton 11:27
7 Mark Reynolds Hilton 11:34
8 Casey Boyle OA 11:35
9 Cameron Rodgers Wilson 11:43
10 Chris Mavro Webster Sch. 11:45
11 Tim Voges Batavia 11:46
12 Adam Dixon OA 11:59
13 Billy Hallock Mendon 12:05
14 Scott Matheis Barker 12:06
15 Alex Case Aquinas 12:12
16 Jon Coffta B-B/Elba 12:13
17 Adam Martinelli B-B/Elba 12:15
18 Phil Spinosa Spencerport 12:16
19 Alex Brett Webster Sch. 12:17
20 Alex Wolcott B-B/Elba 12:20
21 Dan McCagg Spencerport 12:21
22 John Cope Pioneer 12:27
23 Mike Judkins Spencerport 12:30
24 Scott Bertoldo Attica 12:32
25 Ben Schooley Pioneer 12:33
26 James Leisengring Batavia 12:37
27 Zach Peake Hilton 12:40
28 Brian Penly Mt. Morris 12:47
29 Casey Engle B-B/Elba 12:48
30 Nate Smith Pioneer 12:58
31 Dan Pecora Aquinas 13:05
32 Tony Zambito B-B/Elba 13:30
33 Brandon Wyrosdick Mt. Morris 14:23
34 Tyler Pratt B-B/Elba 14:40
35 Alex Ripstein Attica 16:46
36 Henry Beck Mt. Morris 17:34
Batavia Track & Field Pentathlon-Steeple-Racewalk Invite
Boys      2000m Developmental Steeple 2008
Place Athlete School Time
1 Brendan Greg WSW 7:27
2 Cameron Harvey Albion 7:41
3 Tyler Gumina Penfield 8:00
4 Jeff Bragg Albion 8:10
5 Colby Prentice Albion 8:30
6 Luis Ortiz Batavia 8:41
7 Joe Makowski Webster Sch. 8:42
8 Nate DeMare Batavia 9:12
9 John Wiseman Webster Sch. 9:28
10 Steve Wyrosdick Mt. Morris 9:44
11 Mat Clor Batavia DNF
Girls                     Mile Racewalk 2008
Place Athlete School Time
1 Olivia Lapham Penfield 8:17
2 Devon Kleinbach Batavia 9:06
3 Amanda Jones Batavia 9:18
4 Sally Holt Hilton 9:27
5 Ali Walker Penfield 9:27
6 Katie Zafuto Mercy 9:53
7 Alana Giordano Hilton 10:06
8 Faith Schneider Mercy 10:11
9 Molly McGrath Mercy 10:30
10 Jordan Mancuso Batavia 10:35
11 Angela Jarvela Batavia 10:36
12 Brandy Klimack Hilton 11:00
13 Claire Halloven Penfield 11:53
14 Stephanie Attica 12:51
15 Kristen Barber Attica 16:18
  Ashley Gerwitz WSW DQ
Boys                     Mile Racewalk 2008
Place Athlete School Time
1 Dan Serianni Aquinas 10:15
2 Anthony Pracentini Webster Sch. 10:16
3 Alex Ripstein Attica 11:07
4 Chris Mauro Webster Sch. 11:14
5 Alex Brett Webster Sch. 13:44
6 Joe Makowski Webster Sch. 13:44