Licensed to Yen Timing Service - Contractor License
                                       Hy-Tek's Meet Manager 5/29/2008 09:34 AM
           Livingston County Championships - 5/22/2008 to 5/23/2008            
                           Calmum Csd, Dansville Csd                           
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Poles, Jasmine               Leroy                    12.96   3 
  2 Wilson, Michele              Warsaw                   13.17   3 
  3 Scott, Emma                  Geneseo                  13.35   2 
  4 Morrissey, Amy               Hornell                  13.38   3 
  5 Corrigan, Sheridan           Avon                     13.39   2 
  6 Weldon, Holly                Honeoye Falls            13.60   3 
  7 Kenney, Sara                 Geneseo                  13.63   3 
  8 Jones, Brittani              Bath                     13.71   3 
  9 Mucha, Anna                  Keshequa                 13.80   2 
 10 Poblocki, Crystal            Pavilion                 13.87   3 
 10 Bailey, Lindsay              Perry                    13.87   2 
 10 Fenderson, Finiece           Calmum                   13.87   1 
 13 Queeno, Lisa                 Honeoye Falls            13.91   3 
 14 Muehleisen, Laura            Honeoye Falls            13.96   1 
 15 Mattice, Kelsey              Pavilion                 13.99   1 
 16 Tilton, Leigha               Livonia                  14.03   2 
 17 Leach, Kelsey                York                     14.04   2 
 18 Killenbec, Sam               Honeoye Falls            14.10   2 
 19 O'Brien, Katherine           Pavilion                 14.22   2 
 20 Doerr, Ryan                  Dansville                14.23   1 
 21 Koerner, Brianna             Mount Morris             14.26   1 
 22 Sick, Ally                   Wayland Cohocton         14.33   1 
 23 Castor, Violet               Dansville                14.34   1 
 23 Wright, Sara                 Perry                    14.34   1 
 
Girls 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Poles, Jasmine               Leroy                    26.53   4 
  2 Wilson, Michele              Warsaw                   27.17   4 
  3 Morrissey, Amy               Hornell                  27.37   4 
  4 Scott, Emma                  Geneseo                  28.11   4 
  5 Weldon, Holly                Honeoye Falls            28.30   4 
  6 Havens, Brittany             Bath                     28.46   3 
  7 Batista, Bania               Geneseo                  28.80   3 
  8 Greene, Kelsey               Letchworth               28.90   2 
  9 Burnside, Samantha           Calmum                   28.97   4 
 10 Jones, Brittani              Bath                     29.00   3 
 11 Russell, Ashley              Bath                     29.06   2 
 11 Tilton, Leigha               Livonia                  29.06   3 
 13 Fenderson, Finiece           Calmum                   29.23   1 
 14 Wright, Sara                 Perry                    29.42   3 
 15 Sick, Ally                   Wayland Cohocton         29.47   3 
 16 Koerner, Brianna             Mount Morris             29.49   3 
 17 Van Norman, Megan            York                     29.53   2 
 18 Bazarian, Carly              Honeoye Falls            29.56   4 
 19 Barrett, Jolene              Avon                     29.79   2 
 20 DiAngelo, Gabrielle          Keshequa                 29.91   1 
 21 Muehleisen, Laura            Honeoye Falls            29.94   1 
 22 Doerr, Ryan                  Dansville                30.25   2 
 23 Griffith, Kailey             Avon                     30.81   2 
 
Girls 400 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Bub, Christine               Letchworth             1:00.98   3 
  2 Thielges, Jena               Geneseo                1:01.34   3 
  3 Morrissey, Amy               Hornell                1:01.97   3 
  4 Corrigan, Sheridan           Avon                   1:03.30   3 
  5 Poles, Jasmine               Leroy                  1:03.32   3 
  6 Hopkins, Aimee               Wayland Cohocton       1:03.40   3 
  7 Bull, Jaeden                 Perry                  1:04.96   2 
  8 Ghise, Ali                   Pavilion               1:05.05   3 
  9 Wright, Sara                 Perry                  1:05.49   2 
 10 LaForce, Jade                Dansville              1:06.44   2 
 11 Burnside, Samantha           Calmum                 1:06.70   1 
 12 Bono, Sarah                  Geneseo                1:06.78   2 
 13 Dilgard, Kylie               Mount Morris           1:06.80   1 
 14 Halpenny, Alicia             Keshequa               1:06.94   2 
 15 Pierce, Hunter               Livonia                1:07.37   2 
 16 Petre, Danielle              Warsaw                 1:07.69   1 
 17 Poblocki, Crystal            Pavilion               1:08.27   1 
 18 Barrett, Jolene              Avon                   1:08.71   2 
 19 Lonsberry, Sophie            Mount Morris           1:11.28   1 
 
Girls 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Schinski, Liz                Geneseo                2:20.41  
  2 Bub, Christine               Letchworth             2:20.42  
  3 Decker, Abby                 Wayland Cohocton       2:20.93  
  4 Booth, Mary                  Wayland Cohocton       2:25.17  
  5 Hoh, Allison                 Honeoye Falls          2:29.14  
  6 Filozof, Katie               Dansville              2:31.67  
  7 Engel, Katie                 Honeoye Falls          2:32.54  
  8 Luckey, Brittany             Leroy                  2:32.68  
  9 Smythe, Lindsay              Wayland Cohocton       2:33.87  
 10 Infantino, Margaret          Dansville              2:34.28  
 11 Lord, Dulcie                 Pavilion               2:37.38  
 12 Pratt, Susan                 Avon                   2:38.67  
 13 Tangeman, Haley              Warsaw                 2:39.23  
 14 McNelis, MacKenzie           Hornell                2:40.06  
 15 Edlen, Darian                Mount Morris           2:41.64  
 16 Schweichler, Jane            Calmum                 2:43.18  
 17 Pratt, Diana                 Avon                   2:43.73  
 18 Sarah, VanGelder             Bath                   2:44.32  
 19 Schillinger, Ali             Avon                   2:44.59  
 20 Saltsman, Lindsey            Mount Morris           2:50.44  
 21 Wilson, Heather              Calmum                 2:56.66  
 
Girls 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 VanHouten, Meghan            Honeoye Falls          4:51.68  
  2 Decker, Abby                 Wayland Cohocton       5:06.33  
  3 Booth, Mary                  Wayland Cohocton       5:06.95  
  4 Valento, Liz                 Pavilion               5:09.64  
  5 Kubiak, Michelle             Hornell                5:15.50  
  6 Bock, Jennifer               Honeoye Falls          5:22.74  
  7 Castor, Rose                 Dansville              5:22.75  
  8 Lin, Connie                  Geneseo                5:27.40  
  9 Hoad, Erika                  Bath                   5:30.97  
 10 Pazsko, Stephanie            Lima Christiian        5:33.58  
 11 Steinke, Ruth                Honeoye Falls          5:35.53  
 12 Richardson, Lindsey          Letchworth             5:36.51  
 13 Peterson, Leah               Geneseo                5:37.44  
 14 Chichester, Elisabeth        Mount Morris           5:40.46  
 15 Osborn, Lauren               Letchworth             5:41.85  
 16 McNelis, MacKenzie           Hornell                5:41.92  
 17 Pratt, Susan                 Avon                   5:42.39  
 18 Pratt, Diana                 Avon                   5:47.77  
 19 Armstrong, Ireland           Bath                   5:48.30  
 20 Johnson, Neena               Avon                   5:50.29  
 21 Schweichler, Jane            Calmum                 5:53.76  
 
Girls 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 McAnany, Maureen             Hornell               11:33.44  
  2 Monahan, Katy                Warsaw                11:41.77  
  3 Denton, Emma                 Honeoye Falls         11:44.56  
  4 Coleman, Katie               Hornell               11:46.54  
  5 Bradley, Jessica             Pavilion              11:49.94  
  6 Osborn, Lauren               Letchworth            11:53.35  
  7 Pazsko, Stephanie            Lima Christiian       12:02.80  
  8 Chichester, Elisabeth        Mount Morris          12:03.34  
  9 Cicero, Kaleigh              Perry                 12:18.26  
 10 Johnson, Neena               Avon                  12:19.52  
 11 Radney, Paige                Pavilion              12:34.22  
 12 Gravenstede, Rebecca         Honeoye Falls         12:34.91  
 13 Kingston, Myriah             Avon                  12:37.80  
 14 Hillier, Tiffany             Dansville             12:43.23  
 15 Tette, Jessica               Livonia               13:03.97  
 
Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Hoh, Allison                 Honeoye Falls            16.10   3 
  2 Hoffmeister, Emily           Pavilion                 17.28   2 
  3 Wilkins, Aubrey              Hornell                  17.40   3 
  4 Condidorio, Reilly           Leroy                    17.64   2 
  5 FitzPatrick, Courtney        Wayland Cohocton         17.66   3 
  6 Warwick, Dianna              Avon                     17.68   2 
  7 Kenney, Sara                 Geneseo                  17.69   3 
  8 Hill, Bailey                 Wayland Cohocton         17.72   3 
  9 Emond, Mariel                York                     17.75   3 
 10 Bailey, Lindsay              Perry                    17.79   2 
 11 Rauber, Brittany             Dansville                17.82   3 
 12 Wambach, Angela              Calmum                   18.27   2 
 13 Aurand, Steph                Calmum                   18.44   2 
 14 Washington, Courtney         Honeoye Falls            18.68   2 
 15 Griffith, Kailey             Avon                     18.73   3 
 16 Richardson, Sarah            Warsaw                   19.12   1 
 17 Slowe, Kaitlin               Leroy                    19.14   1 
 18 Kelly, Rachael               Hornell                  19.15   1 
 
Girls 400 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Hoh, Allison                 Honeoye Falls          1:06.08   3 
  2 Bull, Jaeden                 Perry                  1:11.32   3 
  3 Snyder, Devin                Wayland Cohocton       1:11.87   3 
  4 Condidorio, Reilly           Leroy                  1:12.53   3 
  5 Wilkins, Aubrey              Hornell                1:12.61   3 
  6 Rauber, Brittany             Dansville              1:13.20   2 
  7 Hill, Bailey                 Wayland Cohocton       1:13.22   3 
  8 Kelly, Rachael               Hornell                1:13.53   2 
  9 Johnson, Rachel              Leroy                  1:13.67   2 
 10 Schillinger, Ali             Avon                   1:13.78   3 
 11 Warwick, Dianna              Avon                   1:14.53   3 
 12 Granger, Jessica             Letchworth             1:14.68   1 
 13 Embt, Nicole                 Pavilion               1:14.79   1 
 14 Clark, Kim                   York                   1:14.94   2 
 15 Fiegl, Jess                  Pavilion               1:15.55   2 
 16 Ingalls, Emily               Geneseo                1:16.01   2 
 17 Thompson, Kristen            Keshequa               1:16.26   2 
 18 Mooney, Allison              Geneseo                1:16.66   1 
 19 Simone, Ariel                Keshequa               1:16.77   1 
 20 Welch, Sarah                 Pavilion               1:17.24   2 
 21 Forrester, Tracie            Letchworth             1:17.75   1 
 22 Edlen, Darian                Mount Morris           1:17.77   1 
 23 Lonsberry, Sophie            Mount Morris           1:18.33   1 
 24 Piampiano, Kelsey            Avon                   1:19.27   1 
 
Girls 2000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 VanHouten, Meghan            Honeoye Falls          7:12.30  
  2 Potter, Danielle             Dansville              7:53.10  
  3 Kubiak, Michelle             Hornell                8:03.10  
  4 Bradley, Jessica             Pavilion               8:03.90  
  5 Valento, Liz                 Pavilion               8:04.60  
  6 Denton, Emma                 Honeoye Falls          8:13.90  
  7 Monahan, Katy                Warsaw                 8:19.70  
  8 Welch, Sarah                 Pavilion               8:22.20  
  9 Snyder, Devin                Wayland Cohocton       8:25.30  
 10 Coleman, Katie               Hornell                8:26.80  
 11 Castor, Rose                 Dansville              8:29.00  
 12 McAnany, Maureen             Hornell                8:29.70  
 13 Beiter, Kaylin               Honeoye Falls          8:32.20  
 14 Osborn, Lauren               Letchworth             8:42.30  
 15 Hopkins, Alyssa              Mount Morris           8:52.10  
 16 Hillier, Tiffany             Dansville              8:59.30  
 17 Cicero, Kaleigh              Perry                  8:59.50  
 18 Montgomery, Michelle         Keshequa               9:01.20  
 19 Rauber, Megan                Wayland Cohocton       9:16.10  
 20 Forrester, Tracie            Letchworth             9:19.10  
 21 Kingston, Myriah             Avon                   9:27.70  
 22 Schweichler, Jane            Calmum                 9:31.10  
 23 Gambino, Rachel              Geneseo                9:37.40  
 24 May, Allie                   Geneseo                9:54.70  
 25 Edlen, Hannah                Mount Morris           9:57.20  
 26 Harmer, Kelsey               Geneseo               10:01.30  
 27 Taylor, Mary Kate            Avon                  10:21.20  
 28 Martinez, Jessica            Avon                  10:27.30  
 
Girls 4x100 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Geneseo Csd                                           53.47   3 
  2 Bath Haverling Csd                                    53.81   3 
  3 Keshequa Csd                                          53.85   3 
  4 Pavilion Csd                                          54.47   2 
  5 Honeoye Falls Lima Csd                                54.52   3 
  6 Warsaw Csd                                            54.70   3 
  7 Avon Csd                                              54.78   3 
  8 Perry Csd                                             54.95   2 
  9 Wayland Cohocton Csd                                  55.18   3 
 10 Dansville Csd                                         55.26   2 
 11 York Csd                                              55.45   2 
 12 Caledonia Mumford Csd                                 56.13   2 
 13 Livonia Csd                                           56.28   2 
 14 Hornell Csd                                           56.89   3 
 15 Leroy Csd                                             57.18   1 
 16 Letchworth Csd                                        57.42   1 
 17 Mount Morris Csd                                    1:00.07   1 
 
Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Bath Haverling Csd                                  4:20.93   2 
  2 Wayland Cohocton Csd                                4:21.66   2 
  3 Warsaw Csd                                          4:23.40   2 
  4 Hornell Csd                                         4:23.61   2 
  5 Dansville Csd                                       4:26.35   2 
  6 Letchworth Csd                                      4:26.41   2 
  7 Pavilion Csd                                        4:27.83   1 
  8 Keshequa Csd                                        4:31.77   1 
  9 Honeoye Falls Lima Csd                              4:33.21   1 
 10 Leroy Csd                                           4:36.35   2 
 11 Avon Csd                                            4:37.07   2 
 12 York Csd                                            4:39.93   1 
 13 Livonia Csd                                         4:41.04   1 
 14 Caledonia Mumford Csd                               4:45.04   1 
 15 Mount Morris Csd                                    4:49.81   1 
 
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Dansville Csd                                      10:20.71  
  2 Pavilion Csd                                       10:39.11  
  3 Hornell Csd                                        10:42.08  
  4 Honeoye Falls Lima Csd                             10:47.24  
  5 Geneseo Csd                                        10:50.71  
  6 Leroy Csd                                          10:58.82  
  7 Bath Haverling Csd                                 11:09.72  
  8 Mount Morris Csd                                   11:12.41  
  9 Livonia Csd                                        11:18.41  
 10 Avon Csd                                           11:20.54  
 
Girls High Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Johns, Emily                 Bath                   5-02.00      1.57m 
  2 Queeno, Lisa                 Honeoye Falls          5-00.00      1.52m 
  3 Tuntemeke, Alaiya            Livonia                4-08.00      1.42m 
  3 Pierce, Holli                Livonia                4-08.00      1.42m 
  5 Emond, Mariel                York                  J4-08.00      1.42m 
  5 Drone, Gabrielle             Hornell               J4-08.00      1.42m 
  7 O'Halloran, Brogan           Leroy                 J4-08.00      1.42m 
  7 Tonkery, Maria               Wayland Cohocton      J4-08.00      1.42m 
  7 Schillinger, Ali             Avon                  J4-08.00      1.42m 
 10 Fiegl, Jess                  Pavilion               4-06.00      1.37m 
 11 Errington, Crystal           Letchworth            J4-06.00      1.37m 
 12 Adams, Riley                 Keshequa              J4-06.00      1.37m 
 13 Tilton, Leigha               Livonia               J4-06.00      1.37m 
 14 Taylor, Mary Kate            Avon                   4-04.00      1.32m 
 15 Perno, Hannah                Hornell               J4-04.00      1.32m 
 16 Mackenrodt, Jade             Dansville             J4-04.00      1.32m 
 17 Thorp, Liz                   Livonia               J4-04.00      1.32m 
 
Girls Pole Vault
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Abbott, Kaily                Geneseo                9-09.00      2.97m 
  2 Weldon, Holly                Honeoye Falls          9-06.00      2.89m 
  3 Carmicheal, Chelsea          Letchworth             8-03.00      2.51m 
  3 Washington, Taylor           Honeoye Falls          8-03.00      2.51m 
  5 Wilkins, Aubrey              Hornell                8-00.00      2.43m 
  6 Tuntemeke, Alaiya            Livonia                7-06.00      2.28m 
  6 Miskell, Meghann             Livonia                7-06.00      2.28m 
  6 Armstrong, Ireland           Bath                   7-06.00      2.28m 
  6 Kostraba, Emily              Avon                   7-06.00      2.28m 
 10 Sherwood, Gabrielle          Livonia                7-00.00      2.13m 
 10 Vojt, Amelia                 Honeoye Falls          7-00.00      2.13m 
 10 O'Brien, Sara                Dansville              7-00.00      2.13m 
 10 Dollinger, Audrey            Pavilion               7-00.00      2.13m 
 10 Kenney, Sara                 Geneseo                7-00.00      2.13m 
 10 Ingalls, Emily               Geneseo                7-00.00      2.13m 
 10 Argentieri, Ashtin           Hornell                7-00.00      2.13m 
 10 Booth, Mary                  Wayland Cohocton       7-00.00      2.13m 
 10 Mucha, Anna                  Keshequa               7-00.00      2.13m 
 10 Weidman, Abby                Dansville              7-00.00      2.13m 
 10 Smith, Tiffany               Wayland Cohocton       7-00.00      2.13m 
 21 Castor, Violet               Dansville              6-06.00      1.98m 
 21 Pierce, Hunter               Livonia                6-06.00      1.98m 
 21 Bono, Sarah                  Geneseo                6-06.00      1.98m 
 21 oest, Rachel                 Bath                   6-06.00      1.98m 
 -- Hughes, Katie                Leroy                       DQ            
 
Girls Long Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 McCloud, Lakeshia            Bath                  17-05.00      5.30m 
  2 Hopkins, Aimee               Wayland Cohocton      16-00.00      4.87m 
  3 Potter, Danielle             Dansville             15-08.50      4.78m 
  4 Errington, Crystal           Letchworth            15-05.75      4.71m 
  5 Queeno, Lisa                 Honeoye Falls         15-05.50      4.71m 
  6 Greene, Kelsey               Letchworth            15-02.25      4.62m 
  7 Bailey, Lindsay              Perry                 15-01.75      4.61m 
  8 Pierce, Holli                Livonia               15-00.50      4.58m 
  9 Bartlett, Cassie             Wayland Cohocton      14-11.00      4.54m 
  9 Abbott, Kaily                Geneseo               14-11.00      4.54m 
 11 Jones, Brittani              Bath                  14-10.25      4.52m 
 12 Ghise, Ali                   Pavilion              14-09.50      4.50m 
 13 Tangeman, Haley              Warsaw                14-08.00      4.47m 
 14 Kershner, Becca              Dansville             14-06.50      4.43m 
 15 Bonadona, Courtney           York                  14-06.00      4.41m 
 16 Broemel, Svea                Honeoye Falls         14-03.25      4.34m 
 17 Richardson, Sarah            Warsaw                14-02.50      4.33m 
 18 Drone, Gabrielle             Hornell               13-08.50      4.17m 
 19 Weidman, Abby                Dansville             13-07.00      4.14m 
 19 Schwalbach, Heather          Livonia               13-07.00      4.14m 
 21 Welch, Sarah                 Pavilion              12-09.75      3.90m 
 22 Dilgard, Kylie               Mount Morris          12-07.50      3.84m 
 
Girls Triple Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 McCloud, Lakeshia            Bath                  37-08.50     11.49m 
  2 Hopkins, Aimee               Wayland Cohocton      35-01.00     10.69m 
  3 Greene, Kelsey               Letchworth            34-11.00     10.64m 
  4 Leach, Kelsey                York                  34-05.00     10.49m 
  5 Pierce, Holli                Livonia               34-04.00     10.46m 
  6 Hoffmeister, Emily           Pavilion              31-09.50      9.69m 
  7 Errington, Crystal           Letchworth            31-06.00      9.60m 
  8 Livingston, Hannah           Geneseo               30-09.50      9.38m 
  9 Keihl, Morgan                Geneseo               30-09.00      9.37m 
 10 Burley, Diana                Warsaw                30-08.50      9.35m 
 11 Kershner, Becca              Dansville             30-07.00      9.32m 
 12 Washington, Taylor           Honeoye Falls         30-05.50      9.28m 
 13 Rhoads, Leanna               Calmum                30-01.50      9.18m 
 14 DiAngelo, Gabrielle          Keshequa              30-01.00      9.16m 
 15 Weidman, Abby                Dansville             29-10.00      9.09m 
 15 Bramer, Nicole               Letchworth            29-10.00      9.09m 
 17 Embt, Nicole                 Pavilion              29-01.50      8.87m 
 18 Merritt, Sarah               Leroy                 28-08.00      8.73m 
 19 Kiff, Courtney               Bath                  28-07.00      8.71m 
 20 Przysinda, Emily             Livonia               28-04.50      8.64m 
 21 Piampiano, Kelsey            Avon                  28-02.00      8.58m 
 22 Griffith, Kailey             Avon                  27-00.50      8.24m 
 23 Koerner, Ashley              Mount Morris          26-11.00      8.20m 
 -- Bartlett, Cassie             Wayland Cohocton            DQ            
 
Girls Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Englert, Alyssa              Wayland Cohocton      33-09.50     10.29m 
  2 Brune, Roxane                Wayland Cohocton      33-00.25     10.06m 
  3 Muhlnickel, Julia            Geneseo               32-11.00     10.03m 
  4 Vogel, Sarah                 Livonia               32-00.50      9.76m 
  5 Kingston, Nikki              Geneseo               31-07.25      9.63m 
  6 Johnson, Lindsey             Dansville             31-04.50      9.56m 
  7 VanScooter, Rachel           Wayland Cohocton      29-11.50      9.13m 
  8 Schwab, Kristen              Pavilion              28-07.75      8.73m 
  9 Jones, Crystal               Calmum                28-04.50      8.64m 
 10 Bub, Jenny                   Letchworth            27-11.50      8.52m 
 11 Dueppengiesser, Stephani     Perry                 27-10.00      8.48m 
 12 Dzikowski, Julie             Dansville             27-07.25      8.41m 
 13 Rodbourne, Cherokee          Bath                  26-11.50      8.21m 
 14 Horton, Kelsey               Bath                  26-11.25      8.21m 
 15 Price, Jillian               Wayland Cohocton      26-09.50      8.16m 
 16 Herrington, Amber            Letchworth            26-08.00      8.12m 
 17 Vallone, Britanee            Avon                  26-00.25      7.93m 
 18 Guarglia, Brittany           Hornell               25-00.25      7.62m 
 19 Fronk, Lindsey               Honeoye Falls         24-09.00      7.54m 
 20 Manning, Marcy               Avon                  24-05.25      7.44m 
 21 Conrad, Hannah               Bath                  24-04.50      7.42m 
 22 Hazlett, Jessica             Pavilion              21-03.50      6.48m 
 -- Mehlenbacher, Casey          Dansville                   DQ            
 -- Spencer, Stephanie           Perry                       DQ            
 
Girls Discus Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Brune, Roxane                Wayland Cohocton        105-02     32.05m 
  2 Kingston, Nikki              Geneseo                 102-02     31.14m 
  3 Englert, Alyssa              Wayland Cohocton     100-00.50     30.49m 
  4 Manning, Marcy               Avon                     96-04     29.36m 
  5 Dzikowski, Julie             Dansville                94-10     28.90m 
  6 Muhlnickel, Julia            Geneseo               93-08.50     28.56m 
  7 Granger, Jessica             Letchworth               87-05     26.64m 
  8 Spencer, Stephanie           Perry                 86-09.50     26.45m 
  9 Vogel, Sarah                 Livonia               86-08.50     26.42m 
 10 FitzPatrick, Courtney        Wayland Cohocton         86-07     26.39m 
 11 Beck, Kelly Jo               York                     85-08     26.11m 
 12 Herrington, Amber            Letchworth               85-06     26.06m 
 13 Price, Jillian               Wayland Cohocton         85-01     25.93m 
 14 Jones, Crystal               Calmum                   83-07     25.47m 
 15 Rodbourne, Cherokee          Bath                  83-02.50     25.36m 
 16 Schwab, Kristen              Pavilion              82-11.50     25.28m 
 17 Vallone, Britanee            Avon                     82-01     25.01m 
 18 DeMarte, Jaclin              Hornell                  79-02     24.13m 
 19 Mullin, Becca                Geneseo               77-07.50     23.66m 
 20 VanScooter, Rachel           Wayland Cohocton         76-11     23.44m 
 21 Conrad, Hannah               Bath                  71-07.50     21.83m 
 22 Johnson, Lindsey             Dansville                70-05     21.46m 
 -- Mehlenbacher, Casey          Dansville                   DQ            
 -- Weitzel, Rebecca             Mount Morris                DQ            
 
Outdoor Pentathlon: #5 Girls 800 Meter Run Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lustyk, Marigot              Honeoye Falls          2:36.71   1  611  
  2 McNeil, Shawna               Hornell                2:41.73   2  553  
  3 Jeffres, Kristi              Pavilion               2:42.89   2  540  
  4 Payne, Chelsey               Honeoye Falls          2:43.66   2  532  
  5 Russell, Megan               Bath                   2:45.89   2  507  
  6 Frost, Rachel                Geneseo                2:46.66   2  499  
  7 Watson, Beth                 Dansville              2:47.38   2  491  
  8 Henchen, Megan               Wayland Cohocton       2:47.52   1  490  
  9 Valenti, Ashley              Honeoye Falls          2:49.30   2  471  
 10 Cleveland, Erin              Pavilion               2:49.34   1  470  
 11 Johnson, Kelly               Geneseo                2:51.66   1  446  
 12 Mackey, Steph                Geneseo                2:53.03   1  433  
 13 Fleischman, Erika            Wayland Cohocton       2:53.14   1  432  
 14 Root, Molly                  Geneseo                2:57.16   2  392  
 15 Lennington, Amber            Geneseo                2:58.08   1  383  
 16 Howe, Morgan                 Avon                   2:58.45   2  380  
 17 Lagana, Kelsey               Geneseo                2:58.98   2  375  
 18 Horn, Arika                  Geneseo                2:59.07   1  374  
 19 Sickles, Kayla               Calmum                 2:59.49   2  370  
 20 Jensen, Emma                 Pavilion               3:00.01   1  365  
 21 White, Ashley                Calmum                 3:01.57   2  351  
 22 Berry, Alexa                 Hornell                3:01.86   1  348  
 23 Duby, Allysa                 Bath                   3:11.77   2  264  
 24 Betron, Rachel               Geneseo                3:12.06   1  261  
 25 McCutheon, Ali               Pavilion               3:12.99   1  254  
 26 Cottone, Michaela            Avon                   3:29.58   1  140  
 -- Coombes, Brittany            Dansville                   DQ   2 
 
Outdoor Pentathlon: #1 Girls 100 Meter Hurdles Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 McNeil, Shawna               Hornell                  16.84   3  615  
  1 Frost, Rachel                Geneseo                  16.84   3  615  
  3 Russell, Megan               Bath                     17.24   4  570  
  4 Watson, Beth                 Dansville                17.84   2  505  
  5 White, Ashley                Calmum                   17.94   4  495  
  5 Root, Molly                  Geneseo                  17.94   4  495  
  7 Duby, Allysa                 Bath                     18.34   1  454  
  8 Sickles, Kayla               Calmum                   18.54   3  434  
  9 Mackey, Steph                Geneseo                  18.94   1  396  
 10 Payne, Chelsey               Honeoye Falls            19.04   2  387  
 10 Jeffres, Kristi              Pavilion                 19.04   1  387  
 12 Henchen, Megan               Wayland Cohocton         19.14   3  377  
 13 Lagana, Kelsey               Geneseo                  19.24   2  368  
 14 Gross, Whitney               Dansville                19.34   1  359  
 15 Lustyk, Marigot              Honeoye Falls            19.44   2  350  
 16 Betron, Rachel               Geneseo                  19.84   4  316  
 17 Lennington, Amber            Geneseo                  20.24   4  283  
 18 Cleveland, Erin              Pavilion                 20.54   2  259  
 19 Johnson, Kelly               Geneseo                  20.84   2  236  
 20 Valenti, Ashley              Honeoye Falls            21.14   4  215  
 20 Jensen, Emma                 Pavilion                 21.14   4  215  
 20 Howe, Morgan                 Avon                     21.14   4  215  
 23 Coombes, Brittany            Dansville                21.44   3  194  
 24 Horn, Arika                  Geneseo                  21.54   1  187  
 25 Berry, Alexa                 Hornell                  23.54   2   76  
 25 Fleischman, Erika            Wayland Cohocton         23.54   1   76  
 27 Cottone, Michaela            Avon                     24.64   3   34  
 28 McCutheon, Ali               Pavilion                 25.44   1   14  
 
Outdoor Pentathlon: #4 Girls High Jump Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Frost, Rachel                Geneseo                  1.52m    4-11.75  644  
  1 Payne, Chelsey               Honeoye Falls            1.52m    4-11.75  644  
  1 McNeil, Shawna               Hornell                  1.52m    4-11.75  644  
  1 White, Ashley                Calmum                   1.52m    4-11.75  644  
  5 Valenti, Ashley              Honeoye Falls            1.47m    4-09.75  588  
  5 Russell, Megan               Bath                     1.47m    4-09.75  588  
  5 Howe, Morgan                 Avon                     1.47m    4-09.75  588  
  8 Jeffres, Kristi              Pavilion                 1.37m    4-06.00  481  
  8 Root, Molly                  Geneseo                  1.37m    4-06.00  481  
  8 Horn, Arika                  Geneseo                  1.37m    4-06.00  481  
  8 Lennington, Amber            Geneseo                  1.37m    4-06.00  481  
 12 Watson, Beth                 Dansville                1.32m    4-04.00  429  
 12 Johnson, Kelly               Geneseo                  1.32m    4-04.00  429  
 12 Coombes, Brittany            Dansville                1.32m    4-04.00  429  
 12 Duby, Allysa                 Bath                     1.32m    4-04.00  429  
 12 Lagana, Kelsey               Geneseo                  1.32m    4-04.00  429  
 17 Sickles, Kayla               Calmum                   1.27m    4-02.00  379  
 18 Gross, Whitney               Dansville                1.22m    4-00.00  331  
 18 Lustyk, Marigot              Honeoye Falls            1.22m    4-00.00  331  
 20 Betron, Rachel               Geneseo                  1.14m    3-08.75  257  
 20 Fleischman, Erika            Wayland Cohocton         1.14m    3-08.75  257  
 20 Cleveland, Erin              Pavilion                 1.14m    3-08.75  257  
 20 Jensen, Emma                 Pavilion                 1.14m    3-08.75  257  
 20 Mackey, Steph                Geneseo                  1.14m    3-08.75  257  
 20 Henchen, Megan               Wayland Cohocton         1.14m    3-08.75  257  
 20 McCutheon, Ali               Pavilion                 1.14m    3-08.75  257  
 20 Berry, Alexa                 Hornell                  1.14m    3-08.75  257  
 
Outdoor Pentathlon: #3 Girls Long Jump Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 White, Ashley                Calmum                   4.75m   15-07.00  492  
  2 Payne, Chelsey               Honeoye Falls            4.54m   14-10.75  438  
  3 Root, Molly                  Geneseo                  4.53m   14-10.50  436  
  4 Russell, Megan               Bath                     4.51m   14-09.75  431  
  4 Frost, Rachel                Geneseo                  4.51m   14-09.75  431  
  6 McNeil, Shawna               Hornell                  4.41m   14-05.75  406  
  7 Mackey, Steph                Geneseo                  4.30m   14-01.25  379  
  8 Howe, Morgan                 Avon                     4.22m   13-10.25  359  
  9 Lustyk, Marigot              Honeoye Falls            4.20m   13-09.50  355  
 10 Valenti, Ashley              Honeoye Falls            4.19m   13-09.00  352  
 11 Lennington, Amber            Geneseo                  4.14m   13-07.00  340  
 12 Betron, Rachel               Geneseo                  4.07m   13-04.25  324  
 13 Watson, Beth                 Dansville                4.06m   13-04.00  322  
 14 Jeffres, Kristi              Pavilion                 4.03m   13-02.75  315  
 15 Sickles, Kayla               Calmum                   4.02m   13-02.25  312  
 16 Cottone, Michaela            Avon                     3.93m   12-10.75  292  
 17 Lagana, Kelsey               Geneseo                  3.89m   12-09.25  283  
 18 Horn, Arika                  Geneseo                  3.81m   12-06.00  265  
 19 Duby, Allysa                 Bath                     3.79m   12-05.25  261  
 20 Fleischman, Erika            Wayland Cohocton         3.77m   12-04.50  257  
 21 Henchen, Megan               Wayland Cohocton         3.76m   12-04.00  254  
 22 Jensen, Emma                 Pavilion                 3.70m   12-01.75  242  
 22 Johnson, Kelly               Geneseo                  3.70m   12-01.75  242  
 24 McCutheon, Ali               Pavilion                 3.59m   11-09.50  218  
 25 Cleveland, Erin              Pavilion                 3.56m   11-08.25  212  
 26 Berry, Alexa                 Hornell                  3.43m   11-03.00  186  
 
Outdoor Pentathlon: #2 Girls Shot Put Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Jeffres, Kristi              Pavilion                 8.59m   28-02.25  438  
  2 Cottone, Michaela            Avon                     8.40m   27-06.75  425  
  3 Frost, Rachel                Geneseo                  8.25m   27-01.00  416  
  4 McNeil, Shawna               Hornell                  8.17m   26-09.75  410  
  5 Valenti, Ashley              Honeoye Falls            8.06m   26-05.50  403  
  6 Berry, Alexa                 Hornell                  7.79m   25-06.75  386  
  6 Russell, Megan               Bath                     7.79m   25-06.75  386  
  8 Duby, Allysa                 Bath                     7.71m   25-03.50  381  
  9 Root, Molly                  Geneseo                  7.70m   25-03.25  380  
 10 Watson, Beth                 Dansville                7.48m   24-06.50  366  
 11 Howe, Morgan                 Avon                     7.12m   23-04.50  343  
 12 Lagana, Kelsey               Geneseo                  6.94m   22-09.25  331  
 13 Horn, Arika                  Geneseo                  6.85m   22-05.75  325  
 13 Payne, Chelsey               Honeoye Falls            6.85m   22-05.75  325  
 15 Lustyk, Marigot              Honeoye Falls            6.56m   21-06.25  307  
 16 White, Ashley                Calmum                   6.52m   21-04.75  304  
 17 McCutheon, Ali               Pavilion                 6.27m   20-07.00  288  
 18 Fleischman, Erika            Wayland Cohocton         6.03m   19-09.50  273  
 19 Mackey, Steph                Geneseo                  5.88m   19-03.50  264  
 20 Jensen, Emma                 Pavilion                 5.79m   19-00.00  258  
 21 Henchen, Megan               Wayland Cohocton         5.68m   18-07.75  251  
 22 Lennington, Amber            Geneseo                  5.59m   18-04.25  245  
 23 Betron, Rachel               Geneseo                  5.58m   18-03.75  245  
 24 Sickles, Kayla               Calmum                   5.45m   17-10.75  237  
 25 Cleveland, Erin              Pavilion                 5.42m   17-09.50  235  
 26 Johnson, Kelly               Geneseo                  5.02m   16-05.75  210  
 
Girls Outdoor Pentathlon
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 McNeil, Shawna               Hornell                   2628  
  2 Frost, Rachel                Geneseo                   2605  
  3 Russell, Megan               Bath                      2482  
  4 Payne, Chelsey               Honeoye Falls             2326  
  5 White, Ashley                Calmum                    2286  
  6 Root, Molly                  Geneseo                   2184  
  7 Jeffres, Kristi              Pavilion                  2161  
  8 Watson, Beth                 Dansville                 2113  
  9 Valenti, Ashley              Honeoye Falls             2029  
 10 Lustyk, Marigot              Honeoye Falls             1954  
 11 Howe, Morgan                 Avon                      1885  
 12 Duby, Allysa                 Bath                      1789  
 13 Lagana, Kelsey               Geneseo                   1786  
 14 Lennington, Amber            Geneseo                   1732  
 14 Sickles, Kayla               Calmum                    1732  
 16 Mackey, Steph                Geneseo                   1729  
 17 Horn, Arika                  Geneseo                   1632  
 18 Henchen, Megan               Wayland Cohocton          1629  
 19 Johnson, Kelly               Geneseo                   1563  
 20 Cleveland, Erin              Pavilion                  1433  
 21 Betron, Rachel               Geneseo                   1403  
 22 Jensen, Emma                 Pavilion                  1337  
 23 Fleischman, Erika            Wayland Cohocton          1295  
 24 Berry, Alexa                 Hornell                   1253  
 25 McCutheon, Ali               Pavilion                  1031