Licensed to Yen Timing Service - Contractor License
                                       Hy-Tek's Meet Manager 5/10/2008 10:40 PM
                        Marion Invitational - 5/9/2008                         
                                  Marion  HS                                   
                                    Results                                    
 
Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Hutto, Jay                12 Rush-Henriet             11.43   3   10  
  2 Robertson, Will           11 Williamson               11.45   3    8  
  3 Daniels, Tim              12 Rush-Henriet             11.59   3    6  
  4 Anderson, Matt            11 Victor                   11.60   3    4  
  5 Soler, Nick               12 Midlakes                 11.77   3    2  
  6 Beckwith, Chuck           11 Victor                   11.82   3    1  
  7 Twombly, Kyle             10 Penfield                 11.87   2 
  8 Gunter, Tarey             11 Lyons                    11.91   3 
  9 Cole, Kyle                 7 Webster Schr             12.15   2 
 10 Colton, Newville          11 Lyons                    12.18   2 
 11 LeFlore, Jerrod           12 Sodus                    12.19   2 
 12 Benati, Tom               10 Penfield                 12.41   1 
 13 Pavone, Matt              11 Geneseo                  12.49   2 
 14 Gordan, Brendan           10 Williamson               12.66   1 
 15 Glasser, Jarrod           12 Webster Schr             12.74   1 
 16 Romeiser, Kurt            11 Midlakes                 12.78   2 
 
Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Robertson, Will           11 Williamson               22.87   3   10  
  2 Skrtic, Steve             10 Penfield                 23.00   1    8  
  3 Daniels, Tim              12 Rush-Henriet             23.65   3    6  
  4 Guy, Markis               11 Lyons                    23.68   2    4  
  5 Twombly, Kyle             10 Penfield                 23.99   2    2  
  6 Haintz, Matt              12 Midlakes                 24.01   3    1  
  7 Brown, Jeremy             11 Victor                   24.28   1 
  8 Krocke, Josh              12 Marion                   24.50   1 
  9 Miskell, Kyle             11 Geneseo                  24.60   2 
 10 Romeiser, Kurt            11 Midlakes                 24.96   1 
 11 Marone, Cory               9 Marion                   25.55   1 
 12 Fayiah, James             11 Geneseo                  25.61   2 
 13 Hamilton, Lee              9 Williamson               25.84   2 
 14 wilson, Tyson             10 Sodus                    29.22   1 
 
Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Williams, AJ              12 Newark                   51.85   3   10  
  2 Schaefer, Chris           12 Rush-Henriet             52.66   3    8  
  3 Haintz, Matt              12 Midlakes                 52.86   3    6  
  4 Barber, Jermaine          10 Sodus                    54.06   3    4  
  5 Stewart, Dan              11 Webster Schr             54.59   3    2  
  6 Ginther, Shaydon          12 Williamson               54.76   3    1  
  7 Swenson, Aaron            12 Penfield                 55.04   3 
  8 Hannon, Patrick           11 Lyons                    56.24   2 
  9 Kingston, Brian           12 Geneseo                  56.68   2 
 10 White, Derrick             9 Newark                   57.36   3 
 11 Macauley, Gary            12 Geneseo                  57.38   2 
 12 Osei, Kwesi               11 Victor                   57.42   2 
 13 Mike, Cobb                12 Sodus                    58.69   2 
 14 Black, Mike               10 Victor                   58.86   1 
 15 Matthew, Justin            7 Webster Schr             59.67   2 
 16 Stone, Mike               10 Midlakes                 59.93   1 
 17 Garrod, Cody               9 Williamson             1:01.42   1 
 18 Byron, Jake               12 Marion                 1:02.18   2 
 19 Hall, Claude               9 Marion                 1:02.43   1 
 
Boys 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Stachecki, Tyler          12 Penfield               2:00.40    10  
  2 Hoven, Aaron              11 Midlakes               2:02.10     8  
  3 Day, Sean                 11 Rush-Henriet           2:04.30     6  
  4 Cauwels, Mike             11 Penfield               2:08.00     4  
  5 Scott, Dynell             12 Newark                 2:09.00     2  
  6 Piacentini, Anthony       10 Webster Schr           2:09.30     1  
  7 Brady, Terry              11 Rush-Henriet           2:09.50  
  8 Comstock, Jason           12 Rush-Henriet           2:10.10  
  9 Banker, Tim               10 Geneseo                2:12.90  
 10 Cambier, Matt             12 Marion                 2:13.47  
 11 Brett, Alex               11 Webster Schr           2:14.00  
 12 Ginther, Shaydon          12 Williamson             2:14.40  
 13 Estochen, Sam             12 Marion                 2:14.60  
 14 Scott, Shamon             10 Newark                 2:15.20  
 15 Iovoli, Austin             9 Victor                 2:16.99  
 16 Stone, Mike               10 Midlakes               2:17.93  
 17 Lin, Kevin                12 Geneseo                2:18.35  
 18 Delyser, Travis            9 Marion                 2:19.83  
 19 O'Connor, Aaron           11 Lyndonville            2:20.20  
 20 Creagan, Cooper           11 Geneseo                2:20.98  
 21 Bullock, Adam             10 Lyons                  2:22.35  
 22 Whittemore, Steve         10 Webster Schr           2:23.19  
 23 VanNostrand, Aaron        10 Williamson             2:24.75  
 24 Huddle, Jeff              12 Penfield               2:25.40  
 25 Colatarci, Gino           10 Lyons                  2:32.98  
 26 Willis, Zach               9 Williamson             2:33.57  
 
Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Cowles, Brandon           10 Newark                 4:44.27    10  
  2 Nelson, Zach              12 Victor                 4:45.20     8  
  3 Krenzer, Mike             11 Rush-Henriet           4:52.66     6  
  4 Bradley, Mike             12 Penfield               4:55.23     4  
  5 Moynihan, Ryan             9 Geneseo                4:55.66     2  
  6 Hospers, Jamie            10 Penfield               4:57.83     1  
  7 Reid, Kyle                 9 Victor                 5:04.70  
  8 Hayward, Connor            8 Victor                 5:05.60  
  8 Allen, Lukas              11 Williamson             5:05.60  
 10 Mozingo, Joe              11 Penfield               5:05.89  
 11 Macula, Joe               11 Geneseo                5:07.90  
 12 Rothpearl, Ben            10 Newark                 5:13.70  
 13 Wilcox, Adam              10 Rush-Henriet           5:15.70  
 14 Ketchum, Rowan            10 Williamson             5:38.20  
 15 DeMinck, Cody             10 Williamson             5:42.00  
 16 Makowski, Joe              9 Webster Schr           5:42.40  
 17 Wiseman, John              9 Webster Schr           5:47.50  
 18 Baker, Ken                 9 Marion                 5:56.30  
 19 Neri, Alex                11 Webster Schr           5:58.90  
 20 Guilliaume, Josh          11 Midlakes               6:05.20  
 21 Muilwyk, Mike             10 Marion                 6:13.00  
 22 Hanshaw, cody              9 Sodus                  6:15.00  
 
Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 LaTray, Seth              12 Newark                 9:42.62    10  
  2 Redfield, Greg            11 Penfield               9:47.48     8  
  3 Crandell, Brett           12 Penfield               9:53.64     6  
  4 Stappenbeck, Corey        11 Rush-Henriet          10:00.26     4  
  5 Hotchkiss, Brian          10 Rush-Henriet          10:13.64     2  
  6 Elliot, Tom               11 Penfield              10:32.66     1  
  7 Haynes, Mitchell          10 Rush-Henriet          10:41.03  
  8 Mauro, Chris              10 Webster Schr          10:56.32  
  9 Miller, Kenny             11 Webster Schr          10:56.89  
 10 Erb, M.J.                  8 Victor                10:57.91  
 11 Lin, Kevin                12 Geneseo               10:59.72  
 12 Lyons, Nate               10 Webster Schr          11:15.42  
 13 Patrzalek, Ben            12 Williamson            11:27.57  
 14 Zappia, Kevin              9 Newark                11:31.60  
 15 Hennessey, Lucas           9 Sodus                 12:04.78  
 16 Schneider, Andrew         12 Midlakes              12:14.16  
 17 Muilwyk, Mike             10 Marion                13:37.49  
 
Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Robertson, Will           11 Williamson               15.19   3   10  
  2 Buntley, Jimmy            11 Rush-Henriet             15.59   3    8  
  3 Turner, Adrian            11 Rush-Henriet             16.01   3    6  
  4 Steensma, Aaron           12 Marion                   16.36   3    4  
  5 Enck, Kevin               10 Webster Schr             16.71   3    2  
  6 Sergent, Lamahr           12 Newark                   17.30   3    1  
  7 Fratto, Sully             11 Midlakes                 17.76   3 
  8 Szydlowski, Matt          10 Victor                   17.86   2 
  9 Rogers, Mel               10 Geneseo                  18.53   2 
 10 Monczynski, Dan           10 Penfield                 19.23   2 
 11 Schneider, Matt           11 Victor                   19.90   1 
 12 Sykes, John               12 Geneseo                  20.20   1 
 13 Guilliaume, Josh          11 Midlakes                 21.08   2 
 14 Anderson, tom             10 Sodus                    22.80   1 
 
Boys 400 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Steensma, Aaron           12 Marion                   57.63   3   10  
  2 Turner, Adrian            11 Rush-Henriet             57.84   3    8  
  3 Vanzo, Ryan               11 Webster Schr           1:00.82   3    6  
  4 VanKoevering, Antonio      9 Lyons                  1:02.56   3    4  
  5 Sergent, Lamahr           12 Newark                 1:03.40   3    2  
  6 Miskell, Kyle             11 Geneseo                1:03.90   3    1  
  7 Kaser, Dan                12 Penfield               1:04.32   3 
  8 Reiber, Tim               10 Marion                 1:05.65   2 
  9 Bloss, Martin             12 Williamson             1:05.92   3 
 10 Monczynski, Dan           10 Penfield               1:06.46   2 
 11 Szydlowski, Matt          10 Victor                 1:07.43   2 
 12 O'Connor, Jordon          10 Lyndonville            1:07.82   2 
 13 Brooks, LaVante           11 Newark                 1:08.98   2 
 14 Best, Zach                11 Rush-Henriet           1:09.13   2 
 15 Figler, Devin             10 Victor                 1:12.69   1 
 16 Miskell, Cory              9 Geneseo                1:16.81   1 
 17 Anderson, tom             10 Sodus                  1:25.40   1 
 
Boys 3000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Cauwels, Mike             11 Penfield              10:33.90    10  
  2 Piacentini, Anthony       10 Webster Schr          10:41.60     8  
  3 Strickland, Ben           11 Geneseo               10:41.90     6  
  4 Newton, Trevor            10 Rush-Henriet          10:57.30     4  
  5 Dipasquale, Brandon       11 Geneseo               10:58.00     2  
  6 Lyons, Nate               10 Webster Schr          11:07.40     1  
  7 Kozyra, Nate               8 Rush-Henriet          11:16.40  
  8 Lamotte, Landry           10 Midlakes              11:16.70  
  9 Conner, Sean              11 Rush-Henriet          11:22.20  
 10 Mauro, Chris              10 Webster Schr          11:41.30  
 11 Grayson, Neil             10 Marion                11:46.90  
 12 Zappia, Kyle              12 Newark                11:53.10  
 13 O'Connor, Aaron           11 Lyndonville           11:55.40  
 14 Patrzalek, Ben            12 Williamson            11:56.30  
 15 Wemesfelder, Steve         9 Marion                12:46.10  
 16 DeMinck, Cody             10 Williamson            12:47.20  
 17 Patrzalek, Sean           12 Williamson            13:18.00  
 
Boys 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rush-Henrietta                                        44.96   2   10  
  2 Lyons                                                 45.92   2    8  
  3 Victor                                                45.97   2    6  
  4 Newark                                                46.44   2    4  
  5 Webster Schroeder                                     46.58   2    2  
  6 Midlakes                                              46.61   2    1  
  7 Penfield                                              47.19   2 
  8 Geneseo                                               48.43   1 
  9 Sodus                                                 49.72   1 
 10 Williamson                                            51.45   1 
 
Boys 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rush-Henrietta                                      3:33.89   2   10  
  2 Midlakes                                            3:35.45   2    8  
  3 Penfield                                            3:36.41   2    6  
  4 Marion                                              3:46.14   2    4  
  5 Victor                                              3:46.68   2    2  
  6 Geneseo                                             3:50.32   1    1  
  7 Sodus                                               3:55.85   1 
 -- Webster Schroeder                                        DQ   2 
 
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Newark                                              8:20.50    10  
  2 Penfield                                            8:28.60     8  
  3 Rush-Henrietta                                      8:31.00     6  
  4 Webster Schroeder                                   9:15.70     4  
  5 Williamson                                          9:28.20     2  
  6 Marion                                              9:35.00     1  
  7 Geneseo                                            10:25.20  
  8 Sodus                                              11:27.30  
 
Boys High Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Buntley, Jimmy            11 Rush-Henriet           6-00.00      1.82m   10  
  2 Sutherland, Matt          10 Penfield               5-10.00      1.77m    8  
  3 Callahan, Billy           12 Newark                 5-08.00      1.72m    6  
  4 Enck, Kevin               10 Webster Schr           5-06.00      1.67m    4  
  5 Kujawski, Adam            11 Victor                J5-06.00      1.67m    2  
  6 LeFlore, Jerrod           12 Sodus                  5-03.00      1.60m    0.5
  6 Reid-Yancy, Ian           12 Newark                 5-03.00      1.60m    0.5
  8 Gunter, Tarey             11 Lyons                 J5-03.00      1.60m 
  8 Fratto, Sully             11 Midlakes              J5-03.00      1.60m 
 10 Fratto, Sam               10 Midlakes              J5-03.00      1.60m 
 11 Hall, Claude               9 Marion                 5-00.00      1.52m 
 11 Barber, Moses              9 Sodus                  5-00.00      1.52m 
 -- Rogers, Mel               10 Geneseo                     NH            
 -- Johnson, Elvin             9 Geneseo                     NH            
 -- Hutto, Jay                12 Rush-Henriet                NH            
 
Boys Pole Vault
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Valavanis, Chris          11 Rush-Henriet          12-00.00      3.65m   10  
  2 Valenti, Dustin           12 Webster Schr          11-06.00      3.50m    8  
  3 Hoven, Aaron              11 Midlakes              11-00.00      3.35m    6  
  4 Puff, Fred                10 Marion               J11-00.00      3.35m    4  
  5 Miller, Andrew            12 Lyons                J11-00.00      3.35m    2  
  6 Follman, Aaron            12 Lyndonville           10-06.00      3.20m    1  
  7 Cartagena, Gabe           10 Rush-Henriet          10-00.00      3.04m 
  7 Monaco, Eric              10 Newark                10-00.00      3.04m 
  7 Hendler, Joe              11 Lyons                 10-00.00      3.04m 
 10 Bills, Chris              10 Victor                 9-00.00      2.74m 
 11 Hawley, Tyler             12 Penfield               8-03.00      2.51m 
 12 McKechney, Pat             9 Marion                 7-06.00      2.28m 
 12 Goebel, Ben               10 Victor                 7-06.00      2.28m 
 -- Kommer, Jeff               9 Williamson                  NH            
 -- Fayiah, John              11 Geneseo                     NH            
 -- Graham, Nate              12 Webster Schr                NH            
 -- Henry, Vann               10 Williamson                  NH            
 
Boys Long Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Vanderbrook, Shawn        11 Marion                21-09.25      6.63m   10  
  2 Smith, Ollie              11 Newark                20-02.50      6.15m    8  
  3 Guy, Markis               11 Lyons                 20-02.25      6.15m    6  
  4 Morris, Nate              12 Marion                19-07.75      5.98m    4  
  5 Sutherland, Matt          10 Penfield              19-04.50      5.90m    2  
  6 Hess, Zach                10 Victor                18-11.00      5.76m    1  
  7 LeFlore, Jerrod           12 Sodus                 18-05.75      5.63m 
  8 Ludgood, Sam              11 Webster Schr          18-05.00      5.61m 
  9 Brown, Jeremy             11 Victor                18-02.00      5.53m 
 10 Fratto, Sully             11 Midlakes              17-06.25      5.34m 
 11 Sheppard, Adam            12 Midlakes              17-00.25      5.18m 
 12 Martin, Doug              11 Geneseo               15-06.25      4.73m 
 13 Peraino, Nick              9 Geneseo               15-05.75      4.71m 
 14 Skrtic, Steve             10 Penfield              15-03.25      4.65m 
 15 Knataitis, Josh           11 Williamson            15-02.75      4.64m 
 16 VandenBout, Mark          11 Webster Schr          12-09.50      3.89m 
 -- Barber, Jermaine          10 Sodus                     FOUL            
 -- Nelson, Chaz              12 Rush-Henriet              FOUL            
 
Boys Triple Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Morris, Nate              12 Marion                44-08.00     13.61m   10  
  2 Smith, Ollie              11 Newark                42-11.25     13.08m    8  
  3 Cartagena, Gabe           10 Rush-Henriet          41-06.75     12.66m    6  
  4 Aghayere, Odosa           12 Rush-Henriet          41-02.50     12.56m    4  
  5 Guy, Markis               11 Lyons                 40-10.50     12.45m    1.5
  5 Ludgood, Sam              11 Webster Schr          40-10.50     12.45m    1.5
  7 VanKoevering, Antonio      9 Lyons                 38-04.00     11.68m 
  8 Hess, Zach                10 Victor                38-02.00     11.63m 
  9 Johnson, Elvin             9 Geneseo               37-02.00     11.32m 
 10 Fratto, Sam               10 Midlakes              36-03.75     11.06m 
 11 Bowman, Darryl            10 Sodus                 36-00.75     10.99m 
 11 Fratto, Sully             11 Midlakes              36-00.75     10.99m 
 13 O'Connor, Jordon          10 Lyndonville           35-04.25     10.77m 
 14 Marone, Cory               9 Marion                34-02.75     10.43m 
 15 Ward, Kevin               10 Lyndonville           33-10.50     10.32m 
 16 Fayiah, James             11 Geneseo               33-09.00     10.28m 
 17 Monczynski, Dan           10 Penfield              32-04.25      9.86m 
 18 Mike, Cobb                12 Sodus                 30-11.00      9.42m 
 -- VandenBout, Mark          11 Webster Schr              FOUL            
 
Boys Shot Put
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Soller, Kyle              11 Victor                42-08.50     13.01m   10  
  2 Williams, Noble           10 Geneseo               42-00.50     12.81m    8  
  3 Balschmiter, Breiten      10 Newark                41-00.00     12.49m    6  
  4 Reid-Yancy, Ian           12 Newark                39-07.50     12.07m    3  
  4 Tazell, Torrey            11 Rush-Henriet          39-07.50     12.07m    3  
  6 Kaplan, Matt              12 Rush-Henriet          39-05.00     12.01m    1  
  7 Jones, Trenton            12 Midlakes              38-06.00     11.73m 
  8 Rushing, Chris            11 Midlakes              38-03.00     11.65m 
  9 Richardson, Jason         12 Victor                37-00.50     11.29m 
 10 Byron, Jake               12 Marion                37-00.00     11.27m 
 11 Sherwin, Jeff             12 Williamson            35-04.50     10.78m 
 12 Sutherland, Matt          10 Penfield              35-03.50     10.75m 
 13 Monczynski, Tim           12 Penfield              32-08.00      9.95m 
 14 Gawne, Matthew             9 Lyndonville           31-07.00      9.62m 
 15 Harrington, Paul          12 Marion                30-11.50      9.43m 
 16 Moll, Joe                 11 Williamson            30-09.50      9.38m 
 17 Kingston, Brian           12 Geneseo               30-03.50      9.23m 
 17 Best, Patrick             11 Webster Schr          30-03.50      9.23m 
 19 Ventura, Tim              12 Webster Schr          29-05.50      8.97m 
 20 Brady, Matt               12 Sodus                 27-03.50      8.31m 
 21 Haurunack, Geoffery       10 Sodus                 23-11.50      7.30m 
 
Boys Discus Throw
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Balschmiter, Breiten      10 Newark                  132-00     40.23m   10  
  2 Richardson, Jason         12 Victor                  123-10     37.74m    8  
  3 Murphy, Devon             12 Victor                  121-08     37.08m    6  
  4 Kingston, Colin           11 Geneseo                 114-07     34.92m    4  
  5 Best, Zach                11 Rush-Henriet            113-05     34.56m    2  
  6 Byron, Jake               12 Marion                  110-01     33.55m    1  
  7 Castro, Peter             11 Marion                  108-08     33.12m 
  8 Jones, Trenton            12 Midlakes                101-06     30.93m 
  9 Kaplan, Matt              12 Rush-Henriet            101-03     30.86m 
 10 Jinks, Dillon             12 Newark                   97-07     29.74m 
 11 Rushing, Chris            11 Midlakes                 95-00     28.95m 
 12 Gawne, Matthew             9 Lyndonville              87-00     26.51m 
 13 Mauro, Chris              10 Webster Schr             86-04     26.31m 
 14 Prahler, Josh             11 Webster Schr             83-04     25.40m 
 15 Knataitis, Josh           11 Williamson               80-02     24.43m 
 16 Monczynski, Tim           12 Penfield                 79-11     24.35m 
 17 Paulick, Mike             12 Geneseo                  73-08     22.45m 
 18 Harrington, Paul          12 Marion                   67-00     20.42m 
 19 Haurunack, Geoffery       10 Sodus                    49-09     15.16m 
 -- Sherwin, Sam               9 Williamson                  DQ            
 
Outdoor Pentathlon: #5 Boys 1500 Meter Run Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bayer, Mark               11 Webster Schr           5:03.52   540  
  2 Reese, Brad               12 Victor                 5:04.49   534  
  3 Krocke, Jake              12 Marion                 5:08.84   510  
  4 Skaliky, Mike             12 Lima Christi           5:17.16   465  
  5 Gauger, Ian               12 Sodus                  5:29.31   403  
  6 Genewick, Kyle            12 Lyndonville            5:30.70   396  
  7 Johnson, Tim              10 Newark                 5:36.09   370  
  8 Wooten, Kenny             12 Rush-Henriet           5:45.34   327  
  9 Pierce, Jerrid            12 Midlakes               5:45.69   325  
 10 Godsey, Tommy             11 Williamson             5:47.37   318  
 11 Way, Mason                11 Geneseo                5:58.04   272  
 
Outdoor Pentathlon: #1 Boys 110 Meter Hurdles Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Wooten, Kenny             12 Rush-Henriet             16.05   1  727  
  2 Skaliky, Mike             12 Lima Christi             16.39   2  689  
  3 Godsey, Tommy             11 Williamson               16.60   1  667  
  4 Gauger, Ian               12 Sodus                    18.09   1  516  
  5 Krocke, Jake              12 Marion                   19.40   2  398  
  6 Pierce, Jerrid            12 Midlakes                 19.57   2  384  
  7 Reese, Brad               12 Victor                   20.65   2  300  
  8 Johnson, Tim              10 Newark                   21.27   1  256  
  9 Way, Mason                11 Geneseo                  21.62   1  232  
 10 Genewick, Kyle            12 Lyndonville              22.53   2  177  
 -- Bayer, Mark               11 Webster Schr                DQ   1 
 
Outdoor Pentathlon: #2 Boys High Jump Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Krocke, Jake              12 Marion                   1.62m    5-03.75  480  
  1 Skaliky, Mike             12 Lima Christi             1.62m    5-03.75  480  
  3 Bayer, Mark               11 Webster Schr             1.57m    5-01.75  441  
  4 Way, Mason                11 Geneseo                  1.52m    4-11.75  404  
  4 Wooten, Kenny             12 Rush-Henriet             1.52m    4-11.75  404  
  6 Genewick, Kyle            12 Lyndonville              1.47m    4-09.75  367  
  7 Pierce, Jerrid            12 Midlakes                 1.43m    4-08.25  338  
  8 Gauger, Ian               12 Sodus                    1.42m    4-07.75  331  
  8 Johnson, Tim              10 Newark                   1.42m    4-07.75  331  
 10 Godsey, Tommy             11 Williamson               1.37m    4-06.00  297  
 11 Reese, Brad               12 Victor                   1.27m    4-02.00  231  
 
Outdoor Pentathlon: #4 Boys Long Jump Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Skaliky, Mike             12 Lima Christi             5.54m   18-02.25  490  
  2 Wooten, Kenny             12 Rush-Henriet             4.92m   16-01.75  367  
  3 Way, Mason                11 Geneseo                  4.88m   16-00.25  360  
  4 Krocke, Jake              12 Marion                   4.80m   15-09.00  345  
  5 Reese, Brad               12 Victor                   4.77m   15-07.75  339  
  5 Genewick, Kyle            12 Lyndonville              4.77m   15-07.75  339  
  7 Pierce, Jerrid            12 Midlakes                 4.41m   14-05.75  274  
  8 Godsey, Tommy             11 Williamson               4.40m   14-05.25  273  
  9 Gauger, Ian               12 Sodus                    4.38m   14-04.50  269  
 10 Bayer, Mark               11 Webster Schr             4.12m   13-06.25  225  
 11 Johnson, Tim              10 Newark                   4.05m   13-03.50  214  
 
Outdoor Pentathlon: #3 Boys Shot Put Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Way, Mason                11 Geneseo                 10.25m   33-07.50  501  
  2 Johnson, Tim              10 Newark                  10.06m   33-00.25  489  
  3 Gauger, Ian               12 Sodus                    9.24m   30-03.75  440  
  4 Pierce, Jerrid            12 Midlakes                 9.05m   29-08.25  429  
  5 Skaliky, Mike             12 Lima Christi             8.69m   28-06.25  407  
  6 Genewick, Kyle            12 Lyndonville              8.60m   28-02.75  402  
  6 Godsey, Tommy             11 Williamson               8.60m   28-02.75  402  
  8 Krocke, Jake              12 Marion                   8.53m   28-00.00  398  
  9 Bayer, Mark               11 Webster Schr             8.39m   27-06.50  389  
 10 Wooten, Kenny             12 Rush-Henriet             8.17m   26-09.75  376  
 11 Reese, Brad               12 Victor                   7.48m   24-06.50  336  
 
Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Skaliky, Mike             12 Lima Christi              2531    10  
  2 Wooten, Kenny             12 Rush-Henriet              2201     8  
  3 Krocke, Jake              12 Marion                    2131     6  
  4 Gauger, Ian               12 Sodus                     1959     4  
  5 Godsey, Tommy             11 Williamson                1957     2  
  6 Way, Mason                11 Geneseo                   1769     1  
  7 Pierce, Jerrid            12 Midlakes                  1750  
  8 Reese, Brad               12 Victor                    1740  
  9 Genewick, Kyle            12 Lyndonville               1681  
 10 Johnson, Tim              10 Newark                    1660  
 11 Bayer, Mark               11 Webster Schr              1595