Licensed to Yen Timing Service - Contractor License
                                       Hy-Tek's Meet Manager 5/31/2008 07:23 PM
              SECTION V CLASS AA CHAMPIONSHIPS - 2008 - 5/31/2008              
                                   HILTON HS                                   
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Kelly, Sametra            11 Edison Tech              12.52   3  10   
  2 Hercules, Crystal         11 Rush-Henriet             13.07   3   8   
  3 Wallace, Sashay            9 Churchville-             13.11   1   6   
  4 Chisi, Sibo                9 Penfield                 13.22   1   4   
  5 Joseph, Marikka           11 Hilton                   13.30   3   2   
  6 Burke, Lauren              9 Fairport                 13.35   3   1   
  7 Sharp, Gaby                9 Webster Thom             13.38   1 
  8 Militello, Erin           11 Gates-Chili              13.42   1 
  9 King, Danielle            11 Edison Tech              13.64   3 
 10 Vonschondorf, Emily       11 Webster Thom             13.65   3 
 11 Kim, Paloma               11 Fairport                 13.66   1 
 12 Brooks, Ashley             9 Edison Tech              13.82   3 
 13 Manns, Lauren             12 Greece Arcad             13.84   2 
 14 Slabe, Casey               9 Fairport                 13.90   2 
 15 Renna, Emily               9 Fairport                 13.97   2 
 16 North, Courtney           12 Canandaigua              14.04   2 
 17 Eason, Breana              9 Gates-Chili              14.45   1 
 
Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kelly, Sametra            11 Edison Tech              26.17   3  10   
  2 Stanley, Lela              9 Rush-Henriet             27.58   3   8   
  3 Joseph, Marikka           11 Hilton                   27.67   2   6   
  4 Burke, Lauren              9 Fairport                 27.76   3   4   
  5 Holley, Sharon            11 Edison Tech              27.80   3   2   
  6 Ajavon, Dede              11 Canandaigua              28.00   2   1   
  7 Tomasso, Nicole            8 Spencerport              28.32   2 
  8 Slabe, Casey               9 Fairport                 28.52   2 
  9 Brooks, Ashley             9 Edison Tech              28.54   2 
 10 Vonschondorf, Emily       11 Webster Thom             28.57   2 
 11 Cushman, Mary             10 W. Irondequo             28.63   3 
 12 Lattuca, Nicca             9 Spencerport              28.79   3 
 13 King, Danielle            11 Edison Tech              28.97   3 
 14 Sanger, Julia             10 Fairport                 29.38   1 
 15 Sharp, Gaby                9 Webster Thom             29.58   1 
 16 Ware, Paige               10 Gates-Chili              29.98   1 
 17 Johnston, Ashley           9 Canandaigua              30.01   1 
 
Girls 400 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Sawnor, Mindy             11 Greece Athen             58.30   3  10   
  2 Keene, Audrey             12 Hilton                   59.46   3   8   
  3 Varble, Jamie             12 Rush-Henriet           1:00.51   3   6   
  4 Ryck, Angela              11 Fairport               1:01.06   3   4   
  5 Garwood, Erica            11 W. Irondequo           1:01.94   3   2   
  6 Ajavon, Dede              11 Canandaigua            1:01.98   3   1   
  7 Savage, Heather           11 Canandaigua            1:02.56   3 
  8 Hinton, Shavonna           9 Webster Thom           1:02.71   2 
  9 Manns, Lauren             12 Greece Arcad           1:02.91   2 
 10 Hult, Caitlin             12 Penfield               1:03.92   2 
 11 Tauriello, Angeleen       11 Gates-Chili            1:04.30   3 
 12 Lautner, Katie            11 Hilton                 1:04.56   2 
 13 Finke, Laura              12 Fairport               1:05.53   2 
 14 Frearson, Chelsea         10 Hilton                 1:05.55   2 
 15 Crocetti, Rachel           9 Hilton                 1:06.32   2 
 16 Greenaway, Danielle        9 W. Irondequo           1:08.02   1 
 17 Kress, Melissa             9 Canandaigua            1:09.84   1 
 18 Monks, Anne               11 Fairport               1:10.66   1 
 
Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Sawnor, Mindy             11 Greece Athen           2:20.65   10   
  2 Ryck, Angela              11 Fairport               2:21.46    8   
  3 Herman, Shelby            12 Hilton                 2:23.01    6   
  4 Ritchie, Sarah            11 Hilton                 2:23.50    4   
  5 Weidman, Jillian          12 Penfield               2:23.76    2   
  6 Springer, Jenny           11 Fairport               2:26.11    1   
  7 Gulvin, Carrie            10 Canandaigua            2:26.46  
  8 Savage, Heather           11 Canandaigua            2:29.61  
  9 Rieger, Megan             12 Webster Schr           2:30.50  
 10 Wassink, Melissa          12 Gates-Chili            2:32.78  
 11 Ruddy, Jamie              10 W. Irondequo           2:33.94  
 12 DiMarino, Cassie          12 Rush-Henriet           2:34.16  
 13 Lohrman, Katie            11 Webster Thom           2:34.18  
 14 Hinton, Shavonna           9 Webster Thom           2:36.43  
 15 Halpin, Molly              9 Webster Thom           2:38.11  
 16 Dobson, Caroline          11 Hilton                 2:40.00  
 
Girls 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Spitzer, Jenn             11 Fairport               4:49.44   10   
  2 Herman, Shelby            12 Hilton                 4:55.14    8   
  3 Quinn, Zarah              10 Rush-Henriet           4:55.66    6   
  4 Springer, Jenny           11 Fairport               4:58.54    4   
  5 Cocchiara, Amanda          9 Hilton                 5:07.47    2   
  6 Wassink, Melissa          12 Gates-Chili            5:09.28    1   
  7 Dean, Willa               10 Brockport              5:09.90  
 
Girls 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Herman, Shelby            12 Hilton                10:44.36   10   
  2 Cocchiara, Amanda          9 Hilton                10:50.76    8   
  3 Deming, Brianna           10 Webster Thom          10:52.80    6   
  4 McCormick, Meghan          8 Canandaigua           10:53.06    4   
  5 Mantilla, Leila            8 Penfield              10:57.16    2   
  6 Jones, Ashley             12 Hilton                11:33.12    1   
  7 Saxton, Katie              9 Spencerport           11:40.96  
  8 Ingram, Melissa            9 Rush-Henriet          11:46.17  
  9 Ratcliffe, Kaycee         10 Penfield              11:49.59  
 10 Cronmiller, Kristen       10 Rush-Henriet          11:50.20  
 11 McCormick, Kathleen        8 Canandaigua           11:50.24  
 12 Crocetti, Lindsay         11 Hilton                11:57.79  
 13 Smith, Christina          11 Webster Thom          12:01.66  
 14 Campbell, Kristen         11 Hilton                12:25.50  
 -- Spitzer, Jenn             11 Fairport                   DNF  
 
Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Cocilova, Caitlin         12 Fairport                 15.79   3  10   
  2 Joseph, Marikka           11 Hilton                   16.18   3   8   
  3 Galbraith, Jeannie        10 Brockport                16.49   2   6   
  4 Weber, Diana              11 Fairport                 16.79   3   4   
  5 Renna, Emily               9 Fairport                 16.84   3   2   
  6 Wray, Paige               12 Hilton                   16.90   3   1   
  7 Antonini, Nicole          12 Gates-Chili              16.92   3 
  8 Hanna, Sheila             11 Webster Thom             17.10   2 
  9 Cumbo, Katie              12 Churchville-             17.35   3 
 10 Wistner, Ashley           11 Canandaigua              17.42   2 
 11 Gunio, Betsy              11 Fairport                 17.59   2 
 12 Harley, Ashley            12 Canandaigua              17.62   1 
 13 Howe, Samantha            12 Penfield                 17.72   2 
 14 Dueland, Kelsey           12 Canandaigua              17.81   3 
 15 Neels, Casey              12 Webster Schr             17.83   2 
 16 Winner, Erinn              9 Brockport                17.89   1 
 17 Bailey, Sam                9 W. Irondequo             17.90   2 
 18 Rock, Lindsay             12 Webster Schr             18.01   1 
 19 Lancanski, Ivana           8 Penfield                 18.02   1 
 
Girls 400 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Wray, Paige               12 Hilton                 1:04.79   2  10   
  2 Barnum, Michelle          10 Fairport               1:06.74   2   8   
  3 Lancanski, Ivana           8 Penfield               1:08.31   2   6   
  4 Manns, Lorye              12 Greece Arcad           1:08.96   2   4   
  5 Graham, Crystal           11 Edison Tech            1:09.19   2   2   
  6 Zablotny, A                9 Fairport               1:10.23   1   1   
  7 Howe, Samantha            12 Penfield               1:10.61   2 
  8 Hanna, Sheila             11 Webster Thom           1:10.95   2 
  9 Cooper, Rachel             8 Spencerport            1:11.61   1 
 10 Cass, Julie               12 Fairport               1:13.60   1 
 11 Rock, Lindsay             12 Webster Schr           1:14.67   1 
 12 Sanger, Julia             10 Fairport               1:15.28   1 
 
Girls 2000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Cocchiara, Amanda          9 Hilton                 7:31.08   10   
  2 Coon, Colleen             11 Penfield               7:40.13    8   
  3 Ritchie, Sarah            11 Hilton                 7:42.60    6   
  4 Zoyhofski, Rachel         11 Rush-Henriet           7:43.02    4   
  5 Jones, Ashley             12 Hilton                 7:51.32    2   
  6 Cass, Julie               12 Fairport               7:55.33    1   
  7 Farmer, Katy               9 Gates-Chili            7:58.32  
  8 Greiner, Lizzie            8 Rush-Henriet           8:00.96  
  9 Sanders, Katie            11 Spencerport            8:06.53  
 10 Roche, Ashley             11 Fairport               8:15.58  
 11 Crocetti, Lindsay         11 Hilton                 8:22.82  
 12 McAdam, Sarah             11 W. Irondequo           8:29.53  
 13 Campbell, Kristen         11 Hilton                 8:33.47  
 14 Davis, Tashia             10 Canandaigua            8:40.04  
 15 Irwin, Rebecca             9 Webster Schr           8:49.58  
 16 Wall, Natalie             10 Hilton                 9:00.31  
 
Girls 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Edison Tech                                           49.26   2  10   
  2 Rush-Henrietta                                        49.54   2   8   
  3 Fairport                                              51.03   2   6   
  4 Spencerport                                           51.99   2   4   
  5 Gates-Chili                                           52.26   2   2   
  6 Hilton                                                52.30   2   1   
  7 Webster Thomas                                        52.41   1 
  8 Greece Arcadia                                        52.45   1 
  9 Penfield                                              52.88   2 
 10 Webster Schroeder                                     53.79   1 
 -- W. Irondequoit                                           DQ   1  out of zone
 -- Canandaigua                                              DQ   2 
 
Girls 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rush-Henrietta                                      4:02.29   2  10   
  2 Fairport                                            4:07.60   2   8   
  3 Hilton                                              4:08.82   2   6   
  4 Penfield                                            4:13.70   2   4   
  5 Edison Tech                                         4:15.66   2   2   
  6 Webster Thomas                                      4:20.80   2   1   
  7 W. Irondequoit                                      4:48.02   1 
 -- Webster Schroeder                                        FS   2 
 -- Gates-Chili                                             DNF   1 
 
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Rush-Henrietta                                      9:38.03   10   
  2 Fairport                                            9:53.02    8   
  3 Hilton                                              9:53.78    6   
  4 Penfield                                           10:15.05    4   
  5 Canandaigua                                        10:22.34    2   
  6 Gates-Chili                                        10:24.24    1   
  7 Webster Schroeder                                  10:28.51  
  8 Webster Thomas                                     10:45.61  
  9 Spencerport                                        10:58.80  
 
Girls High Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Cushman, Mary             10 W. Irondequo           5-05.00      1.65m  10   
  2 Lawniczak, Juliana        10 Churchville-           5-02.00      1.57m   8   
  3 Mahany, Mary Kate         12 Penfield               5-00.00      1.52m   5   
  3 Keene, Audrey             12 Hilton                 5-00.00      1.52m   5   
  5 Chefalo, Carly            11 Gates-Chili           J5-00.00      1.52m   2   
  6 Wray, Paige               12 Hilton                J5-00.00      1.52m   1   
  7 Tokarz, Brooke            11 Fairport               4-10.00      1.47m 
  7 Stokes, Keisha            12 Penfield               4-10.00      1.47m 
  9 Holley, Sharon            11 Edison Tech            4-08.00      1.42m 
  9 Levermore, Sandra         11 Fairport               4-08.00      1.42m 
  9 Shepard, Ashley           11 Brockport              4-08.00      1.42m 
  9 Quataert, Robin           11 Spencerport            4-08.00      1.42m 
 13 Johnson, Kelsie           11 Fairport               4-06.00      1.37m 
 13 Gunio, Betsy              11 Fairport               4-06.00      1.37m 
 13 Felluca, Julie            11 Canandaigua            4-06.00      1.37m 
 13 LaRose, Kathan             9 Gates-Chili            4-06.00      1.37m 
 13 Kouzan, Jessica           10 Webster Schr           4-06.00      1.37m 
 13 Williams, Summer           9 Rush-Henriet           4-06.00      1.37m 
 -- Knab, Lisa                 9 Churchville-                NH            
 -- O'Brien, Holly            10 W. Irondequo                NH            
 
Girls Pole Vault
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Valle, Emily              11 Fairport               9-06.00      2.89m  10   
  2 Dishong, Claire           11 Brockport             J9-06.00      2.89m   7   
  2 Serpe, Rachel             11 Gates-Chili           J9-06.00      2.89m   7   
  4 Christiano, Hayley         9 Hilton                 9-03.00      2.81m   4   
  5 Greenlee, Sara            12 Penfield               9-00.00      2.74m   2   
  6 Bell, Nicole               9 Gates-Chili            8-00.00      2.43m   0.50
  6 Dueland, Kelsey           12 Canandaigua            8-00.00      2.43m   0.50
  8 Vonschondorf, Emily       11 Webster Thom          J8-00.00      2.43m 
  9 Buell, Brittany           10 Brockport              7-08.00      2.33m 
 10 Spencer, Christine        10 Hilton                 7-06.00      2.28m 
 10 Cipura, Marissa           12 Greece Olymp           7-06.00      2.28m 
 10 Stokes, Keisha            12 Penfield               7-06.00      2.28m 
 13 Wierzba, Stephanie         9 Rush-Henriet           7-00.00      2.13m 
 13 Molinari, Kirsten         10 Rush-Henriet           7-00.00      2.13m 
 13 Caswell, Kayleigh         11 Webster Schr           7-00.00      2.13m 
 13 Wistner, Ashley           11 Canandaigua            7-00.00      2.13m 
 13 Vahue, Audrianna          12 Greece Olymp           7-00.00      2.13m 
 -- Young, Sara               11 W. Irondequo                NH            
 -- Hartman, Sarah            11 Hilton                      NH            
 -- Turiano, Christina         9 Fairport                    NH            
 
Girls Long Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Frate, Meghan             12 Webster Schr          17-01.75      5.22m  10   
  2 Weber, Diana              11 Fairport              16-10.75      5.14m   8   
  3 Lattuca, Nicca             9 Spencerport           16-04.00      4.97m   6   
  4 Wray, Paige               12 Hilton                16-03.50      4.96m   4   
  5 Keene, Audrey             12 Hilton                16-02.00      4.92m   2   
  6 Hanna, Sheila             11 Webster Thom          16-00.00      4.87m   1   
  7 Renna, Emily               9 Fairport              15-09.50      4.81m 
  8 Lyttle, Rachel            11 Canandaigua           15-07.75      4.76m 
  9 Kohler, Leah              11 Webster Schr          15-06.00      4.72m 
 10 Antonini, Nicole          12 Gates-Chili           15-05.75      4.71m 
 11 Ware, Paige               10 Gates-Chili           15-01.00      4.59m 
 12 Eason, Breana              9 Gates-Chili           15-00.00      4.57m 
 13 Lancanski, Ivana           8 Penfield              14-11.50      4.55m 
 14 Mikiciuk, Amanda          10 Webster Thom          14-08.50      4.48m 
 15 Arnaud, Rachel            10 Rush-Henriet          14-08.25      4.47m 
 16 Giovino, Lindsay          12 Gates-Chili           14-07.00      4.44m 
 17 Chisi, Sibo                9 Penfield              14-02.25      4.32m 
 18 Supple, Megan             11 W. Irondequo          13-10.25      4.22m 
 19 Johnson, Kelsie           11 Fairport              13-04.00      4.06m 
 
Girls Triple Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Kelly, Sametra            11 Edison Tech           36-09.50     11.21m  10   
  2 Frate, Meghan             12 Webster Schr          36-05.25     11.10m   8   
  3 Mahany, Mary Kate         12 Penfield              35-10.00     10.92m   6   
  4 Voll, Brittany            12 Rush-Henriet          34-01.75     10.40m   4   
  5 Cocilova, Caitlin         12 Fairport              33-10.00     10.31m   2   
  6 Weber, Diana              11 Fairport              33-06.50     10.22m   1   
  7 Cumbo, Katie              12 Churchville-          32-04.00      9.85m 
  8 Snead, Toni               11 Edison Tech           31-10.50      9.71m 
  9 Supple, Megan             11 W. Irondequo          31-04.50      9.56m 
 10 Ware, Paige               10 Gates-Chili           31-03.00      9.52m 
 11 Giovino, Lindsay          12 Gates-Chili           31-02.50      9.51m 
 12 Miles, Rachael            11 Hilton                30-05.25      9.27m 
 13 Harley, Ashley            12 Canandaigua           30-05.00      9.27m 
 14 Strouse, Cassandra        10 Fairport              29-11.00      9.11m 
 15 Chisi, Sibo                9 Penfield              29-10.00      9.09m 
 16 Pettrone, Alea            10 Spencerport           29-01.75      8.88m 
 17 Arnaud, Rachel            10 Rush-Henriet          26-11.50      8.21m 
 -- Eason, Breana              9 Gates-Chili               FOUL            
 
Girls Shot Put
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Comfort, kayleigh         12 Webster Schr          35-09.00     10.89m  10   
  2 Wahls, Kathryn            11 Brockport             34-04.50     10.47m   8   
  3 Gordon, Kymberle           9 Canandaigua           34-03.00     10.43m   6   
  4 Ramos, Samantha           11 Hilton                34-00.00     10.36m   4   
  5 Kirsch, Jenny             10 Penfield              32-00.00      9.75m   2   
  6 Metzger, Renee            10 Fairport              31-03.50      9.53m   1   
  7 Crocetti, Brittany        11 W. Irondequo          31-00.75      9.46m 
  8 Good, Samantha            11 Greece Arcad          31-00.25      9.45m 
  9 Wilcox, April             12 Greece Athen          30-11.50      9.43m 
  9 Lockwood, Sierra          12 Canandaigua           30-11.50      9.43m 
  9 Swan, Ashley              11 Webster Thom          30-11.50      9.43m 
 12 Dishong, Claire           11 Brockport             30-03.50      9.23m 
 13 Kohler, Leah              11 Webster Schr          30-01.00      9.16m 
 14 Moore, Heather            11 Canandaigua           29-10.25      9.09m 
 15 Margott, Carly            10 Greece Olymp          29-02.25      8.89m 
 16 O'Leary, Kelsey           12 Greece Olymp          27-07.50      8.42m 
 17 Hanlon, Megan             11 Canandaigua           26-11.50      8.21m 
 18 Eliaszewskyi, Leah        12 Spencerport           25-09.50      7.86m 
 
Girls Discus Throw
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Dishong, Claire           11 Brockport               127-07     38.88m  10   
  2 Good, Samantha            11 Greece Arcad            100-08     30.68m   8   
  3 Moore, Heather            11 Canandaigua              99-04     30.27m   6   
  4 Wahls, Kathryn            11 Brockport                97-11     29.84m   4   
  5 Blackwell, Stephanie      11 Gates-Chili              97-04     29.66m   2   
  6 Kouzan, Jessica           10 Webster Schr             91-06     27.88m   1   
  7 Gayvert, Kaitlyn          12 Fairport                 91-03     27.81m 
  8 Bianchi, Barbara          10 W. Irondequo             89-05     27.25m 
  9 Kirsch, Jenny             10 Penfield                 87-10     26.77m 
 10 Cook, Amy                  9 Gates-Chili              87-02     26.56m 
 11 Marckaravitz, Claire      10 W. Irondequo             85-09     26.13m 
 12 Ellis, Anna                9 Spencerport              85-05     26.03m 
 13 Young, Sara               11 W. Irondequo             84-01     25.62m 
 14 Metzger, Renee            10 Fairport                 83-02     25.34m 
 15 Crocetti, Brittany        11 W. Irondequo             83-01     25.32m 
 16 Tauriello, Angeleen       11 Gates-Chili              82-04     25.09m 
 17 Lockwood, Sierra          12 Canandaigua              78-08     23.97m 
 18 Wilcox, April             12 Greece Athen             76-10     23.41m 
 19 Mathews, Juleen           12 Fairport                 69-06     21.18m 
 20 Gordon, Kymberle           9 Canandaigua              69-04     21.13m 
 
Outdoor Pentathlon: #5 Girls 800 Meter Run Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Matthews, Janessa          8 Fairport               2:39.00     584
  2 Schmidt, Tori             10 Hilton                 2:39.05     584
  3 Melidona, Taylor           9 W. Irondequo           2:40.68     565
  4 Mitchel, Lindsay          10 Spencerport            2:42.77     542
  5 Oliver, Rebecca           11 Penfield               2:42.94     540
  6 VanHoover, Crystal        11 Webster Schr           2:48.62     478
  7 Miles, Stephanie           9 Hilton                 2:52.27     440
  8 McArthur, Sofia           11 Edison Tech            2:54.56     417
  9 Oehlbeck, Karlee          12 Gates-Chili            2:55.05     413
 10 Cook, Sharise             11 Edison Tech            2:55.12     412
 11 Eike, Taylor              11 W. Irondequo           3:01.09     355
 12 Abbate, Sydney            10 Hilton                 3:08.50     290
 13 Cole, Jillian             12 Rush-Henriet           3:23.07     181
 
Outdoor Pentathlon: #1 Girls 100 Meter Hurdles Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Matthews, Janessa          8 Fairport                 16.64   2    638
  2 Schmidt, Tori             10 Hilton                   16.70   2    631
  3 Miles, Stephanie           9 Hilton                   16.83   1    616
  4 Oehlbeck, Karlee          12 Gates-Chili              16.89   1    609
  5 VanHoover, Crystal        11 Webster Schr             17.39   1    553
  6 Eike, Taylor              11 W. Irondequo             17.56   2    535
  7 Cole, Jillian             12 Rush-Henriet             17.74   2    516
  8 McArthur, Sofia           11 Edison Tech              18.88   2    402
  9 Palardy, Alanna           11 Fairport                 19.52   1    343
 10 Melidona, Taylor           9 W. Irondequo             20.03   1    300
 11 Mitchel, Lindsay          10 Spencerport              20.14   2    291
 12 Abbate, Sydney            10 Hilton                   20.59   1    255
 13 Cook, Sharise             11 Edison Tech              21.85   1    167
 14 Oliver, Rebecca           11 Penfield                 25.73   2      8
 
Outdoor Pentathlon: #2 Girls High Jump Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Oehlbeck, Karlee          12 Gates-Chili              1.47m    4-09.75    588
  2 VanHoover, Crystal        11 Webster Schr             1.42m    4-07.75    534
  3 Eike, Taylor              11 W. Irondequo             1.37m    4-06.00    481
  3 Miles, Stephanie           9 Hilton                   1.37m    4-06.00    481
  5 Cole, Jillian             12 Rush-Henriet             1.32m    4-04.00    429
  5 Schmidt, Tori             10 Hilton                   1.32m    4-04.00    429
  7 McArthur, Sofia           11 Edison Tech              1.27m    4-02.00    379
  7 Cook, Sharise             11 Edison Tech              1.27m    4-02.00    379
  7 Melidona, Taylor           9 W. Irondequo             1.27m    4-02.00    379
  7 Matthews, Janessa          8 Fairport                 1.27m    4-02.00    379
  7 Mitchel, Lindsay          10 Spencerport              1.27m    4-02.00    379
 12 Oliver, Rebecca           11 Penfield                 1.22m    4-00.00    331
 13 Abbate, Sydney            10 Hilton                   1.17m    3-10.00    284
 
Outdoor Pentathlon: #4 Girls Long Jump Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Schmidt, Tori             10 Hilton                   4.76m   15-07.50    495
  2 Oehlbeck, Karlee          12 Gates-Chili              4.72m   15-06.00    485
  3 VanHoover, Crystal        11 Webster Schr             4.34m   14-03.00    388
  4 Eike, Taylor              11 W. Irondequo             4.28m   14-00.50    374
  5 McArthur, Sofia           11 Edison Tech              4.18m   13-08.75    350
  6 Matthews, Janessa          8 Fairport                 4.17m   13-08.25    347
  7 Cook, Sharise             11 Edison Tech              4.07m   13-04.25    324
  8 Miles, Stephanie           9 Hilton                   4.02m   13-02.25    312
  9 Cole, Jillian             12 Rush-Henriet             3.93m   12-10.75    292
 10 Palardy, Alanna           11 Fairport                 3.85m   12-07.75    274
 11 Oliver, Rebecca           11 Penfield                 3.79m   12-05.25    261
 12 Mitchel, Lindsay          10 Spencerport              3.75m   12-03.75    252
 13 Abbate, Sydney            10 Hilton                   3.49m   11-05.50    198
 14 Melidona, Taylor           9 W. Irondequo             3.25m   10-08.00    151
 
Outdoor Pentathlon: #3 Girls Shot Put Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Cook, Sharise             11 Edison Tech              8.62m   28-03.50    440
  2 Cole, Jillian             12 Rush-Henriet             8.28m   27-02.00    417
  3 Eike, Taylor              11 W. Irondequo             7.72m   25-04.00    381
  4 Oehlbeck, Karlee          12 Gates-Chili              7.60m   24-11.25    374
  5 Miles, Stephanie           9 Hilton                   6.87m   22-06.50    327
  6 VanHoover, Crystal        11 Webster Schr             6.63m   21-09.00    311
  7 Matthews, Janessa          8 Fairport                 6.60m   21-08.00    309
  8 Schmidt, Tori             10 Hilton                   6.46m   21-02.50    301
  9 Mitchel, Lindsay          10 Spencerport              6.41m   21-00.50    297
 10 Melidona, Taylor           9 W. Irondequo             6.39m   20-11.75    296
 11 Oliver, Rebecca           11 Penfield                 6.08m   19-11.50    276
 12 Abbate, Sydney            10 Hilton                   5.65m   18-06.50    249
 13 McArthur, Sofia           11 Edison Tech              5.51m   18-01.00    240
 
Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Oehlbeck, Karlee          12 Gates-Chili               2469   10   
  2 Schmidt, Tori             10 Hilton                    2440    8   
  3 VanHoover, Crystal        11 Webster Schr              2264    6   
  4 Matthews, Janessa          8 Fairport                  2257    4   
  5 Miles, Stephanie           9 Hilton                    2176    2   
  6 Eike, Taylor              11 W. Irondequo              2126    1   
  7 Cole, Jillian             12 Rush-Henriet              1835  
  8 McArthur, Sofia           11 Edison Tech               1788  
  9 Mitchel, Lindsay          10 Spencerport               1761  
 10 Cook, Sharise             11 Edison Tech               1722  
 11 Melidona, Taylor           9 W. Irondequo              1691  
 12 Oliver, Rebecca           11 Penfield                  1416  
 13 Abbate, Sydney            10 Hilton                    1276  
 
                    Women - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Hilton                     135        2) Fairport                  106   
    3) Rush-Henrietta              64        4) Edison Tech                46   
    5) Penfield                    45        6) Webster Schroeder          35   
    6) Brockport                   35        8) Gates-Chili                25.50
    9) Canandaigua                 20.50    10) Greece Athena              20   
   11) Churchville-Chili           14       12) W. Irondequoit             13   
   13) Greece Arcadia              12       14) Spencerport                10   
   15) Webster Thomas               8