Licensed to Yen Timing Service - Contractor License
                                       Hy-Tek's Meet Manager 5/18/2008 04:53 PM
                          Victor Twilight - 5/16/2008                          
                                  Victor   HS                                  
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Burke, Lauren              9 Fairport                 12.97   5 
  2 McDaniels, Jasmine        12 Victor                   13.04   5 
  3 Carter, Deirdre           12 Pittsford Su             13.13   5 
  4 betters, olivia           12 Oakfield-Ala             13.39   4 
  5 Neal, Mackenzie           10 Pittsford Su             13.64   4 
  6 Slabe, Casey               9 Fairport                 13.68   5 
  7 Teglash, Kelsey            9 Penfield                 13.83   5 
  8 Matthews, Janessa          8 Fairport                 13.84   4 
  9 Flanagan, Shea            10 Pittsford Su             13.86   4 
 10 Chisi, Sibo                9 Penfield                 13.90   5 
 10 Spencer, Taniqua          10 Eastridge                13.90   3 
 12 Killenbec, Sam            11 Honeoye Fall             14.07   4 
 13 Wolcott, Rachel            9 Victor                   14.08   5 
 14 Kalish, Sarah              9 Victor                   14.15   3 
 15 Muehleisen, Laura         12 Honeoye Fall             14.21   4 
 16 Wild, Kasey                9 Canandaigua              14.32   3 
 17 Sharpstene, Danielle       9 Marion                   14.43   2 
 18 Vanderbrook, Samantha     12 Midlakes                 14.50   3 
 19 Tomlinson, Akyla           9 Our Lady of              14.63   1 
 20 Macano, Kayla              9 Palmyra-Mace             14.72   2 
 21 Shafer, Sara              12 Wayland-Coho             14.77   3 
 22 Henchen, Megan            11 Wayland-Coho             14.95   2 
 23 Bobbe, Samantha           12 Wayland-Coho             14.96   2 
 24 Ikpot, Elsie               9 Our Lady of              15.42   1 
 25 VanVolkenburgh, Kaleigh   10 Palmyra-Mace             16.41   1 
 26 Elmore, Hailey            10 Palmyra-Mace             18.43   1 
 
Girls 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Burke, Lauren              9 Fairport                 26.34   5 
  2 McDaniels, Jasmine        12 Victor                   27.01   5 
  3 betters, olivia           12 Oakfield-Ala             27.44   5 
  4 Downs, Katie               9 Pittsford Su             28.03   4 
  5 Renna, Emily               9 Fairport                 28.05   4 
  6 Bartos, Laura             11 Pittsford Su             28.11   5 
  7 Teglash, Kelsey            9 Penfield                 28.19   4 
  8 Beltrone, McKenzie         7 Marion                   28.34   5 
  9 Wolcott, Rachel            9 Victor                   28.37   5 
 10 mccracken, sarah           8 Oakfield-Ala             28.45   4 
 11 Neal, Mackenzie           10 Pittsford Su             28.63   4 
 12 Donadelle, Dominique      11 Our Lady of              28.70   2 
 12 Slabe, Casey               9 Fairport                 28.70   5 
 14 Batista, Bania            10 Geneseo                  28.72   3 
 15 Kalish, Sarah              9 Victor                   28.75   4 
 16 Bazarian, Carly            9 Honeoye Fall             29.00   4 
 17 Johnston, Ashley           9 Canandaigua              29.10   4 
 18 Hult, Caitlin             12 Penfield                 29.27   3 
 19 Sick, Ally                11 Wayland-Coho             29.37   3 
 20 Savage, Heather           11 Canandaigua              29.40   3 
 21 Wild, Kasey                9 Canandaigua              29.54   3 
 22 Muehleisen, Laura         12 Honeoye Fall             29.65   3 
 23 Spencer, Taniqua          10 Eastridge                29.72   3 
 24 Fishell, Shawnie          11 Palmyra-Mace             29.74   1 
 25 Killenbec, Sam            11 Honeoye Fall             29.87   2 
 26 Casper, Kristen           11 Oakfield-Ala             30.07   1 
 27 Sharpstene, Danielle       9 Marion                   30.25   1 
 28 Vanderbrook, Samantha     12 Midlakes                 30.61   2 
 29 Shafer, Sara              12 Wayland-Coho             30.68   2 
 30 Henchen, Megan            11 Wayland-Coho             30.73   1 
 31 Carr, Karissa             10 Marion                   30.90   2 
 32 Tomlinson, Akyla           9 Our Lady of              30.99   2 
 
Girls 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Pryslak, Emily            12 Our Lady of            1:00.10   5 
  2 Ajavon, Dede              11 Canandaigua            1:01.34   5 
  3 Donadelle, Dominique      11 Our Lady of            1:03.75   4 
  4 Finke, Laura              12 Fairport               1:04.66   4 
  5 Howe, Samantha            12 Penfield               1:04.76   4 
  6 Hopkins, Aimee            11 Wayland-Coho           1:04.77   5 
  7 Haslinger, Lauren          9 Victor                 1:05.12   4 
  8 Hamilton, Mollie           9 Victor                 1:05.31   5 
  9 Decker, Abby              11 Wayland-Coho           1:05.64   5 
 10 Bono, Sarah               10 Geneseo                1:06.19   4 
 11 Kalish, Sarah              9 Victor                 1:06.69   2 
 12 Harding, Megan             9 Palmyra-Mace           1:06.88   3 
 13 Davies, Audryona           9 Honeoye Fall           1:07.56   2 
 14 Dykes, Katie              10 Honeoye Fall           1:08.10   2 
 15 Monks, Anne               11 Fairport               1:08.16   4 
 16 Kress, Melissa             9 Canandaigua            1:08.54   2 
 17 Sick, Ally                11 Wayland-Coho           1:08.91   3 
 18 Dressler, Rachel          11 Penfield               1:09.05   2 
 18 Higgins, Emily             8 Marion                 1:09.05   2 
 20 Fishell, Shawnie          11 Palmyra-Mace           1:09.56   3 
 21 Banford, Kate             12 Honeoye Fall           1:10.03   1 
 22 Lutzen, Sophie            12 Midlakes               1:10.57   2 
 23 Hult, Caitlin             12 Penfield               1:11.24   5 
 24 Carr, Karissa             10 Marion                 1:11.34   4 
 25 Garver, Mareasa           10 Midlakes               1:14.03   1 
 26 Richards, Tabitha         10 Midlakes               1:14.16   1 
 27 DiSalvo, Christy          12 Oakfield-Ala           1:14.78   1 
 
Girls 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ryck, Angela              11 Fairport               2:19.82  
  2 Springer, Jenny           11 Fairport               2:22.37  
  3 Decker, Abby              11 Wayland-Coho           2:23.08  
  4 Gulvin, Carrie            10 Canandaigua            2:23.76  
  5 Crooker, Carey            11 Addison                2:24.32  
  6 Weidman, Jillian          12 Penfield               2:25.01  
  7 Booth, Mary               11 Wayland-Coho           2:29.31  
  8 Dickerson, Natalie        11 Fairport               2:30.63  
  9 Scott, Ashley             10 Marion                 2:31.09  
 10 Hamilton, Ellie           11 Victor                 2:32.81  
 11 Engel, Katie               8 Honeoye Fall           2:34.32  
 12 Ratcliffe, Kaycee         10 Penfield               2:35.44  
 13 Lustyk, Marigot           11 Honeoye Fall           2:35.92  
 14 Abbott, Jennifer          11 Marion                 2:38.31  
 15 Lin, Connie               10 Geneseo                2:40.67  
 16 Wallace, Natalie          10 Canandaigua            2:40.83  
 17 Rinaldo, Emily             9 Midlakes               2:43.17  
 18 Smythe, Lindsay           12 Wayland-Coho           2:43.50  
 19 Aman, Michi               10 Our Lady of            2:43.75  
 20 Foster, Angela            12 Geneseo                2:44.58  
 21 Gregor, Laura             12 Penfield               2:45.87  
 22 Levan, Kasey               8 Marion                 2:47.91  
 23 Kane, Nicollette           9 Our Lady of            2:49.88  
 24 Garver, Mareasa           10 Midlakes               2:51.12  
 25 Strowe, Spencer           12 Pittsford Su           2:53.59  
 26 Wilson, Jessie            10 Our Lady of            2:55.71  
 27 Gardner, Casey             9 Palmyra-Mace           2:56.24  
 28 Macano, Kayla              9 Palmyra-Mace           2:56.57  
 
Girls 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Schinski, Liz             10 Geneseo                4:47.91  
  2 Spitzer, Jenn             11 Fairport               4:52.51  
  3 Hoh, Allison              10 Honeoye Fall           4:57.13  
  4 Ryck, Angela              11 Fairport               4:57.78  
  5 mills, kim                11 Oakfield-Ala           4:59.73  
  6 Mantilla, Leila            8 Penfield               5:03.43  
  7 Booth, Mary               11 Wayland-Coho           5:03.80  
  8 Reissig, Maura            10 Victor                 5:12.44  
  9 McCormick, Meghan          8 Canandaigua            5:13.94  
 10 disalvo, kaeleigh          8 Oakfield-Ala           5:18.31  
 11 Wolverton, Jami            9 Palmyra-Mace           5:18.73  
 12 Holleran, Claire           9 Penfield               5:24.32  
 13 Bock, Jennifer             8 Honeoye Fall           5:24.49  
 14 Bradley, Megan             9 Penfield               5:24.71  
 15 Miller, Kathryn           11 Pittsford Su           5:27.27  
 16 Wallace, Natalie          10 Canandaigua            5:29.16  
 17 Williams, Taylor          10 Victor                 5:30.73  
 18 Steinke, Ruth              9 Honeoye Fall           5:34.30  
 19 O' Hare, A                 9 Fairport               5:34.33  
 20 Zaffuto, Katie            10 Our Lady of            5:35.62  
 21 Black, Rebecca            11 Palmyra-Mace           5:40.68  
 22 Rinaldo, Emily             9 Midlakes               5:40.83  
 23 Taccardi, Emma            10 Pittsford Su           5:41.58  
 24 Smith, Stephanie          10 Wayland-Coho           5:57.18  
 25 Lozon, Amanda              9 Our Lady of            5:59.80  
 26 Page, Erika               11 Palmyra-Mace           6:01.79  
 27 Schneider, Faith           9 Our Lady of            6:03.66  
 28 Rauber, Rachel            11 Wayland-Coho           6:07.34  
 
Girls 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 VanHouten, Meghan         12 Honeoye Fall          10:44.81  
  2 Spitzer, Jenn             11 Fairport              10:52.17  
  3 Colon, Christina           9 Pittsford Su          11:06.29  
  4 Malone, Carolyn            9 Eastridge             11:19.44  
  5 Belkhir, Imaan            11 Victor                11:26.79  
  6 McCormick, Kathleen        8 Canandaigua           11:34.64  
  7 Bartosiewicz, Blair        8 Penfield              11:44.49  
  8 Zaffuto, Kendra           12 Our Lady of           11:47.76  
  9 Boss, Jackie              11 Marion                11:51.03  
 10 Osborn, Makenna           12 Canandaigua           11:51.19  
 11 Roche, Ashley             11 Fairport              11:52.24  
 12 Rajamani, Mallika          9 Our Lady of           11:57.34  
 13 Hatch, Robin              10 Pittsford Su          12:11.08  
 14 Peffley, Sarah             9 Penfield              12:17.20  
 15 Duffy, Brittany            9 Marion                12:17.27  
 16 Walker, Alexandra         11 Penfield              12:46.43  
 17 Smith, Stephanie          10 Wayland-Coho          12:48.30  
 18 Rauber, Megan             10 Wayland-Coho          12:51.74  
 19 Hall, Katie                8 Honeoye Fall          12:53.58  
 20 Gambino, Rachel           10 Geneseo               12:56.95  
 21 Muster, Natalie           11 Marion                13:02.21  
 22 Wiegand, Emily            10 Honeoye Fall          13:22.39  
 23 Rinehart, Emily           10 Palmyra-Mace          13:39.66  
 
Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Cocilova, Caitlin         12 Fairport                 15.67   5 
  2 Carter, Deirdre           12 Pittsford Su             16.10   5 
  3 Ramirez, Sharlyn          11 Victor                   16.34   5 
  4 Weber, Diana              11 Fairport                 16.38   5 
  5 Renna, Emily               9 Fairport                 16.70   5 
  6 Dueland, Kelsey           12 Canandaigua              16.82   5 
  7 Kenney, Sara              12 Geneseo                  17.05   5 
  8 Wistner, Ashley           11 Canandaigua              17.50   4 
  9 Hill, Bailey              11 Wayland-Coho             17.58   5 
 10 mccracken, sarah           8 Oakfield-Ala             17.71   4 
 11 Blazey, Devon              9 Victor                   17.74   4 
 12 Harley, Ashley            12 Canandaigua              17.84   4 
 13 Root, Molly               10 Geneseo                  17.98   4 
 14 FitzPatrick, Courtney     11 Wayland-Coho             18.06   4 
 15 Salamone, Logan            8 Marion                   18.50   3 
 16 Payne, Chelsey            11 Honeoye Fall             18.80   3 
 17 Blondell, Lea             10 Marion                   19.10   3 
 17 Caito, Alyson              9 Penfield                 19.10   3 
 19 Ikpot, Elsie               9 Our Lady of              19.20   2 
 20 Boyce, Brittany           12 Oakfield-Ala             19.30   2 
 21 Henchen, Megan            11 Wayland-Coho             19.40   3 
 22 Buczek, Amanda            12 Oakfield-Ala             19.70   2 
 23 Wilson, Jessie            10 Our Lady of              19.80   3 
 23 Haltof, Allie              9 Penfield                 19.80   3 
 25 Lustyk, Marigot           11 Honeoye Fall             20.80   3 
 26 Frasier, April            10 Palmyra-Mace             20.90   2 
 27 Valenti, Ashley           12 Honeoye Fall             21.70   2 
 28 Reuter, Kerri             10 Eastridge                22.80   1 
 29 Swanson, Alyssa           11 Eastridge                22.90   1 
 30 DiRaimo, Alexa            10 Eastridge                23.50   2 
 
Girls 400 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Barnum, Michelle          10 Fairport               1:06.88   4 
  2 Kellner, Lauren           10 Pittsford Su           1:10.25   4 
  2 Wade, Taryn               12 Victor                 1:10.25   4 
  4 Zablotny, A                9 Fairport               1:10.92   4 
  5 Blazey, Devon              9 Victor                 1:11.79   4 
  6 Snyder, Devin             12 Wayland-Coho           1:13.47   4 
  7 Hill, Bailey              11 Wayland-Coho           1:13.91   3 
  8 Cass, Julie               12 Fairport               1:15.08   4 
  9 Kaufman, Sarah             9 Pittsford Su           1:15.51   3 
 10 FitzPatrick, Courtney     11 Wayland-Coho           1:17.47   3 
 11 Phillips, Jordan           8 Marion                 1:17.51   2 
 12 Foley, Leah                9 Marion                 1:17.68   3 
 13 Mooney, Allison            9 Geneseo                1:18.26   2 
 14 Johnson, Kelly             9 Geneseo                1:18.47   2 
 15 Salamone, Logan            8 Marion                 1:18.84   3 
 16 Haltof, Allie              9 Penfield               1:19.22   3 
 17 Harley, Ashley            12 Canandaigua            1:20.75   3 
 18 Caito, Alyson              9 Penfield               1:22.01   2 
 19 Boyce, Brittany           12 Oakfield-Ala           1:22.30   2 
 20 Barry, Terry              11 Palmyra-Mace           1:25.55   2 
 21 DeRycke, Jenna             9 Honeoye Fall           1:26.65   2 
 22 Frasier, April            10 Palmyra-Mace           1:27.58   1 
 23 Reuter, Kerri             10 Eastridge              1:28.38   1 
 24 DiRaimo, Alexa            10 Eastridge              1:29.30   1 
 25 Gramlich, Emily            9 Eastridge              1:31.66   1 
 26 Hems, Megan               10 Palmyra-Mace           1:34.00   1 
 
Girls 2000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Cymerman, Amy             10 Pittsford Su           7:30.31  
  2 Coon, Colleen             11 Penfield               7:45.63  
  3 Scott, Ashley             10 Marion                 7:51.59  
  4 Snyder, Hillary           12 Fairport               7:57.95  
  5 Jones, Lauren             10 Victor                 8:05.41  
  6 Cass, Julie               12 Fairport               8:07.92  
  7 Roche, Ashley             11 Fairport               8:08.24  
  8 Snyder, Devin             12 Wayland-Coho           8:14.44  
  9 Rajamani, Mallika          9 Our Lady of            8:16.38  
 10 Beiter, Kaylin             9 Honeoye Fall           8:18.33  
 11 Boss, Jackie              11 Marion                 8:24.43  
 12 Levan, Kasey               8 Marion                 8:33.46  
 13 Peterson, Leah            12 Geneseo                8:36.33  
 14 Schwartz, Caroline        11 Pittsford Su           8:37.16  
 15 Davis, Tashia             10 Canandaigua            8:45.10  
 16 Gramlich, Emily            9 Eastridge              8:49.08  
 17 Kane, Nicollette           9 Our Lady of            9:01.89  
 18 Smith, Angela              9 Our Lady of            9:24.45  
 19 Nothnagle, Maureen         9 Victor                 9:24.58  
 20 May, Allie                10 Geneseo                9:39.52  
 21 Heusler, Morgan           12 Midlakes               9:47.53  
 22 Harmer, Kelsey             9 Geneseo                9:58.39  
 
Girls 4x100 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Fairport                                              51.22   2 
  2 Pittsford Sutherland                                  51.70   2 
  3 Victor                                                52.43   2 
  4 Penfield                                              52.52   2 
  5 Canandaigua                                           52.74   1 
  6 Honeoye Falls-Lima                                    53.35   1 
  7 Wayland-Cohocton                                      54.58   2 
  8 Marion                                                55.81   1 
 -- Our Lady of Mercy                                        DQ   1 
 
Girls 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Wayland-Cohocton                                    4:13.98  
  2 Fairport                                            4:15.57  
  3 Penfield                                            4:15.80  
  4 Pittsford Sutherland                                4:18.71  
  5 Oakfield-Alabama                                    4:19.84  
  6 Victor                                              4:24.06  
  7 Marion                                              4:30.01  
  8 Our Lady of Mercy                                   4:58.95  
 
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Fairport                                            9:56.24  
  2 Penfield                                           10:06.05  
  3 Geneseo                                            10:10.69  
  4 Our Lady of Mercy                                  10:14.80  
  5 Victor                                             10:17.28  
  6 Pittsford Sutherland                               10:18.85  
  7 Canandaigua                                        10:27.59  
  8 Wayland-Cohocton                                   10:33.53  
  9 Palmyra-Macedon                                    11:11.02  
 10 Marion                                             11:11.38  
 
Girls High Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Levermore, Sandra         11 Fairport               4-11.00      1.49m 
  2 Queeno, Lisa              10 Honeoye Fall           4-10.00      1.47m 
  3 Tokarz, Brooke            11 Fairport               4-08.00      1.42m 
  3 Stokes, Keisha            12 Penfield               4-08.00      1.42m 
  3 Wolcott, Rachel            9 Victor                 4-08.00      1.42m 
  3 Mahany, Mary Kate         12 Penfield               4-08.00      1.42m 
  3 Valenti, Ashley           12 Honeoye Fall           4-08.00      1.42m 
  3 Payne, Chelsey            11 Honeoye Fall           4-08.00      1.42m 
  9 Root, Molly               10 Geneseo                4-05.00      1.34m 
  9 Gunio, Betsy              11 Fairport               4-05.00      1.34m 
  9 Accordo, Adrianna          9 Our Lady of            4-05.00      1.34m 
  9 Tonkery, Maria             9 Wayland-Coho           4-05.00      1.34m 
  9 Horn, Arika                9 Geneseo                4-05.00      1.34m 
 14 Englert, Alyssa           10 Wayland-Coho           4-02.00      1.27m 
 14 McGregor, Kristen         11 Midlakes               4-02.00      1.27m 
 14 Greenlee, Megan           10 Penfield               4-02.00      1.27m 
 14 Larson, Katie             11 Pittsford Su           4-02.00      1.27m 
 14 Buchanan, Laura            9 Victor                 4-02.00      1.27m 
 14 Blondell, Jessa            8 Marion                 4-02.00      1.27m 
 
Girls Pole Vault
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Valle, Emily              11 Fairport               9-00.00      2.74m 
  2 Neal, Morgan              12 Pittsford Su          J9-00.00      2.74m 
  3 Ramirez, Sharlyn          11 Victor                J9-00.00      2.74m 
  4 Greenlee, Sara            12 Penfield              J9-00.00      2.74m 
  5 Weldon, Holly             10 Honeoye Fall          J9-00.00      2.74m 
  6 Williams, Allie           12 Pittsford Su           8-06.00      2.59m 
  7 Washington, Taylor        10 Honeoye Fall           8-00.00      2.43m 
  7 Dueland, Kelsey           12 Canandaigua            8-00.00      2.43m 
  9 Blazey, Devon              9 Victor                 7-06.00      2.28m 
  9 Stokes, Keisha            12 Penfield               7-06.00      2.28m 
  9 Kenney, Sara              12 Geneseo                7-06.00      2.28m 
 12 Turiano, Christina         9 Fairport               7-00.00      2.13m 
 12 Vanderbrook, Samantha     12 Midlakes               7-00.00      2.13m 
 12 Wistner, Ashley           11 Canandaigua            7-00.00      2.13m 
 12 Phillips, Jordan           8 Marion                 7-00.00      2.13m 
 12 Smith, Tiffany            12 Wayland-Coho           7-00.00      2.13m 
 
Girls Long Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Renna, Emily               9 Fairport              15-09.25      4.80m 
  2 Weber, Diana              11 Fairport              15-09.00      4.80m 
  3 Hopkins, Aimee            11 Wayland-Coho          15-06.75      4.74m 
  4 Ramirez, Sharlyn          11 Victor                15-06.50      4.73m 
  5 Bartos, Laura             11 Pittsford Su          15-05.50      4.71m 
  6 Perkins, Ali              11 Pittsford Su          15-03.75      4.66m 
  7 Bartlett, Cassie          12 Wayland-Coho          14-11.50      4.55m 
  8 Flanagan, Shea            10 Pittsford Su          14-10.25      4.52m 
  9 Lyttle, Rachel            11 Canandaigua           14-09.25      4.50m 
 10 Lariviere, Brittany       12 Victor                14-08.00      4.47m 
 11 Fishell, Shawnie          11 Palmyra-Mace          14-07.25      4.45m 
 12 Matthews, Janessa          8 Fairport              14-04.25      4.37m 
 13 Donadelle, Dominique      11 Our Lady of           14-03.00      4.34m 
 13 Shuey, Alyssa             11 Victor                14-03.00      4.34m 
 15 McGregor, Kristen         11 Midlakes              14-00.50      4.27m 
 16 Johnston, Ashley           9 Canandaigua           13-10.00      4.21m 
 17 Broemel, Svea             12 Honeoye Fall          13-09.25      4.19m 
 18 Salamone, Logan            8 Marion                13-06.75      4.13m 
 19 Drock, Cassie             10 Oakfield-Ala          13-04.25      4.07m 
 20 Keihl, Morgan              9 Geneseo               13-03.75      4.05m 
 21 Lennington, Amber          9 Geneseo               13-03.00      4.03m 
 21 Beltrone, McKenzie         7 Marion                13-03.00      4.03m 
 23 Blondell, Lea             10 Marion                13-02.25      4.01m 
 24 Bazarian, Carly            9 Honeoye Fall          13-01.00      3.98m 
 25 Fox, Kendra               10 Wayland-Coho          12-10.00      3.91m 
 26 DeGennaro, Emily          10 Penfield              12-00.25      3.66m 
 27 Fisher, Jill              10 Oakfield-Ala          11-11.00      3.63m 
 28 Lutzen, Sophie            12 Midlakes              11-10.50      3.61m 
 29 Richards, Tabitha         10 Midlakes              11-05.50      3.49m 
 30 Root, Molly               10 Geneseo                9-06.50      2.90m 
 31 Wilson, Jessie            10 Our Lady of            9-03.25      2.82m 
 -- Reask, Maria               9 Our Lady of               FOUL            
 -- Gardner, Casey             9 Palmyra-Mace              FOUL            
 
Girls Triple Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Mahany, Mary Kate         12 Penfield              35-00.00     10.66m 
  2 Fishell, Shawnie          11 Palmyra-Mace          34-03.00     10.43m 
  3 Hopkins, Aimee            11 Wayland-Coho          33-04.00     10.16m 
  4 Lariviere, Brittany       12 Victor                31-08.50      9.66m 
  5 Perkins, Ali              11 Pittsford Su          31-01.25      9.48m 
  6 Shuey, Alyssa             11 Victor                30-07.00      9.32m 
  7 Keihl, Morgan              9 Geneseo               30-05.25      9.27m 
  8 McGregor, Kristen         11 Midlakes              30-04.75      9.26m 
  9 Harley, Ashley            12 Canandaigua           30-03.50      9.23m 
 10 Bartlett, Cassie          12 Wayland-Coho          30-02.00      9.19m 
 11 Washington, Taylor        10 Honeoye Fall          30-01.50      9.18m 
 12 Gardner, Casey             9 Palmyra-Mace          29-08.25      9.04m 
 13 Livingston, Hannah        10 Geneseo               29-07.50      9.02m 
 14 Flanagan, Shea            10 Pittsford Su          29-06.75      9.01m 
 15 Salamone, Logan            8 Marion                29-06.00      8.99m 
 16 Lennington, Amber          9 Geneseo               29-04.25      8.94m 
 17 Jackson, Emily            11 Pittsford Su          28-00.50      8.54m 
 18 Bolger, Lauren            12 Victor                27-09.75      8.47m 
 19 Roche, Jamie              10 Wayland-Coho          27-09.25      8.46m 
 20 McGregor, Cortni          12 Midlakes              27-09.00      8.45m 
 21 Donadelle, Dominique      11 Our Lady of           27-08.75      8.45m 
 22 Vojt, Amelia              10 Honeoye Fall          27-07.00      8.40m 
 23 Drock, Cassie             10 Oakfield-Ala          26-10.00      8.17m 
 24 Fisher, Jill              10 Oakfield-Ala          26-02.25      7.98m 
 25 Kress, Melissa             9 Canandaigua           25-11.75      7.91m 
 26 DeGennaro, Emily          10 Penfield              25-11.50      7.91m 
 27 Shaffer, Andrea           10 Honeoye Fall          25-09.75      7.86m 
 28 Ikpot, Elsie               9 Our Lady of           24-10.25      7.57m 
 29 Schneider, Faith           9 Our Lady of           22-08.00      6.90m 
 -- Campbell, Alison           9 Marion                    FOUL            
 
Girls Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Goodberlet, Kathleen      12 Victor                33-02.00     10.10m 
  2 Englert, Alyssa           10 Wayland-Coho          33-01.25     10.09m 
  3 Muhlnickel, Julia         12 Geneseo               32-08.75      9.97m 
  4 Kingston, Nikki           12 Geneseo               31-07.00      9.62m 
  5 Brune, Roxane             12 Wayland-Coho          31-03.25      9.53m 
  6 Metzger, Renee            10 Fairport              31-01.25      9.48m 
  7 Miller, Jaime             10 Our Lady of           30-02.25      9.20m 
  8 Gordon, Kymberle           9 Canandaigua           30-01.25      9.17m 
  9 VanScooter, Rachel        10 Wayland-Coho          29-07.00      9.01m 
 10 Kirsch, Jenny             10 Penfield              28-11.75      8.83m 
 11 Moore, Heather            11 Canandaigua           28-11.25      8.82m 
 12 Monu, Yvonne              10 Pittsford Su          28-02.25      8.59m 
 13 LaBoy, Alexis              9 Eastridge             28-01.75      8.57m 
 14 Mathews, Juleen           12 Fairport              28-00.75      8.55m 
 15 Dennis, Tyneka            11 Marion                27-11.50      8.52m 
 16 Ryan, Bridget             10 Pittsford Su          27-10.50      8.49m 
 17 Scarborough, Sarah        10 Oakfield-Ala          27-05.00      8.35m 
 18 Lockwood, Sierra          12 Canandaigua           27-04.25      8.33m 
 19 Graham, Erin              12 Palmyra-Mace          26-09.00      8.15m 
 20 Heath, Keri               12 Victor                26-06.50      8.08m 
 21 Foppes, Audrey             9 Oakfield-Ala          25-09.00      7.84m 
 22 Gayvert, Kaitlyn          12 Fairport              25-02.50      7.68m 
 23 Natrigo, DJ               10 Victor                25-02.00      7.67m 
 24 Mullin, Becca             10 Geneseo               25-00.50      7.63m 
 25 Blondell, Lea             10 Marion                24-10.50      7.58m 
 26 Morris, Alison            10 Marion                24-00.25      7.32m 
 27 Fronk, Lindsey            12 Honeoye Fall          23-10.00      7.26m 
 28 Ognenovski, Elizabeth     11 Pittsford Su          23-03.75      7.10m 
 29 Buczek, Brianna           11 Oakfield-Ala          23-01.25      7.04m 
 30 Rickerson, Morgan         12 Midlakes              22-11.75      7.00m 
 31 Pfeil, Amanda             12 Honeoye Fall          22-03.00      6.78m 
 32 Miskinis, Jill            11 Our Lady of           22-00.00      6.70m 
 33 Shaw, Renee               12 Eastridge             21-09.50      6.64m 
 34 Gallup, Rebecca            9 Honeoye Fall          21-01.50      6.43m 
 35 Kane, Jolynne             10 Midlakes              21-01.25      6.43m 
 36 Palazzo, Courtney         11 Our Lady of           20-04.25      6.20m 
 37 Crist, Autumn              9 Palmyra-Mace          19-07.50      5.98m 
 38 Wasserlauf, Jessica       10 Palmyra-Mace          15-03.50      4.66m 
 
Girls Discus Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Brune, Roxane             12 Wayland-Coho            106-00     32.30m 
  2 Kingston, Nikki           12 Geneseo                  97-11     29.84m 
  3 Moore, Heather            11 Canandaigua              93-05     28.47m 
  4 Heath, Keri               12 Victor                   89-10     27.38m 
  5 FitzPatrick, Courtney     11 Wayland-Coho             89-09     27.35m 
  6 Englert, Alyssa           10 Wayland-Coho             89-07     27.30m 
  7 Lockwood, Sierra          12 Canandaigua              89-02     27.17m 
  8 Miller, Jaime             10 Our Lady of              88-09     27.05m 
  9 Mathews, Juleen           12 Fairport                 87-11     26.79m 
 10 Kirsch, Jenny             10 Penfield                 86-10     26.46m 
 11 Gayvert, Kaitlyn          12 Fairport                 82-05     25.12m 
 12 Gordon, Kymberle           9 Canandaigua              82-01     25.01m 
 13 Muhlnickel, Julia         12 Geneseo                  79-01     24.10m 
 14 Natrigo, DJ               10 Victor                   78-10     24.02m 
 15 Graham, Erin              12 Palmyra-Mace             78-01     23.79m 
 16 Dennis, Tyneka            11 Marion                   77-06     23.62m 
 17 Metzger, Renee            10 Fairport                 72-04     22.04m 
 18 Foppes, Audrey             9 Oakfield-Ala             72-01     21.97m 
 19 Shaw, Renee               12 Eastridge                70-11     21.61m 
 20 Ryan, Bridget             10 Pittsford Su             69-11     21.31m 
 21 LaBoy, Alexis              9 Eastridge                68-03     20.80m 
 22 Wells, Amanda             12 Oakfield-Ala             67-11     20.70m 
 23 Monu, Yvonne              10 Pittsford Su             67-08     20.62m 
 24 Mullin, Becca             10 Geneseo                  66-09     20.34m 
 25 Ricciotti, Breanna        10 Marion                   66-00     20.11m 
 26 Miskinis, Jill            11 Our Lady of              65-04     19.91m 
 27 Rickerson, Morgan         12 Midlakes                 64-10     19.76m 
 28 Goodberlet, Kathleen      12 Victor                   64-03     19.58m 
 29 Ognenovski, Elizabeth     11 Pittsford Su             63-05     19.32m 
 30 Fronk, Lindsey            12 Honeoye Fall             62-07     19.07m 
 31 Dettman, Laurel           10 Honeoye Fall             54-09     16.68m 
 32 Morris, Alison            10 Marion                   54-06     16.61m 
 33 Scarborough, Sarah        10 Oakfield-Ala             52-03     15.92m 
 34 Kane, Jolynne             10 Midlakes                 48-11     14.90m 
 34 Crist, Autumn              9 Palmyra-Mace             48-11     14.90m 
 36 Palazzo, Courtney         11 Our Lady of              47-11     14.60m 
 -- Donahue, Alexis           10 Honeoye Fall              FOUL            
 
Outdoor Pentathlon: #5 Girls 800 Meter Run Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Woodard, Nicole            9 Oakfield-Ala           2:41.41     557
  2 Oliver, Rebecca           11 Penfield               2:41.67     554
  3 Studwell, Sarah           11 Pittsford Su           2:50.81     455
  4 McGrath, Martha           10 Victor                 2:53.85     424
  5 Palardy, Alanna           11 Fairport               2:56.66     397
  6 Maloney, Liz              10 Midlakes               2:57.78     386
  7 Fleischman, Erika          9 Wayland-Coho           2:58.23     382
  8 Anderson, Meredith        10 Our Lady of            3:03.49     333
  9 Hance, Kristin            11 Marion                 3:04.10     328
 
Outdoor Pentathlon: #1 Girls 100 Meter Hurdles Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Washington, Courtney      12 Honeoye Fall             19.00   1    390
  2 Studwell, Sarah           11 Pittsford Su             19.01   1    389
  3 Palardy, Alanna           11 Fairport                 19.10   1    381
  4 McGrath, Martha           10 Victor                   19.21   1    371
  5 Woodard, Nicole            9 Oakfield-Ala             20.11   1    293
  6 Maloney, Liz              10 Midlakes                 20.20   2    286
  7 Hance, Kristin            11 Marion                   20.90   2    232
  8 Oliver, Rebecca           11 Penfield                 22.40   2    134
  9 Fleischman, Erika          9 Wayland-Coho             22.60   2    122
 10 Anderson, Meredith        10 Our Lady of              22.80   2    112
 
Outdoor Pentathlon: #4 Girls High Jump Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Studwell, Sarah           11 Pittsford Su             1.37m    4-06.00    481
  1 McGrath, Martha           10 Victor                   1.37m    4-06.00    481
  3 Maloney, Liz              10 Midlakes                 1.32m    4-04.00    429
  3 Anderson, Meredith        10 Our Lady of              1.32m    4-04.00    429
  5 Woodard, Nicole            9 Oakfield-Ala             1.27m    4-02.00    379
  6 Palardy, Alanna           11 Fairport                 1.22m    4-00.00    331
  6 Fleischman, Erika          9 Wayland-Coho             1.22m    4-00.00    331
  6 Washington, Courtney      12 Honeoye Fall             1.22m    4-00.00    331
  6 Oliver, Rebecca           11 Penfield                 1.22m    4-00.00    331
 10 Hance, Kristin            11 Marion                   1.12m    3-08.00    239
 
Outdoor Pentathlon: #3 Girls Long Jump Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Studwell, Sarah           11 Pittsford Su             4.61m   15-01.50    456
  2 Maloney, Liz              10 Midlakes                 4.06m   13-04.00    322
  3 Palardy, Alanna           11 Fairport                 3.94m   12-11.25    294
  4 McGrath, Martha           10 Victor                   3.75m   12-03.75    252
  5 Woodard, Nicole            9 Oakfield-Ala             3.53m   11-07.00    206
  6 Oliver, Rebecca           11 Penfield                 3.52m   11-06.75    204
  7 Fleischman, Erika          9 Wayland-Coho             3.48m   11-05.00    196
  8 Hance, Kristin            11 Marion                   3.47m   11-04.75    194
  9 Anderson, Meredith        10 Our Lady of              3.19m   10-05.75    140
 
Outdoor Pentathlon: #2 Girls Shot Put Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Studwell, Sarah           11 Pittsford Su             8.12m   26-07.75    407
  2 Hance, Kristin            11 Marion                   7.04m   23-01.25    338
  3 Anderson, Meredith        10 Our Lady of              6.49m   21-03.50    302
  4 McGrath, Martha           10 Victor                   6.29m   20-07.75    290
  5 Palardy, Alanna           11 Fairport                 6.22m   20-05.00    285
  6 Fleischman, Erika          9 Wayland-Coho             6.13m   20-01.50    280
  7 Maloney, Liz              10 Midlakes                 6.08m   19-11.50    276
  8 Woodard, Nicole            9 Oakfield-Ala             6.02m   19-09.00    273
  9 Oliver, Rebecca           11 Penfield                 5.38m   17-08.00    232
 
Girls Outdoor Pentathlon
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Studwell, Sarah           11 Pittsford Su              2188  
  2 McGrath, Martha           10 Victor                    1818  
  3 Woodard, Nicole            9 Oakfield-Ala              1708  
  4 Maloney, Liz              10 Midlakes                  1699  
  5 Palardy, Alanna           11 Fairport                  1688  
  6 Oliver, Rebecca           11 Penfield                  1455  
  7 Hance, Kristin            11 Marion                    1331  
  8 Anderson, Meredith        10 Our Lady of               1316  
  9 Fleischman, Erika          9 Wayland-Coho              1311