Licensed to Yen Timing Service - Contractor License
                                      HY-TEK's Meet Manager 12/25/2008 11:07 PM
                           Groups CDEF - 12/23/2008                            
                                      RIT                                      
                                    Results                                    
 
Boys 55 Meter Dash Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Jackson, Eddie            12 John Marshal              6.60  
  2 Harrington, Brett         12 Edison Tech               6.65  
  3 Johnson, Dre              11 John Marshal              6.73  
  4 Canady, Mark              11 Edison Tech               6.86  
  4 Harley, Quinton           12 Edison Tech               6.86  
  6 Armstrong, Marquis        12 East Irondeq              6.91  
  7 Woodley, Terrance         12 East Irondeq              6.95  
  8 Twombly, Kyle             11 Penfield                  7.09  
Section  2  
  1 Santana, Jonathan         12 Edison Tech               6.65  
  2 Sneed, Robert             11 Edison Tech               6.83  
  3 Farquharson, Edwin        11 John Marshal              6.87  
  4 Zigler, Eric              10 Spencerport               6.94  
  4 Wilson, Alonzo            12 LeRoy                     6.94  
  6 Crossman-Chavez, Alfredo  12 Edison Tech               7.03  
  7 Dorsey, Justin            11 Gates-Chili               7.05  
  8 Skrtic, Steven            11 Penfield                  7.30  
Section  3  
  1 Krest, Josh               11 Palmyra-Mace              7.09  
  2 Shaffer, Jay              11 Alexander                 7.11  
  3 Joseph, Quentin           11 Charlotte                 7.12  
  4 Vega, Devon               11 Charlotte                 7.24  
Section  4  
  1 May, Maurice              11 Greece Olymp              7.05  
  2 Goodwill, Cedric          11 Webster Thom              7.06  
  3 Smith, Zack               10 Webster Thom              7.20  
  4 Ferguson, Mykel           11 Greece Olymp              7.23  
  5 Burgess, Garrett          11 Midlakes                  7.25  
  6 Gray, Deshawn             11 Gates-Chili               7.27  
  7 Leonard, Richard          10 Batavia                   7.32  
Section  5  
  1 Feliciano, Robert         12 Charlotte                 7.14  
  2 Carlisle, Craig           11 East Rochest              7.17  
  3 Aponte, Jon               11 Webster Thom              7.18  
  3 Perez, Hector             12 Fairport                  7.18  
  5 Jenks, Keith              11 Fairport                  7.44  
  6 Sanders, Akil             11 East Irondeq              7.55  
Section  6  
  1 Moorer, Jaron             10 Edison Tech               7.26  
  2 Barclay, Jaiquan          10 Edison Tech               7.35  
  3 Wagner, Josh              12 Wayland Coho              7.40  
  4 Allen, Andre              10 Edison Tech               7.54  
Section  7  
  1 Slack, Chuck              12 Byron-Bergen              7.27  
  2 Wood, Ryan                12 Batavia                   7.34  
  3 Molinari, Al              11 Greece Olymp              7.43  
Section  8  
  1 Vann, David               10 Charlotte                 7.09  
  2 Mcfarley, Eddie            7 School WW                 7.22  
  3 Ealey, Devin              12 Edison Tech               7.23  
  4 Linder, Matthew           10 Webster Schr              7.36  
  5 Grannam, Cyril            11 Edison Tech               7.37  
  6 Ilunga, Mark              10 Greece Olymp              7.46  
Section  9  
  1 Deangelis, Axel           12 North Rose W              7.26  
  2 Harvey, Justin            10 Edison Tech               7.34  
  3 Jones, Marcellus          11 Edison Tech               7.39  
  4 Murphy, Nick              11 Victor                    7.40  
  5 Pendergast, Gage          11 Midlakes                  7.53  
  6 Flanigan, Tom             11 East Rochest              7.59  
  7 Betts, Xavier             11 Edison Tech               7.70  
Section  10  
  1 Applewhite, Ishmael       12 Edison Tech               7.21  
  2 Beniamino, Dominick       11 Midlakes                  7.44  
  3 Godsey, Tommy             12 Williamson                7.45  
  4 Guido, Chris              12 Greece Olymp              7.46  
  5 Hollweldel, Kirk          11 Alexander                 7.57  
Section  11  
  1 Gamble, Will              12 East Irondeq              7.39  
  2 Sheridan, Tommy           11 Webster Thom              7.53  
  3 Mallory, Devan            12 Dansville                 7.57  
  4 Crabb, Michael            11 Livonia                   7.61  
  5 Sylvester, Dontee         11 Webster Thom              7.70  
  6 Mitchell, Saiquan         11 Wilson Magne              7.87  
  7 Huang, Jing               11 Rush Henriet              7.90  
Section  12  
  1 Locke, Jon                12 LeRoy                     7.35  
  2 Dalton, Justin            12 Palmyra-Mace              7.50  
  2 DelPrete, Alessandro      12 Webster Thom              7.50  
  4 Cooper, James              9 Victor                    7.57  
  5 Lawson, Keith             11 Wilson Magne              7.58  
Section  13  
  1 Lawhorn, Tyrell           10 Rush Henriet              7.29  
  2 Giachetta, Tommy          11 Palmyra-Mace              7.62  
  3 Bevins, Travis            11 Midlakes                  7.67  
  4 Mann, Shaun               11 Wayland Coho              7.69  
  5 Jacobs, Matt              11 Victor                    7.71  
  6 Mitchell, DJ              10 Rush Henriet              7.73  
  6 Pierson, Brandon          12 North Rose W              7.73  
Section  14  
  1 Kissel, Christian         11 East Rochest              7.45  
  2 Colasardo, Chris          10 Red Jacket                7.58  
  3 McBride, Darius           11 Rush Henriet              7.65  
  4 Potter, Josh              12 Dansville                 7.73  
  5 Smith, Jordan             10 Wilson Magne              8.03  
Section  15  
  1 Webb, Grant               11 Webster Schr              7.58  
  2 Gray, Mike                11 Gates-Chili               7.79  
  2 Driscoll, Conor           11 Victor                    7.79  
Section  16  
  1 Jones, Kris               10 Batavia                   7.55  
  2 Gates, Nate               11 Greece Olymp              7.56  
  3 Miller, Jacob             11 Midlakes                  7.65  
  4 Bryant, Tyrese            10 SOTA                      7.67  
  5 Bruner, Desmin            11 SOTA                      7.76  
  6 Crawford, Torrey          12 Wayne                     7.79  
Section  17  
  1 Tytler, Chris             12 Webster Thom              7.40  
  2 Koska, Andrei             11 East Rochest              7.69  
  3 Howell, Scott             11 North Rose W              7.76  
  4 Szydlowski, Matt          11 Victor                    7.78  
  5 Millick, Nigel            10 Palmyra-Mace              7.85  
  6 Bains, Gurpreet           10 Greece Olymp              7.87  
  7 Marks, Vince              11 North Rose W              7.90  
Section  18  
  1 Marone, Cory              10 Marion                    7.47  
  2 Jones, Shyquan            10 Edison Tech               7.50  
  3 Lohrman, Greg             10 Webster Thom              7.63  
  4 Altman, Jake               9 East Rochest              7.88  
  5 Desiato, Mike             10 Wayne                     7.91  
  6 Walik, Andrew             12 Webster Schr              7.97  
  7 Henlein, Bernard          12 Webster Schr              8.11  
Section  19  
  1 Record, Phineas           11 Midlakes                  7.86  
  2 Zutshi, Karan             10 Webster Schr              7.93  
  3 Castro, Pete              12 Marion                    7.97  
  4 Thompson, Chris           11 Livonia                   8.05  
  5 Maldonado, Carlos         10 Edison Tech               8.08  
  6 Swartz, Spencer           10 Batavia                   8.12  
Section  20  
  1 Kelly, Matt               11 Livonia                   7.81  
  2 phillips, Derrick         11 Alexander                 7.84  
  3 White, James              12 Bath-Haverli              7.96  
  4 Radley, Max               12 Batavia                   7.98  
  5 Raphael, Jared            10 Batavia                   8.08  
  6 McGrath, Nick             12 Webster Thom              8.13  
Section  21  
  1 Cook, Tim                 11 Batavia                   7.88  
  2 Walden, Dakota             9 Bath-Haverli              7.92  
  3 Kulczyk, Joe              12 Batavia                   7.98  
  4 Schusler, Alan            12 Webster Schr              8.05  
  5 Goebel, Ben               11 Victor                    8.07  
  6 Litolff, Matt             10 Livonia                   8.20  
Section  22  
  1 Calvert, Todd             11 Livonia                   8.04  
  2 Campos, Bernardo           9 Dansville                 8.15  
  3 McCarthy, Daniel           9 Byron-Bergen              8.16  
  4 Jackson, Seth             11 Palmyra-Mace              8.20  
  5 Sherry, Tyler              9 Wayland Coho              8.34  
  6 Breen, J.B.               12 Palmyra-Mace              8.37  
  7 Beyerlein, David          12 Greece Arcad              9.37  
Section  23  
  1 Prospero, Nick             9 Byron-Bergen              8.28  
  2 German, Tim               12 Batavia                   8.36  
  2 Stadler, Mitchell          9 Greece Olymp              8.36  
  2 Capuano, Nick             11 East Rochest              8.36  
  5 Gould, Kyle               12 Wayland Coho              8.57  
  6 Gould, Brady               9 Wayland Coho              8.59  
Section  24  
  1 Whitlock, Bryan           11 SOTA                      6.73  
  2 Best, Patrick             12 Webster Schr              8.63  
  3 Gordner, Jay              11 Marcus Whitm              9.06  
  4 Radka, Dustin             10 Batavia                   9.19  
  5 Coon, Gage                11 Bath-Haverli              9.34  
  6 Logsdon, Dallas           11 Batavia                  10.23  
  7 Craine, Kyle              11 Marcus Whitm             10.81  
Section  25  
  1 Schuster, Scott           11 Livonia                   7.13  
  2 Jenkins, Tyshon           10 Charlotte                 7.19  
  3 Mathis, Shane             11 Wheatland-Ch              7.59  
  4 Edwards, Theron            9 Charlotte                 7.80  
  5 Glenn, Shannon            10 Charlotte                 8.15  
  6 Tyson, Jacob               9 Batavia                  11.40  
 
Boys 300 Meter Dash Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Santana, Jonathan         12 Edison Tech              36.26  
  2 Turner, Adrian            12 Rush Henriet             37.37  
  3 Harley, Quinton           12 Edison Tech              37.63  
  4 Canady, Mark              11 Edison Tech              38.33  
  5 Twombly, Kyle             11 Penfield                 38.35  
  6 Kasambayi, JeanLuc        10 Greece Olymp             39.01  
Section  2  
  1 Williams, Rob             12 Batavia                  38.39  
  2 Davis, Curtis             12 Geneva                   38.73  
  3 Kneut, Dustin             12 Webster Schr             38.82  
  4 Crossman-Chavez, Alfredo  12 Edison Tech              38.95  
  5 Barber, Jermaine          11 Williamson               39.47  
Section  3  
  1 Sneed, Robert             11 Edison Tech              39.14  
  2 Coleman, John             11 Spencerport              40.27  
  3 VanderBrook, Shawn        12 Marion                   40.36  
  4 Dorsey, Justin            11 Gates-Chili              41.80  
  5 Mcfarley, Eddie            7 School WW                42.22  
Section  4  
  1 Francisco, Nate           12 Marcus Whitm             38.52  
  2 Stewart, Dan              12 Webster Schr             39.23  
  3 May, Maurice              11 Greece Olymp             39.47  
  4 Carlisle, Craig           11 East Rochest             39.82  
  5 Doucette, Ross            12 Fairport                 39.97  
  6 Wilson, Alonzo            12 LeRoy                    40.03  
Section  5  
  1 Uppal, Pardeep            12 Webster Schr             38.91  
  2 Skrtic, Steven            11 Penfield                 39.35  
  3 Livingston, Kyle          10 Gates-Chili              39.84  
  4 Woodley, Terrance         12 East Irondeq             41.28  
Section  6  
  1 Feliciano, Robert         12 Charlotte                39.92  
  2 Hollfelder, Robert        11 Gates-Chili              40.56  
  3 Schuster, Scott           11 Livonia                  40.76  
  4 Moulton, Travis           10 Livonia                  40.87  
  5 Dalton, Justin            12 Palmyra-Mace             41.04  
  6 Baird, Richard            12 Batavia                  41.22  
  7 Ventrillo, Tyler          10 Wayne                    41.28  
  8 Flanigan, Tom             11 East Rochest             42.43  
Section  7  
  1 Whitlock, Bryan           11 SOTA                     38.36  
  2 Miles, Ulyssey            11 Fairport                 41.09  
  3 Wood, Ryan                12 Batavia                  41.47  
  4 Landschoot, Travis        11 Midlakes                 42.27  
  5 Doty, Chris               11 Wayne                    42.74  
  6 Visconte, JP              10 Webster Thom             43.58  
  7 Castro, Pete              12 Marion                   43.89  
  8 Ainsworth, Ryan           11 Bath-Haverli             44.26  
Section  8  
  1 Restaino, Nick            12 Spencerport              40.80  
  2 Lohrman, Greg             10 Webster Thom             41.03  
  3 Fesyuk, David             12 Gates-Chili              41.49  
  4 DelPrete, Alessandro      12 Webster Thom             42.09  
  5 Potter, Josh              12 Dansville                42.21  
  6 Brett, Alex               12 Webster Schr             42.23  
  7 Torregrasa, Jorge         12 Penfield                 42.31  
  8 Mathis, Shane             11 Wheatland-Ch             42.39  
Section  9  
  1 Devlin, Shane             10 Red Jacket               41.61  
  2 Linder, Matthew           10 Webster Schr             41.71  
  3 Jones, Marcellus          11 Edison Tech              41.83  
  4 Joseph, Quentin           11 Charlotte                42.04  
  5 Pierce, Adam              12 Batavia                  42.83  
  6 Mitchell, Kendall         12 Rush Henriet             42.99  
  7 Driscoll, Conor           11 Victor                   43.16  
  8 Butler, Tiyreek           11 Gates-Chili              46.24  
Section  10  
  1 Givens, Aaron             12 John Marshal             41.42  
  2 Ferris, Dave              12 Spencerport              41.48  
  3 Barclay, Jaiquan          10 Edison Tech              42.05  
  4 Applewhite, Ishmael       12 Edison Tech              42.36  
  5 Heusler, Garrett          11 Midlakes                 43.13  
Section  11  
  1 Smiley, Kenny             11 Wilson Magne             40.78  
  2 Murphy, Nick              11 Victor                   42.06  
  3 Walik, Andrew             12 Webster Schr             42.94  
  4 Williams, Eric            11 Penfield                 43.39  
  5 Koska, Andrei             11 East Rochest             43.41  
  6 Howe, John                12 SOTA                     43.48  
  7 Romeiser, Kurt            12 Midlakes                 43.64  
  8 Desiato, Mike             10 Wayne                    43.74  
  9 Allen, Andre              10 Edison Tech              44.25  
Section  12  
  1 Jackson, Seth             11 Palmyra-Mace             44.80  
  2 Ragusa, Charles           11 Gates-Chili              45.67  
  3 Marrocco, Kenny           11 Batavia                  47.30  
 -- Huang, Jing               11 Rush Henriet                NT  
 -- Skinner, Devonte          10 Edison Tech                 NT  
 -- Lawhorn, Tyrell           10 Rush Henriet                NT  
 -- Bills, Chris              11 Victor                      NT  
 -- Gill, Andrew              11 Spencerport                 NT  
 -- Millick, Nigel            10 Palmyra-Mace                NT  
 -- Wright, Jamel             12 Greece Olymp                NT  
 -- Tillery, Kevin            10 Batavia                     NT  
Section  13  
  1 Guyer, Ken                10 Palmyra-Mace             44.19  
  2 Mitchell, DJ              10 Rush Henriet             44.42  
  3 Caven, Delano             12 Rush Henriet             44.71  
  4 Gregorio, Travis          11 Midlakes                 44.93  
  5 Kosakowski, Zach          10 Livonia                  45.09  
  6 Marks, Vince              11 North Rose W             45.15  
  7 Hollweldel, Kirk          11 Alexander                45.42  
  8 Bevins, Travis            11 Midlakes                 45.64  
  9 Joseph, Omar              10 Edison Tech              46.33  
 10 Betts, Xavier             11 Edison Tech              47.21  
Section  14  
  1 Leisenring, James         11 Batavia                  44.38  
  2 Litolff, Matt             10 Livonia                  44.49  
  3 Parra, Andrew             11 North Rose W             44.71  
  4 Fabiano, Anthony          11 Penfield                 45.47  
  5 Sponholtz, Cody           11 Dansville                45.84  
  6 Bloss, Michael             9 Williamson               46.48  
  7 Calvert, Todd             11 Livonia                  49.57  
Section  15  
  1 Harvey, Justin            10 Edison Tech              42.77  
  2 Giachetta, Tommy          11 Palmyra-Mace             45.23  
  3 Johnson, Michael          10 Bath-Haverli             45.40  
  4 Williams, Eric             9 Batavia                  46.91  
  5 Blue, Dartaina            10 John Marshal             47.72  
  6 Cook, Tim                 11 Batavia                  47.86  
Section  16  
  1 Slack, Chuck              12 Byron-Bergen             41.75  
  2 Jones, Shyquan            10 Edison Tech              46.30  
  3 Laird, Jon                 9 Batavia                  47.20  
  4 Gooslsby, Tyler            9 Charlotte                48.29  
  5 Rawleigh, DJ               8 Bath-Haverli             48.38  
  6 McCarthy, Daniel           9 Byron-Bergen             48.84  
  7 McLaughlin, Mark          12 Byron-Bergen             52.49  
  8 Martin, Brok               7 Bath-Haverli             53.10  
Section  17  
  1 Vega, Devon               11 Charlotte                40.85  
  2 Jenkins, Tyshon           10 Charlotte                42.05  
  3 Ainsworth, Sean           11 Bath-Haverli             42.06  
  4 Bryant, Tyrese            10 SOTA                     45.41  
  5 Maldonado, Carlos         10 Edison Tech              46.37  
  6 Malm, Michael             12 Wayland Coho             47.82  
  7 Jones, Evan               10 Midlakes                 48.26  
  8 Gould, Brady               9 Wayland Coho             48.75  
  9 Sherry, Tyler              9 Wayland Coho             50.19  
 10 Hamilton, Derrick         11 Bath-Haverli             50.21  
 11 Gould, Kyle               12 Wayland Coho             55.57  
 
Boys 600 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Rice, Andrew              12 Fairport               1:28.47  
  2 Hlywa, Joseph             12 Edison Tech            1:29.14  
  3 Borden, Zak               12 Greece Olymp           1:29.15  
  4 Koehler, Garrison         11 Bath-Haverli           1:29.79  
  5 Crist, Craig              12 Palmyra-Mace           1:30.04  
  6 Thayer, Ryan              11 Williamson             1:30.28  
  7 Ballard, David            12 Victor                 1:30.86  
  8 Chavez, Justin            12 Edison Tech            1:33.62  
  9 Smith, Marcus             12 Edison Tech            1:36.27  
Section  2  
  1 Brady, Terry              12 Rush Henriet           1:31.94  
  2 Abdi, Yusuf               11 SOTA                   1:32.55  
  3 Koehler, Franklin         11 Bath-Haverli           1:32.99  
  4 Moorer, Jaron             10 Edison Tech            1:33.41  
  5 Cholewa, Nick             12 Spencerport            1:33.88  
  6 To, Jason                 12 Spencerport            1:34.45  
  7 Hospers, Jamie            11 Penfield               1:35.34  
  8 McDonald, Brandon         12 Gates-Chili            1:35.49  
Section  3  
  1 LaMotte, Landry           11 Midlakes               1:31.59  
  2 Watson, Nick              10 Rush Henriet           1:31.94  
  3 Hamilton, Ryan            11 Bath-Haverli           1:33.35  
  4 Nasello, AJ               10 Webster Schr           1:34.11  
  5 Sauln, Bradley            11 Rush Henriet           1:35.65  
  6 Whittemore, Steve         11 Webster Schr           1:36.75  
  7 Grip, Evan                11 Penfield               1:39.34  
  8 Burry, Marcus             12 North Rose W           1:40.10  
  9 Van Nostrand, Aaron       11 Williamson             1:40.63  
 10 Christenson, Eric         11 Wayne                  1:41.41  
Section  4  
  1 Wagner, Max               11 Palmyra-Mace           1:37.19  
  2 Liess, Chris              11 Greece Olymp           1:37.32  
  3 Woodard, Matthew          10 Red Jacket             1:38.51  
  4 Phillips, Nathan          11 North Rose W           1:40.06  
  5 Montemorano, Alex         11 Victor                 1:40.60  
  6 Hopkins, Daniel           10 SOTA                   1:40.65  
  7 Brown, Jordan             11 Victor                 1:41.46  
  8 Altman, Jake               9 East Rochest           1:42.98  
  9 Hardaway, Taquan           8 SOTA                   1:50.16  
Section  5  
  1 Kasambayi, Jerry          12 Greece Olymp           1:35.35  
  2 McKechney, Pat            10 Marion                 1:38.18  
  2 Colby, Jeff               11 Greece Olymp           1:38.18  
  4 Chapman, Dominic          11 Palmyra-Mace           1:39.67  
  5 Cawley, Brendan           12 Penfield               1:39.68  
  6 Cooper, Dashaun           10 Wilson Magne           1:42.52  
  7 Francia, Patrick          12 Greece Olymp           1:44.01  
  8 Kleinbach, Ron            12 Batavia                1:44.40  
  9 Schweigert, Dallas        10 Dansville              1:44.61  
 10 Lester, Sam               12 Palmyra-Mace           1:45.71  
Section  6  
  1 Erbelding, Jon            11 Greece Olymp           1:41.91  
  2 Lightfoote, Adam          12 Marcus Whitm           1:45.38  
  3 Lieberman, Konner         10 Wayne                  1:46.35  
  4 Lane, Kenny               10 Livonia                1:48.27  
  5 Liess, Justin             10 Greece Olymp           1:48.79  
  6 Prahler, Josh             12 Webster Schr           1:50.50  
  7 Griffin, Bobby            11 Marcus Whitm           1:50.67  
  8 Delgado, Matt             12 East Rochest           1:51.37  
  9 Gardner, Ryan             11 Midlakes               1:51.79  
Section  7  
  1 Severson, Brendan         11 Midlakes               1:38.62  
  2 Hyman, Brennan            11 Greece Olymp           1:46.59  
  3 Saxton, Matt              10 Livonia                1:47.66  
  4 Caccamise, Arron          10 Alexander              1:50.05  
  5 Jones, Evan               10 Midlakes               1:53.04  
  6 Fowler, Darius            10 Wilson Magne           1:55.13  
  7 Butman, Christopher        9 Greece Olymp           1:59.56  
  8 Robinson, Ben             10 Wayland Coho           2:03.58  
 
Boys 1000 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Day, Sean                 12 Rush Henriet           2:46.83  
  2 Green, Justin             11 Fairport               2:49.25  
  3 Cauwels, Mike             12 Penfield               2:49.90  
  4 Rodgers, Camerom          10 Wilson Magne           2:50.53  
  5 Piacentini, Anthony       11 Webster Schr           2:52.29  
  6 Bennett, Jack             12 LeRoy                  2:53.00  
  7 Thayer, Ryan              11 Williamson             2:54.78  
  8 Hughson, Ryan             12 Palmyra-Mace           2:55.73  
  9 To, Justin                10 Spencerport            2:56.78  
 10 Kozyra, Nate               9 Rush Henriet           2:56.82  
 11 Kerr, Colin                8 Wayne                  2:57.32  
 12 Haynes, Mitchell          11 Rush Henriet           2:59.60  
 13 Skovira, Kyle             12 Webster Thom           3:00.48  
 14 Armstrong, Sam            11 Bath-Haverli           3:01.87  
 15 Jordan, Travis             9 Gates-Chili            3:03.43  
 16 Voges, Tim                12 Batavia                3:08.51  
 17 McKinley, Jeffrey          9 Bath-Haverli           3:17.05  
Section  2  
  1 LaMotte, Landry           11 Midlakes               2:55.26  
  2 Sweeney, Andrew            9 Rush Henriet           2:55.70  
  3 Guider, Colin             12 Webster Thom           2:58.70  
  4 Holbrook, Austin          10 Greece Olymp           2:59.46  
  5 Miles-Rath, Cohen         10 Wayland Coho           3:01.50  
  6 Winter, Cody              10 North Rose W           3:02.50  
  7 Kissel, Christian         11 East Rochest           3:02.90  
  8 Spinosa, Phil             11 Spencerport            3:02.91  
  9 Kelly, Donald             11 Charlotte              3:03.71  
 10 Paladino, Tyler            9 Penfield               3:06.62  
 11 Bailey, Dan               12 Batavia                3:06.86  
 12 Dawson, Danny             11 Batavia                3:11.92  
 13 Rufus, Elbert             11 Charlotte              3:11.99  
 14 Galetto, Billy             9 Spencerport            3:13.76  
 15 Barlow, Torrey            10 Spencerport            3:13.91  
 16 Benson, Elliot             9 East Rochest           3:14.84  
 17 Hennessey, Chris          10 Wayne                  3:15.44  
Section  3  
  1 Yacuzzo, Mike             11 East Rochest           3:10.06  
  2 Woodard, Jason            10 Red Jacket             3:14.08  
  3 Willis, Zachary           10 Williamson             3:16.68  
  4 Schweigert, Dallas        10 Dansville              3:17.01  
  5 Lester, Sam               12 Palmyra-Mace           3:17.43  
  6 Ormsby, Patrick           10 Marcus Whitm           3:19.08  
  7 Freeman, Rob              11 Batavia                3:19.44  
  8 Hopkins, Daniel           10 SOTA                   3:21.39  
  9 Bradshaw, Paul             9 Charlotte              3:21.84  
 10 Gardner, Ryan             11 Midlakes               3:24.02  
 11 Martinez, Brandon          9 Williamson             3:25.16  
 12 Schmitt, Cody             11 Midlakes               3:37.22  
 
Boys 1600 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Burke, Colby               9 Rush Henriet           4:45.43  
  2 Krautwurst, Jake          12 LeRoy                  4:45.76  
  3 Borden, Zak               12 Greece Olymp           4:48.56  
  4 Dunham, Cyril             12 Spencerport            4:48.70  
  5 Hayward, Connor            9 Victor                 4:59.39  
  6 Erb, M.J.                  9 Victor                 5:01.38  
  7 Mintz, Jesse              11 Wayne                  5:01.40  
  8 Newton, Trevor            11 Rush Henriet           5:02.80  
  9 Leisenring, James         11 Batavia                5:04.88  
 10 Crandell, Alex             9 Penfield               5:08.27  
 11 Demarle, Tyler            11 SOTA                   5:11.02  
 12 Buss, Hayden              11 Gates-Chili            5:13.44  
 13 Allen, Lukas              12 Williamson             5:18.42  
 14 Repka, Mark               12 Rush Henriet           5:28.33  
Section  2  
  1 Iovoli, Austin            10 Victor                 5:07.32  
  2 LaMotte, Landry           11 Midlakes               5:10.57  
  3 Bond, Chris               12 Penfield               5:12.09  
  4 DeMay, Tyler               9 East Rochest           5:26.76  
  5 Davalos, Tyler            11 Byron-Bergen           5:29.33  
  6 Ketchum, Rowan            11 Williamson             5:31.02  
  7 Graham, Ethan             11 Palmyra-Mace           5:49.60  
  8 Robinson, Ben             10 Penfield               5:52.06  
  9 Hepler, Eric              11 Williamson             5:52.74  
 10 Leenhouts, Felix          12 Lyndonville            5:52.75  
 11 Chapman, Dominic          11 Palmyra-Mace           5:59.13  
 12 Seyboth, Scott             9 Greece Olymp           6:13.19  
 13 Pasquale, Charles         11 Greece Olymp           6:13.98  
 14 Vanderburgh, Jacob        11 Greece Olymp           6:45.33  
 
Boys 3200 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Redfield, Greg            12 Penfield               9:41.58  
  2 Dinan, Brian              11 Geneva                 9:44.33  
  3 Lapresi, Colby            12 Geneva                10:14.78  
  4 Printy, Greg              12 East Irondeq          10:19.15  
  5 Krenzer, Mike             12 Rush Henriet          10:21.44  
  6 Dinan, Ethan              11 Geneva                10:36.27  
  7 Demarle, Tyler            11 SOTA                  10:41.24  
  8 Laird, Jon                 9 Batavia               10:44.79  
  9 Mauro, Chris              11 Webster Schr          10:48.87  
 10 Stone, Mike               11 Midlakes              10:50.01  
 11 Schwan, Paul              10 LeRoy                 10:58.25  
 12 Vogan, Brian              11 Palmyra-Mace          11:12.03  
 13 Howe, Jackson             11 Penfield              11:18.89  
 14 Krest, Jon                 9 Palmyra-Mace          11:26.33  
 15 Salotto, Mike             10 Marcus Whitm          11:26.82  
 16 DeMinck, Cody             11 Williamson            11:39.16  
 17 Amidon, Seth              12 Wayne                 11:42.22  
 18 Crandall, Lucas           11 East Rochest          11:43.60  
 19 Filiatreau, Jordan        11 Midlakes              11:53.47  
 20 Jeffers, Scott            11 Livonia               12:09.46  
 21 Renn, Zach                11 Livonia               13:15.39  
Section  2  
  1 Pasquale, Charles         11 Greece Olymp          12:44.18  
  2 Leenhouts, Felix          12 Lyndonville           13:05.51  
  3 Seyboth, Scott             9 Greece Olymp          13:20.75  
 
Boys 55 Meter Hurdles Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Hlywa, Joseph             12 Edison Tech               7.76  
  2 Harrington, Brett         12 Edison Tech               7.78  
  3 Davis, Curtis             12 Geneva                    8.22  
  4 Buntley, Jimmy            12 Rush Henriet              8.25  
  5 Armstrong, Marquis        12 East Irondeq              8.28  
  6 Turner, Adrian            12 Rush Henriet              8.33  
  7 Ainsworth, Ryan           11 Bath-Haverli              9.05  
  8 Connor, Kalvin            11 Greece Olymp             10.38  
Section  2  
  1 Smith, Marcus             12 Edison Tech               8.29  
  2 Confer, Matt              12 Webster Thom              8.50  
  3 To, Jason                 12 Spencerport               8.66  
  4 Enck, Kevin               11 Webster Schr              8.70  
  5 McGreevy, Tim             12 Alexander                 8.79  
  6 Wilson, Shawn             12 Mynderse                  8.81  
  7 Best, Zach                12 Rush Henriet              9.20  
Section  3  
  1 Anglin, Oshani            10 Wilson Magne              8.42  
  2 Bayer, Mark               12 Webster Schr              9.01  
  3 Szydlowski, Matt          11 Victor                    9.02  
  4 Godsey, Tommy             12 Williamson                9.10  
  5 Woodard, Matthew          10 Red Jacket                9.33  
  6 Rivers, Raul              11 Charlotte                 9.40  
  7 Abdi, Yusuf               11 SOTA                      9.59  
  8 Adler, Josh               10 Gates-Chili               9.88  
Section  4  
  1 Sutherland, Matt          11 Penfield                  9.07  
  2 Washington, Dejon         12 Edison Tech               9.62  
  3 Bailey, Dan               12 Batavia                   9.64  
  4 Dunn, Morgan              12 Palmyra-Mace              9.69  
  5 Ilunga, Mark              10 Greece Olymp              9.98  
  6 Steffanson, Robert        11 East Rochest             10.23  
  7 Knataitis, Josh           12 Williamson               10.25  
  8 Shea, Ryan                12 Batavia                  11.13  
Section  5  
  1 Watches, Robert           12 Bath-Haverli              9.81  
  2 Joseph, Omar              10 Edison Tech               9.97  
  3 Tytler, Chris             12 Webster Thom             10.19  
  4 Campos, Bernardo           9 Dansville                10.75  
  5 Millick, Nigel            10 Palmyra-Mace             10.83  
  6 Fuller, Leland            12 Byron-Bergen             11.47  
  7 Sober, Dylan              12 Wayne                    13.19  
 
Boys 4x400 Meter Relay Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Webster Schroeder                                   3:40.34  
  2 LeRoy                                               3:46.52  
  3 Batavia                                             3:48.13  
  5 Rush Henrietta                                      3:49.86  
  6 Wilson Magnet                                       3:52.19  
  7 Victor                                              3:53.98  
  8 Wayne                                               3:59.84  
  9 East Irondequoit                                    4:06.08  
 -- Webster Schroeder  'B'                             x3:49.78  
Section  2  
  1 Webster Thomas                                      3:56.73  
  3 Marcus Whitman                                      4:00.60  
  5 Midlakes                                            4:02.58  
  6 School Of The Arts                                  4:11.13  
  7 Williamson                                          4:13.58  
  8 Bath-Haverling                                      4:23.39  
  9 Penfield                                            4:25.68  
 -- John Marshall  'B'                                 x3:58.75  
 -- Batavia  'B'                                       x4:02.55  
 
Boys High Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Flight  1  
  1 McGreevy, Tim             12 Alexander              6-04.00  
  2 Sutherland, Matt          11 Penfield               6-02.00  
  3 Enck, Kevin               11 Webster Schr           6-00.00  
  4 Coley, Denzel             12 Greece Olymp           5-10.00  
  4 Buntley, Jimmy            12 Rush Henriet           5-10.00  
  6 Zigler, Eric              10 Spencerport            5-06.00  
  6 Fesyuk, David             12 Gates-Chili            5-06.00  
  6 Cartagena, Gabe           11 Rush Henriet           5-06.00  
  6 O'Neil, Andre             12 Wayne                  5-06.00  
 10 Whittemore, Steve         11 Webster Schr           5-02.00  
 10 Smith, Drew               11 Livonia                5-02.00  
 10 Ealey, Devin              12 Edison Tech            5-02.00  
 10 Crabb, Michael            11 Livonia                5-02.00  
 10 O'Reilly, Dan             11 Webster Thom           5-02.00  
 10 Calabrese, Jake           11 East Rochest           5-02.00  
 10 Connolly, Andrew          12 Spencerport            5-02.00  
 10 Dunn, Morgan              12 Palmyra-Mace           5-02.00  
 10 Best, Zach                12 Rush Henriet           5-02.00  
 10 Belcher, Ethan            12 LeRoy                  5-02.00  
 10 Skinner, Devonte          10 Edison Tech            5-02.00  
 21 Delgado, Matt             12 East Rochest           4-10.00  
 21 Skerrett, Terry           12 Williamson             4-10.00  
 21 Ziemendorf, Kolby         11 Webster Schr           4-10.00  
 21 Scott, Rashaad            11 Edison Tech            4-10.00  
 21 Cooper, James              9 Victor                 4-10.00  
 21 Spinks, Shamar            10 Batavia                4-10.00  
 21 Herbert, Matt             10 Wayland Coho           4-10.00  
 21 Mann, Shaun               11 Wayland Coho           4-10.00  
 21 Wiktorski, Cody            9 Penfield               4-10.00  
 21 Duval, Jedadiaha          11 Gates-Chili            4-10.00  
 21 Kryman, Greg              12 Batavia                4-10.00  
 32 Fuller, Leland            12 Byron-Bergen           4-06.00  
 32 Benson, Elliot             9 East Rochest           4-06.00  
 32 Coller- Carpenter, Trevo  11 East Rochest           4-06.00  
 32 Hogan, Brian              12 Byron-Bergen           4-06.00  
 32 Hollingsworth, Andrew      7 SOTA                   4-06.00  
 32 Bruner, Desmin            11 SOTA                   4-06.00  
 32 Stohr, AJ                  9 Williamson             4-06.00  
 32 Woodard, Jason            10 Red Jacket             4-06.00  
 -- Malm, Michael             12 Wayland Coho                NH  
 -- Krohn, Chad               12 Rush Henriet                NH  
 -- Jones, Marcellus          11 Edison Tech                 NH  
 -- Ventrillo, Tyler          10 Wayne                       NH  
 
Boys Pole Vault Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Monaco, Erich             11 Newark                11-09.00  
  2 Valavanis, Chris          12 Rush Henriet          11-00.00  
  2 Traina, Jordan            11 Gates-Chili           11-00.00  
  2 Koehler, Garrison         11 Bath-Haverli          11-00.00  
  2 Stevenson, Eric            9 Gates-Chili           11-00.00  
  6 Bartula, Jeremy            9 Gates-Chili           10-03.00  
  6 Shea, Ryan                12 Batavia               10-03.00  
  6 Goebel, Ben               11 Victor                10-03.00  
  6 McKechney, Pat            10 Marion                10-03.00  
  6 Pawluk, Drew              12 Webster Schr          10-03.00  
  6 Nguyen, Mitch             10 Penfield              10-03.00  
 12 Adler, Josh               10 Gates-Chili            9-06.00  
 12 Schwab, Joe               12 LeRoy                  9-06.00  
 14 Grip, Brian               10 Greece Olymp           8-09.00  
 14 Sullivan, Sean            12 Webster Thom           8-09.00  
 14 Gasser, Jim               10 Wayne                  8-09.00  
 14 tybor, cody               10 Alexander              8-09.00  
 14 Hogan, Brian              12 Byron-Bergen           8-09.00  
 14 Voges, Tim                12 Batavia                8-09.00  
 14 Cornell, Alex             11 Spencerport            8-09.00  
 21 Siviy, Chris              11 Webster Schr           8-00.00  
 21 Heberlien, Zack           11 Alexander              8-00.00  
 21 Bills, Chris              11 Victor                 8-00.00  
 21 Carlson, Dan              11 LeRoy                  8-00.00  
 21 Koehler, Franklin         11 Bath-Haverli           8-00.00  
 21 Cawley, Brendan           12 Penfield               8-00.00  
 27 Crist, Craig              12 Palmyra-Mace           7-03.00  
 27 Christenson, Eric         11 Wayne                  7-03.00  
 27 Lord, Rion                11 Wayland Coho           7-03.00  
 27 Spinks, Shamar            10 Batavia                7-03.00  
 -- Davalos, Tyler            11 Byron-Bergen                NH  
 -- Williams, Eric             9 Batavia                     NH  
 -- Lanphear, Pete             9 Byron-Bergen                NH  
 -- Dawson, Danny             11 Batavia                     NH  
 -- Cook, Tim                 11 Batavia                     NH  
 -- Marrocco, Kenny           11 Batavia                     NH  
 
Boys Long Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Hlywa, Joseph             12 Edison Tech           21-05.50  
  2 Stevenson, Alex           12 Gates-Chili           21-03.75  
  3 Vann, David               10 Charlotte             21-00.50  
  4 VanderBrook, Shawn        12 Marion                20-10.00  
  5 O'Neil, Andre             12 Wayne                 20-02.75  
  6 Vega, Devon               11 Charlotte             20-01.75  
  7 Kirchner, David           12 Webster Schr          20-00.00  
  8 Ludgood, Sam              12 Webster Schr          19-09.00  
  9 Aghayere, Eghosa          11 Rush Henriet          19-00.00  
 10 Chavez, Justin            12 Edison Tech           18-11.00  
 11 Gray, Alex                12 Wayland Coho          18-07.00  
 12 Sinclair, Kenny           11 Monroe                18-05.50  
 13 Wright, Jamel             12 Greece Olymp          18-04.00  
 14 Shaffer, Jay              11 Alexander             18-03.00  
 15 Johnson, Dre              11 John Marshal          18-02.00  
 16 Wagner, Josh              12 Wayland Coho          17-11.50  
 17 Kryman, Greg              12 Batavia               17-11.00  
 18 Shaffer, Steven           11 Alexander             17-10.00  
 18 Washington, Dejon         12 Edison Tech           17-10.00  
 20 Baird, Richard            12 Batavia               17-09.75  
 21 Belcher, Ethan            12 LeRoy                 17-09.50  
 21 Logan, Josh                8 SOTA                  17-09.50  
 23 Rizzieri, Dan             12 Wayland Coho          17-07.75  
 24 Gates, Nate               11 Greece Olymp          17-04.50  
 25 Ainsworth, Ryan           11 Bath-Haverli          17-02.50  
 26 Kleinbach, Ron            12 Batavia               17-02.00  
 27 Beniamino, Dominick       11 Midlakes              17-00.00  
 28 Knataitis, Josh           12 Williamson            16-07.25  
 29 Marone, Cory              10 Marion                16-05.50  
 30 Buckler, Jason            12 Williamson            16-05.25  
 31 Hogan, Brian              12 Byron-Bergen          16-03.25  
 31 Devlin, Shane             10 Red Jacket            16-03.25  
 33 Steffanson, Robert        11 East Rochest          16-03.00  
 33 Personale, Brendon        10 Marcus Whitm          16-03.00  
 35 Czechowski, Lucas         11 Alexander             16-01.50  
 36 DeBree, Jeff              10 Webster Thom          16-00.00  
 37 Howe, John                12 SOTA                  15-11.50  
 38 Lane, Kenny               10 Livonia               15-10.50  
 39 Duval, Jedadiaha          11 Gates-Chili           15-09.75  
 40 Locke, Jon                12 LeRoy                 15-09.00  
 41 Malm, Michael             12 Wayland Coho          15-05.25  
 42 Bruner, Desmin            11 SOTA                  15-03.50  
 43 Russ, Malcolm             10 Marcus Whitm          15-02.50  
 44 Pera, Alex                12 Wayne                 14-07.00  
 45 Gasser, Jim               10 Wayne                 14-00.00  
 46 Krest, Jon                 9 Palmyra-Mace          13-11.75  
 46 Kosakowski, Zach          10 Livonia               13-11.75  
 48 Coller- Carpenter, Trevo  11 East Rochest          13-01.50  
 49 Toner, Ryan               10 Webster Schr          12-10.00  
 50 Krohn, Chad               12 Rush Henriet          12-04.75  
 -- Goodwill, Cedric          11 Webster Thom              FOUL  
 -- Williams, Darazian        10 Batavia                   FOUL  
 -- Gamble, Will              12 East Irondeq              FOUL  
 
Boys Triple Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ludgood, Sam              12 Webster Schr          45-04.00  
  2 Smith, Marcus             12 Edison Tech           44-06.00  
  3 Sinclair, Kenny           11 Monroe                42-00.50  
  4 Aghayere, Eghosa          11 Rush Henriet          41-10.50  
  5 Kirchner, David           12 Webster Schr          41-05.00  
  6 Cartagena, Gabe           11 Rush Henriet          41-04.50  
  7 VanderBrook, Shawn        12 Marion                40-03.50  
  8 Vandenbout, Mark          12 Webster Schr          40-00.00  
  9 O'Neil, Andre             12 Wayne                 39-10.50  
 10 Miles, Ulyssey            11 Fairport              39-08.00  
 11 Williams, Rob             12 Batavia               39-00.25  
 12 Gray, Alex                12 Wayland Coho          39-00.00  
 13 Devlin, Shane             10 Red Jacket            35-08.50  
 14 Torregrasa, Jorge         12 Penfield              35-07.00  
 15 Kleinbach, Ron            12 Batavia               35-00.00  
 16 Debole, Mike              11 Webster Schr          34-11.50  
 17 Pierce, Adam              12 Batavia               33-11.50  
 18 Rizzieri, Dan             12 Wayland Coho          33-07.00  
 19 Skerrett, Terry           12 Williamson            31-11.50  
 20 Stohr, AJ                  9 Williamson            31-08.50  
 21 Williams, Eric             9 Batavia               31-06.00  
 22 Bloss, Michael             9 Williamson            31-04.00  
 23 Prospero, Nick             9 Byron-Bergen          29-08.50  
 24 Krohn, Chad               12 Rush Henriet          29-06.00  
 -- Chavez, Justin            12 Edison Tech               FOUL  
 -- Marone, Cory              10 Marion                    FOUL  
 -- Wright, Jamel             12 Greece Olymp              FOUL  
 -- Toner, Ryan               10 Webster Schr              FOUL  
 
Boys Shot Put Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Gatson, Jeremy            12 SOTA                  51-00.25  
  2 Balschmiter, Breiten      11 Newark                46-11.00  
  3 Soller, Kyle              12 Victor                45-03.50  
  4 Christian, Joey           11 Webster Schr          41-09.50  
  4 Gabrielli, Adam           12 Fairport              41-09.50  
  6 Wilson, Shawn             12 Mynderse              41-03.00  
  7 Collister, Stephen        12 Greece Olymp          38-06.00  
  8 Saphouvong, Kevin         11 Gates-Chili           38-00.50  
  9 Lafler, Cody              12 Marcus Whitm          38-00.25  
 10 Parrino, Joe              12 Rush Henriet          35-11.50  
 11 Dyer, Tom                 12 Greece Olymp          33-11.00  
 12 Bortle, Jake              10 LeRoy                 33-10.00  
 -- Radley, Max               12 Batavia                   FOUL  
Flight  2  
  1 Sanders, Akil             11 East Irondeq          38-07.25  
  2 Jones, Kris               10 Batavia               37-09.75  
  3 Best, Zach                12 Rush Henriet          37-04.00  
  4 Sutherland, Matt          11 Penfield              36-09.50  
  5 Polite Jr., David         12 Edison Tech           36-09.25  
  6 Calvert, Todd             11 Livonia               36-05.00  
  7 Best, Patrick             12 Webster Schr          35-07.50  
  8 Castro, Pete              12 Marion                34-11.50  
  9 Raphael, Jared            10 Batavia               34-10.00  
 10 Sherwin, Sam              10 Williamson            34-08.50  
 11 Colasardo, Chris          10 Red Jacket            34-08.00  
 12 Gostomski, Josh           12 Palmyra-Mace          34-06.50  
 13 Howell, Scott             11 North Rose W          33-07.00  
 14 Stewart, Ryan             12 Webster Schr          32-02.25  
Flight  3  
  1 Hernandez, Victor         12 Greece Olymp          36-11.75  
  2 Gordner, Jay              11 Marcus Whitm          35-08.00  
  3 Correa, Chase             12 SOTA                  35-07.50  
  4 Debole, Mike              11 Webster Schr          35-05.75  
  5 Sponholtz, Cody           11 Dansville             35-02.00  
  6 Kilby, Joe                11 LeRoy                 34-09.25  
  7 Gawne, Matthew            10 Lyndonville           34-07.00  
  8 Guyer, Ken                10 Palmyra-Mace          34-01.25  
  9 Uttaro, Scott             11 Gates-Chili           33-06.25  
 10 Crawford, Jeff            12 East Rochest          33-05.25  
 10 Jacobs, Matt              11 Victor                33-05.25  
 12 Lester, Sam               12 Palmyra-Mace          33-05.00  
 13 Vandenbout, Mark          12 Webster Schr          33-04.50  
 14 Weidenbach, Nick          12 Greece Olymp          32-02.25  
 15 Herman, Matt              11 Gates-Chili           32-00.00  
 16 McGrath, Nick             12 Webster Thom          31-05.25  
 17 Asamoah-Wade, Edem        11 Gates-Chili           30-07.00  
 18 Nazario, Wesley           11 Edison Tech           29-03.00  
Flight  4  
  1 Breen, J.B.               12 Palmyra-Mace          33-11.75  
  2 Carle, Vince              11 Wayne                 33-09.75  
  3 Radka, Dustin             10 Batavia               33-05.50  
  4 phillips, Derrick         11 Alexander             33-02.75  
  5 McLaughlin, Mark          12 Byron-Bergen          32-08.00  
  6 Capuano, Nick             11 East Rochest          32-05.25  
  7 Palocy, Matt              12 East Rochest          31-07.25  
  8 Schusler, Alan            12 Webster Schr          31-04.75  
  9 Wooten, Terrance          11 Gates-Chili           31-03.00  
  9 Kulczyk, Joe              12 Batavia               31-03.00  
 11 Davenport, David          12 Midlakes              30-05.50  
 12 Craine, Kyle              11 Marcus Whitm          29-07.75  
 13 Coon, Gage                11 Bath-Haverli          28-10.00  
 14 Schwab, Joe               12 LeRoy                 28-09.75  
 15 Simpson, Joe              10 Livonia               28-04.75  
 16 Logsdon, Dallas           11 Batavia               27-00.00  
Flight  5  
  1 Herbert, David            11 Wayland Coho          30-02.75  
  2 Jackson, LaKeith          11 Gates-Chili           29-10.00  
  3 Mallory, Devan            12 Dansville             29-09.00  
  4 Huber, Colin              11 Greece Olymp          29-02.00  
  5 Litts, Ben                10 Midlakes              27-06.50  
  6 Will, Mike                12 Gates-Chili           27-04.00  
  7 Brooks, Tyler             11 Midlakes              27-02.00  
  8 Watson, Seth              11 Midlakes              26-11.50  
  9 DeMay, Adam               11 Williamson            26-06.00  
 10 Robinson, Ben             10 Wayland Coho          26-05.00  
 11 Walasz, Victor            12 Gates-Chili           26-04.25  
 12 Denner, William           10 Williamson            26-00.50  
 13 Reger, Ethan              10 Alexander             25-01.00  
 14 German, Tim               12 Batavia               24-10.75  
 15 Swartz, Spencer           10 Batavia               24-10.50  
 16 Tyson, Jacob               9 Batavia               24-00.25  
 17 Smith, Josh               11 Williamson            23-10.75  
 18 Burbridge, Samaj          10 Wilson Magne          21-09.00  
 
Boys 55 Meter Dash Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Bishop, Andy              11 Fairport                  7.27  
  2 Bessey, Peter             10 Midlakes                  7.53  
  3 Diaz, Chris               10 East Irondeq              7.56  
  4 Nartey, Andreas           10 East Irondeq              7.59  
  5 Carvin, Matt               9 Webster Thom              7.60  
  6 Dailey, Nathan            10 Webster Schr              7.66  
  7 Gruner, Steve             11 Fairport                  7.76  
Section  2  
 -- Flynn, Yancey             11 Marion                      NT  
 -- Abric, Odin                9 East Irondeq                NT  
 -- Barros, Diego             12 Palmyra-Mace                NT  
 -- Young, Mike               10 Fairport                    NT  
 -- Wesley, Jake              10 Greece Arcad                NT  
 -- Rugenstein, Brent         10 Midlakes                    NT  
 -- Andrews, Zach              9 Penfield                    NT  
 -- Tisby, Ronn               10 Rush Henriet                NT  
Section  3  
  1 Bott, Jake                 8 Fairport                  7.55  
  2 Diodato, Zach              9 Webster Thom              7.87  
  3 George, Brandon           10 Fairport                  7.92  
  4 Jokinen, Thomas           10 Fairport                  7.98  
  5 Knox, Rob                 10 Victor                    8.02  
  6 Reid, Brandon             10 Penfield                  8.06  
  7 Yarger, Dan               10 Marcus Whitm              8.07  
Section  4  
  1 Rybak, Matt               10 Penfield                  7.91  
  2 Lannon, Adam              10 Midlakes                  8.15  
  2 Koshak, Zach              10 Webster Schr              8.15  
  4 Colway, Joe               10 Webster Thom              8.16  
  5 Guyer, Dan                 9 Palmyra-Mace              8.22  
Section  5  
  1 Houseman, Josh            10 Lyndonville               8.13  
  2 Gostomski, Jake           12 Palmyra-Mace              8.15  
  3 Stacy, Joe                 9 Webster Thom              8.22  
  4 Scalzo, Cameron            9 Webster Thom              8.23  
  5 Salmon, Andrew            10 Webster Schr              8.25  
  6 Kirchner, Robert           8 Webster Schr              8.61  
Section  6  
  1 Vu, Corey                 10 Victor                    8.18  
  2 Duke, Brandon             12 Marion                    8.29  
  3 Clor, Mat                 10 Batavia                   8.31  
  4 Baranello, Josh            9 Webster Thom              8.40  
  5 Cornell, Aaron             9 Penfield                  8.44  
  6 Stevensen, Marquis        10 Rush Henriet              8.49  
  7 Normand, Jacob            11 Penfield                  8.66  
Section  7  
  1 Bumstead, Andrew          11 Penfield                  8.33  
  2 Stewart, Jason             9 East Irondeq              8.66  
  2 Taber, Dyllen             10 Marion                    8.66  
  2 Weber, Jonathan            9 Victor                    8.66  
  5 Popham, Kevin              9 Webster Thom              8.94  
  6 Schmackpfeffer, Hayden     9 Webster Thom              8.99  
  7 Routier, Sage              9 Dansville                 9.28  
Section  8  
  1 McNeil, Ryan              10 Webster Thom              8.15  
  2 Frasca, Chris             10 Red Jacket                9.55  
 
Boys 300 Meter Dash Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Rugenstein, Brent         10 Midlakes                 43.48  
  2 LaGambino, Louis          10 Webster Thom             43.60  
  3 Slocum, Zak               11 Marion                   43.69  
  4 Wehlre, Joseph            11 Webster Schr             45.09  
  5 Bessey, Peter             10 Midlakes                 45.40  
  6 Beaty, Sean                9 Fairport                 45.73  
  7 Carvin, Matt               9 Webster Thom             46.61  
  8 Lannon, Adam              10 Midlakes                 46.93  
Section  2  
  1 Partlow, Keith            11 Fairport                 44.92  
  2 Andrews, Zach              9 Penfield                 45.42  
  3 Rybak, Matt               10 Penfield                 46.41  
  4 Reid, Brandon             10 Penfield                 46.72  
  5 Barros, Diego             12 Palmyra-Mace             48.14  
Section  3  
  1 Kinsella, Michael         11 Webster Schr             46.49  
  2 Guyer, Dan                 9 Palmyra-Mace             46.59  
  3 Koshak, Zach              10 Webster Schr             47.02  
  4 Ghorbandi, Rizwan         10 Fairport                 47.38  
  5 Colway, Joe               10 Webster Thom             48.54  
  6 Chefalo, Alex              9 Gates-Chili              49.52  
Section  4  
  1 Cooper, Jared             10 Spencerport              49.28  
  2 Doherty, Patrick           9 Webster Schr             49.60  
  3 Weber, Jonathan            9 Victor                   50.46  
  4 Yarger, Dan               10 Marcus Whitm             50.49  
  5 Brennan, Bryan            10 LeRoy                    54.11  
  6 Stevensen, Marquis        10 Rush Henriet             54.88  
Section  5  
  1 Tella, Teddy              11 Rush Henriet             49.37  
  2 Houseman, Josh            10 Lyndonville              50.33  
  3 Herendeen, Clay            9 Red Jacket               52.75  
  4 Bumstead, Andrew          11 Penfield                 53.30  
 
Boys 600 Meter Run Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Steltlmann, Ian           10 Fairport               1:34.93  
  2 Mathew, Justin            10 Webster Schr           1:37.42  
  3 Johnson, Cameron           9 Fairport               1:39.35  
  4 Cullen, Chris              9 Fairport               1:39.53  
  5 Robinson, Charles         11 Marion                 1:40.05  
  6 Lang, Scott                9 Fairport               1:40.12  
  7 Harney, Bryan             11 Penfield               1:40.25  
  8 Smathers, Mike             9 Victor                 1:41.16  
  9 Walker, Chris             10 Penfield               1:49.60  
Section  2  
  1 White, Nick                9 Fairport               1:42.66  
  2 Engelsen, Cody             9 Marion                 1:43.17  
  3 Lu, Trevor                11 Webster Thom           1:44.09  
  4 Alexander, Elliot         11 Webster Schr           1:44.61  
  5 Wehlre, Joseph            11 Webster Schr           1:44.92  
  6 LoGiudice, Sean           10 Rush Henriet           1:45.43  
  7 Fitzgerald, Ethan          9 Webster Schr           1:45.53  
  8 Raycraft, Dan              9 Fairport               1:46.92  
  9 Brewster, Adam            10 Rush Henriet           1:47.19  
Section  3  
  1 Repka, Paul               10 Rush Henriet           1:46.36  
  2 Koval, Ethan               9 Marion                 1:49.19  
  3 Hamouda, Adrian           10 Webster Schr           1:49.94  
  4 Hemphling, Joe            10 LeRoy                  1:52.14  
  5 Cannan, Tristan            9 Webster Schr           1:53.25  
  6 Burgin, Will               8 Webster Schr           1:53.52  
  7 Nisbet, Stephen           11 Palmyra-Mace           1:53.62  
  8 Benitez, Juan              9 Webster Schr           1:54.47  
Section  4  
  1 Bradley, Adam             11 Marcus Whitm           1:46.19  
  2 McCall, Mike              10 East Irondeq           1:50.92  
  3 Hotchkiss, Adam           10 Rush Henriet           1:51.51  
  4 Meritt, Alex               9 Webster Schr           1:51.59  
  5 Graham, Eric              10 LeRoy                  1:56.46  
  6 Taggert, Seth             11 Fairport               2:02.61  
  7 Baley, Keith               9 Red Jacket             2:03.15  
  8 Rekers, Arik              11 Webster Schr           2:08.32  
  9 Metz, Mark                 9 Gates-Chili            2:56.10  
 
Boys 1000 Meter Run Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Gilmore, Alex             10 Fairport               3:06.26  
  2 Fleckenstein, Jay          9 Victor                 3:13.02  
  3 Zaft, Jacob               11 Rush Henriet           3:14.92  
  4 Baker, Kenny              10 Marion                 3:15.50  
  5 Duke, Brandon             12 Marion                 3:17.24  
  6 Makowski, Joe             10 Webster Schr           3:19.86  
  7 Tennity, Luke             10 Marion                 3:21.03  
  8 Clor, Mat                 10 Batavia                3:22.33  
  9 Engelsen, Cody             9 Marion                 3:24.43  
 10 Patel, Arjun              10 Webster Schr           3:26.93  
 11 Reeves, Ben                7 Palmyra-Mace           3:29.07  
 12 Wright, Jeremy            10 Rush Henriet           3:29.57  
 13 Coburn, Mike              10 Spencerport            3:31.69  
 14 Zoyhofski, Todd           10 Webster Thom           3:32.72  
Section  2  
  1 Ransley, Eric             10 Midlakes               3:17.97  
  2 Jokinen, Justin            9 Victor                 3:37.18  
  3 DeRaddo, Joe              10 Midlakes               3:38.10  
  4 Buescher, Mark             9 Fairport               3:40.51  
  5 Gostomski, Jake           12 Palmyra-Mace           3:42.68  
  6 Baker, Benjamin            9 Midlakes               3:55.79  
  7 Semmler, Robert           11 Webster Schr           4:08.75  
  8 Geldolf, Gavin             9 Palmyra-Mace           4:44.12  
 
Boys 1600 Meter Run Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Black, Garrett            11 Wayne                  5:26.51  
  2 Wilcox, Adam              11 Rush Henriet           5:35.32  
Section  2  
  1 Grayson, Neil             11 Marion                 5:25.14  
  2 Smathers, Mike             9 Victor                 5:34.83  
  3 Hamouda, Adrian           10 Webster Schr           5:37.37  
  4 Sargent, Brad             11 Penfield               5:40.74  
  5 Erickson, Jack             9 Victor                 5:47.96  
  6 Robinson, Charles         11 Marion                 5:49.22  
  7 Shenal, Justin            10 Rush Henriet           5:49.74  
  8 Nisbet, Stephen           11 Palmyra-Mace           5:51.00  
  9 Lyness, Trevor             9 Fairport               5:51.58  
 10 Miller, Jon                9 Rush Henriet           5:53.09  
 11 Meritt, Alex               9 Webster Schr           5:54.18  
 12 Wemesfelder, Stephen      10 Marion                 5:58.15  
 13 Wiedmand, Jim             10 Fairport               6:00.90  
 14 Koval, Ethan               9 Marion                 6:02.56  
 15 Alfieri, Nick             11 Penfield               6:04.30  
 16 Akers, Alex               10 Rush Henriet           6:05.34  
 17 Mozingo, Sam               9 Penfield               6:18.52  
 18 Rekers, Arik              11 Webster Schr           6:31.18  
 
Boys 3200 Meter Run Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Raymond, Alex              9 Rush Henriet          11:11.93  
  2 Sulimowicz, Ricky         10 Gates-Chili           11:19.00  
  3 Grayson, Neil             11 Marion                11:19.63  
  4 Jablonski, Kevin          10 Fairport              11:20.23  
  5 Hayward, Cal              11 Victor                11:33.10  
  6 Aiken, Pat                 9 Rush Henriet          11:33.26  
  7 Stoutz, Matt              10 Fairport              11:40.99  
  8 Karpie, Will               9 Fairport              11:45.11  
  9 Ephraim, Kyle             10 Fairport              11:45.45  
 10 Staveski, Adam             9 Fairport              11:56.17  
 11 Mertens, Ben               9 Victor                11:58.99  
 12 Erickson, Jack             9 Victor                12:02.59  
 13 Brady, Sam                10 Rush Henriet          12:06.33  
 14 Wemesfelder, Stephen      10 Marion                12:15.93  
 15 Lyons, Zachary             7 Webster Schr          12:20.85  
 16 Lowry, Nick                9 Fairport              12:28.55  
 17 Krauth, Nolan             10 Palmyra-Mace          12:28.99  
 18 Strablow, Andy            10 Palmyra-Mace          12:30.51  
 19 Lynch, Joey               11 Palmyra-Mace          12:53.07  
 20 LaChance, Matt             9 Fairport              13:07.22  
 21 Ramos, Robert              9 Palmyra-Mace          13:15.63  
 
Boys 55 Meter Hurdles Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Bott, Jake                 8 Fairport                  9.84  
  2 Knox, Rob                 10 Victor                   10.27  
  3 Walker, Chris             10 Penfield                 10.81  
  4 Vu, Corey                 10 Victor                   11.59  
  5 Doward, Curtis             9 LeRoy                    11.86  
 -- Hume, Billy                9 LeRoy                       DQ  
 
Boys 4x400 Meter Relay Junior Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
 -- Victor  'B'                                        x4:06.78  
 -- LeRoy  'B'                                         x4:20.19  
 
Boys High Jump Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Flight  1  
  1 McQuillen, Tommy           9 LeRoy                  4-10.00  
  1 Poulton, Corey            10 LeRoy                  4-10.00  
  1 Kinsella, Michael         11 Webster Schr           4-10.00  
  1 Johnson, Cameron           9 Fairport               4-10.00  
  5 Cornell, Aaron             9 Penfield               4-06.00  
  5 Lynch, Joey               11 Palmyra-Mace           4-06.00  
  5 Doward, Curtis             9 LeRoy                  4-06.00  
 -- Johnson, David             9 Palmyra-Mace                NH  
 -- Herendeen, Clay            9 Red Jacket                  NH  
 -- Prahler, Cody             10 Webster Schr                NH  
 
Boys Pole Vault Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Windrel, Andrew           11 Webster Thom           8-09.00  
 -- Doherty, Patrick           9 Webster Schr                NH  
 -- Wheatly, Colin            10 Fairport                    NH  
 -- Alexander, Elliot         11 Webster Schr                NH  
 -- Smith, Kiernan            10 Rush Henriet                NH  
 -- Tylock, Chris              9 Penfield                    NH  
 -- Cannan, Tristan            9 Webster Schr                NH  
 -- Hotto, Jeff               10 Penfield                    NH  
 
Boys Long Jump Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Kolker, Roger             11 Fairport              18-08.25  
  2 Larmann, Peter            11 Fairport              17-02.00  
  3 Slocum, Zak               11 Marion                16-04.75  
  4 Dailey, Nathan            10 Webster Schr          15-07.00  
  5 Belcher, Damon            10 LeRoy                 14-10.50  
  6 Molinari, Kristoffer       9 Rush Henriet          14-09.00  
  7 Baranello, Josh            9 Webster Thom          14-07.00  
  7 Stacy, Joe                 9 Webster Thom          14-07.00  
  9 Maddaleno, Philip         10 Webster Schr          13-05.25  
 10 Dalistan, Jorich          12 Victor                13-05.00  
 11 Smathers, Mike             9 Victor                12-11.25  
 12 Way, David                10 Webster Schr          12-09.50  
 13 Baley, Keith               9 Red Jacket            12-08.50  
 14 Lynch, Joey               11 Palmyra-Mace          12-03.00  
 -- Bishop, Andy              11 Fairport                  FOUL  
 -- Baker, Benjamin            9 Midlakes                  FOUL  
 -- DelleFave, Doug           10 Wayne                     FOUL  
 
Boys Shot Put Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Levan, Derek              11 Marion                35-04.75  
  2 Lafler, Patrick           10 Marcus Whitm          34-05.50  
  3 Flynn, Yancey             11 Marion                31-04.25  
  4 Durfee, Mike              11 Webster Schr          30-07.00  
  5 Scalzo, Cameron            9 Webster Thom          30-06.50  
  6 Kenney, Steve             10 Gates-Chili           29-06.50  
  7 Hayes, Eric               10 LeRoy                 29-00.00  
  8 Limbeck, Phil             11 Victor                28-10.75  
  9 Smith, Kiernan            10 Rush Henriet          28-08.50  
 10 Normand, Jacob            11 Penfield              28-06.50  
 10 Suhre, Jon                11 Victor                28-06.50  
 12 Nguyen, David             10 Gates-Chili           27-08.25  
Flight  2  
  1 Ziewers, Eric             12 LeRoy                 27-05.00  
  2 Miller, Rob               11 Penfield              26-02.50  
  3 Taber, Dyllen             10 Marion                25-09.50  
  4 McIntosh, Kyle            10 Gates-Chili           25-03.75  
  5 Routier, Sage              9 Dansville             24-03.75  
  6 Kofahl, Chad               9 Victor                23-10.75  
  7 Wilkes, Cody              10 Midlakes              23-10.00  
  8 Coughlin, James           10 Penfield              23-09.00  
  9 Kelly, Ryan               10 Midlakes              23-00.25  
 10 Risewick, Jake             9 LeRoy                 22-11.00  
 11 DiMarino, Andrew          10 Rush Henriet          22-09.25  
 12 Frasca, Chris             10 Red Jacket            22-07.00  
 13 Schwartz, Ryan            10 LeRoy                 21-04.00  
 14 Murphy, Cody               9 Victor                20-03.00  
 15 Barber, Willie            10 LeRoy                 18-08.00  
 16 Semmler, Robert           11 Webster Schr          18-00.50  
 17 DiProspero, Tommy          9 Rush Henriet          15-05.75  
 
Boys 55 Meter Dash Modified
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Smith, Jalen               8 SOTA                      8.08  
  2 Laird, Brian               8 Batavia                   8.18  
  3 Flowers, Paul              7 SOTA                      8.21  
  3 Anchor, Zack               8 Batavia                   8.21  
  5 Leach, Shaquan             8 SOTA                      8.57  
  6 Hernandez, Jon             8 Batavia                   8.71  
Section  2  
  1 Krocke, Jon                7 Marion                    8.84  
  1 Abdella, Trey              8 Batavia                   8.84  
  3 Delorme, Zach              7 Batavia                   9.09  
  4 Boerman, Abram             7 Marion                    9.11  
  5 Graham, George             7 Marion                    9.12  
  6 Martin, Tim                7 Batavia                   9.24  
  7 Hernandez, Jacob           8 Batavia                   9.80  
Section  3  
  1 Radka, Jacob               7 Batavia                   9.56  
  2 Kuehnert, Paul             7 Red Jacket               10.21  
  3 Wallace, Alex              8 Batavia                  10.58  
 
Boys 300 Meter Dash Modified
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Anchor, Zack               8 Batavia                  47.62  
  2 Laird, Brian               8 Batavia                  47.92  
  3 Smith, Jalen               8 SOTA                     50.03  
  4 Krocke, Jon                7 Marion                   51.46  
  5 Leach, Shaquan             8 SOTA                     51.58  
  6 Graham, George             7 Marion                   54.45  
  7 Boerman, Abram             7 Marion                   54.58  
  8 Flowers, Paul              7 SOTA                     55.24  
  9 Baley, Nate                7 Red Jacket             1:02.09  
 10 Ernst, Nate                8 Batavia                1:04.97  
Section  2  
  1 Hernandez, Jon             8 Batavia                  51.07  
  2 Archer, Alex               8 Marcus Whitm             51.76  
  3 Presberg, Matan            7 SOTA                     55.02  
  4 Delorme, Zach              7 Batavia                  58.62  
  5 Hernandez, Jacob           8 Batavia                1:05.53  
  6 Kuehnert, Paul             7 Red Jacket             1:07.09  
 
Boys 600 Meter Run Modified
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1 McDonough, Tyler           8 Marcus Whitm           1:50.73  
  2 Presberg, Matan            7 SOTA                   2:02.66  
  3 Abdella, Trey              8 Batavia                2:03.04  
  4 Salotto, Steven            8 Marcus Whitm           2:06.13  
  5 Ryan, Brendan              8 Marcus Whitm           2:28.12  
 
Boys 1000 Meter Run Modified
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 McDonough, Tyler           8 Marcus Whitm           3:18.75  
  2 Mincer, Lyell              7 Marcus Whitm           3:30.54  
  3 Champlin, Jacob            7 Marcus Whitm           3:38.13  
  4 Salotto, Steven            8 Marcus Whitm           3:48.93  
  5 Martin, Tim                7 Batavia                4:09.26  
 
Boys Long Jump Modified
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Flight  1  
  1 Case, Jameson              8 Marcus Whitm          14-06.50  
 -- Baley, Nate                7 Red Jacket                FOUL  
 
Boys Shot Put Modified
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Radka, Jacob               7 Batavia               19-11.25