Licensed to Yen Timing Service - Contractor License
                                      HY-TEK's Meet Manager 12/31/2008 09:45 AM
                           RWTL-Central - 12/30/2008                           
                                      RIT                                      
                                    Results                                    
 
Girls 55 Meter Dash Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Dorsey, Briana            11 SOTA                      7.55  
  2 Blair, Tanzy               9 Rush Henriet              7.70  
  3 Deuel, Kiersten           12 Pittsford Me              7.94  
  4 Green, Keymahni            9 Rush Henriet              7.97  
  5 Steblenko, Kate           12 Brighton                  8.02  
  6 Smith, Brianna            12 Rush Henriet              8.55  
Section  2  
  1 Robinson, Quanisha        11 EAST                      8.09  
  2 Greenaway, Danielle       10 West Irondeq              8.11  
  3 VonSchondorf, Emily       12 Webster Thomas            8.12  
  4 Congdon, Devine            7 Hornell                   8.18  
  5 Richie, Taylor             9 Pittsford Me              8.21  
  6 Eblacker, Julia           11 East Irondeq              8.26  
  7 Hake, Emily                9 Webster Schroedr          8.30  
  8 Dill, Kierra              12 SOTA                      8.35  
Section  3  
  1 Nelson, Dionca            11 Ben Franklin              8.07  
  2 Kohler, Holly             10 Webster Schroedr          8.13  
  3 Krause, Melissa           10 Livonia                   8.19  
  4 Sharp, Gaby               10 Webster Thomas            8.20  
  5 Wilson, Kennethea          9 SOTA                      8.21  
  6 Gibson, Shardae           10 EAST                      8.27  
  7 Liberty, Alex              9 Webster Thomas            8.33  
  8 Havens, Brittany          10 Bath-Haverli              8.34  
Section  4  
  1 Poland, Jessica           12 Ben Franklin              7.99  
  2 Hinton, Shavonna          10 Webster Thomas            8.26  
  3 Au, Sandra                 9 Rush Henriet              8.28  
  4 Thomas, Amanda            10 SOTA                      8.30  
  5 Parlavecchio, Kerianne    12 Rush Henriet              8.41  
  6 Kaufman, Sarah            10 Pittsford Su              8.49  
  7 Sanderson, Danielle       10 Livonia                   8.73  
Section  5  
  1 Russell, Ashley            8 Bath-Haverli              8.22  
  2 Blaakman, Kelly           10 Webster Schroedr          8.23  
  3 Weldon, Holly             11 Honeoye Fall              8.25  
  4 Wilson, Rhonda            12 West Irondeq              8.26  
  5 Ryles, Danielle            9 SOTA                      8.46  
  6 Stanley, Stacey            9 Dansville                 8.49  
  7 Deuel, Morgan             10 Pittsford Me              8.53  
  8 Argentieri, Ashtin        10 Hornell                   8.54  
Section  6  
  1 Mazzo, Melissa            10 Webster Thomas            8.23  
  2 Braswell, Dianna          10 SOTA                      8.58  
  3 Moynihan, Kaitlyn         11 Mercy                     8.62  
  4 Tillinghast, Rhiannon     10 Bath-Haverli              8.67  
  5 Costello, Chelsea         10 Hornell                   8.81  
  6 Lynch, Katie              11 Mercy                     9.22  
Section  7  
  1 Greenaway, Maryanne       12 West Irondeq              8.53  
  2 Szalay, Alexis            11 Webster Schroedr          8.64  
  3 Hart, Johnisha             9 Pittsford Me              8.73  
  4 Guerrero, Xiomara         12 EAST                      8.78  
  5 Brown, Jasmin             12 East Irondeq              8.94  
  6 Santana, Aleena           10 Pittsford Me              8.99  
Section  8  
  1 Argentieri, Carley         7 Hornell                   8.88  
  2 Ingerick, Karly           11 Honeoye                   9.00  
  3 Ferrauilo, Olivia         11 Mercy                     9.13  
  4 Dessena, Kaelyn            9 Hornell                   9.20  
  5 Weaver, Maura             10 Hornell                   9.29  
  6 Vassiliou, Joanna         11 Webster Schroedr          9.34  
  7 Schumacher, Dana           9 West Irondeq              9.40  
Section  9  
  1 Read, Amonne              10 SOTA                      8.93  
  2 Dzielski, Christina       11 West Irondeq              9.32  
  3 Jackson, Ashley           11 Bath-Haverli              9.35  
  4 Lozada, Yashmelly         11 East Irondeq              9.36  
  5 Baxter, Shanay            10 SOTA                      9.43  
  6 Leichter, Sarah           10 Pittsford Me              9.61  
  7 Flint, Sadie               9 Hornell                   9.80  
Section  10  
  1 Brown, Denika             11 SOTA                      9.38  
  2 Simmons, Katie            10 Honeoye                   9.47  
  3 Kramer, Jenna             10 Hornell                   9.86  
  4 Martin, Brittany          10 Honeoye                   9.92  
  5 Ingalls, Alexandria       11 Hornell                  10.63  
  6 Schmitt, Cassie           11 Honeoye                  10.99  
 
Girls 200 Meter Dash Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Deuel, Kiersten           12 Pittsford Me             28.44  
  2 Poland, Jessica           12 Ben Franklin             29.90  
  3 Liberty, Alex              9 Webster Thomas           30.04  
  4 Havens, Brittany          10 Bath-Haverli             30.06  
  5 Sharp, Gaby               10 Webster Thomas           30.23  
Section  2  
  1 Tilton, Leigha            10 Livonia                  28.91  
  2 Russell, Ashley            8 Bath-Haverli             29.25  
  3 Congdon, Devine            7 Hornell                  30.26  
  4 Argentieri, Ashtin        10 Hornell                  30.46  
  5 Armstrong, Ireland         8 Bath-Haverli             30.86  
  6 Richie, Taylor             9 Pittsford Me             30.87  
Section  3  
  1 Mikiciuk, Amanda          11 Webster Thomas           29.89  
  2 Macool, Gabrielle          8 Hornell                  30.09  
  3 Hershey, Tesha            10 Bath-Haverli             30.91  
  4 Costello, Chelsea         10 Hornell                  32.25  
  5 Hart, Johnisha             9 Pittsford Me             32.31  
  6 Santana, Aleena           10 Pittsford Me             33.46  
Section  4  
  1 Robbins, Elyssa           10 Bath-Haverli             31.98  
  2 Monu, Yvonne              11 Pittsford Su             32.39  
  3 Argentieri, Carley         7 Hornell                  32.97  
  4 Dessena, Kaelyn            9 Hornell                  33.83  
Section  5  
  1 Gaskin, Sharisse          12 EAST                     26.16  
  2 Barnes, Jazmine           11 EAST                     28.30  
  3 Weaver, Maura             10 Hornell                  35.91  
  4 Ingalls, Alexandria       11 Hornell                  39.47  
 
Girls 300 Meter Dash Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1 McClary, Jamiee           12 Mercy                    41.15  
  2 Bice, Tykwees             11 Ben Franklin             43.31  
  3 Morrissey, Amy            12 Hornell                  45.23  
  4 Neal, Mackenzie           11 Pittsford Su             47.65  
  5 Brown, Amber              12 EAST                     51.40  
Section  2  
  1 Royster, Quela            10 Brighton                 44.77  
  2 Cianci, Daniella          11 Mercy                    44.80  
  3 Stanley, Lela             10 Rush Henriet             45.57  
  4 Wilson, Kennethea          9 SOTA                     45.79  
  5 VonSchondorf, Emily       12 Webster Thomas           46.25  
  6 Salandy, Brielle          11 EAST                     46.39  
Section  3  
  1 Blaakman, Kelly           10 Webster Schroedr         45.33  
  2 Eblacker, Julia           11 East Irondeq             45.36  
  3 Kohler, Holly             10 Webster Schroedr         45.50  
  4 Robinson, Jodi            11 Rush Henriet             47.48  
  5 Cunningham, Rachael        9 Hornell                  47.96  
Section  4  
  1 Hake, Emily                9 Webster Schroedr         46.24  
  2 Lohrman, Katie            12 Webster Thomas           47.74  
  3 Frate, Domonique          10 Webster Schroedr         47.99  
  4 Bartos, Laura             12 Pittsford Su             48.14  
  5 Quinn, Zarah              12 Rush Henriet             48.45  
  6 Reynolds, Emile            9 Webster Schroedr         50.48  
Section  5  
  1 Williams, Renette         12 EAST                     47.03  
  2 Blair, Tanzy               9 Rush Henriet             47.66  
  3 Krause, Melissa           10 Livonia                  48.19  
  4 Rocco, Mary               12 West Irondeq             48.62  
  5 Kaufman, Sarah            10 Pittsford Su             49.19  
Section  6  
  1 Tomkinson, Lauren         11 Rush Henriet             45.88  
  2 Polite, Sophia            10 Ben Franklin             47.88  
  3 Benjamin, Lauren          11 Pittsford Me             48.61  
  4 Thomas, Amanda            10 SOTA                     49.10  
  5 Hughes, Amy                9 Mercy                    49.28  
Section  7  
  1 Green, Keymahni            9 Rush Henriet             47.06  
  2 Wegman, Emily             10 Rush Henriet             47.85  
  3 Parlavecchio, Kerianne    12 Rush Henriet             49.96  
  4 Sanderson, Danielle       10 Livonia                  50.10  
  5 Smith, Brianna            12 Rush Henriet             50.19  
  6 Johstone, Erin            12 Rush Henriet             50.79  
  7 Ingerick, Karly           11 Honeoye                  51.97  
Section  8  
  1 Ryles, Danielle            9 SOTA                     50.97  
  2 Tomlinson, Akyla          10 Mercy                    51.82  
  3 Stephany, Elizabeth        7 Honeoye                  51.99  
  4 Wooden, Nicole             9 Ben Franklin             52.07  
  5 Moynihan, Kaitlyn         11 Mercy                    52.09  
  6 Stanley, Stacey            9 Dansville                52.14  
  7 Arday, Rachel             11 Webster Schroedr         52.53  
  8 Dozier, Tai'Brianna        9 Ben Franklin             53.68  
  9 Williams, Diana           11 Pittsford Su             54.10  
Section  9  
  1 Palazzo, Courtney         11 Mercy                    52.17  
  2 Willis, Vanessa           12 Honeoye                  52.55  
  3 Li, Jen                   12 Brighton                 53.69  
  4 Orman, Hannah              8 Honeoye                  53.76  
  5 Hill, Kelly               10 Pittsford Me             54.58  
  6 Jackson, Ashley           11 Bath-Haverli             55.32  
  7 Heiman, Cassie            11 Dansville                56.97  
Section  10  
  1 Read, Amonne              10 SOTA                     53.85  
 
Girls 600 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Bice, Tykwees             11 Ben Franklin           1:45.16  
  2 D'Antonio, Jackie         12 Mercy                  1:45.96  
  3 Ruddy, Jamie              11 West Irondeq           1:46.74  
  4 Hinton, Shavonna          10 Webster Thomas         1:47.69  
  5 Palermo, Valarie           8 Webster Schroedr       1:50.46  
  6 Francis, Zanah             9 Rush Henriet           1:51.98  
  7 Mazzo, Melissa            10 Webster Thomas         1:52.18  
  8 Salandy, Brielle          11 EAST                   1:52.43  
  9 Morrissey, Amy            12 Hornell                1:52.64  
 10 McNelis, Mackenzie         9 Hornell                1:53.11  
Section  2  
  1 Murphy, Sarah             11 Webster Thomas         1:57.73  
  2 Graham, Emily              8 Mercy                  1:58.30  
  3 Jackson, Emily            12 Pittsford Su           1:58.85  
  4 Coleman, Katie            12 Hornell                1:59.19  
  5 McNinch, Abby             11 Livonia                2:00.42  
  6 Crandall, Meggie          12 Rush Henriet           2:01.19  
  7 Weeks, Brittany           12 Mercy                  2:02.06  
  8 Allen, Kristin            10 Pittsford Me           2:05.59  
  9 Robbins, Elyssa           10 Bath-Haverli           2:06.65  
Section  3  
  1 Przysinda, Emily          10 Livonia                2:00.09  
  2 Kernan, Bridget            9 Mercy                  2:00.53  
  3 Tiensu, Alli              12 Honeoye                2:00.81  
  4 Garfield, Hannah          12 SOTA                   2:08.26  
  5 Wooden, Nicole             9 Ben Franklin           2:08.48  
  6 Murray, Eliza             10 Hornell                2:09.52  
  7 McAneney, Abagail         10 Hornell                2:15.49  
  8 Flick, Morgan              9 Honeoye                2:16.19  
  9 Hershey, Tesha            10 Bath-Haverli           2:17.47  
 10 Peterson, Shannon         11 Hornell                2:33.27  
Section  4  
  1 Buscemi, Cassie           10 Honeoye                2:07.35  
  2 Perrott, Emily            10 Hornell                2:14.88  
  3 Phillips, Kadisha         10 SOTA                   2:16.47  
  4 DiRaimo, Jenna            10 East Irondeq           2:16.52  
  5 Pestle, Lindsey           10 Honeoye                2:18.96  
  6 McBride, Kourtney         10 Honeoye                2:20.94  
  7 Drayn, Kristin            11 Honeoye                2:23.97  
  8 Brewer, Mallory           10 Honeoye                2:28.13  
 
Girls 1000 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Hanna, Bridget            10 Mercy                  3:16.14  
  2 Zoyhofski, Rachel         12 Rush Henriet           3:23.71  
  3 Hallock, Allison           9 Pittsford Me           3:24.51  
  4 Cox, Hillary              11 Mercy                  3:24.63  
  5 Patterson, Julianne       11 Mercy                  3:26.51  
  6 Schwartz, Caroline        12 Pittsford Su           3:31.17  
  7 Greiner, Becky             9 Rush Henriet           3:33.82  
  8 Zaffuto, Katie            11 Mercy                  3:35.10  
  9 Swetman, Kelsey           10 Pittsford Me           3:37.56  
 10 Farris, Jamie             11 Webster Thomas         3:42.14  
Section  2  
  1 Lynch, Sarah               9 Honeoye                3:57.55  
  2 Bothner, Alexandra        12 Brighton               4:02.63  
  3 Flick, Morgan              9 Honeoye                4:04.09  
  4 Buscemi, Cassie           10 Honeoye                4:15.05  
  5 McBride, Kourtney         10 Honeoye                4:19.52  
  6 Drayn, Kristin            11 Honeoye                4:23.95  
  7 Circelli, Kat             12 Webster Thomas         4:37.98  
  8 Pestle, Lindsey           10 Honeoye                4:38.22  
  9 Brewer, Mallory           10 Honeoye                4:43.14  
 
Girls 1500 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Tuite, Shayln              9 Pittsford Me           4:50.88  
  2 Schinski, Liz             11 Geneseo                4:53.52  
  3 Atkins, Morgan            10 Pittsford Me           5:13.55  
  4 Cackett, Rachel           12 Pittsford Me           5:13.73  
  5 Miller, Julia             11 Mercy                  5:13.97  
  6 Quinn, Zarah              12 Rush Henriet           5:14.18  
  7 Robinson, Jodi            11 Rush Henriet           5:16.82  
  8 Potter, Danielle          10 Dansville              5:20.62  
  9 Rajamani, Mallika         10 Mercy                  5:22.62  
 10 Rooney, Liz               12 Mercy                  5:29.81  
 11 Bower, Anna               12 Pittsford Me           5:30.98  
 12 Malone, Carolyn           10 East Irondeq           5:33.84  
 13 Garbarino, Caitlyn        10 Mercy                  5:33.95  
 13 Armstrong, Ireland         8 Bath-Haverli           5:33.95  
 15 Mizes, Alicia              9 Pittsford Su           5:34.72  
 16 Hanna, Molly              12 Pittsford Su           5:35.57  
 17 Cronmiller, Kristen       11 Rush Henriet           5:36.09  
 18 Wilcox, Kelsi             10 Pittsford Su           5:36.84  
 19 Bessette, Danielle        11 Pittsford Me           5:37.02  
 20 Aman, Michi               11 Mercy                  5:40.16  
 21 Smith, Christina          12 Webster Thomas         5:43.63  
 22 Fleig, Laura              11 Mercy                  5:45.71  
Section  2  
  1 McCarthy, Casey           11 Pittsford Me           5:40.38  
  2 Coleman, Katie            12 Hornell                5:43.77  
  3 Hoad, Erika               10 Bath-Haverli           5:54.57  
  4 Gramlich, Emily           10 East Irondeq           5:54.62  
  5 Tiensu, Alli              12 Honeoye                5:56.93  
  6 Goldman, Shauna           10 Pittsford Me           5:57.45  
  7 Tomkinson, Lauren         11 Rush Henriet           5:59.27  
  8 Wegman, Emily             10 Rush Henriet           5:59.28  
  9 McAdam, Sarah             12 West Irondeq           6:01.48  
 10 Johstone, Erin            12 Rush Henriet           6:04.47  
 11 Lofftus, Serena           12 Pittsford Me           6:07.17  
 12 Cackett, Megan             9 Pittsford Me           6:10.53  
 13 Lynch, Sarah               9 Honeoye                6:21.04  
 14 Murray, Eliza             10 Hornell                6:25.29  
 15 Perrott, Emily            10 Hornell                6:25.32  
 16 DiRaimo, Jenna            10 East Irondeq           6:31.56  
 17 Young, Melissa            12 Honeoye                6:42.42  
 18 Elliott, Carrie           11 East Irondeq           6:47.26  
 19 Peterson, Shannon         11 Hornell                7:00.02  
 20 McAneney, Abagail         10 Hornell                7:01.11  
 
Girls 55 Meter Hurdles Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1 McClary, Jamiee           12 Mercy                     8.65  
  2 Barnes, Jazmine           11 EAST                      9.34  
  3 Frost, Rachel             11 Geneseo                   9.43  
  3 Steblenko, Kate           12 Brighton                  9.43  
  5 Frey, Brianna             12 Mercy                     9.90  
  6 Vanhoover, Crystal        12 Webster Schroedr          9.93  
  7 Macool, Gabrielle          8 Hornell                  11.32  
 -- Ikpot, Elsie              10 Mercy                       DQ  
Section  2  
  1 Gibson, Shardae           10 EAST                      9.94  
  2 Rauber, Brittany          12 Dansville                10.56  
  2 Nelson, Dionca            11 Ben Franklin             10.56  
  4 Beaney, Thea              12 Honeoye                  10.57  
  5 Guelzow, Emily            10 Rush Henriet             10.69  
  6 Sheehan, Phoebe            9 Rush Henriet             10.78  
  7 Shaffer, Victoria          9 Rush Henriet             11.01  
  8 McNinch, Abby             11 Livonia                  11.35  
Section  3  
  1 Rodbourn, Cherokee        11 Bath-Haverli             11.11  
  2 Allen, Kristin            10 Pittsford Me             11.14  
  3 Vazquez, Vanelia          12 SOTA                     11.16  
  4 Nguyen, Denise            11 Rush Henriet             11.52  
  5 Brown, Denika             11 SOTA                     11.61  
  6 Rigoni, Megan             12 Mercy                    11.78  
Section  4  
  1 Dozier, Tai'Brianna        9 Ben Franklin             11.83  
  2 Swetman, Kelsey           10 Pittsford Me             11.97  
  3 Fox, Heather               9 Dansville                13.02  
 
Girls High Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Flight  1  
  1 D'Antonio, Jackie         12 Mercy                  4-10.00  
  2 Oates, Aubrey             12 EAST                  J4-08.00  
  2 Queeno, Lisa              11 Honeoye Fall           4-08.00  
  4 Obrien, Holly             11 West Irondeq           4-06.00  
  4 Ferruzza, Gina            11 Webster Schroedr       4-06.00  
  4 Tuntemeke, Alaiya         10 Livonia                4-06.00  
  4 Rapchick-Weidman, Abby    10 Dansville              4-06.00  
  4 Tilton, Leigha            10 Livonia                4-06.00  
  9 Geier, Katie              11 Webster Thomas         4-03.00  
  9 Pavia, Jaimee             11 Mercy                  4-03.00  
  9 Wollschleger, Shannon     11 East Irondeq           4-03.00  
  9 Palermo, Valarie           8 Webster Schroedr       4-03.00  
 -- Guelzow, Emily            10 Rush Henriet                NH  
 -- Williams, Diana           11 Pittsford Su                NH  
 -- Malone, Carolyn           10 East Irondeq                NH  
 -- Case, Allison             11 Pittsford Me                NH  
 -- Hamilton, Katie           10 East Irondeq                NH  
 -- Gramlich, Emily           10 East Irondeq                NH  
 -- Johnson, Antoinette       12 East Irondeq                NH  
 
Girls Pole Vault Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Geary, Kristen            10 Brighton               9-00.00  
  2 Weldon, Holly             11 Honeoye Fall           8-06.00  
  2 Khalil, Hannah            11 Mercy                  8-06.00  
  4 Wierzba, Stephanie        10 Rush Henriet           7-06.00  
  4 Tuntemeke, Alaiya         10 Livonia                7-06.00  
  4 Miskell, Meghann          11 Livonia                7-06.00  
  7 Patterson, Julianne       11 Mercy                  7-00.00  
  7 Molinari, Kirstin         11 Rush Henriet           7-00.00  
  7 Massaro, Alison           10 Rush Henriet           7-00.00  
 -- Ferrauilo, Olivia         11 Mercy                       NH  
 -- Yuhas, Rebecca            11 Rush Henriet                NH  
 -- Beaney, Thea              12 Honeoye                     NH  
 -- DeMoulin, Carrie          10 Pittsford Me                NH  
 -- Tchamova, Maria           12 Brighton                    NH  
 -- Stephany, Elizabeth        7 Honeoye                     NH  
 -- Plain, Katie              11 Pittsford Me                NH  
 -- Frate, Domonique          10 Webster Schroedr            NH  
 -- Reynolds, Emile            9 Webster Schroedr            NH  
 -- Arday, Rachel             11 Webster Schroedr            NH  
 
Girls Long Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Potter, Danielle          10 Dansville             15-11.50  
  2 Williams, Renette         12 EAST                  15-10.00  
  3 Mikiciuk, Amanda          11 Webster Thomas        15-06.75  
  4 Arnaud, Rachel            11 Rush Henriet          15-06.25  
  5 Neal, Mackenzie           11 Pittsford Su          15-03.25  
  6 Polite, Sophia            10 Ben Franklin          15-02.75  
  7 Frost, Rachel             11 Geneseo               15-01.00  
  7 Queeno, Lisa              11 Honeoye Fall          15-01.00  
  9 Oates, Aubrey             12 EAST                  15-00.50  
 10 Brunette, Jenna           12 Webster Thomas        14-10.00  
 11 Dill, Kierra              12 SOTA                  14-08.50  
 12 Rapchick-Weidman, Abby    10 Dansville             14-07.25  
 13 Dorsey, Briana            11 SOTA                  14-06.75  
 13 Kohler, Leah              12 Webster Schroedr      14-06.75  
 15 Mackenrodt, Jade          10 Dansville             14-04.00  
 16 Bartos, Laura             12 Pittsford Su          14-01.75  
 17 Vanhoover, Crystal        12 Webster Schroedr      14-00.00  
 18 Case, Allison             11 Pittsford Me          13-09.00  
 19 Elkins, Katie             11 West Irondeq          13-07.00  
 20 Brown, Amber              12 EAST                  13-06.50  
 21 Weeks, Brittany           12 Mercy                 13-05.75  
 22 Francis, Zanah             9 Rush Henriet          13-05.50  
 23 Pavia, Jaimee             11 Mercy                 13-05.00  
 24 Ikpot, Elsie              10 Mercy                 13-01.50  
 25 Rigoni, Megan             12 Mercy                 13-01.25  
 26 Frey, Brianna             12 Mercy                 12-11.25  
 27 Nguyen, Denise            11 Rush Henriet          12-10.00  
 28 Sheehan, Phoebe            9 Rush Henriet          12-08.25  
 29 Vazquez, Vanelia          12 SOTA                  12-07.50  
 30 Au, Sandra                 9 Rush Henriet          12-06.50  
 31 Graham, Emily              8 Mercy                 12-06.25  
 32 Przysinda, Emily          10 Livonia               12-05.25  
 33 Li, Jen                   12 Brighton              12-05.00  
 34 Khalil, Hannah            11 Mercy                 12-04.00  
 35 Shaffer, Victoria          9 Rush Henriet          12-03.25  
 36 Lynch, Katie              11 Mercy                 12-00.75  
 37 Tomlinson, Akyla          10 Mercy                 11-06.25  
 38 Hill, Kelly               10 Pittsford Me          10-07.50  
 -- Hart, Johnisha             9 Pittsford Me              FOUL  
 
Girls Shot Put Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Johnson, Antoinette       12 East Irondeq          33-09.75  
  2 Walters, Monistatia       11 Ben Franklin          32-04.00  
  3 Vogel, Sarah              10 Livonia               31-09.00  
  4 Kohler, Leah              12 Webster Schroedr      30-06.00  
  5 Swan, Ashley              12 Webster Thomas        30-04.00  
  6 Gurak, Ashley             11 Webster Schroedr      29-04.50  
  7 Rodbourn, Cherokee        11 Bath-Haverli          28-10.25  
  8 Miller, Jaimee            11 Mercy                 28-09.00  
  9 Robinson, Quanisha        11 EAST                  27-03.00  
 10 Monu, Yvonne              11 Pittsford Su          27-00.25  
 11 Martin, Brittany          10 Honeoye               26-10.50  
 12 Doe, Rachel               11 Dansville             25-11.50  
Flight  2  
  1 Conrad, Hannah            11 Bath-Haverli          28-04.50  
  2 Vassiliou, Joanna         11 Webster Schroedr      26-09.00  
  3 Greenaway, Maryanne       12 West Irondeq          25-01.50  
  4 Guerrero, Xiomara         12 EAST                  24-07.50  
  5 Szalay, Alexis            11 Webster Schroedr      24-05.75  
  6 Cox, Lauren                9 Webster Thomas        24-01.00  
  7 Birch, Liz                12 West Irondeq          23-11.75  
  8 Spike, Natalya             9 Hornell               23-07.00  
  8 Grefing, Dominique        11 Pittsford Me          23-07.00  
 10 Deuel, Morgan             10 Pittsford Me          23-06.00  
 11 Simmons, Katie            10 Honeoye               23-02.25  
 12 Pratt, Lakeshia           11 EAST                  23-00.50  
Flight  3  
  1 Howard, Sarah             10 Honeoye               24-01.00  
  2 Lozada, Yashmelly         11 East Irondeq          23-08.00  
  3 Everett, Brittany         11 EAST                  23-01.50  
  4 Galland, Gina              9 Dansville             23-00.25  
  5 Miskinis, Jill            11 Mercy                 22-09.50  
  6 Palazzo, Courtney         11 Mercy                 22-08.75  
  7 Elliott, Carrie           11 East Irondeq          22-02.50  
  8 Flint, Sadie               9 Hornell               22-02.00  
  9 Lucco, Mari               11 Mercy                 21-08.25  
 10 Domingo, Anastasia        10 Pittsford Me          21-07.25  
 11 Pierre, Laur Edine        12 Brighton              21-06.75  
 12 Ferruzza, Gina            11 Webster Schroedr      21-03.50  
 13 Kramer, Jenna             10 Hornell               21-03.00  
 14 Brown, Jasmin             12 East Irondeq          20-03.25  
 15 Plain, Katie              11 Pittsford Me          19-09.00  
 16 Ellermeyer, Lindsey       11 Mercy                 19-01.25  
 17 Skuse, Amy                11 Mercy                 18-08.75  
 18 Leichter, Sarah           10 Pittsford Me          15-09.25  
 19 Gascon, Caly               9 Dansville             15-07.25  
 20 Schmitt, Cassie           11 Honeoye               15-01.00  
 
Girls 1500 Meter Race Walk Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Zoyhofski, Rachel         12 Rush Henriet           7:36.58  
  2 DeFranco, Carley          12 Rush Henriet           8:00.30  
  3 Irwin, Rebecca            10 Webster Schroedr       8:34.95  
  4 Lozon, Amanda             10 Mercy                  8:44.47  
  5 Doherty, Alaina           11 Webster Schroedr       8:48.76  
  6 Schoeniger, Margaret      12 Pittsford Me           8:51.33  
  7 Schneider, Faith          10 Mercy                  8:54.29  
  8 Zaffuto, Katie            11 Mercy                  9:04.84  
  9 Sagcan, Seyhan            11 Rush Henriet           9:05.00  
 10 Hamilton, Katie           10 East Irondeq           9:20.11  
 11 Willis, Vanessa           12 Honeoye                9:25.69  
 12 Fox, Heather               9 Dansville              9:25.76  
 13 Popenhusen-Rowe, Kelly    10 Rush Henriet           9:36.43  
 14 DeBellis, Maria           10 East Irondeq           9:50.63  
 15 Stevens, Molly            11 Pittsford Me           9:54.29  
 16 Howard, Sarah             10 Honeoye               10:03.88  
 17 Wollschleger, Shannon     11 East Irondeq          10:06.30  
 
Girls 55 Meter Dash Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Nelson, Swynneeka         10 EAST                      8.19  
  2 Quaidoo, Catherine         9 Brighton                  8.36  
  3 Farruggia, Selena         11 Webster Schroedr          8.42  
  4 LeMoine, Rachel           10 Webster Thomas            8.44  
  5 Blaho, Victoria           10 Webster Thomas            8.82  
  6 Kaufman, Jordyn            9 Pittsford Su              8.85  
Section  2  
  1 Traub, Joelle              9 Webster Thomas            8.32  
  2 Johnson, Tiasia           10 EAST                      8.45  
  3 Kaiser, Kerri              9 Rush Henriet              8.52  
  4 Henry, Morgan             10 Webster Thomas            8.73  
  5 O'Hara, Danielle          10 Webster Thomas            8.78  
  6 Farris, Danielle           9 Webster Thomas            8.88  
  7 Whitman, Johanna           9 Webster Thomas            9.15  
Section  3  
  1 Calamia, Laura            11 Webster Thomas            8.73  
  2 Guzman, Aja               11 Rush Henriet              8.86  
  3 Stampley, Ceara           10 Webster Thomas            8.93  
  4 McKay, Catherine          10 Mercy                     9.01  
  5 Albright, Hannah           9 Webster Thomas            9.12  
  6 Favro, Gianna             10 Rush Henriet              9.60  
Section  4  
  1 Poorman, Nicole            7 Hornell                   8.78  
  2 D'Alessandro, Elissa       8 Webster Schroedr          9.02  
  3 Ciulla, Samantha           7 Webster Schroedr          9.17  
  4 Adams, Jordyn              9 Pittsford Su              9.25  
  5 Priniz, Alison            10 Webster Schroedr          9.29  
Section  5  
  1 Dorsey, Emily              8 Webster Schroedr          9.06  
  2 Brannigan, Elle           10 Webster Thomas            9.12  
  3 Inclema, Brianna          10 Webster Schroedr          9.23  
  4 Clinton, Dallas           11 EAST                      9.29  
  5 Losey, Skye               10 Dansville                 9.31  
  6 Blum, Katie               10 Webster Thomas            9.38  
  7 Spath, Michelle           10 Webster Thomas           10.00  
Section  6  
  1 Hight, Ann                10 Webster Schroedr          9.39  
  2 Brown, Precious           10 EAST                      9.46  
  3 Furer, Jocelyn            10 Pittsford Me              9.58  
  4 Bui, Sophia                9 Webster Schroedr          9.69  
  4 McChesney, Brittany        9 Dansville                 9.69  
  6 Gilday, Caitlyn           10 Webster Schroedr         10.18  
Section  7  
  1 Vazquez, Erica            10 EAST                      9.58  
  2 Sawdey, Amanda            10 Dansville                 9.71  
  3 Briggs, Jessi              9 Dansville                 9.85  
  4 Nichols, Elaine           11 Webster Thomas            9.86  
  5 Spoor, Megan              11 Dansville                10.10  
  6 Schmitt, Sarah             9 Honeoye                  10.39  
Section  8  
  1 Barron, Taylor             9 Dansville                10.79  
 
Girls 200 Meter Dash Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Traub, Joelle              9 Webster Thomas           30.49  
  2 LeMoine, Rachel           10 Webster Thomas           31.16  
  3 Ritter, Angelica           9 Webster Thomas           32.21  
  4 Henry, Morgan             10 Webster Thomas           33.64  
Section  2  
  1 Blaho, Victoria           10 Webster Thomas           32.69  
  2 Silberg, Claire           10 Pittsford Su             33.66  
  3 Blum, Katie               10 Webster Thomas           34.47  
  4 Finn, Shannon             10 Pittsford Su             35.90  
  5 Cummings, Meaghan          9 Pittsford Su             35.98  
  6 Stewart, Abby             10 Pittsford Su             36.16  
Section  3  
  1 Nelson, Swynneeka         10 EAST                     30.01  
  2 Huggins, Jamie            11 EAST                     30.25  
  3 Knight, Brianna           10 EAST                     32.33  
  4 McKenzie, Gloria          11 EAST                     32.75  
  5 Brown, Precious           10 EAST                     36.38  
 
Girls 300 Meter Dash Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Kaiser, Kerri              9 Rush Henriet             49.86  
  2 Uppal, Aneeta             10 Webster Schroedr         50.98  
  3 Frelier, Kristen          11 Webster Schroedr         51.67  
  4 Yeh, Diana                 9 Brighton                 52.22  
  5 Lam, Amanda               10 Brighton                 52.29  
  6 Kaufman, Jordyn            9 Pittsford Su             53.14  
  7 Whitman, Johanna           9 Webster Thomas           53.15  
  8 Parr, Jen                 11 Mercy                    58.55  
Section  2  
  1 Farris, Danielle           9 Webster Thomas           52.95  
  2 Woodlock, Kayla           10 Brighton                 53.83  
  3 Guzman, Aja               11 Rush Henriet             54.02  
  4 McTarnaghan, Kelsey       10 Rush Henriet             54.58  
  5 Stampley, Ceara           10 Webster Thomas           54.69  
  6 Adams, Jordyn              9 Pittsford Su             54.73  
  7 D'Alessandro, Elissa       8 Webster Schroedr         57.05  
  8 Favro, Gianna             10 Rush Henriet             57.39  
Section  3  
  1 Deane, Brooke             10 Rush Henriet             53.48  
  2 Dorsey, Emily              8 Webster Schroedr         54.11  
  3 Croston, Katie            10 Rush Henriet             54.43  
  4 Losey, Skye               10 Dansville                54.86  
  5 Farruggia, Selena         11 Webster Schroedr         55.28  
  6 Stappenbeck, Alana        11 Webster Schroedr         55.77  
  7 Seitz, Allison             9 Webster Schroedr         56.32  
  8 Hight, Ann                10 Webster Schroedr         56.66  
  9 Awan, Khadeeja             9 Brighton                 57.61  
Section  4  
  1 Ferrauilo, Emily          10 Mercy                    58.08  
  2 Bui, Sophia                9 Webster Schroedr         59.06  
  3 Briggs, Jessi              9 Dansville              1:00.64  
  4 Dunn, Kaylin              10 Dansville              1:01.37  
 
Girls 600 Meter Run Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Bay, Annelise              9 Webster Schroedr       2:02.65  
  2 Edwards, Katie             8 Webster Schroedr       2:02.98  
  3 Evans, NaQuetta           11 EAST                   2:03.13  
  4 Yeh, Diana                 9 Brighton               2:03.20  
  5 Paris, Marisa              9 Rush Henriet           2:07.45  
  6 McKenzie, Gloria          11 EAST                   2:10.05  
  7 Cliff, Victoria            9 Webster Schroedr       2:11.54  
  8 Klein, Liz                11 Rush Henriet           2:14.21  
  9 Kashtan, Rachel           11 Pittsford Su           2:14.43  
 10 Cragie, Caitlin           10 Pittsford Su           2:16.20  
 11 Wong, Kasandra            12 Rush Henriet           2:22.81  
 12 Newman, Haley             10 Pittsford Su           2:22.86  
 13 Hellwig, Amanda            9 Dansville              2:31.98  
 
Girls 1000 Meter Run Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ciulla, Samantha           7 Webster Schroedr       3:48.24  
  2 Zoyhofski, Nicole          9 Webster Thomas         3:56.23  
  3 Buckley, Kathleen          9 Pittsford Su           3:57.42  
  4 Pelz, Maddie              11 Pittsford Su           4:04.59  
  5 Ding, Alicia               9 Pittsford Su           4:05.58  
  6 Sicker, Lauren            10 Webster Thomas         4:07.03  
  7 Schultz, Gina             10 Rush Henriet           4:11.97  
  8 Andrieu, Halle             9 Rush Henriet           4:13.15  
  9 Wirley, Brianna            9 Webster Thomas         4:18.52  
 10 Bianchi, Alyse            11 Webster Thomas         4:20.47  
 
Girls 1500 Meter Run Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Mulroy, Jessica            9 Pittsford Su           6:00.35  
  2 Edwards, Katie             8 Webster Schroedr       6:01.90  
  3 Vay, Jessica              12 Rush Henriet           6:12.37  
  4 Yang, Radka                9 Brighton               6:26.59  
  5 Brown, Audrey              9 Brighton               6:29.54  
  6 Cliff, Victoria            9 Webster Schroedr       6:29.68  
  7 Deane, Brooke             10 Rush Henriet           6:42.27  
 
Girls 55 Meter Hurdles Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Johnson, Tiasia           10 EAST                     10.31  
  2 Chamberlin, Elizabeth     11 Webster Thomas           10.84  
  3 Confer, Christine         10 Webster Thomas           10.90  
  4 Lam, Amanda               10 Brighton                 11.13  
  5 Knight, Brianna           10 EAST                     11.95  
Section  2  
  1 Woodlock, Kayla           10 Brighton                 11.46  
  2 Bracht, Jessica           10 Webster Thomas           11.48  
  3 Sawdey, Amanda            10 Dansville                12.76  
  4 Dunn, Kaylin              10 Dansville                13.25  
 
Girls High Jump Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Flight  1  
  1 DeGaugh, Ashley           11 Webster Thomas         4-06.00  
  2 Confer, Christine         10 Webster Thomas         4-03.00  
 -- Seitz, Allison             9 Webster Schroedr            NH  
 -- McKay, Catherine          10 Mercy                       NH  
 -- Albright, Hannah           9 Webster Thomas              NH  
 
Girls Pole Vault Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
 -- Ferrauilo, Emily          10 Mercy                       NH  
 -- Uppal, Aneeta             10 Webster Schroedr            NH  
 
Girls Long Jump Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Evans, NaQuetta           11 EAST                  13-01.25  
  2 McCarty, Morgan           10 Dansville             12-00.25  
  3 Awan, Khadeeja             9 Brighton              11-11.50  
  4 Croston, Katie            10 Rush Henriet          11-01.50  
 -- DeBree, Kelsey             9 Webster Thomas            FOUL  
 -- Furer, Jocelyn            10 Pittsford Me              FOUL  
 
Girls Shot Put Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Vazquez, Erica            10 EAST                  22-01.50  
  2 Clinton, Dallas           11 EAST                  21-00.50  
  3 Capozzi, Brittany         10 Rush Henriet          20-06.50  
  4 Cole, Lauren              10 Rush Henriet          18-06.00  
  5 Hellwig, Laura             9 Dansville             16-04.00  
  6 Weyand, Audrey             9 Hornell               16-01.50  
  7 Consol, Jackie            11 Pittsford Me          15-11.00  
  8 Schmitt, Sarah             9 Honeoye               13-04.00  
 
Girls 1500 Meter Race Walk Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Blanco, Melissa            9 Rush Henriet           9:41.23  
  2 Acresti, Rachel            9 Rush Henriet           9:45.65  
  3 Brown, Bonnie             11 Brighton              10:18.47  
 
Girls 55 Meter Dash Modified
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Porter, Shaniqua           8 EAST                      9.23  
  2 Lott, Miley                8 Mercy                     9.25  
 
Girls 300 Meter Dash Modified
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Lott, Miley                8 Mercy                    55.53  
  2 Barbero, Sara              9 Mercy                  1:01.42  
 
Girls 600 Meter Run Modified
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Yuhas, Rachel              8 Rush Henriet           1:59.45  
 
Girls 1000 Meter Run Modified
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Dipasquale, Carey          8 Mercy                  4:03.16  
  2 Huff, Carolyn              8 Mercy                  4:06.88  
 
Girls 1500 Meter Run Modified
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Strassburg, Leah           8 Mercy                  6:15.97  
  2 Barrett, Megan             9 Mercy                  6:27.58  
  3 Huff, Elizabeth            9 Mercy                  6:29.09  
 
Girls 55 Meter Hurdles Modified
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Porter, Shaniqua           8 EAST                     15.08  
 
Girls High Jump Modified
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Flight  1  
 -- Dipasquale, Carey          8 Mercy                       NH  
 
Girls Long Jump Modified
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Yuhas, Rachel              8 Rush Henriet          13-07.00