Licensed to Yen Timing Service - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 1/16/2010 12:39 PM
                                BDE - 1/15/2010                                
                                      HWS                                      
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 300 Meter Dash Class A
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Broady, Doriean           12 Wilson Magne             42.87   1 
  2 Hlywa, Jade               11 Wilson Magne             44.36   1 
  3 Bice, Tykwees             12 Ben Franklin             44.56   1 
  4 Lattuca, Nicca            11 Spencerport              45.01   2 
  5 Sanger, Julia             12 Fairport                 45.30   2 
  6 Tomasso, Nicole           10 Spencerport              46.11   3 
  7 Star, Lauren               9 Fairport                 46.80   4 
  8 Polite, Sophia            11 Ben Franklin             47.03   3 
  9 Fiacco, Shelby             8 Brockport                47.61   5 
 10 Gueli, Jillian             9 Fairport                 47.63   4 
 11 Rombaut, Courtney          8 Brockport                48.89   5 
 12 Rhodes, Casey             11 Brockport                50.00   6 
 
Event 1  Girls 300 Meter Dash Class B
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Pryslak, Maggie            9 Mercy                    44.03   1 
  2 Donnadelle, Dominique     12 Mercy                    44.10   1 
  3 Ruddy, Jamie              12 West Irondeq             44.59   1 
  4 Kymble, Sarah             10 Canandaigua              45.88   2 
  5 Clark, Diamonique         10 Freddie Thom             47.82   4 
  6 Schlosser, Maddison       11 Wayne                    47.89   4 
  7 O'Leary, Caitlin          11 Greece Athen             50.25   6 
  8 Fox, Alexandra            10 Canandaigua              50.69   7 
 
Event 1  Girls 300 Meter Dash Class C
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Dorsey, Briana            12 S O T A                  41.92   1 
  2 Long, Camaria             10 Aquinas                  42.70   1 
  3 Schmit, Shannon           11 Batavia                  43.58   2 
  4 Williams, Tessa           11 Batavia                  45.14   2 
  5 Russell, Ashley            9 Bath-Haverli             46.23   4 
  6 Hughes, Kori               9 Midlakes                 46.92   5 
  7 Nupp, Donna               11 Hornell                  47.64   5 
  8 Artruc, Tessa              8 Livonia                  48.47   3 
  9 Jones, Venasia            11 Geneva                   48.71   5 
 10 Thomas, Amber              8 Aquinas                  48.74   7 
 11 Sharp, Shakay             10 School WW                49.03   5 
 12 Lawton, Bethany           10 Livonia                  49.85   8 
 13 Ryles, Danielle           11 S O T A                  49.96   6 
 14 Losey, Skye               11 Dansville                50.05   7 
 15 Dean, Shaundrana          10 S O T A                  50.68   7 
 16 Wetherbee, Danae          10 Geneva                   52.03   6 
 17 Baker, Dajah               9 School WW                52.96   8 
 18 Romaine, Danielle         10 Midlakes                 53.27   8 
 19 Spall, Sarah              11 Wayland Coho             53.42   8 
 20 Vogt, Daja                12 Dansville                54.55   8 
 
Event 1  Girls 300 Meter Dash Class D
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Antinore, Taylor          11 Alexander                44.53   2 
  2 Bigalow, Tessa            11 Alexander                45.50   2 
  3 Daymon, Tyler              9 Bishop Kearn             47.40   4 
  4 Ehrmentraut, Sarah         9 LeRoy                    48.49   4 
  5 Kurmis, Amy               10 East Rochest             49.19   3 
  6 Davalos, Halle            11 Byron-Bergen             49.42   3 
  7 Finn, Emily                9 East Rochest             49.43   6 
  8 Velletta, Mia              8 Oakfield-Ala             49.87   7 
  9 Mott, Andreah              8 Oakfield-Ala             50.02   6 
 10 Zinter, Tiana             11 Byron-Bergen             50.17   7 
 11 Nudd, Alex                10 East Rochest             50.52   6 
 12 Boy, Katherine            11 East Rochest             51.19   7 
 13 Neumann, Hanna            12 LeRoy                    51.67   7 
 14 Stark, Annalise           10 Bishop Kearn             53.20   8 
 15 Pignato, Victoria          9 Greece Odyss             54.25   8 
 
Event 3  Girls 3000 Meter Run Class A
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  3 Hughes, Ashton            10 Fairport              11:00.98  
  5 Sargent, Erin             11 Brockport             11:14.42  
 10 Truby, Lauren             12 Spencerport           12:08.63  
 12 Koniski, Sarah            12 Spencerport           12:22.14  
 15 Jensen, Kayleigh          11 Brockport             12:43.14  
 
Event 3  Girls 3000 Meter Run Class B
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  2 Hanna, Bridget            11 Mercy                 11:00.08  
  4 Mack, Kellie               9 Canandaigua           11:07.27  
  6 Steensma, Erika           10 Wayne                 11:22.67  
  7 Rajamani, Mallika         11 Mercy                 11:45.66  
  9 Strassburg, Leah           9 Mercy                 12:07.59  
 
Event 3  Girls 3000 Meter Run Class C
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Driscoll, Kelly           12 Geneva                10:57.94  
  8 Bartosiewicz, Blair       10 Aquinas               11:55.89  
 13 Shipman, Alexandra         9 Livonia               12:28.50  
 16 Kindig, Alexis             8 Batavia               12:55.27  
 19 Helm, Leah                 8 Bath-Haverli          13:30.79  
 20 Redman, Audrey             8 Livonia               13:34.48  
 21 Volz, Jennifer            10 Bath-Haverli          13:41.04  
 
Event 3  Girls 3000 Meter Run Class D
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
 11 Bradstreet, Amanda        11 East Rochest          12:13.73  
 14 DiSalvo, Kaeleigh         10 Oakfield-Ala          12:35.18  
 17 Boy, Virginia              9 East Rochest          13:22.47  
 18 Bruno, Jennie             10 Bishop Kearn          13:26.11  
 
Event 5  Girls 600 Meter Run Class A
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Murphy, Tara              12 Wilson Magne           1:42.66  
  8 Yox, Violet               11 Brockport              1:49.76  
  9 Rosenthal, Jane           10 Fairport               1:50.01  
 24 Streicher, Brittney        9 Spencerport            2:01.38  
 25 Wooden, Nicole            10 Ben Franklin           2:01.69  
 35 Lopez, Raquel              9 Ben Franklin           2:11.08  
 
Event 5  Girls 600 Meter Run Class B
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  4 Steensma, Jenna           11 Wayne                  1:47.71  
  6 Gulvin, Carrie            12 Canandaigua            1:48.18  
 11 Kahen, Rachel             12 Greece Athen           1:51.18  
 17 O'Leary, Caitlin          11 Greece Athen           1:54.88  
 20 Tomlinson, Akyla          11 Mercy                  1:57.99  
 30 Packer, Jamie              9 Wayne                  2:04.92  
 
Event 5  Girls 600 Meter Run Class C
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  2 Jarvela, Angela           12 Batavia                1:44.45  
  3 Hochheimer, Mandi         12 Aquinas                1:44.73  
  5 Gerace, Chelsea           11 Batavia                1:47.95  
  7 Smith, Breonica           10 Wayland Coho           1:48.57  
 10 Robinson, Candice         12 S O T A                1:50.90  
 12 Dorsey, Briana            12 S O T A                1:51.50  
 21 Platt, Kelly              11 Wayland Coho           1:58.40  
 22 Daley, Katie              10 Aquinas                1:58.75  
 26 Robbins, Elyssa           11 Bath-Haverli           2:01.96  
 29 Heusler, Gigi             12 Midlakes               2:03.56  
 31 Spicer, Kali              11 Hornell                2:05.38  
 32 Saxton, Kiersten           9 Livonia                2:07.22  
 33 Natoli, Gina              11 Midlakes               2:07.64  
 36 Warren, Allison            9 Bath-Haverli           2:13.36  
 38 Clark, Breanna             8 Batavia                2:15.29  
 
Event 5  Girls 600 Meter Run Class D
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
 13 Revekant, Claire          12 East Rochest           1:53.57  
 14 Miller, Kara              12 LeRoy                  1:53.96  
 15 Guarino, Kristen          11 Byron-Bergen           1:54.14  
 16 Mott, Andreah              8 Oakfield-Ala           1:54.66  
 18 Skidmore, Jodie           12 Alexander              1:54.94  
 19 Boy, Katherine            11 East Rochest           1:56.63  
 23 Prinzing, Lauren          12 Bishop Kearn           1:58.94  
 27 Kerwin, Jordan             9 LeRoy                  2:02.88  
 28 Sloat, Larisa              9 Byron-Bergen           2:03.35  
 34 Baldwin, Carolyn          12 Alexander              2:10.71  
 37 Keefer, Margaret          10 Bishop Kearn           2:13.53  
 39 Schneider, Carly          12 Greece Odyss           2:15.37  
 
Event 7  Girls 4x200 Meter Relay Class A
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  4 Gates-Chili  'A'                                    1:59.01   1 
  7 Brockport  'A'                                      2:00.67   2 
 15 Fairport  'A'                                       2:14.82   3 
 
Event 7  Girls 4x200 Meter Relay Class B
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  3 Canandaigua  'A'                                    1:58.94   1 
  9 Mercy  'A'                                          2:01.41   1 
 10 Greece Athena  'A'                                  2:01.82   2 
 
Event 7  Girls 4x200 Meter Relay Class C
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Batavia  'A'                                        1:51.99   1 
  5 Livonia  'A'                                        1:59.27   2 
  8 Hornell  'A'                                        2:00.91   1 
 13 Wayland Cohocton  'A'                               2:13.70   3 
 16 Midlakes  'A'                                       2:15.38   2 
 17 Dansville  'A'                                      2:24.49   2 
 
Event 7  Girls 4x200 Meter Relay Class D
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  2 Bishop Kearney  'A'                                 1:58.12   1 
  6 Alexander  'A'                                      2:00.18   1 
 11 East Rochester  'A'                                 2:04.51   2 
 12 LeRoy  'A'                                          2:06.37   3 
 14 Oakfield-Alabama  'A'                               2:14.00   3 
 
Event 9  Girls 1000 Meter Run Class A
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  3 Malone, Rachel            11 Fairport               3:12.97  
  4 Zablotny, Angie           11 Fairport               3:13.33  
  7 Clar, Allison             12 Gates-Chili            3:20.62  
 11 Saxton, Katie             11 Spencerport            3:26.64  
 13 Meyers, Leah               9 Brockport              3:29.37  
 16 Meyers, Julia             12 Brockport              3:33.43  
 17 Dustman, Emma              9 Fairport               3:35.30  
 29 Wooden, Nicole            10 Ben Franklin           4:02.80  
 30 Lopez, Raquel              9 Ben Franklin           4:10.17  
 
Event 9  Girls 1000 Meter Run Class B
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Larson, Liz               12 Wayne                  3:10.51  
  5 Aman, Michi               12 Mercy                  3:15.00  
  8 Garbarino, Caitlyn        11 Mercy                  3:21.89  
 15 Lafferty, Courtney        10 Greece Athen           3:32.62  
 
Event 9  Girls 1000 Meter Run Class C
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  2 Lockwood, Alison          11 Geneva                 3:12.27  
  6 Talbot, Sara              11 Aquinas                3:18.95  
 10 Connors, Carol            12 Aquinas                3:25.43  
 14 Groshner, Hannah          10 Wayland Coho           3:30.68  
 18 Schramm, Laura             7 Bath-Haverli           3:37.88  
 20 Warner, Sarah              9 Livonia                3:39.69  
 24 Roholla, Amber            11 Wayland Coho           3:53.16  
 25 Piccone, Rachel           10 Geneva                 3:53.33  
 26 Conrad, Hannah            12 Bath-Haverli           3:56.71  
 
Event 9  Girls 1000 Meter Run Class D
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  9 Westrich, Taylor          11 Greece Odyss           3:22.48  
 12 Revekant, Claire          12 East Rochest           3:27.27  
 19 Mills, Kerry               9 Oakfield-Ala           3:39.66  
 21 Coyle, Emily              10 Bishop Kearn           3:42.41  
 22 Crossen, Jenny             9 Oakfield-Ala           3:49.11  
 23 Bubie, Nicole             10 Greece Odyss           3:51.36  
 27 Ziewers, Tracey            9 LeRoy                  3:56.87  
 28 Bruno, Jennie             10 Bishop Kearn           3:57.23  
 31 Arthur, Casey             11 LeRoy                  4:12.47  
 32 Judkins, Sidney           12 Alexander              4:27.07  
 
Event 11  Girls 1500 Meter Race Walk Class B
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Schneider, Faith          11 Mercy                  8:38.01  
  2 Zaffuto, Katie            12 Mercy                  8:38.98  
  3 Young, Kayla              12 Wayne                  8:45.76  
  4 Nudo, Alicia              11 Wayne                  9:25.37  
  5 Hecht, Alyson             10 Wayne                 10:13.17  
  6 Sutherland, Julia         12 Canandaigua           10:14.01  
 
Event 11  Girls 1500 Meter Race Walk Class C
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jones, Amanda             12 Batavia                8:27.31  
  2 Mosher, Lauren            10 Aquinas                8:38.04  
  3 Rauber, Megan             12 Wayland Coho           9:19.31  
  4 Coombs, Melissa           10 Wayland Coho           9:37.05  
  5 Wensel, Caroline          10 Wayland Coho           9:37.77  
  6 Hubbard, Melissa          10 Dansville              9:54.26  
  7 Boor, Kailey              11 Dansville             10:01.02  
  8 March, Natalie            11 Batavia               11:11.61  
 
Event 11  Girls 1500 Meter Race Walk Class D
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Bradstreet, Amanda        11 East Rochest           8:36.66  
  2 Bailey, Kristen            8 Byron-Bergen           9:25.04  
 
Event 12  Girls 1500 Meter Run Class A
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Maffett, Megan            11 Spencerport            5:16.05  
  2 Dean, Willa               12 Brockport              5:21.41  
  3 Brindle, Madison           9 Brockport              5:37.24  
  4 Lowe, Katie               11 Spencerport            5:46.02  
 
Event 12  Girls 1500 Meter Run Class B
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 McCormick, Meghan         10 Canandaigua            5:14.58  
  2 Hanna, Bridget            11 Mercy                  5:17.64  
  3 Kahen, Rachel             12 Greece Athen           5:20.93  
  4 Walden, Kate              12 Wayne                  5:23.53  
  5 Lashbrook, Caitlin        11 Greece Athen           5:25.78  
  6 Corbett, Jamie            10 Canandaigua            5:27.82  
  7 Cox, Hillary              12 Mercy                  5:34.96  
  8 Strassburg, Leah           9 Mercy                  5:38.53  
  9 Gardner, Lauren           10 Canandaigua            5:47.15  
 
Event 12  Girls 1500 Meter Run Class C
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jarvela, Angela           12 Batavia                5:05.92  
  2 Dussualt, Megan            9 Hornell                5:33.12  
  3 Bartosiewicz, Blair       10 Aquinas                5:43.32  
  4 Potter, Danielle          11 Dansville              5:53.08  
  5 Armstrong, Ireland         9 Bath-Haverli           5:55.02  
  6 Heusler, Gigi             12 Midlakes               6:19.34  
 
Event 12  Girls 1500 Meter Run Class D
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Chatt, Paige               9 Oakfield-Ala           5:31.10  
  2 Matthews, Maggie          11 LeRoy                  5:39.34  
  3 Worthington, Brianna      12 Byron-Bergen           5:45.06  
  4 Clay, Charlene             8 Byron-Bergen           5:51.87  
  5 Baxter, Taylor             7 East Rochest           5:52.78  
  6 Milici, Stephanie         11 Greece Odyss           5:53.45  
 
Event 14  Girls 4x400 Meter Relay Class A
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Spencerport  'A'                                    4:37.30   1 
  2 Brockport  'A'                                      4:38.22   1 
  3 Gates-Chili  'A'                                    4:39.38   2 
  4 Wilson Magnet  'C'                                  4:43.77   1 
  5 Fairport  'A'                                       4:59.51   3 
 
Event 14  Girls 4x400 Meter Relay Class B
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Mercy  'A'                                          4:25.01   1 
  2 Wayne  'A'                                          4:33.88   1 
  3 Greece Athena  'A'                                  4:55.98   2 
 
Event 14  Girls 4x400 Meter Relay Class C
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Wayland Cohocton  'A'                               4:47.28   3 
  2 Midlakes  'A'                                       4:53.39   2 
  3 Livonia  'A'                                        4:54.69   1 
  4 Batavia  'A'                                        4:59.57   1 
 
Event 14  Girls 4x400 Meter Relay Class D
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 LeRoy  'A'                                          4:59.70   2 
  2 Alexander  'A'                                      5:11.41   2 
  3 Bishop Kearney  'A'                                 5:12.07   3 
  4 Greece Odyssey  'A'                                 5:20.19   3 
 
Event 16  Girls 55 Meter Dash Class A
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Porter, Jocelyn            9 Ben Franklin              7.74   1 
  2 Bice, Tykwees             12 Ben Franklin              7.95   1 
  3 Tomasso, Nicole           10 Spencerport               8.08   2 
  4 Mewborn, Shamari          12 Gates-Chili               8.20   2 
  5 Cooper, Rachel            10 Spencerport               8.31   3 
  6 Rhodes, Casey             11 Brockport                 8.57   5 
 
Event 16  Girls 55 Meter Dash Class B
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Harris, Chyna              9 Freddie Thom              7.64   1 
  2 Marafioti, Haley          12 Canandaigua               7.80   1 
  3 Jones, Kandace            11 Greece Athen              7.87   2 
  4 Kymble, Sarah             10 Canandaigua               8.07   2 
  5 Koehler, Erin              9 Wayne                     8.13   2 
  6 Greenaway, Danielle       11 West Irondeq              8.16   2 
  7 Ikpot, Emem                7 Mercy                     8.22   1 
  8 Mugnola, Maddie           10 Canandaigua               8.32   4 
  9 Rivellino, Kate           12 Wayne                     8.46   5 
 10 Greenaway, Maryanne       12 West Irondeq              8.50   6 
 11 Clark, Diamonique         10 Freddie Thom              8.62   4 
 12 Sherman, Brittany         11 Mercy                     8.73   6 
 
Event 16  Girls 55 Meter Dash Class C
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Long, Camaria             10 Aquinas                   7.54   1 
  2 Williams, Erica           10 Batavia                   7.82   1 
  3 Sharp, Shakay             10 School WW                 8.10   3 
  4 Russell, Ashley            9 Bath-Haverli              8.14   3 
  5 Balduf, Amanda             9 Batavia                   8.15   3 
  6 Richards, Tabitha         12 Midlakes                  8.18   3 
  7 Walker, Amahtala          10 S O T A                   8.35   3 
  8 DeVuyst, Morgan           10 Midlakes                  8.36   5 
  9 Havens, Brittany          11 Bath-Haverli              8.42   4 
 10 Jones, Venasia            11 Geneva                    8.49   4 
 11 Ryles, Danielle           11 S O T A                   8.52   6 
 12 Wetherbee, Danae          10 Geneva                    8.60   6 
 13 Lawton, Bethany           10 Livonia                   8.61   7 
 14 Kahn, Jillian              9 Dansville                 8.70   6 
 15 Baker, Dajah               9 School WW                 8.79   7 
 16 Lomax, Morgan              9 Hornell                   8.80   7 
 17 Clements, Kelsey          10 Midlakes                  8.95   6 
 18 Spall, Sarah              11 Wayland Coho              9.26   8 
 19 Mann, Holly               10 Wayland Coho              9.45   8 
 
Event 16  Girls 55 Meter Dash Class D
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Poles, Jasmine            12 LeRoy                     7.70   1 
  2 Cooper, Jasmine           11 Bishop Kearn              8.04   2 
  3 Morabito, Noelle          10 East Rochest              8.27   4 
  4 Walker, Alexandra          9 Byron-Bergen              8.30   4 
  5 Otis, Jessica             12 East Rochest              8.41   3 
  6 Nyachae, Nicole           10 Bishop Kearn              8.43   5 
  7 Williams, Allison         10 Clyde-Savann              8.47   5 
  8 Davalos, Halle            11 Byron-Bergen              8.49   5 
  9 Converse, Larissa         11 Clyde-Savann              8.56   6 
 10 Drock, Cassie             12 Oakfield-Ala              8.79   6 
 11 Culver, Erica             11 Oakfield-Ala              8.86   8 
 12 Koeberle, Lauren          11 Clyde-Savann              8.97   7 
 13 Chatt, Ashley             10 Oakfield-Ala              9.02   8 
 13 Gaudy, Miriah              9 Alexander                 9.02   7 
 15 Koska, Julia              12 East Rochest              9.07   7 
 16 Pignato, Victoria          9 Greece Odyss              9.14   8 
 17 Husted, Ashley            12 Alexander                10.35   8 
 
Event 18  Girls 55 Meter Hurdles Class A
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Broady, Doriean           12 Wilson Magne              9.03   1 
  2 Mathews, Janessa          10 Fairport                  9.40   1 
  3 Nelson, Dionca            12 Ben Franklin             10.03   2 
  4 Dozier, Tai               10 Ben Franklin             10.13   2 
  5 Maffet, Elizabeth          9 Spencerport              10.61   3 
  6 Day, Mary                  9 Brockport                10.77   3 
  7 Alexander, Ajia           10 Gates-Chili              10.92   4 
  8 Winner, Erinn             11 Brockport                11.09   3 
  9 Schranz, Emily            10 Gates-Chili              11.78   5 
 10 Donlon, Kelly             10 Gates-Chili              11.92   5 
 11 Gira, Emma                10 Brockport                12.42   3 
 
Event 18  Girls 55 Meter Hurdles Class B
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Ikpot, Elsie              11 Mercy                    10.07   1 
  2 Leary, Allison            11 Canandaigua              10.35   2 
  3 Harris, Chyna              9 Freddie Thom             10.64   3 
  4 Ferguson, Melissa         12 Canandaigua              11.18   4 
  5 Coro, Danielle            12 Wayne                    11.58   5 
 
Event 18  Girls 55 Meter Hurdles Class C
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 VanBuren, Allie           12 Batavia                   8.83   1 
  2 Hume, Cady                12 Batavia                   9.83   1 
  3 Wilson, Kennethea         10 S O T A                  10.25   2 
  4 Siebert-Cecere, Danielle  11 Batavia                  10.44   2 
  5 Pfuntner, Aimee           10 Wayland Coho             10.87   3 
  6 Kahn, Laura               12 Wayland Coho             10.91   4 
  7 Kindler, Molly            10 Aquinas                  11.03   4 
  8 Tuntemeke, Alaiya         11 Livonia                  11.04   4 
  9 Barberia, Andre’a        8 Aquinas                  11.25   4 
 10 Jensen, Raechel           11 Midlakes                 11.70   5 
 11 Potter, Danielle          11 Dansville                11.95   5 
 12 Spicer, Kali              11 Hornell                  12.41   6 
 
Event 18  Girls 55 Meter Hurdles Class D
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Skidmore, Jodie           12 Alexander                 9.78   2 
  2 Gibson, Shardae           11 Bishop Kearn             10.32   1 
  3 Holland, Julianna         11 Byron-Bergen             10.94   4 
  4 Zinter, Tiana             11 Byron-Bergen             11.28   6 
  5 Bernardi, Breanna         10 Bishop Kearn             11.74   6 
  6 Steely, Rebecca           12 East Rochest             12.33   6 
  7 Boy, Virginia              9 East Rochest             12.89   6 
 
Event 20  Girls 4x800 Meter Relay Class A
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Fairport  'A'                                      10:29.83  
  2 Spencerport  'A'                                   11:18.75  
 
Event 20  Girls 4x800 Meter Relay Class B
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Canandaigua  'A'                                   10:38.30  
  2 Mercy  'A'                                         10:55.85  
 
Event 20  Girls 4x800 Meter Relay Class C
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Livonia  'A'                                       11:36.18  
  2 Wayland Cohocton  'A'                              12:26.95  
 
Event 20  Girls 4x800 Meter Relay Class D
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Byron-Bergen  'A'                                  11:34.83  
 
Event 22  Girls High Jump Class A
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Kopp, Madeline             9 Spencerport            4-09.00  
  2 Howard, Destinee          12 Ben Franklin           4-03.00  
  2 Barnum, Michelle          12 Fairport               4-03.00  
  2 Fish, Olivia               8 Gates-Chili            4-03.00  
  2 Clay, Ashley              12 Ben Franklin           4-03.00  
  6 Gueli, Jillian             9 Fairport               4-00.00  
  6 Palmer, Lauren            11 Spencerport            4-00.00  
  6 Lowe, Katie               11 Spencerport            4-00.00  
 
Event 22  Girls High Jump Class B
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jones, Kelly              12 Wayne                  4-09.00  
  2 Obrien, Holly             12 West Irondeq           4-06.00  
  2 Accordo, Adriana          11 Mercy                  4-06.00  
  2 Stewart, Sable             9 Greece Athen           4-06.00  
  5 Geen, Kathryn             11 Mercy                  4-03.00  
  6 Ciaccio, Maggie           10 Mercy                  4-00.00  
 
Event 22  Girls High Jump Class C
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Darling, Alyssa           11 Aquinas                4-11.00  
  2 Tuntemeke, Alaiya         11 Livonia                4-09.00  
  2 Tilton, Leigha            11 Livonia                4-09.00  
  2 Kindler, Molly            10 Aquinas                4-09.00  
  2 Perno, Hannah             10 Hornell                4-09.00  
  6 Rapchick-Weidman, Abby    11 Dansville              4-06.00  
  6 Harkness, Taylor          10 Batavia                4-06.00  
  8 Maher, Ali                12 Midlakes               4-00.00  
  8 Mountzouros, Adolin        9 Dansville              4-00.00  
 -- Hill, Ashley              11 Batavia                     NH  
 
Event 22  Girls High Jump Class D
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Frost, Rachel             12 Geneseo                4-09.00  
  2 O'Halloran, Brogan        11 LeRoy                  4-06.00  
  3 Woodhouse, Morgan          9 Alexander              4-03.00  
  3 Brown, Nathena             9 Bishop Kearn           4-03.00  
  5 Deangelo, Jessie           8 Alexander              4-00.00  
 
Event 24  Girls Pole Vault Class A
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Bell, Nicole              11 Gates-Chili           10-00.00  
 
Event 24  Girls Pole Vault Class B
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Kress, Melissa            11 Canandaigua            8-00.00  
  2 Accordo, Adriana          11 Mercy                  7-00.00  
  3 Bronk, Sarah               8 Mercy                  6-00.00  
  3 Rich, Shannen             12 Canandaigua            6-00.00  
 
Event 24  Girls Pole Vault Class C
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Armstrong, Ireland         9 Bath-Haverli           9-06.00  
  2 Miskell, Meaghann         12 Livonia                8-06.00  
  3 Gerace, Chelsea           11 Batavia                8-00.00  
  4 Sanchez, Lataisha         11 Batavia                7-00.00  
  4 Cook, Alexis              11 Aquinas                7-00.00  
 
Event 24  Girls Pole Vault Class D
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Wondra, Eden              11 Perry                 11-00.00  
  2 Deangelo, Kayleigh        12 Alexander              9-00.00  
  3 Deangelo, Jessie           8 Alexander              8-06.00  
  3 Deangelo, Chrissy         10 Alexander              8-06.00  
  3 Hughes, Katie             12 LeRoy                  8-06.00  
  6 Bailey, Nicole            11 Byron-Bergen           7-00.00  
  7 Matthews, Maggie          11 LeRoy                  6-00.00  
 
Event 26  Girls Long Jump Class A
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  2 Eason, Breana             11 Gates-Chili           16-03.75  
  3 Lattuca, Nicca            11 Spencerport           16-01.00  
  4 Renna, Emily              11 Fairport              15-11.50  
  5 Hlywa, Jade               11 Wilson Magne          15-03.75  
  7 Polite, Sophia            11 Ben Franklin          15-00.25  
  9 Entress, Amanda           10 Gates-Chili           14-06.75  
 11 DeRue, Stephanie          11 Spencerport           14-06.25  
 12 Ware, Paige               12 Gates-Chili           14-04.50  
 31 Gira, Emma                10 Brockport             12-06.00  
 40 Sanger, Julia             12 Fairport               9-11.25  
 
Event 26  Girls Long Jump Class B
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  8 Stevenson, Felicia        11 Wayne                 14-10.25  
  9 Bogino, Chelsea           12 Canandaigua           14-06.75  
 12 Hibbard, Ciara            12 Canandaigua           14-04.50  
 20 Ikpot, Elsie              11 Mercy                 13-05.00  
 21 Graham, Emily              9 Mercy                 13-04.25  
 22 Lyttle, Christine          9 Canandaigua           13-03.25  
 34 Martin, Julee              9 Mercy                 11-11.25  
 36 Brand, Alicia             11 Canandaigua           11-06.25  
 
Event 26  Girls Long Jump Class C
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  6 Harkness, Taylor          10 Batavia               15-02.75  
 14 Robinson, Candice         12 S O T A               14-03.25  
 18 Richards, Tabitha         12 Midlakes              13-09.00  
 19 Walker, Amahtala          10 S O T A               13-06.25  
 23 Carey, Krista             12 Wayland Coho          13-01.75  
 24 Rapchick-Weidman, Abby    11 Dansville             13-01.00  
 24 Thomas, Amber              8 Aquinas               13-01.00  
 27 Barberia, Andre’a        8 Aquinas               12-11.50  
 28 Kahn, Laura               12 Wayland Coho          12-09.75  
 32 Bobbe, Brieanna           12 Wayland Coho          12-05.75  
 33 Roche, Jamie              12 Wayland Coho          12-02.50  
 37 Dunn, Kaylin              11 Dansville             10-08.75  
 
Event 26  Girls Long Jump Class D
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Poles, Jasmine            12 LeRoy                 16-06.75  
 15 Finan, Amber              11 Alexander             14-01.75  
 16 Thomas, Aimee              9 Bishop Kearn          13-11.00  
 17 Kurmis, Amy               10 East Rochest          13-10.75  
 24 Dart, Courtney            11 Alexander             13-01.00  
 29 Bernardi, Breanna         10 Bishop Kearn          12-07.50  
 30 Drock, Cassie             12 Oakfield-Ala          12-06.75  
 35 Buttarazzi, Arianna       10 Bishop Kearn          11-10.75  
 38 Walker, Alexandra          9 Byron-Bergen          10-05.00  
 39 Brew, Rachel               9 Byron-Bergen           9-11.75  
 -- Frost, Rachel             12 Geneseo                   FOUL  
 -- Davis, Hannah             11 LeRoy                     FOUL  
 
Event 28  Girls Triple Jump Class A
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Eason, Breana             11 Gates-Chili           35-05.25  
  2 Ware, Paige               12 Gates-Chili           32-07.50  
  3 Mathews, Janessa          10 Fairport              32-06.75  
  4 Renna, Emily              11 Fairport              32-03.50  
  5 Entress, Amanda           10 Gates-Chili           31-00.75  
  6 DeRue, Stephanie          11 Spencerport           31-00.25  
  7 Dozier, Tai               10 Ben Franklin          29-09.25  
  8 Lopez, Ruth               10 Ben Franklin          28-08.25  
  9 Pettrone, Alea            12 Spencerport           26-11.25  
 10 Winner, Erinn             11 Brockport             26-05.75  
 
Event 28  Girls Triple Jump Class B
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jones, Kelly              12 Wayne                 33-09.50  
  2 Donnadelle, Dominique     12 Mercy                 31-00.75  
  3 Bogino, Chelsea           12 Canandaigua           30-11.75  
  4 Hibbard, Ciara            12 Canandaigua           29-10.25  
  5 Martin, Julee              9 Mercy                 27-07.75  
  6 Ashline-Winters, Ariel     9 Wayne                 27-03.00  
  7 Elkins, Katie             12 West Irondeq          27-02.75  
  8 Tomlinson, Akyla          11 Mercy                 26-04.00  
 
Event 28  Girls Triple Jump Class C
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Darling, Alyssa           11 Aquinas               31-01.75  
  2 Siebert-Cecere, Danielle  11 Batavia               30-10.25  
  3 Pfuntner, Aimee           10 Wayland Coho          29-06.50  
  4 Wilson, Kennethea         10 S O T A               27-02.00  
  5 Roche, Jamie              12 Wayland Coho          25-08.25  
  6 Chapell, Billie            9 Dansville             24-06.25  
 
Event 28  Girls Triple Jump Class D
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 O'Halloran, Brogan        11 LeRoy                 29-00.25  
  2 Dart, Courtney            11 Alexander             28-06.75  
  3 Nudd, Alex                10 East Rochest          25-01.75  
  4 Hartman, Chelsea           9 Byron-Bergen          25-00.25  
  5 Buttarazzi, Arianna       10 Bishop Kearn          23-00.75  
 
Event 30  Girls Shot Put Class A
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Gaisser, Jordan           12 Brockport             32-02.00  
  2 Wexler, Hunter            10 Brockport             30-01.00  
  3 Rickman, Heather          10 Brockport             29-01.50  
  4 Metzger, Lauren           12 Fairport              28-01.00  
  5 Wyatt, Parrie             10 Gates-Chili           25-08.75  
  6 Sime, Abigail             10 Brockport             25-05.50  
  7 Pettrone, Alea            12 Spencerport           25-01.00  
  8 Putnam, Kelsee            11 Brockport             25-00.00  
  9 Bakari, Asha               9 Wilson Magne          24-10.50  
 10 Reynolds, Amber           11 Brockport             23-02.00  
 11 Pappalardo, Sophia        11 Fairport              22-02.00  
 12 Williamson, Tori          11 Spencerport           21-09.25  
 13 Allen, Melissa            12 Brockport             20-01.25  
 14 Singletary, Keana         10 Ben Franklin          20-00.00  
 15 Sims, Bryjhton             9 Ben Franklin          19-06.25  
 
Event 30  Girls Shot Put Class B
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Hamilton, Tryphena        12 Canandaigua           32-05.00  
  2 Zwecker, Amie             11 Canandaigua           28-02.00  
  3 Palazzo, Courtney         12 Mercy                 26-04.75  
  4 Greenaway, Maryanne       12 West Irondeq          25-00.00  
  5 Tallman, Kaylee           11 Canandaigua           24-10.00  
  6 Cox, Tarcia                9 Mercy                 24-05.00  
  7 Coro, Danielle            12 Wayne                 19-04.00  
 
Event 30  Girls Shot Put Class C
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Perry, Kathryn            11 Aquinas               33-08.50  
  2 Vogel, Sarah              11 Livonia               33-03.50  
  3 Paganello, Brianne        10 Batavia               31-10.50  
  4 Mackenrodt, Jade          11 Dansville             31-09.00  
  5 Conrad, Hannah            12 Bath-Haverli          29-10.00  
  6 Braun, Heather            11 Livonia               28-06.50  
  7 Houghtaling, Michelle     12 S O T A               28-01.50  
  8 Chmielowiec, Maura        11 Batavia               27-09.50  
  9 Arnold, Mariah            12 Bath-Haverli          26-07.50  
 10 Hoven, MacKenzie           9 Midlakes              26-02.50  
 11 Keenan, Shannon           10 Aquinas               25-08.00  
 12 Guarglia, Megan            9 Hornell               25-01.00  
 13 Doe, Rachel               12 Dansville             24-10.50  
 14 Willitt, Breyanna          9 Hornell               23-02.25  
 15 Chatterton, Katelyn       11 Wayland Coho          22-08.50  
 16 Maher, Ali                12 Midlakes              22-04.00  
 17 Recktenwald, Sara          9 Bath-Haverli          21-09.25  
 
Event 30  Girls Shot Put Class D
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Waiter, Lauren            11 Alexander             27-04.00  
  2 Harrell, Marie            11 Bishop Kearn          26-07.50  
  3 Nickles, Brittney         10 Clyde-Savann          26-05.00  
  4 Hodge, Brittany           11 Alexander             25-07.50  
  5 O'Brien, Erin             10 Bishop Kearn          24-04.25  
  6 Gonzalez, Sabrina         10 East Rochest          24-03.50  
  7 Bischoff, Sarah           10 Oakfield-Ala          24-00.50  
  8 Heywood, Megan            11 LeRoy                 23-10.00  
  9 Chatt, Ashley             10 Oakfield-Ala          21-07.00  
 10 sheffied, Samatha         10 Clyde-Savann          20-10.50  
 11 Panepento, Rachael        12 LeRoy                 20-05.50