Licensed to Yen Timing Service - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 1/16/2010 03:44 PM
                                ACF - 1/16/2010                                
                                      HWS                                      
                                    Results                                    
 
Event 2  Boys 300 Meter Dash Class A
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Twombly, Kyle             12 Penfield                 36.47   1 
  2 Burke, Colby              10 Rush Henriet             37.27   2 
  3 Skrtic, Steven            12 Penfield                 37.56   1 
  4 Moorer, Jaron             11 Edison Tech              38.50   2 
  5 Bennett, Taylor           12 Edison Tech              38.59   3 
  6 Lohrman, Greg             11 Webster Thom             38.82   3 
  6 Aponte, Jon               12 Webster Thom             38.82   3 
  8 Zaft, Jacob               12 Rush Henriet             39.03   3 
  9 Adams, Asa                10 Edison Tech              39.29   3 
 10 Williams, Eddie           11 Edison Tech              39.63   7 
 11 Jones, Shyquan            11 Edison Tech              39.79   4 
 12 Behnk, Peter              10 Rush Henriet             39.95   4 
 13 Johnson, Darien           11 Edison Tech              40.17   5 
 14 Allen, Andre              11 Edison Tech              40.22   4 
 15 Jones, Marcellus          12 Edison Tech              40.34   6 
 16 Andrews, Zach             10 Penfield                 41.14   6 
 17 Kenyon, Matt              11 Churchville-             41.20   6 
 18 Sylvester, Dontee         12 Webster Thom             41.24   7 
 19 Morales, Kevin            11 Edison Tech              41.30   5 
 20 LaGambino, Lou            11 Webster Thom             41.36   6 
 21 Wicks, Joe                10 Webster Schr             41.51   6 
 22 Maldonado, Carlos         11 Edison Tech              41.52   3 
 23 Wolf, Pat                 12 Penfield                 41.61   6 
 24 Xia, Anthony              11 Penfield                 41.77   9 
 25 Betts, Xavier             12 Edison Tech              42.02   8 
 26 Bray, Josh                11 Hilton                   42.18  10 
 27 Nickason, Colin           11 Webster Schr             43.15  10 
 28 Donato, Sam                9 Churchville-             44.22  11 
 29 Beauvais, Jeff             9 Hilton                   44.44  11 
 
Event 2  Boys 300 Meter Dash Class B
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Cox, Cory                 11 EAST                     36.93   1 
  2 Coley, Javante            11 Greece Olymp             37.93   1 
  3 Ross, Tyshawn             12 EAST                     38.16   2 
  4 Williams, Sachar          10 EAST                     38.35   3 
  5 Kasambayi, JeanLuc        11 Greece Olymp             38.46   1 
  6 Parks, Colby              12 EAST                     38.68   1 
  7 Ayol, Gayang              11 Greece Olymp             38.74   5 
  8 Wood, John                11 EAST                     38.76   2 
  9 May, Maurice              12 Greece Olymp             39.31   4 
 10 Johnson, Tyrone           12 East Irondeq             39.78   5 
 11 Brown, Glynn              12 John Marshal             39.83   2 
 12 Feeley, Evan              11 Pitt Sutherland          40.56   4 
 13 Peartree, Colin           11 Pitt Sutherland          40.57   5 
 14 Pacheco, Brandon          11 Brighton                 40.73   8 
 15 Whitbeck, Andrew          10 Pitt  Mendon             40.77   7 
 16 Yost, Thomas              12 Pitt  Mendon             40.81   5 
 17 Jackson, Louis            10 EAST                     41.13   8 
 18 Black, Mike               12 Victor                   41.37   9 
 19 Wei, Travis               12 Pitt  Mendon             41.42   8 
 20 DeNoto, Zachary           11 Pitt Sutherland          41.92   9 
 21 O'Connell, Ryan           11 Pitt Sutherland          42.27   8 
 22 Xu, Barry                 11 Brighton                 42.73  10 
 23 Barber, Patrick           11 Pitt  Mendon             42.82  10 
 24 Weber, Frederik           11 Pitt  Mendon             43.11  10 
 25 Frankie, Bailey           10 John Marshal             43.44  11 
 26 Murphy, Ryan              10 Victor                   43.51  10 
 27 Nartey, Andreas           11 East Irondeq             43.97   9 
 28 Cook, Adam                12 Greece Olymp             44.81  11 
 
Event 2  Boys 300 Meter Dash Class C
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Mitchell, Nick            12 Waterloo                 39.49   4 
  2 Mannix, Willy             10 Palmyra-Mace             40.31  10 
  3 Gooslsby, Tyler           10 Charlotte                41.23   7 
  4 Phillips, Brandon         11 Palmyra-Mace             42.31   7 
  5 Tompkins, Josh            12 Penn Yan                 42.55   8 
  6 Jodeit, Tyler              9 Waterloo                 43.78  11 
  7 Strickland, Derek         12 Marcus Whitm             44.02  12 
  8 Pollhein, Benjamin        11 Marcus Whitm             49.66  12 
 
Event 2  Boys 300 Meter Dash Class D
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 VanderBrook, Brandon       9 Marion                   37.48   2 
  2 Smith, Tyre                9 Lyons                    38.99   3 
  3 Barber, Jermaine          12 Williamson               39.10   2 
  4 Slocum, Zak               12 Marion                   39.81   5 
  5 Combs, Brandon            12 Marion                   39.99   5 
  6 Stevens, Jake             11 Honeoye                  40.11   4 
  7 Bresett, Josh             11 Williamson               40.74   6 
  8 Marks, Vince              12 North Rose W             41.51   8 
  9 Blain, Zack               12 Honeoye                  42.06   9 
 10 Hansen, James             12 Lyons                    43.58  10 
 11 Pickard, Anthony          10 North Rose W             44.55  11 
 12 Morgan, Tyler             11 Romulus                  45.98  11 
 13 Herendeen, Clay           10 Red Jacket               51.30  12 
 14 Dickerson, Alex           10 Romulus                1:01.00  12 
 
Event 4  Boys 3200 Meter Run Class A
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Piacentini, Anthony       12 Webster Schr          10:11.08  
  2 Nasello, AJ               11 Webster Schr          10:18.63  
  3 Gumina, Tyler             11 Penfield              10:20.39  
  4 Cuddeback, Brad           11 Hilton                10:21.57  
  5 Eustance, Tyler           11 Hilton                10:21.84  
  6 Eustance, Zach            11 Hilton                10:27.10  
  7 Roth, Corey               10 Hilton                10:43.57  
  8 Gerhardt, Tyler            9 Rush Henriet          11:05.52  
  9 Tassone, Brendan          10 Penfield              11:06.93  
 10 Mikols, Eric              10 Churchville-          11:47.91  
 -- Hilaire, Alex             12 Edison Tech                 DQ   Ran too short
 -- Shenal, Justin            11 Rush Henriet                DQ  
 
Event 4  Boys 3200 Meter Run Class B
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 VanVleck, Adam            12 Pitt  Mendon           9:52.51  
  2 Miller, Evan              12 Pitt  Mendon          10:00.59  
  3 Cleeton, Ben              11 Pitt Sutherland       10:24.94  
  4 Hallock, William          12 Pitt  Mendon          10:38.89  
  5 Hayward, Cal              12 Victor                10:42.03  
  6 Tucker, Dan               11 Pitt Sutherland       11:34.89  
  7 Goebel, Mike               9 Victor                11:48.60  
  8 Seyboth, Scott            10 Greece Olymp          13:12.68  
  9 Mesolella, Brian          10 Greece Olymp          13:23.98  
 
Event 4  Boys 3200 Meter Run Class C
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Strablow, Andy            11 Palmyra-Mace          11:24.97  
  2 Martini, Cody              9 Palmyra-Mace          11:33.21  
  3 Champlin, Jacob            8 Marcus Whitm          11:48.80  
  4 McDonough, Tyler           9 Marcus Whitm          11:48.89  
 
Event 4  Boys 3200 Meter Run Class D
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Overacre, Brad             9 Lyons                 12:09.87  
  2 Luckey, Brandon           12 North Rose W          12:16.73  
  3 Hilfiker, Bryan            9 Sodus                 12:36.13  
  4 Backus, Craig             12 Honeoye               13:39.13  
 -- Frawley, Nick             11 Williamson                 DNF  
 
Event 6  Boys 600 Meter Run Class A
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Watson, Nick              11 Rush Henriet           1:26.94  
  2 Broughton-Johnson, Marcq  12 Edison Tech            1:28.27  
  3 Raymond, Alex             10 Rush Henriet           1:28.42  
  4 Walker, Nigel             10 Hilton                 1:30.08  
  5 Wehrle, Joseph            12 Webster Schr           1:31.25  
  6 Lumb, Ryan                12 Rush Henriet           1:31.60  
  7 Campbell, Paul            11 Hilton                 1:31.76  
  8 Mitchell, DJ              11 Rush Henriet           1:31.79  
  9 DiMartino, Nate           12 Hilton                 1:32.44  
 10 Aiken, Pat                10 Rush Henriet           1:32.97  
 11 Canady, Mark              12 Edison Tech            1:34.72  
 12 Sauln, Bradley            12 Rush Henriet           1:35.00  
 13 Meritt, Alex              10 Webster Schr           1:37.26  
 14 Fox, Bryan                12 Churchville-           1:40.10  
 15 Peitruszewski, Allyn      11 Churchville-           1:41.36  
 16 Robinson, Ben             11 Penfield               1:44.63  
 17 Colway, Joe               11 Webster Thom           1:45.32  
 18 Williams, Eric            12 Penfield               1:50.27  
 
Event 6  Boys 600 Meter Run Class B
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Knapp, Jonmichael         11 Greece Arcad           1:29.26  
  2 Liess, Chris              12 Greece Olymp           1:30.26  
  3 Iovoli, Austin            11 Victor                 1:30.62  
  4 Montemorano, Alex         12 Victor                 1:34.25  
  5 Randall, Brian            11 Pitt Sutherland        1:35.23  
  6 McArdle, Matthew          12 Pitt  Mendon           1:35.42  
  7 Iadanza, Dylan            10 Victor                 1:35.54  
  8 Printy, Ethan             10 East Irondeq           1:39.09  
  9 Ding, Alex                10 Pitt Sutherland        1:40.49  
 10 Baron, Samuel             10 Pitt  Mendon           1:44.70  
 11 Rizzari, Brandon           9 Greece Olymp           1:45.59  
 12 Young, Johnathon          10 John Marshal           1:57.24  
 
Event 6  Boys 600 Meter Run Class C
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Rufus, Elbert             12 Charlotte              1:32.81  
  2 Chambers, Desmond         10 Charlotte              1:36.84  
  3 Ormsby, Patrick           11 Marcus Whitm           1:37.40  
  4 Case, Sheldon             12 Newark                 1:38.15  
  5 Faulcon, Arcadian         11 Charlotte              1:38.58  
  6 Ovenshire, Jake           11 Palmyra-Mace           1:39.40  
  7 Sittig, Matthew           10 Newark                 1:42.54  
  8 Salotto, Mike             11 Marcus Whitm           1:42.83  
  9 Voss, Nick                 9 Palmyra-Mace           1:48.03  
 10 Tompkins, Josh            12 Penn Yan               1:50.20  
 
Event 6  Boys 600 Meter Run Class D
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Thayer, Ryan              12 Williamson             1:28.91  
  2 Engelsen, Cody            10 Marion                 1:31.02  
  3 Reiber, Tim               12 Marion                 1:35.40  
  4 DeMinck, Cody             12 Williamson             1:35.75  
  5 Bullock, Adam             12 Lyons                  1:35.82  
  6 Exley, Steve              12 Honeoye                1:37.06  
  7 Ketchum, Rowan            12 Williamson             1:37.21  
  8 Campbell, Neil            10 Williamson             1:37.45  
  9 Devlin, Shane             11 Red Jacket             1:37.78  
 10 Gelatt, Matt              12 Romulus                1:38.72  
 11 Phillips, Nathan          12 North Rose W           1:40.02  
 12 Woodard, Matthew          11 Red Jacket             1:40.62  
 13 Koval, Ethan              10 Marion                 1:42.05  
 14 Mathis, Shane             12 Wheatland-Ch           1:45.59  
 15 Cope, Pat                 12 Honeoye                2:01.26  
 16 Feligno, Nick             12 Romulus                2:04.31  
 
Event 8  Boys 4x200 Meter Relay Class A
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Penfield  'A'                                       1:44.85  
  2 Webster Schroeder  'A'                              1:46.88  
  3 Hilton  'A'                                         1:56.60  
 
Event 8  Boys 4x200 Meter Relay Class B
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Victor  'A'                                         1:44.61   1 
  2 Greece Arcadia  'A'                                 1:45.16   3 
  3 Brighton  'A'                                       1:45.76   3 
 
Event 8  Boys 4x200 Meter Relay Class C
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Palmyra-Macedon  'A'                                1:37.72   1 
  2 Newark  'A'                                         1:41.71   2 
  3 Waterloo  'A'                                       1:50.73   2 
  4 Marcus Whitman  'A'                                 2:05.64   3 
 
Event 8  Boys 4x200 Meter Relay Class D
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Marion  'A'                                         1:42.15   2 
  2 North Rose Wolcott  'A'                             1:46.38   2 
  3 Williamson  'A'                                     1:49.72   1 
  4 Honeoye  'A'                                        1:54.08   2 
  5 Red Jacket  'A'                                     2:06.55   2 
 
Event 10  Boys 1000 Meter Run Class A
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Pirnie, Andrew            11 Hilton                 2:41.65  
  2 Burke, Colby              10 Rush Henriet           2:41.66  
  3 Whittemore, Steve         12 Webster Schr           2:45.42  
  4 Hotchkiss, Brian          12 Rush Henriet           2:47.15  
  5 Sweeney, Andrew           10 Rush Henriet           2:47.52  
  6 Repka, Paul               11 Rush Henriet           2:49.89  
  7 Hospers, Jamie            12 Penfield               2:49.91  
  8 Grip, Evan                12 Penfield               2:55.10  
  9 Thomas, Jyguale           10 Edison Tech            2:55.33  
 10 Brady, Sam                11 Rush Henriet           2:55.77  
 11 Miller, Jon               10 Rush Henriet           2:55.93  
 12 Battle, Marquis           11 Edison Tech            2:56.52  
 13 Roth, Tyler               11 Hilton                 2:57.06  
 14 Howe, Jackson             12 Penfield               3:02.90  
 15 Brooks, Arthur            11 Edison Tech            3:03.12  
 16 Knowles, Doug             10 Churchville-           3:04.39  
 17 Smith, Austin             11 Webster Thom           3:04.51  
 18 Makowski, Joe             11 Webster Schr           3:04.78  
 19 Smith, Austin             10 Churchville-           3:24.35  
 
Event 10  Boys 1000 Meter Run Class B
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Erb, M.J.                 10 Victor                 2:52.13  
  2 Smathers, Mike            10 Victor                 2:58.68  
  3 VanVleck, Matt             9 Pitt  Mendon           3:03.21  
  4 Lande, Lee                11 Pitt  Mendon           3:11.26  
  5 McRae, Tristan            11 Greece Arcad           3:20.66  
  6 McManus, Jacob            11 Greece Arcad           3:20.69  
  7 Davis, Nicholas           12 Greece Olymp           3:34.56  
 
Event 10  Boys 1000 Meter Run Class C
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Hassett, Jeremy           10 Newark                 2:50.47  
  2 Beecher, Lyman            12 Penn Yan               2:53.11  
  3 Rapp, Kyle                12 Penn Yan               3:02.41  
  4 Zappia, Kevin             11 Newark                 3:04.22  
  5 Bradley, Adam             12 Marcus Whitm           3:06.48  
 
Event 10  Boys 1000 Meter Run Class D
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Willis, Zachary           11 Williamson             2:59.56  
  2 Miles, Brian              12 Honeoye                3:00.47  
  3 Winter, Cody              11 North Rose W           3:03.75  
  4 Woodard, Jason            11 Red Jacket             3:07.99  
  5 Van Nostrand, Aaron       12 Williamson             3:11.94  
  6 Colleta, Austin           10 Honeoye                3:20.67  
  7 Morgan, Tyler             11 Romulus                3:22.09  
  8 Anderson, Thomas          12 Sodus                  3:27.54  
 
Event 13  Boys 1600 Meter Run Class A
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Piacentini, Anthony       12 Webster Schr           4:41.22  
  2 Newton, Trevor            12 Rush Henriet           4:41.32  
  3 DiMartino, Nate           12 Hilton                 4:45.56  
  4 Kelly, Geoff              11 Webster Schr           4:47.22  
  5 Hamouda, Adrian           11 Webster Schr           4:47.32  
  6 Nasello, AJ               11 Webster Schr           4:50.81  
  7 Piacentini, Victor        11 Webster Schr           4:51.92  
  8 Jones, Jared              11 Rush Henriet           4:55.60  
  9 Harney, Bryan             12 Penfield               4:55.70  
 10 Haynes, Mitchell          12 Rush Henriet           4:55.82  
 11 Sprague, Brady            11 Penfield               4:56.37  
 12 Campbell, Paul            11 Hilton                 4:58.14  
 13 Kozyra, Nate              10 Rush Henriet           4:58.70  
 14 Mikols, Eric              10 Churchville-           5:26.28  
 15 Hilaire, Alex             12 Edison Tech            5:29.61  
 
Event 13  Boys 1600 Meter Run Class B
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Hayward, Connor           10 Victor                 4:43.91  
  2 Dworkin, Jordan           11 Pitt Sutherland        4:49.31  
  3 Fischer, Sean             11 Pitt Sutherland        4:54.44  
  4 Mertens, Ben              10 Victor                 5:01.79  
  5 Connolly, Evan             9 Pitt  Mendon           5:14.58  
  6 Erickson, Jack            10 Victor                 5:17.19  
  7 Pike, Christopher         12 Pitt  Mendon           5:23.37  
  8 Greene, Nick              10 Greece Arcad           5:32.61  
  9 Freudenvoll, Dom           9 Greece Arcad           5:40.76  
 10 Pasquale, Charles         12 Greece Olymp           5:59.39  
 11 Vanderburgh, Jacob        12 Greece Olymp           6:31.89  
 
Event 13  Boys 1600 Meter Run Class C
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Cowles, Brandon           12 Newark                 4:35.09  
  2 Vogan, Brian              12 Palmyra-Mace           4:46.10  
  3 Beecher, Lyman            12 Penn Yan               4:54.89  
  4 VandeVelde, Steven        10 Palmyra-Mace           5:01.13  
  5 Harbol, Sam               10 Palmyra-Mace           5:04.41  
  6 Jodeit, Greg              12 Waterloo               5:04.68  
  7 Salotto, Mike             11 Marcus Whitm           5:05.56  
  8 Rothpearl, Ben            12 Newark                 5:15.27  
  9 Rapp, Kyle                12 Penn Yan               5:20.03  
 10 Champlin, Jacob            8 Marcus Whitm           5:47.74  
 
Event 13  Boys 1600 Meter Run Class D
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Hess, Zachary             11 North Rose W           4:38.97  
  2 DeMinck, Cody             12 Williamson             5:09.77  
  3 Ketchum, Rowan            12 Williamson             5:11.53  
  4 Gelatt, Matt              12 Romulus                5:19.55  
  5 Engelsen, Cody            10 Marion                 5:20.03  
  6 Overacre, Brad             9 Lyons                  5:22.82  
  7 Miles, Billy               9 Honeoye                5:45.87  
  8 Hilfiker, Bryan            9 Sodus                  6:07.60  
  9 Thomas, Nick               9 Honeoye                6:26.61  
 
Event 15  Boys 4x400 Meter Relay Class A
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Rush Henrietta  'A'                                 3:42.31   1 
  2 Webster Thomas  'A'                                 3:50.97   2 
  3 Webster Schroeder  'A'                              3:52.18   1 
  4 Penfield  'A'                                       3:55.11   1 
 
Event 15  Boys 4x400 Meter Relay Class B
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Pittsford Sutherland  'A'                           3:45.29   1 
  2 East  'A'                                           3:45.80   1 
  3 Greece Olympia  'A'                                 3:48.00   2 
  4 Victor  'A'                                         3:51.74   1 
  5 Pittsford Mendon  'A'                               3:56.60   2 
 
Event 15  Boys 4x400 Meter Relay Class C
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Palmyra-Macedon  'A'                                3:42.32   1 
  2 Marcus Whitman  'A'                                 4:11.20   2 
 
Event 15  Boys 4x400 Meter Relay Class D
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Honeoye  'A'                                        4:40.46   2 
 
Event 17  Boys 55 Meter Dash Class A
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Canady, Mark              12 Edison Tech               6.72   1 
  2 Johnson, Darien           11 Edison Tech               6.99   2 
  3 Moorer, Jaron             11 Edison Tech               7.02   2 
  4 Allen, Andre              11 Edison Tech               7.08   2 
  4 Goodwill, Cedrick         12 Webster Thom              7.08   2 
  4 Mitchell, DJ              11 Rush Henriet              7.08   4 
  7 Bennett, Taylor           12 Edison Tech               7.10   2 
  8 Zaft, Jacob               12 Rush Henriet              7.20   4 
  9 Fong, Holden              12 Penfield                  7.30   4 
  9 Manou, DJ                 10 Webster Schr              7.30   5 
  9 Jones, Marcellus          12 Edison Tech               7.30   3 
 12 Bingo, Chad               11 Webster Schr              7.37   5 
 13 Miller, Drezeph           11 Edison Tech               7.47   6 
 14 Maldonado, Carlos         11 Edison Tech               7.50   8 
 15 Fabiano, Anthony          12 Penfield                  7.54   9 
 16 Benitez, Juan             10 Webster Schr              7.75   8 
 17 Stacy, Joe                10 Webster Thom              7.76   8 
 18 Usher, Adam               10 Edison Tech               7.85   9 
 19 Beauvais, Jeff             9 Hilton                    8.08  10 
 20 Caster, Jordan            10 Hilton                    8.15  10 
 
Event 17  Boys 55 Meter Dash Class B
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Parks, Colby              12 EAST                      6.69   1 
  2 Ross, Tyshawn             12 EAST                      6.76   1 
  3 Farquharson, Edwin        12 John Marshal              6.87   1 
  4 Flagg, Bryan              11 Pitt Sutherland           6.99   3 
  4 May, Maurice              12 Greece Olymp              6.99   2 
  6 Ferguson, Mykel           12 Greece Olymp              7.01   2 
  7 Coley, Javante            11 Greece Olymp              7.05   1 
  8 Serrano, Louis            12 EAST                      7.08   3 
  9 Davison, Mark             11 Brighton                  7.18   3 
 10 Cuza, Abdel               11 Greece Olymp              7.41   6 
 11 brooks, devon              9 John Marshal              7.46   3 
 12 Banahene, Will            10 Brighton                  7.47   6 
 13 Whitbeck, Andrew          10 Pitt  Mendon              7.49   7 
 14 Szydlowski, Matt          12 Victor                    7.58   6 
 15 Garcia, Shi-Ibn           10 Greece Arcad              7.60   7 
 16 Cook, Adam                12 Greece Olymp              7.61   6 
 17 Towner, Zach              10 Victor                    7.64   7 
 18 Underhill, Mason          11 Victor                    7.77   8 
 19 Lopez, Devon              12 Pitt Sutherland           7.84   8 
 20 Stadler, Mitchell         10 Greece Olymp              7.96   9 
 -- Stanin, Derek             12 Greece Olymp                DQ   3  Illegal Equiptment
 
Event 17  Boys 55 Meter Dash Class C
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Joseph, Quentin           12 Charlotte                 6.76   1 
  2 Krest, Josh               12 Palmyra-Mace              6.84   1 
  3 Payton-Rivers, Raul       12 Charlotte                 7.20   4 
  4 Phillips, Brandon         11 Palmyra-Mace              7.33   5 
  5 Mannix, Willy             10 Palmyra-Mace              7.55   7 
  6 Gilbert, John Paul        11 Palmyra-Mace              8.64   9 
 
Event 17  Boys 55 Meter Dash Class D
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Smith, Tyre                9 Lyons                     7.25   4 
  2 Bresett, Josh             11 Williamson                7.27   4 
  3 Kerr, Tyler               12 North Rose W              7.31   4 
  4 Mathis, Shane             12 Wheatland-Ch              7.38   5 
  5 Davis, Thomas             12 Gananda                   7.45   5 
  6 Hansen, James             12 Lyons                     7.51   9 
  7 Colasardo, Chris          11 Red Jacket                7.53  10 
  8 Garofoli, Shawn           10 Williamson                7.60   7 
  9 Pickard, Anthony          10 North Rose W              8.36   9 
 10 Feligno, Nick             12 Romulus                   8.64  10 
 11 Smyth, Richie             12 Honeoye                   8.84  10 
 12 Rivera, Daniel            10 Romulus                   9.43  10 
 
Event 19  Boys 55 Meter Hurdles Class A
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Jones, Shyquan            11 Edison Tech               8.57   1 
  2 Clarke, Nick              12 Rush Henriet              8.61   1 
  3 Joseph, Omar              11 Edison Tech               8.93   1 
  4 Contestabile, Justin      10 Hilton                    9.10   2 
  5 Jeffries, Tremec          11 Rush Henriet              9.45   2 
  6 Nagra, Gairet             11 Webster Schr              9.59   3 
  7 Benitez, Juan             10 Webster Schr              9.85   3 
  8 Walker, Chris             11 Penfield                 10.19   4 
  9 Morales, Kevin            11 Edison Tech              10.36   2 
 -- Ross, Jahari              11 Edison Tech                 FS   1 
 
Event 19  Boys 55 Meter Hurdles Class B
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Ilunga, Mark              11 Greece Olymp              8.57   1 
  2 Szydlowski, Matt          12 Victor                    8.79   1 
  3 Williams, Sachar          10 EAST                      8.87   1 
  4 Cox, Cory                 11 EAST                      9.14   2 
  5 Catucci, Josh             11 Brighton                  9.18   3 
  6 Bain, Calvin              11 EAST                      9.60   3 
  7 Alexis, Sean              11 Greece Olymp              9.62   4 
  8 McGill, Jalen             11 EAST                      9.68   3 
  9 McRae, Tristan            11 Greece Arcad              9.73   3 
 10 Connor, Kalvin            12 Greece Olymp             10.03   3 
 11 Farquharson, Edwin        12 John Marshal             10.97   5 
 
Event 19  Boys 55 Meter Hurdles Class C
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Ovenshire, Jake           11 Palmyra-Mace              9.94   3 
  2 Ho, Randy                  8 Palmyra-Mace             10.60   4 
  3 Taylor, Robert            12 Waterloo                 11.12   5 
 
Event 19  Boys 55 Meter Hurdles Class D
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Woodard, Matthew          11 Red Jacket                8.92   1 
  2 Combs, Brandon            12 Marion                    9.08   2 
  3 Reiber, Tim               12 Marion                    9.43   2 
  4 Buss, Jesse               10 Honeoye                  10.39   4 
  5 Cali, Eric                11 Romulus                  10.73   4 
  6 Anderson, Thomas          12 Sodus                    10.94   4 
  7 DeMay, Adam               12 Williamson               11.83   5 
 
Event 21  Boys 4x800 Meter Relay Class A
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Penfield  'A'                                       8:44.04  
  2 Rush Henrietta  'A'                                 8:56.92  
  3 Edison Tech  'A'                                    9:00.23  
  4 Webster Schroeder  'A'                              9:00.79  
  5 Hilton  'A'                                         9:22.04  
 
Event 21  Boys 4x800 Meter Relay Class B
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Pittsford Sutherland  'A'                           9:02.74  
  2 Pittsford Mendon  'A'                               9:32.42  
  3 Greece Arcadia  'B'                                 9:56.33  
  4 Victor  'A'                                        10:03.08  
 
Event 21  Boys 4x800 Meter Relay Class C
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Newark  'A'                                         8:59.77  
  2 Palmyra-Macedon  'A'                                9:26.22  
 
Event 21  Boys 4x800 Meter Relay Class D
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Williamson  'A'                                     9:28.60  
  2 Honeoye  'A'                                        9:49.20  
 
Event 23  Boys High Jump Class A
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Enck, Kevin               12 Webster Schr           6-02.00  
  2 Carlson, Ben              10 Webster Thom           6-00.00  
  3 Watson, Nick              11 Rush Henriet           5-10.00  
  4 Clarke, Nick              12 Rush Henriet           5-08.00  
  5 Meyer, Pat                10 Hilton                 5-05.00  
  6 Wise, Cody                12 Hilton                 4-10.00  
  6 Nagra, Gairet             11 Webster Schr           4-10.00  
 -- Cathey, Kaishawn           9 Edison Tech                 NH  
 
Event 23  Boys High Jump Class B
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Gomez, Chris              11 EAST                   4-10.00  
 -- Stanin, Derek             12 Greece Olymp                DQ   Illegal Equiptment
 
Event 23  Boys High Jump Class C
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Rabidoux, Adam            11 Honeoye Fall           5-02.00  
  2 Johnson, David            10 Palmyra-Mace           4-10.00  
 -- Lynch, Joey               12 Palmyra-Mace                NH  
 
Event 23  Boys High Jump Class D
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Davis, Thomas             12 Gananda                5-02.00  
  1 Stohr, AJ                 10 Williamson             5-02.00  
  3 Woodard, Jason            11 Red Jacket             4-10.00  
 -- Langkamp, Alex            11 Honeoye                     NH  
 
Event 25  Boys Pole Vault Class A
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Cuthbert, Paul            12 Churchville-          14-06.00  
  2 Mancuso, Kevin            12 Hilton                12-00.00  
  3 Schottmiller, Ed          11 Rush Henriet          10-06.00  
  3 Jackson, Jon              11 Hilton                10-06.00  
  5 Bingo, Chad               11 Webster Schr           9-06.00  
  6 Tylock, Chris             10 Penfield               8-06.00  
  6 Cannan, Tristan           10 Webster Schr           8-06.00  
  8 Garrow, Peter             10 Penfield               7-06.00  
 
Event 25  Boys Pole Vault Class B
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Henderson, Shawn          11 Brighton              13-00.00  
  2 Goebel, Ben               12 Victor                11-03.00  
  3 Liu, Michael              12 Brighton              10-06.00  
  4 Garcia, Shi-Ibn           10 Greece Arcad           9-06.00  
  5 Lodato, Troy              10 Greece Olymp           7-06.00  
  5 Stadler, Mitchell         10 Greece Olymp           7-06.00  
 
Event 25  Boys Pole Vault Class C
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Hallagan, Dylan           12 Newark                12-00.00  
  1 Monaco, Erich             12 Newark                12-00.00  
  3 Schessel, Nick            12 Waterloo               8-06.00  
 
Event 25  Boys Pole Vault Class D
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 McKechney, Pat            11 Marion                10-06.00  
 -- Houseman, Josh            11 Lyndonville                 NH  
 -- Stevens, Aaron            10 Honeoye                     NH  
 
Event 27  Boys Long Jump Class A
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Traylor, Matt             11 Penfield              19-03.50  
  2 Meyer, Pat                10 Hilton                19-02.00  
  3 Ross, Jahari              11 Edison Tech           18-11.50  
  4 Broughton-Johnson, Marcq  12 Edison Tech           16-11.50  
  5 Dressler, Mike            11 Penfield              15-11.00  
  6 Stacy, Joe                10 Webster Thom          15-07.00  
  7 Burgin, Will               9 Webster Schr          15-05.50  
  8 Knowles, Doug             10 Churchville-          15-03.00  
  9 Circelli, Kenny           10 Webster Schr          11-11.50  
 -- Adams, Asa                10 Edison Tech               FOUL  
 -- Caster, Jordan            10 Hilton                    FOUL  
 
Event 27  Boys Long Jump Class B
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Person, Jailen            11 East Irondeq          19-09.00  
  2 Flagg, Bryan              11 Pitt Sutherland       19-00.25  
  3 Alexis, Sean              11 Greece Olymp          18-05.50  
  4 Ferguson, Mykel           12 Greece Olymp          17-11.00  
  5 Menon, Akash              11 Pitt Sutherland       17-05.50  
  6 Drees, Richard            12 Pitt  Mendon          16-05.00  
  7 Greene, Nick              10 Greece Arcad          15-10.50  
  8 Carter, Sonly             11 East Irondeq          15-10.25  
  9 Shen, Michael             11 Pitt  Mendon          15-06.25  
 10 Wesley, Jake              11 Greece Arcad          15-03.00  
 11 Morris, Joshua            12 EAST                  10-08.00  
 -- Gates, Nate               12 Greece Olymp              FOUL  
 -- Wood, John                11 EAST                      FOUL  
 -- Ilunga, Mark              11 Greece Olymp              FOUL  
 
Event 27  Boys Long Jump Class C
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Rabidoux, Adam            11 Honeoye Fall          18-11.00  
  2 Tuszynski, Isiah          12 Newark                16-05.25  
  3 Lynch, Joey               12 Palmyra-Mace          14-11.25  
  4 Case, Jameson              9 Marcus Whitm          14-10.00  
  5 Kesel, Larry              10 Waterloo              13-05.00  
  6 Macano, Nick               9 Palmyra-Mace          13-02.00  
  7 Salotto, Steven            9 Marcus Whitm          11-08.50  
 
Event 27  Boys Long Jump Class D
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Barber, Jermaine          12 Williamson            19-01.00  
  2 Sewilo, Joey              10 Williamson            16-05.50  
  3 Bullock, Adam             12 Lyons                 16-05.00  
  4 Kehlenbeck, Shane         10 Red Jacket            11-08.50  
 
Event 29  Boys Triple Jump Class A
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Betts, Xavier             12 Edison Tech           38-07.50  
  2 Enck, Kevin               12 Webster Schr          37-02.00  
  3 Miller, Drezeph           11 Edison Tech           34-10.50  
  4 Rybak, Matt               11 Penfield              34-10.00  
  5 Wise, Cody                12 Hilton                32-09.00  
  6 Cassata, Nathan           10 Hilton                31-06.00  
  7 Toner, Ryan               11 Webster Schr          30-09.00  
  8 Cathey, Kaishawn           9 Edison Tech           29-11.25  
 
Event 29  Boys Triple Jump Class B
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Person, Jailen            11 East Irondeq          43-03.00  
  2 Forster, Brandon          11 Greece Olymp          38-04.75  
  3 Brown, Glynn              12 John Marshal          37-02.00  
  4 Menon, Akash              11 Pitt Sutherland       36-04.00  
  5 Connor, Kalvin            12 Greece Olymp          36-03.50  
  6 Black, Mike               12 Victor                35-08.50  
  7 Gates, Nate               12 Greece Olymp          35-00.00  
  8 Drees, Richard            12 Pitt  Mendon          34-10.25  
 -- Carter, Sonly             11 East Irondeq                DQ   Unsportsmanship
 
Event 29  Boys Triple Jump Class C
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Taylor, Robert            12 Waterloo              35-08.50  
  2 Jackson, Seth             12 Palmyra-Mace          34-01.00  
  3 Ho, Brian                 10 Palmyra-Mace          32-00.00  
 
Event 29  Boys Triple Jump Class D
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Marone, Cory              11 Marion                37-04.00  
  2 Stohr, AJ                 10 Williamson            35-02.00  
  3 Koval, Ethan              10 Marion                35-01.50  
  4 Garrod, Cody              11 Williamson            34-06.25  
  5 Campbell, Neil            10 Williamson            33-06.50  
  6 Redder, Brian             11 Williamson            33-01.50  
 -- Devlin, Shane             11 Red Jacket                FOUL  
 
Event 31  Boys Shot Put Class A
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Christian, Joey           12 Webster Schr          47-05.75  
  2 Walter, Devon             12 Rush Henriet          41-01.50  
  3 Fong, Holden              12 Penfield              39-08.00  
  4 Podgers, Kyle             10 Hilton                37-03.25  
  5 Reaves, Denzell            9 Edison Tech           35-09.25  
  6 Martinescu, Zakary        11 Webster Schr          35-05.75  
  7 Edwards, William          11 Edison Tech           35-05.25  
  8 McCullough, John          11 Edison Tech           34-11.25  
  9 Aldridge, Tory            11 Edison Tech           34-09.00  
 10 Crumlish, Joe             12 Hilton                34-04.00  
 11 Normand, Jacob            12 Penfield              33-11.75  
 12 Dionese, Matt             10 Churchville-          29-11.50  
 13 Seigler, David            10 Edison Tech           24-01.50  
 14 Seeman, Ricky             10 Churchville-          21-05.00  
 
Event 31  Boys Shot Put Class B
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Lopez, Devon              12 Pitt Sutherland       40-10.25  
  2 Jacobs, Matt              12 Victor                39-00.00  
  3 Keels, Antoine            11 EAST                  38-02.25  
  4 Grip, Brian               11 Greece Olymp          37-01.75  
  5 Noll, Zach                10 Victor                34-11.50  
  5 Hanna, Matt               10 Greece Olymp          34-11.50  
  7 Rizzari, Dominic          12 Greece Olymp          34-09.25  
  8 Butler, Sean              11 Brighton              34-08.00  
  9 Harrington, Zachary       12 Greece Olymp          34-03.00  
  9 Kofahl, Chad              10 Victor                34-03.00  
 11 Cuza, Abdel               11 Greece Olymp          34-02.25  
 12 Wei, Travis               12 Pitt  Mendon          31-06.00  
 13 Moulton, Cahal            10 Pitt  Mendon          29-00.75  
 
Event 31  Boys Shot Put Class C
================================================================
    Name                    Year School