Licensed to Yen Timing Service - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 6/10/2010 09:47 PM
                          McMullen Miles - 6/12/2009                           
                               Nazareth College                                
                                    Results                                    
 
Women 1 Mile Run Seeded
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Maegan Krifchin           21 Ithaca                 4:50.95  
  2 Natalie Gingerich         28 Syracuse               4:58.65  
  3 Karen Blodgett            34 Fairport               5:07.00  
  4 Jessica Snyder            25 Rochester              5:10.96  
  5 Trisha Byler              26 Rochester              5:11.00  
  6 Jennie Donofrio           25 Rochester              5:17.77  
  7 Kristina Martin           18 Holley                 5:24.66  
  8 Krystal Yernye            20 Angola                 5:41.90  
 
Women 1 Mile Run Open/Masters
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Madeline Muzdakis         15 Rochester              6:01.24  
  2 Melissa Senall            38 Fairport               6:12.59  
  3 Darlene Saeva             51 Rochester              6:13.84  
  4 Mary Amielle Nichols      15 Fairport               6:15.67  
  5 Rebecca Porter            27 Rochester              6:17.55  
  6 Sharon Moore              56 Rochester              6:28.56  
  7 Amy Morrissey             19 Hornell                6:33.35  
  8 Patty Somerville          50 Fairport               6:38.61  
  9 Marie White               49 Henrietta              6:50.03  
 10 Carolyn Smith-Hanna       59 Pittsford              6:52.30  
 11 Melodie Buchanan          27 Rochester              6:54.57  
 12 Christine Klein           46 Mumford                6:55.05  
 13 Anne Lytwynec             56 Farmington             6:58.17  
 14 Suzanne Pollard           46 Rochester              6:58.85  
 15 Lynn Gottfried            30 Fairport               7:01.23  
 16 Karen Godshall            46 Spencerport            7:02.88  
 17 Molly Brind'Amour         13 Irondequoit            7:08.10  
 18 Erin Brind'Amour          13 Irondequoit            7:08.92  
 19 Alice Nichols             45 Fairport               7:12.76  
 20 Martha Roberts            53 Penn Yan               7:16.02  
 21 Charlotte Jaanimagi       57 Pittsford              7:21.78  
 22 Jan Saxton                46 Spencerport            7:29.83  
 23 Amanda Montgomery         18 Brockport              7:38.66  
 24 Lynda McGuire             62 Scottsville            7:41.40  
 25 Kathy Henri               56 Rochester              7:55.86  
 26 Kyra Mancine              43 W.Henrietta            8:00.59  
 27 Carolyn Kriesen           66 Webster                8:05.64  
 28 Katleen Pleninger         48 Palmyra                8:06.07  
 29 Karen Huntley-Romanow     59 Rochester              8:07.08  
 30 Beth Tardundo             54 Rochester              8:08.85  
 31 Joan Sewert               61 Marion                 8:09.04  
 32 Donna Roberts             57 Rochester              8:14.46  
 33 Amy Krebbeks              37 Conesus                8:34.21  
 34 Brenda Reeb               46 Rochester              9:13.32  
 35 Cathy Medina              63 MACEDON                9:15.89  
 36 Elaine Greene             70 Rochester             11:15.47  
 
Men 1 Mile Run Open 2-sub 8
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Josh Harter               35 Avon                   4:48.88  
  2 Matt Tylter               38 Irondequoit            4:52.34  
  3 Billy Galetto             15 Spencerport            4:55.14  
  4 Zachary Muzdakis          14 Rochester              4:56.24  
  5 David Smith               15 Holley                 5:00.21  
  6 Jason Schultz             26 Rochester              5:15.80  
  7 Jared Kozik               16 Mumford                5:20.34  
  8 Michael Moore             24 Rochester              5:28.65  
  9 Joseph Williams           37 Rochester              5:30.07  
 10 Patrick Wrobel            58 Seneca Falls           5:30.55  
 11 John Brind'Amour          43 Irondequoit            5:31.90  
 12 Eric Lees                 39 Webster                5:43.29  
 13 Tony Gingello             63 Rochester              5:47.92  
 14 Mark Barry                57 Rochester              5:48.24  
 15 Scott Bagley              13 Rochester              5:48.96  
 16 Jim Davis                 55 Pittsford              5:53.16  
 17 Rory Gumina               51 Rochester              5:53.91  
 18 James Brennan             40 Pittsford              5:56.22  
 19 Keith Hadley              21 Rochester              5:57.38  
 20 Jeff Chester              45 Rochester              5:57.57  
 21 Jay Ferrimani             51 Fairport               5:58.33  
 22 Tom Dutton                64 Livonia                6:01.84  
 23 Mitch Moore               56 Rochester              6:04.43  
 24 Jerry Roberts             60 Rochester              6:05.73  
 25 Tom Lamme                 62 Penfield               6:07.99  
 26 Bill Beyerbach            55 Rochester              6:09.33  
 27 Andrew Smith                 Pittsford              6:10.49  
 28 Eric Shoen                33 Rochester              6:11.55  
 29 Keith Yeates              63 Pittsford              6:13.41  
 30 Tom Mulligan              60 Naples                 6:15.40  
 31 Wilton Alston             51 Rochester              6:21.11  
 32 Mike Reif                 61 Fairport               6:21.43  
 33 Jeffrey Fink              49 Pittsford              6:28.13  
 34 Jim Glyinski              63 Pittsford              6:33.78  
 35 Lou Beato                 53 Rochester              6:43.27  
 36 Stephen Hedges            61 Irondequoit            6:52.71  
 37 Peter Leonard             66 Spencerport            6:53.73  
 38 James Conklin             62 Walworth               6:56.76  
 39 Joaquin Aymerich          53 Naples                 6:59.32  
 40 Rono Rodemerk             62 Rochester              7:02.48  
 41 Joe Madonia               68 Irondequoit            7:02.74  
 42 Rod Bailey                68 Rochester              7:07.27  
 43 James Norris              50 Fairport               7:09.90  
 44 Tom Perry                 65 Fairport               7:25.42  
 45 Dick Telarico             70 Henrietta              7:52.09  
 
Men 1 Mile Run Open 1-8:00+
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Bob Otto                  71 Rochester              7:25.09  
  2 Douglas Jones             57 Pittsford              7:53.53  
  3 Donald Galetto            57 Spencerport            8:03.60  
  4 Dan Evans                 63 Fairport               8:05.93  
  5 Andy Matzan               58 Rochester              8:06.17  
  6 Earl Cliffel              71 Livonia                8:23.04  
  7 Gregory Vleck             61 Rochester              8:23.82  
  8 Charles Sabatine          77 Victor                 8:25.38  
  9 Robert Ealy                  Webster                8:26.92  
 10 Duane Basch               50 HFL                    8:33.14  
 11 Igor Mihajlov             77 Pittsford              8:36.42  
 12 Don Ducharme              76 Webster                9:58.46  
 13 Everest Martell           72 Bloomfield            11:28.70  
 14 William Murphy            61 Rochester             11:33.94  
 
Men 1 Mile Run Elite Open
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Greg Tapley               17 Rochester              4:26.24  
  2 Sam MACKENZIE             26 Syracuse               4:27.20  
  3 Seth Yernye               21 Angola                 4:28.03  
  4 Steve Strelick            27 Alley Park-Pa          4:31.58  
  5 Chad Byler                27 Rochester              4:34.14  
  6 Joshua Perks              35 Fairport               4:34.94  
  7 Mike Insler               26 Rochester              4:36.96  
  8 Sean Day                  19 Pittsford              4:37.47  
  9 Matthew Tardundo          16 Rochester              4:37.77  
 10 Lee Consolo               22 Alfred                 4:41.41  
 11 Peter Francia             19 Rochester              4:42.65  
 12 Chris Chichester          29 Leicester              4:48.72  
 
Men 1 Mile Run Elite Master
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Tim Wilcox                44 Hornell                4:53.18  
  2 Scott Bickham             43 Corning                4:55.64  
  3 Dave Bischoff             38 Fairport               4:57.95  
  4 Ron Saxton                49 Spencerport            5:07.61  
  5 Tony Machulskis           50 Rochester              5:15.11  
  6 Ted Thull                 49 MACEDON                5:20.20  
  7 John Speer                46 Webster                5:24.59  
  8 Pat Milligan              45 Rochester              5:28.58  
  9 Jefferey Luke             42 Fairport               5:50.77