Licensed to Yen Timing Service - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 1/21/2011 09:06 PM
                            Blocks- ABC - 1/21/2011                            
                                      RIT                                      
                                    Results                                    
 
Girls 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Meghan McCormick          11 Canandaigua           10:30.58  
  2 Valerie Palermo           10 Webster Schr          10:49.81  
  3 Kathleen McCormick        11 Canandaigua           10:55.93  
  4 Bridget Hanna             12 Mercy                 10:57.10  
  5 Jessica Mulroy            11 Pittsford Su          11:31.67  
  6 Monica Griffiths          11 Hilton                11:39.72  
  7 Annelise Bay              11 Webster Schr          11:45.09  
  8 Riley Harding             12 Lyons                 11:54.82  
  9 Haley Keene               10 Hilton                12:07.62  
 10 Marissa Powers             8 Hilton                12:08.47  
 11 Leah Strassburg           10 Mercy                 12:12.54  
 12 Leandra Griffith          11 Palmyra-Mace          12:14.11  
 13 Marie Cupo                12 Pittsford Su          12:20.77  
 14 Natalie Fitzgerald         9 Webster Schr          12:21.33  
 15 Heather Ameele            12 Williamson            12:46.05  
 16 Emma Gibson               12 Newark                12:55.99  
 17 Sarah Lozy-Lester          7 Mercy                 13:06.13  
 18 Sarah Bushey               9 Bishop Kearn          14:10.05  
 
Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Aquinas  'A'                                        1:53.69   1 
  2 Mercy  'A'                                          1:55.96   1 
  3 Hilton  'A'                                         1:56.23   1 
  4 Canandaigua  'A'                                    1:56.44   1 
  5 Pittsford Sutherland  'A'                           1:57.06   1 
  6 Pittsford Mendon  'A'                               1:57.32   1 
  7 Webster Schroeder  'A'                              1:57.42   2 
  8 Charlotte  'A'                                      1:58.41   3 
  9 Williamson  'A'                                     1:59.05   3 
 10 Churchville-Chili  'A'                              1:59.35   2 
 11 Webster Thomas  'A'                                 1:59.90   2 
 12 Hilton  'B'                                         2:00.48   2 
 13 Bishop Kearney  'A'                                 2:01.32   3 
 14 Edison Tech  'B'                                    2:01.60   2 
 15 Pittsford Sutherland  'B'                           2:02.62   3 
 16 Canandaigua  'C'                                    2:02.75   3 
 17 Greece Arcadia  'A'                                 2:02.76   5 
 18 Webster Thomas  'B'                                 2:02.76   4 
 19 Pittsford Mendon  'B'                               2:03.78   3 
 20 Greece Athena  'A'                                  2:04.94   4 
 21 Honeoye  'A'                                        2:05.15   5 
 22 Webster Schroeder  'C'                              2:05.25   6 
 23 Canandaigua  'B'                                    2:06.76   4 
 24 Lyons  'A'                                          2:06.85   6 
 25 Waterloo  'A'                                       2:07.36   6 
 26 Hilton  'C'                                         2:08.83   5 
 27 Sodus  'A'                                          2:10.31   5 
 28 Pittsford Mendon  'C'                               2:10.83   5 
 29 East  'B'                                           2:11.13   8 
 30 Pittsford Sutherland  'C'                           2:11.88   7 
 31 Palmyra-Macedon  'A'                                2:12.35   6 
 32 Webster Schroeder  'B'                              2:12.93   4 
 33 Churchville-Chili  'B'                              2:15.12   7 
 34 Greece Arcadia  'B'                                 2:16.80   6 
 35 Romulus  'A'                                        2:18.48   7 
 36 Newark  'A'                                         2:20.38   6 
 37 Waterloo  'C'                                       2:20.93   8 
 38 Williamson  'B'                                     2:23.05   5 
 39 Palmyra-Macedon  'B'                                2:25.57   7 
 40 Lyons  'B'                                          2:25.86   7 
 -- Greece Olympia  'A'                                      DQ   4 
 
Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Webster Thomas  'A'                                 4:17.50   1 
  2 Pittsford Mendon  'A'                               4:18.11   1 
  3 Mercy  'A'                                          4:21.51   1 
  4 Edison Tech  'A'                                    4:25.14   1 
  5 Aquinas  'A'                                        4:30.41   2 
  6 Pittsford Mendon  'B'                               4:31.91   2 
  7 Hilton  'A'                                         4:32.01   1 
  8 Pittsford Sutherland  'A'                           4:32.28   2 
  9 Palmyra-Macedon  'A'                                4:38.55   3 
 10 Webster Schroeder  'A'                              4:38.73   1 
 11 Hilton  'B'                                         4:38.87   1 
 12 East  'A'                                           4:41.43   3 
 13 Greece Arcadia  'A'                                 4:44.63   1 
 14 Pittsford Mendon  'C'                               4:45.14   2 
 15 Hilton  'C'                                         4:46.36   2 
 16 Williamson  'A'                                     4:46.72   2 
 17 Greece Athena  'A'                                  4:47.77   3 
 18 Canandaigua  'A'                                    4:49.98   4 
 19 Palmyra-Macedon  'B'                                4:51.14   3 
 20 Waterloo  'B'                                       4:52.55   4 
 21 Webster Thomas  'B'                                 4:52.81   2 
 22 Honeoye  'A'                                        4:53.19   3 
 23 Aquinas  'B'                                        4:55.79   4 
 24 Greece Athena  'B'                                  4:59.09   4 
 25 Canandaigua  'B'                                    5:00.17   4 
 26 Greece Olympia  'A'                                 5:00.33   1 
 27 Newark  'A'                                         5:00.54   4 
 28 Greece Odyssey  'A'                                 5:05.43   3 
 29 Sodus  'A'                                          5:07.17   4 
 30 Webster Schroeder  'B'                              5:08.66   2 
 31 Greece Arcadia  'C'                                 5:14.85   3 
 32 Webster Schroeder  'C'                              5:15.65   3 
 33 Williamson  'B'                                     5:16.76   4 
 34 Greece Arcadia  'B'                                 5:18.46   2 
 35 Greece Athena  'C'                                  5:24.15   4 
 
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Webster Thomas  'A'                                 9:55.16  
  2 Pittsford Mendon  'A'                               9:55.75  
  3 Canandaigua  'A'                                    9:58.17  
  4 Hilton  'A'                                        10:19.49  
  5 Webster Schroeder  'A'                             10:20.12  
  6 Pittsford Mendon  'B'                              10:27.55  
  7 Palmyra-Macedon  'A'                               10:32.54  
  8 Hilton  'B'                                        10:38.60  
  9 Williamson  'A'                                    10:40.49  
 10 Webster Thomas  'B'                                10:40.53  
 11 Mercy  'A'                                         10:41.13  
 12 Greece Athena  'A'                                 10:43.91  
 13 Hilton  'C'                                        11:07.01  
 14 Greece Odyssey  'A'                                11:08.13  
 15 Palmyra-Macedon  'B'                               11:12.53  
 16 Aquinas  'A'                                       11:23.24  
 17 Webster Schroeder  'B'                             11:25.23  
 18 Webster Thomas  'C'                                11:31.33  
 19 Mercy  'B'                                         11:47.12  
 20 Newark  'A'                                        11:49.64  
 21 Waterloo  'A'                                      11:50.71  
 22 Churchville-Chili  'A'                             11:53.83  
 23 Webster Schroeder  'C'                             11:59.71  
 24 Bishop Kearney  'A'                                12:09.10  
 25 Honeoye  'A'                                       12:10.86  
 26 Williamson  'B'                                    12:22.92  
 27 Greece Athena  'B'                                 12:39.23  
 
Girls Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Caroline Gardner          12 Newark                 9-00.00  
  2 Rebecca Farsace           11 Webster Thom           8-06.00  
  2 Aneeta Uppal              12 Webster Schr           8-06.00  
  4 Elizabeth Stephany         9 Honeoye                8-00.00  
  4 Mirin Brown               10 Pittsford Me           8-00.00  
  4 Sarah Bronk                9 Mercy                  8-00.00  
  4 Jessica Bracht            12 Webster Thom           8-00.00  
  8 Carrie DeMoulin           12 Pittsford Me           7-03.00  
  8 Kaitlyn Gillmore          11 Canandaigua            7-03.00  
  8 Ellen Colucci             12 Palmyra-Mace           7-03.00  
  8 Shannon VanDerwerken      11 Williamson             7-03.00  
 12 Alexis McUmber            11 Lyons                  6-06.00  
 12 Zoe Camillaci              8 Hilton                 6-06.00  
 12 Meaghan Hansen            11 Lyons                  6-06.00  
 12 Kristen Bartholomay       12 Bishop Kearn           6-06.00  
 12 Lauren Sanna              10 Pittsford Su           6-06.00  
 -- Brittany Blose            11 Webster Schr                NH  
 -- Ashley Bowen              11 Waterloo                    NH  
 -- Kristen Shaughnessy       10 Honeoye                     NH  
 -- Stephanie Boula           11 Hilton                      NH  
 
Girls Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Winsom Hudson             12 Aquinas               16-09.00  
  2 Nelson Trotter            11 Pittsford Me          15-07.00  
  3 Caroline Gardner          12 Newark                15-06.00  
  4 Hayley Christiano         12 Hilton                15-04.25  
  5 Angela Mammino            12 Greece Olymp          15-02.00  
  6 Sarah Dambra              10 Aquinas               15-01.00  
  7 Christine Confer          12 Webster Thom          14-11.50  
  8 Nyia Reed                 11 Edison Tech           14-07.50  
  9 Ashley Brooks             12 Edison Tech           14-07.25  
  9 Amber Thomas               9 Aquinas               14-07.25  
 11 Kathleen Irwin             9 Webster Schr          14-06.50  
 12 Cydney Hrycko             10 Waterloo              14-06.00  
 13 Elsie Ikpot               12 Mercy                 14-05.50  
 14 Shannon VanDerwerken      11 Williamson            14-05.00  
 15 Jeanette Sanders          11 EAST                  14-04.75  
 16 Alicia Brand              12 Canandaigua           14-04.25  
 17 Stephanie Miles           12 Hilton                14-01.50  
 17 Casey Gardner             12 Palmyra-Mace          14-01.50  
 19 Billie Carroll            11 Edison Tech           14-01.25  
 20 Julia Gleason              9 Canandaigua           14-00.75  
 21 Abbey Leonardi            10 Pittsford Su          13-11.25  
 22 Meaghan Hansen            11 Lyons                 13-10.50  
 23 Elizabeth Friden           8 Pittsford Me          13-08.00  
 24 Jennifer McMillian        10 Greece Olymp          13-06.25  
 24 Jessica Gillis            12 Williamson            13-06.25  
 26 Ashley Larkin             10 Lyons                 13-02.00  
 26 Alexa Aponte               9 Aquinas               13-02.00  
 28 Shaniqua Porter           10 EAST                  13-01.50  
 29 Holly Kohler              12 Webster Schr          13-00.50  
 30 Elise Chambery            10 Webster Thom          12-10.75  
 31 Bridget Baker              9 Mercy                 12-08.75  
 32 Jolene Paonessa           11 South Seneca          12-08.00  
 33 Shaina Pumputis            9 Aquinas               12-07.50  
 34 Breanna Bernardi          11 Bishop Kearn          12-06.75  
 35 Nathena Brown             10 Bishop Kearn          12-06.50  
 36 Kelsey Ciulla             11 Webster Schr          12-05.75  
 37 Julee Martin              10 Mercy                 12-04.00  
 38 Nicole Barron             11 Williamson            12-01.50  
 39 Arianna Buttarazzi        11 Bishop Kearn          11-05.75  
 40 Claire Leisner            11 Mercy                 11-04.50  
 41 Rebecca Healy              9 Churchville-          10-09.00  
 42 Caitlyn Garbarino         12 Mercy                 10-06.25  
 43 Crista Curry              11 Palmyra-Mace          10-05.75  
 44 Emily Graham              10 Mercy                 10-01.00  
 -- Andrea Barberia            9 Aquinas                   FOUL  
 -- Shannon Firkins           12 Hilton                    FOUL  
 -- Mikayla Bastian           10 Lyons                     FOUL  
 -- shaquenta Wilson          11 John Marshal              FOUL  
 
Girls Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Kate Perry                12 Aquinas               34-03.75  
  2 Victoria Haines           12 Hilton                33-09.00  
  3 Marci Jo DeTorio          12 Lyons                 30-07.00  
  4 Morgan Deuel              12 Pittsford Me          29-10.75  
  5 Kendra Bush               10 Newark                29-09.00  
  6 Lauren Cox                11 Webster Thom          29-04.75  
  7 Jennifer McMillian        10 Greece Olymp          28-02.50  
  8 Caitlin Grieb             12 Hilton                28-02.00  
  8 Tatyana Vargas            10 Charlotte             28-02.00  
 10 Joy Green                 12 EAST                  27-03.00  
 11 Michaela Burns            11 Hilton                26-07.50  
 12 Karis Wynn                11 Churchville-          26-06.50  
 13 Erin Geen                 10 Mercy                 26-04.50  
 14 Sarah Piacentini           9 Webster Schr          26-01.00  
 15 Morgan Ellingham          12 Pittsford Me          26-00.75  
 15 Katrina Gladstone         11 Mercy                 26-00.75  
 17 Kelsey Kramberg            9 Webster Schr          25-11.50  
 18 Christal Haasis           12 Greece Olymp          25-09.50  
 19 Jolene Paonessa           11 South Seneca          25-07.00  
 20 Domonique Frate           12 Webster Schr          25-06.50  
 21 Mikala Miller             10 Palmyra-Mace          25-06.25  
 22 Maggie Ciaccio            11 Mercy                 25-01.00  
 23 Casey Bardanis            10 Webster Schr          24-05.50  
 24 Sharon Day                12 Edison Tech           23-10.25  
 25 Justine Bierworth         12 Hilton                23-08.50  
 26 Hannah Dalle              12 Greece Olymp          23-06.00  
 27 Samantha Seils            10 Romulus               23-05.50  
 27 Taylor Cauwels            12 Palmyra-Mace          23-05.50  
 29 Maria Steele              10 Canandaigua           23-03.50  
 29 Ezgi Dilek                10 Greece Arcad          23-03.50  
 31 Maggie Doran              10 Pittsford Su          23-01.75  
 32 Taylor Crowe               8 Romulus               22-11.50  
 33 Anastasia Domingo         12 Pittsford Me          22-06.00  
 34 Becky Heid                11 Lyons                 22-04.00  
 35 Erin O'Brien              11 Bishop Kearn          22-02.00  
 36 Shannon Bissnette         10 Pittsford Su          22-00.75  
 37 Allajae Carter            10 Charlotte             21-11.25  
 38 Edna Munda                11 Greece Olymp          21-02.50  
 39 Karley Bush               11 Newark                19-07.50  
 40 Valerie Courtright        11 Churchville-          18-11.50  
 41 Ali Either                11 Bishop Kearn          18-10.00  
 42 Jasmine LaRock             9 Waterloo              18-05.00  
 43 Ally Arguello             11 Bishop Kearn          16-07.50  
 
Boys 3200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 AJ Nasello                12 Webster Schr           9:55.91  
  2 Alex Ngabo                12 Greece Athen          10:01.30  
  3 Dunne Chris               12 McQuaid               10:02.72 
  4 Zach Eustance             12 Hilton                10:19.05  
  5 Michael Sullivan          10 McQuaid               10:29.68  
  6 A.J. Stuver               10 McQuaid               10:30.13  
  7 Brad Cuddeback            12 Hilton                10:38.36  
  8 Corey Roth                11 Hilton                10:41.62  
  9 Austin Peters              9 McQuaid               10:43.64  
 10 Nick Frawley              12 Williamson            10:43.74  
 11 Nick Budinski             12 Greece Odyss          10:51.80  
 12 John Wiseman              12 Webster Schr          10:55.40  
 13 Anthony Demme             10 Pittsford Me          11:00.32  
 14 Matt Armstrong            12 Bishop Kearn          11:04.18  
 15 Brad Overacre             10 Lyons                 11:05.46  
 16 Andy Strablow             12 Palmyra-Mace          11:12.43  
 17 Dan Tucker                12 Pittsford Su          11:13.58  
 18 Adam Becker               12 McQuaid               11:15.48  
 19 Dylan Forman              11 Williamson            12:04.77  
 
Boys 4x200 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Greece Athena  'A'                                  1:37.29   1 
  2 Hilton  'A'                                         1:37.72   1 
  3 Edison Tech  'B'                                    1:38.73   2 
  4 Greece Olympia  'A'                                 1:38.93   1 
  5 Bishop Kearney  'A'                                 1:39.55   1 
  6 Webster Schroeder  'A'                              1:40.34   2 
  7 John Marshall  'C'                                  1:40.64   2 
  8 Aquinas  'A'                                        1:40.68   3 
  9 Canandaigua  'A'                                    1:40.84   1 
 10 Pittsford Sutherland  'A'                           1:43.28   3 
 11 Williamson  'A'                                     1:43.36   2 
 12 Churchville-Chili  'A'                              1:43.40   6 
 13 Greece Arcadia  'A'                                 1:43.45   3 
 14 Newark  'A'                                         1:44.79   3 
 15 Webster Schroeder  'B'                              1:44.89   4 
 16 Hilton  'B'                                         1:45.83   4 
 17 Edison Tech  'C'                                    1:46.25   4 
 18 Aquinas  'B'                                        1:47.05   4 
 19 Williamson  'B'                                     1:47.35   4 
 20 Webster Schroeder  'C'                              1:48.47   5 
 21 McQuaid  'A'                                        1:48.65   1 
 22 Charlotte  'B'                                      1:49.16   6 
 23 Canandaigua  'C'                                    1:49.37   5 
 24 Edison Tech  'D'                                    1:50.98   4 
 25 Greece Athena  'B'                                  1:51.21   2 
 26 East  'B'                                           1:52.81   7 
 27 East  'C'                                           1:53.05   7 
 28 Canandaigua  'B'                                    1:53.55   7 
 29 Greece Arcadia  'B'                                 1:53.61   7 
 30 Hilton  'C'                                         1:55.25   5 
 31 Palmyra-Macedon  'C'                                1:55.44   6 
 32 Palmyra-Macedon  'B'                                1:58.80   5 
 33 McQuaid  'B'                                        1:59.84   5 
 34 Honeoye  'A'                                        2:01.35   6 
 35 Waterloo  'A'                                       2:01.66   7 
 36 McQuaid  'C'                                        2:11.90   6 
 37 Williamson  'C'                                     2:20.40   6 
 -- Palmyra-Macedon  'A'                                     DQ   2 
 
Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Hilton  'A'                                         3:35.24   1 
  2 Edison Tech  'A'                                    3:35.60   1 
  3 East  'B'                                           3:38.56   1 
  4 Newark  'A'                                         3:40.18   2 
  5 McQuaid  'A'                                        3:40.19   2 
  6 Canandaigua  'A'                                    3:41.08   4 
  7 Greece Olympia  'A'                                 3:41.54   1 
  8 Charlotte  'A'                                      3:47.85   2 
  9 Webster Schroeder  'A'                              3:49.07   1 
 10 Palmyra-Macedon  'A'                                3:51.47   4 
 11 Newark  'B'                                         3:51.72   3 
 12 Webster Thomas  'A'                                 3:53.40   2 
 13 Hilton  'B'                                         3:54.45   2 
 14 Greece Odyssey  'A'                                 3:55.22   3 
 15 Greece Arcadia  'A'                                 3:58.13   4 
 16 Alexander  'A'                                      3:58.19   2 
 17 Williamson  'A'                                     3:59.33   3 
 18 Greece Athena  'B'                                  3:59.37   2 
 19 Pittsford Mendon  'A'                               3:59.47   5 
 20 John Marshall  'C'                                  4:01.32   6 
 21 Pittsford Sutherland  'A'                           4:03.72   3 
 22 Webster Schroeder  'C'                              4:04.48   5 
 23 Webster Schroeder  'B'                              4:06.68   3 
 24 Edison Tech  'C'                                    4:06.80   3 
 25 Palmyra-Macedon  'B'                                4:06.98   5 
 26 Canandaigua  'B'                                    4:07.64   4 
 27 Waterloo  'A'                                       4:07.80   6 
 28 Williamson  'C'                                     4:07.80   3 
 29 Pittsford Mendon  'B'                               4:11.16   5 
 30 Palmyra-Macedon  'C'                                4:12.82   5 
 31 Bishop Kearney  'A'                                 4:13.45   3 
 32 Aquinas  'B'                                        4:14.14   4 
 33 Newark  'C'                                         4:15.43   5 
 34 East  'C'                                           4:16.03   6 
 35 Hilton  'C'                                         4:17.75   4 
 36 McQuaid  'C'                                        4:18.58   6 
 37 Greece Odyssey  'B'                                 4:20.03   5 
 38 Greece Arcadia  'B'                                 4:22.41   6 
 39 Honeoye  'A'                                        4:22.45   6 
 
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Webster Schroeder  'A'                              8:31.82  
  2 Newark  'A'                                         8:34.04  
  3 Hilton  'A'                                         8:39.72  
  4 Edison Tech  'B'                                    8:46.77  
  5 Pittsford Sutherland  'A'                           8:46.78  
  6 Webster Thomas  'A'                                 8:55.43  
  7 Pittsford Mendon  'A'                               8:56.31  
  8 Webster Schroeder  'B'                              8:56.86  
  9 Greece Odyssey  'A'                                 9:01.03  
 10 Hilton  'B'                                         9:04.38  
 11 Greece Athena  'A'                                  9:05.53  
 12 Aquinas  'A'                                        9:08.21  
 13 McQuaid  'A'                                        9:10.09  
 14 Palmyra-Macedon  'A'                                9:11.04  
 15 Palmyra-Macedon  'B'                                9:29.08  
 16 Williamson  'A'                                     9:31.72  
 17 Alexander  'A'                                      9:41.06  
 18 Newark  'B'                                         9:44.18  
 19 Webster Schroeder  'C'                              9:50.63  
 20 Churchville-Chili  'A'                              9:52.25  
 21 Charlotte  'A'                                      9:52.47  
 22 Hilton  'C'                                        10:02.24  
 23 Greece Olympia  'A'                                10:02.73  
 24 Bishop Kearney  'A'                                10:06.97  
 25 Williamson  'B'                                    10:11.03  
 26 Waterloo  'A'                                      10:15.50  
 27 Greece Odyssey  'B'                                10:16.87  
 28 Greece Arcadia  'A'                                10:17.44  
 29 Honeoye  'A'                                       10:21.69  
 30 Greece Arcadia  'B'                                10:43.16  
 31 Bishop Kearney  'C'                                11:15.91  
 -- Bishop Kearney  'B'                                     DNF  
 
Boys High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Antonio VanKoevering      12 Newark                 6-01.00  
  2 Pat Meyer                 11 Hilton                 5-10.00  
  2 Taylor Byrne              11 Aquinas                5-10.00  
  4 Javante Coley             12 Greece Olymp           5-08.00  
  5 Craig Hardgers            10 Greece Olymp           5-06.00  
  5 Daniel Ruff               12 Pittsford Su           5-06.00  
  7 Stephen Reaves            10 Charlotte              5-03.00  
  7 Jordan Bellamy            12 Bishop Kearn           5-03.00  
  7 AJ Stohr                  11 Williamson             5-03.00  
  7 Steve Rinck               12 Churchville-           5-03.00  
  7 Billy Hartman             11 Palmyra-Mace           5-03.00  
  7 Samuel Harding            10 Canandaigua            5-03.00  
 13 James Lynch               11 Pittsford Su           5-00.00  
 13 Tyre Douglas              11 Edison Tech            5-00.00  
 13 Nick Maggio               12 Greece Odyss           5-00.00  
 13 Troy Lodato               11 Greece Olymp           5-00.00  
 13 Ben Graham                10 Webster Schr           5-00.00  
 13 Steve Seeley              11 Honeoye                5-00.00  
 19 Alex Langkamp             12 Honeoye                   5.00  
 -- Denzel Williams           12 EAST                        NH  
 -- Jahari Ross               12 Edison Tech                 NH  
 -- Gairet Nagra              12 Webster Schr                NH  
 -- Tyler Coleman             11 Hilton                      NH  
 
Boys Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Cory Cox                  12 EAST                  22-09.75  
  2 Ikey Ajavon               12 Canandaigua           19-10.75  
  3 Taylor Byrne              11 Aquinas               19-08.00  
  4 Pat Meyer                 11 Hilton                19-05.50  
  5 Jahari Ross               12 Edison Tech           19-03.00  
  6 Moses Barber              12 Sodus                 18-11.75  
  7 Eric Spring               11 Pittsford Su          18-09.50  
  8 Quentin Gause             12 Bishop Kearn          18-07.75  
  9 Jermaine Junious          11 Greece Olymp          18-04.50  
 10 Alexander Jackson         12 Canandaigua           18-02.50  
 11 Shaquan Lake              11 EAST                  17-07.75  
 11 Adam Wood                 12 Williamson            17-07.75  
 13 Jon Jackson               12 Hilton                17-07.25  
 14 Drezeph Miller            12 Edison Tech           17-05.50  
 15 Cody Garrod               12 Williamson            17-04.00  
 16 AJ Stohr                  11 Williamson            17-03.50  
 17 Stephen Reaves            10 Charlotte             17-03.00  
 18 Doug Knowles              11 Churchville-          17-02.25  
 19 Louis Jackson             11 EAST                  17-01.00  
 20 Joe Stacy                 11 Webster Thom          16-10.50  
 21 Sean Alexis               12 Greece Olymp          16-08.50  
 22 Tristan Spaulding         12 Webster Schr          16-07.75  
 23 Akash Menon               12 Pittsford Su          16-06.50  
 24 Joey Sewilo               11 Williamson            16-05.00  
 25 Michael Kist              11 Pittsford Me          16-03.75  
 26 Brian Redder              12 Williamson            15-09.50  
 27 Tyre Smith                10 Lyons                 15-05.75  
 28 Anthony Dinapoli          12 Greece Olymp          15-01.50  
 29 Ben Krenz                 10 Palmyra-Mace          14-05.25  
 30 Mark Ilunga               12 Greece Olymp          14-00.00  
 31 Jesse Schiller            11 Lyons                 12-01.25  
 -- Kenny Circelli            11 Webster Schr              FOUL  
 -- Joe Perry                  8 Pittsford Me              FOUL  
 -- Kambry Wynn               12 Churchville-              FOUL  
 -- Brian Ho                  11 Palmyra-Mace              FOUL  
 
Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Antoine Keels             12 EAST                  47-04.00  
  2 Stacy Long                12 EAST                  46-02.50  
  3 Jordian Gause             12 Bishop Kearn          45-05.00  
  4 Matthew Roberson           9 Charlotte             45-03.00  
  5 Sam Sherwin               12 Williamson            42-06.75  
  6 John McCullough           12 Edison Tech           42-05.75  
  7 Dalton Burns              12 Newark                41-03.50  
  8 Luke Moll                 12 Williamson            41-02.00  
  9 William Edwards           12 Edison Tech           41-00.75  
 10 Kyle Podgers              11 Hilton                39-09.50  
 11 Bryant Bailey             12 Waterloo              39-07.50  
 12 Adam Schoeffler           11 Webster Schr          39-06.50  
 13 Justin Shaver             11 Honeoye               39-05.50  
 14 Jacob Zimmer              12 Greece Olymp          37-09.50  
 15 Matt Hanna                11 Greece Olymp          37-03.25  
 16 Joe Molisani              12 Aquinas               36-11.25  
 17 Leeland Somerville        12 Webster Schr          36-05.25  
 18 Joe Verkey                 9 Newark                36-03.00  
 19 Shane Partiss             12 Greece Arcad          35-08.00  
 20 Zakary Martinescu         12 Webster Schr          35-07.50  
 21 Jeremy Roberts            11 Canandaigua           35-04.75  
 22 Javonte King              12 Greece Arcad          35-03.25  
 23 David Zielinski           11 Hilton                34-11.00  
 24 Tory Aldridge             12 Edison Tech           34-08.00  
 25 Josh Marx                 11 Greece Olymp          33-11.00  
 26 Julio Cruz                12 Edison Tech           33-10.50  
 27 Nick Thomas               10 Honeoye               33-10.00  
 28 Nick Velte                 8 Aquinas               33-07.25  
 29 Jamie Eldredge            12 Romulus               33-05.50  
 30 Justin Mitchinson          9 Newark                33-04.25  
 31 Raul Hernandez            11 Greece Olymp          33-02.00  
 32 Aric Lesperance           11 Honeoye               32-10.00  
 33 Ben Ellingham             10 Pittsford Me          32-08.50  
 34 Patrick Barber            12 Pittsford Me          32-03.75  
 35 Gavin Tansey              11 Canandaigua           32-03.50  
 36 Thomas Hillaire           10 Aquinas               32-01.50  
 37 Rod Stevens               12 Webster Thom          32-00.00  
 38 Mario Urso                11 Pittsford Su          31-09.25  
 39 Matt Dionese              11 Churchville-          31-00.00  
 40 Brendan McGlynn           12 Palmyra-Mace          28-11.00  
 41 David Johnson             11 Palmyra-Mace          27-04.50  
 42 Nick Trottier             12 Webster Thom          27-00.50  
 43 Ricky Seeman              11 Churchville-          21-08.50