Licensed to Yen Timing Service - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 1/22/2011 03:50 PM
                            Blocks-DEF - 1/21/2011                             
                                      RIT                                      
                                    Results                                    
 
Girls 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Cassie Goodman            12 Midlakes              10:40.53  
  2 Sarah Coon                11 Red Jacket            10:44.16  
  3 Ashton Hughes             11 Fairport              10:44.67  
  4 Megan Maffett             12 Spencerport           11:12.56  
  5 Katy Farmer               12 Gates-Chili           11:37.37  
  6 Lindsay Heyer             10 Penfield              11:43.17  
  7 Carolyn Malone            12 East Irondeq          11:51.99  
  8 Charlene Clay              9 Byron-Bergen          11:53.78  
  9 Katelyn Chiccino          10 Red Jacket            11:54.97  
 10 Megan Bellinger            9 Victor                11:55.38  
 11 Stephanie Wojnowski        8 East Irondeq          11:59.81  
 12 Alexis Kindig              9 Batavia               12:07.23  
 13 Taylor Baxter              8 East Rochest          12:09.64  
 14 Tishae Griffin             8 Rush Henriet          12:11.54  
 15 Shealyn Doody              8 Red Jacket            12:11.97  
 16 Samantha VanGee           10 Marion                12:27.80  
 17 Melinda Vilarinho          9 Wayne                 12:47.47  
 18 Alyssa Waldron            11 Wayne                 13:02.76  
 19 Virginia Boy              10 East Rochest          13:14.29  
 20 Annalyse Sullivan         10 East Rochest          13:56.42  
 
Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Spencerport  'A'                                    1:50.73   1 
  2 Penfield  'A'                                       1:55.26   1 
  3 Wayland Cohocton  'A'                               1:55.67   1 
  4 Rush Henrietta  'A'                                 1:57.03   1 
  5 Wilson Magnet  'B'                                  1:57.71   2 
  6 Fairport  'A'                                       1:57.94   1 
  7 Batavia  'A'                                        1:58.38   1 
  8 Rush Henrietta  'B'                                 1:59.13   2 
  9 Ben Franklin  'B'                                   1:59.50   2 
 10 Marion  'A'                                         2:00.20   2 
 11 East Irondequoit  'A'                               2:00.58   4 
 12 Penfield  'B'                                       2:00.96   2 
 13 Victor  'A'                                         2:00.96   3 
 14 Midlakes  'A'                                       2:01.04   4 
 15 Livonia  'A'                                        2:01.35   3 
 16 Wayne  'A'                                          2:02.03   2 
 17 Dansville  'A'                                      2:03.18   6 
 18 School Of The Arts  'B'                             2:03.74   5 
 19 Spencerport  'B'                                    2:04.10   3 
 20 School Of The Arts  'A'                             2:04.18   3 
 21 Brockport  'A'                                      2:05.44   5 
 22 Wayne  'B'                                          2:06.40   5 
 23 Victor  'B'                                         2:07.33   4 
 24 Midlakes  'B'                                       2:08.83   6 
 25 Rush Henrietta  'C'                                 2:10.60   6 
 26 East Rochester  'A'                                 2:10.62   4 
 27 Red Jacket  'A'                                     2:10.72   4 
 28 Bath-Haverling  'B'                                 2:12.60   5 
 29 Victor  'C'                                         2:13.28   6 
 30 Dansville  'B'                                      2:19.96   7 
 31 East Irondequoit  'B'                               2:20.66   7 
 32 East Rochester  'B'                                 2:22.91   7 
 33 Wayland Cohocton  'C'                               2:22.95   7 
 34 Penfield  'C'                                       2:25.49   6 
 
Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Fairport  'A'                                       4:14.13   1 
  2 Rush Henrietta  'A'                                 4:19.52   1 
  3 Victor  'A'                                         4:21.80   2 
  4 Brockport  'A'                                      4:23.65   1 
  5 Wayne  'A'                                          4:27.51   1 
  6 Batavia  'A'                                        4:27.75   1 
  7 Penfield  'A'                                       4:35.52   1 
  8 Rush Henrietta  'B'                                 4:36.15   1 
  9 Marion  'A'                                         4:37.39   2 
 10 Byron-Bergen  'A'                                   4:39.11   2 
 11 LeRoy  'A'                                          4:40.50   3 
 12 Fairport  'B'                                       4:41.66   2 
 13 Victor  'B'                                         4:41.98   2 
 14 East Rochester  'A'                                 4:42.22   2 
 15 Gates-Chili  'A'                                    4:44.15   2 
 16 Penfield  'B'                                       4:45.89   3 
 17 Red Jacket  'A'                                     4:50.32   4 
 18 Byron-Bergen  'B'                                   4:50.34   2 
 19 Rush Henrietta  'C'                                 4:51.41   3 
 20 School Of The Arts  'A'                             4:52.75   3 
 21 Hornell  'A'                                        4:53.22   4 
 22 Midlakes  'A'                                       4:55.46   3 
 23 Victor  'C'                                         4:59.07   3 
 24 Bath-Haverling  'B'                                 5:01.50   4 
 25 Wayland Cohocton  'A'                               5:06.56   4 
 26 Spencerport  'A'                                    5:06.72   1 
 27 Penfield  'C'                                       5:12.21   4 
 28 School Of The Arts  'C'                             5:19.04   3 
 29 School Of The Arts  'B'                             5:26.92   3 
 30 Bath-Haverling  'C'                                 5:33.39   4 
 31 Dansville  'A'                                      5:34.23   4 
 
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Penfield  'A'                                       9:45.51  
  2 Wayland Cohocton  'A'                              10:13.28  
  3 Brockport  'A'                                     10:18.56  
  4 Fairport  'A'                                      10:26.40  
  5 Victor  'A'                                        10:29.48  
  6 Penfield  'B'                                      10:31.25  
  7 East Rochester  'A'                                11:01.67  
  8 Batavia  'A'                                       11:02.42  
  9 Brockport  'B'                                     11:05.37  
 10 Marion  'A'                                        11:08.12  
 11 Penfield  'C'                                      11:10.23  
 12 Byron-Bergen  'A'                                  11:13.87  
 13 Spencerport  'A'                                   11:23.86  
 14 Livonia  'A'                                       11:40.32  
 15 Victor  'B'                                        11:53.38  
 16 Hornell  'A'                                       11:57.98  
 17 Fairport  'B'                                      12:00.23  
 18 Bath-Haverling  'A'                                12:04.31  
 19 Wayland Cohocton  'B'                              12:10.21  
 20 Dansville  'A'                                     12:11.71  
 21 Batavia  'B'                                       12:26.74  
 22 Red Jacket  'A'                                    13:29.65  
 -- School Of The Arts  'A'                                 DNF  
 
Girls Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Eden Wondra               12 Perry                 10-00.00  
  2 Ireland Armstrong         10 Bath-Haverli           9-06.00  
  3 Sibongile Chisi           12 Penfield               9-00.00  
  4 Kristen Geary             12 Brighton               8-06.00  
  5 Leah Foley                12 Marion                 8-00.00  
  5 Nicole Bailey             12 Byron-Bergen           8-00.00  
  5 Ariel Ashline-Winters     10 Wayne                  8-00.00  
  8 Kelsie Andrews            12 Penfield               7-03.00  
  8 Jamie Sprague             12 Penfield               7-03.00  
  8 Chelsea Gerace            12 Batavia                7-03.00  
  8 Sarah Ehrmentraut         10 LeRoy                  7-03.00  
  8 Marta Townsend            12 East Rochest           7-03.00  
 13 Irene Putzig              11 Livonia                6-06.00  
 13 Lataisha Sanchez          12 Batavia                6-06.00  
 13 Breanna Clark              9 Batavia                6-06.00  
 13 Rachel Yuhas              10 Rush Henriet           6-06.00  
 -- Marissa Apollonio          9 Livonia                     NH  
 -- Hannah Hoskins            12 Batavia                     NH  
 -- Kelsey McTarnaghan        12 Rush Henriet                NH  
 
Girls Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Taylor Hudson             12 Victor                17-02.25  
  2 Emily Renna               12 Fairport              16-01.25  
  3 Nicca Lattuca             12 Spencerport           15-10.75  
  4 Maria DeFilippo           12 Brighton              15-07.00  
  5 Victoria Shaffer          11 Rush Henriet          15-05.50  
  5 Taylor Harkness           11 Batavia               15-05.50  
  7 Sandra Au                 11 Rush Henriet          15-05.00  
  7 Danielle Potter           12 Dansville             15-05.00  
  9 Janessa Mathews           11 Fairport              15-02.25  
 10 Sophia Polite             12 Ben Franklin          15-02.00  
 11 Amanda Burkey             10 Fairport              15-00.25  
 11 Zanah Francis             11 Rush Henriet          15-00.25  
 13 Amanda Entress            11 Gates-Chili           15-00.00  
 14 Tara Boswell              11 Rush Henriet          14-06.25  
 14 Ariel Ashline-Winters     10 Wayne                 14-06.25  
 16 Stephanie DeRue           12 Spencerport           14-04.50  
 17 Noelle Morabito           11 East Rochest          14-04.25  
 18 Jillian Gueli             10 Fairport              14-00.75  
 19 Christa Roberts           12 Penfield              13-11.50  
 20 Celeste Caccavale         10 Penfield              13-09.50  
 21 Carlie Austin             10 Victor                13-09.25  
 22 Eva Reda-Kendrick          9 Batavia               13-08.00  
 23 Tessa Williams            12 Batavia               13-06.50  
 23 Kristen Guarino           12 Byron-Bergen          13-06.50  
 25 Siarra Weeks              11 Red Jacket            13-03.00  
 26 Courtney Bonadonna        12 York                  13-01.25  
 27 Danielle Siebert-Cecere   12 Batavia               13-00.50  
 28 Jennifer Desiato          10 Wayne                 13-00.25  
 28 Abagail Rapchick-Weidman  12 Dansville             13-00.25  
 30 Alexandra Walker          10 Byron-Bergen          12-10.75  
 31 Olivia Cushman            11 Penfield              12-10.25  
 32 Chrishanda Van Cleaf       8 East Rochest          12-07.75  
 33 Marta Townsend            12 East Rochest          12-06.75  
 34 Meghan Yates               8 East Irondeq          12-04.75  
 35 Aimee Pfuntner            11 Wayland Coho          12-03.75  
 36 Rebecca O'Keefe           11 Penfield              12-00.00  
 37 Megan Marulli             12 East Irondeq          11-07.00  
 38 Andrea Prosser             9 Fairport              11-04.00  
 39 Ashlyn Maurer             11 Livonia               11-03.50  
 40 Rachel Ando               10 Livonia               11-02.50  
 41 Saskia Jann               12 Wayland Coho          10-04.75  
 -- Maryanna Hauck             9 Brockport                 FOUL  
 -- Hanna Williams             9 Marion                    FOUL  
 -- Erinn Winner              12 Brockport                 FOUL  
 -- Breana Eason              12 Gates-Chili               FOUL  
 -- Felicia Stevenson         12 Wayne                     FOUL  
 
Girls Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Erica Williams            11 Batavia               38-06.00  
  2 Sarah Vogel               12 Livonia               33-03.00  
  3 Sabrina Gonzalez          11 East Rochest          31-09.00  
  4 Brianne Paganello         11 Batavia               31-02.00  
  5 Rachel Hayton             12 Victor                30-02.00  
  6 Cristi VanCaeseele        12 Red Jacket            29-09.00  
  7 Samantha Hall              9 Batavia               29-04.00  
  8 Maura Chmielowiec         12 Batavia               29-02.00  
  9 Ayanna Sanchez-Jones      11 Rush Henriet          28-10.00  
 10 Samantha Turner           11 Red Jacket            27-09.00  
 11 MacKenzie Hoven           10 Midlakes              27-04.00  
 12 Miranda Bigley            12 Marion                27-01.00  
 13 Mia Fong                  12 Penfield              26-11.50  
 14 Amanda Miller             12 East Irondeq          26-02.50  
 15 Billie Chapell            11 Dansville             26-00.00  
 15 Brittany Schramm          12 East Irondeq          26-00.00  
 17 Brittany Capozzi          12 Rush Henriet          25-11.00  
 17 Gina Galland              12 Dansville             25-11.00  
 17 Breyanna Willitt          10 Hornell               25-11.00  
 20 Kelsey Hill               10 Batavia               25-10.00  
 21 Kanesha Ridgeway          11 Gates-Chili           25-09.00  
 21 Ashley Watson             11 Spencerport           25-09.00  
 23 Kelsee Putnam             12 Brockport             25-01.00  
 24 Megan Hotchkiss           11 Red Jacket            24-08.00  
 25 Alexis Stanton            11 Gates-Chili           23-10.00  
 26 Sarah Utz                  9 Fairport              23-04.00  
 26 Sahara DeLaughter          9 Fairport              23-04.00  
 28 Alex Powers               12 Penfield              23-02.00  
 29 Alyssa Fiacco             11 Brockport             22-02.00  
 30 Christine Petromallo      10 Wayne                 22-01.00  
 30 Tori Williamson           12 Spencerport           22-01.00  
 32 Allison Clayson           10 Wayland Coho          22-00.00  
 33 Mary Colomaio             10 Bath-Haverli          21-09.00  
 34 Chelsee Sikes             12 LeRoy                 21-07.00  
 35 Amanda Johnston           11 Midlakes              20-07.00  
 36 Mercedes Bossard          11 Hornell               19-10.00  
 37 Billie Jo Marr            11 East Rochest          18-10.00  
 38 Bryjhton Sims             10 Ben Franklin          18-07.00  
 39 Rebecca Adair             10 Wayland Coho          18-01.00  
 40 Gilley LaQuasia            9 Ben Franklin          16-09.00  
 41 Marte Charmelyn           10 Ben Franklin          15-07.00  
 
Boys 3200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Joel Kandt                12 Brockport              9:55.68  
  2 Travis Jordon             11 Gates-Chili            9:57.03  
  3 Jesse Jones               12 Brockport             10:12.45  
  4 Andrew Sweeney            11 Rush Henriet          10:13.11  
  5 Collin Mulcahy            11 Batavia               10:32.83  
  6 Adam Staveski             11 Fairport              10:35.07  
  7 Mikey Schantz             10 Rush Henriet          10:35.99  
  8 Matt Stoutz               12 Fairport              10:39.96  
  9 James White                9 Fairport              10:41.69  
 10 Matt Herbert              12 Wayland Coho          10:43.06  
 11 Jon Laird                 11 Batavia               10:44.13  
 12 William Galletto          11 Spencerport           10:44.28  
 13 George Mertens             9 Victor                10:45.90  
 14 Will Karpie               11 Fairport              10:46.82  
 15 Jack Scott                10 Fairport              10:47.08  
 16 Jack Erickson             11 Victor                10:50.74  
 17 Mike Larkin               10 Rush Henriet          10:59.28  
 18 Evan Jones                12 Midlakes              11:00.34  
 19 Josh Wolf                 10 Fairport              11:00.71  
 20 Aidan Murphy              10 Fairport              11:06.50  
 21 Andy Penner               10 Fairport              11:07.98  
 22 Kevin Nickerson           10 Byron-Bergen          11:16.68  
 23 Jacob Walsh               10 Hornell               11:20.17  
 24 Destry Mullen             11 Byron-Bergen          11:23.91  
 25 Kenny Baker               12 Marion                11:28.44  
 26 Jacob Hanss                9 East Rochest          11:30.87  
 27 Cody Wilkes               12 Midlakes              11:31.99  
 28 Tallon Rood               10 Marion                11:43.73  
 29 Ryan Daudelin              8 East Rochest          11:53.30  
 30 Stephen Wemesfelder       12 Marion                12:08.77  
 31 Devin Horan                9 Livonia               13:04.93  
 
Boys 4x200 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Batavia  'A'                                        1:38.87   1 
  2 Victor  'A'                                         1:40.36   1 
  3 Penfield  'A'                                       1:40.45   2 
  4 Rush Henrietta  'B'                                 1:40.57   2 
  5 Marion  'A'                                         1:41.02   1 
  6 Wayne  'A'                                          1:41.53   1 
  7 School Of The Arts  'A'                             1:42.22   1 
  8 LeRoy  'A'                                          1:42.26   3 
  9 East Irondequoit  'A'                               1:43.12   4 
 10 Livonia  'A'                                        1:43.40   3 
 11 Hornell  'A'                                        1:43.56   2 
 12 Red Jacket  'A'                                     1:43.91   5 
 13 Bath-Haverling  'A'                                 1:44.17   3 
 14 Spencerport  'A'                                    1:46.75   4 
 15 Dansville  'A'                                      1:47.00   4 
 16 Wilson Magnet  'C'                                  1:47.56   2 
 17 Fairport  'A'                                       1:48.33   3 
 18 Brockport  'A'                                      1:49.09   4 
 19 School Of The Arts  'B'                             1:50.05   5 
 20 Victor  'B'                                         1:50.77   5 
 21 Penfield  'B'                                       1:51.66   5 
 22 Batavia  'B'                                        1:51.79   4 
 23 Red Jacket  'B'                                     1:52.03   6 
 24 Spencerport  'B'                                    1:54.84   6 
 25 East Rochester  'B'                                 1:56.25   4 
 26 Bath-Haverling  'B'                                 1:56.71   6 
 27 Midlakes  'B'                                       1:56.80   7 
 28 Wayland Cohocton  'B'                               1:57.75   7 
 29 Wayland Cohocton  'C'                               1:57.79   7 
 30 Wayne  'B'                                          1:58.00   5 
 31 Wayland Cohocton  'A'                               2:00.71   7 
 32 Penfield  'C'                                       2:03.24   6 
 33 Victor  'C'                                         2:03.95   7 
 34 Dansville  'B'                                      2:07.38   5 
 -- Ne/Nw Coll Prep  'A'                                     DQ   3 
 -- Midlakes  'A'                                            DQ   2 
 
Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Fairport  'A'                                       3:35.41   1 
  2 Wilson Magnet  'A'                                  3:36.51   1 
  3 Penfield  'A'                                       3:42.58   2 
  4 Rush Henrietta  'A'                                 3:44.47   1 
  5 Gates-Chili  'A'                                    3:45.17   1 
  6 Victor  'A'                                         3:49.72   2 
  7 Fairport  'B'                                       3:50.71   2 
  8 Rush Henrietta  'B'                                 3:52.08   2 
  9 Spencerport  'A'                                    3:52.42   2 
 10 Wayland Cohocton  'A'                               3:52.42   2 
 11 East Rochester  'A'                                 3:53.53   3 
 12 Red Jacket  'A'                                     3:53.80   3 
 13 LeRoy  'A'                                          3:55.92   4 
 14 Marion  'A'                                         3:55.92   1 
 15 Hornell  'A'                                        3:56.40   3 
 16 Bath-Haverling  'A'                                 3:57.75   4 
 17 Batavia  'A'                                        3:57.79   4 
 18 Penfield  'B'                                       4:01.52   3 
 19 Dansville  'A'                                      4:05.16   5 
 20 Wayne  'A'                                          4:05.31   3 
 21 Batavia  'B'                                        4:05.62   4 
 22 School Of The Arts  'A'                             4:05.67   1 
 23 LeRoy  'B'                                          4:06.10   4 
 24 Wayland Cohocton  'B'                               4:17.28   5 
 25 Rush Henrietta  'C'                                 4:19.14   5 
 26 Bath-Haverling  'B'                                 4:19.54   5 
 27 Victor  'C'                                         4:20.59   6 
 28 Livonia  'A'                                        4:20.61   5 
 29 Victor  'B'                                         4:23.49   4 
 30 Midlakes  'A'                                       4:27.89   6 
 31 Penfield  'C'                                       4:33.38   5 
 32 Wayland Cohocton  'C'                               4:41.49   6 
 33 Bath-Haverling  'C'                                 4:42.38   5 
 34 Dansville  'B'                                      4:46.70   6 
 35 Red Jacket  'C'                                     4:46.71   6 
 36 Red Jacket  'B'                                     4:50.91   5 
 -- Wilson Magnet  'B'                                      DNF   1 
 
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Rush Henrietta  'A'                                 8:16.47  
  2 Brockport  'A'                                      8:22.52  
  3 Victor  'A'                                         8:26.18  
  4 Wayland Cohocton  'A'                               8:31.48  
  5 Penfield  'B'                                       8:45.29  
  6 Batavia  'A'                                        8:50.76  
  7 Wilson Magnet  'A'                                  8:55.76  
  8 Fairport  'A'                                       8:57.69  
  9 Wayne  'B'                                          9:00.10  
 10 Penfield  'C'                                       9:09.18  
 11 LeRoy  'A'                                          9:10.82  
 12 Rush Henrietta  'B'                                 9:18.94  
 13 Victor  'B'                                         9:20.75  
 14 Hornell  'A'                                        9:25.31  
 15 Spencerport  'A'                                    9:26.27  
 16 Bath-Haverling  'A'                                 9:52.62  
 17 Penfield  'D'                                      10:15.06  
 18 Victor  'C'                                        10:15.88  
 19 Batavia  'B'                                       10:26.54  
 20 Wayland Cohocton  'B'                              10:45.43  
 21 Livonia  'A'                                       11:22.78  
 22 Red Jacket  'A'                                    11:23.13  
 -- Fairport  'B'                                            DQ  
 
Boys High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Joe Postwaite             12 Gates-Chili            6-04.00  
  2 Jayvon Larkin             12 Wilson Magne          J6-04.00  
  3 Christopher Reape         12 Brighton               6-02.00  
  3 Tyler Ventrillo           12 Wayne                  6-02.00  
  5 Nick Watson               12 Rush Henriet           5-10.00  
  6 Jacob Jackson             11 Spencerport            5-06.00  
  6 Alexander Cordts          11 Spencerport            5-06.00  
  6 Ben Maxwell               11 Victor                 5-06.00  
  9 Tommy Wideman             10 Fairport               5-03.00  
  9 Cosimo Sicker             12 East Rochest           5-03.00  
  9 Dylan Schuler             12 School Of Th           5-03.00  
  9 Jeff Hotto                12 Penfield               5-03.00  
  9 Brian Lingg               11 Brockport              5-03.00  
 14 Ty Joseph                  9 Brighton               5-00.00  
 14 Rubin Owens                9 LeRoy                  5-00.00  
 14 Matthew Hobart            12 Midlakes               5-00.00  
 14 Damon Belcher             12 LeRoy                  5-00.00  
 -- Brandon Stevenson          9 Batavia                     NH  
 -- Jordan Wheaton            12 Wayland Coho                NH  
 
Boys Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Donovan Wallace           11 Wilson Magne          21-02.00  
  2 Eric Ziegler              12 Spencerport           20-09.75  
  3 Matt Traylor              12 Penfield              20-08.00  
  4 Jailen Person             12 East Irondeq          19-11.25  
  5 Malcolm Frazier           12 Gates-Chili           19-11.00  
  6 Jake Zito                 12 East Rochest          19-10.25  
  7 Adam Rabidoux             12 Honeoye Fall          19-09.00  
  8 Darazian Williams         12 Batavia               19-02.75  
  9 Eddie Barnwell            12 Wilson Magne          19-02.25  
 10 Andrew Aronson            12 Rush Henriet          19-02.00  
 11 Eric Williams             11 Batavia               18-09.50  
 12 Derek Sermons             12 Ne/Nw Coll P          18-03.25  
 13 Andrew Blum               11 Penfield              17-03.25  
 14 Jeremiah Ortiz            10 East Irondeq          17-03.00  
 15 Sean LoGiudice            12 Rush Henriet          17-02.25  
 16 Zach Towner               11 Victor                17-00.75  
 17 Eric Snell                10 Batavia               16-11.00  
 18 Kyle Bush                 11 Wayland Coho          16-10.00  
 19 Nick Jung                 12 Victor                16-08.50  
 20 Ethan Koval               11 Marion                16-07.75  
 21 Kyle Guisbert             10 Marion                16-03.00  
 22 Garth Brungard            12 Hornell               16-02.50  
 23 Matt Litolff              12 Livonia               16-01.75  
 24 Jeff Gloff                11 Brockport             16-01.00  
 25 Evan Jones                12 Midlakes              15-06.00  
 25 Dillon Blank              12 Livonia               15-06.00  
 27 Nick Prospero             11 Byron-Bergen          15-02.50  
 28 Miller Joseph             10 Ben Franklin          14-09.00  
 29 Joshua Norton             12 Dansville             14-08.50  
 30 Alex Reynolds             10 Wayland Coho          14-05.75  
 31 Marcus Allen              10 Ne/Nw Coll P          14-03.50  
 32 Jason Nguyen              10 Hornell                9-11.75  
 -- Damon Belcher             12 LeRoy                     FOUL  
 -- Ismail El-amin            11 Wilson Magne              FOUL  
 -- Jashaun Taylor            10 Ben Franklin              FOUL  
 
Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Mike Lawson               12 Rush Henriet          48-00.50  
  2 Zach Noll                 11 Victor                43-09.00  
  3 Chris Colasardo           12 Red Jacket            43-07.25  
  4 Tyler Hoye                11 Batavia               43-05.00  
  5 Kris Jones                12 Batavia               42-09.50  
  6 Jeff Gloff                11 Brockport             41-05.25  
  7 Tim Coburn                12 Dansville             41-02.25  
  8 Dustin Radka              12 Batavia               40-04.25  
  9 Jared Raphael             12 Batavia               39-04.50  
 10 Ian Gillens               10 Marion                39-04.00  
 11 Sean Terry                11 Hornell               38-02.50  
 12 Colin Carpenter           11 Red Jacket            37-11.50  
 13 Jordan Wheaton            12 Wayland Coho          37-01.00  
 14 Dave VanGrol              12 LeRoy                 36-03.00  
 15 Eliot Leubner             10 Rush Henriet          36-00.00  
 16 Frank Donalds             10 Ne/Nw Coll P          35-11.50  
 17 Nicholas Roeger           11 Wayne                 35-08.50  
 18 Dakota Price              11 Wayland Coho          35-06.50  
 19 justin Strub              12 Midlakes              35-05.25  
 20 Joshua Saxton             10 Rush Henriet          35-04.25  
 21 Clayton Vaughn            11 East Rochest          35-03.25  
 22 Ben Neumann               10 LeRoy                 34-11.25  
 23 Dustin Johnson            10 Hornell               34-04.75  
 24 Ben Litts                 12 Midlakes              34-04.50  
 25 Jashaun Taylor            10 Ben Franklin          33-11.50  
 26 Kenneth Arend             12 Dansville             33-11.00  
 26 John Johnson              11 Spencerport           33-11.00  
 28 Sean Butler               12 Brighton              33-05.50  
 29 Matt Johnson              10 Victor                32-11.75  
 30 Walker Vivian             10 Brockport             32-09.00  
 31 Eric Royster              11 Ben Franklin          32-08.25  
 32 Alexander Hewa            11 Gates-Chili           32-01.50  
 33 Sam Bloomquist            10 Livonia               32-00.00  
 34 Jessee Walsh              11 East Rochest          31-01.50  
 35 Owen Bloss                12 Penfield              30-10.00  
 36 Jacob Mascari             12 Wayne                 30-09.25  
 37 Frederick Ortiz           11 Gates-Chili           28-11.50  
 38 Steven Rhodes             10 East Irondeq          28-04.50  
 39 Randall Paulhamus         12 Byron-Bergen          28-04.00  
 40 Gyasi Lake                 9 East Irondeq          27-07.00  
 41 Reagan Weaver             10 Penfield              27-06.25  
 42 Danny Linsner             12 Livonia               27-01.75  
 43 Marcus Allen              10 Ne/Nw Coll P          21-05.50  
 44 Chance Rearick             9 Midlakes              21-02.00  
 -- Jacob Tyson               11 Batavia                   FOUL