Licensed to Yen Timing Service - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 1/28/2011 10:32 PM
                            ABC-Blocks - 1/28/2011                             
                                      RIT                                      
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 55 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Ikpot, Elsie              12 Mercy                   9.11       9.27   1 
  2 Gibson, Shardae           12 EAST                    9.55       9.62   1 
  3 Firkins, Shannon          12 Hilton                 10.92       9.94   2 
  4 Porter, Shaniqua          10 EAST                    9.72      10.26   1 
  5 Klejment, Micalah         10 Williamson             10.58      10.43   1 
  6 Confer, Christine         12 Webster Thom           10.40      10.49   1 
  7 Rennie, Jessica           10 Waterloo               11.25      10.59   2 
  8 Larkin, Ashley            10 Lyons                  10.79      10.66   2 
  9 Gulino, Sarah             10 Sodus                  10.94      11.01   2 
 10 Daunton, Gwyneth          11 West Irondeq           10.82      11.03   2 
 11 Nardecchia, Marianna       9 Greece Olymp           11.76      11.74   2 
 12 Benjamin, Kaylie          11 Waterloo               14.04      12.88   2 
 
Event 2  Boys 55 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Green, Tom                12 Aquinas                 7.84       7.80   1 
  2 Bennett, Jordan           11 Alexander               8.22       8.20   1 
  3 Meyer, Pat                11 Hilton                  8.47       8.28   1 
  4 Jones, Shyquan            12 Edison Tech             8.01       8.32   1 
  5 Patrick, David            11 Alexander               8.54       8.46   2 
  6 Walker, Nigel             11 Hilton                  8.51       8.47   1 
  7 Contestabile, Justin      11 Hilton                  8.52       8.50   1 
  8 Williams, Sachar          11 EAST                    8.68       8.68   2 
  9 Bain, Calvin              12 EAST                    8.90       8.90   2 
 10 Morrow, Ronald            11 McQuaid                 8.10       8.95   1 
 11 Benitez, Juan             11 Webster Schr            8.79       9.01   2 
 12 Nagra, Gairet             12 Webster Schr            9.18       9.06   2 
 13 McGill, Jalen             12 EAST                    9.26       9.21   2 
 14 Banker, David             11 Williamson              9.17       9.21   2 
 15 Caster, Jordan            11 Hilton                  9.74       9.34   3 
 16 Clark, Lionel             11 Williamson              9.07       9.46   2 
 17 Roberts, Jynai            10 Charlotte               9.69       9.66   3 
 18 Maldonado, Jose           12 Aquinas                10.03      10.30   3 
 19 Koester, Zach             11 Charlotte               9.54      11.05   3 
 -- Jenkins, Jon              12 Charlotte               9.52        DNF   3 
 
Event 3  Girls 55 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Mammino, Angela           12 Greece Olymp            7.98       7.60   1 
  2 Carroll, Billie           11 Edison Tech             7.70       7.78   1 
  3 Roby, Essence             12 John Marshal            7.78       7.89   1 
  4 Brinkley, Shania           9 West Irondeq            7.84       7.89   1 
  5 Holmes, Dayonna           10 Charlotte               7.95       7.93   1 
  6 Vertiz, Brianna           10 Greece Olymp            8.11       8.04   2 
  7 DeBona, Melissa           11 Churchville-            8.01       8.05   1 
  8 Dalle, Hannah             12 Greece Olymp            8.16       8.05   2 
  9 Sabers, Jenna             10 Aquinas                 8.12       8.06   2 
 10 Wilson, shaquenta         11 John Marshal            8.13       8.12   2 
 11 Jones, Royality            9 Edison Tech             8.24       8.13   2 
 12 Lofftus, Estella          12 Pittsford Me            8.10       8.15   1 
 13 Torres, Jasmine           11 Churchville-            8.18       8.21   2 
 14 Ginther, Alexis           10 Williamson              8.10       8.23   1 
 15 Blair, Shaniece            9 Edison Tech             8.33       8.23   3 
 16 Johnson, Amanda           12 Pittsford Me            8.41       8.31   3 
 17 Meitus, Amanda             8 Mercy                   8.37       8.33   3 
 18 Aponte, Alexa              9 Aquinas                 8.34       8.40   3 
 19 Gillis, Jessica           12 Williamson              8.39       8.42   3 
 20 Osborne, Jordan            9 Waterloo                8.52       8.49   3 
 21 Phommachanh, Cathy        10 Edison Tech             8.91       8.60   4 
 22 Boula, Stephanie          11 Hilton                  8.77       8.71   3 
 23 Scherbyn, Shelby           9 Waterloo                8.84       8.72   4 
 24 Wolters, Sadie            10 Hilton                  8.82       8.74   4 
 25 Lowry, Halle              11 EAST                    8.87       9.00   4 
 26 Norris, Jennifer          10 Lyons                   9.08       9.05   4 
 27 Williams, Brittany         9 Lyons                   9.34       9.14   4 
 28 Smith, Kelly              10 Mercy                   8.60       9.14   3 
 29 Wilson, Shante            11 EAST                    9.65       9.66   4 
 
Event 4  Boys 55 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Wood, John                12 EAST                    6.78       6.91   1 
  2 Allen, Andre              12 Edison Tech             6.88       6.93   1 
  3 Turney, Alonzo             9 Aquinas                 6.97       6.95   1 
  4 Wood, Adam                12 Williamson              7.06       7.07   1 
  5 Knowles, Doug             11 Churchville-            7.19       7.09   2 
  6 Colacino, Jamisen         12 Newark                  7.15       7.16   1 
  7 Faber, Nick                9 Greece Olymp            7.32       7.20   2 
  8 King, Javonte             12 Greece Arcad            7.25       7.20   2 
  9 Drayton, Da'nel           10 West Irondeq            7.36       7.31   3 
 10 Chatman, Shell            12 Edison Tech             7.17       7.37   2 
 11 O'Bryan, Richard          10 Webster Thom            7.52       7.38   3 
 12 Scott, Dylan              10 West Irondeq            7.32       7.44   3 
 13 Warren, Derrick           10 EAST                    7.58       7.46   4 
 14 Elling, Andrew            11 Greece Odyss            7.49       7.47   3 
 15 Phillips, Shawn           12 EAST                    7.39       7.47   3 
 16 Mills, Alex               10 McQuaid                 7.46       7.52   3 
 17 Rinck, Steve              12 Churchville-            7.62       7.58   4 
 18 Hunter, Geoquan           11 Aquinas                 7.76       7.59   4 
 19 Caster, Jordan            11 Hilton                  7.63       7.59   4 
 20 Minkau, Jere               9 Sodus                   7.66       7.60   4 
 21 Romig, Mark               11 Hilton                  7.90       7.63   5 
 22 Sewilo, Joey              11 Williamson              7.51       7.65   3 
 23 Williams, Robert          12 Waterloo                7.72       7.70   4 
 24 Stevens, Rod              12 Webster Thom            7.80       7.92   5 
 25 Cowans, Richard            9 Edison Tech             7.22       8.02   2 
 26 Hernandez, Eric            9 Greece Olymp            8.01       8.03   5 
 27 Cordaro, CJ               11 Greece Odyss            8.39       8.51   5 
 
Event 5  Girls 300 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Palermo, Valerie          10 Webster Schr           44.50      44.60   1 
  2 Powell, Mijoi              9 Mercy                  46.34      45.22   2 
  3 Sanders, Jeanette         11 EAST                   44.35      45.49   1 
  4 Ikpot, Emem                8 Mercy                  46.23      45.72   1 
  5 Granger, Jaya              9 Aquinas                45.68      45.99   1 
  6 Kober, Alex               10 Webster Schr           46.65      46.35   2 
  7 Bixby, Shannon            12 Williamson             47.78      46.49   3 
  8 Williams, Arabia          10 Charlotte              48.56      46.70   4 
  9 Bigelow, Tessa            12 Alexander              46.77      47.01   2 
 10 Matteson, Stephanie       12 Greece Arcad           47.43      47.02   2 
 11 Prutsman, Taryn            9 Webster Thom           47.45      47.44   3 
 12 Pumputis, Shaina           9 Aquinas                46.62      47.51   2 
 13 Bayer, Bridget            10 Pittsford Me           47.56      47.51   3 
 14 Matteson, Nicole           9 Greece Arcad           47.60      47.79   3 
 15 Leisner, Claire           11 Mercy                  47.76      48.18   3 
 16 Powers, Julia             12 Pittsford Me           49.96      48.29   5 
 17 Beckens, Autumn           11 Sodus                  48.21      48.42   4 
 18 Colon, Miranda            11 Churchville-           52.00      48.59   6 
 19 Greenaway, Danielle       12 West Irondeq           48.05      48.69   3 
 20 VanRoo, Shelby            11 Greece Arcad           48.15      49.14   4 
 21 Putman, Ashley            12 Newark                 50.83      49.53   5 
 22 Brannigan, Gabrielle      12 Webster Thom           49.49      49.86   4 
 23 Bostic, Shay              10 Lyons                  49.35      50.29   4 
 24 McLaren, Ayana             9 Aquinas                51.89      50.85   6 
 25 Rossi, Alexis             10 Hilton                 50.80      51.35   5 
 26 Pieters, Jessica          10 Greece Olymp           50.82      51.43   5 
 27 Rodger, Emily             10 Waterloo               51.85      51.54   6 
 28 Henry, Claudia            11 Lyons                  51.20      51.63   6 
 29 Poplaski, Tori            10 Waterloo               51.24      52.02   6 
 30 Angelucci, Miranda        10 Hilton                 53.65      52.45   7 
 31 Diver, Marsadez            9 Sodus                  52.88      53.26   7 
 32 Gregor-Castro, Elena      10 Newark                 54.02      54.28   7 
 33 Barron, Nicole            11 Williamson             49.99      55.25   5 
 34 Santana, Mariah           10 Newark                 54.24      56.38   7 
 35 Spencer, Kendall          12 Churchville-           59.40      59.78   7 
 
Event 6  Boys 300 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 White, Derrick            12 Newark                 36.32      36.97   1 
  2 Smith, Tyre               10 Lyons                  37.15      37.79   1 
  3 Ingraham, David            9 McQuaid                38.46      38.17   1 
  4 VanKoevering, Antonio     12 Newark                 38.38      38.20   1 
  5 Hanna, Josh               10 Aquinas                38.72      38.95   1 
  6 Morihara, Nate            12 Pittsford Me           39.47      39.01   2 
  7 Wicks, Joe                11 Webster Schr           39.74      39.27   2 
  8 lassiter, alphonse        12 John Marshal           38.53      39.40   1 
  9 thomas, josiah            10 John Marshal           39.19      39.57   2 
 10 Whelehan, Sean            11 Aquinas                39.38      39.76   2 
 11 Bretz, Robert             11 West Irondeq           40.20      39.81   3 
 12 Barber, Moses             12 Sodus                  40.29      39.82   3 
 13 Graves, Christian         12 Greece Arcad           40.22      40.40   3 
 14 Adams, Asa                11 Edison Tech            40.11      40.41   2 
 15 Williams, Earl             9 Charlotte              41.64      40.57   5 
 16 Thurston, Daron           10 Newark                 41.74      40.86   5 
 17 Caminere, Gregory         12 Edison Tech            40.22      40.93   3 
 18 Wright, Matt              11 Williamson             41.16      40.98   4 
 19 Ambrose, Matt             12 McQuaid                40.94      40.99   4 
 20 Freel, J.P.               11 Aquinas                41.57      41.16   5 
 21 Lovelace, Randall         10 EAST                   44.56      41.36   7 
 22 Garofoli, Shawn           11 Williamson             40.83      41.40   3 
 23 Maldonado, Carlos         12 Edison Tech            42.38      41.52   5 
 24 brooks, devon             10 John Marshal           40.96      42.10   4 
 25 Jodeit, Tyler             10 Waterloo               41.32      42.11   4 
 26 Lindsay, Zack              9 Sodus                  42.43      42.41   6 
 27 Dong, Mike                11 Aquinas                42.46      42.72   6 
 28 Young, Johnathon          11 John Marshal                      43.25   6 
 29 Romig, Mark               11 Hilton                 44.30      43.44   7 
 30 Pickard, Justin           11 Churchville-           44.39      43.62   7 
 31 Polk, Micah               11 South Seneca           44.22      43.88   7 
 32 stevens, travon           11 John Marshal           47.37      43.91   9 
 33 Bennett, Jeff             11 Romulus                44.08      44.20   6 
 34 Tracy, Ryan                9 Newark                 46.70      44.94   7 
 35 Lake, Shaquan             11 EAST                   42.75      44.96   6 
 36 mcKnight, jont'e          10 John Marshal           47.29      46.63   8 
 37 Mattle, Nicolas           10 Hilton                 47.18      48.33   8 
 38 Gublo, Sean                7 Greece Odyss           52.32      51.64   9 
 39 Mangiafesto, Zach          7 Greece Odyss           53.29      52.76   9 
 
Event 7  Girls 600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Pryslak, Maggie           10 Mercy                1:40.97    1:42.42  
  2 Ryan, Kylie               11 Pittsford Me         1:46.51    1:43.55  
  3 Tuttle, Georgia           10 West Irondeq         1:47.63    1:44.81  
  4 Butler, Sara              12 West Irondeq         1:47.42    1:46.95  
  5 Bishop, Cassidy           10 Williamson           1:50.21    1:47.67  
  6 Mott, Christiana          11 Pittsford Me         1:53.45    1:48.22  
  7 Swetman, Brenna           10 Pittsford Me         1:50.75    1:48.49  
  8 Adams, Laura               9 Webster Thom         1:51.81    1:48.73  
  9 Hart, Keilah              10 Williamson           1:49.76    1:50.16  
 10 Abel, Anne                11 Aquinas              1:58.88    1:57.81  
 11 Mercendetti, Alysha       10 Aquinas              1:48.13    1:58.44  
 12 Ward, Dominique           12 Charlotte            1:58.90    1:58.52  
 13 Sealy, Krista             11 Hilton               2:01.70    1:59.47  
 14 Viterise, Jennifer         9 Greece Olymp         2:04.51    2:02.62  
 15 Hendrickson, Kaylan        9 Newark               1:58.31    2:02.94  
 16 Dambra, Sarah             10 Aquinas              1:57.62    2:03.22  
 17 Rose, Isabelle            11 Sodus                2:00.52    2:03.47  
 18 Sindoni, Elaina            9 Waterloo             2:00.25    2:04.41  
 19 McUmber, Alexis           11 Lyons                2:10.24    2:04.67  
 20 Soto, Alyssia              9 Waterloo             2:11.00    2:07.67  
 21 Miazga, Kirstie           12 South Seneca         2:12.23    2:09.09  
 22 Sansone, Bianca            9 Hilton               2:10.24    2:10.48  
 23 Dennis, Kali              10 Sodus                2:01.00    2:15.88  
 24 Cook, Halle               11 Lyons                2:22.43    2:21.43  
 
Event 8  Boys 600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Knapp, Jonmichael         12 Greece Arcad         1:26.33    1:24.91  
  2 Denk, Matt                12 Aquinas              1:25.87    1:25.74  
  3 Hassett, Jeremy           11 Newark               1:27.68    1:27.13  
  4 Pasko, Tom                11 McQuaid              1:30.36    1:31.17  
  5 Mathew, Justin            12 Webster Schr         1:32.03    1:31.54  
  6 Ftau, Ben                 12 Webster Schr         1:32.06    1:31.72  
  7 Kanaley, Zachary          10 McQuaid              1:30.94    1:32.11  
  8 Wesley, Jack               9 Pittsford Me         1:38.00    1:32.28  
  9 Roorda, Matt              11 Aquinas              1:31.64    1:32.79  
 10 Goolsby, Tyler            11 Charlotte            1:29.33    1:33.01  
 11 Soto III, Anthony         12 Waterloo             1:33.74    1:33.41  
 12 Campbell, Neil            11 Williamson           1:33.35    1:33.66  
 13 Nguyen, Andrew            11 Aquinas              1:33.58    1:34.77  
 14 Richards, Nick             9 Charlotte            1:38.80    1:36.83  
 15 Pearce, Edward            12 EAST                 1:42.66    1:37.57  
 16 Kowaleski, Jeremy         10 Newark               1:37.41    1:37.65  
 17 Morgan, Tyler             12 Romulus              1:40.90    1:38.03  
 18 Dowd, Rob                 12 West Irondeq         1:39.05    1:38.11  
 19 Ahmed, Gibran             10 Pittsford Me         1:39.83    1:38.83  
 20 Sittig, Matthew           11 Newark               1:39.76    1:38.95  
 21 Tyson, Aquiol             10 Edison Tech          1:39.82    1:39.03  
 22 Reiss, Paul               12 Charlotte            1:40.74    1:39.54  
 23 Glover, DeAndre           10 Edison Tech          1:41.53    1:40.68  
 24 Hannan, Connor            12 Williamson           1:40.97    1:40.78  
 25 Stitt, Greg               11 Williamson           1:39.84    1:40.90  
 26 Bremer, Brian             10 Newark               1:42.70    1:41.64  
 27 Northrup, Joseph           8 Waterloo             1:45.00    1:47.81  
 28 Kishlar, David            11 Greece Olymp         6:00.00    1:48.53  
 29 Aksoy, Cem                12 Greece Olymp         5:00.00    1:49.33  
 30 Gublo, Jon                 7 Greece Odyss         2:03.54    1:57.51  
 31 Kroeger, James            12 Greece Odyss         2:07.48    2:09.05  
 
Event 9  Girls 1000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hanna, Bridget            12 Mercy                3:15.00    3:12.35  
  2 O'Hara, Shannon           11 Webster Thom         3:15.44    3:14.80  
  3 Pieper, Lilly              9 Pittsford Me         3:18.72    3:17.88  
  4 Crocetti, Noelle          11 Webster Thom         3:22.61    3:20.36  
  5 O'Neill, Karli            10 Churchville-         3:24.58    3:21.67  
  6 Zeccola, Amanda            8 Pittsford Me         3:27.21    3:22.76  
  7 Harding, Riley            12 Lyons                3:24.81    3:22.79  
  8 Goldman, Shauna           12 Pittsford Me         3:21.11    3:24.01  
  9 Roncone, Krista           11 Pittsford Me         3:18.63    3:27.34  
 10 Powers, Marissa            8 Hilton               3:34.72    3:28.71  
 11 Appleby, Haley            12 Williamson           3:29.21    3:31.63  
 12 Bronk, Sarah               9 Mercy                3:23.30    3:31.63  
 13 Bastian, Mikayla          10 Lyons                3:33.76    3:31.78  
 14 Baker, Charity            12 Williamson           3:31.64    3:35.27  
 15 Flynn, Mary               10 Churchville-         3:29.76    3:36.63  
 16 Mosher, Lauren            11 Aquinas              3:38.01    3:37.01  
 17 Rissew, Kayla              9 Hilton               3:51.78    3:44.93  
 18 Kramberg, Heather         10 Williamson           3:38.46    3:47.00  
 19 Osytek, Sophie             9 Waterloo             3:55.50    3:51.14  
 20 Smyth, Murphy             11 Aquinas              3:56.35    3:55.73  
 21 Catchpole, Carly          10 Williamson           3:44.55    4:16.57  
 
Event 10  Boys 1000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Peters, Austin             9 McQuaid              2:49.61    2:50.59  
  2 Zappia, Kevin             12 Newark               2:59.12    2:52.31  
  3 Case, Alex                12 Aquinas              2:52.09    2:53.23  
  4 Beiswanger, Jon           11 Williamson           2:52.94    2:54.36  
  5 Freudenvoll, Dom          10 Greece Arcad         2:53.69    2:54.60  
  6 Mikols, Eric              11 Churchville-         2:48.07    2:54.64  
  7 Doerr, Peter              10 McQuaid              2:56.90    2:55.28  
  8 Flynn, Patrick            12 Churchville-         2:58.80    2:57.06  
  9 Willis, Zachary           12 Williamson           2:57.12    2:57.41  
 10 Greene, Nick              11 Greece Arcad         3:01.60    2:57.96  
 11 Hart - Predmore, Jake     10 McQuaid              2:59.95    2:59.06  
 12 Peffley, Chris             9 Webster Thom         3:05.59    3:04.73  
 13 Giovannini Dolan, Noah     9 Waterloo             3:06.78    3:10.38  
 14 DeRue, Cal                 9 Newark               3:13.71    3:12.02  
 15 Murphy, Colin              9 Newark               3:32.12    3:17.89  
 16 Gay, Garrett               9 Hilton               3:27.15    3:27.19  
 17 Clayton, Tyler            10 Hilton               3:19.70    3:27.28  
 18 Rice Porter, Roger         9 Waterloo             3:22.39    3:29.54  
 19 Ciccarone, Nick           11 Greece Odyss         3:25.95    3:35.30  
 20 Burke, Mickey             11 Aquinas              3:39.37    3:39.29  
 21 Belknap, Cade             11 Greece Odyss         3:37.15    3:40.22  
 
Event 11  Girls 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Tuite, Shaylyn            12 Pittsford Me         4:45.67    4:39.95  
  2 Hallock, Allison          11 Pittsford Me         5:14.63    5:16.12  
  3 O'Hara, Eileen            10 Webster Thom         5:16.98    5:16.72  
  4 Manwaring, Rebecca        11 Waterloo             5:17.78    5:23.03  
  5 Strassburg, Leah          10 Mercy                5:26.86    5:25.84  
  6 Keene, Haley              10 Hilton               5:28.65    5:27.61  
  7 Swertfeger, Sarah         11 Greece Olymp         5:18.98    5:32.64  
  8 Palmeri, Amanda            8 Hilton               5:37.85    5:39.44  
  9 Middlebrook, Emily        12 Newark               5:49.58    5:44.95  
 10 Gibson, Emma              12 Newark               6:06.47    5:47.13  
 11 Del Plato, Marcella        9 Williamson           5:51.34    5:53.67  
 12 Burchill, Victoria        12 Churchville-         6:04.62    5:56.58  
 13 Borovitcky, Anna          12 Aquinas              6:23.76    6:04.79  
 14 Ameele, Heather           12 Williamson           6:28.63    6:05.92  
 15 Lozy-Lester, Sarah         7 Mercy                6:14.76    6:08.07  
 16 Vanderlinde, April        11 Lyons                6:10.24    6:08.96  
 
Event 12  Boys 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hurlbut, Robert           12 McQuaid              4:38.50    4:39.48  
  2 Chris, Dunne              12 McQuaid              4:44.55    4:39.66  
  3 Rausher, Nick             11 McQuaid              4:42.00    4:40.23  
  4 Stuver, A.J.              10 McQuaid              4:52.64    4:53.98  
  5 Becker, Adam              12 McQuaid              5:02.05    4:54.06  
  6 Wysocki, Alec             12 Newark               5:08.27    4:57.31  
  7 Connolly, Evan            10 Pittsford Me         5:01.91    4:58.77  
  8 Barbaccia, Tommy           9 Pittsford Me         4:57.38    4:58.97  
  9 Koss, Nick                11 West Irondeq         5:01.63    5:00.43  
 10 Frawley, Nick             12 Williamson           5:04.18    5:02.15  
 11 Overacre, Brad            10 Lyons                5:06.74    5:03.15  
 12 VanVleck, Matt            10 Pittsford Me         5:10.01    5:05.72  
 13 Makowski, Joe             12 Webster Schr         5:10.00    5:12.08  
 14 Buri, Josh                 9 Hilton               5:17.92    5:18.25  
 15 Cervantes, David          12 Sodus                5:19.02    5:19.90  
 16 Wegman, Corey             10 Aquinas              5:25.42    5:20.00  
 17 Forman, Dylan             11 Williamson           5:28.91    5:23.26  
 18 Lawler, Wyatt             10 Aquinas              5:23.94    5:25.40  
 19 Custozzo, Steve            9 Greece Odyss         5:24.91    5:25.67  
 20 Whitmarsh, Ryan           10 Hilton               5:37.01    5:29.42  
 21 Anderson, James            9 Greece Odyss         5:35.57    5:36.45  
 
Event 13  Boys Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Boehmer, Garrett          12 Aquinas             12-06.00   13-00.00  
  2 Noble, Deaven             10 Webster Schr        11-06.00   11-06.00  
  3 de Graad, Jack            10 Hilton              10-00.00   10-06.00  
  3 Kist, Michael             11 Pittsford Me        10-06.00   10-06.00  
  5 Lynd, Jared               12 McQuaid              9-06.00    9-06.00  
  6 Doherty, Patrick          11 Webster Schr         9-00.00    9-00.00  
  7 Foster, Matt              10 Waterloo             8-00.00    8-06.00  
  7 Curran, Max                9 Williamson           8-06.00    8-06.00  
  9 Cannan, Tristan           11 Webster Schr        10-00.00    1-00.00  
 -- Jackson, Jon              12 Hilton              12-01.00         NH  
 
Event 14  Girls High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Brown, Mirin              10 Pittsford Me         5-00.00    4-10.00  
  1 Heath, Joanna             10 West Irondeq         5-00.00    4-10.00  
  3 Trotter, Nelson           11 Pittsford Me         4-10.00    4-06.00  
  3 Funk, Sarah                9 Webster Schr         4-10.00    4-06.00  
  5 Lofftus, Estella          12 Pittsford Me         4-06.00    4-04.00  
  6 Bennett, Kelly            10 Sodus                4-06.00    4-02.00  
  6 Trimaine, Margo            9 Pittsford Me         4-06.00    4-02.00  
 -- Lawniczak, Christa        10 Churchville-         4-04.00         NH  
 -- Bowen, Ashley             11 Waterloo             4-02.00         NH  
 
Event 15  Boys Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Long, Stacy               12 EAST                46-07.50   45-02.50  
  2 Gause, Jordian            12 Bishop Kearn        47-06.00   44-09.00  
  3 Cali, Eric                12 Romulus             44-01.25   43-06.25  
  4 Roberson, Matthew          9 Charlotte           45-03.00   43-03.25  
  5 Sherwin, Sam              12 Williamson          42-06.75   41-11.25  
  6 Keels, Antoine            12 EAST                48-04.25   41-07.00  
  7 McCullough, John          12 Edison Tech         43-04.50   41-04.50  
  8 Burns, Dalton             12 Newark              42-08.25   41-03.50  
  9 Moll, Luke                12 Williamson          42-03.50   40-11.00  
 10 Bailey, Bryant            12 Waterloo            41-08.50   39-09.50  
 11 Diem, Taylor              12 West Irondeq        39-04.00   38-03.75  
 12 Martinescu, Zakary        12 Webster Schr        36-07.00   37-07.50  
 13 Molisani, Joe             12 Aquinas             37-09.50   36-10.50  
 14 Eldredge, Jamie           12 Romulus             36-01.00   35-01.00  
 15 Verkey, Joe                9 Newark              36-09.00   34-09.00  
 16 Partiss, Shane            12 Greece Arcad        37-01.50   34-05.50  
 17 Cruz, Julio               12 Edison Tech         37-05.25   33-11.50  
 18 Mitchell, Trevor          11 Williamson          37-05.50   32-06.00  
 19 Mitchinson, Justin         9 Newark              34-07.50   32-03.00  
 20 Sampson, Zach             10 West Irondeq        34-06.50   31-06.50  
 21 Hillaire, Thomas          10 Aquinas             32-06.50   31-02.00  
 22 Somerville, Leeland       12 Webster Schr        38-03.75   31-00.00  
 23 Gill, Victor              11 Hilton              32-05.50   30-10.50  
 24 Hernandez, Raul           11 Greece Olymp        33-02.00   30-08.75  
 25 Brar, Harman              12 Greece Odyss        31-09.50   30-00.75  
 26 Bocianski, Jake           11 Churchville-        30-05.00   29-10.25  
 27 MacWilliams, Aaron        11 Waterloo            23-11.50   28-07.50  
 28 Ort, Kevin                10 Greece Odyss        28-07.00   27-00.00  
 29 Seeman, Ricky             11 Churchville-        25-09.00   25-09.00  
 30 Trottier, Nick            12 Webster Thom        27-00.50   24-03.00  
 31 West, Bobby                9 Hilton              24-06.00   23-00.50  
 -- Edwards, William          12 Edison Tech         41-00.75       FOUL  
 -- Aldridge, Tory            12 Edison Tech         35-08.50       FOUL  
 
Event 16  Girls Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Perry, Kate               12 Aquinas             34-03.75   32-09.00  
  2 DeTorio, Marci Jo         12 Lyons               30-07.00   29-00.25  
  3 Deuel, Morgan             12 Pittsford Me        29-10.75   28-10.25  
  4 Vargas, Tatyana           10 Charlotte           30-05.00   27-09.25  
  5 Bush, Kendra              10 Newark              30-08.00   27-08.50  
  6 Ciaccio, Maggie           11 Mercy               27-11.00   27-06.50  
  7 Burns, Michaela           11 Hilton              28-01.00   27-06.00  
  8 Williams, Briana          12 West Irondeq        29-07.50   27-02.50  
  9 Ettman, Katie             12 Romulus             29-06.00   26-09.00  
 10 Geen, Erin                10 Mercy               26-11.00   26-03.25  
 11 Haasis, Christal          12 Greece Olymp        28-06.00   25-10.25  
 12 Paonessa, Jolene          11 South Seneca        27-09.00   25-08.00  
 13 Gladstone, Katrina        11 Mercy               26-08.50   25-01.25  
 14 Dilek, Ezgi               10 Greece Arcad        24-02.00   25-00.00  
 15 Wynn, Karis               11 Churchville-        26-09.00   24-05.50  
 16 Seils, Samantha           10 Romulus             26-04.00   23-06.75  
 17 Heid, Becky               11 Lyons               23-05.50   23-03.50  
 18 Bierworth, Justine        12 Hilton              24-04.00   23-03.00  
 19 Bush, Karley              11 Newark              20-05.00   20-11.50  
 20 Munda, Edna               11 Greece Olymp        27-11.25   20-05.75  
 21 Torres, Nina              10 Greece Odyss        18-02.00   20-02.50  
 22 Courtright, Valerie       11 Churchville-        20-00.50   19-09.25  
 23 LaRock, Jasmine            9 Waterloo            19-00.25   19-01.00  
 24 Chenier, Nicole           12 West Irondeq        16-09.50   17-02.00  
 
Event 17  Girls Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Aldridge, Adrienne        12 West Irondeq        32-01.75   32-09.50  
  2 Trotter, Nelson           11 Pittsford Me        30-06.00   32-06.00  
  3 Irwin, Kathleen            9 Webster Schr        32-01.75   32-03.50  
  4 Gardner, Caroline         12 Newark              32-04.25   32-02.50  
  5 Knight, Brianna           12 EAST                30-10.50   32-01.00  
  6 Crocetti, Rachel          12 Hilton              30-09.50   31-10.25  
  7 Jumper, Tyisha            10 Greece Olymp        28-06.50   30-08.75  
  8 Thomas, Amber              9 Aquinas             30-10.50   30-05.00  
  9 Hudson, Winsom            12 Aquinas             32-00.00   29-11.00  
 10 Hill, Kelly               12 Pittsford Me        28-08.00   28-09.25  
 11 Martin, Julee             10 Mercy               27-07.50   27-00.25  
 12 Ciulla, Kelsey            11 Webster Schr        27-09.00   26-08.75  
 13 Drexler, Becky            10 Aquinas             27-02.25   26-08.50  
 -- Gorton, Allison            9 Hilton              24-08.50       FOUL  
 
Event 18  Boys Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cox, Cory                 12 EAST                45-02.50   44-01.50  
  2 Ross, Jahari              12 Edison Tech                    43-00.00  
  3 Wynn, Kambry              12 Churchville-        35-00.00   41-10.75  
  4 Jackson, Louis            11 EAST                41-01.50   41-03.25  
  5 Shih, Jimmy                8 Webster Schr        40-05.00   40-11.50  
  6 Dorren, James             12 West Irondeq        40-00.50   40-01.75  
  7 Miller, Drezeph           12 Edison Tech         39-05.50   39-11.00  
  8 Byrne, Taylor             11 Aquinas             40-02.00   39-08.50  
  9 Reaves, Stephen           10 Charlotte           39-02.50   39-07.50  
 10 Stohr, AJ                 11 Williamson          39-06.25   39-02.00  
 11 Bailey, Frankie           11 John Marshal        39-00.75   38-11.00  
 12 Cathey, Kaishawn          10 Edison Tech         39-06.00   37-11.25  
 13 Freeman, Colton           10 Webster Schr        35-09.00   36-10.25  
 14 Bloss, Michael            11 Williamson          35-10.50   36-09.00  
 15 Graham, Ben               10 Webster Schr        36-06.25   36-00.00  
 16 Garrod, Cody              12 Williamson          34-11.25   35-05.25  
 17 Cook, Keyonne             12 Charlotte           37-03.50   35-04.50  
 18 Leisenring, Nate          10 Greece Olymp        30-00.00   35-00.00  
 19 Stadler, Mitchell         11 Greece Olymp        30-00.00   33-02.25  
 20 Cassata, Nathan           11 Hilton              31-10.00   30-07.00  
 -- Firkins, Conor             9 Hilton              25-00.00       FOUL  
 -- Redder, Brian             12 Williamson          38-10.00       FOUL