Licensed to Yen Timing Service - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 2/5/2011 11:09 PM
                           AQ-Field-Meet - 2/5/2011                            
                                    Aquinas                                    
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Maggio, Nick              12 Greece Odyss          12-06.00  
  2 Noble, Deaven             10 Webster Schr          12-00.00  
  2 Forster, Brandon          12 Greece Olymp          12-00.00  
  2 Schottmiller, Ed          12 Rush Henriet          12-00.00  
  2 Molinari, Kristoffer      11 Rush Henriet          12-00.00  
  2 Jackson, Jon              12 Hilton                12-00.00  
  7 McKechney, Pat            12 Marion                11-03.00  
  7 Tybor, Cody               12 Alexander             11-03.00  
  7 Hoffer, Devin             11 Greece Athen          11-03.00  
  7 George, Hayden            11 Alexander             11-03.00  
  7 Johnson, Adam             12 Spencerport           11-03.00  
 12 Henderson, Christian      12 Aquinas               10-06.00  
 12 Miskell, Corey            12 Geneseo               10-06.00  
 14 Brown, Jacob              11 Rush Henriet           9-09.00  
 14 de Graad, Jack            10 Hilton                 9-09.00  
 16 Tylock, Chris             11 Penfield               9-00.00  
 17 Piacentini, Victor        12 Webster Schr           8-03.00  
 17 Darling, Isaac             9 Aquinas                8-03.00  
 19 Rizzo, Nick               10 Greece Odyss           7-06.00  
 
Event 2  Girls Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Christiano, Hayley        12 Hilton                11-03.00  
  2 Deangelo, Jessie          10 Alexander              9-06.00  
  2 Stephany, Elizabeth        9 Honeoye                9-06.00  
  4 McTarnaghan, Kelsey       12 Rush Henriet           9-00.00  
  5 Bracht, Jessica           12 Webster Thom           8-04.00  
  5 Armstrong, Ireland        10 Bath-Haverli           8-04.00  
  7 Bronk, Sarah               9 Mercy                  7-07.00  
  7 Yuhas, Rachel             10 Rush Henriet           7-07.00  
  7 Boula, Stephanie          11 Hilton                 7-07.00  
  7 Deangelo, Chrissy         12 Alexander              7-07.00  
  7 Camillaci, Zoe             8 Hilton                 7-07.00  
  7 Howe, Laura               11 Penfield               7-07.00  
  7 Brown, Mirin              10 Pittsford Me           7-07.00  
  7 Uppal, Aneeta             12 Webster Schr           7-07.00  
  7 Corey, Jocelyn            12 Penfield               7-07.00  
  7 Foley, Leah               12 Marion                 7-07.00  
 17 Sanna, Lauren             10 Pittsford Su           6-10.00  
 17 Colucci, Ellen            12 Palmyra-Mace           6-10.00  
 17 Andrews, Kelsie           12 Penfield               6-10.00  
 20 DeMoulin, Carrie          12 Pittsford Me              7.00  
 -- Bartholomay, Kristen      12 Bishop Kearn                NH  
 -- Townsend, Marta           12 East Rochest                NH  
 
Event 3  Girls High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Burkey, Amanda            10 Fairport               5-04.00  
  2 Shaffer, Victoria         11 Rush Henriet          J5-04.00  
  3 Darling, Allyssa          12 Aquinas                5-00.00  
  3 Sturtz, Mackenzie         10 Marion                 5-00.00  
  5 Buchanan, Laura           12 Victor                 4-10.00  
  5 Heath, Joanna             10 West Irondeq           4-10.00  
  7 Dean, Bridgette           11 Red Jacket             4-08.00  
  7 Burke, Lauren             12 Fairport               4-08.00  
  7 Renna, Katie              10 Fairport               4-08.00  
  7 Martin, Tylyn             10 Fairport               4-08.00  
 11 Rutherford, Chrissy       11 Hilton                 4-06.00  
 11 Cushman, Olivia           11 Penfield               4-06.00  
 11 Kurmis, Amy               11 East Rochest           4-06.00  
 11 Williams, Hanna            9 Marion                 4-06.00  
 11 Mathews, Janessa          11 Fairport               4-06.00  
 16 Powell, Mijoi              9 Mercy                  4-03.00  
 16 Lawniczak, Christa        10 Churchville-           4-03.00  
 18 Coleman, Jenny             8 Hilton                 4-00.00  
 18 Deuel, Morgan             12 Pittsford Me           4-00.00  
 18 Wolfley, Katie             9 Alexander              4-00.00  
 18 Jarkowski, Ashley         10 Churchville-           4-00.00  
 18 Leisner, Claire           11 Mercy                  4-00.00  
 -- Bennett, Kelly            10 Sodus                       NH  
 -- Higgins, Emily            11 Marion                      NH  
 -- Kaplun, Claudia            8 Aquinas                     NH  
 
Event 4  Boys High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Hardgers, Craig           10 Greece Olymp           5-10.00  
  2 Meyer, Pat                11 Hilton                J5-10.00  
  3 Carlson, Ben              11 Webster Thom           5-08.00  
  3 Watson, Nick              12 Rush Henriet           5-08.00  
  3 Taylor, Jashaun           10 Ben Franklin           5-08.00  
  6 Coleman, Tyler            11 Hilton                 5-06.00  
  6 Maxwell, Ben              11 Victor                 5-06.00  
  6 Hotto, Jeff               12 Penfield               5-06.00  
  6 Cordts, Alexander         11 Spencerport            5-06.00  
  6 Ohlson, DJ                 9 Alexander              5-06.00  
  6 Gause, Quentin            12 Bishop Kearn           5-06.00  
  6 Barber, Moses             12 Sodus                  5-06.00  
 13 Johnson, David            11 Palmyra-Mace           5-03.00  
 13 Hartman, Billy            11 Palmyra-Mace           5-03.00  
 13 Sicker, Cosimo            12 East Rochest           5-03.00  
 13 Lynch, James              11 Pittsford Su           5-03.00  
 13 Contestabile, Justin      11 Hilton                 5-03.00  
 13 Douglas, Tyre             11 Edison Tech            5-03.00  
 13 Blaise, Max               12 West Irondeq           5-03.00  
 13 Millus, Mike              10 Red Creek              5-03.00  
 13 Wideman, Tommy            10 Fairport               5-03.00  
 22 Ruff, Daniel              12 Pittsford Su           5-00.00  
 -- Nagra, Gairet             12 Webster Schr                NH  
 -- Leisenring, Nate          10 Greece Olymp                NH  
 -- Zelak, Matt               11 Churchville-                NH  
 -- Woodard, Jason            12 Red Jacket                  NH  
 
Event 5  Boys Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 El-amin, Ismail           11 Wilson Magne          21-08.00  
  2 Ziegler, Eric             12 Spencerport           21-05.75  
  3 Cox, Cory                 12 EAST                  21-01.50  
  4 Traylor, Matt             12 Penfield              20-08.00  
  5 Ross, Jahari              12 Edison Tech           20-03.50  
  6 Sermons, Derek            12 Ne/Nw Coll P          19-03.75  
  7 Wynn, Kambry              12 Churchville-          19-01.00  
  8 Adams, Asa                11 Edison Tech           18-09.00  
  9 Shih, Jimmy                8 Webster Schr          18-04.00  
 10 Paratore, James           12 Fairport              18-02.00  
 11 Skinner, Devonte          12 Edison Tech           17-11.50  
 12 Larkin, Jayvon            12 Wilson Magne          17-08.00  
 13 Ta, Peter                 10 Spencerport           17-04.75  
 14 Wood, Adam                12 Williamson            17-04.50  
 15 Towner, Zach              11 Victor                17-04.25  
 15 Walker, Nigel             11 Hilton                17-04.25  
 17 VanderBrook, Brandon      10 Marion                17-04.00  
 18 Spring, Eric              11 Pittsford Su          17-03.75  
 19 Circelli, Kenny           11 Webster Schr          17-02.50  
 20 Patrick, David            11 Alexander             17-01.50  
 21 Zito, Jake                12 East Rochest          17-00.75  
 22 Jung, Nick                12 Victor                16-11.25  
 23 Lake, Shaquan             11 EAST                  16-09.25  
 24 Knowles, Doug             11 Churchville-          16-07.00  
 25 Blum, Andrew              11 Penfield              16-06.25  
 26 Castilleja, Dakota         9 East Rochest          16-05.75  
 27 LoGiudice, Sean           12 Rush Henriet          16-02.75  
 28 Emmert, Tucker            10 Red Creek             16-00.25  
 29 Arcadi, Nick              12 Red Creek             15-09.00  
 30 Schmieder, David          10 Alexander             15-03.50  
 31 Sewilo, Joey              11 Williamson            15-03.00  
 32 Minkau, Jere               9 Sodus                 14-09.00  
 33 Jones, Shyquan            12 Edison Tech           13-04.50  
 34 Krenz, Ben                10 Palmyra-Mace          12-10.25  
 
Event 6  Girls Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Renna, Emily              12 Fairport              16-02.50  
  2 Hudson, Taylor            12 Victor               J16-02.50  
  3 Hudson, Winsom            12 Aquinas               15-11.00  
  4 Lattuca, Nicca            12 Spencerport           15-03.00  
  5 Mammino, Angela           12 Greece Olymp          15-01.00  
  6 Dambra, Sarah             10 Aquinas               14-06.00  
  7 DeRue, Stephanie          12 Spencerport           14-03.75  
  8 Irwin, Kathleen            9 Webster Schr          14-03.50  
  9 Ikpot, Elsie              12 Mercy                 14-02.25  
 10 Francis, Zanah            11 Rush Henriet          13-09.75  
 11 Au, Sandra                11 Rush Henriet          13-09.50  
 12 Crocetti, Rachel          12 Hilton                13-08.75  
 13 Knight, Brianna           12 EAST                  13-08.50  
 13 Confer, Christine         12 Webster Thom          13-08.50  
 15 Kober, Alex               10 Webster Schr          13-08.00  
 16 Boswell, Tara             11 Rush Henriet          13-06.75  
 17 Garbarino, Caitlyn        12 Mercy                 13-06.00  
 18 Gueli, Jillian            10 Fairport              13-05.75  
 18 Polite, Sophia            12 Ben Franklin          13-05.75  
 20 Trotter, Nelson           11 Pittsford Me          13-03.75  
 21 Tanner, Lea               11 Red Creek             13-03.00  
 22 Morabito, Noelle          11 East Rochest          13-02.75  
 23 Leonardi, Abbey           10 Pittsford Su          13-01.75  
 24 Chambery, Elise           10 Webster Thom          13-01.00  
 25 Dart, Courtney            12 Alexander             12-09.50  
 26 Bernardi, Breanna         11 Bishop Kearn          12-06.50  
 27 Aponte, Alexa              9 Aquinas               12-04.25  
 28 Barberia, Andrea           9 Aquinas               12-04.00  
 29 Brooks, Fallon            11 Churchville-          12-00.00  
 30 Austin, Carlie            10 Victor                11-11.50  
 31 Caccavale, Celeste        10 Penfield              11-10.25  
 32 Healy, Rebecca             9 Churchville-          11-08.50  
 33 Gillis, Jessica           12 Williamson            11-07.25  
 34 Baker, Bridget             9 Mercy                 11-07.00  
 35 Martin, Julee             10 Mercy                 11-06.25  
 36 Van Cleaf, Chrishanda      8 East Rochest          11-04.50  
 37 Hill, Kelly               12 Pittsford Me          11-03.25  
 38 Buttarazzi, Arianna       11 Bishop Kearn          11-02.25  
 39 Bonadonna, Courtney       12 York                  11-02.00  
 40 Gulino, Sarah             10 Sodus                 10-10.25  
 41 Curry, Crista             11 Palmyra-Mace          10-02.50  
 
Event 7  Girls Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Perry, Kate               12 Aquinas               32-09.00  
  2 Haines, Victoria          12 Hilton                31-07.25  
  3 Sanchez-Jones, Ayanna     11 Rush Henriet          31-07.00  
  4 Williams, Briana          12 West Irondeq          29-11.75  
  5 Gonzalez, Sabrina         11 East Rochest          29-11.25  
  6 Hayton, Rachel            12 Victor                29-03.50  
  7 Fong, Mia                 12 Penfield              28-09.75  
  8 Burns, Michaela           11 Hilton                28-09.00  
  9 Cox, Lauren               11 Webster Thom          28-04.00  
 10 Ettman, Katie             12 Romulus               28-01.75  
 11 Sime, Abigail             11 Brockport             28-00.50  
 12 Grieb, Caitlin            12 Hilton                27-08.50  
 13 Geen, Erin                10 Mercy                 27-03.00  
 13 Vanson, Savannah          12 Alexander             27-03.00  
 15 Gladstone, Katrina        11 Mercy                 27-01.25  
 16 Rickman, Heather          11 Brockport             26-11.50  
 17 Day, Sharon               12 Edison Tech           26-08.50  
 18 McMillian, Jennifer       10 Greece Olymp          26-00.75  
 19 Putnam, Kelsee            12 Brockport             25-11.50  
 20 Wynn, Karis               11 Churchville-          25-09.00  
 21 Ciaccio, Maggie           11 Mercy                 25-05.00  
 22 Watson, Ashley            11 Spencerport           25-04.00  
 23 Cannon, Ciara             11 Aquinas               25-02.25  
 24 Paonessa, Jolene          11 South Seneca          25-00.00  
 25 Piacentini, Sarah          9 Webster Schr          24-10.25  
 26 Haasis, Christal          12 Greece Olymp          24-03.50  
 27 Kramberg, Kelsey           9 Webster Schr          24-02.75  
 28 Powers, Alex              12 Penfield              24-02.00  
 29 Bierworth, Justine        12 Hilton                24-01.50  
 30 Miller, Mikala            10 Palmyra-Mace          24-00.75  
 31 Cauwels, Taylor           12 Palmyra-Mace          23-07.00  
 32 Seils, Samantha           10 Romulus               23-04.50  
 32 Frate, Domonique          12 Webster Schr          23-04.50  
 34 Bigley, Miranda           12 Marion                23-01.25  
 35 Colomaio, Mary            10 Bath-Haverli          23-00.00  
 36 Capozzi, Brittany         12 Rush Henriet          22-08.75  
 37 Bardanis, Casey           10 Webster Schr          22-07.25  
 38 O'Brien, Erin             11 Bishop Kearn          22-06.25  
 39 Waiter, Lauren            11 Alexander             22-04.00  
 40 Crowe, Taylor              8 Romulus               22-03.50  
 41 Haynes, Evelyn            11 Rush Henriet          20-10.25  
 42 Sabers, Jenna             10 Aquinas               18-10.50  
 43 Either, Ali               11 Bishop Kearn          18-02.75  
 44 Courtright, Valerie       11 Churchville-          17-11.50  
 45 Wilson, Shante            11 EAST                  16-00.25  
 46 Arguello, Ally            11 Bishop Kearn          14-04.50  
 
Event 8  Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Keels, Antoine            12 EAST                  49-09.75  
  2 Lawson, Mike              12 Rush Henriet          46-08.25  
  3 Long, Stacy               12 EAST                  45-09.25  
  4 Cali, Eric                12 Romulus               43-08.50  
  5 McCullough, John          12 Edison Tech           42-10.25  
  6 Podgers, Kyle             11 Hilton                42-09.00  
  7 Sherwin, Sam              12 Williamson            42-00.75  
  8 Moll, Luke                12 Williamson            42-00.50  
  9 Noll, Zach                11 Victor                41-05.00  
 10 Ouelette, Stephan         11 Brockport             41-03.00  
 11 Edwards, William          12 Edison Tech           40-08.00  
 12 Jonza, Derek              12 Red Creek             39-11.50  
 13 Diem, Taylor              12 West Irondeq          38-10.00  
 14 Gillens, Ian              10 Marion                38-04.50  
 15 Gause, Jordian            12 Bishop Kearn          37-09.00  
 16 Zimmer, Jacob             12 Greece Olymp          37-08.25  
 17 Molisani, Joe             12 Aquinas               37-04.75  
 17 Donalds, Frank            10 Ne/Nw Coll P          37-04.75  
 19 Somerville, Leeland       12 Webster Schr          37-02.75  
 20 Stevenson, Eric           11 Gates-Chili           37-00.00  
 21 Stevens, Rod              12 Webster Thom          36-10.50  
 22 Gloff, Jeff               11 Brockport             36-07.50  
 23 Hanna, Matt               11 Greece Olymp          36-01.50  
 24 Schoeffler, Adam          11 Webster Schr          35-05.50  
 25 Sampson, Zach             10 West Irondeq          35-01.75  
 26 Johnson, John             11 Spencerport           34-08.00  
 27 Leubner, Eliot            10 Rush Henriet          34-04.00  
 28 Bray, Josh                12 Hilton                34-03.50  
 29 Gharzouzi, Ed             11 Victor                33-11.25  
 30 Saxton, Joshua            10 Rush Henriet          33-10.25  
 31 Narotsky, Andy            11 Pittsford Su          33-05.75  
 31 Eldredge, Jamie           12 Romulus               33-05.75  
 33 Velte, Nick                8 Aquinas               33-04.00  
 34 Bartosiewcz, Robert       12 Penfield              33-03.50  
 35 Zielinski, David          11 Hilton                32-06.00  
 36 Royster, Eric             11 Ben Franklin          32-03.75  
 37 Urso, Mario               11 Pittsford Su          31-05.00  
 38 Reger, Ethan              12 Alexander             31-00.00  
 39 Cruz, Julio               12 Edison Tech           30-07.00  
 40 Bissell, JD               10 Alexander             29-10.50  
 41 Bocianski, Jake           11 Churchville-          29-01.50  
 42 Bloss, Owen               12 Penfield              28-11.00  
 43 McGlynn, Brendan          12 Palmyra-Mace          28-03.50  
 44 Flaherty, Michael         11 Bishop Kearn          22-03.00  
 
Event 9  Boys Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Scott, Schekel            12 Edison Tech           41-02.00  
  2 Barnwell, Eddie           12 Wilson Magne          40-11.75  
  3 Miller, Drezeph           12 Edison Tech           40-10.00  
  4 Scissum, Chauncey         10 Rush Henriet          40-07.75  
  5 Dorren, James             12 West Irondeq          40-02.25  
  6 Cathey, Kaishawn          10 Edison Tech           39-11.50  
  7 Bennett, Jordan           11 Alexander             39-08.75  
  8 Anglin, Oshani            12 Wilson Magne          39-03.25  
  9 Fowler, Malcolm           10 Rush Henriet          39-00.50  
 10 Rogers, Amir              10 Ne/Nw Coll P          39-00.25  
 11 Voisey, Kelvin             9 Rush Henriet          38-02.75  
 12 Freeman, Colton           10 Webster Schr          37-05.25  
 13 Rybak, Matt               12 Penfield              36-00.75  
 14 Graham, Ben               10 Webster Schr          35-08.00  
 15 Jackson, Jacob            11 Spencerport           35-04.50  
 15 Koval, Ethan              11 Marion                35-04.50  
 17 Ho, Brian                 11 Palmyra-Mace          35-04.00  
 18 Wemesfelder, Stephen      12 Marion                35-03.25  
 19 Menon, Akash              12 Pittsford Su          34-05.25  
 20 Macano, Nick              10 Palmyra-Mace          31-00.25  
 21 Palamar, Brian            10 Bishop Kearn          30-08.00  
 -- Lukasik, Robert           10 Alexander                 FOUL  
 
Event 10  Girls Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Brooks, Ashley            12 Edison Tech           34-04.50  
  2 Garno, Ellie              10 Hilton                32-05.00  
  3 Reed, Nyia                11 Edison Tech           32-01.75  
  4 Thomas, Amber              9 Aquinas               31-05.25  
  5 Aldridge, Adrienne        12 West Irondeq          31-03.75  
  6 Gardner, Casey            12 Palmyra-Mace          31-02.00  
  7 Garno, Bailey             12 Hilton                30-06.50  
  8 Haltof, Alexandra         12 Penfield              30-00.50  
  9 Smith, Rachel              9 Pittsford Su          29-03.25  
 10 Pumputis, Shaina           9 Aquinas               28-11.50  
 11 O'Keefe, Rebecca          11 Penfield              27-02.50  
 12 Woodhouse, Morgan         11 Alexander             26-00.50  
 13 Drexler, Becky            10 Aquinas               25-06.25