Licensed to Yen Timing Service - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 5/14/2011 10:20 PM
                            Royal Comet - 5/14/2011                            
                                Rush-Henrietta                                 
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Kala Allen                11 Williamsvill             12.90   6 
  2 Nicoletta Lattuca         12 Spencerport              13.22   6 
  3 Nicole Tomasso            11 Spencerport              13.30   6 
  4 Leanna Brooks             12 Brighton                 13.48   6 
  5 Julia Sagan                8 Brockport                13.49   5 
  6 Shania Brinkley            9 W. Irondequo             13.50   5 
  7 Alison Massaro            12 Rush-Henriet             13.52   6 
  8 Fallon Brooks             11 Churchville-             13.66   4 
  9 Adrienne Aldridge         12 W. Irondequo             13.71   4 
 10 Carly Lydon                9 Churchville-             13.72   5 
 11 Catarra Burroughs          9 Wilson Magne             13.76   6 
 12 Nikki Suozzi              10 Batavia                  13.81   5 
 13 Lindsey Lovett             8 Byron-Bergen             13.85   4 
 14 Marissa Puma              10 Cicero-N. Sy             13.87   5 
 15 Rachel Gauger             12 Red Creek                13.90   4 
 16 Haley Brust                8 Hilton                   14.07   5 
 17 Shelby Howell              9 Cicero-N. Sy             14.13   4 
 18 Samantha Brown             9 Webster Schr             14.16   3 
 19 Maria DeFilippo           12 Brighton                 14.22   4 
 20 Morgan Devuyst            11 Midlakes                 14.23   3 
 21 Rachel Roberson            8 Sweet Home               14.23   1 
 22 Kylee Hughes               8 Midlakes                 14.26   3 
 23 Rachel Crocetti           12 Hilton                   14.28   3 
 24 Trista Hawke               9 Red Jacket               14.29   1 
 25 Aimee Thomas              10 Bishop Kearn             14.34   2 
 26 Holly Kohler              12 Webster Schr             14.36   4 
 27 Cassie Hartman             7 Byron-Bergen             14.43   2 
 28 Amani Coleman             11 Sweet Home               14.55   2 
 29 Mary Day                  10 Brockport                14.59   2 
 30 Octavia Garfield           9 East Rochest             14.67   3 
 31 Kayla Doyle                9 Albion                   14.70   2 
 32 Ayana McLaren              9 Aquinas Inst             14.80   3 
 33 Clarissa Henry             8 School of th             14.80   2 
 34 Destiny Pacheco            9 Wilson Magne             14.97   1 
 35 Marta Townsend            12 East Rochest             15.11   1 
 36 Hannah Reynolds            8 Kendall                  15.42   2 
 
Girls 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Kala Allen                11 Williamsvill             26.41   6 
  2 Madeline Kopp             10 Spencerport              26.42   6 
  3 Camaria Long              11 Aquinas Inst             26.43   6 
  4 Asante Brown              11 Hilton                   26.86   6 
  5 Bridget Morgan            11 Aquinas Inst             27.50   6 
  6 Kelly Blaakman            12 Webster Schr             27.61   5 
  7 Jen MacMillan             12 Holland Pate             27.82   5 
  8 Nicole Tomasso            11 Spencerport              27.90   6 
  9 Sabrina Bush              11 Sweet Home               28.24   5 
 10 Alex Kober                10 Webster Schr             28.25   5 
 11 Catarra Burroughs          9 Wilson Magne             28.28   6 
 12 Andrea Seeger             12 Bishop Kearn             28.47   5 
 13 Nikki Suozzi              10 Batavia                  28.49   6 
 14 Kayla Doyle                9 Albion                   28.56   3 
 15 Rachel Dodson              9 Brockport                28.74   3 
 16 Roberta Cannon             9 Brighton                 28.76   2 
 17 Marissa Puma              10 Cicero-N. Sy             28.95   4 
 18 Aubrie Dodd               10 School of th             29.11   4 
 19 Kylee Hughes               8 Midlakes                 29.13   5 
 20 Morgan Devuyst            11 Midlakes                 29.29   4 
 21 Kate Nagel                 8 Byron-Bergen             29.32   2 
 22 Amahtala Walker           11 School of th             29.46   3 
 23 Haley Brust                8 Hilton                   29.86   4 
 24 Octavia Garfield           9 East Rochest             30.01   3 
 25 Kristin Taylor             9 Brockport                30.13   2 
 26 Noelle Morabito           11 East Rochest             30.14   4 
 27 Shelby Vanroo             11 Greece Arcad             30.24   1 
 28 Colleen Deignon           11 W. Irondequo             30.34   3 
 29 Jessica Langer            12 Byron-Bergen             30.41   2 
 30 Christen Thomas            9 Sweet Home               30.71   3 
 31 Hannah Reynolds            8 Kendall                  32.03   2 
 
Girls 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Madeline Kopp             10 Spencerport              58.13   5 
  2 Kala Allen                11 Williamsvill             58.98   5 
  3 Kelly Blaakman            12 Webster Schr           1:03.12   5 
  4 Asante Brown              11 Hilton                 1:04.36   5 
  5 Elizabeth Simmons         11 W. Irondequo           1:04.50   4 
  6 Kayla Goodman              9 Midlakes               1:04.72   5 
  7 Kaitlyn Sage              10 Brockport              1:04.78   4 
  8 Laisha Harrison           11 Albion                 1:05.35   4 
  9 Rebecca Canale             8 Batavia                1:05.64   3 
 10 Laura Hess                12 Hilton                 1:05.70   4 
 11 Hanan Allen               11 Wilson Magne           1:05.90   4 
 12 Sara Kota                  8 Byron-Bergen           1:05.95   3 
 13 Morgan Mcdonald           10 Brighton               1:06.46   4 
 14 Taylor Rutland             7 Kendall                1:06.52   3 
 15 Colleen Deignon           11 W. Irondequo           1:07.68   3 
 16 Fiona Daloia              10 Webster Schr           1:07.80   3 
 17 Rachel Wisely              9 Cicero-N. Sy           1:07.90   4 
 18 Alexandra Nudd            11 East Rochest           1:08.34   2 
 19 Allyssa Morrissette       11 Auburn                 1:08.57   3 
 20 Jenna Minges               9 Rush-Henriet           1:09.05   2 
 21 Emily Rinaldo             12 Midlakes               1:09.29   2 
 22 Sierra Verburg            12 Red Creek              1:09.62   3 
 23 Noelle Morabito           11 East Rochest           1:09.90   2 
 24 Danielle Ford             11 Cicero-N. Sy           1:10.81   4 
 25 Meghan Flynn              10 Sweet Home             1:14.38   1 
 26 Megan Rosato               8 Albion                 1:14.59   2 
 27 Braxton Peterson           9 Rush-Henriet           1:14.69   1 
 28 Lydia Penberthy           10 Sweet Home             1:16.87   1 
 
Girls 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Leah Rice                 12 Holland Pate           2:21.03  
  2 Nicole Campagna           12 Cicero-N. Sy           2:22.77  
  3 Violet Yox                12 Brockport              2:28.69  
  4 Stephanie Matteson        12 Greece Arcad           2:29.07  
  5 Raylene Wade               9 Red Creek              2:32.41  
  6 Jenny Coleman              8 Hilton                 2:33.21  
  7 Maya Rutland               7 Kendall                2:33.86  
  8 Kristen Guarino           12 Byron-Bergen           2:34.35  
  9 Amanda Paratore            9 Webster Schr           2:34.63  
 10 Cheyenne Petrillo-Lavier   9 Holland Pate           2:34.72  
 11 Karli O'Neill             10 Churchville-           2:35.14  
 12 Mabel Hope                11 Spencerport            2:35.83  
 13 Ali Maloney                9 Midlakes               2:35.88  
 14 Katherine Boy             12 East Rochest           2:36.04  
 15 Alyssa Ash                 9 Webster Schr           2:38.07  
 16 Becky Greiner             11 Rush-Henriet           2:40.46  
 17 Braeton Brescia           10 Hilton                 2:40.81  
 18 Katelyn Saxton            12 Spencerport            2:41.82  
 19 Kim Lovett                 9 Byron-Bergen           2:43.36  
 20 Tatiana Quinn             10 Rush-Henriet           2:43.46  
 21 Rachel Weissenburg         9 Sweet Home             2:45.31  
 22 Grace Rich                 9 Albion                 2:45.60  
 23 Alexa Young                9 Kendall                2:46.24  
 24 Braa Elkhidir             12 Thomas Jeffe           2:47.89  
 25 Jennie Bruno              11 Bishop Kearn           2:47.99  
 26 Sharon Ricci              11 East Rochest           3:05.71  
 27 Zaila Foster               7 School of th           3:15.80  
 28 Maddie Hare               12 Batavia                3:19.94  
 29 Natalie March             12 Batavia                5:25.47  
 
Girls 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Talia Pinker               9 Brighton               5:19.41  
  2 Kendra Hill                8 Medina                 5:24.68  
  3 Andrea Visca               8 Brockport              5:28.88  
  4 Sarah Cok                  8 Aquinas Inst           5:33.41  
  5 Lindsey Guzewicz          12 Auburn                 5:37.71  
  6 Kendra Losapio            10 Kendall                5:38.44  
  7 Joyce Parker               8 School of th           5:39.97  
  8 Kim Lovett                 9 Byron-Bergen           5:45.32  
  9 Lauren Mosher             11 Aquinas Inst           5:53.00  
 10 Mica Pitcher               8 Batavia                5:58.09  
 11 Nikeya Floyd Walker       11 Wilson Magne           6:02.12  
 12 Emily Roesch              10 East Rochest           6:03.71  
 13 Zaila Foster               7 School of th           6:32.28  
 14 Francesca Onorato         10 Bishop Kearn           6:49.95  
 15 Elizabeth Ortiverus       12 Spencerport            7:08.94  
 
Girls 1500 Meter Run Tanski
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Meghan McCormick          11 Canandaigua            4:46.07  
  2 Katie Lembo                9 Penfield               4:47.28  
  3 Alana MacDonald           10 Rush-Henriet           4:49.23  
  4 Leila Mantilla            11 Penfield               4:49.24  
  5 Sarah Coon                11 Red Jacket             4:50.98  
  6 Leah Rice                 12 Holland Pate           4:56.27  
  7 Autumn Albrecht            8 Brockport              4:56.42  
  8 Valerie Palermo           10 Webster Schr           4:59.57  
  9 Nicole Watterud           10 Cicero-N. Sy           4:59.86  
 10 Lizzie Greiner            11 Rush-Henriet           5:00.27  
 11 Ilana Schnaufer           10 Penfield               5:02.53  
 12 Cassie Goodman            12 Midlakes               5:03.56  
 13 Amanda Paratore            9 Webster Schr           5:03.58  
 14 Shannon Page               8 Hilton                 5:06.58  
 15 Megan Maffett             12 Spencerport            5:14.62  
 16 Holly Heil                 7 Medina                 5:15.28  
 17 Emma Jones                10 Rush-Henriet           5:19.61  
 18 Katherine Boy             12 East Rochest           5:22.45  
 19 Haley Keene               10 Hilton                 5:22.64  
 20 Kara Hall                 10 Byron-Bergen           5:26.09  
 21 Morgan Mayo               12 Red Creek              5:31.20  
 
Girls 1 Mile Run "TANSKI"
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Meghan McCormick          11 Canandaigua            5:05.14  
  2 Katie Lembo                9 Penfield               5:07.54  
  3 Leah Rice                 12 Holland Pate           5:08.44  
  4 Leila Mantilla            11 Penfield               5:11.04  
  5 Sarah Coon                11 Red Jacket             5:12.30  
  6 Alana MacDonald           10 Rush-Henriet           5:15.89  
  7 Autumn Albrecht            8 Brockport              5:16.60  
  8 Valerie Palermo           10 Webster Schr           5:19.45  
  9 Lizzie Greiner            11 Rush-Henriet           5:20.58  
 10 Nicole Watterud           10 Cicero-N. Sy           5:20.87  
 11 Ilana Schnaufer           10 Penfield               5:22.44  
 12 Amanda Paratore            9 Webster Schr           5:24.19  
 13 Cassie Goodman            12 Midlakes               5:24.22  
 14 Shannon Page               8 Hilton                 5:28.25  
 15 Megan Maffett             12 Spencerport            5:37.93  
 16 Holly Heil                 7 Medina                 5:38.37  
 17 Haley Keene               10 Hilton                 5:42.97  
 18 Emma Jones                10 Rush-Henriet           5:43.37  
 19 Katherine Boy             12 East Rochest           5:46.76  
 20 Kara Hall                 10 Byron-Bergen           5:50.12  
 21 Morgan Mayo               12 Red Creek              5:53.91  
 
Girls 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jackie Halstead            9 Cicero-N. Sy          10:41.47  
  2 Amanda Palmeri             8 Hilton                11:05.32  
  3 Tishae Griffin             8 Rush-Henriet          11:13.14  
  4 Robin Wagner              11 Brighton              11:19.58  
  5 Raylene Wade               9 Red Creek             11:19.95  
  6 Clara Wagner               9 W. Irondequo          11:20.32  
  7 Jessica Jelfo             11 Cicero-N. Sy          11:30.69  
  8 Kristina Glitch            9 Rush-Henriet          11:40.41  
  9 DelSignore Jenny          10 Sweet Home            11:40.90  
 10 Monica Griffiths          11 Hilton                11:50.20  
 11 Megan Rosato               8 Albion                11:53.87  
 12 Meghan Guzewicz           12 Auburn                11:56.95  
 13 Sarah Rocco               12 W. Irondequo          12:00.45  
 14 Charlene Clay              9 Byron-Bergen          12:06.00  
 15 Radka Yang                11 Brighton              12:37.14  
 16 Sarah Donovan             10 Byron-Bergen          12:40.17  
 17 Murphy Smyth              11 Aquinas Inst          12:40.72  
 18 Mary Yare                  9 Aquinas Inst          12:41.67  
 19 Virginia Boy              10 East Rochest          12:42.32  
 20 Kristin Jermyn             9 Spencerport           13:20.71  
 21 Brittany Desianto         12 Spencerport           13:22.61  
 22 Annalyse Sullivan         10 East Rochest          13:26.72  
 23 Shannon Gilmore           11 Bishop Kearn          16:01.27  
 24 Sarah Bushey               9 Bishop Kearn          18:03.53  
 
Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Sabrina Bush              11 Sweet Home               15.85   5 
  2 Katie Osborne             11 Cicero-N. Sy             15.87   5 
  3 Eleonore Grant            11 Red Creek                16.24   5 
  4 Victoria Shaffer          11 Rush-Henriet             17.09   5 
  5 Stephanie Miles           12 Hilton                   17.26   5 
  6 Bailey Garno              12 Hilton                   17.39   5 
  7 Joanna Heath              10 W. Irondequo             17.56   3 
  8 Eboni Taylor              10 Albion                   17.61   4 
  9 Melanie Kehoe             10 Brockport                17.62   5 
 10 Sophia Polite             12 Franklin/NE-             17.76   5 
 11 Hannah Szumloz             9 Cicero-N. Sy             17.78   4 
 12 Heidi Vanbuskirk          11 Auburn                   17.79   4 
 13 Andre'a Barberia           9 Aquinas Inst             17.96   4 
 14 Dannielle Siebert-Cecere  12 Batavia                  18.03   4 
 15 Tia Limpscomb             10 Albion                   18.16   3 
 16 Amanda Lam                12 Brighton                 18.21   4 
 17 Chelsea Gerace            12 Batavia                  18.34   4 
 18 Samantha Turner           11 Red Jacket               18.51   4 
 19 Kristen Bailey             9 Byron-Bergen             18.56   3 
 20 Jenna Minges               9 Rush-Henriet             18.62   2 
 21 Rebecca Weidman           10 Webster Schr             18.75   3 
 22 Sara Shamaskin            12 Brighton                 18.81   3 
 23 Elizabeth Maffett         10 Spencerport              19.04   2 
 24 Tierra Bell               11 Spencerport              19.67   2 
 25 Jessica Langer            12 Byron-Bergen             19.75   2 
 26 Kimli Roberts             11 Aquinas Inst             19.81   2 
 27 Aubrey Salamone            9 Greece Arcad             19.87   1 
 28 Julie Shevlin             10 Greece Arcad             20.02   2 
 29 Grace Fumich              10 Webster Schr             20.25   2 
 30 Lydia Penberthy           10 Sweet Home               20.67   1 
 31 Kristen Bartholomay       12 Bishop Kearn             21.17   1 
 32 Ashley Arnold             10 Midlakes                 21.58   1 
 33 Lea Pelychaty             10 Bishop Kearn             24.45   1 
 
Girls 400 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Jen MacMillan             12 Holland Pate           1:06.92   3 
  2 Melanie Kehoe             10 Brockport              1:07.78   3 
  3 Sophia Polite             12 Franklin/NE-           1:11.05   3 
  4 Jade Jenkins                 Cicero-N. Sy           1:12.80   3 
  5 Sara Butler               12 W. Irondequo           1:14.10   3 
  6 Bailey Garno              12 Hilton                 1:15.20   2 
  7 Ally LaGrou                9 Rush-Henriet           1:15.77   2 
  8 Amanda Lam                12 Brighton               1:15.78   2 
  9 Emily Zaefla               9 Rush-Henriet           1:16.21   3 
 10 Kristen Bailey             9 Byron-Bergen           1:17.33   2 
 11 Morgan Urbanek            10 Webster Schr           1:20.52   2 
 12 Lydia Cooper              10 Red Creek              1:23.23   1 
 13 Jenn Hochmuth             10 Byron-Bergen           1:25.03   1 
 14 Vaaseen Richards          10 Bishop Kearn           1:26.99   1 
 
Girls 2000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Valerie Palermo           10 Webster Schr           7:34.16  
  2 Karli O'Neill             10 Churchville-           7:45.08  
  3 Georgia Tuttle            10 W. Irondequo           7:46.56  
  4 Marissa Colburn           10 Cicero-N. Sy           7:55.02  
  5 Cassie Goodman            12 Midlakes               8:01.76  
  6 Becky Greiner             11 Rush-Henriet           8:03.82  
  7 Cheyenne Petrillo-Lavier   9 Holland Pate           8:08.03  
  8 Abby Bourcy                7 Penfield               8:08.20  
  9 Grace Rich                 9 Albion                 8:15.40  
 10 Kim Lovett                 9 Byron-Bergen           8:20.61  
 11 Amanda Bradstreet         12 East Rochest           8:20.89  
 12 Rebecca Rogers            11 Rush-Henriet           8:22.31  
 13 Jane Carletta             10 Brighton               8:22.86  
 14 Tricia Olson              11 Brighton               8:24.73  
 15 Emily Banzer              12 Brockport              8:29.07  
 16 Marissa Powers             8 Hilton                 8:29.76  
 17 Julia Cox                 11 York                   8:30.11  
 18 Katelyn Klossner          11 Albion                 8:37.67  
 19 Krista Sealy              11 Hilton                 8:55.12  
 20 Maddie Muzdakis           11 W. Irondequo           9:07.28  
 21 Alexis Kindig              9 Batavia                9:19.88  
 22 Anne Abel                 11 Aquinas Inst           9:40.11  
 
Girls 4x100 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Spencerport                                           51.06   3 
  2 Aquinas Institute                                     51.54   3 
  3 W. Irondequoit                                        52.24   2 
  4 Rush-Henrietta                                        52.26   3 
  5 Medina                                                52.67   3 
  6 Churchville-Chili                                     52.93   3 
  7 Brighton                                              53.31   2 
  8 Byron-Bergen-Elba                                     53.38   2 
  9 Webster Schroeder                                     53.40   3 
 10 Cicero-N. Syracuse                                    53.90   3 
 11 Red Creek                                             54.04   1 
 12 Bishop Kearney                                        54.19   2 
 13 Wilson Magnet                                         54.21   2 
 14 Hilton                                                54.72   1 
 15 Sweet Home                                            55.22   2 
 16 Midlakes                                              55.49   1 
 17 Brockport                                             55.61   1 
 18 Kendall                                               58.31   1 
 
Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Medina                                              4:14.08   2 
  2 Byron-Bergen-Elba                                   4:21.75   2 
  3 Cicero-N. Syracuse                                  4:23.05   2 
  4 Hilton                                              4:24.40   2 
  5 Webster Schroeder                                   4:30.88   2 
  6 School of the Arts                                  4:34.27   2 
  7 Red Creek                                           4:36.81   1 
  8 Rush-Henrietta                                      4:41.14   1 
 
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Hilton                                             10:19.59  
  2 Byron-Bergen-Elba                                  10:27.47  
  3 Brockport                                          10:30.29  
  4 Kendall                                            10:56.30  
  5 Midlakes                                           10:58.43  
  6 Red Creek                                          10:59.65  
  7 Rush-Henrietta                                     11:04.45  
  8 Brighton                                           11:06.43  
  9 Aquinas Institute                                  12:25.51  
 10 East Rochester                                     13:00.63  
 
Girls 1600 Sprint Medley
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Rush-Henrietta                                      4:26.57   2 
  2 Brockport                                           4:35.09   2 
  3 Aquinas Institute                                   4:38.82   2 
  4 Cicero-N. Syracuse                                  4:41.74   2 
  5 Kendall                                             4:43.13   1 
  6 Churchville-Chili                                   4:46.74   1 
  7 Hilton                                              4:51.37   2 
  8 Batavia                                             4:56.31   1 
  9 Webster Schroeder                                   4:57.03   2 
 10 East Rochester                                      5:01.39   1 
 11 Bishop Kearney                                      5:39.39   2 
 
Girls High Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Victoria Shaffer          11 Rush-Henriet           5-04.00      1.62m 
  2 Joanna Heath              10 W. Irondequo           5-02.00      1.57m 
  3 Madeline Kopp             10 Spencerport            5-00.00      1.52m 
  4 Katie Osborne             11 Cicero-N. Sy           4-10.00      1.47m 
  5 Shannon Page               8 Hilton                 4-08.00      1.42m 
  6 Rebecca Weidman           10 Webster Schr          J4-08.00      1.42m 
  7 Anna Ekeren               12 Bishop Kearn          J4-08.00      1.42m 
  8 Amanda Alberti            12 Spencerport            4-06.00      1.37m 
  8 Jeanella Hughes            9 Greece Arcad           4-06.00      1.37m 
  8 Shannon McCarthy          11 Cicero-N. Sy           4-06.00      1.37m 
  8 Stephanie Miles           12 Hilton                 4-06.00      1.37m 
 12 Roberta Cannon             9 Brighton               4-04.00      1.32m 
 12 Lisa Knab                 12 Churchville-           4-04.00      1.32m 
 12 Abby Stroman              10 Byron-Bergen           4-04.00      1.32m 
 15 Amonee Read               12 School of th           4-02.00      1.27m 
 15 Erika Weis                 9 Batavia                4-02.00      1.27m 
 15 Lindsay Wrobel            10 Batavia                4-02.00      1.27m 
 -- Aubrie Dodd               10 School of th                NH            
 -- Olivia Bridges            12 Brighton                    NH            
 -- Lydia Penberthy           10 Sweet Home                  NH            
 -- Claudia Kaplun             8 Aquinas Inst                NH            
 -- Maya Rutland               7 Kendall                     NH            
 -- Taylor Rutland             7 Kendall                     NH            
 
Girls Pole Vault
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Hayley Christiano         12 Hilton                10-08.00      3.25m 
  2 Kelsey McTarnaghan        12 Rush-Henriet           9-06.00      2.89m 
  3 Jessica Wheeler           11 Cicero-N. Sy           9-00.00      2.74m 
  4 Eleonore Grant            11 Red Creek             J9-00.00      2.74m 
  5 Zoe Camillaci              8 Hilton                J9-00.00      2.74m 
  6 Kristen Geary             12 Brighton               8-00.00      2.43m 
  6 Abby Beecher               8 Albion                 8-00.00      2.43m 
  8 Savannah Tucker           12 Bishop Kearn          J8-00.00      2.43m 
  8 Kinsey Schmitt            12 Midlakes              J8-00.00      2.43m 
 10 Chelsea Gerace            12 Batavia                7-03.00      2.20m 
 10 Nicole Bailey             12 Byron-Bergen           7-03.00      2.20m 
 10 Marta Townsend            12 East Rochest           7-03.00      2.20m 
 10 Stephanie DeRue           12 Spencerport            7-03.00      2.20m 
 14 Sara Butler               12 W. Irondequo           6-06.00      1.98m 
 14 Raechel Jensen            12 Midlakes               6-06.00      1.98m 
 -- Latashia Sanchez          12 Batavia                     NH            
 -- Rachel Yuhas              10 Rush-Henriet                NH            
 -- Amanda Cook                9 Aquinas Inst                NH            
 -- Shannon McCarthy          11 Cicero-N. Sy                NH            
 -- Zoe Kendrick               9 W. Irondequo                NH            
 
Girls Long Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Winsom Hudson             12 Aquinas Inst          15-03.50      4.66m 
  2 Nicoletta Lattuca         12 Spencerport           15-02.00      4.62m 
  3 Adrienne Aldridge         12 W. Irondequo          14-09.00      4.49m 
  4 Katie Osborne             11 Cicero-N. Sy          14-08.75      4.48m 
  5 Eboni Taylor              10 Albion                14-08.25      4.47m 
  6 Sandra Au                 11 Rush-Henriet          14-03.00      4.34m 
  7 Holly Kohler              12 Webster Schr          14-02.00      4.31m 
  8 Maria DeFilippo           12 Brighton              14-01.50      4.30m 
  8 Stephanie DeRue           12 Spencerport           14-01.50      4.30m 
 10 Chelsea Beecher           12 Albion                13-11.00      4.24m 
 11 Caitlin allen             12 W. Irondequo          13-10.25      4.22m 
 12 Laura Hess                12 Hilton                13-06.50      4.12m 
 13 Brittany Murphy           11 Cicero-N. Sy          13-04.75      4.08m 
 14 Abby Stroman              10 Byron-Bergen          13-03.75      4.05m 
 15 Amani Coleman             11 Sweet Home            13-03.25      4.04m 
 16 Zanah Francis             11 Rush-Henriet          13-02.00      4.01m 
 17 Amahtala Walker           11 School of th          13-01.75      4.00m 
 18 Andrea Weidman            12 Webster Schr          12-10.25      3.91m 
 19 Rachel Dodson              9 Brockport             12-09.50      3.89m 
 20 Kayla Goodman              9 Midlakes              12-09.25      3.89m 
 21 Noelle Morabito           11 East Rochest          12-09.00      3.88m 
 22 Maria Knapp                9 Kendall               12-08.50      3.87m 
 23 Alexandra Nudd            11 East Rochest          12-06.50      3.82m 
 24 Alex Walker               10 Byron-Bergen          12-03.00      3.73m 
 25 Andre'a Barberia           9 Aquinas Inst          12-01.25      3.68m 
 26 Tania Arellano             8 Kendall               11-10.50      3.61m 
 27 Julia Sagan                8 Brockport             11-03.75      3.44m 
 28 Erika Weis                 9 Batavia               10-07.25      3.23m 
 29 Lydia Cooper              10 Red Creek             10-07.00      3.22m 
 30 Emily Sallome             12 Batavia               10-01.50      3.08m 
 31 Zainab Bakrin              9 Brighton               9-00.75      2.76m 
 32 Katie O'Neill             11 Churchville-           1-01.00      0.33m 
 
Girls Triple Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Eleonore Grant            11 Red Creek             33-08.50     10.27m 
  2 Adrienne Aldridge         12 W. Irondequo          32-10.00     10.00m 
  3 Dannielle Siebert-Cecere  12 Batavia               32-02.00      9.80m 
  4 Zanah Francis             11 Rush-Henriet          31-06.25      9.60m 
  5 Stephanie DeRue           12 Spencerport           31-06.00      9.60m 
  6 Jade Jenkins                 Cicero-N. Sy          31-05.50      9.58m 
  7 Brittany Murphy           11 Cicero-N. Sy          31-04.50      9.56m 
  8 Winsom Hudson             12 Aquinas Inst          31-02.50      9.51m 
  8 Sandra Au                 11 Rush-Henriet          31-02.50      9.51m 
 10 Alex Kober                10 Webster Schr          31-00.25      9.45m 
 11 Jen MacMillan             12 Holland Pate          30-08.25      9.35m 
 12 Amanda Alberti            12 Spencerport           30-08.00      9.34m 
 13 Caitlin allen             12 W. Irondequo          30-05.00      9.27m 
 14 Stephanie Miles           12 Hilton                30-04.75      9.26m 
 15 Natasha Boghani           12 Brighton              30-03.50      9.23m 
 16 Ellie Garno               10 Hilton                30-00.50      9.15m 
 17 Kelsey Hill               10 Batavia               29-06.00      8.99m 
 17 Abby Stroman              10 Byron-Bergen          29-06.00      8.99m 
 19 Andrea Weidman            12 Webster Schr          29-05.00      8.96m 
 20 Josie Scherer              9 Red Jacket            28-09.00      8.76m 
 21 Micaela Doberiener        10 Red Creek             28-07.00      8.71m 
 22 Cheyenne Petrillo-Lavier   9 Holland Pate          27-01.50      8.26m 
 23 Nevanna Harvey             9 Sweet Home            26-02.25      7.98m 
 24 Alexandra Nudd            11 East Rochest          26-02.00      7.97m 
 25 Kendra Losapio            10 Kendall               25-08.50      7.83m 
 26 Abby David                10 Kendall               25-04.50      7.73m 
 27 Kristen Bartholomay       12 Bishop Kearn          24-11.50      7.60m 
 28 Katie O'Neill             11 Churchville-          24-05.50      7.45m 
 29 Amanda Fischer            11 Greece Arcad          22-10.00      6.95m 
 -- Shanelle Clark            11 School of th              FOUL            
 
Girls Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Alexis La'Boy             12 Greece Athen          34-07.00     10.54m 
  2 Kathryn Perry             12 Aquinas Inst          33-11.50     10.35m 
  3 Mariah Thomson            11 Cicero-N. Sy          32-06.50      9.91m 
  4 Ayanna Sanchez-Jones      11 Rush-Henriet          32-06.00      9.90m 
  5 Victoria Haines           12 Hilton                31-02.50      9.51m 
  6 Brittany Allis            11 Albion                29-10.00      9.09m 
  7 Cassy Opela               11 Webster Schr          29-08.75      9.06m 
  8 Sabrina Gonzalez          11 East Rochest          29-02.00      8.89m 
  9 Amanda Alberti            12 Spencerport           28-10.50      8.80m 
 10 Stephanie Good            11 Greece Arcad          28-04.50      8.64m 
 11 Lianna Raspudic           11 W. Irondequo          28-01.50      8.57m 
 12 Abigail Sime              11 Brockport             28-01.25      8.56m 
 13 Hunter Wexler             10 Brockport             27-06.00      8.38m 
 14 Abby Edwards              11 Albion                27-05.00      8.35m 
 15 Tianna Washington         12 Churchville-          26-05.00      8.05m 
 16 Michaela Burns            11 Hilton                25-11.50      7.91m 
 17 Shannon Keenan            11 Aquinas Inst          25-01.25      7.65m 
 18 Jessie Chapman            11 Rush-Henriet          24-09.00      7.54m 
 19 Ezgi Dilek                10 Greece Arcad          24-08.25      7.52m 
 20 Ashley Watson             11 Spencerport           24-06.25      7.47m 
 21 Kristen Milleville        11 Sweet Home            24-05.50      7.45m 
 22 Kelsey Hill               10 Batavia               24-00.50      7.32m 
 23 Aliza Fields              10 Red Creek             23-07.00      7.18m 
 24 Alexandra Nudd            11 East Rochest          23-01.50      7.04m 
 25 Catherine Schultz         11 Sweet Home            23-01.00      7.03m 
 26 Sam Keene                 10 Byron-Bergen          23-00.50      7.02m 
 27 Kara Johnson              10 Byron-Bergen          22-10.00      6.95m 
 28 Giuliana Pietrantoni       9 Bishop Kearn          22-08.25      6.91m 
 29 Janae Price               11 Cicero-N. Sy          22-03.25      6.78m 
 30 Mahogany Williams          9 Wilson Magne          20-07.00      6.27m 
 31 Dora Devay                 9 Batavia               19-10.50      6.05m 
 32 Sierra Boerman            11 Wilson Magne          19-08.50      6.00m 
 33 Zoe Kendrick               9 W. Irondequo          19-02.75      5.86m 
 34 Jamie Smith                9 Kendall               18-05.50      5.62m 
 
Girls Discus Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Kathryn Perry             12 Aquinas Inst            103-00     31.39m 
  2 Ayanna Sanchez-Jones      11 Rush-Henriet             97-11     29.84m 
  3 Mariah Thomson            11 Cicero-N. Sy             90-00     27.43m 
  4 Stephanie Good            11 Greece Arcad             89-07     27.30m 
  5 Cassy Opela               11 Webster Schr             89-00     27.12m 
  6 Alexis La'Boy             12 Greece Athen             88-07     27.00m 
  7 Ka'elyn Whitlock          11 School of th             84-05     25.73m 
  8 Abby Edwards              11 Albion                   81-08     24.89m 
  9 Catherine Nace            11 Brighton                 81-03     24.76m 
 10 Ezgi Dilek                10 Greece Arcad             80-08     24.58m 
 11 Anna Ellis                12 Spencerport              80-04     24.48m 
 12 Hunter Wexler             10 Brockport                78-09     24.00m 
 13 Lianna Raspudic           11 W. Irondequo             78-05     23.90m 
 14 Rebecca Luccarelli        12 Greece Athen             75-05     22.98m 
 15 Brittany Allis            11 Albion                   73-02     22.30m 
 16 Catherine Schultz         11 Sweet Home               73-00     22.25m 
 17 Sabrina Gonzalez          11 East Rochest             72-07     22.12m 
 18 Michaela Burns            11 Hilton                   71-01     21.66m 
 19 Becky Drexler             10 Aquinas Inst             71-00     21.64m 
 20 Abigail Sime              11 Brockport                70-11     21.61m 
 21 Victoria Haines           12 Hilton                   69-01     21.05m 
 22 Brittany Capozzi          12 Rush-Henriet             67-07     20.59m 
 23 Tianna Washington         12 Churchville-             65-02     19.86m 
 24 Dora Devay                 9 Batavia                  64-00     19.50m 
 25 Kelsey Hill               10 Batavia                  63-05     19.32m 
 26 Kristen Milleville        11 Sweet Home               62-07     19.07m 
 27 Aliza Fields              10 Red Creek                61-09     18.82m 
 28 Katherine Boy             12 East Rochest             61-08     18.79m 
 29 Kara Johnson              10 Byron-Bergen             60-11     18.56m 
 30 Naita Howell              12 School of th             57-09     17.60m 
 31 Marie Harrell             12 Bishop Kearn             53-11     16.43m 
 32 Janae Price               11 Cicero-N. Sy             53-03     16.23m 
 33 Sam Keene                 10 Byron-Bergen             50-06     15.39m 
 34 Zoe Kendrick               9 W. Irondequo             49-07     15.11m 
 35 Abby David                10 Kendall                  49-04     15.03m 
 
Outdoor Pentathlon: #5 Girls 800 Meter Run Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Stephanie Izard           11 Sweet Home             2:34.22     641
  2 Kori Hughes               10 Midlakes               2:34.88     633
  3 Jade Hlywa                12 Wilson Magne           2:37.07     607
  4 Amy Kurmis                11 East Rochest           2:38.75     587
  5 Taylor Melidona           12 W. Irondequo           2:46.45     501
  6 Brianne Studt             11 Cicero-N. Sy           2:58.90     375
  7 Natalie Mastrangiola      11 Albion                 2:59.27     372
  8 Sarah Pirnie               8 Hilton                 3:01.75     349
  9 Xavia Hillman             10 Rush-Henriet           3:06.07     311
 10 Mariah Burkhard           11 Churchville-           3:28.21     148
 11 Gabreilla Nicoletta        9 Bishop Kearn           3:34.87     110
 
Outdoor Pentathlon: #1 Girls 100 Meter Hurdles Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Stephanie Izard           11 Sweet Home               16.54   1    649
  2 Kori Hughes               10 Midlakes                 17.68   1    522
  3 Mariah Burkhard           11 Churchville-             18.20   1    468
  4 Natalie Mastrangiola      11 Albion                   18.96   2    394
  5 Taylor Melidona           12 W. Irondequo             18.99   2    391
  6 Jade Hlywa                12 Wilson Magne             19.22   2    370
  7 Xavia Hillman             10 Rush-Henriet             19.75   2    323
  8 Brianne Studt             11 Cicero-N. Sy             20.16   2    289
  9 Amy Kurmis                11 East Rochest             20.47   2    264
 10 Sarah Pirnie               8 Hilton                   20.88   2    233
 11 Gabreilla Nicoletta        9 Bishop Kearn             24.99   1     24
 
Outdoor Pentathlon: #2 Girls High Jump Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Stephanie Izard           11 Sweet Home               1.60m    5-03.00    736
  2 Jade Hlywa                12 Wilson Magne             1.35m    4-05.00    460
  2 Amy Kurmis                11 East Rochest             1.35m    4-05.00    460
  4 Kori Hughes               10 Midlakes                 1.30m    4-03.25    409
  4 Taylor Melidona           12 W. Irondequo             1.30m    4-03.25    409
  4 Mariah Burkhard           11 Churchville-             1.30m    4-03.25    409
  4 Natalie Mastrangiola      11 Albion                   1.30m    4-03.25    409
  8 Brianne Studt             11 Cicero-N. Sy             1.25m    4-01.25    359
  8 Xavia Hillman             10 Rush-Henriet             1.25m    4-01.25    359
 10 Sarah Pirnie               8 Hilton                   1.15m    3-09.25    266
 -- Gabreilla Nicoletta        9 Bishop Kearn                NH            
 
Outdoor Pentathlon: #4 Girls Long Jump Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Stephanie Izard           11 Sweet Home               4.89m   16-00.50    530
  2 Jade Hlywa                12 Wilson Magne             4.74m   15-06.75    490
  3 Kori Hughes               10 Midlakes                 4.23m   13-10.50    362
  4 Mariah Burkhard           11 Churchville-             3.91m   12-10.00    287
  5 Brianne Studt             11 Cicero-N. Sy             3.88m   12-08.75    281
  6 Amy Kurmis                11 East Rochest             3.81m   12-06.00    265
  7 Taylor Melidona           12 W. Irondequo             3.80m   12-05.75    263
  8 Natalie Mastrangiola      11 Albion                   3.57m   11-08.50    214
  9 Sarah Pirnie               8 Hilton                   3.43m   11-03.00    186
 10 Gabreilla Nicoletta        9 Bishop Kearn             3.30m   10-10.00    161
 -- Xavia Hillman             10 Rush-Henriet              FOUL            
 
Outdoor Pentathlon: #3 Girls Shot Put Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Mariah Burkhard           11 Churchville-             8.80m   28-10.50    451
  2 Stephanie Izard           11 Sweet Home               8.49m   27-10.25    431
  3 Taylor Melidona           12 W. Irondequo             8.14m   26-08.50    408
  4 Jade Hlywa                12 Wilson Magne             7.57m   24-10.00    372
  5 Amy Kurmis                11 East Rochest             7.09m   23-03.25    341
  6 Brianne Studt             11 Cicero-N. Sy             6.84m   22-05.25    325
  7 Natalie Mastrangiola      11 Albion                   6.55m   21-06.00    306
  8 Kori Hughes               10 Midlakes                 6.39m   20-11.75    296
  9 Gabreilla Nicoletta        9 Bishop Kearn             5.25m   17-02.75    224
 10 Sarah Pirnie               8 Hilton                   5.06m   16-07.25    212
 11 Xavia Hillman             10 Rush-Henriet             4.78m   15-08.25    194
 
Girls Outdoor Pentathlon
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Stephanie Izard           11 Sweet Home                2987  
  2 Jade Hlywa                12 Wilson Magne              2299  
  3 Kori Hughes               10 Midlakes                  2222  
  4 Taylor Melidona           12 W. Irondequo              1972  
  5 Amy Kurmis                11 East Rochest              1917  
  6 Mariah Burkhard           11 Churchville-              1763  
  7 Natalie Mastrangiola      11 Albion                    1695  
  8 Brianne Studt             11 Cicero-N. Sy              1629  
  9 Sarah Pirnie               8 Hilton                    1246  
 10 Xavia Hillman             10 Rush-Henriet              1187  
 11 Gabreilla Nicoletta        9 Bishop Kearn               519  
 
Boys 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Brian Smith               10 Greece Athen             10.97   6 
  2 Wayne Gordon              11 Sweet Home               10.99   6 
  3 Eddie Williams            11 Edison Tech              11.26   6 
  4 Darien Johnson            11 Edison Tech              11.40   6 
  5 Mackenzie Dilliard        11 Wilson Magne             11.52   6 
  6 Matt Apple                12 Aquinas Inst             11.70   5 
  7 Matt Leja                 12 Auburn                   11.86   2 
  8 Malcolm Fowler            10 Rush-Henriet             11.88   4 
  9 Pete Sigona               11 Auburn                   11.89   3 
 10 Elijah Simmons            12 Bishop Kearn             11.92   5 
 11 Craig Ashcroft            12 Holland Pate             11.96   5 
 12 Peter Ta                  11 Spencerport              11.97   4 
 13 Da'nel Drayton            10 W. Irondequo             12.05   2 
 14 Dorian Dixon              11 Sweet Home               12.06   4 
 15 Devin Anglin              11 School of th             12.07   4 
 16 Ian Brown                 11 Akron                    12.09   2 
 17 Tyshawn Stepney           10 St. Joes                 12.10   4 
 18 Brandon Robinson          12 St. Joes                 12.10   3 
 19 Josh Powell               10 Churchville-             12.12   3 
 20 Werlin Poueriet           11 Webster Schr             12.16   2 
 21 BJ Son                    12 Rush-Henriet             12.18   3 
 22 Dylan Scott               10 W. Irondequo             12.20   3 
 23 Peter Bessey              12 Midlakes                 12.32   2 
 24 Troy Greene               11 Albion                   12.41   1 
 25 Chris Archie              10 Bishop Kearn             12.42   2 
 26 Josh Hagan                12 Wilson Magne             12.48   2 
 27 Jake Bott                 12 Hilton                   12.55   5 
 28 Jimmy Shih                 8 Webster Schr             12.69   1 
 29 Mark Parshall             12 Holland Pate             12.71   2 
 30 Dan McCarthy              11 Byron-Bergen             13.11   1 
 
Boys 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Brian Smith               10 Greece Athen             21.92   6 
  2 Wayne Gordon              11 Sweet Home               22.16   6 
  3 Brad Borowczyk            12 Akron                    22.90   6 
  4 Mackenzie Dilliard        11 Wilson Magne             23.37   6 
  5 Quentin Gause             12 Bishop Kearn             23.55   5 
  6 Jordan Johnson            11 Sweet Home               23.77   4 
  7 Jake Rearick              12 Midlakes                 23.95   5 
  8 Devon Marshall            10 Spencerport              24.01   4 
  9 Ian Brown                 11 Akron                    24.19   3 
 10 Peter Ta                  11 Spencerport              24.21   3 
 11 Craig Ashcroft            12 Holland Pate             24.29   5 
 12 Matt Leja                 12 Auburn                   24.34   4 
 13 David Ingraham             9 McQuaid Jesu             24.38   4 
 14 Pete Sigona               11 Auburn                   24.48   4 
 15 Eric Williams             11 Batavia                  24.59   5 
 16 Kishawn Williams          10 Edison Tech              24.65   6 
 17 Chris Archie              10 Bishop Kearn             24.74   4 
 18 Werlin Poueriet           11 Webster Schr             24.78   5 
 19 Da'nel Drayton            10 W. Irondequo             24.78   3 
 20 BJ Son                    12 Rush-Henriet             24.79   1 
 21 Troy Greene               11 Albion                   24.94   2 
 22 Wyatt Smith                9 W. Irondequo             25.10   2 
 23 Trey Greene               11 Albion                   25.22   2 
 24 Brandon Robinson          12 St. Joes                 25.32   3 
 25 Cresner Holt              10 Greece Arcad             25.33   3 
 26 Mark Parshall             12 Holland Pate             25.75   3 
 27 Xavier Merrill            10 Franklin/NE-             26.35   2 
 28 Dan McCarthy              11 Byron-Bergen             26.59   1 
 29 Adam Marino               12 Webster Schr             26.66   2 
 30 Aaron Santoro             10 Hilton                   26.87   1 
 31 Peterson Pierre           10 Wilson Magne             27.92   1 
 
Boys 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Ismail El-Amin            11 Wilson Magne             49.51   6 
  2 Denzel Knight             10 Brockport                49.98   6 
  3 Matt Denk                 12 Aquinas Inst             50.36   6 
  4 Sean LoGiudice            12 Rush-Henriet             51.73   5 
  5 Dashawn Cooper            12 Wilson Magne             51.76   5 
  6 Peter Behnk               11 Rush-Henriet             51.97   6 
  7 William DeHond            10 Churchville-             53.18   5 
  8 Ben Drexler               10 Aquinas Inst             53.55   5 
  9 Kambry Wynn               12 Churchville-             53.86   6 
 10 Steve Lisi                12 Holland Pate             53.93   6 
 11 Russel Catalano           10 Akron                    54.45   5 
 12 Tyler Jansen              12 Midlakes                 54.71   4 
 13 Juwan Douglas             11 Sweet Home               54.91   3 
 14 Erran Gates               11 Holland Pate             54.97   4 
 15 Schekel Scott             11 Edison Tech              55.16   3 
 16 Kurt Berry                12 Sweet Home               55.44   5 
 17 Joe Wicks                 12 Webster Schr             55.45   4 
 18 Victor Alvarez             9 Brighton                 55.65   5 
 19 Quinlan Joseph            11 Hilton                   55.77   3 
 20 Dakota Castilleja          9 East Rochest             55.92   3 
 21 Tavarious Crawford        10 Franklin/NE-             55.97   2 
 22 Ethan Fitzgerald          11 Webster Schr             56.03   4 
 23 Chris Graves              12 Greece Arcad             56.50   4 
 24 David Ingraham             9 McQuaid Jesu             56.63   4 
 25 Josh Bray                 12 Hilton                   56.80   4 
 26 Kozuto Hitomi             11 Akron                    56.84   2 
 27 Matt Ramsey               11 Byron-Bergen             57.19   3 
 28 Tremel Starks              9 Edison Tech              57.21   3 
 29 Michael Bratt             12 Spencerport              57.38   4 
 30 Greg Blank                10 Albion                   57.89   3 
 31 Joseph Miller             11 Franklin/NE-             58.34   1 
 32 Nick Arcadi               11 Red Creek                58.67   2 
 33 Tim Elphick                9 Kendall                  59.56   1 
 34 Matt McKendrick           12 Byron-Bergen             59.63   2 
 35 Eric Zemaitis              9 Spencerport              59.72   1 
 36 William O'Connor           9 McQuaid Jesu             59.79   1 
 37 Troy Salley               12 Bishop Kearn           1:00.45   1 
 38 Brandon Jones              9 Red Creek              1:01.90   1 
 39 Alec Zalewski              8 East Rochest           1:03.11   1 
 40 Greg Siebert              11 Bishop Kearn           1:03.53   2 
 41 Adam Marriott             10 Kendall                1:05.20   1 
 
Boys 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Zakk Hess                 12 North Rose-W           2:00.42  
  2 Pat Aiken                 11 Rush-Henriet           2:01.49  
  3 Zak Simpson                9 Brighton               2:04.53  
  4 Kevin Sidoran             11 Holland Pate           2:05.43  
  5 Brad Cuddeback            12 Hilton                 2:05.74  
  6 Justin Reed               10 Webster Schr           2:06.43  
  7 Ross Pirnie               10 Hilton                 2:07.33  
  8 Brian Herzog              12 St. Joes               2:07.67  
  9 Tyre Douglas              10 Edison Tech            2:07.87  
 10 Neil Ryan                 10 Brighton               2:07.88  
 11 Geoff Jamele              11 Brockport              2:08.06  
 12 Sean Majer                12 St. Joes               2:09.43  
 13 Justin Middleton          10 Auburn                 2:09.74  
 14 Jonathon Miller           11 Rush-Henriet           2:10.38  
 15 Eric Mikols               11 Churchville-           2:12.16  
 16 Nick Greene               11 Greece Arcad           2:12.34  
 17 Andrew Magin              10 Byron-Bergen           2:13.81  
 18 Marquise Riddick          10 Albion                 2:14.35  
 19 Michael Coburn            12 Spencerport            2:15.13  
 20 Conor Delany               9 Webster Schr           2:15.16  
 21 Adam Becker               12 McQuaid Jesu           2:15.30  
 22 Eric Ransley              11 Midlakes               2:16.99  
 23 Bryan Urquhart            10 Kendall                2:17.03  
 24 William Brown             11 Wilson Magne           2:17.96  
 25 Chad Dunham               10 Spencerport            2:18.22  
 26 Mitchell Rabold            9 Sweet Home             2:18.26  
 27 Brandon Nieves            12 Brockport              2:20.00  
 28 Markus Allen              11 Franklin/NE-           2:20.33  
 29 Jeremy Hulburd            10 Akron                  2:21.38  
 30 Aaron Dart                 9 Byron-Bergen           2:21.46  
 31 Dane Martella-Tasick      10 Bishop Kearn           2:22.47  
 32 Nick Siebert              11 Bishop Kearn           2:22.48  
 33 Tyler Gominiak            11 Akron                  2:33.07  
 34 Brandon Keim              10 Red Creek              2:33.35  
 35 Collin Ferrel              7 Midlakes               2:33.86  
 36 Raliegh Williams          11 Franklin/NE-           2:34.90  
 
Boys 1600 Meter Run Tanski
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Andrew Pirnie             12 Hilton                 4:23.91  
  2 Joel Kandt                12 Brockport              4:24.41  
  3 Scott Smolensky           12 Brighton               4:25.32  
  4 Colby Burke               11 Rush-Henriet           4:25.54  
  5 Alex Ngabo                12 Greece Athen           4:25.98  
  6 Cohen Miles-Rath          12 Wayland-Coho           4:26.09  
  7 Ryan Moynihan             12 Geneseo                4:26.10  
  8 Cody Racha                12 Holland Pate           4:26.71  
  9 Dylan Racha               12 Holland Pate           4:27.12  
 10 Dan Courtney              12 St. Joes               4:27.20  
 11 Tyler Gumina              12 Penfield               4:27.49  
 12 Andrew Mullen             10 Brighton               4:27.88  
 13 Nate Kozyra               11 Rush-Henriet           4:28.17  
 14 Andrew Sweeney            11 Rush-Henriet           4:28.84  
 15 AJ Nasello                12 Webster Schr           4:29.61  
 16 Mickey Burke               9 Rush-Henriet           4:29.66  
 17 Tyler Eustance            12 Hilton                 4:30.41  
 18 Alex Raymond              11 Rush-Henriet           4:32.57  
 19 Jesse Jones               12 Brockport              4:33.22  
 20 Gabe Rodriguez            10 Geneseo                4:39.17  
 21 Zakk Hess                 12 North Rose-W           4:43.70  
 22 Jared Rousell             12 Webster Thom           4:45.00  
 
Boys 1600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Wyatt Gouldthorpe         12 McQuaid Jesu           4:28.68  
  2 Jeremy Rushok             11 Akron                  4:31.52  
  3 Geoff Kelly               12 Webster Schr           4:32.03  
  4 Justin Middleton          10 Auburn                 4:32.67  
  5 Eric Stahl                11 Brighton               4:35.99  
  6 Ben Ftau                  11 Webster Schr           4:40.83  
  7 Collin Mulcahy            11 Batavia                4:41.26  
  8 Cameron Rodgers           12 Wilson Magne           4:41.28  
  9 Justin Shenal             12 Rush-Henriet           4:43.21  
 10 Kieth Pease               10 Greece Athen           4:44.61  
 11 Will Ronchetti             9 Brighton               4:45.02  
 12 Connor Tumiel             10 St. Joes               4:46.33  
 13 Eric Mikols               11 Churchville-           4:47.42  
 14 Mike Capurso              12 Albion                 4:49.58  
 15 Alexander Jermyn          11 Spencerport            4:49.93  
 16 James Wilczewski          10 W. Irondequo           4:50.70  
 17 Zach Eustance             12 Hilton                 4:52.19  
 18 Josh Sykora                9 Brockport              4:52.54  
 19 Tyler Roth                12 Hilton                 4:53.11  
 20 Brian Northrup             9 Greece Arcad           4:53.47  
 21 Nolan Feola               10 W. Irondequo           4:53.81  
 22 Tyler DeMay               11 East Rochest           4:53.92  
 23 Andrew McGloin            12 St. Joes               4:57.14  
 24 Jordan Middleton           8 Auburn                 4:59.52  
 25 Tyler Gominiak            11 Akron                  4:59.73  
 26 Mike Madura               10 McQuaid Jesu           5:02.65  
 27 Dan Price                 10 Kendall                5:08.89  
 28 Corey Wegman              10 Aquinas Inst           5:09.43  
 29 Bryan Urquhart            10 Kendall                5:10.01  
 30 Mike Patterson            10 Albion                 5:11.45  
 31 Justin Young               9 Spencerport            5:16.08  
 32 Matt Ciminella             9 Sweet Home             5:17.58  
 33 Robbie Schrenker           9 Byron-Bergen           5:23.64  
 34 Aaron Dart                 9 Byron-Bergen           5:23.85  
 35 Dylan Schuler             12 School of th           5:35.83  
 36 Quinton Marchand          10 Bishop Kearn           5:36.16  
 37 Dakota Drake               9 Red Creek              5:40.87  
 38 Mike Roeland              12 Midlakes               5:42.19  
 39 Jason Celestino           11 Midlakes               5:48.05  
 
Boys 1 Mile Run "TANSKI"
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Andrew Pirnie             12 Hilton                 4:25.25  
  2 Joel Kandt                12 Brockport              4:26.05  
  3 Scott Smolensky           12 Brighton               4:26.79  
  4 Colby Burke               11 Rush-Henriet           4:27.18  
  5 Alex Ngabo                12 Greece Athen           4:27.42  
  6 Cohen Miles-Rath          12 Wayland-Coho           4:27.50  
  7 Ryan Moynihan             12 Geneseo                4:27.51  
  8 Dylan Racha               12 Holland Pate           4:28.25  
  9 Cody Racha                12 Holland Pate           4:28.58  
 10 Dan Courtney              12 St. Joes               4:28.73  
 11 Tyler Gumina              12 Penfield               4:29.03  
 12 Andrew Mullen             10 Brighton               4:29.47  
 13 Nate Kozyra               11 Rush-Henriet           4:29.84  
 14 Andrew Sweeney            11 Rush-Henriet           4:30.24  
 15 Mickey Burke               9 Rush-Henriet           4:31.00  
 16 AJ Nasello                12 Webster Schr           4:31.06  
 17 Tyler Eustance            12 Hilton                 4:32.01  
 18 Alex Raymond              11 Rush-Henriet           4:34.29  
 19 Jesse Jones               12 Brockport              4:35.07  
 20 Gabe Rodriguez            10 Geneseo                4:41.42  
 21 Zakk Hess                 12 North Rose-W           4:45.96  
 22 Jared Rousell             12 Webster Thom           4:47.20  
 
Boys 3200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jake Mullen               12 Brighton              10:03.78  
  2 Tyler Ranke                9 Hilton                10:05.52  
  3 Eric Bigenwald            11 W. Irondequo          10:13.92  
  4 Justin Matthew            12 Webster Schr          10:13.98  
  5 Jason Christopherson      11 Auburn                10:14.70  
  6 Corey Roth                11 Hilton                10:16.81  
  7 Aaron Paige               10 W. Irondequo          10:27.74  
  8 Stephen Gioia             12 St. Joes              10:28.98  
  9 Tyler Gerhardt            10 Rush-Henriet          10:33.42  
 10 Colby Baney               10 Albion                10:36.57  
 11 Mike Larkin               10 Rush-Henriet          10:43.46  
 12 Sammy Coons               10 Brighton              10:44.38  
 13 Adrian Hamouda            12 Webster Schr          10:51.25  
 14 Nick Budinski             12 Greece Athen          10:51.75  
 15 Brendan Doyle             10 Sweet Home            10:56.18  
 16 Melcolm Erdogan           10 Spencerport           11:07.32  
 17 Vasanth Ravi              11 Sweet Home            11:11.83  
 18 Robbie Schrenker           9 Byron-Bergen          11:32.34  
 19 Dakota Drake               9 Red Creek             11:59.39  
 20 Dakota Clay               10 Kendall               12:51.54  
 -- Ken Martin                 9 Red Creek                  DNF  
 
Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Thomas Green              12 Aquinas Inst             15.62   5 
  2 Amir Rodgers              10 Franklin/NE-             15.85   5 
  3 Devin Anglin              11 School of th             16.10   4 
  4 Andrew Aronson            12 Rush-Henriet             16.23   5 
  5 Gabe Rivera               12 W. Irondequo             16.27   5 
  6 Ben Neal                  12 Holland Pate             16.54   5 
  7 Oshani Anglin             12 Wilson Magne             16.69   4 
  8 Josh Powell               10 Churchville-             16.82   3 
  9 Brian Bannister           11 Sweet Home               17.32   3 
 10 Kevin Echevarria          12 Rush-Henriet             17.43   4 
 11 Jahari Ross               11 Edison Tech              17.49   4 
 12 Rickey Miller             10 Spencerport              17.59   3 
 13 Jamie Dorren              12 W. Irondequo             17.69   3 
 14 Juan Benitez              11 Webster Schr             17.73   4 
 15 Jason Akin                10 Akron                    17.74   3 
 16 Eric Mallery              11 Webster Schr             17.88   4 
 17 Justin Contestabile       11 Hilton                   17.92   4 
 18 Nigel Walker              11 Hilton                   18.04   4 
 19 Danny Viscardi            10 Brockport                19.16   3 
 20 Terrance Bell             10 Spencerport              19.32   2 
 21 Shawn Hahn                10 Akron                    19.73   3 
 22 Greg Pardner              10 School of th             20.82   1 
 23 Justin Eklund             11 Midlakes                 21.09   2 
 24 Brandon Willis            12 Kendall                  21.60   1 
 25 Justin Russell             9 Kendall                  21.67   1 
 26 Nick Wandersee            10 East Rochest             24.67   1 
 -- Kaishawn Cathey            9 Edison Tech                 FS   5 
 -- Jahmahl Pardner           11 Aquinas Inst                FS   5 
 
Boys 400 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Nigel Walker              11 Hilton                   56.57   5 
  2 Oshani Anglin             12 Wilson Magne             57.42   5 
  3 Jahmahl Pardner           11 Aquinas Inst             58.52   5 
  4 Danny Viscardi            10 Brockport              1:00.44   5 
  5 Eric Mallery              11 Webster Schr           1:00.48   5 
  6 Marquise Battle           11 Edison Tech            1:01.15   4 
  7 Matt Clor                 12 Batavia                1:01.33   4 
  8 Justin Contestabile       11 Hilton                 1:01.54   5 
  9 Amir Rodgers              10 Franklin/NE-           1:01.61   5 
 10 Jason Donovan             12 Akron                  1:02.16   4 
 11 Ben Ezard                 10 Byron-Bergen           1:03.41   3 
 12 William DeHond            10 Churchville-           1:03.94   4 
 13 Jason Akin                10 Akron                  1:04.27   4 
 14 Juan Benitez              11 Webster Schr           1:04.29   4 
 15 Terrance Bell             10 Spencerport            1:04.52   2 
 16 David Jevotovsky          11 Brighton               1:05.07   3 
 17 Jacob Brown               11 Rush-Henriet           1:06.22   4 
 18 Brandon Keim              10 Red Creek              1:07.69   3 
 19 Cosimo Sicker             12 East Rochest           1:07.87   3 
 20 Rickey Miller             10 Spencerport            1:08.89   3 
 21 Justin Eklund             11 Midlakes               1:09.07   2 
 22 Greg Pardner              10 School of th           1:10.21   1 
 23 Chad Kowalik               9 Byron-Bergen           1:13.96   1 
 24 Nick Wandersee            10 East Rochest           1:19.41   1 
 
Boys 3000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Nick Koss                 11 W. Irondequo          10:46.22  
  2 Zack Muzdakis             10 W. Irondequo          10:54.39  
  3 Brennan Root              10 Rush-Henriet          10:54.53  
  4 Will Burgin               10 Webster Schr          10:55.20  
  5 John Wiseman              12 Webster Schr          11:06.85  
  6 Johnny Greiner            11 Rush-Henriet          11:08.37  
  7 Mitch Mizma               10 Hilton                11:15.30  
  8 Ken Wilkinson             12 Brighton              11:15.65  
  9 Ari Kramer                10 Brighton              11:34.04  
 10 Luke Reber                12 Hilton                11:37.72  
 11 Nolan Amos                12 Holland Pate          11:38.36  
 12 Jacob Hanss                9 East Rochest          11:46.97  
 13 Dan Price                 10 Kendall               11:58.15  
 14 Wyatt Lawler              10 Aquinas Inst          12:05.23  
 15 Yosef Menguistab          11 Wilson Magne          12:05.55  
 16 Pete Lanphear             11 Byron-Bergen          12:08.74  
 17 Kevin Nickerson           10 Byron-Bergen          12:12.23  
 18 Brandon Keim              10 Red Creek             12:24.77  
 19 Allen Mayo                 8 Red Creek             12:25.61  
 20 Ryan Daudelin              8 East Rochest          12:38.34  
 21 Deandre Glover            10 Edison Tech           12:44.88  
 
Boys 4x100 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Edison Tech                                           43.44   2 
  2 Sweet Home                                            43.70   2 
  3 Holland Patent                                        44.82   2 
  4 Spencerport                                           45.23   2 
  5 Hilton                                                45.89   1 
  6 Albion                                                46.17   2 
  7 Midlakes                                              46.29   1 
  8 Webster Schroeder                                     47.90   1 
  9 Kendall                                               51.83   1 
 -- Rush-Henrietta                                           DQ   2 
 
Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Edison Tech                                         3:25.86   2 
  2 Aquinas Institute                                   3:26.14   2 
  3 Akron                                               3:34.07   2 
  4 Sweet Home                                          3:36.78   2 
  5 Batavia                                             3:45.13   2 
  6 Spencerport                                         3:47.27   2 
  7 Hilton                                              3:48.94   1 
  8 Byron-Bergen-Elba                                   3:49.86   2 
  9 Midlakes                                            3:53.65   1 
 10 Rush-Henrietta                                      3:54.66   1 
 11 Kendall                                             4:24.97   1 
 
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Holland Patent                                      8:21.10  
  2 St. Joes                                            8:21.60  
  3 Brighton                                            8:22.03  
  4 Webster Schroeder                                   8:24.29  
  5 Rush-Henrietta                                      8:32.17  
  6 Wilson Magnet                                       8:35.45  
  7 Byron-Bergen-Elba                                   9:06.67  
  8 Akron                                               9:18.99  
  9 Aquinas Institute                                   9:41.88  
 10 Kendall                                            10:43.71  
 
Boys 1600 Sprint Medley
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Edison Tech                                         3:37.07   2 
  2 Rush-Henrietta                                      3:38.40   2 
  3 Brockport                                           3:41.37   2 
  4 Akron                                               3:47.03   2 
  5 Aquinas Institute                                   3:47.14   2 
  6 East Rochester                                      4:01.53   1 
  7 Webster Schroeder                                   4:07.24   2 
  8 Brighton                                            4:08.32   1 
  9 Bishop Kearney                                      4:19.66   1 
 -- Wilson Magnet                                            FS   1 
 
Boys High Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Chris Reape               12 Brighton               6-02.00      1.87m 
  2 Jamie Dorren              12 W. Irondequo           5-10.00      1.77m 
  3 Kevin Echevarria          12 Rush-Henriet           5-08.00      1.72m 
  4 Jacob Jackson             11 Spencerport            5-06.00      1.67m 
  5 Josh Powell               10 Churchville-          J5-06.00      1.67m 
  6 Wyatt Smith                9 W. Irondequo          J5-06.00      1.67m 
  7 Majed Ottman              12 Sweet Home             5-04.00      1.62m 
  7 Nathan Borchert           11 Akron                  5-04.00      1.62m 
  7 Ian Cappon                12 Kendall                5-04.00      1.62m 
  7 Sean Porrata              11 Greece Athen           5-04.00      1.62m 
 11 Mike Millus                9 Red Creek              5-02.00      1.57m 
 11 AJ Lyons                  12 Red Creek              5-02.00      1.57m 
 11 Jeremy Hulburd            10 Akron                  5-02.00      1.57m 
 11 John Hampton              10 Greece Athen           5-02.00      1.57m 
 -- Eric Zemaitis              9 Spencerport                 NH            
 -- Gabe Sobiereski           12 Kendall                     NH            
 -- Justin Contestabile       11 Hilton                      NH            
 -- Nathan Cassata            11 Hilton                      NH            
 -- Jayvon Larkin             12 Wilson Magne                NH            
 -- Colton Freeman            10 Webster Schr                NH            
 -- Mike Madura               10 McQuaid Jesu                NH            
 -- Desean Cruz               12 Greece Arcad                DQ            
 
Boys Pole Vault
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Shawn Henderson           12 Brighton              13-00.00      3.96m 
  2 Garrett Boehmer           12 Aquinas Inst          12-06.00      3.81m 
  3 Elliot Connors            11 Holland Pate          12-00.00      3.65m 
  4 Adam Stevens              12 Holland Pate         J12-00.00      3.65m 
  5 Deaven Noble              10 Webster Schr         J12-00.00      3.65m 
  6 Jonathan Jackson          12 Hilton               J12-00.00      3.65m 
  6 Kris Molinari             11 Rush-Henriet         J12-00.00      3.65m 
  8 Eric Williams             11 Batavia               11-06.00      3.50m 
  8 Ed Schottmiller           12 Rush-Henriet          11-06.00      3.50m 
 10 Jack deGraad              10 Hilton                11-00.00      3.35m 
 11 Shi-Ibn Garcia            11 Greece Arcad          10-06.00      3.20m 
 11 Deegan Lotz                9 Akron                 10-06.00      3.20m 
 13 Dakota Castilleja          9 East Rochest           9-09.00      2.97m 
 13 Tristan Cannan            10 Webster Schr           9-09.00      2.97m 
 15 Justyn Haines              9 Albion                 9-00.00      2.74m 
 15 Jason Charlotte           10 Midlakes               9-00.00      2.74m 
 17 Pete Lanphear             11 Byron-Bergen           8-03.00      2.51m 
 -- Adam Johnson              12 Spencerport                 NH            
 -- Luke Baszynski            11 Spencerport                 NH            
 -- Eldon Ortiz               11 Batavia                     NH            
 
Boys Long Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Ismail El-Amin            11 Wilson Magne          22-00.50      6.71m 
  2 Eric Zeiglar              12 Spencerport           21-11.00      6.68m 
  3 Aaron McGinnis            11 Brockport             20-05.00      6.22m 
  4 Eddie Barnwell            12 Wilson Magne          20-00.00      6.09m 
  5 Devin Anglin              11 School of th          19-11.25      6.07m 
  6 Gabe Rivera               12 W. Irondequo          19-09.25      6.02m 
  7 Austin Price              12 St. Joes              19-05.25      5.92m 
  8 Jahari Ross               11 Edison Tech           19-04.50      5.90m 
  9 Kambry Wynn               12 Churchville-          19-03.50      5.88m 
 10 Denzel Knight             10 Brockport             19-00.00      5.79m 
 11 Patrice Lekeuneu          12 St. Joes              18-11.50      5.77m 
 12 Jason Donovan             12 Akron                 18-08.25      5.69m 
 13 Jake Zito                 12 East Rochest          18-07.50      5.67m 
 14 Matt Ramsey               11 Byron-Bergen          18-05.50      5.62m 
 15 Sean LoGiudice            12 Rush-Henriet          18-05.00      5.61m 
 16 Cresner Holt              10 Greece Arcad          18-02.50      5.54m 
 17 Asa Adams                 10 Edison Tech           18-02.25      5.54m 
 18 Shi-Ibn Garcia            11 Greece Arcad          18-01.25      5.51m 
 19 Devan Carter              10 Brighton              18-00.00      5.48m 
 20 Pete Sigona               11 Auburn                17-10.00      5.43m 
 21 Jimmy Shih                 8 Webster Schr          17-08.75      5.40m 
 22 AJ Lyons                  12 Red Creek             17-05.25      5.31m 
 23 Colby Landschoot          10 Midlakes              17-04.50      5.29m 
 24 Ian Cappon                12 Kendall               17-04.25      5.28m 
 25 Louis Henley              10 Akron                 17-00.00      5.18m 
 25 Matt Leja                 12 Auburn                17-00.00      5.18m 
 27 Tyler Jansen              12 Midlakes              16-08.00      5.08m 
 28 Peter Ta                  11 Spencerport           16-06.00      5.02m 
 29 Basem Ashkar               9 Greece Athen          16-04.00      4.97m 
 30 Nick Arcadi               11 Red Creek             16-02.50      4.94m 
 31 Wyatt Smith                9 W. Irondequo          16-00.25      4.88m 
 32 BJ Son                    12 Rush-Henriet          16-00.00      4.87m 
 33 Zach Palleschi-King       12 Bishop Kearn          15-05.00      4.69m 
 34 Ben Graham                10 Webster Schr          15-04.00      4.67m 
 35 Adam Marriott             10 Kendall               14-00.50      4.27m 
 36 Nathan Cassata            11 Hilton                13-00.25      3.96m 
 
Boys Triple Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Jayvon Larkin             12 Wilson Magne          43-02.75     13.17m 
  2 Jahari Ross               11 Edison Tech           42-07.75     12.99m 
  3 Austin Price              12 St. Joes              42-00.25     12.80m 
  4 Julian Ekeze              11 Brockport             40-09.00     12.42m 
  5 Louis Henley              10 Akron                 40-01.50     12.23m 
  6 Jake Zito                 12 East Rochest          39-11.50     12.17m 
  7 Jamie Dorren              12 W. Irondequo          39-10.50     12.15m 
  8 Kambry Wynn               12 Churchville-          39-06.25     12.04m 
  9 Patrice Lekeuneu          12 St. Joes              39-02.00     11.93m 
 10 Kaishawn Cathey            9 Edison Tech           39-01.50     11.92m 
 11 Ian Cappon                12 Kendall               38-05.50     11.72m 
 12 Kurt Berry                12 Sweet Home            38-01.50     11.62m 
 13 Matt Ramsey               11 Byron-Bergen          37-08.25     11.48m 
 14 Ryan Apholz               11 Akron                 36-09.00     11.20m 
 15 Jake Hellenschmidt         9 Rush-Henriet          36-08.50     11.18m 
 16 AJ Lyons                  12 Red Creek             36-07.00     11.15m 
 17 Jacob Jackson             11 Spencerport           36-06.25     11.13m 
 18 Wyatt Smith                9 W. Irondequo          36-04.00     11.07m 
 19 Malcolm Fowler            10 Rush-Henriet          36-00.25     10.97m 
 20 Basem Ashkar               9 Greece Athen          35-06.25     10.82m 
 21 Cosimo Sicker             12 East Rochest          35-05.75     10.81m 
 22 Malcolm Taylor            11 Albion                34-09.75     10.61m 
 23 William O'Connor           9 McQuaid Jesu          34-07.00     10.54m 
 24 Gabe Sobiereski           12 Kendall               32-00.50      9.76m 
 25 Chad Kowalik               9 Byron-Bergen          30-09.00      9.37m 
 26 Nick Siebert              11 Bishop Kearn          30-08.75      9.36m 
 27 Nathan Cassata            11 Hilton                30-03.25      9.22m 
 28 Brian Palamar             10 Bishop Kearn          29-08.75      9.06m 
 
Boys Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Dylan Hall                12 Albion                48-05.50     14.77m 
  2 Kyle Podgers              11 Hilton                47-04.50     14.43m 
  3 Ryan Cribbin              10 W. Irondequo          45-10.00     13.97m 
  4 Ryan Mogensen             12 Holland Pate          44-11.00     13.69m 
  5 Mike Lawson               12 Rush-Henriet          44-09.50     13.65m 
  6 Kris Jones                12 Batavia               44-00.00     13.41m 
  7 John McCullough           11 Edison Tech           43-11.25     13.39m 
  8 Stephan Ouelette          11 Brockport             41-09.50     12.73m 
  9 Jaron Jones               11 Aquinas Inst          41-01.00     12.52m 
 10 Zach Palleschi-King       12 Bishop Kearn          40-02.00     12.24m 
 11 Derek Jonza               10 Red Creek             39-09.00     12.11m 
 12 Curtis Hurlbut            12 Holland Pate          39-05.00     12.01m 
 13 Chris D'Ambrose           12 Webster Schr          39-02.50     11.95m 
 14 Kyle DeHaven              11 Brockport             38-11.00     11.86m 
 15 Devan Carter              10 Brighton              37-10.50     11.54m 
 16 William Edwards           11 Edison Tech           37-07.00     11.45m 
 17 Adam Schoeffler           12 Webster Schr          37-02.00     11.32m 
 18 Caleb Gregg                9 Red Creek             37-00.75     11.29m 
 19 Colin Carpenter           10 Red Jacket            36-10.50     11.23m 
 20 Frank Donald              10 Franklin/NE-          36-09.25     11.20m 
 21 Eliot Leubner             10 Rush-Henriet          35-04.50     10.78m 
 22 Dustin Radka              12 Batavia               34-10.25     10.62m 
 23 Josh Cory                 12 Akron                 34-09.25     10.59m 
 24 Zach Sampson              10 W. Irondequo          34-08.00     10.56m 
 25 Andrew Lawerence          12 Spencerport           34-05.00     10.49m 
 26 Murat Dilek               12 Greece Arcad          34-00.00     10.36m 
 27 Eric Benedetti            12 St. Joes              33-10.00     10.31m 
 28 Dave Zielinski            11 Hilton                33-08.00     10.26m 
 29 John Johnson              11 Spencerport           33-05.00     10.18m 
 30 Devonte Brown             12 Wilson Magne          32-11.00     10.03m 
 31 Jacob Klimchuk            12 Akron                 32-08.00      9.95m 
 32 Adam Gears                12 East Rochest          32-06.25      9.91m 
 33 Eric Royster              12 Franklin/NE-          32-03.50      9.84m 
 34 Dylan Schuler             12 School of th          32-02.50      9.81m 
 34 Austin Casey              11 Churchville-          32-02.50      9.81m 
 36 Ryan LaFountain           10 East Rochest          32-01.50      9.79m 
 37 Emiliano Acosta           11 Byron-Bergen          31-05.50      9.58m 
 38 Dan Mazurowski            11 St. Joes              30-07.50      9.33m 
 39 Ben Baker                 11 Midlakes              30-00.50      9.15m 
 40 Andre Wilson              10 Bishop Kearn          29-02.00      8.89m 
 41 Ben Litts                 12 Midlakes              29-01.00      8.86m 
 
Boys Discus Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Mike Lawson               12 Rush-Henriet            128-05     39.14m 
  2 Kyle Podgers              11 Hilton                  128-02     39.06m 
  3 Dylan Hall                12 Albion                  126-09     38.63m 
  4 Chris D'Ambrose           12 Webster Schr            119-10     36.52m 
  5 Nicholas Hall             12 Spencerport             119-06     36.42m 
  6 Kris Jones                12 Batavia                 119-04     36.37m 
  7 Jacob Klimchuk            12 Akron                   117-11     35.94m 
  8 Ryan Cribbin              10 W. Irondequo            110-00     33.52m 
  9 William Edwards           11 Edison Tech             109-07     33.40m 
 10 Stephan Ouelette          11 Brockport               108-10     33.17m 
 11 Caleb Gregg                9 Red Creek               108-05     33.04m 
 12 Curtis Hurlbut            12 Holland Pate            107-00     32.61m 
 13 Josh Saxton               10 Rush-Henriet            106-03     32.38m 
 14 Adam Yockel               12 Hilton                  104-09     31.92m 
 15 James Lewis               11 Churchville-            104-07     31.87m 
 16 Derek Jonza               10 Red Creek               104-06     31.85m 
 16 Murat Dilek               12 Greece Arcad            104-06     31.85m 
 18 John Johnson              11 Spencerport             100-04     30.58m 
 19 Ben Litts                 12 Midlakes                100-03     30.55m 
 19 Ryan LaFountain           10 East Rochest            100-03     30.55m 
 21 Luke Klimchuk             10 Akron                    99-02     30.22m 
 22 Colin Carpenter           10 Red Jacket               97-11     29.84m 
 23 Eric Benedetti            12 St. Joes                 97-10     29.81m 
 24 David Bannister           10 Brockport                96-00     29.26m 
 25 Dustin Radka              12 Batavia                  95-01     28.98m 
 26 Adam Gears                12 East Rochest             94-02     28.70m 
 27 Eric Royster              12 Franklin/NE-             90-02     27.48m 
 28 Zach Palleschi-King       12 Bishop Kearn             86-07     26.39m 
 29 Kenny Circelli            10 Webster Schr             86-02     26.26m 
 30 Nick Bilyk                10 Kendall                  85-00     25.90m 
 31 Frank Donald              10 Franklin/NE-             84-10     25.85m 
 32 Emiliano Acosta           11 Byron-Bergen             83-08     25.50m 
 33 Nate Schecker             11 Midlakes                 78-10     24.02m 
 34 Dan Mazurowski            11 St. Joes                 78-07     23.95m 
 35 Devonte Brown             12 Wilson Magne             75-05     22.98m 
 36 Andre Wilson              10 Bishop Kearn             70-00     21.33m 
 37 Jamie Dorren              12 W. Irondequo             68-06     20.87m 
 -- Tory Aldridge             11 Edison Tech               FOUL            
 
Outdoor Pentathlon: #5 Boys 1500 Meter Run Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Nick Watson               12 Rush-Henriet           4:19.82     813
  2 Markell Collins           11 Brockport              4:50.28     617
  3 Pat Meyer                 11 Hilton                 4:51.82     608
  4 Aquiol Tyson              11 Edison Tech            4:58.44     569
  5 Luke Stimac               12 Kendall                5:02.48     546
  6 Jose Maldanado            12 Aquinas Inst           5:08.64     511
  7 Doug Knowles              11 Churchville-           5:09.86     504
  8 Navarro Joe               11 Sweet Home             5:11.62     495
  9 Nick Mayrose              11 Akron                  5:12.03     492
 10 Mark Illunga              12 Greece Olymp           5:18.30     459
 11 Jeff Frank                12 Webster Schr           5:19.42     453
 12 Dequan Wilson             10 Franklin/NE-           5:20.34     448
 13 Scott Knaak               12 Albion                 5:26.09     419
 14 Shamar Spinks             12 Batavia                6:05.67     241
 
Outdoor Pentathlon: #1 Boys 110 Meter Hurdles Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Pat Meyer                 11 Hilton                   16.21   2    709
  2 Markell Collins           11 Brockport                16.65   3    661
  3 Mark Illunga              12 Greece Olymp             16.73   3    653
  4 Ben Boggs                 11 Spencerport              16.75   1    651
  5 Scott Knaak               12 Albion                   16.93   1    632
  6 Luke Stimac               12 Kendall                  17.21   3    603
  7 Nick Watson               12 Rush-Henriet             17.79   2    544
  8 Dequan Wilson             10 Franklin/NE-             18.13   3    512
  9 Nick Mayrose              11 Akron                    18.95   1    437
 10 Jeff Frank                12 Webster Schr             19.12   2    422
 11 AJ Mastrangiola           12 Albion                   20.19   2    334
 12 Doug Knowles              11 Churchville-             20.28   1    327
 13 Jose Maldanado            12 Aquinas Inst             20.40   2    318
 14 Shamar Spinks             12 Batavia                  20.45   3    314
 15 Griffin Lavine            11 Brighton                 20.61   2    303
 16 Aquiol Tyson              11 Edison Tech              21.57   1    236
 17 Navarro Joe               11 Sweet Home               21.97   3    210
 
Outdoor Pentathlon: #4 Boys High Jump Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Pat Meyer                 11 Hilton                   1.88m    6-02.00    696
  2 Markell Collins           11 Brockport                1.80m    5-10.75    627
  2 Ben Boggs                 11 Spencerport              1.80m    5-10.75    627
  2 Nick Watson               12 Rush-Henriet             1.80m    5-10.75    627
  5 Scott Knaak               12 Albion                   1.65m    5-05.00    504
  6 Jeff Frank                12 Webster Schr             1.60m    5-03.00    464
  6 Mark Illunga              12 Greece Olymp             1.60m    5-03.00    464
  6 Shamar Spinks             12 Batavia                  1.60m    5-03.00    464
  9 Griffin Lavine            11 Brighton                 1.55m    5-01.00    426
  9 Dequan Wilson             10 Franklin/NE-             1.55m    5-01.00    426
  9 Luke Stimac               12 Kendall                  1.55m    5-01.00    426
 12 Aquiol Tyson              11 Edison Tech              1.50m    4-11.00    389
 12 AJ Mastrangiola           12 Albion                   1.50m    4-11.00    389
 14 Jose Maldanado            12 Aquinas Inst             1.45m    4-09.00    352
 14 Navarro Joe               11 Sweet Home               1.45m    4-09.00    352
 16 Nick Mayrose              11 Akron                    1.40m    4-07.00    317
 17 Doug Knowles              11 Churchville-             1.35m    4-05.00    283
 
Outdoor Pentathlon: #2 Boys Long Jump Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Nick Watson               12 Rush-Henriet             5.63m   18-05.75    508
  2 Pat Meyer                 11 Hilton                   5.51m   18-01.00    483
  3 Scott Knaak               12 Albion                   5.39m   17-08.25    459
  4 Markell Collins           11 Brockport                5.35m   17-06.75    451
  5 Luke Stimac               12 Kendall                  5.32m   17-05.50    445
  6 Doug Knowles              11 Churchville-             5.19m   17-00.50    419
  7 Mark Illunga              12 Greece Olymp             5.10m   16-08.75    402
  8 Shamar Spinks             12 Batavia                  4.87m   15-11.75    358
  9 Nick Mayrose              11 Akron                    4.85m   15-11.00    354
  9 Dequan Wilson             10 Franklin/NE-             4.85m   15-11.00    354
 11 Griffin Lavine            11 Brighton                 4.80m   15-09.00    345
 12 Jeff Frank                12 Webster Schr             4.75m   15-07.00    335
 13 AJ Mastrangiola           12 Albion                   4.44m   14-07.00    280
 14 Jose Maldanado            12 Aquinas Inst             4.37m   14-04.00    267
 15 Aquiol Tyson              11 Edison Tech              3.70m   12-01.75    159
 16 Navarro Joe               11 Sweet Home               3.46m   11-04.25    125
 
Outdoor Pentathlon: #3 Boys Shot Put Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Scott Knaak               12 Albion                  12.66m   41-06.50    647
  2 Mark Illunga              12 Greece Olymp            12.49m   40-11.75    636
  3 Markell Collins           11 Brockport               10.78m   35-04.50    533
  4 Ben Boggs                 11 Spencerport              9.86m   32-04.25    477
  5 Nick Watson               12 Rush-Henriet             9.15m   30-00.25    435
  6 Pat Meyer                 11 Hilton                   9.02m   29-07.25    427
  7 Nick Mayrose              11 Akron                    8.97m   29-05.25    424
  8 Griffin Lavine            11 Brighton                 8.91m   29-02.75    420
  9 Jeff Frank                12 Webster Schr             8.90m   29-02.50    420
 10 Jose Maldanado            12 Aquinas Inst             8.71m   28-07.00    408
 11 Luke Stimac               12 Kendall                  8.58m   28-01.75    401
 12 AJ Mastrangiola           12 Albion                   8.54m   28-00.25    398
 13 Dequan Wilson             10 Franklin/NE-             8.53m   28-00.00    398
 14 Aquiol Tyson              11 Edison Tech              8.46m   27-09.25    394
 15 Shamar Spinks             12 Batavia                  8.13m   26-08.25    374
 16 Doug Knowles              11 Churchville-             7.61m   24-11.75    343
 17 Navarro Joe               11 Sweet Home               6.76m   22-02.25    293
 
Boys Outdoor Pentathlon
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Nick Watson               12 Rush-Henriet              2927  
  2 Pat Meyer                 11 Hilton                    2923  
  3 Markell Collins           11 Brockport                 2889  
  4 Scott Knaak               12 Albion                    2661  
  5 Mark Illunga              12 Greece Olymp              2614  
  6 Luke Stimac               12 Kendall                   2421  
  7 Dequan Wilson             10 Franklin/NE-              2138  
  8 Jeff Frank                12 Webster Schr              2094  
  9 Nick Mayrose              11 Akron                     2024  
 10 Doug Knowles              11 Churchville-              1876  
 11 Jose Maldanado            12 Aquinas Inst              1856  
 12 Shamar Spinks             12 Batavia                   1751  
 13 Aquiol Tyson              11 Edison Tech               1747  
 14 Navarro Joe               11 Sweet Home                1475