Licensed to Yen Timing Service - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 5/29/2011 09:03 AM
                     Class CC-D Championships - 5/28/2011                      
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash Class CC
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Justina Sanders-Schifano   8 Sodus                    12.96   2  10   
  2 Jasmine Cooper            12 Bishop Kearn             13.50   2   8   
  3 Aimee Thomas              10 Bishop Kearn             13.71   2   6   
  4 Ashley Owens              11 LeRoy                    13.73   2   4   
  5 Malecka Pickard           10 North Rose-W             13.74   2   2   
  6 Jensine Falu-Montes        9 Gananda                  13.78   2   1   
  7 Mikayla Dennis            10 Bishop Kearn             13.84   1 
  8 Keilah Hart               10 Williamson               13.84   2 
  9 Nicole Bramer             10 Letchworth               13.88   1 
 10 Line Knutseth             12 Letchworth               13.98   1 
 11 Alaina Chapman            12 Pembroke                 14.02   1 
 12 Noelle Morabito           11 East Rochest             14.41   1 
 
Girls 200 Meter Dash Class CC
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Justina Sanders-Schifano   8 Sodus                    26.37   2  10   
  2 Andrea Seeger             12 Bishop Kearn             27.22   2   8   
  3 Kaylee Fillmore           12 Sodus                    27.25   2   6   
  4 Christina Woodworth       10 LeRoy                    27.91   2   4   
  5 Bonnie Binggeli           10 Gananda                  28.62   1   2   
  6 Ciera Von Ocker            8 Letchworth               28.62   2   1   
  7 Alaina Chapman            12 Pembroke                 28.84   1 
  8 Line Knutseth             12 Letchworth               28.91   2 
  9 Molly Greene              11 Letchworth               29.12   1 
 10 Laura Sweeney             12 Wellsville               29.31   2 
 11 Jenna Giopulos            10 Wellsville               29.67   1 
 
Girls 400 Meter Dash Class CC
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Laura Sweeney             12 Wellsville             1:00.84   2  10   
  2 Kaylee Fillmore           12 Sodus                  1:01.87   2   8   
  3 Christina Woodworth       10 LeRoy                  1:02.65   2   6   
  4 Autumn Beckens            11 Sodus                  1:05.12   2   4   
  5 Serena Sarch               9 Wellsville             1:05.17   2   2   
  6 Keilah Hart               10 Williamson             1:05.84   1   1   
  7 Tyler Daymon              10 Bishop Kearn           1:06.00   1 
  8 Rhiann Korth              12 Avon                   1:06.10   1 
  9 Kelly Bailey              10 Avon                   1:06.30   1 
 10 Savannah Matteson         10 Oakfield-Ala           1:06.40   1 
 11 Tracie Forrester          12 Letchworth             1:06.43   2 
 12 Ciera Von Ocker            8 Letchworth             1:06.91   1 
 13 Chelsea Cleveland         10 Oakfield-Ala           1:07.14   1 
 14 Andreah Mott               9 Oakfield-Ala           1:08.39   1 
 15 Laura Bliss               10 North Rose-W           1:12.59   2 
 16 Emily Ball                12 North Rose-W           1:16.72   2 
 
Girls 800 Meter Run Class CC
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Emily Graham              11 Wellsville             2:25.66   10   
  2 Laura Sweeney             12 Wellsville             2:26.14    8   
  3 Megan Bouton              10 Campbell-Sav           2:26.40    6   
  4 Sierra Greene              8 Letchworth             2:29.81    4   
  5 Julianna Lauricella        9 LeRoy                  2:31.02    2   
  6 Katherine Boy             12 East Rochest           2:31.34    1   
  7 Jennie Bruno              11 Bishop Kearn           2:35.16  
  8 Kelly Bailey              10 Avon                   2:36.69  
  9 Emily McCracken            8 Oakfield-Ala           2:37.22  
 10 Brittany Denton           10 Oakfield-Ala           2:42.16  
 11 Samantha Gardner          10 North Rose-W           2:42.46  
 12 Rebekah Champlin          10 Marcus Whitm           2:44.20  
 13 Kayla Virts               12 North Rose-W           2:44.25  
 14 Danielle Sharick           9 Pembroke               2:45.40  
 15 Alissa Ferraro            11 Avon                   2:49.34  
 16 Sarah McCracken           11 Oakfield-Ala           3:02.32  
 
Girls 1500 Meter Run Class CC
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Cassidy Bishop            10 Williamson             5:15.07   10   
  2 Katherine Boy             12 East Rochest           5:17.81    8   
  3 Hailey Brown              12 Wellsville             5:19.04    6   
  4 Anna Phillips             10 Avon                   5:23.34    4   
  5 Rayanne Luke              11 Williamson             5:26.68    2   
  6 Tricia Phillips           11 Williamson             5:29.51    1   
  7 Sammi Phillips             9 Pembroke               5:31.72  
  8 Amanda Bradstreet         12 East Rochest           5:33.73  
  9 Rebekah Champlin          10 Marcus Whitm           5:35.37  
 10 Kaitlyn Zerbe             12 Sodus                  5:41.93  
 11 Heather Kramberg          10 Williamson             5:42.03  
 12 Allison Page              10 Campbell-Sav           5:44.91  
 13 Paige Chatt               10 Oakfield-Ala           5:46.54  
 14 Emily Radford              9 Holley                 5:47.25  
 15 Sierra DeVine             11 Mynderse Aca           5:49.31  
 
Girls 3000 Meter Run Class CC
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jenny Crossen             10 Oakfield-Ala          11:26.53   10   
  2 Hailey Brown              12 Wellsville            11:35.51    8   
  3 Kerry Mills               10 Oakfield-Ala          11:39.28    6   
  4 Rayanne Luke              11 Williamson            11:43.58    4   
  5 Tricia Phillips           11 Williamson            11:44.35    2   
  6 Anna Phillips             10 Avon                  11:50.49    1   
  7 Cassidy Bishop            10 Williamson            12:22.92  
  8 Megan Gleason             12 Campbell-Sav          12:31.07  
  9 Virginia Boy              10 East Rochest          12:48.83  
 10 Alanna Driscoll            9 LeRoy                 12:50.56  
 11 Kaitlyn Zerbe             12 Sodus                 13:05.97  
 12 Kristin Peters             9 Pembroke              13:10.22  
 13 Emily Radford              9 Holley                13:38.05  
 14 Allison Page              10 Campbell-Sav          13:44.40  
 15 Jenna Christensen         12 Marcus Whitm          13:51.08  
 -- Christina Sailer-Dolan     9 Avon                        DQ   line
 
Girls 100 Meter Hurdles Class CC
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kaylee Fillmore           12 Sodus                    16.29   2  10   
  2 Renae Gozelski             9 Letchworth               17.65   1   8   
  3 Quincey Stuck             12 North Rose-W             18.00   2   6   
  4 Sarah Duettweiller        10 Pembroke                 18.04   2   4   
  5 Hannah Gilbride           12 Bloomfield               18.39   2   2   
  6 Lindsey Timothy            9 Wellsville               18.51   2   1   
  7 Rachel Johnson            12 LeRoy                    18.88   1 
  8 Jenna Giopulos            10 Wellsville               18.91   1 
  9 Julia Warwick             10 Avon                     19.06   1 
 10 Ashley Tims               10 Campbell-Sav             19.22   2 
 11 Vaaseen Richards          10 Bishop Kearn             19.25   1 
 12 Shannon Vanderwerken      11 Williamson               19.28   2 
 13 Jessica Granger           12 Letchworth               19.29   2 
 
Girls 400 Meter Hurdles Class CC
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kaylee Fillmore           12 Sodus                  1:06.57   2  10   
  2 Sarah McCracken           11 Oakfield-Ala           1:09.11   2   8   
  3 Molly Greene              11 Letchworth             1:12.06   2   6   
  4 Lindsey Timothy            9 Wellsville             1:12.71   2   4   
  5 Tracie Forrester          12 Letchworth             1:14.36   2   2   
  6 Hannah Gilbride           12 Bloomfield             1:16.97   2   1   
  7 Nicole Sauter             11 Bloomfield             1:17.56   1 
  8 Bridgette Vonglis         10 Avon                   1:17.58   2 
  9 Julia Warwick             10 Avon                   1:18.21   1 
 10 Savannah Matteson         10 Oakfield-Ala           1:18.45   1 
 11 Jenna Giopulos            10 Wellsville             1:18.84   2 
 12 Kelly Weill               11 Gananda                1:19.50   1 
 13 Breana Cline              12 Sodus                  1:27.76   1 
 
Girls 2000 Meter Steeplechase Class CC
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hailey Brown              12 Wellsville             7:42.19   10   
  2 Tracie Forrester          12 Letchworth             7:51.92    8   
  3 Cassidy Bishop            10 Williamson             7:54.56    6   
  4 Amanda Bradstreet         12 East Rochest           8:07.29    4   
  5 Sierra Greene              8 Letchworth             8:21.68    2   
  6 Kaitlyn Zerbe             12 Sodus                  8:29.67    1   
  7 Paige Chatt               10 Oakfield-Ala           8:29.81  
  8 Rebecca Schwan             8 LeRoy                  8:43.36  
  9 Monica Merlau              9 Holley                 8:50.80  
 10 Kelsey Carpenter          11 Letchworth             8:53.34  
 11 Audrey Button              8 Marcus Whitm           8:57.19  
 12 Myriah Kingston           11 Avon                   9:08.06  
 13 Erica Baas                 8 Campbell-Sav           9:12.14  
 14 Hannah Graham              9 Wellsville             9:16.35  
 15 Natasha Hargrave          10 Campbell-Sav           9:22.33  
 16 Jenna Christensen         12 Marcus Whitm           9:23.70  
 
Girls 4x100 Meter Relay Class CC
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 North Rose-Wolcott                                    52.70   2  10   
  2 Bishop Kearney                                        52.94   2   8   
  3 Letchworth                                            53.52   2   6   
  4 Wellsville                                            55.27   2   4   
  5 Sodus                                                 55.34   2   2   
  6 Gananda                                               55.54   2   1   
  7 Avon                                                  55.56   2 
  8 Williamson                                            55.61   2 
  9 Oakfield-Alabama                                      58.11   1 
 10 Mynderse Academy                                    1:00.52   1 
 11 Holley                                              1:00.96   1 
 12 Campbell-Savona                                     1:01.09   1 
 13 Marcus Whitman                                      1:10.20   1 
 
Girls 4x400 Meter Relay Class CC
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Wellsville                                          4:16.94   2  10   
  2 LeRoy                                               4:21.49   2   8   
  3 Oakfield-Alabama                                    4:29.12   2   6   
  4 Bloomfield                                          4:30.33   2   4   
  5 Letchworth                                          4:32.28   2   2   
  6 Gananda                                             4:34.34   2   1   
  7 Avon                                                4:34.57   2 
  8 Sodus                                               4:35.49   2 
  9 Campbell-Savona                                     4:40.31   1 
 10 Marcus Whitman                                      4:44.03   1 
 11 Holley                                              4:49.72   1 
 12 Mynderse Academy                                    5:04.76   1 
 
Girls 4x800 Meter Relay Class CC
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Wellsville                                         10:37.41   10   
  2 Letchworth                                         10:41.64    8   
  3 Williamson                                         10:59.02    6    2nd runner
  4 Oakfield-Alabama                                   11:08.59    4   
  5 LeRoy                                              11:15.49    2   
  6 Avon                                               11:19.33    1   
  7 Campbell-Savona                                    11:33.84  
  8 Mynderse Academy                                   11:42.88  
  9 Sodus                                              11:46.23  
 10 East Rochester                                     11:47.13  
 11 Marcus Whitman                                     11:49.54  
 12 Holley                                             12:13.31  
 13 Bishop Kearney                                     12:27.75  
 -- Pembroke                                                 DQ   interference
 
Girls High Jump Class CC
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Julie Brooks              12 Holley                 5-02.00      1.57m  10   
  2 Carissa Kelly             11 Gananda                4-08.00      1.42m   7   
  2 Megan Bouton              10 Campbell-Sav           4-08.00      1.42m   7   
  4 Michaela Hacker           12 Marcus Whitm           4-06.00      1.37m   2.33
  4 Keilah Hart               10 Williamson             4-06.00      1.37m   2.33
  4 Shay Gobourne             12 Sodus                  4-06.00      1.37m   2.33
  7 Sarah Rosso               10 Avon                   4-04.00      1.32m 
  7 Claire Mulligan           12 Avon                   4-04.00      1.32m 
  7 Sarah Ehrmentraut         10 LeRoy                  4-04.00      1.32m 
 -- Rhiann Korth              12 Avon                        NH            
 
Girls Pole Vault Class CC
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Casey Gilbert             12 Marcus Whitm           9-06.00      2.89m  10   
  2 Sarah Ehrmentraut         10 LeRoy                  8-03.00      2.51m   8   
  3 Shannon Vanderwerken      11 Williamson            J8-03.00      2.51m   6   
  4 Savannah Tucker           12 Bishop Kearn           8-00.00      2.43m   4   
  5 Marta Townsend            12 East Rochest           7-06.00      2.28m   2   
  6 Jackie Fritz              11 Bishop Kearn          J7-06.00      2.28m   1   
  7 Erica Baas                 8 Campbell-Sav          J7-06.00      2.28m 
  7 Maggie Matthews           12 LeRoy                 J7-06.00      2.28m 
  9 Katherine Cottone         11 Avon                   7-00.00      2.13m 
  9 Jianna Shawver            11 Sodus                  7-00.00      2.13m 
  9 Jackie Lathron            11 Avon                   7-00.00      2.13m 
  9 Jordan Kerwin             10 LeRoy                  7-00.00      2.13m 
 13 Michelle Labelle          11 Holley                 6-06.00      1.98m 
 -- Lexie Mochan              12 Gananda                     NH            
 
Girls Long Jump Class CC
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Justina Sanders-Schifano   8 Sodus                 16-07.00      5.05m  10   
  2 Nicole Bramer             10 Letchworth            15-03.00      4.64m   8   
  3 Noelle Morabito           11 East Rochest          15-02.50      4.63m   6   
  4 Julie Brooks              12 Holley                14-10.50      4.53m   4   
  5 Shay Gobourne             12 Sodus                 14-10.00      4.52m   2   
  6 Julia Warwick             10 Avon                  14-06.50      4.43m   1   
  7 Sierra Greene              8 Letchworth            14-05.00      4.39m 
  8 Jessica Dixon             10 Wellsville            14-03.50      4.35m 
  8 Jensine Falu-Montes        9 Gananda               14-03.50      4.35m 
 10 Kylie Bierman             11 Wellsville            14-00.00      4.26m 
 11 Claire Mulligan           12 Avon                  13-10.00      4.21m 
 11 Mikayla Dennis            10 Bishop Kearn          13-10.00      4.21m 
 13 Emily Ball                12 North Rose-W          13-08.50      4.17m 
 14 Malecka Pickard           10 North Rose-W          13-08.00      4.16m 
 15 Chelsea Cleveland         10 Oakfield-Ala          13-06.50      4.12m 
 16 Aimee Thomas              10 Bishop Kearn          12-09.00      3.88m 
 
Girls Triple Jump Class CC
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Casey Gilbert             12 Marcus Whitm          34-04.00     10.46m  10   
  2 Justina Sanders-Schifano   8 Sodus                 33-02.50     10.12m   8   
  3 Julie Brooks              12 Holley                32-05.00      9.88m   6   
  4 Nicole Bramer             10 Letchworth            31-09.50      9.69m   4   
  5 Shayla Jacobs             10 Sodus                 31-08.50      9.66m   2   
  6 Renae Gozelski             9 Letchworth            31-08.00      9.65m   1   
  7 Shannon Vanderwerken      11 Williamson            31-06.00      9.60m 
  8 Kylie Bierman             11 Wellsville            30-08.00      9.34m 
  9 Emily Burm                12 North Rose-W          30-03.50      9.23m 
 10 Alex Turner               10 Marcus Whitm          30-02.50      9.20m 
 11 Claire Mulligan           12 Avon                  30-02.00      9.19m 
 12 Jessica Dixon             10 Wellsville            29-08.00      9.04m 
 13 Laura Bliss               10 North Rose-W          29-07.00      9.01m 
 14 Ashley Owens              11 LeRoy                 29-06.00      8.99m 
 15 Erica Tims                11 Campbell-Sav          27-10.50      8.49m 
 
Girls Shot Put Class CC
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Sarah Rhodes              12 Bloomfield            32-11.00     10.03m  10   
  2 Cassie Williams           10 Pembroke              31-09.00      9.67m   8   
  3 Simona Papagni            11 Wellsville            31-02.00      9.49m   6   
  4 Lorissa Gawel             11 Letchworth           J31-02.00      9.49m   4   
  5 Terra Chissom             12 Campbell-Sav          30-08.00      9.34m   2   
  6 Erin Hens                 10 LeRoy                 30-00.00      9.14m   1   
  7 Sabrina Gonzalez          11 East Rochest          29-10.50      9.10m 
  8 Katie Worth               12 Pembroke              29-01.50      8.87m 
  9 Emily Lindsay             11 Williamson            27-01.00      8.25m 
 10 Katherine Cottone         11 Avon                  26-11.50      8.21m 
 11 Laurie Scarborough        10 Oakfield-Ala          26-05.50      8.06m 
 11 Jessica Granger           12 Letchworth            26-05.50      8.06m 
 13 Penni Baker               10 Campbell-Sav          24-09.50      7.55m 
 14 Bethany Conklin           12 Letchworth            24-07.00      7.49m 
 15 Jackie Lathron            11 Avon                  23-02.00      7.06m 
 
Girls Discus Throw Class CC
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Jessica Granger           12 Letchworth              110-05     33.65m  10   
  2 Katie Worth               12 Pembroke                 92-08     28.24m   8   
  3 Lorissa Gawel             11 Letchworth               87-06     26.67m   6   
  4 Bethany Conklin           12 Letchworth               83-00     25.29m   4   
  5 Lexie Mochan              12 Gananda                  80-05     24.51m   2   
  6 Maddie Potter             10 Oakfield-Ala             80-02     24.43m   1   
  7 Beth Golish               12 Wellsville               78-08     23.97m 
  8 Cassie Williams           10 Pembroke                 78-03     23.85m 
  9 Sabrina Gonzalez          11 East Rochest             77-09     23.69m 
 10 Erin Hens                 10 LeRoy                    77-06     23.62m 
 11 Terra Chissom             12 Campbell-Sav             76-09     23.39m 
 12 Penni Baker               10 Campbell-Sav             75-03     22.93m 
 13 Heather Barber             8 Sodus                    73-04     22.35m 
 14 Marie Harrell             12 Bishop Kearn             69-11     21.31m 
 15 Emily Lindsay             11 Williamson               65-04     19.91m 
 
Outdoor Pentathlon: #5 Girls 800 Meter Run Class CC Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Amy Kurmis                11 East Rochest           2:43.89     529
  2 Jessen Swider             12 Marcus Whitm           2:45.50     511
  3 Nicole Woodard            12 Oakfield-Ala           2:46.66     499
  4 Emily Bliss               10 Letchworth             2:47.74     487
  5 Brooke Dunham             11 Wellsville             2:48.78     476
  6 Catherine Spare           10 Wellsville             2:50.10     463
  7 Stacie Shearing           10 Letchworth             2:50.76     456
  8 Veronica Ebert            10 Wellsville             2:51.42     449
  9 Tori Greenaker            11 Letchworth             2:52.00     443
 10 Meghan Ratigan            11 Letchworth             2:55.61     407
 11 Gina Ceneviva              9 Avon                   3:00.38     362
 12 Alexandra Nudd            11 East Rochest           3:03.37     335
 13 Sam Johnsen                9 Bloomfield             3:07.49     299
 14 Sarah Gulino              10 Sodus                  3:20.36     199
 
Outdoor Pentathlon: #1 Girls 100 Meter Hurdles Class CC Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jessen Swider             12 Marcus Whitm             17.38   2    554
  2 Nicole Woodard            12 Oakfield-Ala             18.31   1    457
  3 Meghan Ratigan            11 Letchworth               18.65   2    424
  4 Brooke Dunham             11 Wellsville               19.16   2    376
  5 Tori Greenaker            11 Letchworth               19.72   2    326
  6 Sarah Gulino              10 Sodus                    19.82   1    317
  7 Veronica Ebert            10 Wellsville               19.92   1    309
  8 Amy Kurmis                11 East Rochest             19.95   1    306
  9 Catherine Spare           10 Wellsville               20.03   2    300
 10 Alexandra Nudd            11 East Rochest             20.31   1    277
 11 Sam Johnsen                9 Bloomfield               21.09   1    218
 12 Stacie Shearing           10 Letchworth               21.18   1    212
 13 Gina Ceneviva              9 Avon                     21.63   2    181
 14 Emily Bliss               10 Letchworth               22.14   2    149
 
Outdoor Pentathlon: #2 Girls High Jump Class CC Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Tori Greenaker            11 Letchworth               1.46m    4-09.50    577
  2 Jessen Swider             12 Marcus Whitm             1.43m    4-08.25    544
  3 Emily Bliss               10 Letchworth               1.34m    4-04.75    449
  4 Nicole Woodard            12 Oakfield-Ala             1.31m    4-03.50    419
  4 Meghan Ratigan            11 Letchworth               1.31m    4-03.50    419
  4 Amy Kurmis                11 East Rochest             1.31m    4-03.50    419
  7 Brooke Dunham             11 Wellsville               1.28m    4-02.25    389
  8 Sarah Gulino              10 Sodus                    1.25m    4-01.25    359
  8 Catherine Spare           10 Wellsville               1.25m    4-01.25    359
 10 Gina Ceneviva              9 Avon                     1.22m    4-00.00    331
 10 Sam Johnsen                9 Bloomfield               1.22m    4-00.00    331
 12 Veronica Ebert            10 Wellsville               1.19m    3-10.75    302
 13 Alexandra Nudd            11 East Rochest             1.16m    3-09.50    275
 -- Stacie Shearing           10 Letchworth                  NH            
 
Outdoor Pentathlon: #4 Girls Long Jump Class CC Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Jessen Swider             12 Marcus Whitm             4.37m   14-04.00    396
  2 Tori Greenaker            11 Letchworth               4.36m   14-03.75    393
  3 Amy Kurmis                11 East Rochest             4.26m   13-11.75    369
  4 Alexandra Nudd            11 East Rochest             4.20m   13-09.50    355
  5 Nicole Woodard            12 Oakfield-Ala             4.01m   13-02.00    310
  6 Catherine Spare           10 Wellsville               3.96m   13-00.00    299
  7 Meghan Ratigan            11 Letchworth               3.95m   12-11.50    296
  8 Brooke Dunham             11 Wellsville               3.86m   12-08.00    276
  9 Veronica Ebert            10 Wellsville               3.80m   12-05.75    263
 10 Sarah Gulino              10 Sodus                    3.76m   12-04.00    254
 11 Emily Bliss               10 Letchworth               3.70m   12-01.75    242
 12 Stacie Shearing           10 Letchworth               3.56m   11-08.25    212
 13 Gina Ceneviva              9 Avon                     3.52m   11-06.75    204
 14 Sam Johnsen                9 Bloomfield               3.48m   11-05.00    196
 
Outdoor Pentathlon: #3 Girls Shot Put Class CC Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Tori Greenaker            11 Letchworth               7.65m   25-01.25    377
  2 Meghan Ratigan            11 Letchworth               7.38m   24-02.50    359
  2 Amy Kurmis                11 East Rochest             7.38m   24-02.50    359
  4 Sam Johnsen                9 Bloomfield               7.31m   23-11.75    355
  5 Jessen Swider             12 Marcus Whitm             7.13m   23-04.75    343
  6 Alexandra Nudd            11 East Rochest             7.11m   23-04.00    342
  7 Stacie Shearing           10 Letchworth               7.01m   23-00.00    336
  8 Brooke Dunham             11 Wellsville               6.93m   22-09.00    331
  9 Catherine Spare           10 Wellsville               6.90m   22-07.75    329
 10 Emily Bliss               10 Letchworth               6.78m   22-03.00    321
 11 Gina Ceneviva              9 Avon                     6.76m   22-02.25    320
 12 Nicole Woodard            12 Oakfield-Ala             6.53m   21-05.25    305
 13 Sarah Gulino              10 Sodus                    6.45m   21-02.00    300
 14 Veronica Ebert            10 Wellsville               5.80m   19-00.50    259
 
Girls Outdoor Pentathlon Class CC
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jessen Swider             12 Marcus Whitm              2348   10   
  2 Tori Greenaker            11 Letchworth                2116    8   
  3 Nicole Woodard            12 Oakfield-Ala              1990    6   
  4 Amy Kurmis                11 East Rochest              1982    4   
  5 Meghan Ratigan            11 Letchworth                1905    2   
  6 Brooke Dunham             11 Wellsville                1848    1   
  7 Catherine Spare           10 Wellsville                1750  
  8 Emily Bliss               10 Letchworth                1648  
  9 Alexandra Nudd            11 East Rochest              1584  
 10 Veronica Ebert            10 Wellsville                1582  
 11 Sarah Gulino              10 Sodus                     1429  
 12 Sam Johnsen                9 Bloomfield                1399  
 13 Gina Ceneviva              9 Avon                      1398  
 14 Stacie Shearing           10 Letchworth                1216  
 
Girls 100 Meter Dash Class D
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Isabel Hirtelen - Booker  10 Harley-Allen             12.73   2  10   
  2 Shannon Gordinier          9 Keshequa                 13.01   2   8   
  3 Jackie Britton             7 Mount Morris             13.09   2   6   
  4 Samantha Turner           11 Red Jacket               13.18   2   4   
  5 Rachel Bossard            11 Arkport                  13.55   2   2   
  6 Amber Cartwright           9 Keshequa                 13.59   2   1   
  7 Emily Boehm               10 Wheatland-Ch             13.60   1 
  8 Amanda Schwartz           10 Red Jacket               13.65   2 
  9 BreOnna Leonard           10 Bradford                 13.70   2 
 10 Trista Hawke               9 Red Jacket               13.89   1 
 11 Dallas Armentano          11 Jasper-Troup             13.92   1 
 12 Megan Green                9 Keshequa                 13.95   1 
 13 Kallie Layland             8 Keshequa                 13.97   1 
 14 Amanda Swarts              8 Arkport                  14.09   1 
 15 Madeline McGrain-Githler  10 Harley-Allen             14.22   1 
 
Girls 200 Meter Dash Class D
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Isabel Hirtelen - Booker  10 Harley-Allen             26.61   2  10   
  2 Samantha Turner           11 Red Jacket               26.61   2   8   
  3 Aedin Brennan             11 Harley-Allen             26.86   2   6   
  4 Jackie Britton             7 Mount Morris             27.23   2   4   
  5 Shannon Gordinier          9 Keshequa                 27.25   2   2   
  6 Gabrielle DiAngelo        11 Keshequa                 27.62   2   1   
  7 BreOnna Leonard           10 Bradford                 27.89   2 
  8 Rachel Bossard            11 Arkport                  27.89   1 
  9 Amber Cartwright           9 Keshequa                 27.96   1 
 10 Amanda Schwartz           10 Red Jacket               28.14   2 
 11 Madeline McGrain-Githler  10 Harley-Allen             28.80   1 
 12 Melissa Mowrer             9 Bolivar-Rich             28.81   1 
 13 Dallas Armentano          11 Jasper-Troup             28.88   1 
 14 Amanda Swarts              8 Arkport                  28.90   1 
 15 Hannah Holmok             11 Alfred-Almon             29.01   1 
 16 Liz Albright               9 Hammondsport             29.03   1 
 
Girls 400 Meter Dash Class D
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Aedin Brennan             11 Harley-Allen             59.57   2  10   
  2 Liz Kolo                  11 Hammondsport           1:01.10   2   8   
  3 Kendall Austin             9 Jasper-Troup           1:01.77   2   6   
  4 BreOnna Leonard           10 Bradford               1:01.88   2   4   
  5 Taylor Smith              12 Wheatland-Ch           1:03.54   2   2   
  6 Ariel Simone              12 Keshequa               1:03.93   2   1   
  7 Mikala Reiman             11 Lima Christi           1:04.14   1 
  8 Rachel McMahon             8 Alfred-Almon           1:05.86   1 
  9 Sydney McDonough           8 Alfred-Almon           1:05.89   1 
 10 Katie Pizura              11 Hammondsport           1:06.02   2 
 11 Grace O'Brien             10 Harley-Allen           1:06.27   1 
 12 Alexa Jamieson            11 Harley-Allen           1:06.51   2 
 13 Kelsey O'Brien            12 Harley-Allen           1:07.40   1 
 14 Emily Cook                11 Wheatland-Ch           1:09.19   1 
 15 Jensen Porter              9 Red Jacket             1:09.27   1 
 
Girls 800 Meter Run Class D
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Sarah Coon                11 Red Jacket             2:22.59   10   
  2 Mikala Reiman             11 Lima Christi           2:28.30    8   
  3 Brianna Presutti          11 Genesee Vall           2:28.68    6   
  4 Taylor Smith              12 Wheatland-Ch           2:29.45    4   
  5 Madeline McConnell        10 Alfred-Almon           2:33.05    2   
  6 Meghan DioGuardi           9 Alfred-Almon           2:34.93    1   
  7 Leigh Swartzfager          8 Keshequa               2:36.42  
  8 Brooke Geibel              7 Arkport                2:39.71  
  9 Emily Cook                11 Wheatland-Ch           2:41.41  
 10 Alexa Jamieson            11 Harley-Allen           2:41.79  
 11 Sarah Jo Schaertl          8 Red Jacket             2:42.34  
 12 Sierra Nolan              10 Bolivar-Rich           2:48.73  
 13 Brianna Austin            11 Fillmore               2:50.45  
 14 Sydnee Tolpa              11 Red Jacket             2:53.21  
 
Girls 1500 Meter Run Class D
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Sarah Coon                11 Red Jacket             4:54.75   10   
  2 Madeline McConnell        10 Alfred-Almon           5:06.93    8   
  3 Meghan DioGuardi           9 Alfred-Almon           5:08.69    6   
  4 Brianna Presutti          11 Genesee Vall           5:17.51    4   
  5 Anna Warner                8 Notre Dame             5:18.15    2   
  6 Katelyn Chiccino          10 Red Jacket             5:20.63    1   
  7 Brooke Geibel              7 Arkport                5:25.00  
  8 Shaelyn Doody              8 Red Jacket             5:26.79  
  9 Olivia Dawson             12 Wheatland-Ch           5:34.41  
 10 Stephanie Paszko          11 Lima Christi           5:44.15  
 11 Liz Albright               9 Hammondsport           5:48.17  
 12 Cricket Cleary            12 Harley-Allen           5:49.48  
 13 Brianna Austin            11 Fillmore               5:51.87  
 14 Elisabeth Chichester      10 Mount Morris           5:53.69  
 
Girls 3000 Meter Run Class D
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Sarah Coon                11 Red Jacket            11:04.74   10   
  2 Meghan DioGuardi           9 Alfred-Almon          11:23.26    8   
  3 Katelyn Chiccino          10 Red Jacket            11:31.82    6   
  4 Anna Warner                8 Notre Dame            11:32.31    4   
  5 Shaelyn Doody              8 Red Jacket            11:40.42    2   
  6 Halley Kottwitz           11 Bolivar-Rich          12:25.55    1   
  7 Mary Marino                9 Arkport               12:28.75  
  8 Stephanie Paszko          11 Lima Christi          12:35.50  
  9 Mary Frances Aini          9 Arkport               12:40.49  
 10 Kara Waters                8 Bradford              12:55.16  
 11 Trisha Ignatowski         12 Wheatland-Ch          13:17.15  
 12 Maeve Gardner              9 Mount Morris          13:41.19  
 -- Riley Goho                 9 Mount Morris                DQ   line
 
Girls 100 Meter Hurdles Class D
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Isabel Hirtelen - Booker  10 Harley-Allen             15.17   2  10   
  2 Samantha Turner           11 Red Jacket               16.91   2   8   
  3 Valerie McAllister        12 Keshequa                 16.97   2   6   
  4 Corrie Mulligan           12 Alfred-Almon             17.80   2   4   
  5 Kendall Austin             9 Jasper-Troup             17.82   2   2   
  6 Kelsey Button             10 Jasper-Troup             18.19   2   1   
  7 Andrea Miller             11 Hammondsport             18.34   1 
  8 Alicia Mills              11 Red Jacket               18.65   2 
  9 Sarah Torkaman             9 Alfred-Almon             18.72   1 
 10 Aubrey Fry                12 Jasper-Troup             19.11   1 
 11 April Wesche              12 Genesee Vall             20.37   1 
 12 April Tarby               10 Bolivar-Rich             20.43   1 
 
Girls 400 Meter Hurdles Class D
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Cindy Humphrey            12 Genesee Vall           1:08.76   2  10   
  2 Sadie Button              11 Jasper-Troup           1:09.28   2   8   
  3 Jory Jaroszek              8 Keshequa               1:11.58   2   6   
  4 Olivia Dawson             12 Wheatland-Ch           1:12.79   2   4   
  5 Alicia Mills              11 Red Jacket             1:13.03   2   2   
  6 Corrie Mulligan           12 Alfred-Almon           1:13.87   2   1   
  7 Ashley House              12 Hammondsport           1:15.51   2 
  8 Kyra Kress                 8 Alfred-Almon           1:17.33   1 
  9 Sarah Torkaman             9 Alfred-Almon           1:17.66   1 
 10 Rosemary Flumerfeldt       8 Notre Dame             1:19.67   1 
 11 Destiny Wetherwax         11 Avoca                  1:22.89   1 
 
Girls 2000 Meter Steeplechase Class D
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Sarah Coon                11 Red Jacket             7:34.23   10   
  2 Shaelyn Doody              8 Red Jacket             7:51.58    8   
  3 BreOnna Leonard           10 Bradford               7:54.04    6   
  4 Erin Schiano               8 Keshequa               7:55.54    4   
  5 Madeline McConnell        10 Alfred-Almon           8:03.05    2   
  6 Elisabeth Chichester      10 Mount Morris           8:23.39    1   
  7 Katheryn Piraino           8 Keshequa               8:34.67  
  8 Kara Waters                8 Bradford               8:35.51  
  9 Kyra Kress                 8 Alfred-Almon           8:41.55  
 10 Mary Frances Aini          9 Arkport                8:42.10  
 11 Riley Goho                 9 Mount Morris           8:54.35  
 12 Hannah Pruch              12 Bolivar-Rich           9:01.64  
 13 Trisha Ignatowski         12 Wheatland-Ch           9:11.01  
 14 Maeve Gardner              9 Mount Morris           9:19.48  
 15 Kailean Hubbard            9 Fillmore               9:20.83  
 16 Gina Regatuso             11 Mount Morris           9:28.34  
 
Girls 4x100 Meter Relay Class D
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Keshequa                                              52.63   2  10   
  2 Arkport                                               53.92   2   8   
  3 Harley-Allendale-Col                                  54.21   2   6   
  4 Hammondsport                                          54.53   2   4   
  5 Jasper-Troupsburg                                     54.71   2   2   
  6 Bolivar-Richburg                                      55.91   2   1   
  7 Alfred-Almond                                         56.36   1 
  8 Wheatland-Chili                                       56.67   2 
  9 Notre Dame                                          1:00.85   1 
 10 Fillmore                                            1:05.22   1 
 11 Mount Morris                                        1:07.62   1 
 12 Avoca                                               1:07.94   1 
 -- Red Jacket                                               DQ   2  zone 2
 
Girls 4x400 Meter Relay Class D
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Harley-Allendale-Col                                4:13.54   2  10   
  2 Keshequa                                            4:18.17   2   8   
  3 Hammondsport                                        4:21.43   2   6   
  4 Jasper-Troupsburg                                   4:25.58   2   4   
  5 Alfred-Almond                                       4:26.77   2   2   
  6 Red Jacket                                          4:28.85   2   1   
  7 Wheatland-Chili                                     4:37.61   2 
  8 Bolivar-Richburg                                    4:43.68   1 
  9 Notre Dame                                          4:45.33   2 
 10 Mount Morris                                        5:12.92   1 
 11 Avoca                                               5:39.17   1 
 
Girls 4x800 Meter Relay Class D
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Hammondsport                                       10:25.24   10   
  2 Alfred-Almond                                      10:35.50    8   
  3 Jasper-Troupsburg                                  10:38.98    6   
  4 Keshequa                                           10:49.01    4   
  5 Wheatland-Chili                                    10:52.96    2   
  6 Bolivar-Richburg                                   11:07.70    1   
  7 Red Jacket                                         11:09.29  
  8 Harley-Allendale-Col                               11:23.29  
  9 Notre Dame                                         11:34.66  
 10 Mount Morris                                       11:58.92  
 11 Fillmore                                           12:29.74  
 12 Avoca                                              13:54.71  
 
Girls High Jump Class D
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Sarah Torkaman             9 Alfred-Almon           4-10.00      1.47m  10   
  2 Morgan Howe               12 Keshequa               4-08.00      1.42m   8   
  3 Bridgette Dean            11 Red Jacket             4-06.00      1.37m   6   
  4 Erin Schiano               8 Keshequa               4-04.00      1.32m   3   
  4 Cindy Humphrey            12 Genesee Vall           4-04.00      1.32m   3   
  6 Brynn Day                 12 Hammondsport          J4-04.00      1.32m   1   
  7 Kaylee Tronetti            9 Arkport                4-02.00      1.27m 
 -- Jacqlyn Stryker           10 Wheatland-Ch                NH            
 
Girls Pole Vault Class D
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Corrie Mulligan           12 Alfred-Almon           7-00.00      2.13m  10   
  2 Samantha Beyea            11 Wheatland-Ch          J7-00.00      2.13m   8   
  3 Brooke VanSkiver          11 Jasper-Troup          J7-00.00      2.13m   6   
  4 Grace Mortellaro           9 Notre Dame             6-06.00      1.98m   4   
  5 Rosemary Flumerfeldt       8 Notre Dame            J6-06.00      1.98m   2   
  6 Helen Clancy              10 Arkport               J6-06.00      1.98m   1   
 
Girls Long Jump Class D
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Gabrielle DiAngelo        11 Keshequa              15-01.00      4.59m  10   
  2 Morgan Howe               12 Keshequa              14-09.50      4.50m   8   
  3 Emily Wolf                 9 Arkport               14-08.00      4.47m   6   
  4 Kierstin Houtz             9 Keshequa              14-06.00      4.41m   4   
  5 Lauren Wyant               9 Jasper-Troup          14-05.00      4.39m   2   
  6 Andrea Miller             11 Hammondsport          14-04.50      4.38m   1   
  7 Emily Boehm               10 Wheatland-Ch          14-01.00      4.29m 
  8 Alexis Flint              12 Arkport               13-08.00      4.16m 
  9 Melissa Mowrer             9 Bolivar-Rich          13-06.50      4.12m 
 10 Kallie Layland             8 Keshequa              13-04.00      4.06m 
 11 Jasmine Rauch             11 Bolivar-Rich          13-03.00      4.03m 
 11 April Tarby               10 Bolivar-Rich          13-03.00      4.03m 
 13 Alexandra Manning         12 Wheatland-Ch          12-08.00      3.86m 
 14 Kelsey Austin              7 Jasper-Troup          12-07.00      3.83m 
 15 Meghan English            12 Avoca                 12-06.50      3.82m 
 16 Bridgette Dean            11 Red Jacket            12-03.00      3.73m 
 
Girls Triple Jump Class D
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Aedin Brennan             11 Harley-Allen          35-04.00     10.76m  10   
  2 Gabrielle DiAngelo        11 Keshequa              32-10.00     10.00m   8   
  3 Cora Moyer                12 Hammondsport          31-09.50      9.69m   6   
  4 Brynn Day                 12 Hammondsport          31-08.00      9.65m   4   
  5 Kierstin Houtz             9 Keshequa              30-01.00      9.16m   2   
  6 Alexandra Manning         12 Wheatland-Ch          29-07.50      9.02m   1   
  7 Morgan Howe               12 Keshequa              29-05.00      8.96m 
  7 Bridgette Dean            11 Red Jacket            29-05.00      8.96m 
  9 April Tarby               10 Bolivar-Rich          29-00.00      8.83m 
 10 April Wesche              12 Genesee Vall          28-07.00      8.71m 
 11 Josie Scherer              9 Red Jacket            27-11.00      8.50m 
 12 Anneliese Aliasso         10 Notre Dame            27-07.00      8.40m 
 12 Meghan English            12 Avoca                 27-07.00      8.40m 
 14 Shelby Allen              10 Alfred-Almon          26-00.00      7.92m 
 
Girls Shot Put Class D
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Cristi VanCaeseele        12 Red Jacket            33-03.50     10.14m  10   
  2 Vivica Smith              11 Harley-Allen          31-09.50      9.69m   8   
  3 Haley Anderson            10 Lyndonville           29-02.50      8.90m   6   
  4 Samantha Turner           11 Red Jacket            28-04.00      8.63m   4   
  5 Shelby Hand               12 Genesee Vall          27-06.00      8.38m   2   
  6 Meghan Duell              10 Notre Dame            27-04.00      8.33m   1   
  7 Morgan Howe               12 Keshequa              27-03.00      8.30m 
  8 Cassie Ball               12 Bradford              26-08.00      8.12m 
  9 Leslie Dunn               10 Arkport               26-02.50      7.98m 
 10 Rosalie Mortellaro        11 Notre Dame            26-00.50      7.93m 
 11 Megan Green                9 Keshequa              24-11.50      7.60m 
 12 Savanna Schaertl           9 Red Jacket            24-10.50      7.58m 
 13 Rikki Kolata              11 Bolivar-Rich          23-08.50      7.22m 
 14 Myranda Smith             11 Fillmore              23-02.50      7.07m 
 15 Lindsey Hall              12 Wheatland-Ch          22-11.50      6.99m 
 16 Aubrey Fry                12 Jasper-Troup          22-05.00      6.83m 
 
Girls Discus Throw Class D
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Cristi VanCaeseele        12 Red Jacket              110-09     33.75m  10   
  2 Meghan Duell              10 Notre Dame              103-11     31.67m   8   
  3 Katie Ettman              12 Romulus                  98-00     29.87m   6   
  4 Jen Klemenz               12 Avoca                    85-06     26.06m   4   
  5 Nitika Wachob             11 Lyndonville              83-08     25.50m   2   
  6 Aubrey Fry                12 Jasper-Troup             82-11     25.27m   1   
  7 Leslie Dunn               10 Arkport                  81-06     24.84m 
  8 Hannah Holmok             11 Alfred-Almon             80-06     24.53m 
  9 Myranda Smith             11 Fillmore                 78-07     23.95m 
 10 Haley Anderson            10 Lyndonville              76-04     23.26m 
 11 Emily Sherman             11 Jasper-Troup             76-02     23.21m 
 12 Shelby Hand               12 Genesee Vall             64-04     19.60m 
 13 Rikki Kolata              11 Bolivar-Rich             63-07     19.38m 
 14 Kayla Speuhler            11 Arkport                  62-00     18.89m 
 15 Savanna Schaertl           9 Red Jacket               52-11     16.12m 
 
Outdoor Pentathlon: #5 Girls 800 Meter Run Class D Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Brooke Gordon             12 Hammondsport           2:34.43     638
  2 McKayla Worthington       10 Fillmore               2:36.47     614
  3 Brittany Behling          12 Alfred-Almon           2:44.24     525
  4 Sarah Wise                10 Avoca                  2:51.26     451
  5 Miranda Feller            12 Lyndonville            2:55.59     407
  6 Kylie Hint                 9 Fillmore               2:57.99     384
  7 Riley Norton              10 Notre Dame             3:00.50     361
  8 Natasha Jackson            8 Alfred-Almon           3:11.38     267
 
Outdoor Pentathlon: #1 Girls 100 Meter Hurdles Class D Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Brooke Gordon             12 Hammondsport             16.63     639
  2 Riley Norton              10 Notre Dame               18.64     424
  3 McKayla Worthington       10 Fillmore                 18.79     410
  4 Miranda Feller            12 Lyndonville              19.21     371
  5 Brittany Behling          12 Alfred-Almon             19.41     353
  6 Sarah Wise                10 Avoca                    21.12     216
  7 Kylie Hint                 9 Fillmore                 21.20     210
  8 Natasha Jackson            8 Alfred-Almon             21.94     161
 
Outdoor Pentathlon: #2 Girls High Jump Class D Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Brooke Gordon             12 Hammondsport             1.43m    4-08.25    544
  2 Brittany Behling          12 Alfred-Almon             1.34m    4-04.75    449
  2 Sarah Wise                10 Avoca                    1.34m    4-04.75    449
  4 Riley Norton              10 Notre Dame               1.31m    4-03.50    419
  5 Miranda Feller            12 Lyndonville              1.28m    4-02.25    389
  6 McKayla Worthington       10 Fillmore                 1.25m    4-01.25    359
  7 Kylie Hint                 9 Fillmore                 1.16m    3-09.50    275
 -- Natasha Jackson            8 Alfred-Almon                NH            
 
Outdoor Pentathlon: #4 Girls Long Jump Class D Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Brooke Gordon             12 Hammondsport             4.47m   14-08.00    421
  2 Sarah Wise                10 Avoca                    4.30m   14-01.25    379
  3 McKayla Worthington       10 Fillmore                 4.16m   13-07.75    345
  4 Brittany Behling          12 Alfred-Almon             4.12m   13-06.25    336
  5 Riley Norton              10 Notre Dame               3.99m   13-01.25    306
  6 Miranda Feller            12 Lyndonville              3.73m   12-03.00    248
  7 Natasha Jackson            8 Alfred-Almon             3.63m   11-11.00    227
  8 Kylie Hint                 9 Fillmore                 3.37m   11-00.75    174
 
Outdoor Pentathlon: #3 Girls Shot Put Class D Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Riley Norton              10 Notre Dame               8.11m   26-07.25    406
  2 Brooke Gordon             12 Hammondsport             7.88m   25-10.25    392
  3 Brittany Behling          12 Alfred-Almon             7.64m   25-00.75    376
  4 Miranda Feller            12 Lyndonville              7.55m   24-09.25    370
  5 Kylie Hint                 9 Fillmore                 7.46m   24-05.75    365
  6 McKayla Worthington       10 Fillmore                 6.81m   22-04.25    323
  7 Natasha Jackson            8 Alfred-Almon             6.65m   21-10.00    313
  8 Sarah Wise                10 Avoca                    6.36m   20-10.50    294
 
Girls Outdoor Pentathlon Class D
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Brooke Gordon             12 Hammondsport              2634   10   
  2 McKayla Worthington       10 Fillmore                  2051    8   
  3 Brittany Behling          12 Alfred-Almon              2039    6   
  4 Riley Norton              10 Notre Dame                1916    4   
  5 Sarah Wise                10 Avoca                     1789    2   
  6 Miranda Feller            12 Lyndonville               1785    1   
  7 Kylie Hint                 9 Fillmore                  1408  
  8 Natasha Jackson            8 Alfred-Almon               968  
 
Boys 100 Meter Dash Class CC
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Chris Meyer               12 Letchworth               10.97   2  10   
  2 Shane Oliver              12 LeRoy                    11.28   2   8   
  3 Elijah Simmons            12 Bishop Kearn             11.30   2   6   
  4 Josh Deragon              10 Avon                     11.50   2   4   
  5 Cadizsh Norford           10 Holley                   11.55   2   2   
  6 Clifton Bacon             11 Letchworth               11.62   1   1   
  7 Malcolm Russ              12 Marcus Whitm             11.70   2 
  8 Sam Beckenbach            10 Gananda                  11.86   1 
  9 Brad Carroll              11 Holley                   11.86   1 
 10 Peter Privitera            9 LeRoy                    11.99   1 
 11 Devin McVay               11 Oakfield-Ala             12.06   2 
 12 Quentin Gause             12 Bishop Kearn             12.11   2 
 13 Brent Roberts              9 Wellsville               12.33   1 
 14 John Morrill              10 Holley                   12.46   1 
 
Boys 200 Meter Dash Class CC
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Chris Meyer               12 Letchworth               22.99   2  10   
  2 Cadizsh Norford           10 Holley                   23.71   2   8   
  3 Shane Oliver              12 LeRoy                    23.77   2   6   
  4 Sam Beckenbach            10 Gananda                  23.87   1   4   
  5 Josh Deragon              10 Avon                     24.04   2   2   
  6 Brent Roberts              9 Wellsville               24.12   2   1   
  7 Elijah Simmons            12 Bishop Kearn             24.28   1 
  8 Tyler Hite                10 Avon                     24.52   1 
  9 Chris Archie              10 Bishop Kearn             24.63   1 
 10 Tyler Tascone             12 Wellsville               25.03   1 
 11 Josh Bresett              12 Williamson               25.23   1 
 
Boys 400 Meter Dash Class CC
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Chad Barhydt              12 Holley                   51.82   2  10   
  2 Tylor Lehman              12 Wellsville               52.42   2   8   
  3 Alex Doyle                12 Wellsville               52.79   2   6   
  4 Brett Jones               11 Pembroke                 53.29   2   4   
  5 Zach Pumputis             11 Avon                     53.47   2   2   
  6 Mike Wilmoth              11 LeRoy                    54.34   2   1   
  7 Max Meixner               12 Letchworth               54.82   1 
  8 Patrick Ormsby            12 Marcus Whitm             55.19   2 
  9 Scott Voit                11 Mynderse Aca             55.39   1 
 10 Greg Siebert              11 Bishop Kearn             56.52   1 
 11 Dakota Castilleja          9 East Rochest             57.06   1 
 12 John Gombos               10 LeRoy                    58.16   1 
 13 Eric Hite                 12 Avon                     58.28   1 
 
Boys 800 Meter Run Class CC
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Zakk Hess                 12 North Rose-W           2:01.44   10   
  2 Jacob Ebert               12 Wellsville             2:03.44    8   
  3 Tylor Lehman              12 Wellsville             2:03.58    6   
  4 Eric Dean                 11 North Rose-W           2:08.45    4   
  5 Mike Wilmoth              11 LeRoy                  2:09.61    2   
  6 Justin O'Donoghue         11 Avon                   2:10.29    1   
  7 Josh McIntosh              9 Williamson             2:12.07  
  8 Pat McEvoy                12 Avon                   2:14.32  
  9 Connor George             11 Oakfield-Ala           2:16.02  
 10 Michael Salotto           12 Marcus Whitm           2:16.89  
 11 Bobby Cooper              10 Gananda                2:18.49  
 12 Brandon Rebert            12 Oakfield-Ala           2:19.88  
 13 Sean Conner               11 Letchworth             2:25.16  
 
Boys 1600 Meter Run Class CC
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Paul Schwan               12 LeRoy                  4:42.36   10   
  2 Patrick Burns             11 Pembroke               4:46.46    8   
  3 Bobby Cooper              10 Gananda                4:46.47    6   
  4 Connor George             11 Oakfield-Ala           4:52.36    4   
  5 Alex McLaughlin           11 Wellsville             4:54.81    2   
  6 Carson Tyler              12 Campbell-Sav           4:56.65    1   
  7 Michael Salotto           12 Marcus Whitm           4:57.44  
  8 Garrett Hartman           12 Marcus Whitm           4:58.21  
  9 Pat McEvoy                12 Avon                   5:00.40  
 10 Brandon Rebert            12 Oakfield-Ala           5:03.80  
 11 Martin Beadle              8 Holley                 5:05.53  
 12 Austin Folkins            11 Gananda                5:11.58  
 13 Tyler DeMay               11 East Rochest           5:12.55  
 -- Zakk Hess                 12 North Rose-W                DQ   line
 
Boys 3200 Meter Run Class CC
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Paul Schwan               12 LeRoy                 10:27.99   10   
  2 David Smith               10 Holley                10:35.79    8   
  3 Bobby Cooper              10 Gananda               10:55.50    6   
  4 Randi Rudnik              10 Pembroke              10:57.80    4   
  5 Corbin Luta               10 Campbell-Sav          11:04.21    2   
  6 Doug Smith                11 Williamson            11:04.41    1   
  7 Aaron VanSkiver           12 Wellsville            11:09.28  
  8 Dylan Forman              11 Williamson            11:10.69  
  9 Garrett Hartman           12 Marcus Whitm          11:11.17  
 10 Daniel Stafford           12 Avon                  11:15.91  
 11 Alex McLaughlin           11 Wellsville            11:17.77  
 12 Jacob Champlin             9 Marcus Whitm          11:18.16  
 13 Jacob Hanss                9 East Rochest          11:25.61  
 14 Quinton Marchand          10 Bishop Kearn          12:25.07  
 15 Bryan Hilfiker            10 Sodus                 12:55.84  
 -- Ethan Luta                10 Campbell-Sav               DNF  
 
Boys 110 Meter Hurdles Class CC
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ryan Owens                11 Letchworth               15.77   2  10   
  2 Marshall Brady            10 Wellsville               16.62   2   8   
  3 Tyler Hite                10 Avon                     16.65   1   6   
  4 Jared Joyce               12 Wellsville               17.29   2   4   
  5 Lionel Clark              11 Williamson               17.46   2   2   
  6 David Banker              11 Williamson               17.54   1   1   
  7 Alan Bookmiller           12 Letchworth               17.62   2 
  8 Andrew Heath              11 Holley                   17.64   2 
  9 Adrian DeVuyst            12 Bloomfield               17.77   2 
 10 Mike Bloss                11 Williamson               18.39   1 
 11 Scott Voit                11 Mynderse Aca             18.42   1 
 12 Dylan Johnson             10 LeRoy                    18.89   2 
 13 Steven Dill               10 Holley                   18.97   1 
 14 Jake Smallwood            10 Pembroke                 19.94   1 
 15 Devon Connolly            12 Mynderse Aca             20.04   1 
 
Boys 400 Meter Hurdles Class CC
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Zac Ekdahl                12 Marcus Whitm             58.33   2  10   
  2 Austin Hedges             10 Letchworth             1:00.21   2   8   
  3 Jon Pearl                 10 Campbell-Sav           1:01.44   2   6   
  4 Josh Corey                12 Marcus Whitm           1:01.86   2   4   
  5 Kurtis York               11 Wellsville             1:02.01   2   2   
  6 Marshall Brady            10 Wellsville             1:02.09   1   1   
  7 Derek Richmond            12 Avon                   1:03.19   1 
  8 Andrew Heath              11 Holley                 1:03.27   2 
  9 Austin Mazurowski         12 Avon                   1:04.16   2 
 10 Devon Connolly            12 Mynderse Aca           1:04.39   1 
 11 Vaughn Marsteiner         11 Sodus                  1:05.16   1 
 12 Mike Bloss                11 Williamson             1:05.55   1 
 13 Melvin Loshse             12 Letchworth             1:05.64   1 
 14 Dylan Johnson             10 LeRoy                  1:05.85   1 
 15 Jake Smallwood            10 Pembroke               1:06.28   2 
 16 David Banker              11 Williamson             1:08.77   1 
 
Boys 3000 Meter Steeplechase Class CC
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Zac Ekdahl                12 Marcus Whitm          10:17.42   10   
  2 Paul Schwan               12 LeRoy                 10:28.49    8   
  3 Jon Pearl                 10 Campbell-Sav          10:31.19    6   
  4 Randi Rudnik              10 Pembroke              10:57.81    4   
  5 Aaron VanSkiver           12 Wellsville            11:12.28    2   
  6 Doug Smith                11 Williamson            11:12.72    1   
  7 Gabe Bender               11 Oakfield-Ala          11:14.88  
  8 Martin Beadle              8 Holley                11:16.31  
  9 Garrett Hartman           12 Marcus Whitm          11:16.41  
 10 Jacob Hanss                9 East Rochest          11:28.66  
 11 Jacob Champlin             9 Marcus Whitm          11:30.14  
 12 Dylan Forman              11 Williamson            11:46.24  
 13 Andy Flanagan             10 Holley                11:59.33  
 14 Bryan Hilfiker            10 Sodus                 11:59.64  
 -- Joel Rosko                 9 Campbell-Sav               DNF  
 
Boys 4x100 Meter Relay Class CC
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Letchworth                                            44.74   2  10   
  2 Bishop Kearney                                        46.07   2   8   
  3 Wellsville                                            46.53   2   6   
  4 Marcus Whitman                                        46.55   2   4   
  5 Holley                                                46.63   2   2   
  6 Williamson                                            47.48   2   1   
  7 Pembroke                                              49.32   1 
  8 Campbell-Savona                                       49.97   1 
  9 LeRoy                                                 51.79   2 
 -- Avon                                                     DQ   1 
 
Boys 4x400 Meter Relay Class CC
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Letchworth                                          3:31.87   2  10   
  2 Wellsville                                          3:32.74   2   8   
  3 Avon                                                3:44.02   2   6   
  4 LeRoy                                               3:45.70   2   4   
  5 Holley                                              3:48.27   2   2   
  6 Williamson                                          3:51.93   1   1   
  7 Campbell-Savona                                     4:00.20   1 
  8 Sodus                                               4:01.06   1 
  9 Pembroke                                            4:16.24   1 
 
Boys 4x800 Meter Relay Class CC
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Pembroke                                            8:28.64   10   
  2 Wellsville                                          8:29.50    8   
  3 Marcus Whitman                                      8:50.59    6   
  4 North Rose-Wolcott                                  9:00.89    4   
  5 LeRoy                                               9:03.44    2   
  6 Avon                                                9:05.95    1   
  7 Holley                                              9:16.77  
  8 Campbell-Savona                                     9:28.00  
  9 Oakfield-Alabama                                    9:38.21  
 10 Williamson                                          9:41.04  
 11 East Rochester                                      9:54.56  
 12 Letchworth                                          9:57.21  
 13 Sodus                                               9:58.64  
 14 Bishop Kearney                                     10:05.14  
 
Boys High Jump Class CC
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Rubin Owens                9 LeRoy                  6-01.00      1.85m  10   
  2 Alex Kunkel               11 Avon                   6-00.00      1.82m   8   
  3 Adam Beardsley            12 Letchworth             5-10.00      1.77m   5   
  3 Ryan Owens                11 Letchworth             5-10.00      1.77m   5   
  5 Brett Jones               11 Pembroke              J5-10.00      1.77m   2   
  6 AJ Stohr                  11 Williamson             5-08.00      1.72m   1   
  7 Alex Kopicki              11 Williamson             5-06.00      1.67m 
  8 Preston Wedd               9 Campbell-Sav           5-04.00      1.62m 
  9 Christopher Dean           9 North Rose-W           5-02.00      1.57m 
  9 Brandon Rebert            12 Oakfield-Ala           5-02.00      1.57m 
 -- Andy Gallipeau             8 Campbell-Sav                NH            
 -- Bryan Seager               9 Campbell-Sav                NH            
 
Boys Pole Vault Class CC
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Chris Nevinger            11 Letchworth            12-03.00      3.73m  10   
  2 Max Curran                 9 Williamson            11-06.00      3.50m   8   
  3 Jake Callan               11 LeRoy                 11-03.00      3.42m   6   
  4 Dustin Pratt              12 Pembroke              11-00.00      3.35m   4   
  5 Corbin Luta               10 Campbell-Sav         J11-00.00      3.35m   2   
  6 Jim Maxwell               10 Wellsville            10-00.00      3.04m   1   
  7 Alex McGowan              11 Avon                 J10-00.00      3.04m 
  8 Vaughn Marsteiner         11 Sodus                J10-00.00      3.04m 
  9 Nick Green                12 Wellsville             9-06.00      2.89m 
  9 Brandon Smith             11 Marcus Whitm           9-06.00      2.89m 
  9 Caleb Orhbaker            12 Holley                 9-06.00      2.89m 
 12 Dakota Castilleja          9 East Rochest          J9-06.00      2.89m 
 13 Christian Burns           10 Pembroke               9-00.00      2.74m 
 14 Derek Richmond            12 Avon                  J9-00.00      2.74m 
 14 Travis Ogden              12 Pembroke              J9-00.00      2.74m 
 16 Devan Marsteiner           9 Sodus                  8-06.00      2.59m 
 -- Jeff Kommer               12 Williamson                  NH            
 -- Bryan Seager               9 Campbell-Sav                NH            
 
Boys Long Jump Class CC
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Josh Deragon              10 Avon                  20-08.00      6.29m  10   
  2 Alan Bookmiller           12 Letchworth            20-06.00      6.24m   8   
  3 Tyler Hite                10 Avon                  20-05.50      6.23m   6   
  4 Adam Beardsley            12 Letchworth            20-05.00      6.22m   4   
  5 Malcolm Russ              12 Marcus Whitm          20-04.25      6.20m   2   
  6 Clifton Bacon             11 Letchworth            19-06.50      5.95m   1   
  7 Jake Zito                 12 East Rochest          19-00.00      5.79m 
  8 Preston Wedd               9 Campbell-Sav          18-11.50      5.77m 
  9 Zach Pumputis             11 Avon                  18-08.75      5.70m 
 10 Vaughn Marsteiner         11 Sodus                 18-06.50      5.65m 
 11 Quentin Gause             12 Bishop Kearn          18-04.00      5.58m 
 12 Tyler Tascone             12 Wellsville            17-11.50      5.47m 
 13 Damon Belcher             12 LeRoy                 17-10.50      5.44m 
 14 Christopher Dean           9 North Rose-W          16-10.50      5.14m 
 15 Brad Carroll              11 Holley                15-04.00      4.67m 
 
Boys Triple Jump Class CC
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Adam Beardsley            12 Letchworth            44-03.00     13.48m  10   
  2 Malcolm Russ              12 Marcus Whitm          42-00.25     12.80m   8   
  3 Ryan Owens                11 Letchworth            41-04.50     12.61m   5   
  3 Zac Ekdahl                12 Marcus Whitm          41-04.50     12.61m   5   
  5 Jake Zito                 12 East Rochest          41-04.00     12.59m   2   
  6 Rubin Owens                9 LeRoy                 41-00.75     12.51m   1   
  7 Tyler Hite                10 Avon                  39-09.75     12.13m 
  8 AJ Stohr                  11 Williamson            39-08.50     12.10m 
  9 Brett Jones               11 Pembroke              38-10.00     11.83m 
 10 Marshall Brady            10 Wellsville            38-09.25     11.81m 
 11 Colin Reding              12 Letchworth            38-07.25     11.76m 
 12 Preston Wedd               9 Campbell-Sav          38-05.75     11.72m 
 13 Alex Doyle                12 Wellsville            38-04.00     11.68m 
 14 Damon Belcher             12 LeRoy                 37-04.00     11.37m 
 15 Andrew Heath              11 Holley                37-03.75     11.37m 
 16 Mike Bloss                11 Williamson            36-11.25     11.25m 
 
Boys Shot Put Class CC
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Clifton Bacon             11 Letchworth            46-02.00     14.07m  10   
  2 Joe Duermeyer             11 Pembroke              45-04.00     13.81m   8   
  3 Wesley Hayes              10 North Rose-W          41-05.00     12.62m   6   
  4 Ryan Schmidt              12 Pembroke              41-04.50     12.61m   4   
  5 Jake Bortle               12 LeRoy                 41-01.00     12.52m   2   
  6 Lewis Storto              12 North Rose-W          39-04.00     11.98m   1   
  7 Sam Sherwin               12 Williamson            39-00.00     11.88m 
  8 Devin McVay               11 Oakfield-Ala          37-11.00     11.55m 
  9 George Spezzano           11 Avon                  37-08.00     11.48m 
 10 Steve Parker              12 Letchworth            37-03.00     11.35m 
 11 Tyler Bryan                9 Wellsville            36-05.50     11.11m 
 12 Dave Van Grol             12 LeRoy                 35-05.50     10.80m 
 13 Patrick Lafler            12 Marcus Whitm          34-03.50     10.45m 
 14 Brandon Teta              11 Avon                  33-03.00     10.13m 
 15 David Stage               12 Campbell-Sav          31-00.00      9.44m 
 
Boys Discus Throw Class CC
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Cody Waite                10 Letchworth              124-09     38.02m  10   
  2 Ryan Owens                11 Letchworth              123-08     37.69m   8   
  3 Jake Bortle               12 LeRoy                   121-09     37.10m   6   
  4 Ryan Schmidt              12 Pembroke                116-06     35.50m   4   
  5 Brandon Teta              11 Avon                    112-03     34.21m   2   
  6 Patrick Lafler            12 Marcus Whitm            110-02     33.57m   1   
  7 Sam Sherwin               12 Williamson              107-04     32.71m 
  8 Chris Harris              10 Wellsville              107-00     32.61m 
  9 Adam Gears                12 East Rochest            104-00     31.69m 
 10 Ryan LaFountain           10 East Rochest            103-07     31.57m 
 11 Dave Van Grol             12 LeRoy                   103-04     31.49m 
 12 Steve Parker              12 Letchworth               98-00     29.87m 
 13 Evin Tylenda              10 North Rose-W             97-06     29.71m 
 14 Joe Duermeyer             11 Pembroke                 93-08     28.54m 
 15 Travis Ogden              12 Pembroke                 89-09     27.35m 
 
Outdoor Pentathlon: #5 Boys 1500 Meter Run Class CC Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Quinton Smith             11 Wellsville             4:47.86     632
  2 Jayce Seeley              10 LeRoy                  5:01.10     553
  3 Tyler Green               12 Wellsville             5:06.57     522
  4 Joel Schwartz             11 Marcus Whitm           5:08.36     513
  5 Connor Vankouwenberg      11 Avon                   5:13.31     486
  6 Jacob Lange               11 Avon                   5:19.95     450
  7 Ryan Seward               11 Pembroke               5:20.93     445
  8 Brandon Bedient           12 Campbell-Sav           5:23.63     431
  9 Cosimo Sicker             12 East Rochest           5:24.58     426
 10 Morgan McGiveron          10 Pembroke               5:31.31     393
 11 Chris Salisbury            9 Campbell-Sav           5:37.53     363
 12 Moses Barber              12 Sodus                  5:38.15     360
 13 Alex Conklin              10 Letchworth             6:03.62     250
 14 Dustin Jacoby             12 Letchworth             6:15.95     203
 
Outdoor Pentathlon: #1 Boys 110 Meter Hurdles Class CC Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Moses Barber              12 Sodus                    16.39   1    689
  2 Brandon Bedient           12 Campbell-Sav             17.23   2    600
  3 Morgan McGiveron          10 Pembroke                 18.04   2    520
  4 Tyler Green               12 Wellsville               18.27   1    499
  5 Kyle McGarvey             10 Campbell-Sav             19.11   2    423
  6 Ryan Seward               11 Pembroke                 19.45   1    394
  7 Connor Vankouwenberg      11 Avon                     20.01   1    348
  8 Chris Salisbury            9 Campbell-Sav             20.02   1    348
  9 Cosimo Sicker             12 East Rochest             20.46   1    314
 10 Dustin Jacoby             12 Letchworth               20.56   1    306
 11 Alex Conklin              10 Letchworth               20.74   2    293
 12 Jacob Lange               11 Avon                     21.00   2    274
 13 Joel Schwartz             11 Marcus Whitm             21.27   2    256
 14 Quinton Smith             11 Wellsville               21.77   2    223
 -- Zach Palleschi-King       12 Bishop Kearn                FS   1 
 -- Jayce Seeley              10 LeRoy                       DQ   2  push hurdle
 
Outdoor Pentathlon: #2 Boys High Jump Class CC Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Alex Conklin              10 Letchworth               1.59m    5-02.50    457
  2 Chris Salisbury            9 Campbell-Sav             1.56m    5-01.25    434
  2 Joel Schwartz             11 Marcus Whitm             1.56m    5-01.25    434
  2 Dustin Jacoby             12 Letchworth               1.56m    5-01.25    434
  2 Quinton Smith             11 Wellsville               1.56m    5-01.25    434
  2 Cosimo Sicker             12 East Rochest             1.56m    5-01.25    434
  7 Tyler Green               12 Wellsville               1.53m    5-00.25    411
  7 Connor Vankouwenberg      11 Avon                     1.53m    5-00.25    411
  7 Brandon Bedient           12 Campbell-Sav             1.53m    5-00.25    411
 10 Jayce Seeley              10 LeRoy                    1.47m    4-09.75    367
 11 Morgan McGiveron          10 Pembroke                 1.44m    4-08.75    345
 12 Ryan Seward               11 Pembroke                 1.41m    4-07.50    324
 12 Jacob Lange               11 Avon                     1.41m    4-07.50    324
 14 Moses Barber              12 Sodus                    1.38m    4-06.25    303
 
Outdoor Pentathlon: #4 Boys Long Jump Class CC Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Moses Barber              12 Sodus                    5.69m   18-08.00    521
  2 Dustin Jacoby             12 Letchworth               5.65m   18-06.50    512
  3 Joel Schwartz             11 Marcus Whitm             5.51m   18-01.00    483
  4 Tyler Green               12 Wellsville               5.41m   17-09.00    463
  5 Chris Salisbury            9 Campbell-Sav             5.39m   17-08.25    459
  6 Cosimo Sicker             12 East Rochest             5.23m   17-02.00    427
  7 Brandon Bedient           12 Campbell-Sav             5.06m   16-07.25    394
  7 Connor Vankouwenberg      11 Avon                     5.06m   16-07.25    394
  9 Jacob Lange               11 Avon                     4.94m   16-02.50    371
 10 Kyle McGarvey             10 Campbell-Sav             4.91m   16-01.50    365
 11 Jayce Seeley              10 LeRoy                    4.76m   15-07.50    337
 12 Ryan Seward               11 Pembroke                 4.75m   15-07.00    335
 13 Morgan McGiveron          10 Pembroke                 4.70m   15-05.00    326
 14 Alex Conklin              10 Letchworth               4.69m   15-04.75    324
 15 Quinton Smith             11 Wellsville               4.52m   14-10.00    294
 
Outdoor Pentathlon: #3 Boys Shot Put Class CC Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Moses Barber              12 Sodus                   10.27m   33-08.50    502
  2 Connor Vankouwenberg      11 Avon                    10.26m   33-08.00    501
  3 Tyler Green               12 Wellsville              10.00m   32-09.75    486
  4 Alex Conklin              10 Letchworth               9.91m   32-06.25    480
  5 Ryan Seward               11 Pembroke                 9.68m   31-09.25    466
  6 Joel Schwartz             11 Marcus Whitm             9.51m   31-02.50    456
  7 Jayce Seeley              10 LeRoy                    9.41m   30-10.50    450
  8 Cosimo Sicker             12 East Rochest             9.26m   30-04.75    441
  9 Quinton Smith             11 Wellsville               9.02m   29-07.25    427
 10 Morgan McGiveron          10 Pembroke                 9.01m   29-06.75    426
 11 Dustin Jacoby             12 Letchworth               8.62m   28-03.50    403
 12 Chris Salisbury            9 Campbell-Sav             8.11m   26-07.25    373
 13 Jacob Lange               11 Avon                     7.57m   24-10.00    341
 14 Brandon Bedient           12 Campbell-Sav             7.49m   24-07.00    336
 
Boys Outdoor Pentathlon Class CC
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Tyler Green               12 Wellsville                2381   10   
  2 Moses Barber              12 Sodus                     2375    8   
  3 Brandon Bedient           12 Campbell-Sav              2172    6   
  4 Joel Schwartz             11 Marcus Whitm              2142    4   
  5 Connor Vankouwenberg      11 Avon                      2140    2   
  6 Cosimo Sicker             12 East Rochest              2042    1   
  7 Morgan McGiveron          10 Pembroke                  2010  
  7 Quinton Smith             11 Wellsville                2010  
  9 Chris Salisbury            9 Campbell-Sav              1977  
 10 Ryan Seward               11 Pembroke                  1964  
 11 Dustin Jacoby             12 Letchworth                1858  
 12 Alex Conklin              10 Letchworth                1804  
 13 Jacob Lange               11 Avon                      1760  
 14 Jayce Seeley              10 LeRoy                     1707  
 
Boys 100 Meter Dash Class D
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 DJ Bradford               11 Wheatland-Ch             11.69   2  10   
  2 Keith Vosburg             10 Alfred-Almon             11.71   2   8   
  3 Cody Clemens              11 Hammondsport             11.76   1   6   
  4 Tony Heard                12 Fillmore                 11.83   2   4   
  5 Omar Franceshi            10 Harley-Allen             11.87   1   2   
  6 Jacob Schenk              12 Red Jacket               12.01   2   1   
  7 Mike Brennan              12 Avoca                    12.04   1 
  8 Adam Palmer                9 DeSales                  12.07   1 
  9 Hans Liu                  11 Harley-Allen             12.07   1 
 10 Colin Herford             11 Harley-Allen             12.16   1 
 11 Deondre Glenn             12 Wheatland-Ch             12.17   2 
 12 Chris Colasurdo           12 Red Jacket               12.32   1 
 13 Markus Ernest             10 Alfred-Almon             12.38   2 
 
Boys 200 Meter Dash Class D
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Keith Vosburg             10 Alfred-Almon             23.74   2  10   
  2 DJ Bradford               11 Wheatland-Ch             24.07   2   8   
  3 Nick Flumerfeldt          12 Notre Dame               24.18   2   6   
  4 Brandon Gray              12 Alfred-Almon             24.24   2   4   
  5 Colin Herford             11 Harley-Allen             24.62   1   2   
  6 Kory Fogarty               8 Red Jacket               24.71   2   1   
  7 Mike Brennan              12 Avoca                    24.85   1 
  8 Alan Lockwood             12 Bolivar-Rich             24.90   1 
  9 Eddie Lucas               11 Red Jacket               24.92   1 
 10 Tony Heard                12 Fillmore                 25.04   2 
 11 Cody Clemens              11 Hammondsport             25.08   1 
 12 Markus Ernest             10 Alfred-Almon             25.57   1 
 13 Dakota Chapin             12 Bradford                 26.92   1 
 
Boys 400 Meter Dash Class D
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Arron Carlson             10 Notre Dame               53.40   2  10   
  2 Nick Flumerfeldt          12 Notre Dame               53.55   2   8   
  3 Brandon Gray              12 Alfred-Almon             54.01   2   6   
  4 Josiah Scott              10 Keshequa                 54.45   2   4   
  5 Deondre Glenn             12 Wheatland-Ch             54.76   2   2   
  6 Brian Markel              10 Arkport                  55.75   2   1   
  7 Ethan Foster              11 Bolivar-Rich             55.97   1 
  8 Matt Boardman             11 Alfred-Almon             56.40   2 
  9 Ben Tolhurst              11 Harley-Allen             57.72   1 
 10 Kevin Fraser               9 Alfred-Almon             58.46   1 
 11 Bryan Acevedo             11 DeSales                  58.86   1 
 12 Alex Lofftus              11 Harley-Allen             59.39   1 
 13 Erik Duesler              11 Bolivar-Rich           1:00.35   1 
 -- Kier Monydeng              9 Harley-Allen                FS   2 
 
Boys 800 Meter Run Class D
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Justin Coates             11 Keshequa               2:08.31   10   
  2 Shane Devlin              12 Red Jacket             2:09.43    8   
  3 Ben Henry                 12 Arkport                2:12.18    6   
  4 Jonathan Hunn             12 Harley-Allen           2:13.69    4   
  5 Tadhg Karski              12 DeSales                2:15.79    2   
  6 Pierce Gunn                9 Jasper-Troup           2:17.30    1   
  7 Luke McKean               12 Wheatland-Ch           2:17.58  
  8 Ethan Paszko              10 Lima Christi           2:19.23  
  9 Dominic Rickicki          11 Bolivar-Rich           2:21.48  
 10 Luke Duttweiler           11 Genesee Vall           2:23.37  
 11 Taylor Godshalk           11 Alfred-Almon           2:24.47  
 12 Ryan Dens                  8 Harley-Allen           2:26.90  
 13 Joseph Zickl               8 Notre Dame             2:28.06  
 
Boys 1600 Meter Run Class D
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Justin Coates             11 Keshequa               4:40.04   10   
  2 Joseph Sortore            12 Bolivar-Rich           4:43.03    8   
  3 Tyler Newton              11 Bolivar-Rich           4:47.65    6   
  4 Jeffrey Antolos           10 Notre Dame             4:48.83    4   
  5 Tadhg Karski              12 DeSales                4:53.81    2   
  6 Ben Ivie                  11 Wheatland-Ch           4:54.03    1   
  7 Chris Gabriel             12 Mount Morris           4:56.08  
  8 Pierce Gunn                9 Jasper-Troup           4:58.69  
  9 Russell Hegedorn           9 Harley-Allen           5:05.79  
 10 Aamir Zain                 9 Harley-Allen           5:11.67  
 11 Ethan Paszko              10 Lima Christi           5:17.73  
 12 Lee Gray                  11 Lyndonville            5:25.18  
 13 Alex Pollinger            12 Arkport                5:26.81  
 14 Adam Blaszyk              10 Wheatland-Ch           5:30.11  
 -- Kenny Eaton                8 Wheatland-Ch                DQ   line
 
Boys 3200 Meter Run Class D
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jeffrey Antolos           10 Notre Dame            10:26.93   10   
  2 Brady Robinson            12 Bolivar-Rich          10:45.36    8   
  3 Andrew Fischer            11 Notre Dame            10:52.37    6   
  4 Connor Lucas              10 Keshequa              10:52.87    4   
  5 Ben Ivie                  11 Wheatland-Ch          11:09.77    2   
  6 Carlos McInnes            10 Alfred-Almon          11:30.82    1   
  7 John Mormino               9 Alfred-Almon          11:32.08  
  8 Kenny Eaton                8 Wheatland-Ch          11:34.67  
  9 Alex Simone               10 Keshequa              11:34.70  
 10 Matt Ringler              10 Genesee Vall          11:45.12  
 11 Aamir Zain                 9 Harley-Allen          12:01.92  
 12 Brad McKean               10 Wheatland-Ch          12:28.81  
 13 Matt Soper                 8 Arkport               12:29.10  
 
Boys 110 Meter Hurdles Class D
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Chris Pfaff               12 Arkport                  15.45   2  10   
  2 Jacob Schenk              12 Red Jacket               15.97   2   8   
  3 Kyle Fancher              12 Notre Dame               17.81   2   6   
  4 Michael Timbrook          11 Alfred-Almon             18.03   2   4   
  5 Dan Woughter               9 Alfred-Almon             18.41   2   2   
  6 Tylor Glover              10 Genesee Vall             18.43   2   1   
  7 Greg Chamot               12 Wheatland-Ch             18.54   2 
  8 Robert Schreiber          11 Bradford                 19.15   1 
  9 Elliot Jackson            10 Genesee Vall             19.16   1 
 10 Tim Tripp                 10 Bolivar-Rich             19.76   1 
 11 Derek Sorber               8 Bradford                 21.30   1 
 12 Matthew Woodard           12 Red Jacket               22.76   2 
 
Boys 400 Meter Hurdles Class D
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Logan Phillips            11 Genesee Vall             58.22   2  10   
  2 Matthew Woodard           12 Red Jacket             1:01.71   2   8   
  3 Kyle Fancher              12 Notre Dame             1:02.92   2   6   
  4 Dan Woughter               9 Alfred-Almon           1:04.00   2   4   
  5 Elliot Jackson            10 Genesee Vall           1:04.12   2   2   
  6 Tim Tripp                 10 Bolivar-Rich           1:06.24   2   1   
  7 Arron Carlson             10 Notre Dame             1:07.46   2 
  8 Michael Timbrook          11 Alfred-Almon           1:07.84   2 
  9 John Baliguin              9 Hammondsport           1:11.47   1 
 10 Jeremy Smith              12 Keshequa               1:14.94   1 
 11 Deven Brutsman             7 Jasper-Troup           1:19.28   1 
 12 Derek Sorber               8 Bradford               1:26.67   1 
 
Boys 3000 Meter Steeplechase Class D
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Brady Robinson            12 Bolivar-Rich          10:39.84   10   
  2 Connor Lucas              10 Keshequa              10:50.14    8   
  3 Mitchell Porter           11 Alfred-Almon          11:02.61    6   
  4 Andrew Fischer            11 Notre Dame            11:12.32    4   
  5 Carlos McInnes            10 Alfred-Almon          11:19.61    2   
  6 John Mormino               9 Alfred-Almon          11:23.53    1   
  7 Adam Blaszyk              10 Wheatland-Ch          11:27.02  
  8 Alex Simone               10 Keshequa              11:38.05  
  9 Jaden Rodas               11 Red Jacket            12:19.72  
 10 Dominic Rickicki          11 Bolivar-Rich          12:33.10  
 11 Tyler Pingrey             12 Notre Dame            12:40.10  
 12 Luke Campbell              9 Bradford              13:58.26  
 -- Jake Shilling              9 Alfred-Almon               DNF  
 
Boys 4x100 Meter Relay Class D
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Alfred-Almond                                         45.87   2  10   
  2 Wheatland-Chili                                       46.45   2   8   
  3 Harley-Allendale-Col                                  46.66   2   6   
  4 Red Jacket                                            46.83   1   4   
  5 Genesee Valley                                        47.58   2   2   
  6 Arkport                                               47.67   2   1   
  7 Bolivar-Richburg                                      48.91   2 
  8 Notre Dame                                            49.00   2 
  9 Bradford                                              50.24   2 
 10 DeSales                                               50.26   1 
 11 Fillmore                                              50.60   1 
 
Boys 4x400 Meter Relay Class D
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Arkport                                             3:38.14   2  10   
  2 Alfred-Almond                                       3:39.01   2   8   
  3 Red Jacket                                          3:43.62   2   6   
  4 Genesee Valley                                      3:45.55   2   4   
  5 Bolivar-Richburg                                    3:46.78   2   2   
  6 Keshequa                                            3:47.80   2   1   
  7 Wheatland-Chili                                     3:51.08   2 
  8 Notre Dame                                          4:02.77   1 
  9 DeSales                                             4:04.51   1 
 10 Harley-Allendale-Col                                4:06.18   2 
 11 Fillmore                                            4:07.61   1 
 12 Bradford                                            5:03.07   1 
 
Boys 4x800 Meter Relay Class D
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Bolivar-Richburg                                    8:46.60   10   
  2 Arkport                                             9:10.02    8   
  3 Alfred-Almond                                       9:13.37    6   
  4 Red Jacket                                          9:17.57    4   
  5 Wheatland-Chili                                     9:24.27    2   
  6 Harley-Allendale-Col                                9:34.68    1   
  7 Notre Dame                                          9:37.37  
  8 Keshequa                                           10:18.30  
 
Boys High Jump Class D
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Simba Modeste             12 Romulus                6-00.00      1.82m  10   
  2 Andrew Robertson          12 Bradford              J6-00.00      1.82m   8   
  3 Nick Faulds               11 Keshequa               5-06.00      1.67m   6   
  4 Taylor Godshalk           11 Alfred-Almon          J5-06.00      1.67m   4   
  5 Casey Meisenzahl          12 Mount Morris           5-02.00      1.57m   2   
  6 Zach Prutsman             12 Jasper-Troup          J5-02.00      1.57m   1   
  7 Nick Loomis               12 Bolivar-Rich           5-00.00      1.52m 
  7 Taylor Ziefel             10 Wheatland-Ch           5-00.00      1.52m 
  7 Tim Tripp                 10 Bolivar-Rich           5-00.00      1.52m 
  7 Ridge Brown                8 Alfred-Almon           5-00.00      1.52m 
  7 Justin Povoski            12 Bradford               5-00.00      1.52m 
  7 Luke Duttweiler           11 Genesee Vall           5-00.00      1.52m 
 13 Greg Chamot               12 Wheatland-Ch           4-10.00      1.47m 
 13 Eddie Lucas               11 Red Jacket             4-10.00      1.47m 
 
Boys Pole Vault Class D
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Mitchell Porter           11 Alfred-Almon          11-06.00      3.50m  10   
  2 Arron Carlson             10 Notre Dame           J11-06.00      3.50m   8   
  3 Ryan Hoyt                 12 Arkport               10-06.00      3.20m   4   
  3 Taylor Ziefel             10 Wheatland-Ch          10-06.00      3.20m   4   
  3 John Clancy               10 Arkport               10-06.00      3.20m   4   
  6 Mike Brennan              12 Avoca                J10-06.00      3.20m   1   
  7 Greg Chamot               12 Wheatland-Ch         J10-06.00      3.20m 
  8 Tyler Newton              11 Bolivar-Rich          10-00.00      3.04m 
  8 Joshua Houseman           12 Lyndonville           10-00.00      3.04m 
  8 Casey Meisenzahl          12 Mount Morris          10-00.00      3.04m 
  8 Max Borgus                10 Keshequa              10-00.00      3.04m 
  8 Erik Duesler              11 Bolivar-Rich          10-00.00      3.04m 
  8 Joseph Sortore            12 Bolivar-Rich          10-00.00      3.04m 
 14 Kaleb Lewis               11 Arkport                9-06.00      2.89m 
 14 Jake Sutherland           10 Wheatland-Ch           9-06.00      2.89m 
 16 Lucas Halbert             12 Arkport                8-06.00      2.59m 
 
Boys Long Jump Class D
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Nick Flumerfeldt          12 Notre Dame            20-09.50      6.33m  10   
  2 Keith Vosburg             10 Alfred-Almon          20-06.75      6.26m   8   
  3 Markus Ernest             10 Alfred-Almon          19-06.25      5.94m   6   
  4 Tony Heard                12 Fillmore              19-03.75      5.88m   4   
  5 Robert Schreiber          11 Bradford              18-11.50      5.77m   2   
  6 Trenton Watson            10 Genesee Vall          18-09.75      5.73m   1   
  7 Jake Sutherland           10 Wheatland-Ch          18-07.50      5.67m 
  8 Alex Pollinger            12 Arkport               18-00.00      5.48m 
  9 Josiah Scott              10 Keshequa              17-02.50      5.24m 
 10 Jacob Schenk              12 Red Jacket            17-02.25      5.23m 
 11 Nick Taylor               10 Notre Dame            16-11.50      5.16m 
 12 Luke Ellsessor            12 Genesee Vall          16-06.25      5.03m 
 13 Kevin Fraser               9 Alfred-Almon          15-11.75      4.87m 
 
Boys Triple Jump Class D
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Eddie Lucas               11 Red Jacket            40-06.00     12.34m  10   
  2 Robert Schreiber          11 Bradford              40-02.00     12.24m   8   
  3 Josiah Scott              10 Keshequa              39-07.75     12.08m   6   
  4 Nick Flumerfeldt          12 Notre Dame            39-07.00     12.06m   4   
  5 Shane Devlin              12 Red Jacket            39-05.00     12.01m   2   
  6 Tony Heard                12 Fillmore              39-00.50     11.89m   1   
  7 Ridge Brown                8 Alfred-Almon          38-04.00     11.68m 
  8 Mitchell Porter           11 Alfred-Almon          38-03.25     11.66m 
  9 Arron Carlson             10 Notre Dame            38-00.50     11.59m 
 10 Justin Coates             11 Keshequa              37-07.75     11.47m 
 11 Alex Pollinger            12 Arkport               37-06.75     11.44m 
 12 Zach Prutsman             12 Jasper-Troup          36-09.75     11.22m 
 13 Justin Povoski            12 Bradford              34-04.50     10.47m 
 14 Luke McKean               12 Wheatland-Ch          34-04.00     10.46m 
 15 Devin Sherman             12 Notre Dame            33-03.75     10.15m 
 16 Jake Sutherland           10 Wheatland-Ch          30-10.00      9.39m 
 
Boys Shot Put Class D
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Tyler Hixson              12 Red Jacket            51-03.00     15.62m  10   
  2 Travis Harvey             11 Alfred-Almon          44-11.50     13.70m   8   
  3 Robert Johnston           12 Red Jacket            43-06.00     13.25m   6   
  4 Simba Modeste             12 Romulus               43-00.00     13.10m   4   
  5 Ben Hamilton              11 Bradford              39-04.50     12.00m   2   
  6 Chris Colasurdo           12 Red Jacket            39-00.00     11.88m   1   
  7 Matt Wandover             11 Bolivar-Rich          37-05.00     11.40m 
  8 Mitch Williams            11 Jasper-Troup          37-04.50     11.39m 
  9 Jake Recktenwald          12 Arkport               37-03.00     11.35m 
 10 Cody L. Clark             11 Alfred-Almon          37-01.00     11.30m 
 11 Jamie Eldridge            12 Romulus               36-01.00     10.99m 
 12 Nick Conklin              10 Notre Dame            35-06.00     10.82m 
 13 Matthew Gawne             12 Lyndonville           35-01.50     10.70m 
 14 Dan Motz                  11 Notre Dame            35-00.00     10.66m 
 14 Conlan Edwards            12 Notre Dame            35-00.00     10.66m 
 16 Clarence LaBelle          12 Fillmore              33-06.00     10.21m 
 
Boys Discus Throw Class D
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Tyler Hixson              12 Red Jacket              153-02     46.68m  10   
  2 Andrew Robertson          12 Bradford                136-11     41.73m   8   
  3 Mitch Williams            11 Jasper-Troup            135-03     41.22m   6   
  4 Travis Harvey             11 Alfred-Almon            124-11     38.07m   4   
  5 Kyle Fancher              12 Notre Dame              117-08     35.86m   2   
  6 Robert Johnston           12 Red Jacket              113-01     34.46m   1   
  7 Matt Wandover             11 Bolivar-Rich            104-01     31.72m 
  8 Garret Quimby             12 Wheatland-Ch            103-04     31.49m 
  9 Conlan Edwards            12 Notre Dame              103-02     31.44m 
 10 Dan Motz                  11 Notre Dame              101-09     31.01m 
 11 Matthew Gawne             12 Lyndonville             101-07     30.96m 
 12 Jake Recktenwald          12 Arkport                  97-05     29.69m 
 13 Ben Hamilton              11 Bradford                 94-06     28.80m 
 14 Clarence LaBelle          12 Fillmore                 90-03     27.50m 
 15 Nick Loomis               12 Bolivar-Rich             87-07     26.69m 
 
Outdoor Pentathlon: #5 Boys 1500 Meter Run Class D Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jason Woodard             12 Red Jacket             4:49.14     624
  2 Reilly McHale              7 Arkport                4:49.88     619
  3 Sawyer McFadden            9 Alfred-Almon           4:58.85     566
  4 Luke Calla                11 Notre Dame             4:59.63     562
  5 Tyler Morgan              12 Romulus                5:11.48     495
  6 Marcel White              10 Mount Morris           5:15.54     474
  7 Anthony Nichols           11 Fillmore               5:15.93     471
  8 Matt Sausner              11 Notre Dame             5:20.71     446
  9 Matt Johnson               8 Alfred-Almon           5:34.03     380
 10 Mark Wheaton              12 Romulus                5:42.62     339
 11 Casey Stuck               10 Bolivar-Rich           5:43.99     333
 12 Nick Quant                 9 Alfred-Almon           5:46.51     322
 13 Vincent Quant             12 Alfred-Almon           6:30.13     154
 
Outdoor Pentathlon: #1 Boys 110 Meter Hurdles Class D Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Luke Calla                11 Notre Dame               16.89   1    636
  2 Mark Wheaton              12 Romulus                  17.86   2    538
  3 Jason Woodard             12 Red Jacket               18.27   1    499
  4 Sawyer McFadden            9 Alfred-Almon             19.58   1    383
  5 Casey Stuck               10 Bolivar-Rich             19.99   1    350
  6 Tyler Morgan              12 Romulus                  20.07   2    344
  7 Eric Cali                 12 Romulus                  20.50   1    311
  8 Reilly McHale              7 Arkport                  21.21   2    260
  9 Anthony Nichols           11 Fillmore                 21.77   1    223
 10 Marcel White              10 Mount Morris             22.43   1    183
 11 Nick Quant                 9 Alfred-Almon             22.87   2    158
 12 Vincent Quant             12 Alfred-Almon             24.12   2     97
 13 Matt Johnson               8 Alfred-Almon             24.18   2     95
 -- Matt Sausner              11 Notre Dame                  DQ   2  hooking
 
Outdoor Pentathlon: #2 Boys High Jump Class D Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Anthony Nichols           11 Fillmore                 1.62m    5-03.75    480
  2 Matt Sausner              11 Notre Dame               1.59m    5-02.50    457
  2 Luke Calla                11 Notre Dame               1.59m    5-02.50    457
  4 Jason Woodard             12 Red Jacket               1.56m    5-01.25    434
  4 Casey Stuck               10 Bolivar-Rich             1.56m    5-01.25    434
  6 Tyler Morgan              12 Romulus                  1.53m    5-00.25    411
  6 Mark Wheaton              12 Romulus                  1.53m    5-00.25    411
  8 Marcel White              10 Mount Morris             1.50m    4-11.00    389
  9 Reilly McHale              7 Arkport                  1.47m    4-09.75    367
 10 Sawyer McFadden            9 Alfred-Almon             1.43m    4-08.25    338
 11 Matt Johnson               8 Alfred-Almon             1.31m    4-03.50    257
 12 Nick Quant                 9 Alfred-Almon             1.22m    4-00.00    200
 -- Vincent Quant             12 Alfred-Almon                NH            
 
Outdoor Pentathlon: #4 Boys Long Jump Class D Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Anthony Nichols           11 Fillmore                 5.53m   18-01.75    487
  2 Luke Calla                11 Notre Dame               5.52m   18-01.50    485
  3 Mark Wheaton              12 Romulus                  5.50m   18-00.50    481
  4 Tyler Morgan              12 Romulus                  5.43m   17-09.75    467
  5 Jason Woodard             12 Red Jacket               5.30m   17-04.75    441
  6 Casey Stuck               10 Bolivar-Rich             5.14m   16-10.50    409
  7 Matt Sausner              11 Notre Dame               4.95m   16-03.00    373
  8 Sawyer McFadden            9 Alfred-Almon             4.83m   15-10.25    350
  9 Eric Cali                 12 Romulus                  4.78m   15-08.25    341
 10 Marcel White              10 Mount Morris             4.65m   15-03.25    317
 11 Reilly McHale              7 Arkport                  4.61m   15-01.50    310
 12 Nick Quant                 9 Alfred-Almon             4.35m   14-03.25    264
 13 Matt Johnson               8 Alfred-Almon             4.34m   14-03.00    262
 14 Vincent Quant             12 Alfred-Almon             4.11m   13-06.00    224
 
Outdoor Pentathlon: #3 Boys Shot Put Class D Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Anthony Nichols           11 Fillmore                10.90m   35-09.25    540
  2 Mark Wheaton              12 Romulus                  9.40m   30-10.25    450
  3 Luke Calla                11 Notre Dame               9.06m   29-08.75    429
  4 Jason Woodard             12 Red Jacket               8.74m   28-08.25    410
  5 Vincent Quant             12 Alfred-Almon             8.67m   28-05.50    406
  6 Matt Sausner              11 Notre Dame               8.62m   28-03.50    403
  7 Matt Johnson               8 Alfred-Almon             8.57m   28-01.50    400
  8 Casey Stuck               10 Bolivar-Rich             8.53m   28-00.00    398
  9 Marcel White              10 Mount Morris             7.82m   25-08.00    356
 10 Sawyer McFadden            9 Alfred-Almon             7.81m   25-07.50    355
 11 Tyler Morgan              12 Romulus                  7.31m   23-11.75    326
 12 Reilly McHale              7 Arkport                  6.91m   22-08.00    302
 13 Nick Quant                 9 Alfred-Almon             5.98m   19-07.50    248
 
Boys Outdoor Pentathlon Class D
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Luke Calla                11 Notre Dame                2569   10   
  2 Jason Woodard             12 Red Jacket                2408    8   
  3 Mark Wheaton              12 Romulus                   2219    6   
  4 Anthony Nichols           11 Fillmore                  2201    4   
  5 Tyler Morgan              12 Romulus                   2043    2   
  6 Sawyer McFadden            9 Alfred-Almon              1992    1   
  7 Casey Stuck               10 Bolivar-Rich              1924  
  8 Reilly McHale              7 Arkport                   1858  
  9 Marcel White              10 Mount Morris              1719  
 10 Matt Sausner              11 Notre Dame                1679  
 11 Matt Johnson               8 Alfred-Almon              1394  
 12 Nick Quant                 9 Alfred-Almon              1192  
 13 Vincent Quant             12 Alfred-Almon               881  
 
              Women - Class CC - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Letchworth                  94        2) Wellsville                 90   
    3) Sodus                       85.33     4) Oakfield-Alabama           41   
    5) Williamson                  40.33     6) LeRoy                      35   
    6) Bishop Kearney              35        8) Marcus Whitman             32.33
    9) East Rochester              25       10) Pembroke                   20   
   10) Holley                      20       12) North Rose-Wolcott         18   
   13) Bloomfield                  17       14) Campbell-Savona            15   
   15) Gananda                     14       16) Avon                        7   
 
              Women - Class D - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Red Jacket                 110        2) Keshequa                   94   
    3) Harley-Allendale-Col        80        4) Alfred-Almond              68   
    5) Hammondsport                50        6) Jasper-Troupsburg          38   
    7) Notre Dame                  25        7) Genesee Valley             25   
    9) Wheatland-Chili             21       10) Arkport                    17   
   11) Mount Morris                11       12) Bradford                   10   
   13) Lyndonville                  9       14) Fillmore                    8   
   14) Lima Christian               8       16) Avoca                       6   
   16) Romulus                      6       18) Bolivar-Richburg            3   
 
               Men - Class CC - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Letchworth                 135        2) Wellsville                 81   
    3) LeRoy                       76        4) Marcus Whitman             54   
    5) Pembroke                    52        6) Avon                       50   
    7) Holley                      32        8) North Rose-Wolcott         25   
    9) Campbell-Savona             23       10) Gananda                    16   
   10) Williamson                  16       12) Bishop Kearney             14   
   13) Sodus                        8       14) Oakfield-Alabama            4   
   15) East Rochester               3                                           
 
                Men - Class D - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Alfred-Almond              113        2) Notre Dame                 94   
    3) Red Jacket                  88        4) Keshequa                   49   
    5) Bolivar-Richburg            45        6) Arkport                    44   
    7) Wheatland-Chili             37        8) Bradford                   28   
    9) Romulus                     22       10) Genesee Valley             20   
   11) Harley-Allendale-Col        15       12) Fillmore                   13   
   13) Jasper-Troupsburg            8       14) Hammondsport                6   
   15) DeSales                      4       16) Mount Morris                2   
   17) Avoca                        1