Licensed to Yen Timing Service - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 5/28/2011 06:28 PM
                            Class A-AA - 5/28/2011                             
                                   Victor HS                                   
                                    Results                                    
 
Event 1  Outdoor Pentathlon: #1 Girls 100 Meter Hurdles Class A Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Shafer, Nora              11 Mercy                    17.46   1    546
  2 Riley, Jennifer           11 Mendon                   17.48   2    543
  3 Deuel, Morgan             12 Mendon                   18.08   1    480
  4 Kane, Nicollette          12 Mercy                    18.61   1    427
  5 Delaney, Kathryn          12 Mercy                    19.19   1    373
  6 Fallone, Christina         9 Mercy                    19.58   2    338
  7 Haasis, Christal          12 Olympia                  19.78   2    321
  8 Ciaccio, Maggie           11 Mercy                    20.23   2    283
  9 Sheridan, Terra            9 Hon Falls-Lima           20.48   2    264
 10 Held, Emmy                10 Hon Falls-Lima           21.20   1    210
 
Event 2  Outdoor Pentathlon: #1 Girls 100 Meter Hurdles Class AA Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Burkhard, Mariah          11 Church-Chili             17.77   2    512
  2 DePasquale, Brittany      11 Hilton                   18.05   2    483
  3 Martin, Tylyn             10 Fairport                 18.48   2    440
  4 Cushman, Olivia           11 Penfield                 18.90   1    400
  5 Hlywa, Jade               12 Wilson Magne             19.05   1    386
  6 Trybus, Tieyler           11 Hilton                   19.06   1    385
  7 LaRose, Kathan            12 Gates-Chili              19.48   2    347
  8 Hillman, Xavia            10 Rush-Henriet             19.58   2    338
 
Event 3  Outdoor Pentathlon: #1 Boys 110 Meter Hurdles Class A Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Alexis, Sean              12 Olympia                  16.60   1    667
  2 Lynch, James              11 Sutherland               16.70   2    656
  3 Morgan, Sean              12 Wayne                    16.83   1    642
  4 Lavine, Griffin           11 Brighton                 18.88   2    443
  5 Tyrell, Mason             11 Hon Falls-Lima           19.62   2    380
  6 Belkhir, Raouf            10 Victor                   19.62   2    380
 
Event 4  Outdoor Pentathlon: #1 Boys 110 Meter Hurdles Class AA Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rivera, Gabe              12 W. Irondequo             15.95   1    738
  2 Paratore, James           12 Fairport                 16.13   1    718
  3 Contestabile, Justin      11 Hilton                   16.35   2    694
  4 Collins, Markell          11 Brockport                16.60   2    667
  5 Thompson, Ed              12 Gates-Chili              16.68   2    658
  6 Watson, Nick              12 Rush-Henriet             17.18   1    606
  7 Wilson, Dequan            10 Ben Franklin             17.34   1    589
  8 Frank, Jeff               12 Schroeder                18.74   2    455
  9 Stevenson, Eric           11 Gates-Chili              19.15   1    419
 10 Forsgren, Brendan         11 Fairport                 19.60   2    381
 11 Chiang, Andrew            12 Rush-Henriet             19.70   2    373
 12 Hotto, Jeff               12 Penfield                 20.31   2    325
 13 Giancursio, Chris         11 Penfield                 21.04   1    272
 
Event 5  Girls 2000 Meter Steeplechase Class A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Tuite, Shaylyn            12 Mendon                 6:54.02   10   
  2 McCormick, Kathleen       11 Canandaigua            7:07.33    8   
  3 Cole, Hannah              10 Hon Falls-Lima         7:15.63    6   
  4 Steinke, Ruth             11 Hon Falls-Lima         7:29.37    4   
  5 Doerr, Anna                8 Mercy                  7:33.43    2   
  6 Malone, Carolyn           12 Eastridge              7:37.33    1   
  7 Yancey, Colleen            9 Mendon                 7:42.35  
  8 Wojnowski, Stephanie       8 Eastridge              7:45.25  
  9 Swetman, Brenna           10 Mendon                 7:51.21  
 10 Jacobson, Audrey          10 Sutherland             8:00.04  
 11 Beiter, Kaylin            12 Hon Falls-Lima         8:02.57  
 12 Olson, Tricia             11 Brighton               8:02.83  
 13 Williams, Jenna            9 Hon Falls-Lima         8:04.66  
 14 Douglas, Riley             8 Hon Falls-Lima         8:05.17  
 15 Hanson, Jenna             10 Hon Falls-Lima         8:06.47  
 16 Swertfeger, Sarah         11 Olympia                8:15.07  
 17 Carletta, Jane            10 Brighton               8:37.32  
 18 Cupo, Marie               12 Sutherland             8:38.16  
 19 Smith, Angela             12 Mercy                  9:12.99  
 20 Ruswick, Jana             12 East                   9:42.46  
 
Event 6  Girls 2000 Meter Steeplechase Class AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Greiner, Lizzie           11 Rush-Henriet           7:19.47   10   
  2 Palermo, Valerie          10 Schroeder              7:27.29    8   
  3 O'Neill, Karli            10 Church-Chili           7:30.14    6   
  4 Page, Shannon              8 Hilton                 7:44.96    4   
  5 Greiner, Becky            11 Rush-Henriet           7:47.62    2   
  6 Redfield, Melanie         12 Penfield               8:03.96    1   
  7 Erickson, Kate             9 Victor                 8:08.26  
  8 Wagner, Clara              9 W. Irondequo           8:12.61  
  9 Banzer, Emily             12 Brockport              8:12.64  
 10 Farmer, Katy              12 Gates-Chili            8:14.64  
 11 Griffiths, Monica         11 Hilton                 8:16.87  
 12 Rogers, Rebecca           11 Rush-Henriet           8:21.47  
 13 Savoie, Liz               11 Fairport               8:26.50  
 14 Bourcy, Alexandra         12 Penfield               8:26.86  
 15 Powers, Marissa            8 Hilton                 8:51.30  
 16 Torlish, Dawn             11 Victor                 9:31.25  
 
Event 7  Boys 3000 Meter Steeplechase Class A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Panipinto, Yanko          12 Wayne                  9:54.01   10   
  2 Hoose, Kevin              12 Hon Falls-Lima         9:54.50    8   
  3 VanVleck, Matt            10 Mendon                10:17.43    6   
  4 Rieck, Matt               12 Victor                10:28.24    4   
  5 Brunette, Joe             11 Hon Falls-Lima        10:44.11    2   
  6 Pavia, Corey              11 Mendon                10:52.69    1   
  7 Black, Ryan               11 Sutherland            10:54.38  
  8 Yancey, Will              11 Mendon                10:58.91  
  9 Wilkinson, Ken            12 Brighton              11:06.30  
 10 Joseph, Ty                 9 Brighton              11:11.53  
 11 Zoghlin, Eli              11 Brighton              11:32.60  
 12 Goebel, Mike              10 Victor                12:10.93  
 
Event 8  Boys 3000 Meter Steeplechase Class AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kelly, Geoff              12 Schroeder             10:03.30   10   
  2 Kozyra, Nate              11 Rush-Henriet          10:10.33    8   
  3 Jordan, Travis            11 Gates-Chili           10:15.60    6   
  4 Ranke, Tyler               9 Hilton                10:25.43    4   
  5 Root, Brennan             10 Rush-Henriet          10:29.30    2   
  6 Sweazy, Shaun             12 Brockport             10:33.42    1   
  7 Pirnie, Ross              10 Hilton                10:34.65  
  8 Cuddeback, Brad           12 Hilton                10:36.99  
  9 Muzdakis, Zack            10 W. Irondequo          10:54.14  
 10 Wilczewski, James         10 W. Irondequo          10:55.61  
 11 Burgin, Will              10 Schroeder             11:05.40  
 12 Koss, Nick                11 W. Irondequo          11:06.47  
 13 Wiseman, John             12 Schroeder             11:08.71  
 14 Moran, Mitch              10 Penfield              11:12.81  
 15 Kozlowski, Mike            9 Penfield              11:17.40  
 16 Mizma, Mitch              10 Hilton                11:22.09  
 17 Greiner, Johnny           11 Rush-Henriet          11:30.11  
 
Event 9  Girls 4x100 Meter Relay Class A
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Mercy                                                 51.28   10   
  2 Pittsford Mendon                                      51.29    8   
  3 Pittsford Sutherland                                  51.31    6   
  4 Canandaigua                                           52.26    4   
  5 Brighton                                              53.04    2   
  6 Honeoye Falls-Lima                                    53.86    1   
  7 Wayne                                                 54.73  
 
Event 10  Girls 4x100 Meter Relay Class AA
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Spencerport                                           49.93   2  10   
  2 Victor                                                50.63   2   8   
  3 Edison Tech                                           50.77   2   6   
  4 Fairport                                              51.14   2   4   
  5 Penfield                                              51.31   2   2   
  6 Rush-Henrietta                                        51.31   2   1   
  7 Webster Thomas                                        51.54   2 
  8 Gates-Chili                                           51.65   2 
  9 Webster Schroeder                                     53.26   1 
 10 Hilton                                                54.10   1 
 
Event 11  Boys 4x100 Meter Relay Class A
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 East                                                  43.04   10   
  2 Greece Olympia                                        43.50    8   
  3 Canandaigua                                           43.71    6   
  4 Honeoye Falls-Lima                                    44.09    4   
  5 Brighton                                              45.07    2   
  6 Victor                                                45.62    1   
  7 Pittsford Sutherland                                  45.85  
  8 John Marshall                                         45.94  
 
Event 12  Boys 4x100 Meter Relay Class AA
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Edison Tech                                           43.07   2  10   
  2 Gates-Chili                                           43.69   2   8   
  3 W. Irondequoit                                        45.01   2   6   
  4 Penfield                                              45.07   2   4   
  5 Greece Athena                                         45.55   2   2   
  6 Rush-Henrietta                                        45.82   1   1   
  7 Spencerport                                           46.19   2 
  8 McQuaid Jesuit                                        46.66   1 
  9 Webster Thomas                                        46.95   1 
 10 Webster Schroeder                                     47.00   1 
 11 Ben Franklin                                          47.07   1 
 12 Fairport                                              47.45   1 
 13 Hilton                                                47.69   2 
 -- Wilson Magnet                                            FS   2 
 
Event 13  Girls 4x400 Meter Relay Class A
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Pittsford Sutherland                                4:11.15   10   
  2 Pittsford Mendon                                    4:11.99    8   
  3 Wayne                                               4:19.73    6   
  4 Mercy                                               4:21.12    4   
  5 Brighton                                            4:24.17    2   
  6 Honeoye Falls-Lima                                  4:29.70    1   
  7 Canandaigua                                         4:45.66  
 
Event 14  Girls 4x400 Meter Relay Class AA
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Brockport                                           4:04.87   2  10   
  2 Webster Thomas                                      4:09.00   2   8   
  3 Victor                                              4:12.82   2   6   
  4 Fairport                                            4:12.82   2   4   
  5 Penfield                                            4:15.46   2   2   
  6 Wilson Magnet                                       4:16.98   2   1   
  7 Rush-Henrietta                                      4:17.06   2 
  8 Hilton                                              4:21.62   2 
 
Event 15  Boys 4x400 Meter Relay Class A
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Greece Olympia                                      3:29.22   10   
  2 Honeoye Falls-Lima                                  3:32.55    8   
  3 Victor                                              3:35.94    6   
  4 East                                                3:48.78    4   
  5 John Marshall                                       3:49.33    2   
  6 Brighton                                            3:55.37    1   
 
Event 16  Boys 4x400 Meter Relay Class AA
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Edison Tech                                         3:23.7h   2  10   
  2 Wilson Magnet                                       3:26.7h   2   8   
  3 Rush-Henrietta                                      3:27.5h   2   6   
  4 Hilton                                              3:32.9h   2   4   
  5 Webster Schroeder                                   3:35.4h   2   2   
  6 Penfield                                            3:44.1h   2   1   
  7 Greece Athena                                       3:46.8h   2 
  8 Fairport                                            3:48.5h   2 
 
Event 17  Girls 1500 Meter Run Class A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Tuite, Shaylyn            12 Mendon                 4:44.99   10   
  2 McCormick, Meghan         11 Canandaigua            4:50.52    8   
  3 Hallock, Allison          11 Mendon                 4:56.08    6   
  4 Lockwood, Alison          12 Geneva                 4:56.13    4   
  5 Hanna, Bridget            12 Mercy                  5:04.52    2   
  6 VanDerSloot, Kate         10 Sutherland             5:14.25    1   
  7 Steensma, Erika           11 Wayne                  5:16.21  
  8 Bock, Jennifer            12 Hon Falls-Lima         5:23.73  
  9 Yancey, Colleen            9 Mendon                 5:24.10  
 10 Miller, Hayley            10 Canandaigua            5:34.83  
 11 Carter, Madison           10 Brighton               5:43.46  
 
Event 18  Girls 1500 Meter Run Class AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Cannon, Rachel            12 Gates-Chili            4:43.68   10   
  2 Mantilla, Leila           11 Penfield               4:45.97    8   
  3 Lembo, Katie               9 Penfield               4:46.50    6   
  4 Tuttle, Georgia           10 W. Irondequo           4:52.16    4   
  5 MacDonald, Alana          10 Rush-Henriet           4:57.47    2   
  6 O'Hara, Eileen            10 Thomas                 4:58.28    1   
  7 Sedita, Erin               9 Fairport               5:01.54  
  8 Crocetti, Noelle          11 Thomas                 5:21.05  
  9 Keene, Haley              10 Hilton                 5:24.77  
 10 Bay, Annelise             11 Schroeder              5:25.15  
 11 O'Hara, Shannon           11 Thomas                 5:33.58  
 12 Mazzo, Melissa            12 Thomas                 5:51.08  
 
Event 19  Boys 110 Meter Hurdles Class A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ajavon, Ikey              12 Canandaigua              15.48   2  10   
  2 Illunga, Mark             12 Olympia                  15.83   2   8   
  3 Williams, Sachar          11 East                     16.05   2   6   
  4 Furnare, Andrew           12 Canandaigua              16.10   2   4   
  5 Morgan, Mike              11 Wayne                    16.21   2   2   
  6 Forster, Brandon          12 Olympia                  16.63   2   1   
  7 Lugo, Efrain              10 Geneva                   16.87   1 
  8 Junious, Jermaine         11 Olympia                  17.02   2 
  9 Keenan, Jedidiah          11 Victor                   17.21   2 
 10 Powers, Justin            12 Canandaigua              17.44   1 
 11 Catucci, Josh             12 Brighton                 17.59   1 
 12 Bailey, Frankie           11 John Marshal             19.07   1 
 -- Terrell, Deanthony        10 John Marshal                FS   1 
 
Event 20  Boys 110 Meter Hurdles Class AA
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jones, Shyquan            10 Edison Tech              15.29   3  10   
  2 Morrow, Ronald            11 McQuaid Jesu             15.68   3   8   
  3 Meyer, Pat                11 Hilton                   16.03   3   6   
  4 Postwaite, Joe            12 Gates-Chili              16.03   3   4   
  5 Aronson, Andrew           12 Rush-Henriet             16.10   3   2   
  6 Rogers, Amir              10 Ben Franklin             16.16   3   1   
  7 Ross, Jahari              11 Edison Tech              16.49   3 
  8 Anglin, Oshani            12 Wilson Magne             16.60   3 
  9 Adler, Josh               12 Gates-Chili              16.92   2 
 10 Benitez, Juan             11 Schroeder                17.62   2 
 11 Mallery, Eric             11 Schroeder                17.65   2 
 12 Love, Tommy               10 Athena-Odys              17.69   2 
 13 Crandell, Alex            11 Penfield                 17.76   2 
 14 Cathey, Kaishawn           9 Edison Tech              18.02   2 
 15 Bretz, Robert             11 W. Irondequo             18.16   1 
 16 Miller, Rickey            10 Spencerport              18.56   1 
 17 Nagra, Gairet             12 Schroeder                18.63   1 
 18 Echevarria, Kevin         12 Rush-Henriet             20.34   2 
 
Event 21  Girls 100 Meter Hurdles Class A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ikpot, Elsie              12 Mercy                    16.43   2  10   
  2 Lyttle, Christine         10 Canandaigua              16.46   2   8   
  3 Titus, Jenna              10 Hon Falls-Lima           17.46   2   6   
  4 Johnston, Ashley          12 Canandaigua              17.47   2   4   
  5 Siracuse, Jenna            9 Wayne                    17.69   2   2   
  6 Brand, Alicia             12 Canandaigua              17.73   2   1   
  7 Lam, Amanda               12 Brighton                 18.24   1 
  8 Morrow, Alana              7 Mercy                    18.81   1 
  9 Shamaskin, Sara           12 Brighton                 19.00   1 
 
Event 22  Girls 100 Meter Hurdles Class AA
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Renna, Emily              12 Fairport                 15.55   3  10   
  2 Burkey, Amanda            10 Fairport                 16.80   3   8   
  3 Hudson, Taylor            12 Victor                   16.87   3   6   
  4 Miles, Stephanie          12 Hilton                   17.10   3   4   
  5 Garno, Bailey             12 Hilton                   17.14   3   2   
  6 Shaffer, Victoria         11 Rush-Henriet             17.19   3   1   
  7 Kehoe, Melanie            10 Brockport                17.55   3 
  8 Heath, Joanna             10 W. Irondequo             17.60   2 
  9 Blazey, Devan             12 Victor                   17.68   2 
 10 Haltof, Allie             12 Penfield                 17.78   2 
 11 Shellard, Sarah           10 Victor                   18.01   1 
 12 Boris, Stephanie          10 Thomas                   18.09   2 
 13 Austin, Carlie            10 Victor                   18.16   2 
 14 Weidman, Rebecca          10 Schroeder                18.21   2 
 15 Minges, Jenna              9 Rush-Henriet             18.46   1 
 16 Polite, Sophia            12 Ben Franklin             18.51   3 
 17 Hauck, Maryanna            9 Brockport                18.52   1 
 18 Smith, Shelby             11 Gates-Chili              18.58   1 
 19 Maffett, Elizabeth        10 Spencerport              18.68   1 
 20 Gertner, Jacqueline       12 Penfield                 19.21   1 
 21 Daunton, Gwyneth          11 W. Irondequo             19.22   1 
 22 Caito, Alyson             12 Penfield                 19.46   2 
 
Event 23  Boys 1600 Meter Run Class A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Roach, Cooper             10 Hon Falls-Lima         4:26.81   10   
  2 Wesley, Jack               9 Mendon                 4:30.33    8   
  3 Hayward, Connor           11 Victor                 4:34.80    6   
  4 Steiger, Aidan            11 Victor                 4:38.23    4   
  5 Leo, Patrick              10 Hon Falls-Lima         4:40.34    2   
  6 Lipani, Lou               12 Arcadia                4:41.90    1   
  7 Young, Robert             10 Mendon                 4:43.71  
  8 Green, Connor              9 Mendon                 4:44.25  
  9 Vandemortal, Matt         10 Geneva                 4:44.48  
 10 Stone, Henry              12 Brighton               4:44.60  
 11 Tarduno, Matt             11 Brighton               4:45.81  
 12 Ryan, Neil                10 Brighton               4:46.71  
 13 Dworkin, Jordan           12 Sutherland             4:47.13  
 14 Barbaccia, Tommy           9 Mendon                 4:52.16  
 15 Brown, Roric              11 Mendon                 4:57.46  
 16 Northrup, Brian            9 Arcadia                5:00.06  
 17 Hennessey, Chris          12 Wayne                  5:04.34  
 -- Smolensky, Scott          12 Brighton                    DQ  
 
Event 24  Boys 1600 Meter Run Class AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ngabo, Alex               12 Athena-Odys            4:23.38   10   
  2 Gouldthorpe, Wyatt        12 McQuaid Jesu           4:24.48    8   
  3 Kandt, Joel               12 Brockport              4:29.71    6   
  4 Burke, Colby              11 Rush-Henriet           4:31.85    4   
  5 Nasello, AJ               12 Schroeder              4:34.44    2   
  6 Rousell, Jared            12 Thomas                 4:37.53    1   
  7 Pease, Kieth              10 Athena-Odys            4:41.70  
  8 Hamouda, Adrian           12 Schroeder              4:44.53  
  9 Mikols, Eric              11 Church-Chili           4:47.34  
 10 Shenal, Pat               10 Rush-Henriet           4:47.68  
 11 Pirnie, Ross              10 Hilton                 4:47.86  
 12 Sykora, Josh               9 Brockport              4:48.73  
 13 Eustance, Zach            12 Hilton                 4:51.01  
 14 Lauria, Michael           10 Athena-Odys            4:52.13  
 15 Shenal, Justin            12 Rush-Henriet           4:52.21  
 16 Feola, Nolan              10 W. Irondequo           4:54.69  
 17 Miller, Jonathon          11 Rush-Henriet           4:59.33  
 
Event 25  Girls 400 Meter Dash Class A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ryan, Kylie               11 Mendon                 1:00.54   2  10   
  2 Calderon, Brianna         10 Eastridge              1:02.31   2   8   
  3 Baker, Kate               11 Sutherland             1:02.50   2   6   
  4 Ennis, Logan              11 Wayne                  1:02.70   2   4   
  5 Parke, Grace              10 Mendon                 1:03.60   2   2   
  6 Triou, Allison             9 Wayne                  1:06.31   1   1   
  7 Gentile, Megan            10 Wayne                  1:06.53   1 
 
Event 26  Girls 400 Meter Dash Class AA
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kopp, Madeline            10 Spencerport              58.01   2  10   
  2 Ekeze, Isabella            9 Brockport              1:00.16   2   8   
  3 Lacey, Danielle           12 Gates-Chili            1:00.24   2   6   
  4 Burke, Lauren             11 Fairport               1:00.84   2   4   
  5 Star, Lauren              10 Fairport               1:01.10   2   2   
  6 Brown, Asante             11 Hilton                 1:02.35   1   1   
  7 Martinez, Elvira           9 Rush-Henriet           1:02.53   1 
  8 Waller, Jalisa            12 Wilson Magne           1:02.75   2 
  9 Blaakman, Kelly           12 Schroeder              1:03.28   1 
 10 Kimbrough, Rachel         10 Victor                 1:03.73   1 
 11 Simmons, Elizabeth        11 W. Irondequo           1:04.07   1 
 12 Zoyhofski, Michelle       10 Thomas                 1:04.21   1 
 13 Sage, Kaitlyn             10 Brockport              1:04.34   1 
 
Event 27  Boys 400 Meter Dash Class A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Cox, Cory                 12 East                     48.7h   2  10   
  2 Coley, Javante            12 Olympia                  49.0h   2   8   
  3 Knapp, Jonmichael         12 Arcadia                  49.3h   2   6   
  4 Bain, Calvin              12 East                     51.5h   2   4   
  5 Wood, John                12 East                     51.6h   2   2   
  6 Buduson, Louie            12 Wayne                    52.2h   2   1   
  7 Jackson, Alex             12 Canandaigua              53.37   1 
  8 Iadanza, Dylan            11 Victor                   54.18   1 
  9 Ruff, Daniel              12 Sutherland               54.28   1 
 10 Wilkes, Trevor            11 Hon Falls-Lima           54.35   1 
 11 Thomas, Josiah            11 John Marshal             54.83   1 
 12 Nitche, Anthony           10 Victor                   55.09   1 
 13 Hixon, Conor              11 Victor                   56.99   1 
 -- Kasambayi, JeanLuc        12 Olympia                    DNF   2 
 -- Dinapoli, Anthoney        12 Olympia                    DNF   2 
 
Event 28  Boys 400 Meter Dash Class AA
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 El-Amin, Ismail           11 Wilson Magne             48.74   3  10   
  2 Pirnie, Andrew            12 Hilton                   48.81   3   8   
  3 Knight, Denzel            10 Brockport                49.62   3   6   
  4 Williams, Eddie           11 Edison Tech              49.77   3   4   
  5 Moorer, Jaron             11 Edison Tech              50.74   3   2   
  6 Cooper, Dashawn           12 Wilson Magne             51.55   3   1   
  7 Behnk, Peter              11 Rush-Henriet             51.99   3 
  8 Andrews, Zach             11 Penfield                 52.53   2 
  9 LoGiudice, Sean           12 Rush-Henriet             52.63   3 
 10 Muniz, Fernando           12 W. Irondequo             52.76   2 
 11 Vaughan, Patrick          12 Hilton                   53.20   2 
 12 Douglas, Tyre             10 Edison Tech              53.30   2 
 13 DeHond, William           10 Church-Chili             53.36   2 
 14 Wicks, Joe                12 Schroeder                53.73   1 
 15 Mastro, Michael           11 Fairport                 53.87   2 
 16 Scott, Schekel            11 Edison Tech              54.02   1 
 17 Ingraham, David            9 McQuaid Jesu             54.32   1 
 18 Bratt, Michael            12 Spencerport              54.76   1 
 19 Lohrman, Greg             12 Thomas                   55.06   2 
 20 Carvin, Matt              11 Thomas                   55.35   1 
 
Event 29  Girls 3000 Meter Run Class A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 McCormick, Meghan         11 Canandaigua           10:22.52   10   
  2 Miller, Shannon            8 Mendon                10:30.03    8   
  3 Roncone, Krista           11 Mendon                10:32.64    6   
  4 McCormick, Kathleen       11 Canandaigua           10:34.15    4   
  5 Jensen, Kennedy            9 Canandaigua           10:47.59    2   
  6 Hanna, Bridget            12 Mercy                 11:03.30    1   
  7 Tuite, Kari                8 Mendon                11:19.69  
  8 Atkins, Morgan            12 Mendon                11:24.48  
  9 Mulroy, Jessica           11 Sutherland            11:38.40  
 10 Nitschke, Margot          11 Mendon                11:46.22  
 11 Novak, Alexandra          10 Mendon                11:46.37  
 12 Strassburg, Leah          10 Mercy                 11:54.10  
 
Event 30  Girls 3000 Meter Run Class AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mantilla, Leila           11 Penfield              10:16.92   10   
  2 Lembo, Katie               9 Penfield              10:24.91    8   
  3 Albrecht, Autumn           8 Brockport             10:34.04    6   
  4 Paratore, Amanda           9 Schroeder             10:42.13    4   
  5 Greiner, Lizzie           11 Rush-Henriet          10:58.85    2   
  6 Lawler, Maggie            10 Victor                11:07.51    1   
  7 O'Neill, Karli            10 Church-Chili          11:12.78  
  8 Palmeri, Amanda            8 Hilton                11:12.86  
  9 Maffett, Megan            12 Spencerport           11:16.72  
 10 Heyer, Lindsay            10 Penfield              11:20.78  
 11 Griffin, Tishae            8 Rush-Henriet          11:33.73  
 12 Schilderaet, Melis        10 Penfield              11:35.05  
 13 Sedita, Erin               9 Fairport              11:35.48  
 14 Bartosiewicz, Blair       11 Penfield              11:40.40  
 15 Glitch, Kristina           9 Rush-Henriet          11:47.83  
 16 Bellinger, Megan           9 Victor                11:47.86  
 17 Fahrenholz, Tori           7 Penfield              11:49.54  
 18 Nichols, Mary             10 Fairport              12:02.93  
 19 Sedita, Megan              7 Penfield              12:05.32  
 
Event 31  Girls 100 Meter Dash Class A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Powell, Mijoi              9 Mercy                    12.99   2  10   
  2 Winebrake, Deaven         10 Sutherland               13.22   2   8   
  3 Lyttle, Christine         10 Canandaigua              13.24   2   6   
  4 Ikpot, Emem                8 Mercy                    13.31   2   4   
  5 Brooks, Leanna            12 Brighton                 13.42   2   2   
  6 Quaidoo, Catherine        11 Brighton                 13.46   1   1   
  7 Allen-Wilson, Shaquenta   11 John Marshal             13.58   1 
  8 Tremaine, Margo            9 Mendon                   13.59   2 
  9 Powers, Julia             12 Mendon                   13.61   1 
 10 Faber, Kristen            11 Mendon                   13.63   1 
 11 Muir, Kelsey              10 Hon Falls-Lima           13.71   1 
 12 Maggio, Brittany          10 Wayne                    13.98   1 
 13 Hawkes, Davida             9 Sutherland               14.03   2 
 
Event 32  Girls 100 Meter Dash Class AA
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kalish, Sarah             12 Victor                   12.93   3  10   
  2 Lattuca, Nicoletta        12 Spencerport              12.96   2   8   
  3 Sagan, Julia               8 Brockport                13.06   2   6   
  4 Brooks, Ashley            12 Edison Tech              13.09   3   4   
  5 Owens, Nialah             10 Penfield                 13.19   3   2   
  6 Massaro, Alison           12 Rush-Henriet             13.30   3   1   
  7 Tomasso, Nicole           11 Spencerport              13.34   3 
  8 Marinaccio, Rachel        10 Thomas                   13.37   2 
  9 Jeffries, Tiaja            9 Rush-Henriet             13.39   1 
 10 Brooks, Fallon            11 Church-Chili             13.46   2 
 11 Eason, Breana             12 Gates-Chili              13.58   3 
 12 Brust, Haley               8 Hilton                   13.62   2 
 13 Torres, Jasmine           11 Church-Chili             13.63   1 
 14 Sharp, Gaby               12 Thomas                   13.68   2 
 15 Reed, Nyia                10 Edison Tech              13.72   3 
 16 Dulaney, Junae            11 Athena-Odys              13.74   2 
 17 DiRoma, Amonie            10 Spencerport              13.78   2 
 18 DeBona, Melissa           11 Church-Chili             13.98   1 
 
Event 33  Boys 100 Meter Dash Class A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Charles, Shawn            12 Olympia                  10.83   3  10   
  2 Kershner, Kevin           11 Hon Falls-Lima           11.16   3   8   
  3 Wood, John                12 East                     11.27   3   6   
  4 Onoff, Noah               11 Sutherland               11.46   3   4   
  5 Oliver, Tre'Von           10 East                     11.52   3   2   
  6 Willis, Rohan             12 Brighton                 11.53   3   1   
  7 Gambill, Nicodemus        10 East                     11.55   2 
  8 Burnell, Andrew           12 Canandaigua              11.58   2 
  9 Dinapoli, Anthoney        12 Olympia                  11.68   1 
 10 Hackel, Sean              12 Victor                   11.69   2 
 11 Davison, Mark             12 Brighton                 11.74   2 
 12 Hardgers, Craig           10 Olympia                  11.76   3 
 13 Her, Steven               11 Canandaigua              11.92   1 
 14 Oberhofer, Alex           10 Hon Falls-Lima           11.95   2 
 15 Walker, Jhavone           12 Arcadia                  12.00   2 
 16 Hemingway, Jared           9 Victor                   12.30   1 
 
Event 34  Boys 100 Meter Dash Class AA
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Smith, Brian              10 Athena-Odys              10.82   3  10   
  2 El-Amin, Ismail           11 Wilson Magne             11.07   3   8   
  3 Lockhart, Derek           12 Penfield                 11.20   3   6   
  4 Johnson, Darien           11 Edison Tech              11.21   3   4   
  5 Zeiglar, Eric             12 Spencerport              11.22   3   2   
  6 Jeffries, Joseph          12 Wilson Magne             11.31   3   1   
  7 Chambrs, Desmond          11 Gates-Chili              11.37   1 
  8 Beasley, Korey            10 Gates-Chili              11.39   2 
  9 Watson, Akini             12 Edison Tech              11.43   2 
 10 Allen, Andre              11 Edison Tech              11.51   3 
 11 Sermons, Derek            12 Ben Franklin             11.55   2 
 12 Marshall, Devon           10 Spencerport              11.56   2 
 13 Ta, Peter                 11 Spencerport              11.70   2 
 14 Dilliard, Mackenzie       11 Wilson Magne             11.73   3 
 15 Morrow, Ronald            11 McQuaid Jesu             11.91   1 
 16 Terwilliger, Cory         11 Penfield                 11.97   1 
 17 Powell, Richard            9 Gates-Chili              11.98   1 
 18 Scott, Dylan              10 W. Irondequo             12.08   1 
 19 Zemaitis, Eric             9 Spencerport              12.09   2 
 20 Williams, Kishawn         10 Edison Tech              13.26   2 
 
Event 35  Boys 3200 Meter Run Class A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Anvelt, Mike              11 Sutherland             9:49.09   10   
  2 Roach, Cooper             10 Hon Falls-Lima         9:53.18    8   
  3 Zeccola, Andrew           12 Mendon                10:03.09    6   
  4 Stahl, Eric               11 Brighton              10:06.38    4   
  5 Mullen, Jake              12 Brighton              10:10.99    2   
  6 Reid, Kyle                12 Victor                10:12.80    1   
  7 Ronchetti, Will            9 Brighton              10:33.03  
  8 Cleeton, Ben              12 Sutherland            10:33.37  
  9 Brunette, Joe             11 Hon Falls-Lima        10:34.34  
 10 Vandemortal, Matt         10 Geneva                10:36.75  
 11 Coons, Sammy              10 Brighton              10:42.12  
 12 Strang, Alex              11 Sutherland            10:44.56  
 13 Ward, Eric                12 Canandaigua           10:45.92  
 14 Mertens, George            9 Victor                10:49.42  
 15 Leo, Patrick              10 Hon Falls-Lima        10:59.38  
 16 Demme, Anthony            10 Mendon                11:12.69  
 17 Erickson, Jack            11 Victor                11:15.17  
 
Event 36  Boys 3200 Meter Run Class AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Gumina, Tyler             12 Penfield               9:43.19   10   
  2 Eustance, Tyler           12 Hilton                 9:43.23    8   
  3 DeClerck, Cole            12 Thomas                 9:52.38    6   
  4 Gouldthorpe, Wyatt        12 McQuaid Jesu           9:54.78    4   
  5 Burke, Mickey              9 Rush-Henriet           9:56.51    2   
  6 Kozyra, Nate              11 Rush-Henriet           9:57.49    1   
  7 Jones, Jesse              12 Brockport             10:00.55  
  8 Mateer, Tim               12 Thomas                10:14.57  
  9 Bigenwald, Eric           11 W. Irondequo          10:19.22  
 10 Tassone, Brendan          11 Penfield              10:21.17  
 11 Stoutz, Matt              12 Fairport              10:22.15  
 12 Roth, Corey               11 Hilton                10:23.88  
 13 Cuddeback, Brad           12 Hilton                10:26.78  
 14 White, James               9 Fairport              10:31.36  
 15 Ranke, Tyler               9 Hilton                10:33.31  
 16 Paige, Aaron              10 W. Irondequo          10:34.92  
 17 Staveski, Adam            11 Fairport              10:36.07  
 18 Johnson, Keith             9 Thomas                11:07.17  
 19 Jordan, Travis            11 Gates-Chili           11:29.64  
 
Event 37  Girls 400 Meter Hurdles Class A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Powell, Mijoi              9 Mercy                  1:08.60   2  10   
  2 Ryan, Kylie               11 Mendon                 1:09.21   2   8   
  3 Steinke, Ruth             11 Hon Falls-Lima         1:10.72   2   6   
  4 Parke, Grace              10 Mendon                 1:10.99   2   4   
  5 Bronk, Sarah               9 Mercy                  1:12.25   2   2   
  6 Desiato, Jen              10 Wayne                  1:13.14   1   1   
  7 Andrews, Jen              11 Sutherland             1:13.99   1 
  8 Brand, Alicia             12 Canandaigua            1:15.20   1 
  9 Titus, Jenna              10 Hon Falls-Lima         1:15.75   1 
 10 Morrow, Alana              7 Mercy                  1:16.90   1 
 11 Schlosser, Maddison       12 Wayne                  1:16.93   2 
 12 Kaufman, Sarah            12 Sutherland             1:17.27   2 
 13 Wojnowski, Stephanie       8 Eastridge              1:18.08   2 
 14 Roman, Alison             10 Brighton               1:18.63   1 
 15 Lam, Amanda               12 Brighton               1:18.90   1 
 16 Douglas, Riley             8 Hon Falls-Lima         1:18.99   1 
 
Event 38  Girls 400 Meter Hurdles Class AA
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kehoe, Melanie            10 Brockport              1:06.57   3  10   
  2 Polite, Sophia            12 Ben Franklin           1:08.21   3   8   
  3 Palermo, Valerie          10 Schroeder              1:09.42   3   6   
  4 Butler, Sara              12 W. Irondequo           1:09.80   3   4   
  5 Lacey, Danielle           12 Gates-Chili            1:10.04   2   2   
  6 Hamilton, Mollie          12 Victor                 1:10.10   3   1   
  7 Garno, Ellie              10 Hilton                 1:11.62   2 
  8 Gertner, Jacqueline       12 Penfield               1:13.58   2 
  9 Blazey, Devan             12 Victor                 1:13.64   2 
 10 Bartosiewicz, Alexa        9 Penfield               1:13.74   3 
 11 Zablotny, Angie           12 Fairport               1:14.68   2 
 12 Zaefla, Emily              9 Rush-Henriet           1:15.01   2 
 13 O'Hara, Shannon           11 Thomas                 1:15.03   3 
 14 Garno, Bailey             12 Hilton                 1:15.99   2 
 15 Cotton, Canei              9 Gates-Chili            1:16.34   1 
 16 Urbanek, Morgan           10 Schroeder              1:17.66   1 
 17 Maffett, Elizabeth        10 Spencerport            1:18.07   2 
 -- Shaffer, Victoria         11 Rush-Henriet                FS   3 
 
Event 39  Boys 400 Meter Hurdles Class A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Williams, Sachar          11 East                     57.30   3  10   
  2 Illunga, Mark             12 Olympia                  57.92   3   8   
  3 Coley, Javante            12 Olympia                  58.35   3   6   
  4 Furnare, Andrew           12 Canandaigua              59.81   3   4   
  5 Patton, Hunter            11 Sutherland             1:01.94   2   2   
  6 Klick, Zachary            10 Canandaigua            1:02.04   3   1   
  7 Bailey, Frankie           11 John Marshal           1:02.10   3 
  8 Lugo, Efrain              10 Geneva                 1:02.74   3 
  9 Cove, Zach                10 Sutherland             1:03.05   2 
 10 Kahovec, Mike              9 Victor                 1:04.68   2 
 11 Pavia, Corey              11 Mendon                 1:05.21   2 
 12 Keenan, Jedidiah          11 Victor                 1:05.27   2 
 13 Reese, Christian          12 Victor                 1:06.32   1 
 14 Hoose, Kevin              12 Hon Falls-Lima         1:07.69   2 
 15 Joseph, Ty                 9 Brighton               1:08.26   1 
 16 Fu, James                 11 Brighton               1:09.16   2 
 17 Junious, Jermaine         11 Olympia                1:15.04   3 
 
Event 40  Boys 400 Meter Hurdles Class AA
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Walker, Nigel             11 Hilton                   56.11   3  10   
  2 Anglin, Oshani            12 Wilson Magne             56.12   3   8   
  3 Sweeney, Andrew           11 Rush-Henriet             57.40   3   6   
  4 Rogers, Amir              10 Ben Franklin             58.43   3   4   
  5 Battle, Marquise          11 Edison Tech              58.77   3   2   
  6 Jones, Shyquan            10 Edison Tech              59.28   3   1   
  7 Mallery, Eric             11 Schroeder              1:00.67   3 
  8 Crandell, Alex            11 Penfield               1:01.03   3 
  9 Viscardi, Danny           10 Brockport              1:01.48   2 
 10 Love, Tommy               10 Athena-Odys            1:02.60   2 
 11 Benitez, Juan             11 Schroeder              1:02.66   2 
 12 DeHond, William           10 Church-Chili           1:02.86   1 
 13 Bretz, Robert             11 W. Irondequo           1:03.37   2 
 14 Couse, Tom                11 Gates-Chili            1:05.10   1 
 15 Williams, Kishawn         10 Edison Tech            1:05.61   1 
 16 Tella, Santos AJ          11 McQuaid Jesu           1:16.70   2 
 
Event 41  Girls 800 Meter Run Class A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Cole, Hannah              10 Hon Falls-Lima         2:21.95   10   
  2 Tuite, Shaylyn            12 Mendon                 2:23.58    8   
  3 Collins, Michelle         10 Geneva                 2:27.64    6   
  4 Goldman, Shauna           12 Mendon                 2:28.80    4   
  5 Pieper, Lilly              9 Mendon                 2:29.03    2   
  6 Sanders, Jeanette         12 East                   2:30.70    1   
  7 Calderon, Brianna         10 Eastridge              2:30.80  
  8 Swetman, Brenna           10 Mendon                 2:31.14  
  9 Matteson, Stephanie       12 Arcadia                2:31.92  
 10 Hanna, Bridget            12 Mercy                  2:32.71  
 11 Malone, Carolyn           12 Eastridge              2:33.22  
 12 Swertfeger, Sarah         11 Olympia                2:33.31  
 13 Mott, Christiana          11 Mendon                 2:35.33  
 14 Steensma, Jenna           12 Wayne                  2:37.23  
 15 Collier, Megan             9 Wayne                  2:38.85  
 
Event 42  Girls 800 Meter Run Class AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Cannon, Rachel            12 Gates-Chili            2:17.94   10   
  2 Schnaufer, Ilana          10 Penfield               2:19.75    8   
  3 MacDonald, Alana          10 Rush-Henriet           2:19.95    6   
  4 Hinton, Shavonna          12 Thomas                 2:22.44    4   
  5 Page, Shannon              8 Hilton                 2:23.67    2   
  6 Tuttle, Georgia           10 W. Irondequo           2:24.22    1   
  7 Halpin, Molly             12 Thomas                 2:25.45  
  8 Yox, Violet               12 Brockport              2:27.29  
  9 Sedita, Lauren             9 Penfield               2:32.19  
 10 Nguyen, Cindy             10 Thomas                 2:35.49  
 11 Burke, Lauren             11 Fairport               2:35.54  
 12 Holleran, Claire          12 Penfield               2:38.05  
 13 Wheeler, Bridget          11 Thomas                 2:40.40  
 14 Bourcy, Abby               7 Penfield               2:46.13  
 
Event 43  Boys 800 Meter Run Class A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Knapp, Jonmichael         12 Arcadia                2:00.68   10   
  2 Clark, Maurie             12 Mendon                 2:01.05    8   
  3 Cole, Christian           11 Hon Falls-Lima         2:01.40    6   
  4 Burton, Will              11 Mendon                 2:01.71    4   
  5 Mullen, Andrew            10 Brighton               2:03.13    2   
  6 Mertens, Ben              11 Victor                 2:03.39    1   
  7 Iovoli, Austin            12 Victor                 2:04.62  
  8 Simpson, Zak               9 Brighton               2:06.38  
  9 Mathews, Cole             10 Hon Falls-Lima         2:08.50  
 10 Tshibangu, Raphael        10 Olympia                2:10.52  
 11 Freudenvoll, Dominic      10 Arcadia                2:10.65  
 12 Ding, Alex                11 Sutherland             2:10.94  
 13 Ayol, Gayang              12 Olympia                2:11.49  
 14 Yost, Nathan               9 Victor                 2:16.65  
 15 Warren, Derrick           10 East                   2:25.13  
 -- Kasambayi, JeanLuc        12 Olympia                    DNF  
 
Event 44  Boys 800 Meter Run Class AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Pirnie, Andrew            12 Hilton                 1:58.31   10   
  2 Burke, Colby              11 Rush-Henriet           1:58.93    8   
  3 Raymond, Alex             11 Rush-Henriet           1:59.87    6   
  4 Ngabo, Alex               12 Athena-Odys            2:00.24    4   
  5 Aiken, Pat                11 Rush-Henriet           2:00.88    2   
  6 Kolb, Stefan              12 Penfield               2:03.48    1   
  7 Rodgers, Cameron          12 Wilson Magne           2:04.85  
  8 Malmstrom, Nik            12 Thomas                 2:05.11  
  9 Mikols, Eric              11 Church-Chili           2:06.93  
 10 Manly, David              12 Fairport               2:06.95  
 11 Gilmore, Alex             12 Fairport               2:07.59  
 12 Traver, Robert            11 Fairport               2:07.80  
 13 Jamele, Geoff             11 Brockport              2:08.81  
 14 Garvey, Evan              10 Thomas                 2:09.54  
 15 Sargent, Seamus            9 Fairport               2:09.84  
 16 Miller, Jonathon          11 Rush-Henriet           2:12.66  
 
Event 45  Outdoor Pentathlon: #5 Girls 800 Meter Run Class A Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Shafer, Nora              11 Mercy                  2:36.89     609
  2 Deuel, Morgan             12 Mendon                 2:38.58     589
  3 Haasis, Christal          12 Olympia                2:40.26     570
  4 Held, Emmy                10 Hon Falls-Lima         2:40.88     563
  5 Riley, Jennifer           11 Mendon                 2:51.42     449
  6 Kane, Nicollette          12 Mercy                  2:53.10     432
  7 Fallone, Christina         9 Mercy                  2:55.46     408
  8 Delaney, Kathryn          12 Mercy                  2:57.18     392
  9 Sheridan, Terra            9 Hon Falls-Lima         3:03.13     337
 10 Ciaccio, Maggie           11 Mercy                  3:09.86     279
 
Event 46  Outdoor Pentathlon: #5 Girls 800 Meter Run Class AA Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hlywa, Jade               12 Wilson Magne           2:32.20     666
  2 Cushman, Olivia           11 Penfield               2:32.32     664
  3 Martin, Tylyn             10 Fairport               2:44.68     520
  4 LaRose, Kathan            12 Gates-Chili            2:52.54     438
  5 Hillman, Xavia            10 Rush-Henriet           2:53.43     429
  6 DePasquale, Brittany      11 Hilton                 2:57.75     386
  7 Trybus, Tieyler           11 Hilton                 2:58.05     384
  8 Burkhard, Mariah          11 Church-Chili           3:18.67     211
 
Event 47  Outdoor Pentathlon: #5 Boys 1500 Meter Run Class A Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lavine, Griffin           11 Brighton               4:41.88     669
  2 Morgan, Sean              12 Wayne                  4:44.80     650
  3 Tyrell, Mason             11 Hon Falls-Lima         4:50.49     616
  4 Belkhir, Raouf            10 Victor                 4:50.57     615
  5 Phillips, Alex            10 Wayne                  4:59.27     564
  6 Lynch, James              11 Sutherland             5:02.35     546
  7 Alexis, Sean              12 Olympia                5:32.02     389
 
Event 48  Outdoor Pentathlon: #5 Boys 1500 Meter Run Class AA Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Watson, Nick              12 Rush-Henriet           4:19.67     814
  2 Contestabile, Justin      11 Hilton                 4:49.53     621
  3 Collins, Markell          11 Brockport              4:56.12     582
  4 Rivera, Gabe              12 W. Irondequo           5:02.73     544
  5 Paratore, James           12 Fairport               5:02.88     543
  6 Wilson, Dequan            10 Ben Franklin           5:06.48     523
  7 Giancursio, Chris         11 Penfield               5:09.19     508
  8 Stevenson, Eric           11 Gates-Chili            5:10.26     502
  9 Forsgren, Brendan         11 Fairport               5:10.71     500
 10 Thompson, Ed              12 Gates-Chili            5:11.85     493
 11 Frank, Jeff               12 Schroeder              5:36.66     367
 
Event 49  Girls Outdoor Pentathlon Class A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Riley, Jennifer           11 Mendon                    2499   10   
  2 Deuel, Morgan             12 Mendon                    2349    8   
  3 Shafer, Nora              11 Mercy                     2207    6   
  4 Haasis, Christal          12 Olympia                   1950    4   
  5 Kane, Nicollette          12 Mercy                     1874    2   
  6 Held, Emmy                10 Hon Falls-Lima            1645    1   
  7 Ciaccio, Maggie           11 Mercy                     1463  
  8 Delaney, Kathryn          12 Mercy                     1382  
  9 Fallone, Christina         9 Mercy                     1226  
 10 Sheridan, Terra            9 Hon Falls-Lima            1137  
 
Event 49  Girls 200 Meter Dash Class A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ikpot, Emem                8 Mercy                    26.93   1  10   
  2 Winebrake, Deaven         10 Sutherland               27.34   2   8   
  3 Banghart, Victoria         8 Mendon                   27.64   1   6   
  4 Quaidoo, Catherine        11 Brighton                 27.79   2   4   
  5 Cannon, Roberta            9 Brighton                 27.79   2   2   
  6 Powell, Mijoi              9 Mercy                    27.83   2   1   
  7 Powers, Julia             12 Mendon                   28.20   1 
  8 Lyttle, Christine         10 Canandaigua              28.52   2 
  9 Flanagan, Maureen         10 Sutherland               28.73   1 
 10 Wanberg, Johanna          10 Sutherland               29.25   1 
 -- Tremaine, Margo            9 Mendon                      FS   2 
 
Event 50  Girls Outdoor Pentathlon Class AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hlywa, Jade               12 Wilson Magne              2440   10   
  2 Martin, Tylyn             10 Fairport                  2284    8   
  3 Cushman, Olivia           11 Penfield                  2229    6   
  4 Burkhard, Mariah          11 Church-Chili              1967    4   
  5 LaRose, Kathan            12 Gates-Chili               1778    2   
  6 Trybus, Tieyler           11 Hilton                    1701    1   
  7 DePasquale, Brittany      11 Hilton                    1549  
  8 Hillman, Xavia            10 Rush-Henriet              1457  
 
Event 50  Girls 200 Meter Dash Class AA
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kopp, Madeline            10 Spencerport              26.16   3  10   
  2 Carroll, Billie           11 Edison Tech              26.30   3   8   
  3 Ekeze, Isabella            9 Brockport                26.84   3   6   
  4 Brooks, Ashley            12 Edison Tech              27.46   3   4   
  5 Burroughs, Catarra         9 Wilson Magne             27.49   2   2   
  6 Owens, Nialah             10 Penfield                 27.53   3   1   
  7 Brown, Asante             11 Hilton                   27.68   3 
  8 Blaakman, Kelly           12 Schroeder                27.71   2 
  9 Tomasso, Nicole           11 Spencerport              27.74   3 
 10 Sharp, Gaby               12 Thomas                   27.77   3 
 11 Brooks, Fallon            11 Church-Chili             28.11   1 
 12 Traub, Joelle             11 Thomas                   28.26   1 
 13 Massaro, Alison           12 Rush-Henriet             28.33   2 
 14 Cubero, Dez               10 Thomas                   28.54   1 
 15 Wegman, Emily             12 Rush-Henriet             28.62   1 
 16 Zoyhofski, Michelle       10 Thomas                   28.88   2 
 17 Prutsman, Taryn            9 Thomas                   28.98   1 
 
Event 51  Boys Outdoor Pentathlon Class A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Morgan, Sean              12 Wayne                     2696   10   
  2 Lynch, James              11 Sutherland                2523    8   
  3 Alexis, Sean              12 Olympia                   2409    6   
  4 Lavine, Griffin           11 Brighton                  2210    4   
  5 Tyrell, Mason             11 Hon Falls-Lima            2152    2   
  6 Belkhir, Raouf            10 Victor                    1990    1   
 
Event 51  Boys 200 Meter Dash Class A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Cox, Cory                 12 East                     22.24   3  10   
  2 Charles, Shawn            12 Olympia                  22.24   3   8   
  3 Coley, Javante            12 Olympia                  22.53   3   6   
  4 Kershner, Kevin           11 Hon Falls-Lima           22.68   3   4   
  5 Wood, John                12 East                     23.11   3   2   
  6 Onoff, Noah               11 Sutherland               23.28   3   1   
  7 Willis, Rohan             12 Brighton                 23.69   2 
  8 Buduson, Louie            12 Wayne                    23.82   2 
  9 Klick, Zachary            10 Canandaigua              23.95   2 
 10 Hackel, Sean              12 Victor                   23.96   2 
 11 Burnell, Andrew           12 Canandaigua              23.99   2 
 12 Gambill, Nicodemus        10 East                     24.10   3 
 13 Jefferson, Jemarie        10 Olympia                  24.11   1 
 14 Rabidoux, Adam            12 Hon Falls-Lima           24.25   1 
 15 Davison, Mark             12 Brighton                 24.68   3 
 16 Holt, Cresner             10 Arcadia                  24.80   1 
 17 Wilkes, Trevor            11 Hon Falls-Lima           24.96   2 
 
Event 52  Boys Outdoor Pentathlon Class AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Rivera, Gabe              12 W. Irondequo              3183   10   
  2 Watson, Nick              12 Rush-Henriet              2924    8   
  3 Thompson, Ed              12 Gates-Chili               2912    6   
  4 Collins, Markell          11 Brockport                 2895    4   
  5 Contestabile, Justin      11 Hilton                    2542    2   
  6 Paratore, James           12 Fairport                  2525    1   
  7 Stevenson, Eric           11 Gates-Chili               2450  
  8 Wilson, Dequan            10 Ben Franklin              2415  
  9 Forsgren, Brendan         11 Fairport                  2019  
 10 Frank, Jeff               12 Schroeder                 1955  
 11 Giancursio, Chris         11 Penfield                  1786  
 
Event 52  Boys 200 Meter Dash Class AA
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Smith, Brian              10 Athena-Odys              21.68   3  10   
  2 El-Amin, Ismail           11 Wilson Magne             22.20   3   8   
  3 Johnson, Darien           11 Edison Tech              22.57   3   6   
  4 Williams, Eddie           11 Edison Tech              22.90   3   4   
  5 Lockhart, Derek           12 Penfield                 23.02   3   2   
  6 Jeffries, Joseph          12 Wilson Magne             23.13   3   1   
  7 Beasley, Korey            10 Gates-Chili              23.37   2 
  8 Sermons, Derek            12 Ben Franklin             23.60   2 
  9 Wynn, Kambry              12 Church-Chili             23.63   2 
 10 Chambrs, Desmond          11 Gates-Chili              23.64   1 
 11 Dilliard, Mackenzie       11 Wilson Magne             23.65   3 
 12 Vaughan, Patrick          12 Hilton                   23.65   3 
 13 Marshall, Devon           10 Spencerport              23.90   1 
 14 Ingraham, David            9 McQuaid Jesu             24.11   2 
 15 Morrow, Ronald            11 McQuaid Jesu             24.19   2 
 16 Behnk, Peter              11 Rush-Henriet             24.30   2 
 17 Bratt, Michael            12 Spencerport              24.56   2 
 18 Mastro, Michael           11 Fairport                 24.58   1 
 19 Ta, Peter                 11 Spencerport              24.64   2 
 20 Poueriet, Werlin          11 Schroeder                24.72   1 
 
Event 53  Girls 4x800 Meter Relay Class A
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Honeoye Falls-Lima                                  9:51.54   10   
  2 Pittsford Mendon                                    9:51.84    8   
  3 Canandaigua                                        10:02.41    6   
  4 Pittsford Sutherland                               10:05.89    4   
  5 Mercy                                              10:26.33    2   
  6 Brighton                                           10:54.12    1   
  7 Wayne                                              10:59.53  
  8 East                                               12:17.78  
 
Event 54  Girls 4x800 Meter Relay Class AA
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Penfield                                            9:44.71   10   
  2 Rush-Henrietta                                      9:53.00    8   
  3 Webster Thomas                                      9:59.07    6   
  4 Webster Schroeder                                  10:02.42    4   
  5 Hilton                                             10:05.96    2   
  6 Victor                                             10:17.45    1   
  7 Brockport                                          10:20.24  
 
Event 55  Boys 4x800 Meter Relay Class A
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Honeoye Falls-Lima                                  8:10.83   10   
  2 Brighton                                            8:11.46    8   
  3 Pittsford Sutherland                                8:22.52    6   
  4 Pittsford Mendon                                    8:32.90    4   
  5 Victor                                              8:50.15    2   
  6 Greece Olympia                                     10:46.73    1   
 
Event 56  Boys 4x800 Meter Relay Class AA
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Rush-Henrietta                                      8:02.93   10   
  2 Webster Schroeder                                   8:03.02    8   
  3 Fairport                                            8:15.13    6   
  4 Webster Thomas                                      8:24.73    4   
  5 Edison Tech                                         8:29.09    2   
  6 Penfield                                            8:31.66    1   
  7 Hilton                                              8:35.78  
  8 Greece Athena                                       8:39.09  
  9 W. Irondequoit                                      8:47.62  
 10 Brockport                                           8:59.10  
 11 McQuaid Jesuit                                      9:15.17  
 12 Gates-Chili                                        10:07.27  
 
Event 57  Girls Long Jump Class A
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Ikpot, Elsie              12 Mercy                 15-10.50      4.83m  10   
  2 DeFilippo, Maria          12 Brighton              15-03.25      4.65m   8   
  3 Trotter, Nelly            11 Mendon                15-00.00      4.57m   6   
  4 Leonardi, Abbey           10 Sutherland            14-10.75      4.54m   4   
  5 Flanagan, Maureen         10 Sutherland            14-08.25      4.47m   2   
  6 Adar, Mimi                11 Brighton              14-06.00      4.41m   1   
  7 Ashline-Winters, Ariel    10 Wayne                J14-06.00      4.41m 
  8 Ikpot, Emem                8 Mercy                 14-05.00      4.39m 
  9 Hubregsen, Meg             9 Hon Falls-Lima        14-04.75      4.38m 
 10 Siracuse, Jenna            9 Wayne                 14-02.00      4.31m 
 11 Hennessy, Quinn           10 Wayne                 14-01.00      4.29m 
 12 Muir, Kelsey              10 Hon Falls-Lima        13-03.50      4.05m 
 13 Knight, Brianna           12 East                  13-00.00      3.96m 
 
Event 58  Girls Long Jump Class AA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Lattuca, Nicoletta        12 Spencerport           16-07.75      5.07m  10   
  2 Hudson, Taylor            12 Victor                16-07.50      5.06m   8   
  3 Eason, Breana             12 Gates-Chili           16-00.00      4.87m   6   
  4 Renna, Emily              12 Fairport              15-09.00      4.80m   4   
  5 Entress, Amanda           11 Gates-Chili           15-08.00      4.77m   2   
  6 Chisi, Sibo               12 Penfield              15-02.50      4.63m   1   
  7 Au, Sandra                11 Rush-Henriet          15-01.00      4.59m 
  7 Reed, Nyia                10 Edison Tech           15-01.00      4.59m 
  9 Kober, Alex               10 Schroeder             15-00.25      4.57m 
 10 Aldridge, Adrienne        12 W. Irondequo          14-11.00      4.54m 
 11 Brown, Asante             11 Hilton                14-10.00      4.52m 
 12 DeRue, Stephanie          12 Spencerport           14-07.50      4.45m 
 13 Hess, Laura               12 Hilton                14-05.50      4.40m 
 14 Christiano, Hayley        12 Hilton                14-03.50      4.35m 
 15 allen, Caitlin            12 W. Irondequo          13-09.25      4.19m 
 16 Kohler, Holly             12 Schroeder             12-11.00      3.93m 
 
Event 59  Girls Triple Jump Class A
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Ikpot, Elsie              12 Mercy                 34-02.50     10.42m  10   
  2 Hennessy, Quinn           10 Wayne                 33-00.75     10.07m   8   
  3 Trotter, Nelly            11 Mendon                32-07.75      9.95m   6   
  4 Hawkes, Davida             9 Sutherland            32-07.50      9.94m   4   
  5 Flanagan, Maureen         10 Sutherland            32-03.75      9.84m   2   
  6 Beiter, Kaylin            12 Hon Falls-Lima        31-09.50      9.69m   1   
  7 Leonardi, Abbey           10 Sutherland            31-08.75      9.67m 
  8 Locke, Jessica             9 Canandaigua           31-04.50      9.56m 
  9 Perrin, Selena            10 Canandaigua           31-04.00      9.55m 
 10 Ashline-Winters, Ariel    10 Wayne                 31-03.75      9.54m 
 11 Boghani, Natasha          12 Brighton              30-11.50      9.43m 
 12 Knight, Brianna           12 East                  30-09.50      9.38m 
 13 Smith, Rachel              9 Sutherland            30-08.50      9.35m 
 14 Blake, Leah                9 Geneva                30-05.50      9.28m 
 15 Siracuse, Jenna            9 Wayne                 30-00.50      9.15m 
 16 Garbarino, Caitlyn        12 Mercy                 29-06.00      8.99m 
 17 Mevorach, Martha           9 Hon Falls-Lima        29-00.50      8.85m 
 
Event 60  Girls Triple Jump Class AA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Renna, Emily              12 Fairport              35-08.25     10.87m  10   
  2 Carroll, Billie           11 Edison Tech           34-04.00     10.46m   8   
  3 Entress, Amanda           11 Gates-Chili           33-05.50     10.19m   6   
  4 Burkey, Amanda            10 Fairport              33-03.50     10.14m   4   
  5 Kober, Alex               10 Schroeder             33-01.50     10.09m   2   
  6 Brooks, Ashley            12 Edison Tech           33-00.50     10.07m   1   
  7 Aldridge, Adrienne        12 W. Irondequo          32-07.00      9.93m 
  8 Francis, Zanah            11 Rush-Henriet          32-02.50      9.81m 
  9 DeRue, Stephanie          12 Spencerport           31-11.50      9.74m 
 10 Weidman, Andrea           12 Schroeder             31-08.50      9.66m 
 11 Au, Sandra                11 Rush-Henriet          31-07.00      9.62m 
 11 allen, Caitlin            12 W. Irondequo          31-07.00      9.62m 
 13 Alberti, Amanda           12 Spencerport           31-06.50      9.61m 
 14 wilbur, catherine         10 Athena-Odys           31-04.75      9.56m 
 15 Garno, Ellie              10 Hilton                30-11.25      9.42m 
 16 Miles, Stephanie          12 Hilton                30-00.50      9.15m 
 17 Haltof, Allie             12 Penfield              29-02.50      8.90m 
 -- Hess, Laura               12 Hilton                    FOUL            
 -- Eason, Breana             12 Gates-Chili               FOUL            
 
Event 61  Girls Discus Throw Class A
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Good, Stephanie           11 Arcadia                  90-05     27.55m  10   
  2 Gallup, Rebecca           12 Hon Falls-Lima           87-09     26.74m   8   
  3 Gordon, Kymberle          12 Canandaigua             J87-09     26.74m   6   
  4 Dilek, Ezgi               10 Arcadia                  85-09     26.13m   4   
  5 Kurtic, Sydney            10 Hon Falls-Lima           81-01     24.71m   2   
  6 Bogmis, Ara               11 Sutherland               80-01     24.40m   1   
  7 Nace, Catherine           11 Brighton                 78-00     23.77m 
  8 Morey, Gabby              11 Hon Falls-Lima           75-00     22.86m 
  9 Regan, Eibhlin            10 Sutherland               74-03     22.63m 
 10 Bradway, Maddy             7 Mendon                   73-11     22.52m 
 10 Geen, Erin                10 Mercy                    73-11     22.52m 
 12 Zwecker, Amie             12 Canandaigua              70-03     21.41m 
 13 Ren, TinTin               10 Mendon                   57-07     17.55m 
 
Event 62  Girls Discus Throw Class AA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Sanchez-Jones, Ayanna     11 Rush-Henriet            107-08     32.81m  10   
  2 Cox, Lauren               11 Thomas                  100-03     30.55m   8   
  3 La'Boy, Alexis            12 Athena-Odys              95-01     28.98m   6   
  4 Opela, Cassy              11 Schroeder                94-11     28.93m   4   
  5 Jones, Tyra               11 Rush-Henriet            J94-11     28.93m   2   
  6 Cook, Amy                 12 Gates-Chili              88-00     26.82m   1   
  7 Wexler, Hunter            10 Brockport                86-06     26.36m 
  8 Beaudry, Anna             10 Fairport                 86-02     26.26m 
  9 Rickman, Heather          10 Brockport                85-09     26.13m 
 10 Kirkpatrick, Shannon      11 Athena-Odys              82-11     25.27m 
 11 Frate, Nikki              12 Schroeder                81-01     24.71m 
 12 Ellis, Anna               12 Spencerport              80-11     24.66m 
 13 Montevecchio, Jessica     11 Victor                   79-04     24.18m 
 14 Sentiff, Catie            11 Victor                   78-04     23.87m 
 15 Raspudic, Lianna          11 W. Irondequo             77-05     23.59m 
 16 Burns, Michaela           11 Hilton                   76-06     23.31m 
 17 Sime, Abigail             11 Brockport                76-03     23.24m 
 18 Hill, Steevie              9 Victor                   73-11     22.52m 
 19 Patterson, Aliyah         11 Gates-Chili              72-03     22.02m 
 
Event 63  Girls Shot Put Class A
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Kurtic, Sydney            10 Hon Falls-Lima        32-04.00      9.85m  10   
  2 Gordon, Kymberle          12 Canandaigua           31-10.00      9.70m   8   
  3 Carter, Kierra             9 Mercy                 31-01.00      9.47m   6   
  4 Zwecker, Amie             12 Canandaigua           31-00.00      9.44m   4   
  5 Gallup, Rebecca           12 Hon Falls-Lima        29-10.00      9.09m   2   
  6 Dilek, Ezgi               10 Arcadia               29-07.50      9.02m   1   
  7 Ellingham, Morgan         12 Mendon                29-02.50      8.90m 
  8 Morey, Gabby              11 Hon Falls-Lima        29-01.50      8.87m 
  9 Geen, Erin                10 Mercy                 28-10.25      8.79m 
 10 Brooks, Leanna            12 Brighton              27-10.50      8.49m 
 11 Schramm, Brittany         12 Eastridge             27-03.00      8.30m 
 12 Good, Stephanie           11 Arcadia               27-00.00      8.22m 
 13 McMillian, Jennifer       10 Olympia               26-11.50      8.21m 
 14 Fallone, Ashley           10 Mercy                 26-07.50      8.11m 
 15 Green, Joy                12 East                  25-10.00      7.87m 
 16 Blackwell, Taylor         11 Sutherland            25-08.50      7.83m 
 17 Donnelly, Kerry           11 Mendon                25-05.00      7.74m 
 18 Perrin, Selena            10 Canandaigua           24-09.75      7.56m 
 
Event 64  Girls Shot Put Class AA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Jones, Tyra               11 Rush-Henriet          37-05.00     11.40m  10   
  2 La'Boy, Alexis            12 Athena-Odys           34-00.50     10.37m   8   
  3 Sanchez-Jones, Ayanna     11 Rush-Henriet          33-07.50     10.24m   6   
  4 Haines, Victoria          12 Hilton                32-08.50      9.96m   4   
  5 Hayton, Rachel            12 Victor                32-08.00      9.95m   2   
  6 Raspudic, Lianna          11 W. Irondequo          29-10.75      9.11m   1   
  7 Beaudry, Anna             10 Fairport              29-01.50      8.87m 
  8 Rickman, Heather          10 Brockport             28-11.00      8.81m 
  9 Alberti, Amanda           12 Spencerport           28-09.50      8.77m 
 10 Sime, Abigail             11 Brockport             28-05.00      8.66m 
 11 Grieb, Caitlin            12 Hilton                28-04.25      8.64m 
 12 Papalardo, Sophia         12 Fairport              28-02.25      8.59m 
 13 Wexler, Hunter            10 Brockport             27-07.50      8.42m 
 14 Cox, Lauren               11 Thomas                27-00.50      8.24m 
 15 Burns, Michaela           11 Hilton                26-08.00      8.12m 
 
Event 65  Girls Pole Vault Class A
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Brown, Mirin              10 Mendon                 9-09.00      2.97m  10   
  2 Geary, Kristen            12 Brighton               9-00.00      2.74m   8   
  3 Goodrum, Champagne        10 Hon Falls-Lima         8-06.00      2.59m   5   
  3 Semmler, Kasey            10 Canandaigua            8-06.00      2.59m   5   
  5 Ashline-Winters, Ariel    10 Wayne                  8-00.00      2.43m   1.50
  5 Bronk, Sarah               9 Mercy                  8-00.00      2.43m   1.50
  7 Gawinski, Dylan            9 Brighton              J8-00.00      2.43m 
  8 Kress, Melissa            12 Canandaigua           J8-00.00      2.43m 
  9 Faber, Kristen            11 Mendon                 7-06.00      2.28m 
  9 Sanna, Lauren             10 Sutherland             7-06.00      2.28m 
 11 Adar, Mimi                11 Brighton               7-00.00      2.13m 
 11 Scalise, Marina            9 Brighton               7-00.00      2.13m 
 11 DeMoulin, Carrie          12 Mendon                 7-00.00      2.13m 
 14 Allen, Kristen            12 Mendon                 6-06.00      1.98m 
 
Event 66  Girls Pole Vault Class AA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Christiano, Hayley        12 Hilton                11-00.00      3.35m  10   
  2 Bell, Nicole              12 Gates-Chili           10-06.00      3.20m   8   
  3 McTarnaghan, Kelsey       12 Rush-Henriet           9-06.00      2.89m   6   
  4 Camillaci, Zoe             8 Hilton                J9-06.00      2.89m   4   
  5 Chisi, Sibo               12 Penfield               9-00.00      2.74m   1.50
  5 Bracht, Jessica           12 Thomas                 9-00.00      2.74m   1.50
  7 Farsace, Rebecca          11 Thomas                 8-06.00      2.59m 
  8 Blazey, Devan             12 Victor                 8-00.00      2.43m 
  8 Boula, Steph              11 Hilton                 8-00.00      2.43m 
 10 Mason, Shannon            11 Hilton                 7-06.00      2.28m 
 10 DeRue, Stephanie          12 Spencerport            7-06.00      2.28m 
 10 Howe, Laura               11 Penfield               7-06.00      2.28m 
 10 Yuhas, Rachel             10 Rush-Henriet           7-06.00      2.28m 
 14 Pirnie, Sarah              8 Hilton                 7-00.00      2.13m 
 14 Corey, Jocelyn            12 Penfield               7-00.00      2.13m 
 14 Coan, Rachel              10 Penfield               7-00.00      2.13m 
 14 Gallina, Alyssa           12 Victor                 7-00.00      2.13m 
 14 Ruf, Danielle              8 Gates-Chili            7-00.00      2.13m 
 -- Schwab, Haley             10 Penfield                    NH            
 
Event 67  Girls High Jump Class A
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Meyer, Natalie            10 Mendon                 5-02.00      1.57m  10   
  2 Kimber, Caroline          10 Sutherland             4-10.00      1.47m   7   
  2 Trotter, Nelly            11 Mendon                 4-10.00      1.47m   7   
  4 Locke, Jessica             9 Canandaigua            4-08.00      1.42m   4   
  5 Goodrum, Champagne        10 Hon Falls-Lima        J4-08.00      1.42m   2   
  6 Cannon, Roberta            9 Brighton              J4-08.00      1.42m   1   
  7 Brown, Mirin              10 Mendon                 4-06.00      1.37m 
  7 Hennessy, Quinn           10 Wayne                  4-06.00      1.37m 
  9 Savard, Kristen           10 Hon Falls-Lima         4-04.00      1.32m 
  9 Ryan, Colleen              9 Sutherland             4-04.00      1.32m 
 -- Fallone, Ashley           10 Mercy                       NH            
 -- Tobin, Molly              12 Hon Falls-Lima              NH            
 
Event 68  Girls High Jump Class AA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Hudson, Taylor            12 Victor                 5-05.00      1.65m  10   
  2 Shaffer, Victoria         11 Rush-Henriet           5-04.00      1.62m   8   
  3 Burkey, Amanda            10 Fairport               5-03.00      1.60m   6   
  4 Knab, Lisa                12 Church-Chili           4-10.00      1.47m   4   
  5 Weidman, Rebecca          10 Schroeder             J4-10.00      1.47m   2   
  6 Renna, Kate               10 Fairport               4-08.00      1.42m   0.33
  6 Schwab, Haley             10 Penfield               4-08.00      1.42m   0.33
  6 Miles, Stephanie          12 Hilton                 4-08.00      1.42m   0.33
  9 Cotton, Canei              9 Gates-Chili           J4-08.00      1.42m 
  9 Clark, Morgan             10 Thomas                J4-08.00      1.42m 
 11 White, Rebekah             9 Spencerport            4-06.00      1.37m 
 11 Colson, Alyssia            9 Gates-Chili            4-06.00      1.37m 
 13 Tremblay, Beverly          9 Brockport              4-04.00      1.32m 
 -- Boris, Stephanie          10 Thomas                      NH            
 -- Avery, Sarah              10 Edison Tech                 NH            
 -- Rutherford, Christina     11 Hilton                      NH            
 -- Heath, Joanna             10 W. Irondequo                NH            
 
Event 69  Boys Long Jump Class A
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Ventrillo, Tyler          12 Wayne                 22-07.25      6.88m  10   
  2 Cox, Cory                 12 East                  22-04.25      6.81m   8   
  3 Ajavon, Ikey              12 Canandaigua           21-02.75      6.47m   6   
  4 Williams, Sachar          11 East                  21-00.25      6.40m   4   
  5 Morgan, Mike              11 Wayne                 20-07.25      6.28m   2   
  6 Charles, Shawn            12 Olympia               20-06.00      6.24m   1   
  7 Spring, Eric              11 Sutherland            20-01.50      6.13m 
  8 Junious, Jermaine         11 Olympia               19-09.50      6.03m 
  9 Hoh, David                12 Hon Falls-Lima        19-05.25      5.92m 
 10 Bain, Calvin              12 East                  19-03.50      5.88m 
 11 Jackson, Alex             12 Canandaigua           19-01.50      5.82m 
 12 Oberhofer, Alex           10 Hon Falls-Lima        18-10.50      5.75m 
 13 Hemingway, Jared           9 Victor                18-10.00      5.74m 
 14 Lake, Shaquan             11 East                  18-08.25      5.69m 
 14 Rabidoux, Adam            12 Hon Falls-Lima        18-08.25      5.69m 
 16 Towner, Zach              11 Victor                18-01.75      5.53m 
 -- Jung, Nick                12 Victor                    FOUL            
 
Event 70  Boys Long Jump Class AA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 El-Amin, Ismail           11 Wilson Magne          22-09.50      6.94m  10   
  2 Postwaite, Joe            12 Gates-Chili           22-01.75      6.75m   8   
  3 Zeiglar, Eric             12 Spencerport           22-01.50      6.74m   6   
  4 McGinnis, Aaron           11 Brockport             21-07.50      6.59m   4   
  5 Frazier, Malcolm          12 Gates-Chili           21-04.25      6.50m   2   
  6 Traylor, Matt             12 Penfield              20-10.75      6.36m   1   
  7 Wynn, Kambry              12 Church-Chili          20-05.00      6.22m 
  8 Ross, Jahari              11 Edison Tech           19-11.50      6.08m 
  8 Knight, Denzel            10 Brockport             19-11.50      6.08m 
 10 Ta, Peter                 11 Spencerport           19-09.00      6.01m 
 11 Jackson, Jacob            11 Spencerport           19-01.50      5.82m 
 12 Skinner, Devonte          11 Edison Tech           18-08.50      5.70m 
 13 Wood, Nicholas            10 Spencerport           18-01.75      5.53m 
 14 London-Hill, Kevon        10 Edison Tech           17-09.50      5.42m 
 -- Barnwell, Eddie           12 Wilson Magne              FOUL            
 
Event 71  Boys Triple Jump Class A
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Cox, Cory                 12 East                  46-03.00     14.09m  10   
  2 Ventrillo, Tyler          12 Wayne                 44-05.00     13.53m   8   
  3 Ajavon, Ikey              12 Canandaigua           44-03.25     13.49m   6   
  4 Jackson, Louis            11 East                  43-04.50     13.22m   4   
  5 Morgan, Mike              11 Wayne                 43-03.75     13.20m   2   
  6 Hardgers, Craig           10 Olympia               43-01.00     13.13m   1   
  7 Towner, Zach              11 Victor                41-04.00     12.59m 
  8 Thomas, Josiah            11 John Marshal          40-01.00     12.21m 
  9 Menon, Akash              12 Sutherland            40-00.00     12.19m 
 10 Minor, Alijhiah           10 Canandaigua           39-08.00     12.09m 
 11 Bailey, Frankie           11 John Marshal          39-04.50     12.00m 
 12 Jackson, Alex             12 Canandaigua           38-01.25     11.61m 
 13 Spring, Eric              11 Sutherland            37-11.50     11.56m 
 14 Fraguada, Anthony          9 Sutherland            37-04.75     11.39m 
 15 Forster, Brandon          12 Olympia               37-00.50     11.29m 
 16 Jung, Nick                12 Victor                36-10.00     11.22m 
 17 Hoh, David                12 Hon Falls-Lima        36-09.25     11.20m 
 18 Desiato, Mike             12 Wayne                 35-06.50     10.83m 
 
Event 72  Boys Triple Jump Class AA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Postwaite, Joe            12 Gates-Chili           46-04.50     14.13m  10   
  2 Larkin, Jayvon            12 Wilson Magne          46-01.75     14.06m   8   
  3 Frazier, Malcolm          12 Gates-Chili           45-06.50     13.88m   6   
  4 Ross, Jahari              11 Edison Tech           44-06.00     13.56m   4   
  5 Shih, Jimmy                8 Schroeder             44-02.75     13.48m   2   
  6 Meyer, Pat                11 Hilton                42-08.75     13.02m   1   
  7 Cathey, Kaishawn           9 Edison Tech           41-08.50     12.71m 
  8 Wynn, Kambry              12 Church-Chili          41-08.00     12.70m 
  9 Adams, Asa                10 Edison Tech           41-06.75     12.66m 
 10 Scott, Schekel            11 Edison Tech           41-04.00     12.59m 
 11 Barnwell, Eddie           12 Wilson Magne          40-03.50     12.28m 
 12 Dorren, Jamie             12 W. Irondequo          40-00.50     12.20m 
 13 Ekeze, Julian             11 Brockport             39-09.25     12.12m 
 14 Walker, Nigel             11 Hilton                39-03.25     11.96m 
 15 Miller, Drezeph           12 Edison Tech           39-00.00     11.88m 
 16 London-Hill, Kevon        10 Edison Tech           37-11.50     11.56m 
 17 Graham, Ben               10 Schroeder             37-04.50     11.39m 
 18 Jackson, Jacob            11 Spencerport           37-00.50     11.29m 
 19 Fowler, Malcolm           10 Rush-Henriet          36-11.00     11.25m 
 
Event 73  Boys Shot Put Class A
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Wagner, Jimmy             12 Victor                51-04.00     15.64m  10   
  2 Keels, Antoine            12 East                  51-03.50     15.63m   8   
  3 Weldon, Jack              11 Hon Falls-Lima        47-07.50     14.51m   6   
  4 Noll, Zach                11 Victor                44-08.75     13.63m   4   
  5 Illunga, Mark             12 Olympia               43-09.50     13.34m   2   
  6 Everhart, Logan           12 Victor                42-07.50     12.99m   1   
  7 Bain, Calvin              12 East                  41-00.50     12.50m 
  8 Kahovec, Andrew           12 Victor                40-08.00     12.39m 
  9 Carter, Devan             10 Brighton              38-07.50     11.77m 
 10 Amidon, Joe               11 Wayne                 38-02.00     11.63m 
 11 Gharzouzi, Ed             11 Victor                35-00.25     10.67m 
 12 Dilek, Murat              12 Arcadia               34-06.50     10.52m 
 
Event 74  Boys Shot Put Class AA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Lawson, Mike              12 Rush-Henriet          47-09.00     14.55m  10   
  2 Podgers, Kyle             11 Hilton                47-00.00     14.32m   8   
  3 Cribbin, Ryan             10 W. Irondequo          46-07.00     14.19m   6   
  4 McCullough, John          11 Edison Tech           44-05.00     13.53m   4   
  5 Mohney, David             10 Thomas                43-07.00     13.28m   2   
  6 D'Ambrose, Chris          12 Schroeder             41-10.50     12.76m   1   
  7 Ouelette, Stephan         11 Brockport             41-09.50     12.73m 
  8 Edwards, William          11 Edison Tech           41-00.00     12.49m 
  9 Gloff, Jeff               11 Brockport             39-00.50     11.89m 
 10 Torres, Justin            10 Church-Chili          38-01.00     11.60m 
 11 Leubner, Eliot            10 Rush-Henriet          37-10.50     11.54m 
 12 Donald, Frank             10 Ben Franklin          37-04.25     11.38m 
 13 Saxton, Josh              10 Rush-Henriet          36-09.50     11.21m 
 14 Bannister, David          10 Brockport             36-06.50     11.13m 
 15 Lawerence, Andrew         12 Spencerport           35-10.00     10.92m 
 16 Bartosiewicz, Robert      12 Penfield              35-07.00     10.84m 
 17 Cruz, Julio               11 Edison Tech           35-04.50     10.78m 
 18 Zielinski, Dave           11 Hilton                35-00.00     10.66m 
 19 Johnson, John             11 Spencerport           34-06.50     10.52m 
 20 Casey, Austin             11 Church-Chili          34-02.50     10.42m 
 
Event 75  Boys Discus Throw Class A
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Keels, Antoine            12 East                    134-08     41.04m  10   
  2 Huff, Jayson              12 East                    133-08     40.74m   8   
  3 Noll, Zach                11 Victor                  130-07     39.80m   6   
  4 Weldon, Jack              11 Hon Falls-Lima          130-04     39.72m   4   
  5 Amidon, Joe               11 Wayne                   127-06     38.86m   2   
  6 Everhart, Logan           12 Victor                  118-09     36.19m   1   
  7 Urso, Mario               11 Sutherland              118-06     36.11m 
  8 Wagner, Jimmy             12 Victor                  116-10     35.61m 
  9 Rose, Edward              12 East                    115-04     35.15m 
 10 Hernandez, Raul           11 Olympia                 112-03     34.21m 
 11 Gharzouzi, Ed             11 Victor                  105-10     32.25m 
 12 Dilek, Murat              12 Arcadia                 104-05     31.82m 
 13 Mintel, Mike              10 Victor                  102-07     31.26m 
 14 Militello, Nick           11 Hon Falls-Lima          101-09     31.01m 
 15 Goodrum, Xavier           12 Hon Falls-Lima          101-07     30.96m 
 16 James, Tyler              10 Canandaigua              98-07     30.04m 
 
Event 76  Boys Discus Throw Class AA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Dorren, Jamie             12 W. Irondequo            134-02     40.89m  10   
  2 Podgers, Kyle             11 Hilton                  130-06     39.77m   8   
  3 Lawson, Mike              12 Rush-Henriet            120-04     36.67m   6   
  4 Hall, Nicholas            12 Spencerport             119-03     36.34m   4   
  5 Tran, Brandon             12 Gates-Chili             118-10     36.22m   2   
  6 Cribbin, Ryan             10 W. Irondequo            118-02     36.01m   1   
  7 Kaltenbach, Fritz         10 Fairport                115-00     35.05m 
  8 Johnson, John             11 Spencerport             113-03     34.51m 
  9 D'Ambrose, Chris          12 Schroeder               112-04     34.23m 
 10 Saxton, Josh              10 Rush-Henriet            107-11     32.89m 
 11 Ouelette, Stephan         11 Brockport               105-07     32.18m 
 12 Yockel, Adam              12 Hilton                  104-03     31.77m 
 13 Bannister, David          10 Brockport               103-10     31.64m 
 14 Edwards, William          11 Edison Tech             102-06     31.24m 
 15 McCullough, John          11 Edison Tech             100-04     30.58m 
 
Event 77  Boys High Jump Class A
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Ventrillo, Tyler          12 Wayne                  6-05.00      1.95m  10   
  2 Reape, Chris              12 Brighton               6-04.00      1.93m   8   
  3 Morgan, Mike              11 Wayne                 J6-04.00      1.93m   6   
  4 Osterhout, Jarrett        11 Canandaigua            6-00.00      1.82m   4   
  5 Hardgers, Craig           10 Olympia                5-10.00      1.77m   2   
  6 Cruz, Desean              12 Arcadia               J5-10.00      1.77m   1   
  7 Ruff, Daniel              12 Sutherland            J5-10.00      1.77m 
 
Event 78  Boys High Jump Class AA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Postwaite, Joe            12 Gates-Chili            6-03.00      1.90m  10   
  2 Meyer, Pat                11 Hilton                 6-01.00      1.85m   8   
  3 McGinnis, Aaron           11 Brockport              6-00.00      1.82m   6   
  4 Dorren, Jamie             12 W. Irondequo          J6-00.00      1.82m   4   
  5 Ross, Jahari              11 Edison Tech           J6-00.00      1.82m   2   
  6 Larkin, Jayvon            12 Wilson Magne           5-10.00      1.77m   1   
  7 Frazier, Malcolm          12 Gates-Chili           J5-10.00      1.77m 
  8 Carlson, Ben              11 Thomas                 5-08.00      1.72m 
  9 Jackson, Jacob            11 Spencerport           J5-08.00      1.72m 
 10 Smith, Wyatt               9 W. Irondequo          J5-08.00      1.72m 
 11 Crouse, Brant             10 Fairport               5-06.00      1.67m 
 12 Porrata, Sean             11 Athena-Odys            5-04.00      1.62m 
 12 Hampton, John             10 Athena-Odys            5-04.00      1.62m 
 -- Echevarria, Kevin         12 Rush-Henriet                NH            
 -- Graham-Wideman, Tommy     10 Fairport                    NH            
 -- Taylor, Jashawn           10 Ben Franklin                NH            
 -- Freeman, Colton           10 Schroeder                   NH            
 
Event 79  Boys Pole Vault Class A
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Henderson, Shawn          12 Brighton              14-00.00      4.26m  10   
  2 Maxwell, Ben              11 Victor                12-06.00      3.81m   8   
  3 Lodato, Troy              11 Olympia               12-00.00      3.65m   5   
  3 Harding, Samuel           10 Canandaigua           12-00.00      3.65m   5   
  5 Gasser, Jim               12 Wayne                J12-00.00      3.65m   2   
  6 Forster, Brandon          12 Olympia               11-06.00      3.50m   0.50
  6 Ferguson, Mike            12 Canandaigua           11-06.00      3.50m   0.50
  8 Millio, Billy             12 Wayne                 11-00.00      3.35m 
  9 Krapf, Timo                9 Sutherland            10-06.00      3.20m 
  9 Kist, Michael             11 Mendon                10-06.00      3.20m 
 11 Myers, Jake               10 Hon Falls-Lima        10-00.00      3.04m 
 12 Barnard, Justin           10 Canandaigua            9-06.00      2.89m 
 12 Reinke, Steve             10 Hon Falls-Lima         9-06.00      2.89m 
 12 Bekauri, Garsaovan         9 Geneva                 9-06.00      2.89m 
 15 Alexander, Brad            9 Hon Falls-Lima         9-00.00      2.74m 
 16 Hernandez, Eric            9 Olympia                8-06.00      2.59m 
 
Event 80  Boys Pole Vault Class AA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Palozzi, CJ               10 Gates-Chili           13-00.00      3.96m  10   
  2 Molinari, Kris            11 Rush-Henriet          12-06.00      3.81m   8   
  3 Jackson, Jonathan         12 Hilton                12-00.00      3.65m   6   
  4 Brown, Jacob              11 Rush-Henriet         J12-00.00      3.65m   4   
  5 Johnson, Adam             12 Spencerport           11-06.00      3.50m   2   
  6 Adler, Josh               12 Gates-Chili          J11-06.00      3.50m   1   
  7 Trieste, Jacob            10 Gates-Chili           11-00.00      3.35m 
  8 Tylock, Chris             11 Penfield              10-06.00      3.20m 
  9 Baszynski, Luke           11 Spencerport           10-00.00      3.04m 
 -- Lennon, Stephen           12 Hilton                      NH            
 -- Hurley, Joshua             9 Gates-Chili                 NH            
 -- Nguyen, Mitch             12 Penfield                    NH            
 -- Ellis, Ryan                9 Gates-Chili                 NH            
 -- Schottmiller, Ed          12 Rush-Henriet                NH            
 -- Noble, Deaven             10 Schroeder                   NH            
 -- deGraad, Jack             10 Hilton                      NH            
 
Event 81  Outdoor Pentathlon: #2 Girls High Jump Class A Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Riley, Jennifer           11 Mendon                   1.52m    4-11.75    644
  2 Haasis, Christal          12 Olympia                  1.32m    4-04.00    429
  2 Deuel, Morgan             12 Mendon                   1.32m    4-04.00    429
  4 Shafer, Nora              11 Mercy                    1.27m    4-02.00    379
  4 Kane, Nicollette          12 Mercy                    1.27m    4-02.00    379
  6 Held, Emmy                10 Hon Falls-Lima           1.22m    4-00.00    331
  7 Ciaccio, Maggie           11 Mercy                    1.17m    3-10.00    284
  7 Delaney, Kathryn          12 Mercy                    1.17m    3-10.00    284
 -- Fallone, Christina         9 Mercy                       NH            
 -- Sheridan, Terra            9 Hon Falls-Lima              NH            
 
Event 82  Outdoor Pentathlon: #3 Girls Shot Put Class A Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Deuel, Morgan             12 Mendon                   9.27m   30-05.00    482
  2 Riley, Jennifer           11 Mendon                   9.02m   29-07.25    465
  3 Ciaccio, Maggie           11 Mercy                    8.24m   27-00.50    415
  4 Haasis, Christal          12 Olympia                  7.94m   26-00.75    395
  5 Sheridan, Terra            9 Hon Falls-Lima           6.76m   22-02.25    320
  6 Shafer, Nora              11 Mercy                    6.52m   21-04.75    304
  7 Held, Emmy                10 Hon Falls-Lima           6.31m   20-08.50    291
  8 Fallone, Christina         9 Mercy                    6.29m   20-07.75    290
  9 Kane, Nicollette          12 Mercy                    5.56m   18-03.00    243
 10 Delaney, Kathryn          12 Mercy                    5.47m   17-11.50    238
 
Event 83  Outdoor Pentathlon: #4 Girls Long Jump Class A Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Riley, Jennifer           11 Mendon                   4.38m   14-04.50    398
  2 Kane, Nicollette          12 Mercy                    4.36m   14-03.75    393
  3 Deuel, Morgan             12 Mendon                   4.26m   13-11.75    369
  3 Shafer, Nora              11 Mercy                    4.26m   13-11.75    369
  5 Held, Emmy                10 Hon Falls-Lima           3.74m   12-03.25    250
  6 Haasis, Christal          12 Olympia                  3.67m   12-00.50    235
  7 Sheridan, Terra            9 Hon Falls-Lima           3.58m   11-09.00    216
  8 Ciaccio, Maggie           11 Mercy                    3.51m   11-06.25    202
  9 Fallone, Christina         9 Mercy                    3.45m   11-04.00    190
 10 Delaney, Kathryn          12 Mercy                    2.93m    9-07.50     95
 
Event 84  Outdoor Pentathlon: #2 Girls High Jump Class AA Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Martin, Tylyn             10 Fairport                 1.47m    4-09.75    588
  1 LaRose, Kathan            12 Gates-Chili              1.47m    4-09.75    588
  3 Hlywa, Jade               12 Wilson Magne             1.37m    4-06.00    481
  4 Cushman, Olivia           11 Penfield                 1.32m    4-04.00    429
  4 Burkhard, Mariah          11 Church-Chili             1.32m    4-04.00    429
  4 Trybus, Tieyler           11 Hilton                   1.32m    4-04.00    429
  4 Hillman, Xavia            10 Rush-Henriet             1.32m    4-04.00    429
  8 DePasquale, Brittany      11 Hilton                   1.17m    3-10.00    284
 
Event 85  Outdoor Pentathlon: #3 Girls Shot Put Class AA Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Burkhard, Mariah          11 Church-Chili             8.61m   28-03.00    439
  2 Hlywa, Jade               12 Wilson Magne             7.65m   25-01.25    377
  3 Cushman, Olivia           11 Penfield                 7.57m   24-10.00    372
  4 Martin, Tylyn             10 Fairport                 7.34m   24-01.00    357
  5 LaRose, Kathan            12 Gates-Chili              6.91m   22-08.00    329
  6 Trybus, Tieyler           11 Hilton                   6.21m   20-04.50    285
  7 DePasquale, Brittany      11 Hilton                   4.96m   16-03.25    206
 -- Hillman, Xavia            10 Rush-Henriet              FOUL            
 
Event 86  Outdoor Pentathlon: #4 Girls Long Jump Class AA Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Hlywa, Jade               12 Wilson Magne             4.89m   16-00.50    530
  2 Martin, Tylyn             10 Fairport                 4.30m   14-01.25    379
  3 Burkhard, Mariah          11 Church-Chili             4.29m   14-01.00    376
  4 Cushman, Olivia           11 Penfield                 4.24m   13-11.00    364
  5 Hillman, Xavia            10 Rush-Henriet             3.79m   12-05.25    261
  6 Trybus, Tieyler           11 Hilton                   3.59m   11-09.50    218
  7 DePasquale, Brittany      11 Hilton                   3.45m   11-04.00    190
  8 LaRose, Kathan            12 Gates-Chili              2.81m    9-02.75     76
 
Event 87  Outdoor Pentathlon: #2 Boys High Jump Class A Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Morgan, Sean              12 Wayne                    1.75m    5-08.75    585
  2 Alexis, Sean              12 Olympia                  1.65m    5-05.00    504
  3 Lynch, James              11 Sutherland               1.60m    5-03.00    464
  3 Phillips, Alex            10 Wayne                    1.60m    5-03.00    464
  5 Tyrell, Mason             11 Hon Falls-Lima           1.55m    5-01.00    426
  5 Belkhir, Raouf            10 Victor                   1.55m    5-01.00    426
  7 Lavine, Griffin           11 Brighton                 1.45m    4-09.00    352
 
Event 88  Outdoor Pentathlon: #3 Boys Shot Put Class A Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Alexis, Sean              12 Olympia                 10.00m   32-09.75    486
  2 Lynch, James              11 Sutherland               9.52m   31-03.00    457
  3 Lavine, Griffin           11 Brighton                 9.33m   30-07.50    445
  4 Phillips, Alex            10 Wayne                    9.03m   29-07.50    428
  5 Tyrell, Mason             11 Hon Falls-Lima           8.94m   29-04.00    422
  6 Belkhir, Raouf            10 Victor                   8.78m   28-09.75    413
  7 Morgan, Sean              12 Wayne                    8.40m   27-06.75    390
 
Event 89  Outdoor Pentathlon: #4 Boys Long Jump Class A Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Morgan, Sean              12 Wayne                    5.24m   17-02.25    429
  2 Lynch, James              11 Sutherland               5.09m   16-08.50    400
  3 Alexis, Sean              12 Olympia                  4.90m   16-01.00    363
  4 Tyrell, Mason             11 Hon Falls-Lima           4.60m   15-01.25    308
  5 Lavine, Griffin           11 Brighton                 4.56m   14-11.50    301
  6 Phillips, Alex            10 Wayne                    4.35m   14-03.25    264
  7 Belkhir, Raouf            10 Victor                   3.68m   12-01.00    156
 
Event 90  Outdoor Pentathlon: #2 Boys High Jump Class AA Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Rivera, Gabe              12 W. Irondequo             1.93m    6-04.00    740
  2 Thompson, Ed              12 Gates-Chili              1.85m    6-00.75    670
  3 Collins, Markell          11 Brockport                1.80m    5-10.75    627
  4 Watson, Nick              12 Rush-Henriet             1.75m    5-08.75    585
  5 Stevenson, Eric           11 Gates-Chili              1.65m    5-05.00    504
  5 Chiang, Andrew            12 Rush-Henriet             1.65m    5-05.00    504
  5 Hotto, Jeff               12 Penfield                 1.65m    5-05.00    504
  8 Forsgren, Brendan         11 Fairport                 1.60m    5-03.00    464
  9 Frank, Jeff               12 Schroeder                1.55m    5-01.00    426
  9 Contestabile, Justin      11 Hilton                   1.55m    5-01.00    426
  9 Paratore, James           12 Fairport                 1.55m    5-01.00    426
  9 Wilson, Dequan            10 Ben Franklin             1.55m    5-01.00    426
 13 Giancursio, Chris         11 Penfield                 1.50m    4-11.00    389
 
Event 91  Outdoor Pentathlon: #3 Boys Shot Put Class AA Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Rivera, Gabe              12 W. Irondequo            12.67m   41-07.00    647
  2 Collins, Markell          11 Brockport               12.17m   39-11.25    617
  3 Thompson, Ed              12 Gates-Chili             11.99m   39-04.00    606
  4 Stevenson, Eric           11 Gates-Chili             10.76m   35-03.75    531
  5 Watson, Nick              12 Rush-Henriet            10.17m   33-04.50    496
  6 Wilson, Dequan            10 Ben Franklin             9.58m   31-05.25    460
  7 Giancursio, Chris         11 Penfield                 9.17m   30-01.00    436
  8 Contestabile, Justin      11 Hilton                   9.14m   30-00.00    434
  9 Frank, Jeff               12 Schroeder                8.93m   29-03.75    422
 10 Paratore, James           12 Fairport                 8.88m   29-01.75    419
 11 Forsgren, Brendan         11 Fairport                 7.91m   25-11.50    361
 11 Chiang, Andrew            12 Rush-Henriet             7.91m   25-11.50    361
 
Event 92  Outdoor Pentathlon: #4 Boys Long Jump Class AA Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Rivera, Gabe              12 W. Irondequo             5.66m   18-07.00    514
  2 Stevenson, Eric           11 Gates-Chili              5.56m   18-03.00    494
  3 Thompson, Ed              12 Gates-Chili              5.52m   18-01.50    485
  4 Watson, Nick              12 Rush-Henriet             5.21m   17-01.25    423
  5 Paratore, James           12 Fairport                 5.19m   17-00.50    419
  6 Wilson, Dequan            10 Ben Franklin             5.18m   17-00.00    417
  7 Collins, Markell          11 Brockport                5.10m   16-08.75    402
  8 Contestabile, Justin      11 Hilton                   4.92m   16-01.75    367
  9 Chiang, Andrew            12 Rush-Henriet             4.78m   15-08.25    341
 10 Forsgren, Brendan         11 Fairport                 4.63m   15-02.25    313
 11 Frank, Jeff               12 Schroeder                4.47m   14-08.00    285
 12 Giancursio, Chris         11 Penfield                 3.84m   12-07.25    181
 
              Women - Class AA - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Rush-Henrietta              75        2) Penfield                   66.83
    3) Fairport                    64.33     4) Victor                     53   
    4) Gates-Chili                 53        6) Spencerport                48   
    7) Brockport                   46        8) Hilton                     34.33
    9) Edison Tech                 31       10) Webster Schroeder          30   
   11) Webster Thomas              28.50    12) Greece Athena              14   
   12) Churchville-Chili           14       14) Wilson Magnet              13   
   15) W. Irondequoit              10       16) Ben Franklin                8   
 
              Women - Class A - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Pittsford Mendon           165        2) Mercy                     103.50
    3) Canandaigua                 88        4) Honeoye Falls-Lima         75   
    5) Pittsford Sutherland        63        6) Brighton                   32   
    7) Wayne                       23.50     8) Greece Arcadia             15   
    9) Geneva                      10       10) Eastridge                   9   
   11) Greece Olympia               4       12) East                        1   
 
               Men - Class AA - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Rush-Henrietta              94        2) Hilton                     83   
    3) Gates-Chili                 73        4) Edison Tech                65   
    5) Wilson Magnet               64        6) W. Irondequoit             37   
    7) Greece Athena               36        8) Brockport                  27   
    9) Penfield                    26       10) Webster Schroeder          25   
   11) McQuaid Jesuit              20       12) Spencerport                14   
   13) Webster Thomas              13       14) Fairport                    7   
   15) Ben Franklin                 5                                           
 
                Men - Class A - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) East                       118        2) Greece Olympia             91.50
    3) Honeoye Falls-Lima          82        4) Wayne                      65   
    5) Victor                      56        6) Canandaigua                46.50
    7) Brighton                    42        8) Pittsford Mendon           37   
    9) Pittsford Sutherland        31       10) Greece Arcadia             18   
   11) John Marshall                2