Licensed to Yen Timing Service - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 1/14/2012 06:06 PM
                          RWTL -groups BF - 1/14/2012                          
                                    Hobart                                     
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 4x800 Meter Relay Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
Finals
  1 Canandaigua  'B'                                    9:53.15  
  2 Greece Athena  'A'                                 10:41.77  
  3 Mercy  'A'                                         10:58.05  
  4 Penfield  'B'                                      11:05.36  
  5 Red Jacket  'A'                                    11:13.60  
  6 East Rochester  'B'                                11:41.59  
  7 Waterloo  'A'                                      11:44.50  
  8 Aquinas  'A'                                       11:47.58  
  9 Victor  'B'                                        11:48.37  
 10 Bishop Kearney  'A'                                12:53.24  
 11 East Rochester  'A'                                13:02.93  
 
Event 3  Boys 4x800 Meter Relay Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Greece Athena  'A'                                  8:25.53  
  2 Victor  'A'                                         8:27.16  
  3 McQuaid  'A'                                        8:34.95  
  4 Penfield  'A'                                       8:49.79  
  5 Newark  'A'                                         9:00.58  
  6 North Rose Wolcott  'A'                             9:23.94  
  7 Victor  'B'                                         9:53.44  
 
Event 4  Boys 4x800 Meter Relay Junior Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Aquinas  'B'                                       10:01.40  
 
Event 5  Girls 55 Meter Dash Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Christine Lyttle          11 Canandaigua               7.71   1 
  2 Tiaja Jeffries            10 Rush Henriet              7.78   1 
  3 Samantha Turner           12 Red Jacket                7.79   1 
  4 Mijoi Powell              10 Mercy                     7.87   1 
  5 Tanzy Blair               12 Rush Henriet              7.94   1 
  6 Rickayia Jones            11 Rush Henriet              7.96   1 
  7 Rachel Olson              11 Canandaigua               7.99   2 
  8 Sarah Wied                 9 Canandaigua               8.08   2 
  9 shaquenta Wilson          12 John Marshal              8.13   2 
 10 Janae Dulaney             12 Greece Athen              8.15   1 
 10 Morgan DeVuyst            12 Midlakes                  8.15   2 
 12 Abby Higgins               8 Marion                    8.20   2 
 13 Jovanna Miller            10 Newark                    8.27   2 
 14 Malecka Pickard           11 North Rose W              8.28   3 
 15 Bryce Felton               8 Mercy                     8.32   2 
 16 Amanda Mietus              9 Mercy                     8.39   2 
 17 Rachel Yuhas              11 Rush Henriet              8.40   3 
 18 Lauren Gallentine          9 Midlakes                  8.41   5 
 19 Jordan Osborne            10 Waterloo                  8.42   4 
 20 Aleha Bennett             12 John Marshal              8.48   3 
 21 Heather Groot             11 Canandaigua               8.52   4 
 22 Tianna Gunnis              8 Penfield                  8.57   3 
 23 Riley Johnson             12 Greece Athen              8.60   3 
 24 Gwyneth Daunton           12 West Irondeq              8.60   5 
 25 Emma Doran                10 Victor                    8.61   5 
 26 Jessi Thon                12 Victor                    8.61   3 
 27 Nutjaraporn Saoro          9 Victor                    8.65   3 
 28 Olivia Lawler             12 Canandaigua               8.66   4 
 29 Maddie Mugnola            12 Canandaigua               8.67   3 
 30 Tori Poplaski             11 Waterloo                  8.68   4 
 31 Brianna Lewis             10 Rush Henriet              8.69   5 
 32 Ariana Mastrangelo         9 Waterloo                  8.75   5 
 33 Emily Rodger              11 Waterloo                  8.80   4 
 34 Sophie Osytek             10 Waterloo                  8.94   4 
 35 Shannon Waugh              9 Waterloo                  8.95   5 
 36 Brittany Kruep            10 Victor                    8.98   5 
 37 Chelsey Stock              9 Waterloo                  9.33   6 
 38 Alisha Rockefeller         9 Midlakes                  9.40   5 
 39 Dana Eaton                 9 Newark                    9.52   6 
 40 Megan Kaiser              11 Greece Odyss              9.53   6 
 41 Irene Zimmerman           10 Victor                    9.57   6 
 42 Kaitlyn Ritz              10 Victor                    9.61   6 
 43 Alexandra Cator           11 Canandaigua               9.62   6 
 44 Catherine Smith           11 North Rose W              9.72   6 
 45 Ariel Swann                9 Newark                    9.85   4 
 46 Allison Dressing           9 Waterloo                 10.19   7 
 47 Meghan Cole                9 Waterloo                 10.32   7 
 48 Jordan Bates              10 Waterloo                 10.34   7 
 49 Emilyn Goodman             9 Waterloo                 11.07   7 
 50 Kan Pitharattanatip       12 Canandaigua              11.87   7 
 
Event 6  Girls 55 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Brandi Leslie              7 Aquinas                   8.42   1 
  2 Latricia Agee             10 Greece Athen              8.82   1 
  3 Alyssa DeMott              9 Canandaigua               8.85   1 
  4 Emmalee Jessie             8 Aquinas                   8.91   1 
  5 Shakira Lewis              8 Aquinas                   8.97   4 
  6 Susan Doan                 9 Greece Athen              9.02   2 
  7 Danielle DeLooze          10 Rush Henriet              9.06   1 
  8 Alexandra Robbins-Jackso  10 Rush Henriet              9.08   2 
  9 Kimmy Weis                12 Marion                    9.13   2 
 10 Rebekah McNeill           10 Rush Henriet              9.27   3 
 11 Caitlin Bray               8 East Rochest              9.32   2 
 12 Julie Handel              10 Rush Henriet              9.46   3 
 13 Alexis Villarrubia         7 Aquinas                   9.50   4 
 14 Sade Moten                11 Greece Athen              9.50   2 
 15 Keziah Suwyn              11 Marion                    9.51   1 
 16 Claire Teal                9 Greece Athen              9.52   2 
 17 Kayjona Rogers             9 Penfield                  9.57   3 
 18 Elizabeth Fabiano         10 Penfield                  9.72   3 
 19 Samantha Muscat            9 Rush Henriet              9.87   3 
 20 Marisa Principato          9 Canandaigua               9.92   4 
 21 Layla Tarricone            9 Rush Henriet              9.96   3 
 22 Anna Clements             11 Victor                   10.37   4 
 23 Jaylan Yuksel             10 Rush Henriet             10.52   4 
 24 Chloe Pogoda              10 Victor                   10.63   4 
 
Event 7  Girls 55 Meter Dash Modified
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 McKenzie Karpp             7 Marion                    8.74  
  2 Cacique Whitehead          7 East Rochest              9.86  
 
Event 8  Boys 55 Meter Dash Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Brian Smith               11 Greece Athen              6.66   1 
  2 Terrance Harley           10 Greece Athen              6.73   1 
  3 Alonzo Turney             10 Aquinas                   6.83   1 
  4 Josh Hanna                11 Aquinas                   7.00   1 
  5 Dylan Scott               11 West Irondeq              7.01   1 
  6 Steven Her                12 Canandaigua               7.11   1 
  7 Kennon Rivjus-Russ        12 Ne/Nw Coll P              7.13   2 
  8 David Ingraham            10 McQuaid                   7.16   2 
  9 Da'nel Drayton            11 West Irondeq              7.25   2 
 10 Alijhiah Minor            11 Canandaigua               7.26   2 
 11 Matt Barton                9 Victor                    7.28   3 
 12 Tyrone Burro              11 Rush Henriet              7.29   1 
 13 travon stevens            12 John Marshal              7.30   2 
 14 Terrance Richards          9 Aquinas                   7.31   2 
 15 Jeremy Kowaleski          11 Newark                    7.38   6 
 16 Xavier Merrill            11 Ne/Nw Coll P              7.40   3 
 17 Daron Roper               11 Rush Henriet              7.48   2 
 18 Tyler Jodeit              11 Waterloo                  7.56   5 
 19 Anthony Licata            11 Aquinas                   7.56   2 
 20 Jason Wooten              11 Rush Henriet              7.57   4 
 21 Michael Freier            12 Waterloo                  7.59   3 
 22 Andrew Elling             12 Greece Odyss              7.61   7 
 23 Cordell Cummings          11 Ben Franklin              7.61   3 
 24 Kyle Cheasman             12 Red Jacket                7.62   5 
 25 Lucas DeGaetano           11 Canandaigua               7.63   7 
 26 Collin Farrell             8 Midlakes                  7.64   4 
 27 Jared Hotchkiss           12 Midlakes                  7.68   5 
 28 Keith LeFlore             11 West Irondeq              7.70   5 
 29 Toby Wise                 10 Waterloo                  7.72   4 
 29 Tyler James               11 Canandaigua               7.72   5 
 31 Zach Noll                 12 Victor                    7.78   4 
 32 Culyn De Beer             10 Canandaigua               7.78   7 
 33 Noah Marthaller           10 Canandaigua               7.78   6 
 34 Kirk Hewitt               12 East Rochest              7.80   3 
 35 Jake Thide                 9 West Irondeq              7.85   4 
 36 Allen Saysone             11 West Irondeq              7.90   6 
 37 Nathan Bardeen            10 Aquinas                   7.91   5 
 38 Alex VanDePas             11 Penfield                  7.93   6 
 39 Devin Thomas              10 Greece Odyss              7.96   7 
 40 Frank Donalds             11 Ne/Nw Coll P              7.99   6 
 41 Robert Mugnola             9 Canandaigua               7.99   8 
 42 Ryan Tracy                10 Newark                    8.01   6 
 43 Kyle Lasher                9 Waterloo                  8.02   5 
 44 Brad LeStorti             10 Victor                    8.05   5 
 45 Cody Sabol                10 Waterloo                  8.06   7 
 46 Noah Peterham             11 Red Jacket                8.07   9 
 47 Jon Gelinas               10 Canandaigua               8.12   7 
 48 Tyler Smith               12 East Rochest              8.15   4 
 49 Frank Bruno               10 Bishop Kearn              8.17   7 
 50 Matt Liu                  10 Canandaigua               8.23   8 
 51 Jalen Kingston             9 Waterloo                  8.24   6 
 52 Dean Cutri                11 Canandaigua               8.25   7 
 53 Austin Schessl             9 Waterloo                  8.25   6 
 54 Roger Rice Porter         10 Waterloo                  8.26   8 
 55 Grant Howard               9 Newark                    8.32   8 
 56 Patrick Dalton             9 Canandaigua               8.38   8 
 57 Lucas Ruckle              11 Canandaigua               8.40   8 
 58 Robert Smith               9 Midlakes                  8.42  10 
 59 Cole Pickering            11 Victor                    8.46   8 
 60 Colton Trammel            10 Victor                    8.49   9 
 61 Jake DeChick               9 Waterloo                  8.60  10 
 62 Deshon Cobb                9 Newark                    8.61   8 
 63 Warren Krasz               9 West Irondeq              8.77   9 
 64 Samuel Stevens             9 Midlakes                  8.96   9 
 65 Joe Maurer                10 West Irondeq              9.32   9 
 66 Thomas Gage                9 Waterloo                  9.38  10 
 67 Joe Hickey                12 Bishop Kearn              9.46   9 
 68 Josh Tyler                 9 Waterloo                  9.72   9 
 69 James Gantz                9 Waterloo                 10.42  10 
 70 Marcus Maddox             11 West Irondeq             10.93  10 
 
Event 9  Boys 55 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Ryan Camera               10 Greece Athen              7.69   1 
  2 Matt Lechner              11 Penfield                  7.79   1 
  3 Michael Kephart           10 Greece Athen              7.81   1 
  4 Myles Watts                9 Rush Henriet              7.88   2 
  5 Brian Heirs                8 Aquinas                   7.93   1 
  6 David Doan                10 Greece Athen              7.94   1 
  7 Matt Ryan                 10 McQuaid                   8.06   3 
  8 Josh Murray                8 Aquinas                   8.08   2 
  9 Connor DeJoy               9 Victor                    8.14   3 
 10 Sam Mitchell              11 Marion                    8.17   2 
 11 Mike Celestino            10 Greece Athen              8.20   2 
 12 Jacob Latiuk              10 Greece Athen              8.21   2 
 13 Rory Kirven               10 Penfield                  8.27   1 
 14 Immanuel Butler            9 Greece Odyss              8.30   2 
 15 Theodore Cegelski         10 Penfield                  8.58   3 
 16 Daniyal Kamal              9 Rush Henriet              8.61   3 
 17 Cameron Gross             10 Greece Athen              8.62   3 
 18 Vincent Polimeni          10 Greece Athen              8.72   3 
 19 Iain Higgins              10 McQuaid                   8.80   4 
 20 Deodrick Barnes           10 McQuaid                   8.84   4 
 21 Henry Onesengmani         10 Penfield                  8.92   3 
 22 Erik Guerrero              9 McQuaid                   9.03   4 
 23 Jack Argento               9 East Rochest             10.16   4 
 
Event 10  Boys 55 Meter Dash Modified
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Atiba McLaren              8 McQuaid                   7.96  
  2 Jamir Jones                8 Aquinas                   8.08  
  3 RJ Sturtz                  8 Marion                    9.43  
  4 Nick Samodurov             8 Red Jacket               11.21  
 
Event 11  Girls 55 Meter Hurdles Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Christine Lyttle          11 Canandaigua               8.87   1 
  2 Kori Hughes               11 Midlakes                  9.52   1 
  3 Sarah Wied                 9 Canandaigua               9.86   1 
  4 Samantha Carro             9 Canandaigua               9.96   1 
  5 Abigail Bourcy             9 Penfield                 10.01   2 
  6 Jenna Minges              10 Rush Henriet             10.03   2 
  7 Sarah Shellard            11 Victor                   10.05   1 
  8 Carlie Austin                Victor                   10.18   4 
  9 Alicia Mills              12 Red Jacket               10.24   1 
 10 Emily Graham              11 Mercy                    10.25   1 
 11 Logan Salamone            12 Marion                   10.29   2 
 12 Anquanette Jordan         10 Ben Franklin             10.31   2 
 13 Gwyneth Daunton           12 West Irondeq             10.67   2 
 14 Breanna Bernardi          12 Bishop Kearn             10.69   2 
 15 Sarah Cedruly             11 Mercy                    10.92   2 
 16 Eboni Jackson              8 Penfield                 10.99   3 
 17 Danielle Romaine          12 Midlakes                 11.06   1 
 18 Amy Kurmis                12 East Rochest             11.08   3 
 19 Nicole Megali              9 Victor                   11.13   3 
 20 Elizabeth Mazza            9 Victor                   11.30   3 
 21 Zoe Herrick               10 Greece Odyss             11.31   2 
 22 Reigan Dudley              7 Waterloo                 11.69   4 
 23 Ashley Battley            10 Waterloo                 11.74   3 
 24 Kenya Holtboy             10 Newark                   11.96   4 
 25 Rose Marchand              9 Mercy                    12.09   4 
 26 Zoe Kendrick              10 West Irondeq             12.52   4 
 27 Jessica Higgins           10 West Irondeq             12.85   4 
 28 Brittany Losey            11 East Rochest             13.06   4 
 29 Kathleen Bretz             9 West Irondeq             13.07   5 
 30 Alexis Groom               9 Waterloo                 13.55   5 
 
Event 12  Girls 55 Meter Hurdles Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Braxton Peterson          10 Rush Henriet             11.47  
  2 Bridget Murray             8 Penfield                 13.10  
 
Event 14  Boys 55 Meter Hurdles Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Amir Rogers               11 Ne/Nw Coll P              7.97   1 
  2 Ronald Morrow             12 McQuaid                   8.07   1 
  3 Frankie Bailey            12 John Marshal              8.52   1 
  4 Tommy Love II             11 Greece Athen              8.57   1 
  5 Matt Barton                9 Victor                    8.93   1 
  6 Kyle Cheasman             12 Red Jacket                8.95   2 
  7 Alex Wiegand              10 Greece Athen              8.95   1 
  8 Elijah Harvey              9 John Marshal              9.30   1 
  9 Kenny Sadeghi             11 Canandaigua               9.34   2 
 10 Ben Maxwell               12 Victor                    9.61   2 
 11 Cody Engelsen             12 Marion                    9.84   2 
 12 Ryan Early                10 North Rose W              9.86   2 
 13 Greg Pardner              11 Aquinas                   9.94   2 
 14 Nolan Whittaker           10 Red Jacket               10.67   3 
 15 Tymon Nechipurenko        10 West Irondeq             10.73   3 
 16 Charles Steuerwald        10 Penfield                 11.72   3 
 -- Alex Crandell             12 Penfield                    FS   1 
 
Event 15  Boys 55 Meter Hurdles Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Chris Bond                11 Greece Athen              9.51  
  2 William Estey             10 Penfield                 10.33  
  3 Azi Mustahsan             12 Rush Henriet             10.65  
  4 Alex Dykes                10 Rush Henriet             11.36  
 
Event 17  Girls 1500 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Alana MacDonald           11 Rush Henriet           4:52.68  
  2 Meghan McCormick          12 Canandaigua            4:52.68  
  3 Kathleen McCormick        12 Canandaigua            4:59.84  
  4 Lauren D'Amore            11 Canandaigua            5:00.23  
  5 Siobhan Quinn              9 Rush Henriet           5:04.25  
  6 Maggie Lawler             11 Victor                 5:04.49  
  7 Kendall D'Amore           11 Canandaigua            5:11.53  
  8 Megan Sedita               8 Penfield               5:19.93  
  9 Nicole Bubie              12 Greece Odyss           5:21.71  
 10 Sarah Cok                  9 Penfield               5:24.75  
 11 Kristina Glitch           10 Rush Henriet           5:26.04  
 12 Victoria Fahrenholz        8 Penfield               5:27.34  
 13 Samantha VanGee           11 Marion                 5:30.54  
 14 Blair Bartosiewicz        12 Penfield               5:31.16  
 15 Brittany Ward             12 Greece Athen           5:32.87  
 16 Janelle Handley            9 Greece Athen           5:36.63  
 17 Courtney Lafferty         12 Greece Athen           5:37.34  
 18 Tishae Griffin             9 Rush Henriet           5:50.57  
 19 Sara Lozy-Lester           8 Mercy                  5:51.16  
 20 Megan Bellinger           10 Victor                 5:53.77  
 21 Cheyanne VanGee            9 Marion                 5:55.75  
 22 Rylie Tolbert              9 Victor                 5:58.76  
 23 Rachel Dobjeleski         10 Rush Henriet           5:58.96  
 24 Hunter Filer              10 Victor                 6:05.03  
 25 Alexa Foley                9 Victor                 6:11.81  
 26 Abbigail Jansen            9 Midlakes               6:31.30  
 27 Sarah Bushey              10 Bishop Kearn           7:38.44  
 
Event 18  Girls 1500 Meter Run Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Morgan West                8 Marion                 6:14.10  
  2 Kate Bianchi              10 Mercy                  6:26.31  
  3 Jennie Bristol            11 Marion                 6:53.51  
 
Event 19  Girls 1500 Meter Run Modified
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Katie White                7 Marion                 6:41.55  
 
Event 20  Boys 1600 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Mickey Burke              10 Rush Henriet           4:31.90  
  2 Nate Kozyra               12 Rush Henriet           4:34.35  
  3 Nick Rausher              12 McQuaid                4:38.59  
  4 Brennan Root              11 Rush Henriet           4:42.33  
  5 Mikey Schantz             11 Rush Henriet           4:44.76  
  6 Brendan Tassone           12 Penfield               4:49.18  
  7 Mehamed Abdurahim          9 Rush Henriet           4:52.58  
  8 Jon Borek                    Perry                  4:52.85  
  9 Ben Mertens               12 Victor                 4:53.95  
 10 Aaron Paige               11 West Irondeq           4:55.00  
 11 Ben Drexler               11 Aquinas                4:55.44  
 12 Nick Koss                 12 West Irondeq           4:58.95  
 13 Tallon Rood               11 Marion                 4:59.71  
 14 Corey Wegman              11 Aquinas                5:02.54  
 15 Mike Larkin               11 Rush Henriet           5:03.75  
 16 Ethan Koenig              11 Greece Athen           5:10.01  
 17 Jeff Mangiafesto          12 Greece Odyss           5:15.88  
 18 Danny Ruddy               11 West Irondeq           5:18.87  
 19 Ben Shelton               10 West Irondeq           5:18.95  
 20 Manuel Stoeckl             9 Penfield               5:22.21  
 21 Casey Kidder              10 Victor                 5:22.42  
 22 Tyler DeMay               12 East Rochest           5:30.29  
 23 Tim Williams               9 Victor                 5:32.09  
 24 Quinton Marchand          11 Bishop Kearn           5:36.33  
 25 Matt Koss                 10 West Irondeq           5:53.77  
 26 Devan Halton              10 Red Jacket             5:53.95  
 27 Jacob Maslyn               9 Red Jacket             5:57.51  
 28 Cory Bremer                9 Victor                 5:59.16  
 29 Donovan Poole             11 Midlakes               6:07.41  
 30 Andrew Uttaro             12 Canandaigua            6:07.49  
 31 Jonathan Williamson       11 Red Jacket             6:07.66  
 32 Adam Wood                 10 Canandaigua            6:18.18  
 
Event 21  Boys 1600 Meter Run Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Matt Brien                 9 McQuaid                5:05.94  
  2 Andy Hamilton             11 McQuaid                5:06.40  
  3 Tommy Alvermann            7 McQuaid                5:10.34  
  4 Nick Giruzzi              11 Greece Athen           5:42.38  
  5 Mitchell Schaffer          8 Greece Odyss           5:59.68  
  6 Tyler Craft                9 Marion                 6:24.22  
  7 Duncan McClure             9 Marion                 7:25.86  
 
Event 22  Boys 1600 Meter Run Modified
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ben Knowlton               8 Red Jacket             5:56.03  
  2 Walter Schaertl            8 Red Jacket             5:59.68  
  3 Danny Maxwell              8 McQuaid                6:09.95  
  4 Nathan Statt               8 Marion                 6:39.46  
 
Event 23  Girls 4x200 Meter Relay Varsity
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Rush Henrietta  'A'                                 1:52.83   1 
  2 Penfield  'B'                                       1:53.88   1 
  3 Marion  'A'                                         2:00.79   1 
  4 Victor  'A'                                         2:01.24   1 
  5 Mercy  'A'                                          2:01.28   1 
  6 Canandaigua  'B'                                    2:03.00   1 
  7 Victor  'B'                                         2:03.54   1 
  8 Midlakes  'A'                                       2:06.83   2 
  9 Waterloo  'A'                                       2:09.48   2 
 
Event 24  Girls 4x200 Meter Relay Junior Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Victor  'C'                                         2:13.50  
  2 Penfield  'C'                                       2:14.30  
 
Event 26  Boys 4x200 Meter Relay Varsity
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Greece Athena  'B'                                  1:39.67   1 
  2 Canandaigua  'A'                                    1:40.44   1 
  3 Aquinas  'B'                                        1:45.83   1 
  4 Victor  'B'                                         1:46.70   1 
  5 Penfield  'B'                                       1:49.45   1 
  6 Midlakes  'A'                                       1:49.61   2 
  7 West Irondequoit  'A'                               1:54.63   1 
  8 Red Jacket  'B'                                     2:06.49   2 
 
Event 27  Boys 4x200 Meter Relay Junior Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Victor  'C'                                         1:53.09  
  2 East Rochester  'B'                                 2:07.26  
 
Event 28  Boys 4x200 Meter Relay Modified
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 East Rochester  'C'                                 2:22.92  
 
Event 29  Girls 1500 Meter Race Walk Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Melissa Tylock             9 Penfield               7:38.19  
  2 Samantha Bahr             10 Rush Henriet           7:54.08  
  3 Bailey Kem                11 Victor                 8:00.74  
  4 Jaymee Caplan             12 Rush Henriet           8:04.71  
  5 Haley Abraham              9 Canandaigua            8:24.18  
  6 Jamie Corbett             12 Canandaigua            8:24.47  
  7 Patti Carpenter           10 Penfield               8:25.77  
  8 Kaylyn Whitney            11 Marion                 8:28.27  
  9 Afton Minavio              9 Rush Henriet           8:37.26  
 10 Capri Thomas              11 Penfield               8:43.66  
 11 Monica LaBorde            10 Mercy                  8:46.22  
 12 Rebecca Braun             11 Penfield               8:52.10  
 13 Erin Geen                 11 Mercy                  8:54.08  
 14 Oliva Hotchkiss           10 Rush Henriet           8:54.69  
 15 Bridgette Dean            12 Red Jacket             8:58.89  
 16 Cindy Tran                 9 Rush Henriet           9:02.28  
 17 Brenna Raes               11 Marion                 9:05.46  
 18 Emily Roesch              11 East Rochest           9:13.96  
 19 Laura Huff                 8 Mercy                  9:18.85  
 20 Lauren Gardner            12 Canandaigua            9:33.44  
 21 Elizabeth Mazza            9 Victor                 9:42.96  
 22 Phoebe Holmsten            9 Mercy                  9:43.19  
 23 Greer Henry                9 Victor                 9:43.72  
 24 Emily Hann                11 Mercy                  9:44.29  
 
Event 32  Girls 3000 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Katie Lembo               10 Penfield              10:26.65  
  2 Sarah Coon                12 Red Jacket            10:59.60  
  3 Katelyn Chiccino          11 Red Jacket            12:13.56  
  4 Faith Gruver              10 Greece Athen          12:32.48  
  5 Leah Strassburg           11 Mercy                 12:39.60  
  6 Carly Acquilano           10 Victor                12:43.56  
  7 Mackenzie Hulme            9 Canandaigua           13:04.30  
  8 Sarah Bushey              10 Bishop Kearn          16:40.34  
 
Event 35  Boys 3200 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Josh Dyrland              10 West Irondeq          10:10.98  
  2 Mike Kozlowski            10 Penfield              10:20.60  
  3 Jake Hart - Predmore      11 McQuaid               10:52.76  
  4 Austin Peters             10 McQuaid               11:19.93  
  5 Jon Borek                    Perry                 11:45.39  
  6 Mike Goebel               11 Victor                11:50.11  
  7 Andrew Uttaro             12 Canandaigua           13:15.32  
 -- Ethan Koenig              11 Greece Athen               DNF  
 
Event 38  Girls 300 Meter Dash Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Maggie Pryslak            11 Mercy                    43.72   1 
  2 Ceara Watson               9 Rush Henriet             44.75   1 
  3 Elvira Martinez           10 Rush Henriet             45.56   1 
  4 Alexandra Teglash          8 Penfield                 45.72   1 
  5 Emily Zeafla              10 Rush Henriet             45.85   1 
  6 Julia Gleason             10 Canandaigua              46.18   1 
  7 Jessica Colmerauer        11 Canandaigua              46.34   4 
  8 Malecka Pickard           11 North Rose W             46.99   2 
  9 Tatiana Quinn             11 Rush Henriet             47.02   1 
 10 Lindsay Roden             11 Marion                   48.17   2 
 11 Kristen Quigley           10 Canandaigua              48.45   4 
 12 Bree Love                 11 Victor                   48.51   2 
 13 Megan Fenn                10 Victor                   48.73   2 
 14 Tori Poplaski             11 Waterloo                 48.82   3 
 15 Kerri Kaiser              12 Rush Henriet             49.07   2 
 16 Rebecca LeGrett           11 Victor                   49.35   2 
 17 Alex Cooper                9 Rush Henriet             49.55   3 
 18 Jenna Minges              10 Rush Henriet             49.78   3 
 19 Jessica Fragnoli           9 Canandaigua              49.90   3 
 20 Macy Marafioti            11 Canandaigua              50.26   5 
 21 Emily Bolt                12 Victor                   50.34   4 
 22 Emma Doran                10 Victor                   50.61   3 
 23 Mercedes McGloon          10 Waterloo                 50.65   3 
 24 Riley Johnson             12 Greece Athen             50.67   4 
 25 Juliana Pietropaolo       10 Canandaigua              50.83   3 
 26 Janae Dulaney             12 Greece Athen             51.19   3 
 27 Jordan Osborne            10 Waterloo                 51.43   4 
 28 Crystal Pettit            10 Rush Henriet             51.87   2 
 29 Brittany Kruep            10 Victor                   52.00   5 
 30 Sam Fergusson              9 Waterloo                 52.26   5 
 31 Ali Noll                  10 Aquinas                  52.67   5 
 32 Rachel Foster              9 Canandaigua              52.96   6 
 33 Casey Pollack             11 Greece Athen             53.08   5 
 34 Mariah Grieco             10 Greece Odyss             53.25   5 
 35 Danielle Romaine          12 Midlakes                 53.36   6 
 36 Abby Weaver               10 Waterloo                 53.71   6 
 37 Ashley Battley            10 Waterloo                 54.32   6 
 38 Kristen Kisner            12 Waterloo                 54.49   6 
 39 Dana Eaton                 9 Newark                   54.78   7 
 40 Megan Kaiser              11 Greece Odyss             55.40   8 
 41 Claudia Kaplun             9 Aquinas                  55.45   6 
 42 Catherine Smith           11 North Rose W             56.03   7 
 43 Hanna Cheasman             8 Red Jacket               56.21   7 
 44 Kaitlyn Ritz              10 Victor                   56.78   7 
 45 Murphy Smyth              12 Aquinas                  56.94   6 
 46 Ariel Swann                9 Newark                   58.16   8 
 47 Kaylie Benjamin           12 Waterloo                 59.72   8 
 
Event 39  Girls 300 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Brandi Leslie              7 Aquinas                  47.73   1 
  2 Alex Leader               12 Greece Athen             49.31   1 
  3 Sama Hasan                10 Rush Henriet             49.90   1 
  4 Sarah Sotack              10 Greece Athen             51.12   1 
  5 Mariah Hettel             12 Greece Athen             52.42   1 
  6 Braxton Peterson          10 Rush Henriet             52.88   2 
  7 Susan Doan                 9 Greece Athen             53.04   2 
  8 Alexandra Robbins-Jackso  10 Rush Henriet             53.51   1 
  9 Lyndsey Cole               9 Rush Henriet             55.22   2 
 10 Alexis Villarrubia         7 Aquinas                  55.30   3 
 11 Shakira Lewis              8 Aquinas                  56.41   3 
 12 Kimmy Weis                12 Marion                   56.44   2 
 13 Tylor Militello           11 Victor                   56.59   2 
 14 Latricia Agee             10 Greece Athen             56.68   3 
 15 Mackenzie Slater           8 Penfield                 57.89   3 
 16 Claire Teal                9 Greece Athen             57.95   3 
 17 Sade Moten                11 Greece Athen           1:00.16   4 
 18 Layla Tarricone            9 Rush Henriet           1:01.67   4 
 19 Chloe Pogoda              10 Victor                 1:02.17   4 
 20 Elizabeth Fabiano         10 Penfield               1:03.08   4 
 21 Jaylan Yuksel             10 Rush Henriet           1:05.50   4 
 22 Cecilia Meyer              9 Rush Henriet           1:06.57   4 
 
Event 41  Boys 300 Meter Dash Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Zach Andrews              12 Penfield                 37.70   1 
  2 John Hampton              11 Greece Athen             38.28   1 
  3 Ronald Morrow             12 McQuaid                  38.85   1 
  4 Kyle Martin               12 Rush Henriet             39.19   1 
  5 Zane Scott                12 Victor                   39.47   1 
  6 Treyvond Jones            11 Greece Athen             39.61   2 
  7 John Elia                 11 Canandaigua              39.63   1 
  8 Julio Santos              10 Greece Athen             39.80   1 
  9 Ryan Enderby              12 Penfield                 39.86   1 
 10 Jason Wooten              11 Rush Henriet             40.74   3 
 11 Tyler Jodeit              11 Waterloo                 40.77   3 
 12 Gregory Siebert           12 Bishop Kearn             40.90   2 
 13 Ryan Connal               10 Penfield                 40.99   2 
 14 Zachary Klick             11 Canandaigua              41.15   2 
 15 travon stevens            12 John Marshal             41.22   4 
 16 Daron Roper               11 Rush Henriet             41.78   4 
 17 Michael Eyerman           12 McQuaid                  41.85   4 
 18 Robert Grant               9 Aquinas                  42.02   3 
 19 Alex Wiegand              10 Greece Athen             42.54   4 
 20 Michael Freier            12 Waterloo                 42.78   4 
 21 Zach Shackelford          11 West Irondeq             43.19   5 
 22 Adonis Cornier            11 Ben Franklin             43.33   3 
 23 Christian Johnson          9 Victor                   43.46   5 
 24 Brandon Wyand             10 Victor                   43.68   4 
 25 Matt Tellstone             9 Victor                   43.71   4 
 26 Konner Houck              10 Victor                   45.18   6 
 27 Ryan Tracy                10 Newark                   45.36   5 
 28 Toby Wise                 10 Waterloo                 45.43   4 
 29 Andrew Elling             12 Greece Odyss             45.77   5 
 30 Jonathan Kordiyok         11 Canandaigua              46.00   8 
 31 Lucas Galbier             11 Victor                   46.69   6 
 32 Nathan Dingy               9 Midlakes                 47.70   7 
 33 Drew Davenport            12 Midlakes                 48.13   8 
 34 Allen Saysone             11 West Irondeq             48.30   7 
 35 Robert Mugnola             9 Canandaigua              48.74   7 
 36 James Anderson            10 Greece Odyss             49.21   6 
 37 Grant Howard               9 Newark                   49.47   7 
 38 sam wersinger              9 Newark                   50.49   8 
 39 Warren Krasz               9 West Irondeq             51.25   8 
 
Event 42  Boys 300 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Chris Bond                11 Greece Athen             41.90   1 
  2 Ryan Kenney                9 Rush Henriet             42.49   1 
  3 Cole Gublo                 8 Greece Odyss             43.00   1 
  4 Camden Palvino            10 McQuaid                  43.59   1 
  5 Michael Kephart           10 Greece Athen             43.72   1 
  6 Tyler Myers               12 Marion                   43.81   1 
  7 Ryan Camera               10 Greece Athen             44.26   1 
  8 Brian Heirs                8 Aquinas                  45.23   2 
  9 Josh Murray                8 Aquinas                  45.61   3 
 10 Jacob Furtner             10 Rush Henriet             45.79   3 
 11 Devin Smith               11 Rush Henriet             45.81   3 
 12 Myles Watts                9 Rush Henriet             46.13   3 
 13 Mike Celestino            10 Greece Athen             46.46   2 
 14 Matt Northrup              9 Rush Henriet             46.79   2 
 15 David Doan                10 Greece Athen             47.13   2 
 16 Andy Rogers               10 Rush Henriet             47.32   2 
 17 Connor Wuertzer           10 Rush Henriet             47.68   2 
 18 Henry Onesengmani         10 Penfield                 49.04   4 
 19 Daniyal Kamal              9 Rush Henriet             49.09   3 
 20 Luke Curran                9 McQuaid                  49.24   4 
 21 Immanuel Butler            9 Greece Odyss             49.80   4 
 22 Sam Hallgren               9 McQuaid                  50.56   4 
 23 Cameron Gross             10 Greece Athen             50.63   5 
 24 Zach Mangiafesto           8 Greece Odyss             51.25   5 
 25 Ethan Dorow                8 East Rochest             51.63   4 
 26 Jake Wray                  9 Rush Henriet             52.23   5 
 
Event 43  Boys 300 Meter Dash Modified
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Tyler Adler                7 East Rochest             49.54   1 
  2 Patrick Ekeren             8 McQuaid                  50.49   1 
  3 Anthony Troiano            8 East Rochest             52.23   1 
  4 RJ Sturtz                  8 Marion                   52.63   1 
  5 Cole Shewman               7 Aquinas                  58.73   2 
  6 Jacob Sullivan             7 East Rochest           1:01.98   1 
  7 Jason Buechel              7 East Rochest           1:02.66   1 
  8 Nick Samodurov             8 Red Jacket             1:13.76   2 
 
Event 44  Girls 600 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Gabriella Hernandez       11 Greece Athen           1:48.36  
  2 Abigail Bourcy             9 Penfield               1:49.36  
  3 Britney Swarthout          9 Penfield               1:52.74  
  4 Kori Hughes               11 Midlakes               1:53.10  
  5 Kristina Glitch           10 Rush Henriet           1:53.56  
  6 Shealyn Doody              9 Red Jacket             1:54.33  
  7 Natalie Hoppe             10 Penfield               1:56.01  
  8 Nicole Carfagno           10 Victor                 1:56.08  
  9 Lauren Bates              10 Canandaigua            1:58.15  
 10 Tatiana Quinn             11 Rush Henriet           1:58.80  
 11 Samantha Gardner          11 North Rose W           1:58.84  
 12 Crystal Pettit            10 Rush Henriet           1:59.11  
 13 Claire McClusky           10 Penfield               1:59.16  
 14 Zoe Herrick               10 Greece Odyss           1:59.56  
 15 Devan Olschewske          11 Canandaigua            1:59.93  
 16 Kendra Varva              10 Waterloo               2:01.50  
 17 Hayley Alden               9 Victor                 2:06.62  
 18 Dominique Nagasawa         9 Victor                 2:06.95  
 19 Amanda Wersinger           9 Newark                 2:07.57  
 20 Amanda Cook               10 Aquinas                2:07.94  
 21 Elaina Sindoni            10 Waterloo               2:08.56  
 22 Mariah Grieco             10 Greece Odyss           2:10.07  
 23 Carolyn Geraci            12 Canandaigua            2:12.34  
 24 Shannon Waugh              9 Waterloo               2:16.82  
 25 Cydney Benjamin           10 Bishop Kearn           2:22.09  
 26 Sharon Ricci              12 East Rochest           2:22.53  
 
Event 45  Girls 600 Meter Run Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Tabitha Truelson           8 Penfield               2:00.20  
  2 Aubrey Masters             8 Penfield               2:07.89  
  3 Morgan West                8 Marion                 2:08.37  
  4 Lyndsey Cole               9 Rush Henriet           2:08.44  
  5 Winona Warczok             9 Victor                 2:12.45  
  6 Sarah Sotack              10 Greece Athen           2:14.94  
  7 Julia Gardner              9 Canandaigua            2:26.14  
  8 Jennie Bristol            11 Marion                 2:27.08  
  9 Rebecca Sheley             9 Victor                 2:35.27  
 10 Cecilia Meyer              9 Rush Henriet           2:35.85  
 
Event 46  Girls 600 Meter Run Modified
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Katie White                7 Marion                 2:27.33  
 
Event 47  Boys 600 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Brian Smith               11 Greece Athen           1:25.48  
  2 Cody Engelsen             12 Marion                 1:28.91  
  3 Zack Muzdakis             11 West Irondeq           1:30.37  
  4 Aidan Steiger             12 Victor                 1:30.46  
  5 Mike Smathers             12 Victor                 1:30.79  
  6 Derek Swarthout           10 Penfield               1:31.32  
  7 Zach Hale                 12 Greece Athen           1:31.41  
  8 Pat Shenal                11 Rush Henriet           1:31.87  
  9 Josh Wray                 11 Rush Henriet           1:32.87  
 10 A.J. Stuver               11 McQuaid                1:33.76  
 11 Raleigh Williams          12 Ben Franklin           1:33.85  
 12 Harrison Kay              12 Canandaigua            1:33.87  
 13 Mehamed Abdurahim          9 Rush Henriet           1:34.83  
 14 Terrance Harley           10 Greece Athen           1:35.19  
 15 Tommy Lannon              11 Newark                 1:35.34  
 16 Mike Lauria               11 Greece Athen           1:35.46  
 17 Jon Jones                 10 North Rose W           1:36.69  
 18 Matt Brophy               12 Penfield               1:37.90  
 19 Elias Muka                10 Ben Franklin           1:38.44  
 20 Dane Martella-Tascik      11 Bishop Kearn           1:39.46  
 21 Jacob Jones               10 North Rose W           1:39.58  
 22 Marcus Allen              11 Ne/Nw Coll P           1:39.92  
 23 Joseph Northrup            9 Waterloo               1:40.33  
 24 Wyatt Lawler              11 Aquinas                1:40.84  
 25 Jake Hart - Predmore      11 McQuaid                1:41.15  
 26 Mitchell Stockman          9 Victor                 1:41.54  
 27 Brandon Kunick             9 Victor                 1:41.60  
 28 Jeff Mangiafesto          12 Greece Odyss           1:42.28  
 29 Corey Wegman              11 Aquinas                1:42.87  
 30 Adonis Cornier            11 Ben Franklin           1:43.15  
 31 David Ingraham            10 McQuaid                1:43.32  
 32 Kyle Lasher                9 Waterloo               1:43.67  
 33 Mike Larkin               11 Rush Henriet           1:44.06  
 34 Quinton Marchand          11 Bishop Kearn           1:45.72  
 35 Alec Zalewski              9 East Rochest           1:48.40  
 36 Ben Boseck                12 Canandaigua            1:49.02  
 37 Brian Palamar             11 Bishop Kearn           1:49.28  
 38 Noah Peterham             11 Red Jacket             1:49.69  
 39 Ryan Miller               11 Bishop Kearn           1:53.27  
 40 Matt Koss                 10 West Irondeq           1:58.74  
 41 Kyle Wilkes                9 Midlakes               2:00.88  
 42 Daniel Hart               11 Bishop Kearn           2:01.99  
 43 sam wersinger              9 Newark                 2:06.94  
 
Event 48  Boys 600 Meter Run Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ben Cammett               11 Rush Henriet           1:37.65  
  2 Ben Schantz               11 McQuaid                1:37.94  
  3 Brenden Mearns            10 Rush Henriet           1:41.15  
  4 Andy Hamilton             11 McQuaid                1:42.56  
  5 Nick Giruzzi              11 Greece Athen           1:47.69  
  6 Ryan Kenney                9 Rush Henriet           1:49.81  
  7 Cole Gublo                 8 Greece Odyss           1:50.37  
  8 Jacob Furtner             10 Rush Henriet           1:53.87  
  9 Alex Dykes                10 Rush Henriet           1:54.64  
 10 Andy Rogers               10 Rush Henriet           1:56.26  
 11 Connor Wuertzer           10 Rush Henriet           2:00.18  
 12 Mitchell Schaffer          8 Greece Odyss           2:02.67  
 13 Zach Mangiafesto           8 Greece Odyss           2:11.89  
 
Event 49  Boys 600 Meter Run Modified
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Atiba McLaren              8 McQuaid                1:49.46  
  2 Walter Schaertl            8 Red Jacket             2:01.66  
  3 Nathan Statt               8 Marion                 2:11.86  
 
Event 50  Girls 1000 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Lizzie Greiner            12 Rush Henriet           3:06.48  
  2 Ilana Schnaufer           11 Penfield               3:15.62  
  3 Melis Schildkraut         11 Penfield               3:18.16  
  4 Sarah Cok                  9 Penfield               3:21.02  
  5 Rachel Caterisano         11 Mercy                  3:24.05  
  6 Megan Sedita               8 Penfield               3:24.25  
  7 Lauren Mosher             12 Aquinas                3:25.87  
  8 Rebecca Manwaring         12 Waterloo               3:27.25  
  9 Samantha VanGee           11 Marion                 3:27.76  
 10 Alex Cooper                9 Rush Henriet           3:28.06  
 11 Lauren Sedita             10 Penfield               3:30.09  
 12 Victoria Fahrenholz        8 Penfield               3:30.31  
 13 Tishae Griffin             9 Rush Henriet           3:31.78  
 14 Tayler Naeye              12 Midlakes               3:33.02  
 15 Jennie Bruno              12 Bishop Kearn           3:37.89  
 15 Claire Leisner            12 Mercy                  3:37.89  
 17 Eleni Fleckenstein         9 Victor                 3:38.58  
 18 Marisa Gingello           10 Penfield               3:39.22  
 19 Alyssa Overton             9 Waterloo               3:45.06  
 20 Alexandrea Malley         11 East Rochest           3:45.44  
 21 Madison Rice              10 Canandaigua            3:48.25  
 22 Samantha Bahr             10 Rush Henriet           4:00.30  
 23 Karalee Brickle            9 Midlakes               4:03.95  
 24 Haily Filer                9 Victor                 4:04.45  
 25 Francesca Onorato         11 Bishop Kearn           4:07.49  
 26 Cindy Tran                 9 Rush Henriet           4:11.54  
 27 Jaymee Caplan             12 Rush Henriet           4:13.29  
 28 Afton Minavio              9 Rush Henriet           4:14.07  
 29 Oliva Hotchkiss           10 Rush Henriet           4:23.89  
 
Event 51  Girls 1000 Meter Run Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jenny DiMarino            10 Rush Henriet           3:52.22  
 
Event 53  Boys 1000 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Keith Pease               11 Greece Athen           2:37.69  
  2 Jeremy Hassett            12 Newark                 2:38.51  
  3 Mickey Burke              10 Rush Henriet           2:40.89  
  4 Mintesinot Kassu          12 Greece Athen           2:41.10  
  5 Pat Aiken                 12 Rush Henriet           2:43.53  
  6 Nate Howe                 10 McQuaid                2:47.66  
  7 Mitch Moran               11 Penfield               2:47.94  
  8 George Mertens            10 Victor                 2:49.08  
  9 Nathan Yost               10 Victor                 2:49.51  
 10 Jon Miller                12 Rush Henriet           2:52.12  
 11 Tyler Gerhardt            11 Rush Henriet           2:52.69  
 12 Michael Eyerman           12 McQuaid                2:53.70  
 13 Morgan Bolger             12 Victor                 2:58.81  
 14 Jason Hall                10 Victor                 2:59.64  
 15 Matt Spitzer              12 Victor                 2:59.84  
 16 Greg DeSilva              11 Victor                 3:02.30  
 17 Ryan Daudelin              9 East Rochest           3:03.16  
 18 Colin Murphy              10 Newark                 3:04.17  
 19 James Anderson            10 Greece Odyss           3:05.60  
 20 Tallon Rood               11 Marion                 3:05.87  
 21 Nicholas Siebert          12 Bishop Kearn           3:08.23  
 22 Raleigh Williams          12 Ben Franklin           3:08.24  
 23 Manuel Stoeckl             9 Penfield               3:10.18  
 24 Danny Ruddy               11 West Irondeq           3:11.21  
 25 Anthony Pickard           12 North Rose W           3:12.43  
 26 Joseph Northrup            9 Waterloo               3:12.83  
 27 Ben Shelton               10 West Irondeq           3:13.34  
 28 Cody Sabol                10 Waterloo               3:14.16  
 29 Roger Rice Porter         10 Waterloo               3:15.94  
 30 Robert Smith               9 Midlakes               3:36.06  
 31 Matt Devlin                9 Red Jacket             3:56.65  
 
Event 54  Boys 1000 Meter Run Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Tommy Alvermann            7 McQuaid                3:06.64  
  2 Andrew Hazelton            9 Aquinas                3:21.60  
  3 Andy Lew                  11 Rush Henriet           3:21.73  
  4 Sam Hallgren               9 McQuaid                3:22.19  
  5 William Marshall           9 Aquinas                3:22.31  
  6 Joe Chiapperi              9 Aquinas                3:28.04  
  7 Luke Curran                9 McQuaid                3:33.52  
  8 Tyler Craft                9 Marion                 3:57.50  
  9 Duncan McClure             9 Marion                 4:18.55  
 
Event 55  Boys 1000 Meter Run Modified
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ben Knowlton               8 Red Jacket             3:34.42  
  2 Zachary DeMay              7 East Rochest           3:34.67  
 
Event 56  Girls 4x400 Meter Relay Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Rush Henrietta  'A'                                 4:13.30  
  2 Mercy  'A'                                          4:35.42  
  3 Rush Henrietta  'B'                                 4:37.08  
  4 Canandaigua  'B'                                    4:49.84  
  5 Penfield  'B'                                       4:49.91  
  6 Canandaigua  'C'                                    4:52.66  
 
Event 57  Girls 4x400 Meter Relay Junior Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Penfield  'C'                                       5:19.86  
 
Event 59  Boys 4x400 Meter Relay Varsity
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Aquinas  'C'                                        3:37.35   1 
  2 Victor  'A'                                         3:40.59   1 
  3 John Marshall  'A'                                  3:41.12   1 
  4 Penfield  'A'                                       3:45.99   1 
  5 Rush Henrietta  'B'                                 3:46.85   1 
  6 Ne/Nw Coll Prep  'A'                                3:50.20   1 
  7 Victor  'B'                                         4:03.24   2 
  8 West Irondequoit  'A'                               4:05.20   1 
  9 East Rochester  'B'                                 4:12.77   2 
 10 Red Jacket  'A'                                     4:31.34   2 
 
Event 60  Boys 4x400 Meter Relay Junior Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Penfield  'B'                                       4:11.77  
 
Event 62  Girls High Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Victoria Shaffer          12 Rush Henriet           5-04.00  
  2 Mackenzie Sturtz          11 Marion                 5-02.00  
  3 Emily Higgins             12 Marion                 5-00.00  
  3 Joanna Heath              11 West Irondeq           5-00.00  
  5 Katie Fisher              11 Greece Athen           4-10.00  
  6 Jessica Locke             11 Canandaigua            4-08.00  
  7 Bridgette Dean            12 Red Jacket             4-06.00  
  8 Madeline Pizzo             8 Mercy                  4-02.00  
  8 Mary Yare                 10 Aquinas                4-02.00  
  8 Eboni Jackson              8 Penfield               4-02.00  
 11 Claudia Kaplun             9 Aquinas                4-00.00  
 11 Lexi Aruck                12 Midlakes               4-00.00  
 11 Phoebe Holmsten            9 Mercy                  4-00.00  
 14 Ali Noll                  10 Aquinas                3-10.00  
 14 Haily Filer                9 Victor                 3-10.00  
 16 Sarah Cedruly             11 Mercy                  3-08.00  
 -- Tiffany Pascarella        10 Waterloo                    NH  
 
Event 63  Girls High Jump Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Winona Warczok             9 Victor                 4-04.00  
  2 Alex Leader               12 Greece Athen           4-00.00  
 -- Mariah Hettel             12 Greece Athen                NH  
 
Event 65  Boys High Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Nolan Whittaker           10 Red Jacket             5-09.00  
  2 Isaac Darling             10 Aquinas                5-08.00  
  3 Samuel Harding            11 Canandaigua            5-02.00  
  3 Spencer Stokes            10 Penfield               5-02.00  
  5 Gavin Drabik              10 Penfield               5-00.00  
  5 Nathan Bardeen            10 Aquinas                5-00.00  
  7 Nate Brown                 9 Waterloo               4-10.00  
 -- Austin Schessl             9 Waterloo                    NH  
 -- Josh Caward                9 Waterloo                    NH  
 
Event 66  Boys High Jump Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
 -- Matt Ryan                 10 McQuaid                     NH  
 
Event 68  Girls Pole Vault Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Sarah Bronk               10 Mercy                  8-09.00  
  2 Molly Luger               10 Penfield               8-06.00  
  3 Laura Howe                12 Penfield               8-00.00  
  4 Rachel Yuhas              11 Rush Henriet           7-06.00  
  5 Kaitlyn Gillmor           12 Canandaigua            7-00.00  
  6 Jessica Wisniewski        11 Rush Henriet           6-06.00  
  7 Olivia Yavorek            10 Canandaigua            5-06.00  
  7 Reigan Dudley              7 Waterloo               5-06.00  
  7 Sydney Reber              10 Canandaigua            5-06.00  
 -- Rylie Tolbert              9 Victor                      NH  
 -- Mackenzie Swartout        12 Mercy                       NH  
 -- Hunter Filer              10 Victor                      NH  
 
Event 69  Girls Pole Vault Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Rebekah McNeill           10 Rush Henriet           6-00.00  
  1 Danielle DeLooze          10 Rush Henriet           6-00.00  
 -- Julie Handel              10 Rush Henriet                NH  
 -- Olivia Accorso            12 Penfield                    NH  
 
Event 71  Boys Pole Vault Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ben Maxwell               12 Victor                12-06.00  
  2 Kristoffer Molinari       12 Rush Henriet          12-00.00  
  3 Devin Hoffer              12 Greece Athen          11-06.00  
  3 Samuel Harding            11 Canandaigua           11-06.00  
  5 Matt Foster               11 Waterloo              11-00.00  
  5 Chris Tylock              12 Penfield              11-00.00  
  7 Peter Garrow              12 Penfield               9-06.00  
  8 Isaac Darling             10 Aquinas                9-00.00  
  9 Andrew Guglielmo          10 Rush Henriet           8-06.00  
 10 Danny Schumacher           9 Penfield               8-00.00  
 -- Josh Tyler                 9 Waterloo                    NH  
 -- Daniel Hart               11 Bishop Kearn                NH  
 -- Brian Matte               10 Rush Henriet                NH  
 
Event 72  Boys Pole Vault Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 William Estey             10 Penfield               7-06.00  
  2 Matt Northrup              9 Rush Henriet           7-00.00  
 -- Jake Wray                  9 Rush Henriet                NH  
 
Event 74  Girls Long Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Sandra Au                 12 Rush Henriet          15-03.75  
  2 Noelle Morabito           12 East Rochest          14-10.50  
  3 Emem Ikpot                 9 Mercy                 14-06.75  
  4 Julia Gleason             10 Canandaigua           14-06.50  
  5 Olivia Ahearn             12 Victor                14-04.50  
  6 Joanna Heath              11 West Irondeq          14-02.50  
  7 Olivia Cushman            12 Penfield              14-00.50  
  8 shaquenta Wilson          12 John Marshal          13-08.75  
  9 Rachel Olson              11 Canandaigua           13-08.50  
 10 Emily Graham              11 Mercy                 13-04.25  
 11 Agnes Zhang               12 Penfield              13-02.00  
 12 Jayonna Jennings          11 Penfield              13-01.25  
 13 Aajah Hunter               9 Victor                13-00.50  
 14 Anquanette Jordan         10 Ben Franklin          12-08.75  
 15 Grace Zimmerman           12 Victor                12-06.50  
 15 Celeste Caccavale         11 Penfield              12-06.50  
 17 Janine Dalistan           12 Victor                12-06.00  
 18 Kenya Holtboy             10 Newark                12-03.50  
 19 Stephany Belmont          11 West Irondeq          12-01.00  
 20 Madeline Pizzo             8 Mercy                 12-00.50  
 21 India Gunnis               9 Penfield              11-10.00  
 22 Amanda Littere            12 Aquinas               11-08.50  
 23 Sydney Rowan              10 Mercy                 11-05.50  
 24 Rebecca O'Keefe           12 Penfield              11-04.75  
 25 Becky Drexler             11 Aquinas               11-03.75  
 26 Kristen Kisner            12 Waterloo              11-02.50  
 27 Nialah Owens              11 Penfield              10-11.75  
 28 Taylor Williams           10 Waterloo              10-09.00  
 29 Allison Dressing           9 Waterloo               8-07.50  
 30 Irene Zimmerman           10 Victor                 7-10.50  
 31 Alexis Groom               9 Waterloo               7-00.50  
 -- Jovanna Miller            10 Newark                    FOUL  
 -- Joellen Schottland         9 Victor                    FOUL  
 
Event 75  Girls Long Jump Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Nathena Brown                Bishop Kearn          14-04.50  
  2 Torres Faith                 West Irondeq          10-11.50  
  3 Anna Clements             11 Victor                 9-10.00  
 
Event 77  Boys Long Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jered Hemmingway          10 Victor                20-01.25  
  2 Victorin Kothor           11 Greece Odyss          19-05.25  
  3 Chauncey Scissum          11 Rush Henriet          18-02.00  
  4 Matt Roorda               12 Aquinas               18-01.50  
  5 Malcolm Fowler            11 Rush Henriet          17-06.00  
  5 Nick VanderWeide          12 Midlakes              17-06.00  
  7 Tyrone Burro              11 Rush Henriet          17-04.25  
  8 Jacob Saracino            12 Midlakes              17-02.75  
  9 Martel Robinson           11 John Marshal          17-00.50  
 10 Keith Baley               12 Red Jacket            16-10.25  
 11 Justice Flagler           11 John Marshal          16-03.50  
 12 Jack Lind                  9 Victor                15-03.25  
 13 Nate Brown                 9 Waterloo              14-10.00  
 14 Konner Houck              10 Victor                14-00.50  
 15 Matt Devlin                9 Red Jacket            12-03.00  
 16 Chris Dean                 9 Red Jacket            11-08.50  
 -- Jake DeChick               9 Waterloo                  FOUL  
 
Event 78  Boys Long Jump Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Derek Thompson            11 Penfield              17-07.25  
  2 Chris Begy                 9 Aquinas               14-06.00  
  3 Camden Palvino            10 McQuaid               14-02.00  
  4 Enzo Amati                 8 East Rochest          13-11.50  
  5 Jonah Franciosa            8 East Rochest          13-06.00  
  6 Iain Higgins              10 McQuaid               13-02.50  
  7 Theodore Cegelski         10 Penfield              11-10.25  
 
Event 79  Boys Long Jump Modified
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Patrick Ekeren             8 McQuaid               13-05.00  
 
Event 80  Girls Triple Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Victoria Shaffer          12 Rush Henriet          32-06.50  
  2 Zanah Francis             12 Rush Henriet          31-11.00  
  3 Olivia Ahearn             12 Victor                31-08.25  
  4 Olivia Cushman            12 Penfield              31-05.75  
  5 Sandra Au                 12 Rush Henriet          31-05.00  
  6 Jessica Locke             11 Canandaigua           31-00.00  
  7 Emma Maggio                8 Mercy                 30-02.25  
  8 Logan Salamone            12 Marion                29-08.50  
  9 Casey Pollack             11 Greece Athen          29-04.75  
 10 Jessica Colmerauer        11 Canandaigua           29-04.50  
 11 Antoinette Breedlove      11 Mercy                 29-00.50  
 12 Mackenzie Sturtz          11 Marion                28-10.50  
 13 Celeste Caccavale         11 Penfield              28-01.75  
 14 Rebecca O'Keefe           12 Penfield              27-03.75  
 15 Alex Nudd                 12 East Rochest          27-02.00  
 16 Agnes Zhang               12 Penfield              26-08.50  
 17 Janine Dalistan           12 Victor                26-08.00  
 18 Becky Drexler             11 Aquinas               26-04.50  
 19 Aajah Hunter               9 Victor                25-11.00  
 20 Grace Zimmerman           12 Victor                25-01.25  
 21 Sydney Rowan              10 Mercy                 24-11.00  
 22 Rachel Foster              9 Canandaigua           24-02.25  
 23 Amanda Littere            12 Aquinas               23-06.75  
 -- Jayonna Jennings          11 Penfield                  FOUL  
 -- Gianna Gunnis              8 Penfield                  FOUL  
 -- Kaylie Benjamin           12 Waterloo                  FOUL  
 
Event 81  Girls Triple Jump Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Alyssa DeMott              9 Canandaigua           25-05.75  
 
Event 83  Boys Triple Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Victorin Kothor           11 Greece Odyss          43-06.75  
  2 Alijhiah Minor            11 Canandaigua           42-10.00  
  3 Chauncey Scissum          11 Rush Henriet          42-04.50  
  4 josiah thomas             11 John Marshal          41-00.00  
  5 Malcolm Fowler            11 Rush Henriet          39-02.25  
  6 Jered Hemmingway          10 Victor                38-03.50  
  7 Jacob Hellenschmidt       10 Rush Henriet          38-01.75  
  8 Jacob Saracino            12 Midlakes              37-08.50  
  9 Christopher Landschoot    12 Midlakes              36-07.25  
 10 Nick VanderWeide          12 Midlakes              35-11.50  
 11 Tyler James               11 Canandaigua           35-05.00  
 12 Tymon Nechipurenko        10 West Irondeq          34-10.75  
 13 Noah Marthaller           10 Canandaigua           34-09.25  
 14 Jared Hotchkiss           12 Midlakes              34-06.75  
 15 Gavin Drabik              10 Penfield              34-05.75  
 16 Spencer Stokes            10 Penfield              33-09.00  
 17 Brian Palamar             11 Bishop Kearn          33-02.50  
 18 Culyn De Beer             10 Canandaigua           32-08.00  
 19 Mitchell Herendeen        11 Canandaigua           32-03.75  
 20 Kevin Palmisano            9 Canandaigua           31-01.25  
 21 Chris Dean                 9 Red Jacket            26-09.75  
 -- Nicholas Siebert          12 Bishop Kearn              FOUL  
 -- Elijah Harvey              9 John Marshal              FOUL  
 -- Jalen Kingston             9 Waterloo                  FOUL  
 
Event 84  Boys Triple Jump Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Chris Begy                 9 Aquinas               32-08.50  
 
Event 86  Girls Shot Put Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ayanna Sanchez-Jones      12 Rush Henriet          33-11.25  
  2 Kendra Bush               11 Newark                33-03.50  
  3 Samantha Turner           12 Red Jacket            32-07.75  
  4 MacKenzie Hoven           11 Midlakes              29-03.50  
  5 Nathena Brown                Bishop Kearn          28-09.50  
  6 Chelsea Prescott          11 Rush Henriet          27-02.25  
  7 Erin Geen                 11 Mercy                 27-01.50  
  8 Kourtney Baker             9 Marion                25-05.50  
  9 Hayley Alden               9 Victor                25-05.25  
 10 Katrina Gladstone         12 Mercy                 25-05.00  
 11 Mary Willower             10 Romulus               24-10.50  
 12 Aliyah Donadelle           9 Mercy                 24-09.00  
 13 Brianna Lewis             10 Rush Henriet          24-05.50  
 14 Amanda Yavorek            11 Canandaigua           24-03.00  
 15 Chantell Rosser            9 Newark                24-02.25  
 16 Taylor Farrell            10 Midlakes              24-01.00  
 17 Alexandra Fox             12 Canandaigua           24-00.00  
 18 Meghan Cole                9 Waterloo              23-10.50  
 19 Savannah Garner           11 North Rose W          23-09.00  
 20 Taylor Crowe               9 Romulus               23-08.00  
 21 Amy Kuehnert              12 Red Jacket            23-07.25  
 22 Kendall Cyr               10 Canandaigua           23-01.00  
 23 Monica LaBorde            10 Mercy                 22-10.00  
 24 Alexa Mummery             11 West Irondeq          22-07.00  
 25 Karley Bush               12 Newark                22-06.50  
 26 Zoe Kendrick              10 West Irondeq          22-06.00  
 27 Mackenzie Swartout        12 Mercy                 21-10.00  
 28 Cheyanne VanGee            9 Marion                21-04.75  
 29 Angelique Porey           11 East Rochest          20-11.00  
 30 Amy Hoffman                9 Canandaigua           20-04.50  
 31 Jordan Bates              10 Waterloo              20-04.00  
 32 Brinna Tansey             10 Canandaigua           20-03.75  
 33 Amanda Johnston           12 Midlakes              20-03.00  
 34 Emilyn Goodman             9 Waterloo              18-00.50  
 35 Marte Charmelyn           11 Ben Franklin          16-04.25  
 36 Tiffany Pascarella        10 Waterloo              15-04.00  
 37 Chelsey Stock              9 Waterloo              14-10.50  
 
Event 87  Girls Shot Put Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Becca Levitsky            11 Marion                22-06.50  
  2 Keziah Suwyn              11 Marion                21-04.75  
  3 Keirsten Reid             11 Victor                18-08.50  
  4 Molly Weaver              11 Canandaigua           18-03.00  
  5 Rebecca Sheley             9 Victor                17-02.00  
 
Event 88  Girls Shot Put Modified
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Reanne Gmeinweiser           Rush Henriet          26-06.75  
  2 McKenzie Karpp             7 Marion                17-08.00  
  3 Jessica Wisniewski        11 Rush Henriet          17-05.00  
  4 Michaela Gillens           7 Marion                14-01.50  
 
Event 89  Boys Shot Put Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ryan Cribbin              11 West Irondeq          47-10.75  
  2 Ian Gillens               11 Marion                44-01.50  
  3 Zach Noll                 12 Victor                43-03.75  
  4 Wesley Hayes              11 North Rose W          43-00.00  
  5 Frank Donalds             11 Ne/Nw Coll P          42-07.25  
  6 Zach Sampson              11 West Irondeq          40-09.75  
  7 Chad Kofahl               12 Victor                40-00.00  
  8 Eliot Leubner             11 Rush Henriet          39-11.25  
  9 Josh Saxton               11 Rush Henriet          39-11.00  
 10 Christian Johnson          9 Victor                38-09.00  
 11 Matt Johnson              11 Victor                37-00.75  
 12 Joe Maurer                10 West Irondeq          36-07.75  
 13 Justin Mitchinson         10 Newark                36-05.50  
 14 David Kukfa               11 Penfield              35-11.50  
 15 Jeremy Roberts            12 Canandaigua           35-09.75  
 16 John Hampton              11 Greece Athen          35-09.00  
 17 Colton Trammel            10 Victor                35-06.50  
 18 Torrance Coleman          11 Red Jacket            35-01.25  
 19 Ryan LaFountain              East Rochest          34-04.75  
 20 Joe Verkey                10 Newark                33-10.75  
 21 Jake Chapman              11 Rush Henriet          33-02.50  
 22 Cordell Cummings          11 Ben Franklin          32-08.00  
 23 Charles Woolaver          10 Rush Henriet          31-04.00  
 24 Gavin Tansey              12 Canandaigua           30-08.25  
 24 Joe Fulmore                9 Aquinas               30-08.25  
 26 Sam Cassano                9 Bishop Kearn          30-04.00  
 27 Ben Baker                 12 Midlakes              30-01.75  
 28 Ed Gharzouzi              12 Victor                30-00.75  
 29 Tyler Kawalski            12 Penfield              30-00.25  
 30 Ryan Tolpa                10 Red Jacket            29-07.25  
 31 Lucas Ruckle              11 Canandaigua           29-03.25  
 32 Alex Richardson           11 West Irondeq          28-04.50  
 33 Drew Davenport            12 Midlakes              28-03.75  
 34 Mark Ellersick            11 Red Jacket            28-01.75  
 35 Peter Record              11 Midlakes              28-01.25  
 36 Jackson Negley            10 Canandaigua           28-01.00  
 37 Chance Rearick            10 Midlakes              26-06.50  
 38 Marcus Maddox             11 West Irondeq          26-04.25  
 39 Devin Thomas              10 Greece Odyss          26-03.00  
 40 Kyle Wilkes                9 Midlakes              26-01.50  
 41 Thomas Gage                9 Waterloo              23-07.75  
 42 Josh French               11 Red Jacket            23-05.00  
 43 Zachary Sheridan          10 Midlakes              20-10.25  
 44 James Gantz                9 Waterloo              20-07.50  
 
Event 90  Boys Shot Put Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Joe Ferreri               11 Marion                33-05.25  
  2 Sam Mitchell              11 Marion                33-03.25  
  3 Jake Post                  9 Victor                31-00.50  
  4 Connor McKechney          10 Marion                29-05.00  
  5 Jacob Latiuk              10 Greece Athen          28-09.25  
  6 Deodrick Barnes           10 McQuaid               25-00.25  
  7 Vincent Polimeni          10 Greece Athen          24-00.25  
  8 Erik Guerrero              9 McQuaid               23-03.50  
  9 Jack Waringa              11 Rush Henriet          23-01.75  
 10 Nick Clark                 9 Waterloo              11-10.00