Licensed to Yen Timing Service - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 1/12/2012 04:57 PM
                            RWTL JV-Mod - 1/7/2012                             
                                      UR                                       
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 55 Meter Hurdles Junior Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Eboni Jackson              8 Penfield                 10.95   1 
  2 Nicole Megali              9 Victor                   11.31   1 
  3 Elizabeth Friden           9 Pittsford Me             11.32   2 
  4 Rachel White               9 Fairport                 11.69   2 
  5 Courtney Simon            11 Penfield                 11.76   2 
  6 Jordan Jacobs              9 Fairport                 12.00   3 
  7 Brina Wentz                9 Palmyra-Mace             12.54   3 
 
Event 2  Girls 55 Meter Hurdles Modified
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Nichole Caralla            8 Newark                   11.49   1 
  2 Grace Blondell             8 Newark                   11.91   2 
  3 Hali Johnson               8 Sodus                    12.28   3 
  4 Nicole Maltese             7 Batavia                  12.58   2 
  5 Katelyn Corp               7 Batavia                  14.77   1 
  6 Anna Mosley                8 Batavia                  15.43   3 
 
Event 3  Boys 55 Meter Hurdles Junior Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Matt Barton                9 Victor                    8.97   1 
  2 Chris Bond                11 Greece Athen              9.50   1 
  3 Jared Mathews              9 Fairport                 10.12   1 
  4 Matt Woons                 9 Gates-Chili              10.32   2 
  5 Eric McWethy              10 Batavia                  10.85   3 
  6 Connor Owen                9 Fairport                 10.86   2 
  7 Zach Basset                9 Webster Schr             10.88   3 
  8 William Estey             10 Penfield                 10.99   2 
  9 Charles Steuerwald        10 Penfield                 12.08   4 
 10 Patrick Staley             9 Gates-Chili              17.97   4 
 
Event 4  Boys 55 Meter Hurdles Modified
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Jovany Jimenez             8 Newark                   11.43   1 
  2 Tristyn Brey               7 Newark                   12.64   3 
  3 Tyler Reyome               7 Newark                   13.52   3 
  4 Campbell Andersen          7 Batavia                  14.64   1 
  5 Noah Goulette              8 Newark                   48.97   2 
  6 RJ Cavallaro               7 Newark                   50.03   2 
 
Event 5  Girls 55 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Amanda Balduf             11 Batavia                   8.16   1 
  2 Kori Webster-Dixon        10 Gates-Chili               8.21   2 
  3 Brandi Leslie              7 Aquinas                   8.45   3 
  4 Grace Shi                 10 Pittsford Me              8.54   6 
  5 Sara Fernaays             10 Fairport                  8.55   3 
  6 Jami Camilleri            11 Greece Athen              8.61   4 
  7 Elizabeth Mazza            9 Victor                    8.61   2 
  8 Paola Martinez Ortiz       9 East Irondeq              8.64   7 
  9 Jamie Lieberman           10 Fairport                  8.64   6 
 10 Taylor Samuel              9 Fairport                  8.67   5 
 11 Miley Lott                11 Mercy                     8.70   7 
 12 Jennifer Gorman            9 Brockport                 8.73  18 
 13 Abby Merritt              11 East Irondeq              8.73   9 
 14 Chloe Wehner               9 Fairport                  8.73   6 
 15 Latricia Agee             10 Greece Athen              8.84  11 
 16 Tiffany Leung              9 Fairport                  8.85  11 
 17 Courtney Simon            11 Penfield                  8.90  12 
 18 Raelynn Gilbert            9 Fairport                  8.90   8 
 19 Erin Graham                9 Webster Schr              8.91   9 
 20 Meaghan Confer            10 Greece Arcad              8.92  10 
 21 Laura Telek                9 Pittsford Me              8.96  10 
 22 Jamie Putt                 9 Spencerport               8.96  15 
 23 Corina Cruz                9 Webster Thom              8.96   4 
 24 Emmalee Jessie             8 Aquinas                   8.98  20 
 25 Alexis Stambeck           10 Romulus                   8.98   8 
 26 Hannah Casciano            9 Fairport                  9.02  12 
 27 Julia Moore                9 Pittsford Me              9.03   8 
 28 Emily Pietak               9 Penfield                  9.03   2 
 29 Elizabeth Emerson          9 Batavia                   9.10  22 
 30 Jessika Rodriguez          9 Spencerport               9.10   4 
 31 Gabrielle Reid            11 East Irondeq              9.15  13 
 32 Brie Bullock              10 Webster Thom              9.15   9 
 33 Kiely Gagnier             11 Brighton                  9.16   5 
 34 Taylor Ryan               11 Brighton                  9.16   2 
 35 Shea Kinsella              9 Spencerport               9.18  14 
 36 Rachel White               9 Fairport                  9.19  14 
 37 Jordan Jacobs              9 Fairport                  9.21  10 
 38 Ashlea Stickles           11 Greece Arcad              9.22  15 
 39 Maryssa Wheaton           11 Penfield                  9.23  14 
 40 Nicole Megali              9 Victor                    9.23   7 
 41 Sophia Kraynik            10 Fairport                  9.23  15 
 42 Bridget Murray             8 Penfield                  9.27   5 
 43 Alexandria Rodriguez       9 Spencerport               9.30   8 
 44 Susan Doan                 9 Greece Athen              9.30  16 
 45 Jamy Krenz                12 Palmyra-Mace              9.32  13 
 46 Claire Teal                9 Greece Athen              9.33  13 
 47 Cristina Scheffer          9 Brockport                 9.33  13 
 48 Sami Hung-Krause          10 Brighton                  9.36   1 
 48 Ashley Jackson            10 Spencerport               9.36  16 
 50 Kristen Heeks              9 Greece Arcad              9.36  19 
 51 Marissa Maier             10 Palmyra-Mace              9.37  17 
 52 Kimmy Weis                12 Marion                    9.40  14 
 53 Jessica McLaughlin        10 Webster Schr              9.42  19 
 54 Mackenzie Slater           8 Penfield                  9.43   3 
 55 Caty Kelsey                9 Palmyra-Mace              9.50  16 
 56 Kirsten Frauns             9 Webster Schr              9.51  20 
 57 Rachel Cassorla            9 Webster Schr              9.57  20 
 58 Svetlana Pishtoy          11 Greece Arcad              9.61  18 
 59 Irene Zimmerman           10 Victor                    9.62  16 
 60 Shannon Finucane          11 Greece Arcad              9.65  17 
 61 Kayjona Rogers             9 Penfield                  9.72  18 
 62 Carlee Viola              10 Webster Thom              9.74   1 
 63 Alexandria Menteer        10 Greece Arcad              9.76  12 
 64 Nadiya Pishtoy             9 Greece Arcad              9.78  19 
 65 Leah Motter               11 Greece Arcad              9.80  21 
 66 Zaria Morrison             7 Aquinas                   9.83  24 
 67 Morgan Hartman            11 Victor                    9.86  15 
 68 Ruman Farid                9 Pittsford Me              9.89  18 
 69 Khusbu Patel              11 Brighton                  9.92   4 
 70 Indiana Brown             10 Pittsford Su             10.08  23 
 71 Rosa Munoz                 9 Sodus                    10.13  23 
 72 Mackenzie King             9 Brighton                 10.17   7 
 73 Tyler Mueller              8 Palmyra-Mace             10.17  19 
 74 Jane Hanrahan              9 Brighton                 10.18   5 
 75 Samantha Wingate           9 Batavia                  10.21  21 
 76 Samantha Cseplo           10 Sodus                    10.23  20 
 77 Anna Clements             11 Victor                   10.36  22 
 78 Victoria Taylor            9 Gates-Chili              10.45  25 
 79 Lexi Salerno               7 Romulus                  10.55  10 
 80 Maggie Leary              10 Pittsford Su             10.58  25 
 81 Debra Ross                10 Webster Thom             10.62  24 
 82 Julie Booth               11 Pittsford Me             10.68  24 
 83 Chloe Pogoda              10 Victor                   11.06  21 
 
Event 6  Girls 55 Meter Dash Modified
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Alivia Moore               7 Newark                    8.71   1 
  2 McKenzie Karpp             7 Marion                    8.75   1 
  3 Courtney Caralla           8 Newark                    9.22   2 
  4 Marissa Woodard            8 Newark                    9.24   1 
  5 Kalista Swan               7 Newark                    9.30   2 
  6 Mira Cartwright            8 Waterloo                  9.33   4 
  7 Courtney Blaisdell         8 Newark                    9.36   2 
  8 Rosemarie DeRenzo          7 Newark                    9.52   5 
  9 Brooke Brumber             7 Batavia                   9.60   2 
 10 Lauren Collins             8 Newark                    9.61   1 
 11 Keira O'Connor             8 Waterloo                  9.62   4 
 12 Leah Hoyt                  8 Newark                    9.72   3 
 13 Celia Flynn                7 Batavia                   9.73   3 
 14 Grace Osytek               7 Waterloo                  9.87   5 
 15 Kayla Marker               7 Newark                    9.99   3 
 16 Katelyn Corp               7 Batavia                  10.02   3 
 17 Taylor Carter              8 Waterloo                 10.16   4 
 18 Sammi Mills                7 Romulus                  10.38   4 
 19 Tiffany Suozzi             8 Batavia                  10.67   5 
 
Event 7  Boys 55 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Nick Lana                 10 East Irondeq              7.25   2 
  2 Omari Brown               11 East Irondeq              7.27   2 
  3 Ronnell Walker            11 East Irondeq              7.35   1 
  4 Matt Barton                9 Victor                    7.37   1 
  5 Derek Thompson            11 Penfield                  7.44   2 
  6 Jiren Hailey              10 Fairport                  7.45   4 
  7 Stark Tyler               11 Fairport                  7.52   2 
  8 Dylan Turcott             10 Webster Schr              7.53   5 
  9 Alex Blackcloud            9 Gates-Chili               7.55  19 
 10 Gyasi Lake                10 East Irondeq              7.56   1 
 11 Josh Baker                 9 Spencerport               7.61   5 
 12 Jack Lind                  9 Victor                    7.61   9 
 13 Junior Morris             10 East Irondeq              7.69   3 
 14 Bradley Boester           10 East Irondeq              7.76   6 
 15 Matt Tellstone             9 Victor                    7.79   6 
 16 Michael Argentoeri         9 Penfield                  7.81   4 
 17 Michael Kephart           10 Greece Athen              7.82   8 
 18 Julian Sgarzi             11 Spencerport               7.82   4 
 19 Kenny Griffin              9 Batavia                   7.83  15 
 20 Chris Begy                 9 Aquinas                   7.89  12 
 21 Ryan Camera               10 Greece Athen              7.90   7 
 22 David Doan                10 Greece Athen              7.91   9 
 23 Dylan Lashure              9 Batavia                   7.92  14 
 24 Jacob Joiner              10 East Irondeq              7.96  10 
 25 Philip DiFrancesco        10 Penfield                  7.96   7 
 26 Brian Heirs                8 Aquinas                   7.99  11 
 27 Zach Basset                9 Webster Schr              8.00   9 
 28 Radel Moronta              9 Gates-Chili               8.01  20 
 29 Nicholas Kohler            9 Webster Schr              8.12  11 
 30 Josh Murray                8 Aquinas                   8.12  11 
 31 Immanuel Butler            9 Greece Odyss              8.12  13 
 32 Jacob Latiuk              10 Greece Athen              8.14   8 
 33 Chris Patnode              9 Palmyra-Mace              8.14  13 
 34 Patrick Lozy-Lester       10 McQuaid                   8.15   3 
 35 Tyler Craft                9 Marion                    8.17   8 
 36 Brian Hopkins             10 Palmyra-Mace              8.18  12 
 37 Mike Celestino            10 Greece Athen              8.18   7 
 38 Kyle Zeller               10 Marion                    8.22  12 
 39 Aaron Duncan              10 Webster Thom              8.23  12 
 40 Matthew Tomkinson         12 Batavia                   8.25  14 
 41 Cole Pickering            11 Victor                    8.25  10 
 42 Justin Young              10 Spencerport               8.25  15 
 43 Chris Doak                10 Fairport                  8.28  14 
 44 Corey Tirado              10 Greece Athen              8.32   5 
 45 Cameron Gross             10 Greece Athen              8.34  16 
 46 Beau Bradley              11 Pittsford Me              8.35  13 
 47 Thomas Pink                9 Fairport                  8.38  16 
 48 Jesse McMullan            10 Greece Arcad              8.40  15 
 49 Andres Fonseca            11 Webster Thom              8.45  17 
 50 Ryan Morono                9 Pittsford Me              8.49  10 
 51 Glen Jeter                11 Spencerport               8.49  14 
 52 Mazin Mohamed             11 East Irondeq              8.49   4 
 53 Nicholas Bills            11 Victor                    8.51  21 
 54 Brian Holvey               9 Pittsford Su              8.52  18 
 55 Will MacDonald            11 East Irondeq              8.59   5 
 56 Henry Onesengmani         10 Penfield                  8.64  16 
 57 Eli Hoak                   9 Greece Arcad              8.67  19 
 58 Justin Klino               9 Palmyra-Mace              8.71  16 
 59 Walter Quintanilla        11 Palmyra-Mace              8.72  17 
 60 Kyle Richards              9 East Irondeq              8.74  18 
 61 Samuel Spragins           11 Brockport                 8.78  17 
 62 Mason Lezette              9 Greece Arcad              8.80  18 
 63 Brandon Oun               12 Batavia                   8.81  11 
 64 Andrew Wagenhals          11 Webster Schr              8.93   8 
 65 Ron Frear                  9 Greece Arcad              8.93  17 
 66 Ryan Lehmann               8 Greece Odyss              9.26  15 
 67 Jose Ortiz                11 East Irondeq              9.64  20 
 68 Jordan Fluker              9 Batavia                   9.99  20 
 69 William Burnett           10 East Irondeq             10.04  22 
 
Event 8  Boys 55 Meter Dash Modified
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Devin Anglin               8 Newark                    7.83   1 
  2 Andrew Marrocco            8 Batavia                   7.84   1 
  3 Justin Patterson           8 Newark                    8.11   1 
  4 Nick Johnson               8 Batavia                   8.14   2 
  5 Jesse Gallivan             8 Newark                    8.16   2 
  6 Alex Mack                  8 Newark                    8.55   2 
  7 Addison Pitcher            8 Batavia                   8.90   2 
  8 RJ Sturtz                  8 Marion                    8.92   3 
  9 Jalen Corbett              7 Waterloo                  8.93   3 
 10 Gage Brown                 7 Newark                    8.98   6 
 11 Tristyn Brey               7 Newark                    9.08   3 
 12 RJ Cavallaro               7 Newark                    9.13   4 
 13 Torres Jacob               7 Sodus                     9.31   3 
 14 Derrick Meyer              8 Waterloo                  9.49   6 
 15 Jair VanDuyne              7 Sodus                     9.52   4 
 16 Forrest Blondell           7 Newark                    9.54   5 
 17 Alex Snell                 7 Batavia                   9.69   4 
 18 Tyler Reyome               7 Newark                    9.74   6 
 19 Alex Mott                  8 Batavia                   9.89   5 
 20 Nick Samodurov             8 Red Jacket               11.08   5 
 
Event 9  Girls 3000 Meter Run Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Kelsie Canessa             7 Webster Schr          12:19.89  
  2 Ashley Ghaemi             11 Fairport              12:22.35  
  3 Elisha Earley              9 Mercy                 13:09.13  
  4 Kate Bianchi              10 Mercy                 13:18.77  
  5 Ashlynn Blose              9 Webster Schr          13:27.87  
  6 Megan Stoutz              12 Fairport              13:45.65  
  7 Kara Cekuta               10 Webster Schr          13:54.61  
  8 Amber Conrow               9 Webster Schr          14:16.78  
  9 Rachel Barry              11 Webster Schr          14:30.27  
 10 Claire Malboeuf           12 Marion                14:42.01  
 
Event 11  Boys 3200 Meter Run Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Brain Swider              10 Fairport              11:11.62  
  2 David Grouse              10 Fairport              11:12.72  
  3 Clayton Robinson           9 Fairport              11:55.74  
  4 Jake Hunt                 10 Fairport              12:01.29  
  5 Phillip LiPari            10 Webster Schr          12:35.19  
  6 Aidan Murphy              11 Fairport              12:53.23  
 
Event 13  Girls 600 Meter Run Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Laurena Jensen             9 Romulus                1:57.73  
  2 Natalie Hoppe             10 Penfield               1:57.89  
  3 Marissa Dispenza           9 Batavia                1:57.98  
  4 Nanaka Kohlbach           11 Webster Schr           1:58.26  
  5 Colleen Miller             9 Webster Schr           1:58.71  
  6 Elyssa Mountain           10 Fairport               2:00.03  
  7 Lilli Smith                8 Palmyra-Mace           2:01.78  
  8 Aleece Case                8 Palmyra-Mace           2:04.25  
  9 Rachel Sacks              10 Pittsford Su           2:05.03  
 10 Madeline Pizzo             8 Mercy                  2:05.06  
 11 Sydney Rowan              10 Mercy                  2:05.50  
 12 Alexa Foley                9 Victor                 2:06.89  
 13 Rylie Tolbert              9 Victor                 2:08.28  
 14 Dominique Nagasawa         9 Victor                 2:09.01  
 15 Sarah Sotack              10 Greece Athen           2:09.51  
 16 Brenna Bartosiewicz        7 Penfield               2:10.26  
 17 Carolyn Huff              11 Mercy                  2:15.06  
 18 Anna Palmer               11 Mercy                  2:15.16  
 19 Winona Warczok             9 Victor                 2:16.78  
 20 Kaylan Kane                9 Pittsford Me           2:34.64  
 21 Rebecca Sheley             9 Victor                 2:35.09  
 
Event 14  Girls 600 Meter Run Modified
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Morgan West                8 Marion                 2:03.78  
  2 Kara Spano                 8 Waterloo               2:08.17  
  3 Grace Blondell             8 Newark                 2:08.83  
  4 Sarah Rennie               7 Waterloo               2:13.12  
  5 Evelyn Childs              7 Newark                 2:13.28  
  6 Leah Ridder                8 Batavia                2:19.63  
  7 Mckenzie Acker             7 Batavia                2:35.39  
  8 Rachel Flint               7 Batavia                2:36.03  
 
Event 15  Boys 600 Meter Run Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Joe Reinhardt             10 Victor                 1:41.62  
  2 Matt Cupo                  9 Pittsford Su           1:42.60  
  3 Jiren Hailey              10 Fairport               1:43.55  
  4 Brandon Kunick             9 Victor                 1:44.55  
  5 Andrew Hazelton            9 Aquinas                1:45.40  
  6 Cole Gublo                 8 Greece Odyss           1:45.60  
  7 Tyler Myers               12 Marion                 1:45.94  
  8 Ian Masters               10 Penfield               1:45.99  
  9 Cal Robinson              10 Penfield               1:46.08  
 10 William Marshall           9 Aquinas                1:47.95  
 11 Jai Patel                 10 Fairport               1:48.05  
 12 Kyle Zeller               10 Marion                 1:48.67  
 13 Chris Locke                9 Pittsford Su           1:49.43  
 14 Nick Giruzzi              11 Greece Athen           1:50.20  
 15 Ben Krenz                 11 Palmyra-Mace           1:50.40  
 16 Logan Stewart             10 Brockport              1:50.74  
 17 Noah Fargo                 9 Webster Schr           1:52.72  
 18 Joe Chiapperi              9 Aquinas                1:54.24  
 19 Jon Novak                  9 Penfield               1:54.39  
 20 Justin Terrana-Prince     10 Webster Schr           1:54.96  
 21 Zach DiPasquale            9 Greece Athen           1:57.42  
 22 Nate Ernst                11 Batavia                1:57.72  
 23 Tyler Gottstein           10 Webster Thom           1:58.93  
 24 Lorenzo Maldonado          9 Webster Thom           1:59.15  
 25 Jacob Lorah                9 Marion                 1:59.45  
 26 David Ash                 12 Webster Schr           1:59.49  
 27 Mitchell Schaffer          8 Greece Odyss           1:59.61  
 28 Tyler Crandall             9 Greece Athen           2:03.97  
 29 Mike Iati                 12 Greece Athen           2:04.14  
 30 Zach Mangiafesto           8 Greece Odyss           2:08.52  
 31 Nicholas Storm            10 Webster Schr           2:08.56  
 32 Dylan Yakowyna             9 Webster Thom           2:10.16  
 33 Matt Lindke               10 Webster Thom           2:11.26  
 34 Tyler Recino               9 Webster Schr           2:16.99  
 
Event 16  Boys 600 Meter Run Modified
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ben Knowlton               8 Red Jacket             1:53.59  
  2 Zach VanKoevering          8 Newark                 1:55.37  
  3 Will Gibson                8 Newark                 1:56.53  
  4 Max Butler                 8 Waterloo               1:59.00  
  5 Nick Callisher             8 Batavia                1:59.00  
  6 Walter Schaertl            8 Red Jacket             2:00.49  
  7 Patrick Ekeren             8 McQuaid                2:05.63  
  8 RJ Sturtz                  8 Marion                 2:12.53  
  9 Brandon Northup            7 Waterloo               2:13.11  
 10 Callum Jantzi              8 Batavia                2:17.14  
 11 Jonathan Adams             7 Batavia                2:25.73  
 12 Cole Shewman               7 Aquinas                2:31.26  
 13 David Kuehnert             7 Red Jacket             2:37.08  
 14 Lucas Pritchard            7 Aquinas                2:40.22  
 
Event 17  Girls 1000 Meter Run Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Maria Bellavia            10 Victor                 3:39.39  
  2 Eleni Fleckenstein         9 Victor                 3:39.62  
  3 Ellie Clement              9 Brighton               3:40.08  
  4 Marisa Gingello           10 Penfield               3:40.97  
  5 Tabitha Truelson           8 Penfield               3:43.71  
  6 Michaela Meissner          9 Fairport               3:44.46  
  7 Claire McClusky           10 Penfield               3:46.34  
  8 Sarah Gebhardt            10 Fairport               3:47.64  
  9 Kaylee Cassidy             9 Batavia                3:47.99  
 10 Aubrey Masters             8 Penfield               3:51.07  
 11 Kate Rinehart             12 Palmyra-Mace           3:53.11  
 12 Charlotte Kurzweil         8 Mercy                  3:56.35  
 13 Carlee Lenardi            10 Fairport               3:56.56  
 14 Haily Filer                9 Victor                 3:56.99  
 15 Katie Randolph            10 Victor                 4:01.02  
 16 Jobi Reibson              10 Mercy                  4:02.18  
 17 Mackay Kanaley             9 Mercy                  4:06.77  
 18 Marie Grace Nibigira      10 Mercy                  4:07.46  
 19 Lexi Salerno               7 Romulus                4:08.23  
 20 Morgan Page                9 Palmyra-Mace           4:08.40  
 21 Amanda Schueckler         12 Pittsford Su           4:10.87  
 22 Elizabeth Huff            12 Mercy                  4:11.44  
 23 Kara Cekuta               10 Webster Schr           4:14.55  
 24 Taylor Mulligan           10 Brockport              4:14.64  
 25 Emily Phillips            10 Gates-Chili            4:15.76  
 26 Lenore Reina               9 Brockport              4:17.43  
 27 Elizabeth Stevens         11 Pittsford Me           4:18.94  
 28 Amber Conrow               9 Webster Schr           4:22.07  
 29 Jennie Bristol            11 Marion                 4:35.73  
 
Event 18  Girls 1000 Meter Run Modified
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Olivia Giovannini-Dolan    8 Waterloo               3:54.83  
  2 Anna Mosley                8 Batavia                4:16.51  
  3 Genevieve Walsh            9 Mercy                  4:26.29  
  4 Rachel Flint               7 Batavia                4:45.32  
 
Event 19  Boys 1000 Meter Run Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Nick Lowry                12 Fairport               3:02.08  
  2 Justin Young              10 Spencerport            3:03.59  
  3 Greg DeSilva              11 Victor                 3:06.79  
  4 Trevor Gambacorta         11 Fairport               3:09.76  
  5 Chad Gueli                 9 Pittsford Su           3:09.97  
  6 Will Corbett               9 Pittsford Su           3:10.94  
  7 Tim Martin                10 Batavia                3:12.25  
  8 Andrew Monaco             10 Fairport               3:12.42  
  9 Buttaggi Brian            10 Webster Schr           3:12.87  
 10 Ricky Hughson              9 Palmyra-Mace           3:13.49  
 11 Shaye Capron              10 Palmyra-Mace           3:19.65  
 12 Alec Felmlee               9 Gates-Chili            3:20.43  
 13 Charles Steuerwald        10 Penfield               3:20.87  
 14 Danny Iadanza             10 Victor                 3:24.45  
 15 Aaron Paratore             9 Webster Schr           3:24.56  
 16 Andrew Hazelton            9 Aquinas                3:25.81  
 17 William Marshall           9 Aquinas                3:26.15  
 18 Jaxon Fordham              9 Palmyra-Mace           3:27.90  
 19 Joe Chiapperi              9 Aquinas                3:33.66  
 20 Joe Owens                  9 Penfield               3:37.96  
 21 Giadomemico Falleti        9 Gates-Chili            3:46.13  
 
Event 20  Boys 1000 Meter Run Modified
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Louis Leone                8 Batavia                3:26.74  
  2 Danny Maxwell              8 McQuaid                3:39.34  
 
Event 21  Girls 300 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Brandi Leslie              7 Aquinas                  48.58   1 
  2 Megan Tremaine             9 Pittsford Me             49.26   1 
  3 Beatrice Awasthi          10 Pittsford Su             49.58   5 
  4 Samantha Serling          10 Pittsford Me             50.02   1 
  5 Marlana Zink              11 Brighton                 50.27   3 
  6 Alex Leader               12 Greece Athen             50.35   1 
  7 Amanda Woodard             8 Pittsford Me             50.40   6 
  8 Miley Lott                11 Mercy                    50.43   2 
  9 Meg Beiter                 9 Fairport                 51.23   2 
 10 Elizabeth Mazza            9 Victor                   51.36   3 
 11 Sarah Sotack              10 Greece Athen             51.46   3 
 12 Jami Camilleri            11 Greece Athen             51.61   4 
 13 Jamie Lieberman           10 Fairport                 51.67   3 
 14 Chloe Wehner               9 Fairport                 51.73   2 
 15 Marissa Dispenza           9 Batavia                  51.74   4 
 16 Hannah Casciano            9 Fairport                 52.06   4 
 17 Briana Freeman            10 East Irondeq             52.24   2 
 18 Kristyn Mott               9 Batavia                  52.28   5 
 19 Mariah Hettel             12 Greece Athen             52.33   5 
 20 Jennifer Lee               9 Pittsford Me             52.34   6 
 21 Leah Prescott             11 Pittsford Me             52.36   2 
 22 Raelynn Gilbert            9 Fairport                 52.44   5 
 23 Taylor Ryan               11 Brighton                 52.44   4 
 24 Janie Kleinberg            9 Brighton                 52.87   9 
 25 Sara Fernaays             10 Fairport                 52.91   4 
 26 Emily Wagner               9 Batavia                  52.99   6 
 27 Cristina Scheffer          9 Brockport                53.01   4 
 28 Kim Austin                 9 Webster Thom             53.18   5 
 29 Jamie Putt                 9 Spencerport              53.69   7 
 30 Emily Pietak               9 Penfield                 53.84   5 
 31 Alexandria Rodriguez       9 Spencerport              53.98   7 
 32 Jenna Putt                 9 Spencerport              54.10   7 
 33 Jessika Rodriguez          9 Spencerport              54.44  10 
 34 Emmalee Jessie             8 Aquinas                  54.51   6 
 35 Jessica Boss               9 Pittsford Me             54.85   9 
 36 Gabrielle Reid            11 East Irondeq             54.97   7 
 37 Julia Moore                9 Pittsford Me             55.01   6 
 38 Claudia Kaplun             9 Aquinas                  55.38  10 
 39 Kate Gangemi               9 Pittsford Me             55.63   9 
 40 Susan Doan                 9 Greece Athen             55.79   9 
 41 Kaylee Cassidy             9 Batavia                  55.82   7 
 42 Jordyn Dala                9 Palmyra-Mace             55.91   8 
 43 Kristen Kuberka            9 Penfield                 56.06  10 
 44 Brina Wentz                9 Palmyra-Mace             56.20  11 
 45 Kristen Churnetski        10 Webster Schr             56.76  10 
 46 Sophia Kraynik            10 Fairport                 56.98   9 
 47 Sammie Donatello           8 Palmyra-Mace             57.50  10 
 48 Morgan Hartman            11 Victor                   57.61  10 
 49 Katelyn Miller             9 Webster Thom             57.63   8 
 50 Zaria Morrison             7 Aquinas                  57.69  12 
 51 Kelly Miller              11 Webster Schr             57.83   9 
 52 Kimmy Weis                12 Marion                   58.12   7 
 53 Mackenzie Slater           8 Penfield                 58.48  12 
 54 Latricia Agee             10 Greece Athen             59.05  11 
 55 Jane Hanrahan              9 Brighton                 59.52  11 
 56 Claire Teal                9 Greece Athen             59.53  11 
 57 Ruman Farid                9 Pittsford Me           1:00.04  11 
 58 Kaylan Kane                9 Pittsford Me           1:00.71  11 
 59 Mandy Olson                9 Penfield               1:01.94  12 
 60 Elizabeth Fabiano         10 Penfield               1:04.09  13 
 61 Samantha Cseplo           10 Sodus                  1:04.26  12 
 62 Chloe Pogoda              10 Victor                 1:04.45  13 
 63 Debra Ross                10 Webster Thom           1:05.97  13 
 64 Maggie Leary              10 Pittsford Su           1:06.92  13 
 65 Brianna Freeman           11 Brighton               1:08.52  13 
 
Event 22  Girls 300 Meter Dash Modified
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Alivia Moore               7 Newark                   53.15   2 
  2 Audriana Ruiz              8 Waterloo                 53.16   1 
  3 Jackie Barclay             7 Sodus                    53.24   1 
  4 Alberta Eshenour           8 Waterloo                 53.45   1 
  5 Courtney Caralla           8 Newark                   55.00   2 
  6 Lauren Collins             8 Newark                   56.12   3 
  7 Evelyn Childs              7 Newark                   56.32   2 
  8 Kaitlin Laird              8 Batavia                  57.15   1 
  9 Leah Ridder                8 Batavia                  57.22   1 
 10 Rosemarie DeRenzo          7 Newark                   57.23   2 
 11 Kalista Swan               7 Newark                   57.37   2 
 12 Brooke Brumber             7 Batavia                  58.39   1 
 13 Leah Hoyt                  8 Newark                 1:00.83   3 
 14 Sammi Mills                7 Romulus                1:02.47   3 
 15 Aja Lecointe-Wilkinson     7 Batavia                1:02.97   3 
 16 Grace Osytek               7 Waterloo               1:05.02   3 
 
Event 23  Boys 300 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Alex Edward               11 Fairport                 42.12   1 
  2 Nick Lana                 10 East Irondeq             42.67   1 
  3 Chris Bond                11 Greece Athen             42.82   2 
  4 Josh Baker                 9 Spencerport              43.22   1 
  5 Brandon Wyand             10 Victor                   43.83   2 
  6 Matt Tellstone             9 Victor                   43.92   2 
  7 Julian Sgarzi             11 Spencerport              44.07   1 
  8 Cole Johnson              11 Palmyra-Mace             44.21   4 
  9 Cole Gublo                 8 Greece Odyss             44.45   3 
 10 Lucas Galbier             11 Victor                   44.64   7 
 11 Michael Kephart           10 Greece Athen             44.92   5 
 12 Matt Lechner              11 Penfield                 44.98   3 
 13 Kaleb Schaner             10 Victor                   45.00   3 
 14 Bryan Wang                10 Pittsford Me             45.11   2 
 15 Tyler Myers               12 Marion                   45.21   4 
 16 Patrick Lozy-Lester       10 McQuaid                  45.27   7 
 17 Ezra Celli                10 Brighton                 45.31   4 
 18 Konner Houck              10 Victor                   45.33   4 
 19 Ryan Camera               10 Greece Athen             45.51   3 
 20 Shea Hall                 11 Fairport                 45.67   2 
 21 Sean Robinson             10 Spencerport              45.78   5 
 22 Mike Celestino            10 Greece Athen             45.96   6 
 23 Philip DiFrancesco        10 Penfield                 46.02   7 
 24 Ian Masters               10 Penfield                 46.13   3 
 25 Josh Murray                8 Aquinas                  46.41   5 
 26 Roger DaGama              11 Pittsford Su             46.74   6 
 27 Andrew Maniace             9 Batavia                  46.95   5 
 28 Kenny Griffin              9 Batavia                  47.05   5 
 29 Cole Pickering            11 Victor                   47.24   6 
 30 Dennis Alton              11 Batavia                  47.29   8 
 31 Corey Tirado              10 Greece Athen             47.50   7 
 32 Justin Shaffer             9 Webster Schr             47.72   7 
 33 Mathew Grace              11 Batavia                  47.73   9 
 34 Jesse McMullan            10 Greece Arcad             48.32   8 
 35 David Doan                10 Greece Athen             48.49   4 
 36 Immanuel Butler            9 Greece Odyss             49.42   9 
 37 Henry Onesengmani         10 Penfield                 49.98   8 
 38 Matthew Tomkinson         12 Batavia                  50.01  11 
 39 Thomas Pink                9 Fairport                 50.06   8 
 40 Glen Jeter                11 Spencerport              50.29   9 
 41 Brian Heirs                8 Aquinas                  50.37   5 
 42 Fawad Naqul               10 Pittsford Me             50.57  10 
 43 Ryan Morono                9 Pittsford Me             51.16   8 
 44 Nate Ernst                11 Batavia                  51.34  10 
 45 Mason Lezette              9 Greece Arcad             51.70   7 
 46 Zach Mangiafesto           8 Greece Odyss             52.63  10 
 47 Cameron Gross             10 Greece Athen             53.00  10 
 48 Mitchell Schaffer          8 Greece Odyss             53.32  11 
 49 Samuel Spragins           11 Brockport                54.14  10 
 50 Ron Frear                  9 Greece Arcad             55.04  11 
 51 Ryan Lehmann               8 Greece Odyss             56.33  11 
 52 Theodore Cegelski         10 Penfield                 57.16  10 
 
Event 24  Boys 300 Meter Dash Modified
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Devin Anglin               8 Newark                   45.62   2 
  2 Jaysen Wylie               8 Batavia                  45.68   1 
  3 Jesse Gallivan             8 Newark                   46.88   1 
  4 Alex Mack                  8 Newark                   47.74   2 
  5 Smith Jacob                8 Sodus                    48.18   2 
  6 Louis Leone                8 Batavia                  48.56   2 
  7 Jovany Jimenez             8 Newark                   49.03   3 
  8 Andrew Marrocco            8 Batavia                  49.35   3 
  9 John Whitescarver          8 Batavia                  49.53   2 
 10 Patrick Ekeren             8 McQuaid                  49.83   1 
 11 Zach VanKoevering          8 Newark                   49.93   4 
 12 Nick Callisher             8 Batavia                  50.01   1 
 13 Max Butler                 8 Waterloo                 50.22   4 
 14 Will Gibson                8 Newark                   50.35   3 
 15 Jalen Corbett              7 Waterloo                 52.04   4 
 16 Tyler Gaus                 8 Batavia                  52.11   4 
 17 Gage Brown                 7 Newark                   53.83   4 
 18 Campbell Andersen          7 Batavia                  56.36   5 
 19 Forrest Blondell           7 Newark                   58.28   3 
 20 Callum Jantzi              8 Batavia                  58.32   4 
 21 Jonathan Adams             7 Batavia                1:00.30   5 
 22 Cole Shewman               7 Aquinas                1:04.06   5 
 23 David Kuehnert             7 Red Jacket             1:05.41   5 
 24 Lucas Pritchard            7 Aquinas                1:07.26   5 
 25 Nick Samodurov             8 Red Jacket             1:13.73   5 
 
Event 25  Girls 1500 Meter Run Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Trista Leo                10 Penfield               5:38.90  
  2 Andrea Prosser            10 Fairport               5:39.19  
  3 Christian Conner           9 Fairport               5:45.36  
  4 Tori Fox                   9 Fairport               5:57.26  
  5 Emily Wagner               9 Batavia                5:57.38  
  6 Emily Smith               10 Brockport              6:14.74  
  7 Kendra Michalak           10 Brockport              6:27.19  
  8 Samantha Wingate           9 Batavia                6:38.99  
  9 Audrey Merenda            10 Webster Thom           6:41.74  
 10 Alayna Schmidt            10 Palmyra-Mace           7:07.20  
 
Event 26  Girls 1500 Meter Run Modified
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Morgan West                8 Marion                 6:12.88  
 
Event 27  Boys 1600 Meter Run Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Casey Kidder              10 Victor                 5:18.42  
  2 Mitchell Stockman          9 Victor                 5:33.73  
  3 Tim Williams               9 Victor                 5:33.86  
  4 Eric Dilaura               9 Batavia                5:40.99  
  5 Nick Giruzzi              11 Greece Athen           5:45.16  
  6 Jason Kuperberg           10 Pittsford Me           5:45.77  
  7 Sam Hallgren               9 McQuaid                5:50.02  
  8 Gabe Pawlicki             10 Greece Arcad           5:50.05  
  9 Zach DiPasquale            9 Greece Athen           5:50.23  
 10 Derek Smith                9 Greece Arcad           5:50.28  
 11 Joesph MacAvoy            10 Greece Arcad           5:51.00  
 12 Sydney Telek              11 Pittsford Me           5:52.82  
 13 Brenden Ebertz             8 Greece Arcad           5:56.74  
 14 Cory Bremer                9 Victor                 5:57.81  
 15 Hayden Ashley              9 Palmyra-Mace           5:59.62  
 16 Eli Hoak                   9 Greece Arcad           6:02.54  
 17 Luke Curran                9 McQuaid                6:02.57  
 18 Tyler Crandall             9 Greece Athen           6:02.83  
 19 Jacob Lorah                9 Marion                 6:12.91  
 20 John Tolley                9 Pittsford Me           6:17.33  
 21 Mike Iati                 12 Greece Athen           6:25.66  
 22 Tyler Craft                9 Marion                 6:34.00  
 23 Sam Coolidge              11 Greece Arcad           6:55.27  
 24 Duncan McClure             9 Marion                 7:23.60  
 
Event 28  Boys 1600 Meter Run Modified
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ben Knowlton               8 Red Jacket             6:02.08  
  2 Walter Schaertl            8 Red Jacket             6:12.97  
 
Event 29  Girls 4x200 Meter Relay Junior Varsity
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Fairport  'B'                                       2:08.92   1 
  2 Pittsford Mendon  'B'                               2:10.73   1 
  3 Pittsford Sutherland  'B'                           2:12.73   3 
  4 Pittsford Mendon  'C'                               2:13.34   2 
  5 East Irondequoit                                    2:15.71   4 
  6 Victor  'B'                                         2:18.05   1 
  7 Spencerport  'B'                                    2:21.05   5 
  8 Romulus                                             2:21.07   3 
  9 Batavia  'B'                                        2:23.56   6 
 10 Penfield  'B'                                       2:25.54   2 
 11 Webster Schroeder  'C'                              2:26.48   5 
 12 Palmyra-Macedon                                     2:27.26   4 
 13 Greece Arcadia  'B'                                 2:28.79   5 
 14 Pittsford Mendon  'D'                               2:32.69   4 
 15 Pittsford Sutherland  'C'                           2:34.61   6 
 
Event 30  Girls 4x200 Meter Relay Modified
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Waterloo                                            2:19.89  
  2 Waterloo  'B'                                       2:23.98  
  3 Batavia  'B'                                        2:30.75  
 
Event 31  Boys 4x200 Meter Relay Junior Varsity
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 East Irondequoit                                    1:49.36   1 
  2 Victor  'B'                                         1:52.03   1 
  3 Spencerport  'B'                                    1:52.22   3 
  4 Penfield  'B'                                       1:54.04   1 
  5 Palmyra-Macedon  'B'                                1:57.62   2 
  6 Pittsford Mendon  'B'                               1:57.89   3 
  7 Batavia                                             1:58.01   3 
  8 Webster Schroeder  'B'                              1:58.54   2 
  9 East Irondequoit  'B'                               1:59.52   2 
 
Event 32  Boys 4x200 Meter Relay Modified
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Batavia  'B'                                        2:04.40  
  2 Waterloo  'B'                                       2:22.87  
  3 Red Jacket  'B'                                     2:29.95  
 
Event 33  Girls 4x400 Meter Relay Junior Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Fairport  'B'                                       5:03.24  
  2 Batavia                                             5:03.86  
  3 Pittsford Mendon  'B'                               5:16.48  
  4 Palmyra-Macedon  'B'                                5:22.38  
  5 Penfield  'C'                                       5:22.74  
  6 Brighton                                            5:45.18  
  7 Penfield  'B'                                       5:46.18  
 
Event 35  Boys 4x400 Meter Relay Junior Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Victor  'B'                                         4:17.36  
  2 Pittsford Sutherland  'B'                           4:20.15  
  3 Penfield  'B'                                       4:35.59  
  4 Batavia                                             4:51.00  
 
Event 36  Boys 4x400 Meter Relay Modified
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Batavia  'B'                                        5:07.80  
 
Event 37  Girls 4x800 Meter Relay Junior Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Penfield  'B'                                      11:43.98  
  2 Webster Schroeder  'B'                             11:55.90  
  3 Victor  'B'                                        11:58.48  
 
Event 39  Boys 4x800 Meter Relay Junior Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Victor  'B'                                        10:26.98  
  2 Palmyra-Macedon  'B'                               10:47.47  
  3 Webster Schroeder  'B'                             11:25.15  
  4 Webster Schroeder  'C'                             11:35.98  
 
Event 42  Girls High Jump Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Taylor Samuel              9 Fairport               4-06.00  
  1 Beverly Tremblay          10 Brockport              4-06.00  
  3 Meg Beiter                 9 Fairport               4-04.00  
  4 Eboni Jackson              8 Penfield               4-02.00  
  5 Kirsten Frauns             9 Webster Schr           4-00.00  
  5 Madeline Pizzo             8 Mercy                  4-00.00  
  5 Mariah Hettel             12 Greece Athen           4-00.00  
  8 Alex Leader               12 Greece Athen           3-09.00  
  8 Claudia Kaplun             9 Aquinas                3-09.00  
  8 Marlana Zink              11 Brighton               3-09.00  
  8 Sami Hung-Krause          10 Brighton               3-09.00  
  8 Tiffany Leung              9 Fairport               3-09.00  
  8 Colleen Miller             9 Webster Schr           3-09.00  
 
Event 43  Girls High Jump Modified
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Kaitlin Laird              8 Batavia                3-09.00  
 
Event 45  Boys High Jump Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jared Mathews              9 Fairport               5-07.00  
  2 Ian Jamison               10 Webster Thom           5-02.00  
  2 Connor Owen                9 Fairport               5-02.00  
  4 Sean Robinson             10 Spencerport            5-00.00  
  4 Alex Wark                 11 Webster Schr           5-00.00  
  6 Mathew Grace              11 Batavia                4-10.00  
  6 Dylan Turcott             10 Webster Schr           4-10.00  
  6 Tim Martin                10 Batavia                4-10.00  
  9 Cole Johnson              11 Palmyra-Mace           4-08.00  
 10 Nicholas Kohler            9 Webster Schr           4-04.00  
 11 Eric Dilaura               9 Batavia                4-02.00  
 12 Aaron Duncan              10 Webster Thom           3-09.00  
 
Event 46  Boys High Jump Modified
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
 -- Tyler Gaus                 8 Batavia                     NH  
 
Event 48  Girls Pole Vault Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Abby Merritt              11 East Irondeq           7-00.00  
  2 Briana Freeman            10 East Irondeq           6-06.00  
  2 Katherine Bracht          10 Webster Thom           6-06.00  
  4 Julie Davis               11 Pittsford Su           6-00.00  
  4 Lauren Sanna              11 Pittsford Su           6-00.00  
  4 Kristyn Mott               9 Batavia                6-00.00  
  7 Laura Telek                9 Pittsford Me           5-06.00  
 -- Mackenzie Swartout        12 Mercy                       NH  
 -- Maddie Bradway             8 Pittsford Me                NH  
 -- Lauren Peakes             10 Pittsford Su                NH  
 -- Anna Palmer               11 Mercy                       NH  
 -- Amanda Geisler             9 Webster Schr                NH  
 -- Rylie Tolbert              9 Victor                      NH  
 -- Olivia Accorso            12 Penfield                    NH  
 -- Amanda Woodard             8 Pittsford Me                NH  
 -- Julia Moore                9 Pittsford Me                NH  
 -- Hunter Filer              10 Victor                      NH  
 
Event 51  Boys Pole Vault Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Alex Blackcloud            9 Gates-Chili            8-06.00  
  1 Ian Jamison               10 Webster Thom           8-06.00  
  3 Anthony Mitchell          11 Spencerport            8-00.00  
  4 Cory Mancuso              10 Webster Thom           7-00.00  
  4 Aaron Duncan              10 Webster Thom           7-00.00  
  4 Will MacDonald            11 East Irondeq           7-00.00  
  4 William Estey             10 Penfield               7-00.00  
 -- Eric McWethy              10 Batavia                     NH  
 -- Andrew Maniace             9 Batavia                     NH  
 
Event 54  Girls Long Jump Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Amanda Woodard             8 Pittsford Me          13-09.50  
  2 Beatrice Awasthi          10 Pittsford Su          13-02.00  
  3 Elise Chambery            11 Webster Thom          12-08.75  
  4 Leah Prescott             11 Pittsford Me          12-03.50  
  5 Jennifer Gorman            9 Brockport             11-10.00  
  6 Laurena Jensen             9 Romulus               11-09.25  
  7 Paola Martinez Ortiz       9 East Irondeq          11-04.50  
  8 Elizabeth Friden           9 Pittsford Me          11-01.75  
  9 Eva Janofsky               9 Batavia               11-01.50  
 10 Megan Hill                 9 Pittsford Me          11-01.25  
 11 Samantha Seils            11 Romulus               10-11.50  
 12 Ashley Jackson            10 Spencerport           10-09.50  
 13 Jessica McLaughlin        10 Webster Schr          10-07.00  
 14 Shea Kinsella              9 Spencerport           10-06.50  
 15 Erin Graham                9 Webster Schr          10-05.50  
 16 Joellen Schottland         9 Victor                10-05.00  
 17 Meaghan Confer            10 Greece Arcad          10-04.00  
 17 Sammie Donatello           8 Palmyra-Mace          10-04.00  
 19 Jenna Putt                 9 Spencerport            9-11.75  
 19 Kristen Heeks              9 Greece Arcad           9-11.75  
 21 Ashlea Stickles           11 Greece Arcad           9-06.75  
 22 Francesca Branciforte      9 Gates-Chili            9-05.00  
 23 Rebecca Leichter          11 Pittsford Me           9-02.00  
 24 Tyler Mueller              8 Palmyra-Mace           8-10.25  
 25 Leah Motter               11 Greece Arcad           8-06.00  
 26 Anna Clements             11 Victor                 8-05.25  
 27 Victoria Taylor            9 Gates-Chili            7-04.50  
 -- Irene Zimmerman           10 Victor                    FOUL  
 
Event 55  Girls Long Jump Modified
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Mira Cartwright            8 Waterloo              11-01.50  
  2 Keira O'Connor             8 Waterloo              11-01.25  
  3 Jackie Barclay             7 Sodus                 10-06.00  
  4 Mckenzie Acker             7 Batavia               10-05.00  
  5 Audriana Ruiz              8 Waterloo              10-03.00  
  6 Alberta Eshenour           8 Waterloo              10-02.00  
  7 Nicole Maltese             7 Batavia               10-01.50  
  8 Stephanie Goff             7 Waterloo               9-10.25  
  9 Hali Johnson               8 Sodus                  8-07.25  
 10 Taylor Carter              8 Waterloo               8-06.25  
 11 Aja Lecointe-Wilkinson     7 Batavia                7-08.00  
 
Event 57  Boys Long Jump Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ronnell Walker            11 East Irondeq          17-06.50  
  2 Junior Morris             10 East Irondeq          16-07.00  
  3 Omari Brown               11 East Irondeq          16-05.00  
  4 Bryan Wang                10 Pittsford Me          15-09.00  
  5 Jack Lind                  9 Victor                15-08.00  
  6 Derek Thompson            11 Penfield              15-06.50  
  7 Kaleb Schaner             10 Victor                15-05.25  
  8 Ben Krenz                 11 Palmyra-Mace          15-05.00  
  9 Dennis Alton              11 Batavia               15-01.00  
 10 Mazin Mohamed             11 East Irondeq          14-11.50  
 11 Chris Begy                 9 Aquinas               14-07.50  
 12 Konner Houck              10 Victor                14-00.00  
 13 Gavin Drabik              10 Penfield              13-11.50  
 14 Lance Marinas             11 Pittsford Me          13-06.25  
 15 Dutch DeHay                9 Gates-Chili           13-03.00  
 16 Ezra Celli                10 Brighton              12-03.00  
 17 Kyle Richards              9 East Irondeq          12-02.75  
 18 Theodore Cegelski         10 Penfield              12-00.75  
 19 Justin Klino               9 Palmyra-Mace          11-04.00  
 20 Brandon Oun               12 Batavia               10-08.00  
 21 Samuel Spragins           11 Brockport             10-06.50  
 -- Iain Higgins              10 McQuaid                   FOUL  
 
Event 58  Boys Long Jump Modified
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jaysen Wylie               8 Batavia               13-05.25  
  2 Smith Jacob                8 Sodus                 12-00.00  
  3 Michael Hughes             8 Batavia               11-01.00  
  4 Alex Mott                  8 Batavia               10-06.00  
  5 John Whitescarver          8 Batavia               10-02.00  
  6 Nick Johnson               8 Batavia               10-01.00  
  7 Brandon Northup            7 Waterloo              10-00.50  
  8 Alex Snell                 7 Batavia                9-07.50  
  9 Torres Jacob               7 Sodus                  9-04.25  
 10 Jair VanDuyne              7 Sodus                  8-08.25  
 11 Derrick Meyer              8 Waterloo               8-02.75  
 
Event 60  Girls Triple Jump Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Megan Hill                 9 Pittsford Me          27-03.75  
  2 Eva Janofsky               9 Batavia               26-11.00  
  3 Lilli Smith                8 Palmyra-Mace          25-10.75  
  4 Sydney Rowan              10 Mercy                 25-06.50  
  5 Aleece Case                8 Palmyra-Mace          25-02.00  
  6 Francesca Branciforte      9 Gates-Chili           23-11.00  
  7 Kelly Miller              11 Webster Schr          23-06.00  
  7 Kristen Churnetski        10 Webster Schr          23-06.00  
 -- Elise Chambery            11 Webster Thom              FOUL  
 
Event 63  Boys Triple Jump Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Gavin Drabik              10 Penfield              35-11.00  
  2 Matt Woons                 9 Gates-Chili           33-04.25  
  3 Alex Wark                 11 Webster Schr          31-05.25  
  4 Lance Marinas             11 Pittsford Me          31-04.75  
  5 Jaxon Fordham              9 Palmyra-Mace          30-06.00  
  6 Derek Smith                9 Greece Arcad          30-01.50  
  7 Lorenzo Maldonado          9 Webster Thom          29-05.00  
  8 Chris Locke                9 Pittsford Su          29-00.00  
 
Event 66  Girls Shot Put Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Samantha Seils            11 Romulus               26-07.50  
  2 Taylor Crowe               9 Romulus               23-10.00  
  3 Elizabeth Emerson          9 Batavia               23-02.00  
  4 Rachel Cassorla            9 Webster Schr          22-10.00  
  5 Maddie Bradway             8 Pittsford Me          22-06.00  
  6 Mackenzie Swartout        12 Mercy                 22-02.00  
  7 Rebecca Leichter          11 Pittsford Me          22-00.50  
  8 Carlee Viola              10 Webster Thom          21-10.00  
  9 Hope Broutman             12 Brockport             21-02.00  
 10 Kiely Gagnier             11 Brighton              20-07.50  
 11 Sarah Rosero              10 Pittsford Me          20-06.00  
 12 Samantha Slossar          11 Brockport             20-01.00  
 13 Janie Kleinberg            9 Brighton              19-08.00  
 14 Samantha Chaplain          9 Brockport             19-05.00  
 15 Keirsten Reid             11 Victor                19-02.00  
 16 Liz Smith                  9 Batavia               19-01.00  
 17 Amanda Balduf             11 Batavia               18-09.00  
 17 Jenna Scarantino           9 Webster Schr          18-09.00  
 19 Ericka Earley             11 Webster Schr          18-05.00  
 20 Caty Kelsey                9 Palmyra-Mace          18-04.00  
 21 Jessica Boss               9 Pittsford Me          18-03.50  
 22 Jessika Rodriguez          9 Spencerport           17-11.00  
 23 Maddi Bartz               10 Batavia               17-10.00  
 24 Jordyn Dala                9 Palmyra-Mace          17-09.50  
 25 Iman Farid                11 Pittsford Me          17-09.00  
 25 Dominic DiLuigi            9 Spencerport           17-09.00  
 27 Khusbu Patel              11 Brighton              17-08.00  
 28 Jamy Krenz                12 Palmyra-Mace          16-10.00  
 29 Brittney Montgomery        9 Spencerport           16-09.00  
 30 Mackenzie King             9 Brighton              16-08.00  
 31 Rachelle Cleason          12 Palmyra-Mace          16-07.50  
 32 Marissa Maier             10 Palmyra-Mace          16-03.00  
 33 Kaitlynn Merritt           9 East Irondeq          16-01.00  
 34 Julie Booth               11 Pittsford Me          16-00.00  
 34 Rosa Munoz                 9 Sodus                 16-00.00  
 36 Rebecca Sheley             9 Victor                15-04.00  
 37 Alexandria Rodriguez       9 Spencerport           15-03.00  
 38 Laura Hess                 9 Pittsford Me          14-06.00  
 
Event 67  Girls Shot Put Modified
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Nichole Caralla            8 Newark                21-11.00  
  2 Celia Flynn                7 Batavia               21-07.00  
  3 McKenzie Karpp             7 Marion                17-07.00  
  4 Tiffany Suozzi             8 Batavia               16-07.50  
  5 Michaela Gillens           7 Marion                15-05.50  
  6 Courtney Blaisdell         8 Newark                14-05.00  
  7 Kayla Marker               7 Newark                13-10.00  
 
Event 69  Boys Shot Put Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 DJ Mitchell               11 Brockport             35-08.00  
  2 Dylan Lashure              9 Batavia               34-01.00  
  3 Nathan LaClair            10 Brockport             32-07.50  
  4 Bradley Boester           10 East Irondeq          31-04.50  
  5 Gunner Rapone              9 Batavia               30-11.00  
  6 Charles Wroten            10 Batavia               30-01.50  
  7 Chasen Thompson           11 Brockport             28-11.00  
  8 Aaron Fisher              10 Batavia               28-08.00  
  9 Ben Clise                 10 Romulus               28-07.00  
 10 Jake Post                  9 Victor                27-09.00  
 11 Rian Reed                 10 Webster Thom          27-08.00  
 12 Glen Jeter                11 Spencerport           27-07.50  
 13 Jose Ortiz                11 East Irondeq          26-05.50  
 14 Jacob Latiuk              10 Greece Athen          26-03.50  
 15 Vinnie Nenno              10 Webster Thom          26-00.00  
 16 Nathan Ainsworth          10 Brockport             25-09.00  
 17 Ryan Gloff                 9 Brockport             25-07.50  
 18 Walter Quintanilla        11 Palmyra-Mace          25-04.50  
 19 Cory Mancuso              10 Webster Thom          25-03.00  
 20 Brian Hopkins             10 Palmyra-Mace          24-10.00  
 21 Chris Patnode              9 Palmyra-Mace          24-08.00  
 22 Deodrick Barnes           10 McQuaid               24-06.00  
 23 Patrick Cicchetti         10 Brockport             24-02.00  
 24 Eddie Murray              10 Romulus               23-07.00  
 25 Erik Guerrero              9 McQuaid               22-07.00  
 26 Vincent Polimeni          10 Greece Athen          22-06.50  
 27 Andrew Wagenhals          11 Webster Schr          22-05.00  
 28 Brian Holvey               9 Pittsford Su          21-06.00  
 29 Jacob Joiner              10 East Irondeq          19-11.50  
 30 William Burnett           10 East Irondeq          18-08.00  
 31 Chris Doak                10 Fairport              17-05.00  
 32 Austin Donohue             9 Brockport             17-02.50  
 -- Kris Mockevicius          10 Webster Thom              FOUL  
 
Event 70  Boys Shot Put Modified
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Addison Pitcher            8 Batavia               29-11.50  
  2 Justin Patterson           8 Newark                26-04.00